wel aanzienlijk terugbrengen. Het be richt dat door Reuter is overgeseind heet afkomstig uit Mexicaansche regeeringskringen, maar is totdusver niet bevestigd. Ileusrieii. 5 April. De heer V., ambtenaar alhier, vond.bij het omspitten van zijn tuin, eene munt, welke bij nauwkeurig onderzoek een gouden tientje bleek te zijn. Voorzeker een aardig buitenkansje. Werkendam Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 April 1911, tot lid der Algemeene Rekenkamer benoemd, de heer J. Krap, civiel-ingenieur, lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, te 's Gra- venhage. Ds. J. v. d. Pol, nam van de Ned. Herv. Gem. te Benthuizen, zijn afscheid, sprekende naar aanleiding van Klaagliederen 340. An del Naar we vernemen zal door den heer Bencker, onderwijzer aan de chr. school, tegen 1 Juli pensioen worden aan gevraagd op grond van voortdurende onge steldheid. In Maart werden op het hulptele graafkantoor 52 telegrammen behaideld, waarvan 25 werden verzonden en 27 ont vangen. Capelle. De leden der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „de Toekomst" alhier, hielden op 30 Maart j.l. in 't café van L. F. van Dongen, haar jaarvergadering, die zeer slecht bezocht was. Slechts een 20 leden waren tegenwoordig. Na opening der ver gadering door den voorzitter, met een wel komstgroet, gaf hij enkele wenken aan de veehouders, in verband staande met het mond- en klauwzeer, en ging daarna over tot behandeling der agenda: 1 lezing no tulen vorige vergadering, die daarna een parig werden goedgekeurd. Het verslag, dat daarop door den voorzitter in zijn ge heel werd voorgelezen, getuigde, dat de fabriek in 1910 met reuzenschreden is vooruitgegaan. Waren er in den aanvang slechts een 70 vaste leveranciers, thans be draagt dit aantal circa 180, terwijl er nog 50 z.g. losse leveranciers zijn. Voor de boter prijzen wist de fabriek steeds de hoog ste prijzen te besteden, terwijl ook de ver koop van karnemelk steeds in de beste orde heeft kunnen geschieden. Verder bleek, dat alle zaken, de fabriek betreffende, zeer gunstig waren. Het verslag werd daarna met algemeen goedvinden vastgesteld, zooals was voorge lezen. Ten slotte konden alle aanwezigen er mede instemmen, dat weder 5 personen werden toegelaten als vaste leveranciers van melk. Daar niemand meer in 't belang der fabriek iets had in 't midden te brengen, sloot de voorzitter met een woord van dank deze vergadering. De firma A. L. Sneep en Co. alhier, heeft naar we vernemen aangekocht een auto-vrachtwagen, om hare groote hoeveel heden te vervoeren meel, vlugger op de plaats van bestemming te kunnen brengen. De firma Sneep en Co. deinst voor niets terug, wanneer het de uitbreiding van hare zaken betreft, die reeds een verbazenden omvang hebben aangenomen. In verband met het in Holland heerschende mond- en klauwzeer, zijn in deze gemeente door veeopzichters bij de landbouwers de stallen geinspecteerd. Naar we vernemen is in een op j.l. Donderdag gehouden vergadering in 'tcafé van A. Stam alhier, besloten tot oprichting van een Onderlinge Landbouwveeverzeke- ring. Het bestuur is reeds gekozen. Staande de vergadering gaven zich reeds een 50 personen als lid op. Gravemoer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de afgeloopen maand behandeld 41 telegrammen, name lijk verzonden 17 en ontvangen 24. Op de rijkspostspaarbank werden alhier 22 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1005,32, terwijl 21 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1758,96. Mej. M. C. Lenselink, onderwijzeres aan de Christelijke school alhier, is als zoodanig benoemd te Middelburg en heeft bereids die benoeming aangenomen. Het Gemeentebestuur heeft de kleine brandspuit, die eenigen tijd onbruikbaar was, weder in orde laten maken. Maandag werden er de glazen van het raadhuis mede schoongemaakt en de genomen proef vol deed uitstekend. llerpt. De vereeniging van geiten houders alhier hield in het café van L. v. d. Griendt hare eerste jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het getal deelnemers met 3 is vermeerderd en thans 27 bedraagt met te zamen 38 geiten. Vier geiten stierven. Uit het verder ter vergadering medegedeelde bleek hoe nuttig deze vereeniging werkt. Als een ingeschreven geit sterft, wordt hem, die dit ongeval treft, nog den zelfden dag een bedrag ter hand gesteld om een andere te kunnen koopen. In waarheid wordt door de vereeniging be tracht: „Draagt elkanders lasten I" Dat een lentedag nog geen zomer maakt bleek gisteren weer, daar alles 's mor gens met een laag sneeuw was bedekt. Uit gelokt door de mooie dagen der vorige week hadden vele veehouders hun vee buiten gebr«cht. Vanwege het koude weer en de sneeuw, haalden tal van eigenaars hun melkvee weer op stal. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier werden gedurende de maand Maart j.l. ontvangen 22, verzonden 14 tele grammen. Mederliemert. Al is de premie der suikerbieten thans f 11.50 per 500 K.G. toch klagen de meeste agenten, dat het con tracteeren niet zoo goed vlotten wil als andere jaren. De slechte resultaten van het vorig jaar zullen hieraan wel medegewerkt hebben. (Rietschoot). De oude D. v. d. Oever, wiens woning van lieverlede bouwvallig werd en geen middelen bezit ze ook maar eenigszins te laten herstellen, mocht voor dat doel van H. M. de Koningin eene gift van f 25 ontvangen. I*oe«Ier«(ïen. Als een bijzonder heid kunnen we meedeelen, dat bij den landbouwer G. A. van Wijgerden, Zaterdag 1 April kort na elkander twee koeien elk twee flinke kalveren ter wereld brachten. De eerste twee vrouwelijke en de tweede twee mannelijke. Raamsclonk- Tot groote vreugde van den rietdekker heeft de sterke Noor denwind Maandag erg huis gehouden op de daken der boerenschuren, waarin hij bij verschillende landbouwers in deze gemeente groote gaten woei. Aan het postkantoor Raamsdonks- veer en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Maart 1911 ingelegd f 7987,53 en terugbe taald f 12193,62. Laatste boeknummer 4720. SleeuwUk. Aan het postkantoor werden gedurende de maand Maart be handeld 24 telegrammen en 11 telefoon gesprekken. Op de spaarbank werd ingelegd f 241 en terugbetaald f 60. Sprang. Vrijdagavond geraakte zekere L. v. d. H. aan den Loonschendyk met zijn fiets te water. Met den schrik, een nat pak en eenig averij aan zijn fiets, kwam hij er boven wonder goed af. In de vorige maand werd alhier aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaar bank belegd, een bedrag van f 1955,43 en terugbetaald f 628,67. Zaterdagavond kwam de afd. „Patri monium" alhier in vergadering bijeen om te bespreken den inhoud der agenda voor de a.s. Bondsvergadering, welke op 24 en 25 April e. k. te Amsterdam zal plaats vinden. Besloten werd op de volgende ver gadering twee afgevaardigde tot bijwoning dezer vergadering te kiezen. Na deze bespre king werd door het lid J. W. Genuït ter bespreking ingeleid het onderwerp „Patri monium en de Jongelingsvereeniging", waar bij spr. de. n. v. gedachte ontwikkelde, ten eerste het doel en streven van Patrimonium, daarna het wezen en doel der jongelings vereeniging, om eindelijk te zien öf, en welk verband er tusschen die twee bestaat. Op zeer duidelijke wijze werden genoemde gedachten uiteengezet. Veen. In het muzieklocaal gaf het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier onder leiding van den heer Spiero uit 's Bosch, haar aangekondigde uitvoering. Het pro gramma beloofde weer veel en we mogen constateeren dat de stukken welke daarop voorkwamen alle tot hun recht kwamen. De heer Spiero heeft alle eer van zijn werk om dit corps tot zulk eene hoogte te brengen. Ook in de comische voordrachten had het talrijke publiek veel behagen. Vooral muntte daarin uithettooneelstukje„Jocrisse de Vondeling". Do rollen ervan waren in goede handen. „Wilhelmina" heeft ons weer een aangenamen avond verschaft, waarvoor wij het corps zeer dankbaar zijn. Toen de wed. V. Zaterdagmorgen haar wagen wilde laden kwam ze tot de ontdekking dat haar gevulde ton onbruik baar was gemaakt met smeer daarin te werpen. De arme vrouw lijdt hierdoor eene aanmerkelijke schade. Naar men verneemt is de politie met het feit in kennis gesteld. Het vierjarig kind van S. raakte al spelende in den slootgelukkig werd dit opgemerkt door een voorbijganger, die de kleine, welke reeds zinkende was, op het drooge wist te brengen. Vr|f hoeveii-Cappel. Gedurende de maand Maart 1911 werden alhier 38 telegrammen behandeld, waarvan 21 ver zonden en 17 ontvangen en werd voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2701.50. Mej. A. J. Ouderland, tijdelijke leer kracht aan de Christelijke school te Loon- schendijk, is benoemd als onderwijzeres aan de Christelijke school te Melissant. Waalwlfk. Uitslag examen van de Rijksnormaallessen en de daaraan verbon den voorbereidende klas. Van de 14 can- didaten voor de le klasse der normaallessen werden toegelaten: C. Trim bach, Waalwijk; H. Gubbens, KaatsheuvelA. Fooy, Baard wijk; N. v. d. Hammen en G. Madiol te Besoijen; W. v. Delft, Drunen; J. v. Til- borgh, B. Timmermans, Sprang; P. van der Sluijs, Waalwijk en J. v. Asch, Eethen. Voor de voorbereidende klas slaagden B. Verhagen, Kaatsheuvel; W. Vaags, Waal wijk; A. v. Oversteeg, Loon op zand ;W. v. d. Mee, Baardwijk; W. van Roon, Sprang F. Janson, Sprang; H. Spijkerman, Waal wijk; A. van Iersel, Waspik; E. Wilhelm, Waalwijk; L. Sep, Baardwijk. Waspik. Door het gemeentebestuur alhier wordt voor de benoeming als lid der gezondheidscommissie, zetelende te Waal wijk, aanbevolen de heer M. C. J. van Son, fabrikant, wonende in deze gemeente. Op de in de vorige week in de Bomme- lerwaard gehouden stierenkeuringen werden van een goedkeuringsmerk voorzien de stieren van A. v. Versendaal te Driel; C. v. d. Bighelaar te Driel; M. Wijnstekers te Hedel; H. A. v. d. Graft te Well; den Polder Hedel; H. v. Hemert Hzn. te Am- merzoden; A. van Ooijen te Aalst; H. v. Anrooij te NieuwaalA. Maas te Aalst; Wed. W. v. Brakel te Zuilichem; D. Din- gemans Pzn. te BruchemH. de Gaaij te Hurwenen; C. Maclane te Hurwenen; W. S. Haasakker te Bruchem. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 14 zalmente Woudrichem 146 zalmen; te Brakel 18 zalmente Haaften 9 zalmen te Herwijnen 3 zalmen, te Heilouw zalmen en te Rossum 14 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.25 ft f 1.32 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.10 f 1.50 per half kilo. Kerknieuws. Sprang. Na Zondagmorgen j.l. door zijn mede-ambtsbroeder ds. Gunning in het ambt te zijn bevestigd, deed onze voor malige predikant ds. P. v. Toorn, in de Ned. Herv. kerk te Oud-Beijerland, des avonds 6 uur zijn intrede, met een predi katie over 1 Cor. 22, „Want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder u dan Jezus Christus, en dien gekruisigd". Dussen. Met 14 tegen 11 stemmen werd alhier besloten het beroepen van een predikant en de benoeming van ouderlingen en diakenen in de eerstvolgende tien jaren toe te vertrouwen aan de gemeente. Capelle- Ds. Holland te Den Ham, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Loonschendijk bedankt. Heusden. Ingekomen vau Rotterdam Adr., W. en G. van Dijke; Texel, H. v. 't Hof en gezin, C. M. Poot, E Metzon. Vertrokken naar Amsterdam H. M. van Diesen; Utrecht, C. J. H. Wijnands. 's Gravenmoer, van 131 Maart. Ondertrouwd: P. J. de Graaff, 35 j. en A. Melsen, 23 j. Getrouwd: N. H. van Dalen, 37 j. en J. C. Dekkers, 33 j. Geboren: te Spijkenisse, Adriana, d. v. A. Blom ea H. F. D. Kielen. Overleden: Alberdina Prins, 46 j., echtgen. v. A. Blom. Ingekomen van Dordrecht, J. M. de Jong. Vertrokken naar Loosduiuen: N. H. van Dalen en J. C. Dekkers; Willem stad, C. Blom; Antwerpen, A. deGeuL De Werken en Sleeuwijk, van 24 —30 Maart. Geboren: Jacob, z. v. J. van der Stelt en M. vaD MaastrichtBastiana, d. v. C. Ippel en A. Schoenmakers; Hubrecht, z. v. C. H. Potters en M. Koman Kommer, z. v. A. Potters en E. J. Exalto. Nederhemert, over de maand Maart. Geboren: Judik, d. v. A. Schilders en W. van Alphen. Overleden: Geertrui Hobo, 2 j. Vrijh.Cappel, over de maand Maart. Geboren: Antonie Johannes, z. v. S. Koenen en Z. VerhagenCornelia Bernarda, d. v. C. Oostdijck en G. van den Hoven; Hendrika Pieternella, d. v. J. Bax en G. Kluijtenaar. OverledenSientje HendrikaMetzke, d. v. II. A. Metzke en A. Ramslijn. Almkerk, van 16 tot 31 Maart. Getrouwd: C. Smits, 20 j. en J. v. Burgel, 21 j.H. de Koning, 24 j. en D. Verwoert, 22 j. L. Pellikaan, 21 j. en J. Dekker, 25 j. Geboren: Dirk, z. v. J. v. d. Koppel en H. SwartJohanna, d. v. W. Duij- zer en M. Schoenmakers; Adriana, d. v. J. Romijn en M. V. MastrigtChris- tiaan, z. v. K. de Hoog en A. v. Breeggen. Vertrokken naar: Sleeuwijk, J. v. Burgel; Dussen, A. C. v. d. Oven; Puttershoek, A. Kohier en D. Groene- veld Beesd, P. S. Lankbaar en vrouw Rotterdam, A. C. Boogaarts. Ingekomen vanDussen, Z. v. d. Oven. De tarief wetten zijn Zaterdag bij de Tweede Kamer ingekomen. De regeering schat blijkens de toe lichting, de opbrengst op ongeveer tien millioen gul len. Het nieuwe tarief is niet uitsluitend gericht op bescherming van de Neder- landsche industrie, maar wel is reke ning gehouden met bezwaren, welke de Nederlandsche industrie ondervindtdoor het krachtig protectionisme in bijna, alle Europeesche lauden, in Amerika, enz. Het nieuwe tarief gaat geenszins in de richting van de handelspolitiek der andere landen, doch is in vergelij king met de invoerrechten in het buitenland zeer matig, voor sommige goederensoorten zelfs lager dan vroeger. Do goederensoorten worden bij het nieuwe tarief ingedeeld in hoofdzaak als bij het ontwerp-Harte, doch nog ineer volledig en systematisch. De regeering vreest niet, dat alles duurder zal worden. De voorgestelde rechten zijn niet voldoende hoog om het den buitenlandschen importeur on mogelijk te maken zijn goederen hier te lande te plaatsen en zullen ander zijds geen aanleiding geven tot vorming van combinaties van inlandsche indu- strieelen met de bedoeling de prijzen op te zetteD. Naast deze algemeene beginselen lig gen nog de volgende aan het tarief ten grondslag: le grondstoffen, die nijverheid en landbouw in het buitenland moeten betrekken, blijven vrij van invoerrech ten (als daar zijnmetalen, hout, katoen, wol, steenkolen, enz.); 2e halffabrikaten worden belast met een recht, wisselende tusschen 3 en 6 pet. der waarde, verband houdende met den graad van bewerking; 3e afgewerkte fabrikaten, die alvorens direct voor gebruik voor den consument geschikt te zijn, nog eenige bewerking behoeven, worden in het algemeen be last met 10 pet. der waarde; 4e geheel afgewerkte fabrikaten wor den in het algemeen belast met 12 pet. dt-r waarde. Belangrijke stapelartikelen als tabak worden niet hooger belast dan thans het geval is of blijven vrij, bijv. koffie. In het algemeen worden van groudstoffen als steenkolen, ertsen, gra nen, garens enz. geen invoerrechten geheven, zoodat voor schade der han delsbelangen niet wordt gevreesd. De regeering krijgt de bevoegdheid retor- siemaatregelen te treffen. Uit de opbrengst van het tarief wordt jaarlijks negen millioen beschikbaar gesteld op de begrooting van landbouw, nijverheid en handel, ter storting in het fonds tot dekking van de uitgaven, voortvloeiende uit de wettelijke maat regelen in zake de pensionneering van arbeiders. De regeering wenscht geen graan rechten omdat daardoor brood en vee voeder duurder zouden worden. Ten aanzien van het „meel" bepaalt het tarief zich tot een recht van 40 cents per 100 K.G. op tarwe en roggebloem daardoor valt meel voor veevoeder bui ten het tarief, terwijl een bijzondere bepaling waakt voor de belangen der textielindustrie; van een recht op pe troleum is afgezien, sigaren en sigaretten worden zeer zwaar getroffen; sigaren met f 125 per 100 K G., plus 20 pet. der waarde; sigaretten met f 250 per 100 K.G., plus 40 pet. der waarde. De opbrengst van het nieuw voor gestelde tarief van invoerrechten wordt blijkens recapitulatie geraamd op een totaal-generaal van f 19.302.040. De Zwitsersche Stendenraad heeft Maandag het tractaat met Nederland, betreffende wederkeerige overneming van armlastige onderdanen, goedge keurd. Namens 67 broodbakkerspatroons uit de gemeenten Beerta, Finsterwolde, OostwoMe, Midwolde, Scheemda, Blij- ham, Bellingwolde en Niewe schans is een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin gezegd wordt, dat de bezwaren tegen het gewijzigde wetsontwerp be treffende nacht en Zondagsarbeid in broodbakkerijen nog grooter zijn dan die tegen het oorspronkelijke ontwerp. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: Het is gebleken, dat er in de omgeving van Malang reeds eenige weken builen pest heerscht. De ziekte is aangebracht door een Melkkaganger. De laatste week zijn er 100 personen aangetast en 53 gestorven. De Europeanen vluchten. Later: Nadere berichten sluiten allen twijfel uit: de heerschende ziekte is pest. Sedert Februari zijn er in Batoe 200 gevallen van pest en 140 sterfgevallen voorgekomen. Nog later: Volgens een ambtelijk bericht zijn er in het district Penaug- goengan 35 verdachte gevallen en 26 dooden. In de loemboengs (rijstschuren) zijn doode ratten gevonden. De Haan is heden naar M lang vertrokken tot het instellen van een bacteriologisch onderzoek. De Red. teekent hierbij aan: Wij hebben hierboven de telegrammen afgedrukt in de volgorde, waarin zij ontvangen zijn. Men zal door een aan- aandachtige lezing ontware dat de particuliere berichten veel stelliger lui den dan het ambtelijke bericht. Uit dat laatste zou men het besluit mogen trekken, dat het wel vast staat dat er een ernstige ziekte heerscht in het dis trict Penanggoengan, waaraan velen bezwijken, doch dat het nog niet vast staat, dat die ziekte pest is. Immers een bacteriologisch onderzoek moet nog worden ingesteld en om dit te verrichten is dr. J. de Haan, directeur van het geneeskundig laboratorium te Welte vreden, naar Malang vertrokken. Ook de cijfers betreffende aangetasten en dooden loopen zoo sterk uiteen, dat men ten aanzien van de particuliere berichten goed zal doen eenige voor zichtigheid in acht te nemen. De regee ring zal toch wel, alvorens een ambtelijk bericht uit te geven, zich goed op de hoogte hebben gesteld van het aantal vermoedelijke gevallen. Een ernstig verschijnsel is uiteraard het officieel gemelde feit, dat in de rijstschuren doode ratten zijn gevonden. Dit is echter ook het geval geweest bij de onlangs gemelde verdachte gevallen te Soerabaja, doch later bleek dat die dieren van bedorven meel hadden ge geten en daaraan waren bezweken. Het district Penanggoengan, waarin de plaats Batoe ligt, maakt een onderdeel uit van de afdeeling Malang der resi dentie Pasoeroean. Batoe of Sisir ligt een 15 K.M. N.W. van Malang. In het gemelde district schijnt dus de ziekte voornamelijk te heerschen. Men zal zich herinneren, dat de mail berichten onlangs mei ing maakten van een vreemde te Soerabaja heerschende ziekte, die veelal snel doodelijk verliep en geacht werd besmettelijk te zijn. Men dacht toen echter niet aan pest, daar de verschijnselen niet het beeld van die ziekte vormden. Bij het departement van koloniën is het volgende telegram van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië dd. 2 dezer, ontvangen: „Klinisch en microscopisch zijn iu de omgeving van Malang geconstateerd 46 pestgevailen, waarvan 26 doodelijk. Het bacteriologisch onderzoek is nog niet afgeloopen. De inspecteurs dr. De Vogel en dr. Terburgh, zoomede de directeur van het Geneeskundig Laboratorium, dr. De Haan, zijn naar Malang gezonden. Strenge maatregelen in het belang van opsporing en bestrijding zijn iu uit voering en deels in voorbereiding." Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende nadere telegram van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië dd. 3 dezer bitreffende het heer schen van de pest op Java: De grenzen der afdeeling Malang zijn gesloten maar voor het spoorwegverkeer open. Van het begin van Februari tot gis teren waren er totaal 105 gevallen, waar van 77 overleden en 13 genezen. Het dagrapport van gisteren vermeldt 13 gevallen en 7 dooden. De ziekte is gelocaliseerd in de berg- districten Penanggoengan en Karanglo. Heden een verdacht geval te Tjepoe in Rembang. Reuter seint uit Parijs: President Fallières heeft in de Zater dag op het Elysee gehouden minister raad medegedeeld, dat hij, gevolg gevende aan een uitnoodiging van Koningin Wilhelmina, in Juli naar Nederland zal gaan. De heer Fallières zal de reis over zee doen en te Amsterdam aankomen. Naar De Stand, verneemt, is het be richt, als zou de commissie voor de Armenwet haar overleg met de regee ring hebben ten einde gebracht, niet juist. A.s. Donderdag, misschien ook Vrijdag, zal opnieuw worden vergaderd en wel ter behandeling van de artikelen. Verwacht wordt, in verband hiermede, dat de behandeling in Juni zal kunnen plaats hebben, indien de Tweede Kamer althans van zins blijkt,, de wet nog in dit zittingsjaar af te doen. Zaterdagmiddag te kwart over zes heeft te IJmuiden een brutale inbraak plaats gehad ten kantore van den Engelschen vice-consul, den heer Rey- gersberg, vertegenwoordiger van de firma Halverhout en Zwart te Amster dam. Op een oogenblik dat de jongste be diende het kantoor even verlaten had, zonder kennisgeving aan den in wonen den patroon, heeft zekeren M. ter H., wonende te Amsterdam, doch vroeger werkzaam geweest te IJmuiden, het kantoor weten binnen te dringen en uit de brandkast, die op het dagslot stond, een ijzeren geldkist met inhoud weggenomen. De tegenover het kantoor wonende heer Engelhardt zag iemand zonder kistje binnengaan en met kistje terug komen, en hij waarschuwde den heer Reygersberg. Onmiddellijk werd de po litie gewaarschuwd en werden te voet en per rijwiel vervolgers uitgezonden, aan wie het spoedig gelukte den in breker, in een gasbuis verscholen, te vinden en te arresteeren. Zaterdag is te Rotterdam een mis plaatste Aprilgrap uitgehaald. In het hoofdpostkantoor was het plotseling een heele oploop op het gerucht, dat er valsche postwissels in betaling gegeven waren. Een was er al uitbetaald ook. Kort daarna werden in het postkantoor twee kantoorbedienden en een loop knecht gearresteerd en tusschen de politie in naar het bureau in de Pauwen- steeg gebracht. Daar bleek spoedig, dat alle drie geheel ter goeder trouw en slachtoffers waren van een April „grap". Een fabrikant daar ter stede heeft n.l. een 2000-tal nagebootste, van onechte postzegels en nagemaakte stempels voor ziene postwissels, alle ingevuld tot een bedrag van f 5, aan verschillende adres sen in de stad laten bezorgen. Zij die de postwissels ontvingen en niet goed opletten liepen er in. En aan het post kantoor betaalde men er zelfs een uit. Dit geld is later teruggegeven. Volgens de politieverordening van de gemeente Wehl (Geld.) mogen er tus schen des avonds 11 en 4 uur's morgens geen honden loopen te blaffen. Van B. te Ingen, wiens woning 20 Maart is afgebrand, is met zijn buur man D. onder vermoeden van brand stichting te Tiel in hechtenis gesteld. De heer S. Uden Masmau, te Ruurlo, den 3den Maart j.l. bij besluit vau den gemeenteraad van Gorinchem ontslagen als architect dier gemeente, heeft tot de Koningin een adres gericht met verzoek, dit besluit overeenkomstig art. 153 jart. 150 der Gemeentewet te ver nietigen, althans te schorsen, op grond van strijd met het algemeen belang. Bij het adres is gevoegd een memorie van mr. J. van Drooge, te Dordrecht. W. v. D. uit Rosmalen, die gearres teerd is in verband met het vinden van het lijk van den veld-artillerist

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2