Het Land van Heusden en Alteoa, de Langstraat en de Boronielerwaard. TWEEDE BLAD. L. VAR BLADEL Zonen, 6D HM L. J. VEERMAN - Boekhandel - HEUSDEN. Gouden en Zilveren koopt men het goedkoopst bij COGCGCOCCCGO ATTENTIE! Horloges en Regulateurs. NIEUWE MODELLEN Pendule-Garnituren, C. L. A. FORBERGER, Gorinchem, Geldersche Crediet-Vereentging, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3038. Zaterdag 8 April Coop. Stoomzuivellabriek „OP HOOP VAN ZEGEN Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Bauijuetten, Kransen enz. BOTERMARKT 0 69 en 70. Molenstraat, Zwarte en Gekleurde Japonstoffen, Kamgarens, Bukskins, Cheviots enz. Gemaakte Dames- en Heerencostuums - Blouses - Rokken. Wijk bij Heus den. ONTVANGER Alsmede een fraaie Collectie ouden en Zjilveren "Vlerken. Intere. Telefoon No. 82. i A j awd van ALTEI"'- N.V VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verbooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1911. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advex-tentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Eenigen tijd geleden huwde een in de buurt van Nantes zeer bekende man van de wereld, die zich markies de Roquefeuille noemde, 'n adellijke dame, madame de Bourmène, burchtvrouwe van het slot van Berrie, die sedert drie jaren weduwe was. Maandag nu kwamen een aantal gen darmen op het slot van Berrie en legden den verbaasden slotbewaarder een bevel tot arrestatie van den markies voor, die geen markies was,eigenlijk Reisz heette, de zoon is van kermisreizigers en wordt aangeklaagd wegens bigamie en falsi ficatie. Daar de nagemaakte markies echter op het oogenblik met zijn vrouw te Brussel vertoeft, moesten de gen darmen onverrichter zake afdeinzen. De geheele streek van Nantes,Paimpol en Saint Père-en-Retz is wegens het optreden der justitie tegen den algemeen bekenden en zeer beminden markies" grootelijks opgewonden. Naar het heet, heeft een voormalige kamenier der markiezin, uit wraak, den valschen markies bij de politie verklikt. Reisz, alias de Roquefeuille, was door den geheelen adel uit den omtrek gast vrij ontvangen, was met de hooge heeren koek en ei geweest en zelfs tot voor zitter van de renvereeniging te Paimbeuf gekozen. Eindelijk is het onderzoek van den Engelschen politiemagistraat in zake de moorden van Houndsditch afge- loopen. De vier Russen, die zich nog in verband met deze moorden in hech tenis bevinden, zijn naar de rechtbank verwezen. In de Spaansehe Kamer heeft de oud-minister La Cierva de getuigenissen tegen Ferrer onderzocht, die z. i. noch valsch, noch met elkaar in tegenspraak waren. De spreker ging Ferrer's ante cedenten nahij was altoos een revo lutionair en heeft aan verschillende aanslagen en oproeren in Spanje direct of indirect deelgenomen, evenals aan de aanslagen tegen Alfons XII, presi dent Loubet te Parijs, koning Alfons XIII en door zijn propaganda, zijn actie en zijn persoonlijke tusschenkomst is hij de aanstichter geweest van de ge beurtenissen te Barcelona in 1909. La Cierva valt vervolgens republi keinen en socialisten aan; hij beschul digt hen, Ferrer's naam gebruikt te hebben als vlag om hun lading te dek ken, en tegen de conservatieve regee- ring een onrechtvaardigen veldtocht gevoerd te hebben, die in het buiten land door anarchistische elementen op touw gezet was en door deze gesteund werd. La Cierva betoogde voorts met klem, dat het kabinet Maura stipt zijn plicht vervuld heeft, zonder zijn wettelijke bevoegdheid te buiten te gaandat de rechtbank, die Ferrer veroordeelde, met kennis van zaken te werk is gegaan, op feiten, die door onwraakbare ge tuigen waren gestaafd, op onweerleg bare bewijzen. Het vonnis is door de -rechters op gewetensvolle wijze gewezen, zonder dat op hen eenige pressie, de geringste invloed, geoefend is. De redevoering van La Cierva werd toegejuicht door de conservatieven. De republikeinen waren hem herhaaldelijk in de rede gevallen. In buitenlandsche bladen wordt een curieus geval vermeld. Een vr><uw reisde van Highland in Kansas naar Muskogee in Oklahoma. Zij had 13 kinderen bij zich, allen onder de 4% jaar oud en allen haar eigen kinderen. De treinconducteur wilde dat niet gelooven maar toen de vrouw hem haar familiebijbel toonde, waarin de geboorten der kinderen ge noteerd stonden, moest hij zich gewon nen geven. De vrouw, die 10 jaar ge trouwd was, bad in dien tijd 19 kin deren gekregen u.l. 5 maal drielingen en 2 maal tweelingen. De eerste twee drielingen (zes kinderen dus) waren gestorven. Mfoar de overige kinderen 3 van 4jaar, 2 van dl/3 jaar, 3 van 21/, jaar, 3 van l1/, jaar en 2 van i/3 jaar zijn in leven gebleven. BINNENLAND. Woensdag werd in de Tweede Kamer de eindstemming gehouden over het wetsontwerp tot wijziging der arbeidswet, hetwelk werd aangenomen met 82 tegen 1 stem, die van den heer Van Idsenga. De voorzitter deelde mede dat het zijn voornemen is het tarief-ontwerp nog voor het Paaschrecès in de afdee- lingen te doen onderzoeken. De vergadering is tot nadere bijeen roeping verdaagd. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den Gouverneur Generaal van Ned.-Indië dd. 6 dezer betreffende pestgevallen op Java en daartegen genomen maatregelen Gisteren 4 gevallen, 3 dooden. Vele koorstgevallen in dezelfde streek worden onderzocht. Verscheidene barakken zijn gereed, ook voor de afzondering van de families van pesljijders. De stemming onder de bevolking is goed. Onder de maatregelen, die het opper bestuur hier te lande overweegt met betrekking tot bestrijding van de pest op Java, is ernstig sprake van de uit zending van een geneeskundige hier te lande, specialiteit op het gebied van pestziekte, naar Ned.-Indië. 't Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederl. Bond van Schoenfabrikanten heeft besloten, een krachtige actie te voeren tegen de ingediende tariefwet. De voorgestelde bepaling, om chroom- gelooid geiten- en schapenvellen, zwart en gekleurd, met 2 pCt. naar de waarde te belasten, zou de schoenindustrie, die aan meer dan 60.000 menschen werk verschaft, zwaar treffen. Naar men uit Tandzjer naeded elt, heeft de ex-sultan van Marokko, Abd- el Azis, het voornemen opgevat, in het midden van Juni een tweede reis te maken naar Nederland. Zijne Sjeriffijnsche Majesteit is van plan, in gezelschap van den in Tandzjer woonachtigen jhr. F. Testa, met een der schepen van de Maatschappij „Ne derland" naar Amsterdam te gaan en vandaar ons land nader te leeren ken nen, aangezien de eerste indruk, dien hij van deze gewesten medebracht, zeer gunstig geweest is. De onttroonde vorst heeft erklaard groote sympathie te gevoelen voor de Hollanders, die hij „Fleming" pleegt te noemen, gelijk de Mooren dit sinds eeuwen doen. Het is te hopen, dat de vorstelijke bezoeker in Juni wat minder overlast dan vroeger zal ondervinden van het hem zoo sympathieke volk, van welks taal hij enkele woorden verstaat en spreekt. De schippersknecht A. van V., een man van 21 jaar, zonder schip of woon plaats, had bij het loopen langs het Poolsch koffiehuis te Rotterdam opge merkt, dat de koopman J H een man van 63 jaar, uit Spijkenisse, een met bankpapier gevulde portefeuille bij zich had. Toen de koopman het koffiehuis verliet om zich naar de stoomtram in de Roosestraat te begeven, volgde de schippersknecht hem en sprak hem op het Stieltjespleiu aan over een bestel ling van biezen. Om de bestelling te noteeren haalde de koopman zijn por tefeuille te voorschijn. Hierop had de schippersknecht gewacht. Plotseling viel hij den ouden man aan, greep met de eene hand diens portefeuille en met de andere naar zijn horloge. Maar de koopman had zijn portefeuille stevig vast en liet niet los. Beiden rolden over de straat. Op de komst van een inspec teur van politie rukte de schippers knecht zich los en nam de vlucht, den koopman in het bezit latend van zijn portefeuille, waarin zich f 375 aan bank papier bevond, en van zijn horloge, waarvan de ketting door het rukken gebroken was. De inspecteur, gewaar schuwd door het hulpgeroep van den koopman, zette den vluchtenden schip persknecht na en arresteerde hem in een bakkerswinkel in de Roentgenstraat. De milicien K. uit Westerbork, die te Groningen lijdende was aan besmette lijke nekkramp, is daaraan overleden. Een jeugdig gehuwd mijnwerker kwam in beschonken toestand in de woning van zijn schoonzuster te Chévremont. Daar hij twist zocht, werd hem verzocht te vertrekken. De dronkaard greep een stuk hout en trof het driejarig kindje, in plaats van zijn schoonzuster Het op het hoofd getroffen, ventje stierf bijna onmiddellijk. De mijnwerker is ter beschikking van de iustitie te Maastricht gesteld. Ten huize van Louis V., te 's-Her- togenbosch, is, tijdens de afwezigheid van de ouders, een tweejarig kind ver moedelijk op een stoof met vuur geklom men, waardoor de kleertjes in brand geraakten en 't ernstige brandwonden bekwam. Het kind is aan de gevolgen overleden. Een oplichterstruc. De man die bij ongeluk zijn porte- monnaie heeft vergeten of verloren en op die manier te Amsterdam heel wat guldens wist machtig te worden, schijnt thans het terrein zijner praktijken naar Weesp te hebben verplaatst. Een be woner der Mesdagstraat aldaar is de dupe van dezen oplichter geworden. Deze kwam hem berichten, dat zijn zoon, die op een boot naar Duitschland vaart, door een luik in de machine kamer was gevallen, welk verhaal werd geïllustreerd met verschillende bekomen wonden, gebroken ribben enz. De ouders, die zeer veel van hun zoon houden, waren hem hoogst dankbaar voor het bericht, en van dat gunstige oogenblik maakte de schelm gebruik om hun het verhaal op te disschen van een verloren spoorkaartje en een vergeteix portemon- naie, waarop men er in vloog en hem een rijksdaalder gaf. Bij informatie bleek u.l. van het geheele verhaal niets aan te zijn. Waarschijnlijk heeft men dus hier met denzelfden oplichter te doen als te Amsterdam. Een timmerman te Piershil kreeg bij het palen slaan met een handhei een klap op twee vingers. Ging het amvankelijk goed, plotseling verergerde de toestand zóo, dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd, waar hij na drie dagen bezweek. De overledene laat een jonge vrouw en twee kinderen na, waarvan de jongste 6 weken oud is. Naar wij vernemen, is met ingang van 18 dezer benoemd tot commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland de heer E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, burgemeester van 's Gravenhage. ADVERTENTIEN. denderen. BOTEU. KtA§. Gerechtigd tot het voeren van het Ilijk^Siotersiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.40 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboonen. in de grootste keuze aan billijke prijzen, van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. PRA.CHTIf.lE Sorteering op Fluweel in lijst, carton en glas. Vraag, alvorens U een nieuw Costuum aan te schaffen, mijne uitgebreide Staalcollecties Op aüicllt- Door rechtstreeksche verbinding met de voor naamste binnen- en buitenlandsche huizen, ben ik in staat prima waar voor bill ij ken prijs te leveren. BUITENGEWONE SORTEERING in Tevens ruim gesorteerd in alle courante Manufacturen, Gebreide Goederen, Corsctteii, enz. enz. Bi WAALWIJK Groote straat no, 264 kapitaal: 30 millioen gulden. Reservefondsen: f 1.900.000. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J SADEE, Commissionnair jin Effecten. BELIJDENIS. Kerkboeken Teksten. Kerkboekslootjes Beleefd aanbevelend E

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5