brand gestoken. Vervolgens namen zij ijlings de vlucht. Om zes uur 's avond3 stonden de eigendommen van vijf firma's in brand. Er werd verschrikkelijk ge- plundeid. Op verschillende plaatsen zag meji de hoeren elkander den buit be twisten, en overal sloegen de vlammen omhoog. Het was vreeselijk om aan te zien. Om de kelders in brand te steken, schijnen met petroleum gevulde bom men gebruikt te zijn. Een zure lucht steeg van de straten op, waar de wijn als een beek doorheen stroomde. Tot den avond toe duurde het lieve leven voort. Te Epernay zijn drie firma's uitge plunderd. Bij een barer werden 71 okshoofden wijn stukgeslagen. Te middernacht werd uit Epernay gemeld De bewoners gaan in drommen naar de branden te Ay kijken. Men komt tallooze lieden tegen, die in eiken zak een flesch champagne hebben. De mees ten zijn smoordronken en kunnen haast niet meer op hunne beenen staan, maar brengen de flesch nog telkens aan den mond. Te Ay is het een troosteloos gezicht. Van de verbrande gebouwen is niets dan de vier muren over. Alle wegen en bruggen worden door ruiterij bewaakt. In Ay nemen de ruiters de menschen, die flesschen bij zich hebben, hun buit af. Overal bespeurt men den zuren geur van den wijn, die over straat gestroomd heeft. De ruiterij voert telkens voor de brandende gebouwen charges uit. De betoogers werpen met glasscherven naar de troepen en nemen dan de wijk. Anderen vluchten binnenshuis, daar zij begrijpen, dat zij overmand zijn. Men verhaalt ongelooflijke dingen van de plundering te Ay. Het verbond van wijngaardeniers heeft alle leden van de gemeente- en districtsraden en van de algemeene (provinciale) raden uitgenoodigd, hun ontslag te nemen. De afgevaardigde Péchadre heeft zijn mandaat ter be schikking van het bestuur van het verbond van wijngaardeniers gesteld. Welke zijn de wetten, zal men vragen, die aldus werken, dat ze tot zoo groote beroering in het wijnland aanleiding konden geven? Vooreerst is daar de wet van 1 Augustus 1905, waarvan de goede bedoeling was het tegengaan van bedrog bij den verkoop van koopwaren en van vervalsching der levensmid delen en landbouw-produkten. Die wet bevatte o. a. strenge bepalingen, opdat er niet geknoeid zou worden met de aanduiding van de plaats of de streek van herkomst der produkten. Deze be palingen zijn door de wet van 5 Augus tus 1908 verscherpt, waarbij de streken, waar bepaalde produkten gefabriceerd worden, scherp omgrensd worden aan gegeven. Ten slotte is de wet van 11 Februari 1911 gekomen, die omtrent mousseerende wijnen o. m. kwam ver klaren „om aanspraak te kunnen maken op de benaming Champagne, moeten de mousseerende wijnen afkomstig zijn van druiven, die in het omgrensde Champagne gebied gegroeid zijn", enz. Ook omtrent de bereiding der wijnen in het omgrensde gebied werden strenge bepalingen vastgesteld. Door deze be palingen was het wijn verbouwende ge deelte van het Aube-departement, dat valt buiten het wettelijk omgrensde Champagnegebied, dus niet alleen in de onmogelijkheid Champagne te maken maar tevens werd aan Aube belet zijn wijnen in Champagne te verkoopen, wat voor de wijnbouwers der streek on berekenbare schade, zoo niet ondergang beteekent. Vandaar gisting en groote ontevredenheid in het departement. Reuter seint dd. 12 dezer uit Issy- les-Mouleneaux De vlieger Prier, die hedenmiddag om 1 uur 35 min. te Hendon, bij Lon den was opgestegen, is hier om 5.45 na een onafgebroken vlucht geland. Boven het Engelsche grondgebied had hij te kampen met mist en tegenwiud. Hij is het kanaal bij Dover op eene hoogte van 1000 meter overgestoken bij mooi weer tot Beavois (in het depar tement Aise); het verdere gedeelte van den weg legde hij in een dichten mist af. Pierre Prier, van wien tot voor een paar dagen nog nooit iemand had ge hoord, heeft zich nu met één slag een plaats verzekerd in de rij van bekende vliegers. Zijn vlucht van stad tot stad, 380 kilometer, zonder te landen is een record. Pierre Prier is 25 jaar, een leerling en sinds lang een getrouwe medewerker van Blériot, na diens Kanaalvlucht. Op het oogenblik is hij directeur van de Engelsche vliegechool van Blériot te Hendon bij Londen. Een aardige bijzonderheid is, dat de vlucht van Prier tegelijk een wedstrijd tu8schen meester en leerling was. Blé riot reisde van Londen naar Parijs en ofschoon de trein drie uur voorhad op het vliegtuig, heeft het toch niet veel gescheeld of Prier was nog eerder in Parijs geweest. Naar de Daily Telegraph uit Konstan- tin >pel verneemt, hebben Albaneesche leden van de Turksche Kamer tele grafisch bericht ontvangen, dat de Turk sche troepen tegen de Albaneezen een nederlaag hadden geleden. Deze hadden weder Toezi bezet en bedreiden Skoetari. Andere telegrammen bevestigen dat nieuws iu hoofdzaak, o. a. een telegram van de Daily Mail uit Saloniki en een uit Konstantinopel. Dit laatste geeft bizonderheden. De Turken zouden 80 man aan dooden eD gewonden hebben verloren en 120 man aan gevangenen. De opstandelingen hadden de gemeen schap met Skoetari afgesneden. Boven de stad Buenos Ayres heeft een geweldig onweer, gepaard met wolk breuk, gewoed. Verscheidene wijken kwamen onder water te staan. Daken en muren stortten in. Er zijn twee dooden en ca. vijftig gekwetsten. De schade is aanzienlijk. De Daily News schrijft, dat de alge meene staking de geheele kolenindustrie van Zuid-Wales dreigt lam te leggen, tenzij de mijneigenaars toegeven en voor zekere mijnwerkers een minimumloon willen waarborgen. Woensdagavond werden te Bergen een onderaardsch gerommel en lang durige trillingen waargenomen. Het zelfde verschijnsel heeft zich ook voor gedaan te Jemappes, Guaregnon, St. Ghislain, Bousu en Dour. Eenige huizen trilden en er vielen voorwerpen om. Het verschijnsel is nog onopgehelderd. In verband met de waargenomen be- weging van den bodem heeft Lecomte, de directeur van het observatorium te Uccle gezegd, dat het niet zeer waar schijnlijk is, dat men hier met aard schokken te doen heeft, omdat de groote seismographen van Wieckert totaal niets opgeteekend hebben. Heusden, 15 April. Donderdagnamiddag had alhier de plech tige eerste steenlegging plaats van de school voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, door den Burgemeester, de Heer P. L. Honcoop, in het bijzijn van de Leden van den Ge meenteraad en een aantal belangstellenden. De Burgemeester memoreerde in goed gekozen woorden het ontstaan en het doel der school; de Heer Wijnands, de bouw meester, sprak zijn beste wenschen uit voor de nieuwe inrichting van onderwijs en het Lid van den Gemeenteraad, de Heer Van Andel, wenschte Heusden, verpersoonlijkt in den Burgemeester, geluk met deze nieu we onderneming, die den weg opent voor het aankomend geslacht om zich meer en meer te ontwikkelen en den strijd aan te binden tegen de eischen des tegenwoordi- gen tijds. Hij hoopte en verwachtte dat eenmaal met eere en dankbaarheid zal ge noemd worden den naam van het hoofd der. gemeente, die, toen hij zag, dat de nieuwe school de bloei van het onderwijs zou bevorderen, zijne krachtige medewer king heeft verleend en de oprichting heeft mogelijk gemaakt. De steen, die zijn naam zal vereeuwigen, zal steeds herinneren aan de eens door hem gesproken woorden „men kan voor het onderwijs nooit te veel doen". Een gezellige bijeenkomst in de Sociëteit, met alle genoodigden, besloot deze plech tigheid. Drie reuzen van boomen, waarvan één een omvang had van 5,35 Meter, staande om het Veerhuisje van het eiland Neder- hemert, zijn geveld geworden, om plaats te maken voor jeugdige opvolgers. Dezelfde verdiensten als in menige streek aan den ooievaar wordt toegeschreven, had ook de reuzenboom, die, volgens het ver haal van moeders, zich van tijd tot tijd opende, om pas geboren kinderen uit te laten. Trots al deze verdiensten is hij geveld. Het landschap, aan de overzijde, krijgt nu een geheel anderen aanblik. Werkendam. Maandag a.s. (2e Paaschdag) hoopt de Afdeeling „Noord- Brabant-Limburg van den Bond van J. V. op Ger. grondslag alhier te vergaderen. 's Morgens zal de huishoudelijke vergade ring, aanvangend om 11 uur, alleen toe gankelijk zijn voor leden van aangesloten Vereenigingen. 's Middags 2 uur vangt de openbare ver gadering aan, die gehouden wordt in de Ger. kerk (A), waarin twee sprekers zullen optreden, tot nog toe is er slechts één be kend, n.l. ds. Lindeboom van Gorcum. Donderdag is het verven van het Raadhuis (binnen) aanbesteed. De uitslag daarvan was als volgt: A. M. v. d. Heuvel, f182, Wed. C Buurman f180, Sukkel f160, W. Visser f 111.90. Op de voordracht vooi hoofd der Bchool te Ameide en Tienhoven komt ook voor de heer P. Tazelaar, alhier. All (lel- Het alhier bestaande fanfare corps, heeft het voornemen om op Paasch- maandag weer eene uitvoering te geven, met medewerking van den beroemden hu morist den heer Muller uit Gorinchem. Het programma belooft een gezelligen avond A. J. Smits, timmerman alhier, heeft met zijn hand zoodanig in de klem gezeten, dat 3 vingers deerlijk gehavend zijn, en hij zijne werkzaamheden geruimen tijd niet zal kunnen waarnemen. Ca pel le. JU. Woensdagmorgen had alhier voor het raadhuis de keuring plaats van stieren, wat begrijpelijkerwijze, veel nieuwsgierigen lokte. Een viertal exemplaren werden ter keuring aangeboden, waaronder de stier van de fokvereeniging „Vooruit gang zij ons streven" alhier; dat pracht exemplaar wekte niet alleen de bewonde ring op zoowel van de deskundigen als ook van de vele tegenwoordig zijnde land bouwers. Alle ter keuring aangevoerde stieren, werden tot dekking toegelaten. Door den slager J. Mouthaan alhier, is deze week voor de Paaschdagen een os geslacht, welke gekocht op de Rotterdam- sche markt voor de som van f 290. het gewicht haalde van circa 1100 pond. De Capellenaren worden dus door hun eigen ingëzetenen in de gelegenheid gesteld, zeer best vleesch te eten gedurende de Paasch dagen. Hronjffeleii. Maandagavond werd de landhouwcureus die alhier dezen winter door den heer Gooi uit Dussen werd gege ven, door den Burgemeester dezer gemeente gesloten. De heer Huizinga Rijkslandbouw- leeraar te Breda, was verhinderd bij de sluiting tegenwoordig te zijn. Gemleren. In de j.l. Vrijdagavond gehouden ledenvergadering is tot Directeur der Coöp. Stoomzuivelfabriek benoemd de heer F. van Dam, assistent-directeur aan de Stoomzuivelfabriek „Samenwerking" te Giessen-Nieuwkerk. 's-Clravemoer. Bij publicatie heb ben Burgemeester en Wethouders bekend gemaakt, dat ingevolge besluit van den Gemeenteraad vanaf 15 dezer de gemeente secretarie des Zaterdagmiddags zal gesloten zijn. Mieuwendyk, Het 7-jarig zoontje van C. M. werd Woensdag door een zoontje van A. P. alhier, zoodanig met een steen geworpen en aan het hoofd getroffen, dat geneeskundige hulp moest ingeroepen wor den. Raamsdonk. Op de Woensdag 1.1. ten huize van den heer C. v. d. Plas ge houden aanbesteding nam R. Kieboom te Raamsdonksveer de levering aan van 300 M3 grint f2.07 per M3., terwijl het ver voer naar de wegen in den Nieuwen Bui tendijkschen Hooipolder werd aangenomen door Ant. Krols te Raamsdonksveer 39 cent per M3. Sprang;. Woensdag had zekeren H. Chabot alhier werkzaam aan de schoenfa briek van de firma Brekelmans te Kaats heuvel, bij zijn bezigheden het ongeluk, zijn voet zoodang te ontwrichten, dat hij genoodzaakt was zich onder de geneeskun dige behandeling van dr. W. L. v. d. B. te stellen. Per as werd hij huiswaarts gebracht. Op de Woensdag j.l. gehouden stieren keuring alhier, werden van een goedkeurings- merk voorzien de stieren van C. v. Beek, A. Dekkers, J. Haverhals en J. Rijken. Sleeuwfjk Woensdag j.l. heeft al hier eene stierenkeuring plaats gehad. Goed gekeurd is een stier van B. Dekker, M. Bakker, A. Lagrouw en P. A. Vermeulen, allen wonende in deze gemeente. Veen- De heer J. Timmermans, volon tair ter secretarie alhier, is benoemd tot commies ter secretarie te Zandvoort. Bij den heer J. kwam deze week een postduif aanvliegeu. Het beestje, dat er zeer vermoeid uitzag, had aan een der pooten een ringetje, waarop vermeld stond Tiel 23. Waspik. Op de Woensdag j.l. ge houden stierenkeuring werden aangeboden 5 stieren, waarvan er 2 werden goedge keurd en wel van de heeren J. J. Kamp en W. Zijlmans. Wouclriclicill. Woensdag 26 April a.s. des vóórm. 10 uur, zal ten huize van H. J. van Gooi, alhier, vergadeiing zijn van stemgerechtigde Ingelanden van het water schap „Do oude Ban". De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Rekening van inkomsten en uitgaven dienst 1909—1910. 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven dienst 19111912. 3. Uitvoering van werken in eigen beheer. 4. Ingekomen stuiken. 5. Machtiging tot het aangaan van eene geldleening. Wfjk. Morgen den 16 dezer, hopen de echtelieden J. Vos en M. van Helden, den dag te herdenken, waarop zij voor 40 jaren in den band des huwelijks werden vereenigd. Wij twijfelen niet dat deze dag voor deze brave oudjes, onopgemerkt zal voorbijgaan. Donderdag j.l. werd alhier eene stierenkeuring gehoudener werden een zestal aangevoerd, welke alle prachtexem plaren waren en dus alle werden goedge keurd: n.l. 2 stuks van de Wed. B. de Waal, 1 van D. Hoeflaken, 1 van C. Bouman, 1 van C. van Drunen, 1 van T. Nieuwkoop. De werken tot verlegging van den nieu wen Maasmond beginnen hunne voltooiing te naderen. De voornaamste laatste werken, waarmee reeds een begin gemaakt is, zijn wel de uitvoering van het aanbreogen der Inlaat- sluis in den Linker-Diezedijk en de Loozing- eluis in het afwateringskanaal 's-Bosch Drongelen. Weldra zal nog een aanvang worden ge maakt met de beton-constructies in de fun- deeringputten, zoodat het te voorzien is, dat na voltooiing dezer werken de reus achtige Maasmondwerken hun beslag zullen gekregen hebben. Kerknieuws. Heusden. De Ring der C. J. V. „Heusden en Altena" vergadert op Maan dag 17 April (2e Paaschdag) des namiddags om 2 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk aldaar. Iedereen wordt uitgenoodigd deze ver gadering bij te wonen. '&-(■ raveuioer. De heer G. van der Zanden, beroepen predikant der Geref. kerk alhier hoopt op Zondag 80 April zijne in trede te doen. De bevestiging zal geschieden door zijn vader, den heer ds. A. van der Zanden, emeritus predikant te Putten. Uoon op Zand. Bij de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschen Dijk alhier is beroepen ds. H. A. Heijer te Renknm. Veen. Tot notabel der Ned. Herv. ge meente alhier, is in de plaats van den heer A. Vos, die bedankt heeft, gekozen de heer G. Vos Az. PREDIKBEURTEN, 16 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer van Genderen. Bevest. nieuwe lidmaten. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.en nm. 6 u. lezen. 17, vm. 9,30 u. dezelfde. 17, idem. Bevest. nieuwe lidmaten. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. 17, vm. 9,30, dezelfde. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. 17, idem. 17, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. da. A. Brummelkamp. 17, vm. 9,30 u. dezelfde. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en fim. 2 u. ds. Louwe Kooimans uit Baardwijk. 17, vm. 9,30 u. lezing. 17, idem. 17, idem, bevest. nieuwe lidmaten. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 17, idem. Geref. kerk, geen dienst. 17, vm. 10 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 17, vm. 9,30 u. dezelfde. GeertruidenbergEvangelisatielokaal vm. 10 u. de heer Wessels, Theol. cand. te 's Hage. 17, vm. 10 u. ds. James te Lage-Zwaluwe. 17, vm. 9.30 u. bevestiging nieuwe lidmaten. ds. E. J. H. v. Leeuwen. 17, vm. 9.30 u. idem. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. 17, vm. 9.30 u. idem. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. 17, vm. 9.80 u. idem. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. 17, vm. 9,30 ds. Niemeijer. 17, vm. 9.30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 17, vm. 9.30 u. dezelfde. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tUdiff in te zenden. Hlnneiiilaiiid. De Haagsche corr. van de Stand, meldt: De landstormwet, welker indiening te wachten is, zal, naar ik verneem, landstormplicht opleggen aana. allen die hij de militie gediend hebben, van bet 31e tot en met het 40e levensjaar; b. allen, die aan de loting hebben deel genomen, doch niet ingelijfd zijn ge worden bij de militie. In tijd van vrede zal"de landstorm tot geen enkele dienst verrichting gehouden zijn; in tijd van oorlog zullen de landstormplichtigen tot gewapende of ongewapende diensten geroepen kuunen worden, al naar mate zij al dan niet in den wapenhandel geoefend zijn geworden. Bij den minister van oorlog bestaat het voornemen, door de te wachten wijziging der Landweerwet den dienst tijd der landweer terug te brengen van 7 op 5 jaar, terwijl het aantal herha lingsoefeningen, nu 2 bedragend, met een zal worden verminderd. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen Aanuemersbond heeft een adres verzonden aan de ministers van waterstaat en van oorlog, aan de pro vinciale besturen en aan de directiën der belangrijkste spoor- en tramweg- maatschappijen, waarin er op aange drongen wordt om hetzij geen werken te doen aanbesteden, alvorens alle eveu- tueele onteigeningsgeschillen geregeld zijn, dan wel in de bestekken een be paling te doen opnemen, waarvan de aannemer, indien de uitvoering van het werk vertraging of moeilijkheden mocht ondervinden tengevolge van het niet geregeld zijn van onteigeningsprocedure, voor schaden, daaruit voortvloeiende, volledige vergoeding kan eischen. In de toelichting wordt gezegd, dat de aannemers van werken herhaaldelijk belangrijke schade lijden door vertraging in de uitvoering van het werk, als ge volg van het niet beschikbaar zijn van terreinen, waarover procedures tot vast stelling van het bedrag hangende zijn en dat het ten eenenmale in strijd is met recht en billijkheid, dat de aan nemer dupe wordt van geschillen tus- den besteder en derden. Het echtpaar J. Luchies en A. Huisjes te Hoogeveen, heeft gisteren zijn 70- jarige echtvereeniging herdacht. De man is 90 de vrouw 92 jaar. De nieuwe stoomboot St&nfries 9, van Groningen naar Edam, is op haar eerste reis omgeslagen. Alle bladen van de schroef zijn gebroken. Biirxerllfke ütand. Werkendam, van 7 tot 13 April. Ondertrouwd: Adriaan Ippel, 25 j. en Elisabeth den Dunnen, 21 j. Getrouwd: A. Wink, 32 j. en K. K. de Waard, 24 j. Geboren: Antonie, z. v. W. van Driel; Bastiaan, z. v. B. Ippel en M. Visser; Marinus, z. v. P. v. d. Stelt en H. W. Vink; Wouterina, d. v. T. Schmidt en S. Paans. Ingekomen vanScherpenisse, A. Bolier en vrouw. De Werken en Sleeuwijk, van 7 —13 April. Ondertrouwd: Franciscus Hermans, 28 j. met Anna Hendrika Alida Lem, 19 j. Geboren: Adam, z. v. J. v. Rijswijk en J. C. Schaddelee; Korstianus, z. v. C. Sterrenburg en M. v. BeekJenneke, d. v. B. de Heer en T. H. Schaar. Overleden: Adrianus Huibertus Smits, 6 d. Vertrokken naar Rotterdam, A. Evers. Waspik, van 15 tot 31 Maart. Geboren: Jan, z. v. C. Hogenboom en G. van den Broek; Hendrika Cla- sina, d. v. W. J. Rekkers en P. Genne- senGerrit, z. v. W. Dank en A. M. Okkers; Johannna Petronella, d. v. J. C. van de Veu en J. van der Steen Johannes Hendrikus, z. v. H. P. Boutvens en M. E. van Strien. Ingekomen van: Steenbergen, A. O. Vermeeren; Zevenbergen, G. J. Stoop: Raamsdonk, H. van Ginneken. Vertrokken naar: Helmond, J. H. v. Bombeek; Steenbergen, J. Vermeeren; Nieuwkuik, C. Heesters. Andel, van 1 tot 31 Maart. Getrouwd: G. de Fijter, 37 j. en N. de Fijter, 22 j. Geboren: Adriana, d. v. W. Pieterse en A. Naaijen Martinus, z. v. G. Schou ten en A. van den Anker; Ida, z. v. P. Verbeek en A. Smidt; levenl. kind mannel. geslacht v. J. v. d. Vlies eu G. A. Blokland. Overleden A. van Stigt, 40 j., echtg. v. P. van Haaften; B. P. Roza, 17 m.; A. Pieterse, 10 d. Vertrokken naar: N.-Amerika, M. Schouten en D. Schouten; Gorinchem, A. v. Rijswijk; Sliedrecht, C. den Dek ker en dochter. Ingekomen van: Vorden, M. van der Pol. Veen, over de maand Maart. Geboren: Adriana, d. v. J.Timmer mans en M. A. van Giessen; Wilhel- mina, d. v. A. Vos en W. den Dekker; Gijsbert Barend, z. v. P. Vos en W. Kamerman. Overleden: Geertrui van Rijswijk, 49 j.. wed. v. D. G. Vos; Machielia van Wijnen, echtg. v. J. Vos. Nieuwe Maasmond. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. 17, idem. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalstnm. 2 u. ds. Dekker uit Gameren. Geref. kerk vm. 9,30 u. dB. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaurd. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Bevest. nieuwe lidmaten. 17, vm. 9.30 u. dezelfde. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonténbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. 17, idem. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Doeveren, vm. 10 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hofif. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 17, idem. Eethen, vm. 10 u. ds. Van Asch. 17, idem. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. 17, vm. 9,30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds.Van Asch uit Eethen. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. Herpt, geen dienst. Loevestcin, geen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug teren uit Heusden. Nederhemert, Z.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. N.z. nm. 2 u. dezelfde. 17, vm. 10 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Meischke uit Raamsdonk. 17, vm. 9.30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. de heer D. J. v. Katwij k, theol. cand. 17, vm. 9.30 u. dezelfde. Uitwijk, vm 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer, Veen, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. 17, idem. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. vm. H. Avondmaal. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart, bevestiging nieuwe lid maten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2