et Land van (lensden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. TWEEDE BLAD. Voorjaarsaanbieding. Firma Soesman, Vlechtwerk, Stekeldraad, II ei ei i iigd raad, Mestvorken, Spaden, Schoppen, enz. enz. W. J. SIMON IS DE KO K, 0 Gouden en Zilveren koopt men het goedkoopst bij J. W. SCHREUDERS, Hofstraat, hoe! Nieiwstrat - falen. Ha Rijwielen en Onderdeelen, ontvangen; Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No3034. Zaterdag 23 Haart. bereide en drooge VERFWAREN, ONTVANGEN: Groenten in Blik, Ka Raamsdonksveer. Molenstraat, O©©©©©©©©©© Gediplomeerd Hoefsmid te MEEUWEN (N.-B.) Agent van de QSBÖHNE Gras-Graanmaaimachines, 1911. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Behangselpapier, Randen, Friezen, ook Lin Crnstin, Behanglinnen, Zinken Denrnaalden enz. enz. VLOERZEIL en LINOLEUMS, en Huishoudelijke Artikelen. Abrikozen, Pruimedanten, Krenten, Rozijnen (met en zonder pit) Vijgen, enz. Zi UND VAM VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7Vi ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BINNENLAND. Eenigen tijd geleden werd te Utrecht, in verband met de vermissing van ongeveer f 2000 uit de brandkast op het kantoor van de werkplaats der Staats spoor aan de Moreelselaan, onder ver denking gearresteerd de boekhouder G. v. K., aldaar. Op verzoek der justitie is toen door de Staatsspoor een uitgebreid adminis tratief onderzoek ingesteld, naar het door dien ambtenaar in de laatste jaren gehouden beheer, waarvan het resultaat van dien aard moet zijn, dat de daarop betrekking hebbende stukken reeds door den rechter van instructie aan de recht bank zijn doorgezonden en dat eene ver wijzing naar de openbare terechtzitting zoo goed als zeker moet zijn. De verdachte blijft echter zijn on schuld volhouden. Men schrijft uit Middelburg: Naar wij vernemen heeft de officier van justitie alhier een strafvervolging ingesteld tegen zekeren W., wonende in de Korte Noordstraat alhier, die ongeveer twee jaar geleden een zéér jeugdig kind van de weduwe S. in huis nam tegen eene door een menschlie- vende dame betaalde vergoeding, en thans weigert dit kind terug te geven aan de moeder, die intusschen hertrouwd is met zekeren B. en in staat is nu zelf het kind weder op te voeden. Noch aan den aandrang van de politie, noch door een deurwaardersexploit was W over te halen het kind af te staan, waaraan hij, volgens zijn zeggen, te veel gehecht is, om er afstand van te kunnen doen. Thans zal hij daar vermoedelijk wel toe gedwongen worden. Mevrouw B. de Rijk te 's-Gravenhage zal dezer dagen naar Frankrijk vertrek ken, om zich daar te laten inwijden in de geheimen der aviatiek. Zij zal dan de eerste Hollandsche vliegster zijn. In twee gezinnen te Ossendrecht komt de besmettelijke ruggemergziekte voor, n.l. bij een jongen van twintig jaar, die deze gevreesde ziekte uit Duitschland schijnt medegebracht te hebben en bij een meisje van dertien jaar. Hun toestand is echter vooruitgaand en men hoopt op een algeheel herstel. Onder den invloed van sterken drank, zoowel de mishandelde als de dader, had op den Sittarderweg weer een dier ge vallen plaats, die onze mijnstreek zoo ontsieren, schrijft men uit Heerlen aan de „L. K." Eenige personen kregen na gezamenlijk een glaasje gedfonken te hebben in het café G., buiten eenige woorden. Zekere Kr. kreeg een steek in de maagstreek, zoodanig dat men ernstig vreest voor zijn leven. Nadat Kr. den steek had bekomen liep hij de herberg binnen, greep een glas en storm de den dader na, een breed bloedspoor op den weg achterlatend. In een ander café trof hij den dader en sloeg hem met dit glas een ernstige wonde aan het hoofd, waarna Kr. bewusteloos in elkaar zakte. De getroffene werd in het ziekenhuis opgenomen. Hij is getrouwd en vader van eenige kinderen. De heer H. J. Eilers, die w. gens on bevoegd uitoefenen der geneeskunde reeds tweemaal werd veroordeeld en om aan de straf te ontkomen de wijk naar Duitschland nam, heeft zich thans met een verzoekschrift gewend tot de Genees kundige faculteit der Leidsche en andere Universiteiten om het bewijs te mogen leveren van de deugdelijkheid van zijn middel tegen de tuberculose. Na even- tueele voleindiging van het onderzoek wil hij het middel ter beschikking van de medische wetenschap stellen. Op den Uilenburg te 's Hertogenbosch woonde een zekere vrouw R.haar man wordt op kosten der gemeente verpleegd in het krankzinnigengesticht, terwijl de vrouw van den Algem. Arme onder houden wordt. Dinsdag moest de vrouw daar zij ziek was en reeds zeventien dagen niet van haar bed was geweest, naar het ziekenhuis worden vervoerd. De wanorde en de vuiligheid, die in haar woning heerschten, zijn gewoon niet te beschrijven, en de stank was ondragelijk. Toen men echter ging in- specteeren, vond men onder verschil lende lompen en in lompen gewikkeld een groote som geld. Wij hoorden van een groote f 1500. Er zijn geldstukken bij, waarop schimmel zat, zoolang waren zij al bewaard. Uit alle voorwerpen en todden, die men, ondanks den viezen toestand, den moed heeft te onderzoeken, komt nog geld te voorschijn. De geheele Oostkust van de graaf schap Zutphen zucht thans onder de belemmering van het vrije vervoer van rundvee en varkens. De markten zijn verboden, de voorjaars-stierenkeuringen zijn uitgesteld, en de handel in rund vee staat vrij wel stil. Varkens worden nog in groote massa met vervoerbiljet in verzegelde wagons verzonden, doch met de verkochte koeien blijven de boeren zitten, daar de kooplui liever de duur gekochte dieren niet ontvangen en zich beroepen op overmacht. Voor de weiderij is het juist in dezen tijd, nu de guste weide-koeien moeten worden aangekocht, de grootste schade. De vetweiders durven niet koopen, en de boeren blijven zitten met de geen melk meer gevende koeien. Korten tijd geleden heeft de recht bank te Assen een man uit Nieuw- Buinen veroordeeld wegens brandstich ting in de woning van den hoofdonder wijzer aan de bijzondere school aldaar. Nadat de eisch was uitgesproken, het vonnis nog niet gevallen was, werd de vrouw van bekl. op heeterdaad betrapt en voor hetzelfde feit gearresteerd. Thans zijn er weer pogingen aangewend om de woning van het hoofd der school in brand te steken. Gelukkig waakte de politie, die den dader, den arbeider P. M., arresteerde. Hij bekende volledig en is te Assen in het huis van bewaring opgeborgen. Een nieuwe polder. Vanwege de domeinen zal binnenkort wederom een belangrijke indijking plaats hebben. Op 11 April a.s. zal namelijk te Middelburg worden aanbesteed het maken van een zeedijk op de buitengronden in het Axelsche Gat, ter verbinding van den zeedijk van den Kanaalpolder met dien van den De Loozepolder benevens het uitvoeren van een groot aantal werken in den nieuwen polder en den Kanaal polder. Te Biervliet (Z.) is dit jaar de eerste proef genomen met het telen van bloem bollen. De bollen staan zoo mooi, dat nu reeds besloten is de proef op grootere schaal te herhalen. Ailuo|) Aanbestedingeii. ADVERTENTIEN. (■enderen. BOTE II. KAAi. Gerechtigd tot het voeren van het Rijksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.40 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Een zeer groote keus in Voorts alle soorten OLIëN, LAKKEN, VERNISSEN, TERPENTIJN, SPIRITUS-VERNIS, Brandspiritus, Witte Poli toer-Wrijfwas en Linoleumwas Unicum, Bladgoud, Bronzen, Asbestwit voor muren en plafonds. kwasten en Pen§eelen. Papierstuc voor plafond- en wandversiering, ook een Partij-Opruiming tegen halven prijs. Verder een goede keus in Looperzeil. Ook verbeterd Vloerzijl, linoleum nabijkomend, Wasdoeken en Wasdoek Tafelkleeden, Viltpapier enz. enz. Venster- en Spiegelglas, Glazen Deurplaten Verkrijgbaar bij F. Luijt Dz., HANDEL IN: Koloniale- en (>i cutters waren, Boter, Kaas, Eiereu en Viseh. Depót van Thee der Firma M. Ravenswaaij Zonen. O Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, per half blik 20 cent, per blik 32£ cent, per 3 literblik 75 cent. Van Oosten's Maize na (12 cent per pak.) Pudding (5 „pakje) met fraaie Cadeaux naar keuze. Alle soorten Borstelwerk. Prima kwaliteiten, Concurreërende prijzen. Minzaam aanbevelend, A. BAAIJENS. Da van ouds bekende heeft een prachtige nieuwe aanrulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN k JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-go rdij nen, O vergordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, j.n 1 1 Gordü*—"^ Taf ii Kf C nr te Groote voorraad. Scherp concurreerende prijzen Vraag onze Prijscouranten. Dorschmachines, Rosmilens, Wanmolens, Cultivators, Stroosnijders, Bietensnijders, Graanmolens. Ledersmeer, Hoevensmeer, Wagensmeer, Molensmeer, Kamradersmeer, Cylinderolie. Mach'neolie, enz. enz. VRAAGT INLICHTINGEN EN PRIJZEN. Worden gratis en franco verstrekt. 15 Maart. Mie. van Waterstaat, het verrichten van bagejerwerk in de Geul in het Veergat, toegang gevende tot de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere. Raming f 5000 Eenige inschrijvers Kraaijeveld en Van Noordenne, Sliedrecht, f 6491. 22 Maart. Min. van Waterstaat, de uitvoering van baggerwerk in de rivieren de Maas, de Bergsche Maas en den Amer van Crévecoenr langs Hensden tot Zwaluwe, alsmede in bet Heusdensch kanaal, de afgedamde Maas, den mond van het Oade Maasje bij Keizers veer en de Donge. Raming fï7001. Geen inschrijvingsbiljetten ingekomen. 22 Maart. Min. van Waterstaat, de levering van ballaststeen voor de Rijksrivierwerken van de Maas en de Bergsche Maas, tnsschen Mook [en den mond der Donge. Raming f 8 "00. Minste inschrijver J. W. Roelofs, Papendrecht, voor 7060. Zeer concurreerende prijzen. Huis- en Decoratieschilder en Behanger, Wfjksclie Straat, Heusden. L Baaijens, kun als v« hi Kerkboekslootjes r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5