maken aan de kolonisatie van Mon golië, kan op den duur een oorlog worden vermeden. De Times verneemt d.d. G dezer uit Tandzjer, dat de gemeenschap tusschen Fes en de troepen van den sultan in het noorden afgesneden is. Een afge- zanLchap van den sultan, dat de soldij van het leger moest overbrengen, kon, hoewel het door een sterk eskorte ver gezeld was, de troepen niet bereiken. Het moest terugkeeren. Alle stammen hebben zich tegen den sultan gekeerd. Volgens een bericht uit Elksar van 3 dezer is de toestand te Fez onrust barend. Een Kaid, uit Eiksar vertrokken, is aangevallen. Van zijn geleide weiden vijf man gedood. Ileusrfen, 8 April. Aan het Maandag j.l. te Breda gehouden examen voor onderwijzer en onderwijzeres hebben 11 leerlingen van de Rijksnormaal school alhier deelgenomen. Voor de ver schalende commissies hebben zich 3000 candidaten aangemeld. Slagen hiervan zoo als verleden jaar gemiddeld 56 pet., dan komen er weer 1600 nieuwe bij. De animo is groot 1 Werkendam. Dinsdag vei gaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren W. de Waard en M. J. Meijer. Na opening met gebed en lezing der notulen, werd den Raad aangeboden een verslag der Gezondheidscommissie en een dito der Com missie tot wering van schoolverzuim, waarna de Voorz. mededeelde, dat bij de laatste kasopname door B. en W. bij den ontvanger in kas was f 18.51. Behandeld werd ver volgens een adres van den heerschipper Mouthaan en besloten dien de faecaliën over 1911 en 1912 gratis te laten weghalen op de voorwaarden, die daarvoor door B. en W. zullen worden gesteld. Medegedeeld werd verder, dat met den Vervoornepolder een overeenkomst was getroffen, die hierop neer komt: Wanneer het Polderbestuur verhoo ging van de Kade noodig acht, zal het daartoe overgaan en zal de daarvoor opgebroken bestrating opnieuw worden gemaakt, met dien verstande dat èn gemeente èn polder ieder de helft van de kosten dier nieuwe bestrating zullen dragen. Deze overeenkomst was door H.H. Ged. Staten goedgekeurd. In verband met de bestrating der Kade werd besloten eene geldleening aan te gaan, groot f 5000 tegen 4 pCt. rente, terwijl jaarlijks ook 4 pCt. zal worden afgelost. De veror dening op de heffing van leges werd ver volgens in dien zin gewijzigd, dat voortaan slechts geen leges zal geheven worden, dan van stukken, die kosteloos moeten worden afgegeven. De oorzaak van deze wijziging was het bij vijf- tot tientallen gelijk ge vraagde bewijzen van goed gedrag. Niets meer te verhandelen zijnde, sloot de Voorz. de vergadering. Morgen gaan weer 2 personen (H. Esmeyer en Th. Westerhout) van hier naar China, om aldaar bij de waterwerken, in 's Rijks dienst werkzaam te zijn. Woensdag 12 April a.s., des avonds te 7 ure, hoopt alhier in de Nutszaal op te treden de weleerw. heer ds. J. W. Geels, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente te 's Gravendeel. Eergisteravond vergaderde de werk- liedenvereeniging „Eendracht" ten herberge van H. J. v. d. Steenbergen', alhier. Aan wezig waren 63 personen. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom aan alle opgekomenen, deelde mede, dat de laatste 3 mnd. het seizoen in aan merking genomen, voor de vereeniging gunstig waren geweest. Hij kontevens mede- deelen, dat een donateur, die onbekend wenschte te blijven, f 100 aan de vereeni ging had geschonken en kon niet anders doen dan hier dien milden gever nog eens dank te zeggen, hopende, dat het voor ge goeden, die nog geen donateur zijn, een aanmoediging zou wezen, alsnog zich als donateur op te geven. Als nieuwe leden waren aangenomen K. Hakkers, L. Verbeek, O. Schreuders, B. C. v. d. Stelt Bz. en H. de Vries. Nadat vervolgens de secretaris de notulen had gelezen, die onveranderd werden goedge keurd, deed de penningmeester rekening en verantwoording van het geldelijk beheer. Uit die rekening bleek het volgende: In de afgeloopen 3 mnd. was ontvangen f785,87, uitgegeven f 521,69, zoodat ze een batig slot gaven groot f 264,18. In kas was 1 April bij den penningmeester f139,07. Het reservefonds was groot op dien datum f 1129,29 en het kapitaal f 1911,27. Het een en ander werd nagezieD en in orde bevonden door de leden: A. de Leur, D. M. van Andel en M. Ippel. Van Andel bracht den dank aan den penningmeester voor zijn prompte boekhouding, de hoop uitsprekende, dat hij nog vele jaren in 't belang der vereeniging werkzaam zou zijn. Na een paar opmerkingen over uitkeeringen gemaakt door een paar leden, dankte de voorzitter allen voor hun aanwezigheid en hoopte ze de volgende vergadering in ge zondheid weer te zien. Hy riep ook een hartelijk vaarwel toe aan de leden, die zulk een verre reis gingen maken en sprak de hoop uit ze later weer in gezondheid terug te zien. De wekelijksche collecte der Neer bosch cent heeft opgebracht gedurende het eerste kwarlaal 1911 f 24;90. De driemaandelijksche vergadering der griendwerkersvereeniging „Onderling Belang", zal gehouden worden op Zaterdag 15 April a.s., des avonds om 8 uur, in de Nutszaal, alhier. De punten van behandeling zijn: 1 Ope ning; 2 Notulen; 3 Rekening en verant woording door den penningmeester; 4 Rond vraag; 5 Sluiting. ülubrloiiiëiihroek. Dinsdag had C. Str. alhier het ongeluk, dat een met hooi geladen wagen van de brug, welke naar zijn erf leidt, te water stortte. Een wonder mag het genoemd wórden, dat geen verdere noemenswaardige schade te vermelden is. Terwijl G. Str. alhier Woensdag in den stal was, kreeg hij van een der jonge paarden een trap tegen zijne knieschijf. Het ongeval, dat zich aanvankelijk vrij ernstig deed aanzien, blijkt echter voor hem geen blijvende nadeelige gevolgen te hebben. Woensdag werd op den Nieuwen Weg alhier door den hevigen wind een met hooi beladen wagen omvergeworpen. Het paard, dat op hol sloeg, werd ten slotte met veel moeite door den bestuurder W. O. v. d. B. alhier, tot staan gebracht. Het geval veroorzaakte eenige materieele schade aan den wagen. Capelle. De uitvoering van de zang- vereeniging ,,'t Rozenknopje" alhier zal naar we thans uit zeer vertrouwbare bron ver nemen, plaats hebben op Donderdag 20 April e. k. in de zaal van L. F. v. Dongen. In andere bladen zijn omtrent 't tijdstip der uitvoering absoluut onjuiste mededee- lingen gedaan. De Oostersche en Westersche Buitendellen onder deze gemeente zijn eerst heden van het water, dat er een geheelen winter in heeft gestaan, bevrijd. Van ter zake kundige mannen hooren we beweren, dat de over vloed van water zeer zeker schade aan de landerijen toegebracht heeft. Tot overlast van velen zijn de boomen nabij het station „KaatsheuvelCapelle" meermalen circa 10 a 15 minuten voor het verkeer geslotenzouden de betrokken autoriteiten er voortaan niet voor kunnen zorgen, dat de boomen niet meer dan strikt noodig is, zijn gesloten? Bussen f polder.) Met genoegen kan worden geconstateerd dat de toestand van 28 typhuslijders alhier goed vooruitgaande is; de zwaarste zieken zijn ook aan de beterende hand en mochten zich geen on verhoopte omstandigheden voordoen, dan is er alle kans dat deze epidemie geen slachtoffers heeft geëischt. Eet hen. Op de veetentoonstelling te Rotterdam werden o. m. de volgende bekro ningen toegekend: E. Paarden, geboren in Nederland. No. 40. Hengsten (geboren in 1910, warm bloedig), derde prijs f 10, G. J. W. Bran derhorst, Eethen. No. 43. Merriepaarden (geboren in 1909), Eerste prijs f 40, G. J. W. Branderhorst te Eethen. *Ciiesseil Bij dej.l. gehouden publieke verhuring van weilanden, toebehoorende aan deze gemeente, werd 30 pet. minder besteed dan verleden jaar. 's kravcmoer. Drie bruigoms onder één dak. Wel bijzonder toevallig mag het heeten, dat te Putten in één gezin drie bruigoms zijn. We vinden daar ondertrouwdG. van der Zanden, beroepen predikant te 's Gra- vemoer, H. van der Zanden, beroepen pre dikant te Andel en Joh. van der Zanden. Hierbij komt dan nog, dat de twee echt- genooten-in-spe der predikanten zusters zijn. In een paar gezinnen hebben zich gevallen van mazelen voorgedaan. Door het telefoonkantoor werden over de maand Maart behandeld 42 telegrammen, waarvan 19 werden ontvangen en 23 werden verzonden. Blei* pi. Door den heer Huizinga, Rij ksland'oou wieeraar voor W.-Noordbra- bant in de Bommelerwaard, te Breda, is aan A. D. Baaijens alhier gratis ter be schikking gesteld 25 K.G. legpoters genaamd „Roode Star" om daarmee een vergelijkende proef te nemen met andere door hem ver bouwde soorten, om later daarover een verslag van zijne bevinding uit te brengen. De heer G. Veenhuizen, directeur der landbouwproefvelden teSappemeer, zegt van deze nieuwe aardappelvariteit o. m.: „Roode Star" is gekweekt van Cimbalis prof. Woltman als moeder en Erika als vader en komt voor 't derde jaar in den handel. Het lof is donkergroen met bruine stengels, de bladeren zijn niet groot en diep generfd en lijden bijna nooit aan ziekte. De kleur der knollen is rood, de vorm rond, soms spits ovaal. Het vleesch is geel, de kwaliteit best en de smaak voortreffelijk. De opbrengst wordt gerekend 470 hectoliter per H.A. te bedragen." Men voorspelt, dat deze aardappel, daar zij sterk tegen de ziekte is, spoedig alge meen zal worden verbouwd. Kerkdriel- De verpachtingen van hooi- en weiland zijn alhier afgeloopen. Viel reeds bij de eerste verpachting een prijsvermindering te constateeren van circa 15 procent, bij elke volgende verpachting liepen de prijzen meer en meer omlaag, zoodat bij de laatste verpachting de prijzen 40 a 50 procent minder bedroegen dan ver leden jaar. Een perceel weiland, dat ver leden jaar f 200 opbracht, werd nu door denzelfden pachter op f 96 afgemijnd. Meeuwen. Op 15 April des nam. ten 7 uur zal in de zaal van den heer D. G. A. Smits alhier een vergadering worden gehouden van de afdeeling „Drongelen en omstreken" der Vereeniging tot bevordering der pluimveehouderij eu tamme konijnen teelt in Nederland", waar als spreker zal optreden de heer J. M. Hannink, directeur veilingmeester der Rotterdamsche eiervei- ling. Na afloop der lezing zal een gratis verloting van 200 broedeieren plaats hebben en een verkooping van blauwe weener konijnen. ü'edei'hemept (N.z.). Voorde va cante betrekking van gemeen te-secretaris op een jaarwedde van f 450 hebben zich niet minder dan 12 sollicitanten aangemeld. Het 3-jarig zoontje van C. van Aalst alhier sloeg met een hamer een spijker door de hand, welke onmiddellijk opzwol. Door spoedig geneeskundige hulp in te roepen hoopt men het knaapje dat bloed vergiftiging had gekregen in het leven te behouden. Raamsdonk. Het Bestuur van het Waterschap „De Nieuwe Buitendijksche Hooipolder" zal op Woensdag 12 April aanbesteden de levering van 300 M3 grint en het vervoer per as van dien grint naar de verschillende wegen in genoemden polder. Deze week verkocht onze dorpsgenoot, de heer Ant. Timmermans, te Rotterdam eene vette koe voor den hoogen prijs van f 380 voorwaar iets zeldzaams. Raamsdonksveer. Donderdag morgen is er alhier een aanvang gemaakt met het slaan eener flinke nortonpompop het Heereplein. Sleeuw ||k. De inlijving van lotelin- gen, bestemd voor korte oefening bij de Nat. Militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk, op 17 Mei a. s., des voorm. 10,30 uur. Sprang. Het herijken van maten en gewichten voor onze gemeente zal plaats vinden in een der localen van de O. L. school en wel op Vrijdag 14 April des voorm. van 9 tot 12 en des nam. van 2 tot 4 uur, en Zaterdag 15 April des voorm. van 9.30 tot 12 uur. Veen. Op de aanbeveling voor commies ter Becretarie te Zand voort zijn geplaatst de heeren A. J. Wijn veld, commieB ter secretarie en ambtenaar van den Burger lijken Stand te Monnikendam en J. Timmer mans, werkzaam ter secretarie te Wijk c. a., bij Heusden. Crtihoeven-Cappel. De gasfa briek- qauestie te Loon op Zand, die aldaar geruimen tijd de gemoederen in opspraak bracht en waarbij Kaatsheuvel en Loon op Zand als het ware als twee vijandige kampen tegenover elkander stonden, is door de goedkeuring op het desbetreffend raadsbe sluit beslist. Een „fait accompli" is het thans dat de fabriek zal gebouwd worden in de Kattesteeg, wat ongetwijfeld er toe zal bij dragen, dat ook Vrijhoeven-Cappel na ver loop van niet al te langen tijd zal kunnen aansluiten. Mejuffrouw Ouderland, tijdelijke on derwijzeres te Loonschendijk aan de Chr. school, benoemd te Hellevoetsluis en te Melissant, heeft haar benoeming naar eerst genoemde gemeente aangenomen. Waspik. Terwijl L. winkelier alhier, een fleech drank per fiets bij een zijner klanten bezorgde, kwam hij zoodanig te vallen, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. lVoutlrieliciii. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteeren de hulppost kantoren werd gedurende de maand Maart 1911 ingelegd f 6071,en terugbetaald f 4066,56. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2365. wuk. Het fanfarecorps „Oefeningen Uitspanning" alhier, aan hare gewoonte getrouw, is voornemens op Paaschmaandag, des avonds te 7 uur, weder een uitvoering te geven, met medewerking van de gunstig bekende en meermalen bekroonde humo risten, de heer en mej. Kranen van Heere waarden. Het programma, voorzien van een 15-tal nummers, belooft een gezelligen avond. Nieuweildfjk. Dinsdag had alhier de verpachting plaats van hooigras staande aan de wegen toebehoorende aan het water schap 't Nieuwland van Altena. De opbrengst was 30 pCt. minder dan verleden jaar. De fanfare „Crescendo" alhier, heeft besloten deel te nemen aan het festival dat op 4 Juli a.s. te Ginneken zal worden ge houden. Dronselcil Ook onze gemeente komt op de lijst van bekroningen veetentoonstel ling te Rotterdam voor en wel als volgt: No. 42. Merriepaarden (geboren in 1910, 2e prijs f 20, D. v. Campen, Drongelen. No. 37. Voor den besten springram (ge boren in 1910), 3e prijs f2.50, D. v. Campen, Drongelen. Naar wij vernemen zal op Maandag avond a. s. de landbouwcursus, die alhier dezen winter door den heer Van Gooi uit Dussen werd gegeven, eindigen. De heer Huizinga, rijkslandbouwieeraar te Breda zal daarbij tegenwoordig zijn. In een buitengewone vergadering der classis Leiden, Maandagmiddag gehouden onder presidium van ds. J. J. Irnpeta, van Katwijk aan Zee, is ds. J. van de Pol, die tot 6 Maart j.l. predikant was van de Ned. Herv. Kerk te Benthuizen, met advies van de Prov. Deputaten ad examina, en met alle stemmen toegelaten tot den dienst des Woords in de Geref. Kerken van Nederland. De Praeses kon en mocht met een gevoelvol woord hem mededeelen, dat de classis met volle vrijmoedigheid en groote blijdschap haar eenparig besluit genomen had. Reeds werd door een Geref. kerk en wel door die van Randwijk e.a., een beroep op da. van de Pol uitgebracht. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De aanvoer op de markten was zeer groot. De handel was niet vlot, en veel van het aangevoerde bleef onverkocht. De varkensmarkt was niet zeer willig; er werden lagere prijzen besteed. Paarden waren buitengewoon duur, met grooten uitvoer naar Duitschland. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 78 ct., 2de kwaliteit 65 £66 ct., vette kalveren 59 61 ct., vette var kens 59 60 ct., voor Engeland, 57 59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 160 f 228, neurende f 140 f 275, guste f 145 f 225, pinken f 55 H 90, kalveren f 13 k f24, biggen f 9 f 13,drachtige zeugen f 45 k f 70, drachtige gelten f40 k f50, schot telingen f 17 k f 26, schapen f d, f vette schapen f 18 d f 24, luxe-paarden f 550 d f 675, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 d f 445, 2e kwaliteit f 250 d f 285, twee-en-een-halfjarige f 150 d f 260, ander- halfjarige f k f per stuk. PREDIKBEURTEN, 9 en 14 April. 14, nm. bediening H. A. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.en nm. 6 u. de heer Vrolijk, ouderling te Scheveningen. Bevestiging van lidmaten en voorbereiding H. A. 14, nm. 5,30 u. H.A. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch en nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit 's Gravemoer. 14, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Leeuwen en nm. 2.30 u. geen dienst. 14, nm. 5,30 u. ds. Van Leeu wen Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeennm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. 14, nm. 7 u. ds. Pannebakker. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. 14, nm. 6,30 ds. Niemeijer. 14, nm. 5,30 ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tfjcli» in te zenden. Kerknieuws. Zuiiielieill Bedankt voor het beroep naar Schoonrewoerd door ds. D. Th. Keek, alhier. Burgerlijke Ktaud. Werkendam, van 31 Maart tot 6 April Geboren: Jan, z. v. J. P. Teuling en J. L. de Knegt; Anna Dirkje, d.v. H. Kramer en J. van den Heuvel Martinus, z. v. K. M. Hakkers en E. Visser. Vertrokken naar: Duisburg, H. van Burgel en vrouw; Nieuwland, G. W. van Golverdiugen en gezin; Bruinisse, J. J. Heijboer; Schoonhoven, P. J. Osinga en vrouw. De Werken en Sleeuwijk, van 31 Maart —6 April. Getrouwd: H. van Ieperen, 23 j. en A. Evers, 23 j. Ingekomen van: Werkendam, G. den Hollander en gezin. Vertrokken naar: Gouda, D. C. Kalle- waard. Meeuwen, over de maand Maart. Geboren: Wilhelmiua Aartje, d. v. B. de Poorter en A. RochatHendri- kus Antonie, z. v. C. Schelle en 0. Hofmans Paulina, d. v. P. W de Raad en C. G. Lankhaar; Anna Elizabeth, d. v. P. van Andel en T. Schouten. Overleden: Jakobus Kivits, 65 j. Ingekomen van: Andel, Adr. Colijn; Almkerk, T. de Ruiter. Vertrokken naar: Dordrtcbt, A. A. de Gmaff; Dussen, O. Hagoort. Drongelen, over de maand Maart. Geboren: Kuintje, d. v. O. Dammers en A. Schreuders. Rechtzaken. Het Gerechtshof te 'sGravenhage heeft Donderdag de gevangenisstraf van één week, door de Middelburgsche Recht bank opgelegd aan den notaris H. A. van D. te Hulst wegens smaadschrift jegens den burgemeester dier gemeente, veranderd in f 300 boete, subsidiair 60 dagen hechtenis. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 6 April 1911. Overtr. boterwet: J. C., Wijk, f 10 subs. 20 d G. S., Meeuwen, f 3 subs 8 d.; W. N., Andel, f 5 subs. 3 H. Openb. dronkenschap: E. D., Dussen, f 5 subs. 3 d J. d. R., Meeuwen, f 3 subs. 3 d.; A. H., Werkendam, f 1 subs. 1 d. Overtr. vissclierijwet: A. V., A. V. en A. V., Veen, 2 X 7 d. hecht.; J. V., Veen, 2 X 2 subs. 2 X 2 d. Straatschenderij J. T., Drongelen, f 5 subs. 3 d. Overtr. rijwielreglement: W. W., Gen- deren, f 3 subs. 3 d. Overtr. drankwet: F. v. d. S., Dusseu, f 10 subs. 10 d. Overtr. rivierreglement: N. v. H., Wijk, f 2 subs. 2 d. Overtr. prov. reglementA. d. B.,Veen, f 1, subs. 1 week" tuchtschool. Overtr. ijkwet: N. G. J. S., Giessen, f 2 subs. 2 d. Overtr. gem een te verordening Werken dam, H. H Gorinchem, f 2 subs. 1 d." Overtr. art 461, strafrecht: P. C. v. O., Werkendam, teruggave aan zijne ouders zonder toepassing van straf. Straatschenderij: G. V., Werkendam, 1 week tuchtschool en 1 jaar proeftijd. Ontslagen van alle rechtsvervolging C. B., Wijk, beklaagd overtr. boterwet. Vr ij gesproken: J. B., Wijk, beklaagd overtr boterwet, R. d. J, Rijswijk, idem ijkwet; PI. v. S. en P. v. 8., Woudrichem, idem kanaal reglement; H. B., J. H. K., H. S. en P. J. K., zonder bekende woon- of ver blijfplaats, idem prov. reglement. HairkO&erichrte-sa. Waalwijk, 7 April. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 270, Kaifvaarzen van f 140 tot f 190, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f 7, tot f 12.50. Prijs der boter van f 1,28 tot f 1,44 per kilo. Aangevoerd 380 kilo. Vischmarkt Goriuchem. 6 zalmen d f 1,30f 1,47 p. p. Woudrichemsehe Yischiuarkt. 70 Zalmen f 1,25f 1,65 per pond. Snoek f0,2710,35 Witvisch f 0,04f0,24 Vischmarkt Hardinxreld. 24 zalmen f 1,30f 1,65 p. p. Rralingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 606 Winterzalmen f 1,20 d 1,75 p. p K.G. 4 Elften f 2,70 a f 4.25. Benedeu-Langstraat, 7 April. Naar aard appelen bestaat groote behoefte, zoodat vooreerst op geen lagere marktprijzen kan gerekend worden. Men besteedt voor klei- soorten van f 3.75 tot f 5,00 naar kwaliteit, dito drielingen f 2.70 a f 3,25, zandsoorten f 3,00 a f 3,25 en pooters, waar ook groote vraag naar is, f 3,00 a f 4,00 per H.L. Het pooten, aanvankelijk begunstigd door goed weder, is tengevolge van den strengen vorst deze week gestaakt moeten worden. Heusdem, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. vm. bevest. nieuwe lidmaten. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalstvm. 9,30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaurd. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10,u. ds. Louwe Kooij- maus. Babylonïènbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Doeveren, vm. 9.30 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoflf. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethenvm. 10 u. ds. Van Asch. Bevest. lidmaten. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6, u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 6 u. ds. Lans uit Doeveren. Genderen, nm. 2 u. ds. Van Asch uit Eethen. vm. H. A nm. Dankzegging. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 1.30 u. de. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoervm. 9.30 u. ds. E. J. H. v. Herpt, geen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Hermanides uit Babiloniën broek. Nederhemcrt, Z.z. geen dienst. Raamsdonlcveer, vm. 2.u. ds. J. C. V. van Rijswijknm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijkv m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Ruijsch uit Capelle. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. Uitwijk, vm 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer, vm. H. Avondmaal. Veenvm. 9.30 u. er nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Wijk e.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Geboren: Alida, d. v. A. v. d. Pijl en A. Vermeulen; Adrianus Huibertus, z. v C. Smits en J. van Burgel. HEUSDEN 8 April Up de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 6 50 a f 9 Roqof 4 50 a f 5 20, Gerst f af Haver f 7 50 a f 8 50 Kool zaad f - Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van iet et. LAND VAN ALTENA 7 April. Aardappelen. Vroege f f 0. 0; Rlauwe f 4 a f 4 25, Zeeuwen, f 4.50 h f 4.75, Jammen f "if. Hooi 1 e qual. f 12 0' '<i j 13'te qual. (voor de prs) t 9 00 11 00 K laverhooi f 12 - i ƒ14 Wit tiroo j 12 a 13 00 Geel dito J 8 f 9 Vet'e kalveren tot el. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 24 25 ets. zwaardere 27 28 et Boter f 0 60 a 0.70 per half K.G. Eieren f 0.90 j f 0 95 per 26 ALM KERK. De zetting der boter is deze week op •/<-* markt f 0 65 i« de winkels dus f 0 70 per h. kilo. Eieren f 0.82 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.45. Z ALT BOM M EL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8. a J 9.25 HaverfZ 40 af 4 40 Garst f 4 75 af 5 per H.L.\ Boter f 0.75 af 0 87 per half KG bieren f 0 85 a f 1 per 26 stuks Biggen f 8 a 12 50, Konijnen f .00 a ƒ0. Kippen f .0 per stuk MABE-DBIM MELEN, 5 April. Ter veematkt wa- r n aang votrd 123 stuks hoornvee, schapen m 87 biggen. Men beste dde voor vetvee 54 a 62 c p. Kg Kalf - koeien f 150 a 300, Munt gen ƒ110 a 185, Kalf- vaa zen ƒ100 i 280. Ho kehngen f 45 a 100, Schapen f a Biggen 7 50 a 11

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2