huizen niet en weet men dit ook wel. Pogingen om daarin nu twee jaar geleden verandering, d. w. z. ver betering te brengen, waren afgestuit op tegenstand van belanghebbenden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Wel wordtals zoodanig genoemd een defect aan een dynamo; maar dat wordt van andere zijde tegengesproken. HetSt PetersburgscheTelegraafagent schap meldt, dat de waarnemend minister van buitenlandsche zaken op 23 Maart den Russischen gezant te Peking tele grafisch heeft gelast, de Chineesche re geering mede te deelen, dat de Rus sische regeering, met het oog op de bezwaren van ontwijkenden aard, die door China in den loop der onderhan delingen zijn opgeworpen, zich genood zaakt ziet, teneinde deze uitvluchten te doen ophouden, te vragen, dat de Chi neesche regeering de juistheid van het standpunt, uiteengezet in de Russische nota van 16 Februari, erkent en toegeeft, dat dit in overeenstemming is met de bestaande verdragen. In geval op 28 Maart geen voldoende antwoord door haar ontvangen zou zijn, zal de Russische regeering haar vrijheid van handelen hernemen en de Chinee sche regeeriug om de betoonde koppig heid verantwoordelijk stellen. Zondag kwam uit Peking het volgend bericht Na langdurige en ernstige bespre kingen is hedenmorgen vanwege het Chineesche departement van buitenl. zaken aan den Russischen gezant te Peking de verzekering gegeven, dat de Russische eischen onvoorwaardelijk zullen worden ingewilligd. Dealgemeene opvatting is, dat China geen keus had, wijl het totaal niet op het voeren van een oorlog voorbereid is. Ue Daily Mail verneemt uit Peking, dat men daar zeer verbaasd is, dat Japan zich van alle inmenging in het geschil tusschen Rusland en China onthouden heeft. Carnegie heeft de uitnoodiging van de New Yorksche Press Club aange nomen om aan het feestmaal, dat deze vereeniging op 8 April naar aanleiding van het Engelsch-Amerikaansche arbi trage-verdrag zal aanrichten, een rede voering te houden. Hij zeide, dat hij aan de pers van de geheele wereld een belangrijke mededeeling had te doen. Nadere bizonderheden wilde hij echter niet vertellen. Uit Brussel wordt aan de „Voss. Ztg." geseind, dat, naar het officieele orgaan der Antwerpsche scheepsreeders meldt, het gevaar voor een internationale sta king der zeelieden voorbij is, dank zij de houding der Duitsche en Belgische zeelieden, die beslist geweigerd hebben zich solidair te verklaren met een inter nationale staking. De eenige staking, die nog verwacht kan worden, is die der Engelsehe zeelieden in de maanden Juni en Juli. flMJAlseHlfit Nieuw*. Neusden, 29 Maart. De eerste zwaluwen zijn gezien. De lente ie gekomen. Door den heer S. Verhagen, die meer dan 30 jaar de functie van Griffier bij het Kantongerecht vervulde, is als zoodanig onts'ag aangevraagd. Wij kunnen dus, met de toekenning van het eervol ontslag, tevens de benoeming van een nieuwen griffier verwachten. Naar wq vernemen is de heer Alta uitgetreden al» mede-vennoot in de scheeps werf Rijn Maas alhier en is in diens plaats toegetreden de heer Oerlemans uit Vrij hoeve-Capelle, zoodat voortaan de firma zal zijn „De Haan Oerlemans". De storm der laatste dagen, die te Nieuwkuik een boom neêrvelde, liet alhier zijn kracht gelden op den schutsboom van het gezelschap „St. Blasius" en sloeg het bovengedeelte stuk. Itabiloiiiëiihroek. Als bijzon derheid kunnen we mededeelen, dat bij M. Kuckuck alhier een schaap vijf jongen ter wereld bracht. Door den heer Adr. Straver alhier is een driejarige vosmerrie verkocht voor den prijs van f 700. Een succes voor den fokker 1 Dongen. Vrijdag is de boerderij» bewoond door J. van Dongen aan de Vaart alhier, door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Een zeug en een big kwamen in de vlammen om. De schade wordt eenigszins door verzekering gedekt. Drimmelen. Op de Maandag ge houden stemming voor één lid voor de Prov. Staten zijn uitgebracht op de heeren Van Drimmelen 20, jhr. mr. Verheijen 21 en Wolters 9 stemmen. Drongclen. Naar wij vernemen is de heer Oerlemans alhier door de Hoofd commissie van de Ver. voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs herbenoemd tot lid-secre taris van District-raad XIX. DtlSSen. Bij de verpachting der lan derijen zoo van de Diaconie als van de Ned. Herv. kerk, deze week hier gehouden, waren de prijzen minder dan vorige jaren. Geertruidenberg. Op de Maan dag j.l. gehouden stemming voor een lid der Prov. Staten zijn alhier op de heeren Van Drimmelen, Jhr. Mr. Verheijen en Wolters, respect, uitgebracht 25, 23 en 134 stemmen. Oïesseil. Bij de op heden alhier gehouden publieke verhuring van weilanden, toebehoorende aan de Ned. Herv. kerk en Diaconie-Armen, werden aanmerkelijk lagere prijzen besteed als verleden jaar. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den landbouwer P. van E., alhier, een schaap 4 jongen heeft geworpen. "s-Ciravemoer. Bij het snoeien zijner fruitboomen sneed de landbouwer A. D. zich zoodanig in de hand, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. Smeenk moest stellen. Bij de op Maandag in het kiesdistrict Zevenbergen, waartoe ook deze gemeente behoort, gehouden stemming voor één lid der Provinciale Staten zijn, voor zoover de uitslag hier des avonds bekend was, uit gebracht op A. C. van Drimmelen te Klun- dert 920, op jhr. mr. F. H. J. A. Verheijen, kantonrechter te Zevenbergen 938 en op W. F. Wolters, notaris te Terheijden 3987 stemmen zoodat laatstgenoemde is gekozen. In deze gemeente werden 71 stemmen, waaronder 1 stem van onwaarde uitgebracht, en bekwamen bovengenoemde heeren res pectievelijk 63, 4 en 3 stemmen. I\ederhemerf. (Rietschoof). Voor velen is het eene teleurstelling, dat het weer nu Diet droog is3 anders was Dinsdag de campagne op de steenfabriek de Rijswaard reeds begonnen. Voorloopig zou er dan van 's morgens 7 tot n.m. 3 uur gevormd worden. Deze fabriek, welke velen werk verschaft, fabriceert jaarlijks 10 millioen steenen. (Noordzijde). Hoewel er wegens groote voorraden bijzondere lusteloosheid in den hooihandel heerscht, zal hier toch weer een scheepslading le kwaliteit hooi verzonden worden. De prijs bedraagt f 13,per 500 Kg. Nieu wend (jit. Als eene bijzonder heid in de veefokkerij deelde men verleden week mede, dat bij W. Wij nans een schaap vier jongen ter wereld heeft gebracht. Thans is zijn veestapel ten tweeden male ver meerderd met vijf jonge geitjes van één moeder. Raamsdonk. De uitslag der stem ming voor een lid der Prov. Staten was in deze gemeente als volgtWolters 96, Van Drimmelen 20 en Verheijen 4. Raaiiisdoiikveer. Zondag ver loor mej D. v. d. Made uit Oosterhout, tusschen de Spoorweghalte en Geertruiden- berg, een gouden horloge. Sprang. Toen Zondagmorgen de stalhouder v. d. B. enkele passagiers naar het station te Waalwijk reed, trof hem het ongeluk dat in de Besoijensche steeg zijn paard tegen den grond viel. De gevolgen waren, dat het paard zijn knieën stuk viel, ook beliep hij aan zijn rijtuig nog eenige materieele schade. De inzittenden moesten hun weg te voet vervolgen. Uit het driemaandelijks verslag van den penningmeester der afd. „Patrimonium" bleek, dat de inkomsten met het batig saldo der jaarvergadering bedroegen f 97,69£. De uitgaven met inbegrip der gemaakte onkosten van het gehouden jaarfeest f 68,90, zoodat zij een batig saldo van f 28,79^ in kas overhouden. De collecte voor de te stichten Chr. school, bij den uitgang aan het kerkgebouw j.l. Zondagmiddag gehouden, heeft ongeveer f 13 opgebracht. Vi'ühoeven Cappel. De op 22 Maart 1911 vastgestelde kiezerslijst bevat 82 namen van kiezers voor Kamer en Prov. Staten en 81 voor den gemeenteraad. IAaalwf}k. Voor 't leggen van een leidam (lengte 400 M.) aan het Zuiderhoofd van den Rotterdamschen Waterweg te Hoek van Holland is door den Minister van Waterstaat tot opzichter benoemd J. A. Munnikens. Op Vrijdag 24 dezer werd de daarvoor benoemde commissie, bestaande uit de heeren: P. Verhagen, N. Meijers, F. M. A. J. Ridder de v. d. Schueren, resp. burge meesters van Woudrichem, Geertruiden berg en Raamsdonk, bijgestaan door den heer J. J. H. Snijders, Secretaris der gemeente Dussen, als Secretaris van de commissie, in audiëntie ontvangen bij Z. E. den heer mr. L. H. W. Regout, Minister van Waterstaat te 's Hage. Door de commissie werd daarbij op de bekende gronden, om de bevordering van de spoedige tot stand koming eener over brugging van de Bergsche Maas te Keizers- veer verzocht, waarop door Zijne Excel lentie werd toegezegd, dat deze aangelegen heid nader zal worden onderzocht en over wogen. Voor en na de audiëntie werden door de commissie besprekingen gehouden met de ter vergadering van de Tweede Kamer der Staten Generaal aanwezige Kamerleden, de heeren mr. J. A. Loeff, A. C. A. van Vuuren, J. van der Molen en W. C. J. Passtoors, afgevaardigden voor Waalwijk, Zevenbergen, Sliedrecht en Beverwijk, op wier steun en medewerking in dezen de commissie meent te mogen rekenen. Na afloop van een en ander werden door de commissie in verband met haar streven nog bezoeken afgelegd bij den heer mr. dr. J. L. Salverda de Grave. Secretaris- Generaal en bij den heer F. Doffegnies, administrateur bij het Departement van Waterstaat. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markt was groot. De prijs van het vee onderging weinig verandering sinds de vorige week. Paarden blijven steeds duur en de handel in deze dieren is recht levendig. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 92 98 ct., 2de kwaliteit 65 67 ct., vette kalveren 59 ét 62 ct., vette var kens 59 60 ct., voor Engeland, 57 59, alles peT K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 160 ét f 230, neurende f 140 k f 270, guste f 140 él f 230, pinken f 50 él f 82, kalveren f 13 f25, biggen f 9 él f 13, drachtige zeugen f 45 él f 70, drachtige gelten f40 f52, schot telingen f 18 él f 26, schapen f éi f vette schapen f 18 él f 23, luxe-paarden f 550 ét f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 él f 440, 2e kwaliteit f 250 él f 280, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 260, ander- halfjarige f él f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 7 zalmente Woudrichem 165zalmen; te Brakel 17 zalmente Haaften 2 zalmer, te Her wijnen 2 zalmen, te Hellouw zalmen en te Rossum 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.18 éi f 1.32 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.10 él f 1.50 per half kilo. Kerknieuwe. Aalst. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. Paddenburgh te St. Annaland, welke Woensdag 5 April des avonds in onze gemeente hoopt op te treden. Nieuwen d{jk. De classis Almkerk heeft besloten op het bekende voorstel van Zaandam, inzake samenwerking tusschen de theol. school te Kampen en de theol. faculteit van de V. U. te Amsterdam niet in te gaan. Sprang;. Zondagmiddag nam ds. P. v. Toorn, predikant bij de Ned. Herv. gem. alhier, afscheid van deze gemeente, met een predikatie over Hebr. 13 8 „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwigheid." Na de gebruikelijke toespraken te hebben geuit, sprak ds. Locher van Was pik als consulent der gemeente, een woord van dank voor den arbeid die Zijn Eerw. te dezer plaatse had verricht, waarna de gemeente haar scheidenden leeiaar psalm 121 4 toezong. Bij deze gelegenheid was het kergebouw zoo vol dat velen zich met een klein staan- plaatsje moesten tevreden stellen. Lang zal de arbeid van ds. P. v. T. in herinnering blijven. ISltincnlaiid. Bij Kon. besluit van 23 dezer is aan den heer mr. D. Fock, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend uit het ambt van gouverneur van Suriname en zulks onder dankbe tuiging voor de door hem in die betrek king bewezen diensten. In het wetsontwerp op den landstorm, dat thans aan het departement van oorlog in bewerking is wordt, zoo bericht de Avondp., o. m. voorgesteld, den diensttijd bij militie en landweer met verscheidene jaren landstormdienst te verlengen. Het ontwerp zal tijdig voor de openbare behandeling der Militievvet bij de Kamer inkomen. Uit Den Haag meldt men aan de Tel. Het is zoo goed als zeker, dat het wetsontwerp tot heffiug van een debiet- recht op tabak in zijn tegenwoordigen vorm niet door de regeering zal worden gehandhaafd. De groote tegenstand, die uitsluitend uit kringen van direct belanghebbenden, als sigarenfabrikanten, sigarenwinke liers en sigarenmakers, is gekomen, en niet dus door politieke bijoogmerken is vertroebeld, schijnt aan het voorne men der regeering tot intrekking van dit ontwerp niet vreemd te zijn. De Haagsche correspondent van de „L. Ct." schrijft: Naar ik hoor wordt aan het hoofd bestuur der posterijen overwogen om de postzegel vellen, voor het zegel-debiet in postzegel-rollen te veranderen. De heer R. B. Tinsley, de agent van de Uranium Steamship Cy te Rotter dam, wien bij Koninklijk besluit een verder verblijf binnen dit rijk ontzegd is, vertrok Maandagavond naar Antwer pen, alwaar hij zich zal vestigen. Op een door den heer Tinsley inge diend request oin op het ten zijnen opzichte genomen besluit terug te komen, is afwijzend beschikt. Het kantoor van de Uranium Steam ship Cy blijft, althans voorloopig, te Rotterdam gevestigd. Verschillende braudassurantie-maat- schappijen zijn er dezer dagen toe over gegaan om een groot aantal ingezetenen der gemeente Vlijmen als lid te royeeren. De Amsterdamsche Assurantie-Compag nie van 1771 schrapt er zelfs 273 van de lijst der verzekerden. Een maatregel, genomen zeker ten gevolge der vele branden, welke in den laatsten tijd zijn voorgekomen. Te Haren is Vrijdagnacht de Groenen dijk doorgestoken, waardoor de wegen naar den Maaskant blank staan en de werken ter verbreeding van de Hartogs- wetering moesten gestaakt worden. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. De dijk werd bewaakt door een detachement van 26 militairen. Zaterdag heeft de Hollandsche vlieger Van Meel, ondanks hevigen wind, boven Etampes gevlogen op een hoogte van 600 M. Hij is in zweefval geland. Hij heeft het plan dezer dagen naar Parijs te vliegen. Tengevolge van den stormachtigen Noordoostenwind is het zeewater te Lemmer Zondag tot ongeveer 85 c.M. beneden (oud) A. P. gedaald, een stand, welke slechts zelden bereikt wordt. Uit dien hoofde konden de stoomboo- ten Heerenveen, van de Holland-Fries- landlijn en de vrachtboot Lemmer, van de Lemmer Groninger Stoombootmaat schappij, Maandag de haven niet binnen komen en moesten op de reê blijven, waardoor de goederenverzending groote vertraging ondervond. Het overtollige boezemwater in de provincie Friesland wordt thans door de zeesluizen rpet kracht naar zee geloosd. Zaterdagmorgen is uit de Zuid-Wil lemsvaart te 's-Hertogenbosch opge- vischt het lijk van den sedert Carna val vermisten milicien-veld-artillerist Alphons Lamers, uit Den Dungen. De justitie ste t een onderzoek in naar de omstandigheden, waaronderde jongeman is te water geraakt, daar het lijk de sporen vertoont van zware mishandeling. Een later bericht meldt: Als verdacht van doodslag, met Car naval, gepleegd op den milicien-veld artillerist is gearresteerd W. van D., uit Rosmalen. Zondagochtend waren te Utrecht twee jongens van ongeveer 15-jarigen leeftijd aan het spelen met flobertpistooltjes. De een legde voor de aardigheid op den ander aan en trof hem onder het oog. Het kogeltje drong in het hoofd, de jongen viel neer en werd ijlings over gebracht naar de rijkskliniek, waar hij des middags overleden is. Maandag overleed op 75-jarigen leeftijd na een langdurige ongesteldheid mr. J. G. Patijn, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. De overledene had een hoogst eervolle ambtelijke loopbaan achter zich, toen hij tot zijn laatste betrekking geroepen werd. In 1860 aan de Universiteit te Utrecht gepromoveerd, werd hij achtereenvol gens benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Doetinchem, daarna te Maars- seu Daarna overgaande bij de staande magistratuur bekleedde hij de functies van substituut-officier van justitie te Breda en te Rotterdam, en was voorts officier van justitie in laatstgenoemde stad en in de residentie. Na zijn benoeming tot burgemeester van de hofstad, zou mr. Patijn nog eenmaal werkzaam zijn in de magistra tuur en wel in het ambt van advocaat- generaal bij den Hoogeu Raad der Nederlanden, welke hooge waardigheid hij bekleedde tot 1900, in welk jaar hij benoemd werd tot commissaris der Koningin in deze provincie. Niet alleen in het openbaar ministerie of op administratief gebied, heeft de overledene zich in de hoogste rangen verdienstelijk gemaakt, doch ook als lid van de Tweede Kamer heeft hij twee malen eens voor Gouda en een andermaal voor Schiedam gelegen heid gehad te doen blijken van zijn uitnemende gaven en zijn veelomvat tende kennis. Mr. Patijn had in de Kamer zitting als vertegenwoordiger der liberale beginselen. Zijn wetenschap pelijke gaven zijn behalve in de uitoe fening zijner verschillende gewichtige betrekkingen tot uiting gekomen in een aantal geschriften van economischen en strafrechtelijken inhoud. De over ledene was lid van het college van curatoren der Leidsche Hoogeschool, van welk college hij sinds kort de voor zitter was. Sinds 1907 was mr. Patijn Staatsraad in buitengewonen dienst. Behalve tot het voeren van dezen eervollen titel was de overledene gerechtigd tot het dragen van onderscheidene ridderorden. Uit Haarlemmermeer schrijft men aan het N. v. d. D.: Omtrent de vergiftigingszaak in de Nieuwe Meer, gemeente Haarlemmer meer, duiken de laatste dagen allerlei berichten op, die wel zeer sensatie- wekkend zijn, doch allen grond van waarheid missen. Zoo gingen er geruchten dat een in die buurt wonende oude vrouw, Reek genaamd, ruim een jaar geleden onder dezelfde verdachte verschijnselen ge storven is als vrouw Van Exter en Hogenhout. Bij het nauwkeurig onderzoek dat in de vergiftigingszaak door de justitie is ingesteld en door de politie nog wordt voortgezet, zijn ook deze geruchten in alle onderdeelen onderzocht geworden, doch men heeft geen enkele aanwijzing kunnen vinden, die maar eenigszins de loopende geruchten wettigt. De geneesheer kan zich nog zeer goed de doodsoorzaak van deze bejaarde vrouw herinneren, daar hij iu dat gedeelte niet alleen met den doodschouw is belast, maar deze patiënte ook zelf heeft be handeld. Door hem is nu, evenals hij dit reeds bij het overlijden gedaan had, verklaard, dat vrouw Reek aan beroerte is overleden, zoodat deze doodsoorzaak met een vermoedelijke vergiftiging in het geheel niets gemeen had. Inderdaad leefde de familie Hogenhout in onmin met genoemde vrouw, en is het niet heel lang voor haar dood voorgekomen, dat zij door Hogenhout en zijn vrouw, beiden, is mishandeld geworden. Wat betreft het geven van panne koeken, na welks gebruik de oude vrouw ongesteld en daarna overleden is zoo luidt het sensatiebericht dit staat in geenerlei verband met elkander. Zelfs heeft zij de pannekoeken, voor zoover vertrouwbare getuigen zich dat kunnen herinneren, in het geheel niet van vrouw Hogenhout gekregen, doch van een andere vrouw uit die omgeving. Een nader onderzoek in die richting is zelfs door de justitie, die wat de vergiftigingszaak betreft, geheel en al volledig is ingelicht geworden, niet gelast, zoodat het opgraven van het lijk van vrouw Reek op last van de justitie geheel en al onjuist is. Maandagnacht ongeveer 12 uur brak te Rotterdam een hevige brand uit in een complex huisjes, staande op een binnenplaatsje dat gelegen is achter pand No. 112 aan de Gouvernestraat. Daar wonen in twee vrije bovenhuisjes de 54 jarige Z. de Feij, een schillen- koopman, met zijn 62-jarige vrouw J. van Sonsbeek en het gezin van den bootwerker T. Verhulst. Voorts heeft men in de benedenhuisjes een braud- stoffenpakhuis van den koopman W. van Herp, een stal voor paarden, een hooi zolder en een lompenhandel van J. van der Ster. De brand ontstond in de woning van den schillenkoopman De Fey. Deze vierde juist zijn verjaardag en hem ter eere waren twee kleinkinderen, een meisje van 5 en een jongen van 4 jaar, kinderen van den schillenkoopman Zuurbart, wonende in de Gouvernestraat No. 37, bij de grootouders op bezoek. Omdat het zoo laat geworden was, zouden de kinderen er blijven slapen. Zij lagen reeds te bed toen de brand uitbrak. Later is vermoedelijk een bran dende lamp gesprongen of omgevallen. Grootvader De Fey heeft daarop, zijn kleinkinderen eerstin veiligheid willen de brengen, het meisje de trap afge dragen, de jongen is hem uit zichzelf nageloopen en beide kinderen zijn toen op hun blooto voetjes de straat op en naar moeders huis geloopen om te ver tellen van den brand. De Fey is, nadat de kleinkinderen in veiligheid waren, weder naar boven geloopen om zijn vrouw de behulpzame hand te bieden. Hij is evenwel niet verder gekomen als het portaal. Daar vonden manschappen van de reddings brigade zijn bijna verkoold lijk, toen zij zich in het uitgebreide bovenhuisje begaven. Grootmoeders lijk, eveneens nagenoeg verkoold, lag in de kamer op den vloer bij de kachel. In doek gewikkeld bracht men de overblijfselen buiten. Eu onder deze bedrijven ging het blusschingswerk gestadig zijn gang, want, vooral waar zich de lompenberg plaats en de hooizolder bevonden, brand de het nog steeds. En in den stal hoorde men de drie daar gestalde paarden vreeselijk te keer gaan. Men kon er niet bij komen, want van de zijde van de Gouvernestraat was de toegang tot den stal versperd. Omstreeks lialftwee in den nacht bereikte men eindelijk de dieren; een van de paarden was reeds gestikt, de beide andere kon men nog in veiligheid brengen. Te 2 uur in den nacht was de brand gebluscht. De gemeentewerkman J. H. G. v. d. B. werd Zaterdagavond in zijn woning aan den Goudschenrijweg te Rotterdam met zijn vrouw mishandeld door zijn zoons Cornelis en Jacobus, 24 en 18 jaar oud. Politie werd ter hulp geroepen en twee agenten gingen de woning binnen. Zij werden door de zoons, die zich met een bijl en een zoutvat gewapend hadden, opgewacht. Deze voorwerpen werden naar de agenten gegooid, toen zij de woning zouden binnen gaan. Een agent werd door de bijl getroffen en aan den rechterarm verwond, de andere kreeg het zoutvat vlak in het gelaat en werd eveneens gekwetst. Met de hulp van andere agenten slaagde men er ten laatste in, den 24-jarigen Gornelis te overmannen en ondanks zijn hevig verzet naar het politiebureau in de Meermansstraat over te brengen. In een arrestanten verblijf op dat bureau trachtte hij tot tweemalen toe een einde aan zijn leven te maken, hetgeen hem belet is. Zijn broeder Jacobus ontkwam. De door de bijl getroffen politieagent is buiten dienst gesteld moeten worden. Vermoedelijk door duisternis misleid, is de 78-jarige N. B., uit Rhoon, te Poortugaal te water geraakt en ver dronken; Zondagmorgen is zijn lijk, waar zijn hondje nog bij lag, gevonden. De bevolking der rijkswerkinrichtin gen te Veenhuizen neemt gaandeweg af. In verband met de opheffing van het 3de gesticht worden in den laatsten tijd de oudste en gebrekkige verpleegden overgebracht naar Hoorn, terwijl de plaatsing van nieuwe verpleegden, door de minder spoedige veroordeeling tot opzending door de rechtbanken, minder voorkomt dan vroeger. Op Zondag 2 Juli zullen, evenals het vorige jaar, in ons land vanwege de verschillende propaganda-commissiën der Nederlandsche Vereeniging tot af schaffing van alcoholhoudende dranken, een 9-tal groote provinciale betoogingen worden gehouden ten gunste der geheel onthouding en plaatselijk verbod. Deze Overbrugging rail de Bcrgschc Daas te Kcizersvecr.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2