LAND- EN TPINB0PW. De kortste spoorwegverbinding van Amsterdam met België. In weerwil van de ernstige berichten houdt men in regeeringskringen vol dat de Turksche troepen den opstand in Albanië spoedig meester zullen zijn. De minister van oorlog heeft de be spoediging gelast van de mobilisatie der redifs. Ook wordt spoed gemaakt met de wapening der Mohammedaan- sche bevolking. Men geeft haar zelfs Mauser geweren, omdat ook de opstan delingen voor het meerendeel die ge- wereu gebruiken. De Malissoren hebben verschillende grensposten hernomen en het verluidt dat zich Montenegrijnsche benden bij hen hebben aangesloten. De Montene grijnsche gezant heeft inmiddels in een onderhoud met den Turkschen minister van buitenlandsche zaken uitdrukkelijk ontkend dat Montenegro de oproerige beweging der Malissoren steunt. De Montenegrijnsche regeering heeft, zoo als vroeger reeds gemeld werd, de grens militair laten bezetten en ook artillerie laten aanrukken. Die militaire maat regelen schijnen door de Mohamme- daansche bevolking verkeerd te worden uitgelegd, terwijl zij daarin een poging zien om de katholieke Arnauten te steunen. De Mohammedanen willen met alle geweld naar de grens worden ge zonden om de „indringers" te keer te gaan. Kolonel Riza bei heeft den opstan delingen in Jemen, die in een groot aantal iu de buurt van het dorp Metrieh en de omringende heuvelen waren samen getrokken, een ernstige nederlaag toe gebracht. De opstandelingen hebben drie aanvoerders en meer dan 1000 dooden en gewonden verloren. Zij zijn in Noordelijke richting geweken. De verliezen der Turken zijn niet bekend, men weet echter, dat ze licht zijn. De Daily Chronicle verneemt uit Washington, dat het ministerie van oorlog ongerust is over de berichten van de Mexicaansche grens, volgens welke de Amerikaansche troepen de Mexicaansche grens bij Agua Prieta zijn overgetrokken en deel hebben genomeu aan de gevechten tusschen de Mexi caansche regeeringstroepen en de op standelingen. Volgens den correspondent van de Daily Mail te New York, zijn de Ame rikaansche troepen de grens van Mexico overgetrokken, omdat de troepen van Diaz, bij hunne krijgsverrichtingen in Agua Prieta, Douglas, in Texas, aan de andere zijde van de grens beschoten. Guajot, kapitein van de Amerikaansche ruiterij, ging daarop den bevelhebber van de Mexicaansche regeeringtroepen die in Agua Prieta opgesloten was, aan manen om zich over te geven, hetgeen gebeurde. De Mexicanen zijn ontwapend en op Amerikaausch gebied geïnter neerd, terwijl hunne geweren en schiet voorraad aan de opstandelingen zijn uitgeleverd. De opslandelingen hebben nu Agua Prieta bezet en hopen nu door Amerika als oorlogvoerende partij erkend te zullen worden. De Amerikaansche regeering moet de Mexicaansche regeering en de bevel hebbers van de opstandelingen ver wittigd hebben, dat zij vergoeding zal eischen, voor de schade die aan de eigendommen van Amerikaansche bur gers is toegebracht. President Taft heeft dooi het departe ment van Staat aan Mexico laten mede- deelen, dat in de toekomst gevechten, zóó dicht bij de Amerikaansche grens als dat bij Aqua prieta, niet meer door de Vereenigde Staten zullen worden geduld. Dezelfde mededeeling is door tus3chenkomst van het departement van oorlog ter kennis gebracht van den leider der opstandelingen. Een telegram uit Los Angeles meldt, dat opstandelingen en regeeringstroepen met hun geheele strijdmacht vanaf Maandagmorgen 6 u. 30 bij Agua Prieta iu een zeer heftigen strijd zijn gewikkeld. Reuter seint uit Chrevreux. dat de aviateur luitenant ter zee Buyasson door een val met zijn aëroplane is gedood. Te Reims is de aviateur Delauge, die met een eendekker een tocht maakte boven het oefeningsterrein, van een aanzienlijke hoogte gestort. Zijn toestel werd geheel verbrijzeld en hij zelf zwaar gewond tusschen de brokstukken uitgehaald. Reuter seinde Dinsdag: Kapitein Carron, die van Orleans kwam vliegen op zijn tweedekker is bij het vliegkamp te Versailles dood ge vallen. De kapitein was 32 jaar oud. De on gelukkige viel van 80 M. hoogte. Uit Bessarabië wordt gemeld dat te Odessa verscheidene gevallen van pest officieel zijn vastgesteld. De Rumeen- sche overheid heeft de noodige voor zorgsmaatregelen genomen. KNaatgeltiU Hieuw», Heusden, 19 April. Paaschmaandag knalden weer lustig de geweerschoten van het schuttersgilde St. Blasius alhier. De schutsboom, welke door den storm gedeeltelijk vernield was, is weer hersteld. Aan het concours, dat 30 dezer te Helvoirt zal worden gehouden, zullen 6 Bchutters deelnemen. Langen tijd had zekere J. v. B. alhier, werkzaam in Duitschland, zuinig geleefd om, behalve het huishoudgeld, dat hij ge regeld voor zijn gezin overstuurde, nog een spaarpot te maken, ten einde het Paasch- feest gezellig thui3 te vieren. Hoe groot was echter zijn teleurstelling, toen hij ontdekte, dat men hem zijn schat, groot f36.—ont roofd had. Zaterdag werd in de Bergsche Maas de eerste elft gevangen. Door het koude weder schijnt deze zeevisch wat later te komen dan gewoonlijk, daar men ze in andere jaren reeds in het laatst van Maart ving. Werkendam. Er heeft zich alhier en te deWerken eene commissie gevormd tot het oprichten van eene afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging „het Groene Kruis". Om een ieder een juist denkbeeld te geven van de voordeelen aan het lid maatschap van zulk een vereeniging ver bonden, zal Donderdag 20 April 1911, des nam. 7 uur, in de Nutszaal als spreker optreden, de heer Fleischer, arts, te 's-Gra- venhage. Aalburg;- het gezin van G. G. doet zich een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, voor. Glamereil. Donderdag herdachten de echtelieden W.van Weelden hun 40-jarige echtvereeniging. Onder talrijke blijken van belangstelling vierde dit gelukkige echtpaar, omringd van kinderen en klein-kinderen, recht gezellig feest. 1 )e harmonie Prinses Juliana bracht onder leiding van den heer Wierts, waarn. directeur, den feestvierenden een serenade. Heesbeen. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat een paard van P. Colijn alhier, dat voor de eerste maal moest veulenen, twee veulens ter wereld heeft gebracht. Herpt. Maandagavond werd door de harmonie „De Eendracht" aan het nieuwe hoofd der gemeente den heer L. v. Herpt, een serenade gebracht, hetgeen een massa menschen op de been had gebracht. De heer Kerkhofs, directeur der harmonie, feliciteerde den nieuwen burgemeester met zijne benoeming, waarna de heer Van Herpt zijn dank uitsprak voor de bewezen hulde en de hem toegevoegde wenschen, tevens vermeldende, dat hij reeds 32 jaren lid van den gemeenteraad was, waaraan 16 jaren als wethouder en steeds voor het heil der gemeente had gestreden, en dit hoopte te blijven doen. Na een hoerah en een lang zal hij leveD, werden de muzikanten binnen verzocht en rijkelijk onthaald. Moge de uitgesproken wenschen èn voor den nieuwen burgemeester èn voor de ge meente in vervulling gaan. Meeuwen. Op de Donderdag j.l. alhier gehouden stierenkeuring werden aan geboden 6 stuks. Hiervan werden de 2- en 3 jarige stier van C. Lankhaar goedgekeurd. Op uitnoodiging van het bestuur der afdeeling Drongelen en omstreken, van de P. V. N., trad Zaterdagavond j.l. voor een stampvolle zaal op de heer Hannink, direc teur der Rotterdamsche eierveiling. De heer J. Oerlemans, burgemeester dezer gemeente, leidde de vergadering met een enkel woord in, waarna de heer Hannink aan 't woord kwam. Spreker gaf met zijne welsprekend heid duidelijk aan dat het pluimvee over het algemeen niet goed verzorgd wordt; dat het vooral zeer noodig is de hokken steeds rein te houden ter voorkoming van ongedierte. Verder werd in 't kort gesproken over de verschillende soorten van kippen en de verzorging der kuikens. In de pauze sprak de voorzitter der bovenvermelde af deeling, de heer G. J. W. Branderhorst tot de vergadering en in het bijzonder tot de leden een enkel woord, terwijl gelegen heid gegeven werd zich als lid op te geven. Het tweede gedeelte van sprekers lezing betrof de konijnenfokkerij. Ook hier werden eenige soorten en rassen behandeld. Be sproken werd de export (voornamelijk naar Engeland). Door bemiddeling van de P. V.N. ie het thans mogelijk hoogere prijzen te besteden dan de opkoopers kunnen geven. Na afloop der lezing, welke zeer leerzaam was te noemen, traden verschillende per sonen tot de P. V. N. toe. Hierop kwam aan de orde de verloting van ongeveer 200 broedeieren. Een drietal ingezetenen dezer gemeente viel het geluk te beurt elk een 14-tal alzoo te mogen ver krijgen. Na afloop hiervan werd de aangekondigde verkooping van Blauwe Weener konijnen gehouden. Deze brachten een zeer goeden prijs op. Opgemerkt zij dat aan de verloting en verkooping slechts konden deelnemen de leden of diens gevolmachtigde. Oudheusden. Toen de landbouwer A. Bax Maandagmorgen in de weide kwam. vond hij een beste melkkoe dood liggen. Een schadepost dus. Sprang. Vorige week kwam het bestuur der Hulpkas, verbonden aan de afd. Patrimonium, in vergadering bijeen. Uit het driemaandelijks verslag van den penningmeester bleek ons, dat de inkomsten over de maanden Jan. Febr. en Maart be droegen f 58,55, de uitkeering bij ziekten f 32,89, zoodat zij deze drie maanden een bedrag van 25,66 overhielden.. Door de afdeeling zijn in haar vergadering van Zaterdag j.l. als afgevaardigden tot het bijwonen der hondsjaar vergadering, welke 24 en 25 April te Amsterdam zal plaats vinden, aangewezenJ. Dalmaijer en Basti- aan de Rooij. lAaalwffk- In den nacht van Maan dag op Dinsdag is het bekende gebouw „Musis Sacrum", gelegen achter het hotel van de firma Gerris, geheel in vlammen opgegaan, 's Avonds is er nog een muziek uitvoering geweest en waren vele bezoekers nog laat in den nacht aanwezig. Oorzaak onbekend. Waspik. Door de Maréchausseé is tegen J. K., verlofhouder alhier, proces verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van sterken drank. WIJL.* Zaterdag herdachten J. Vos en M. van Helden onder zeer veel blijken van waardeering hun 40-jarige echtvereeniging. Onze fanfare bracht hun 's avonds eene serenade. Moge het hun gegeven zijn ook eenmaal hun gouden feest te vieren. B. T. alhier kwam bij het dicht maken van een raam zoodanig met haar hand bekneld, dat een vinger bijna geheel verbrijzeld werd. Door dr. Schmidz werd spoedig geneeskundige hulp verleend. Den Tweeden Paaschdag hield onze fanfare „Oefening en Uitspanning" baar aangekondigde uitvoering. Reeds voor den aanvang was het lokaal stampvol en moesten zich velen met een staanplaats tevreden stellen. Het programma werd keurig afge werkt en overtrof ook nu weer aller ver wachting. Door onverflauwden ijver van hun directeur, den heer Ba zeiaar uit Ammer- zoden, zagen we ook nu weer dat O. enU. steeds goede vorderingen maakt en de ver eeniging met recht trotsch mag zijn op zoo'n kranigen directeur. Alle muzieknum mers, waarvan we in het bijzonder ver melden Une Soirée d' Automne aux Ar dennes, fantasie, Milanesse, ouverture, en Bouquet de Mélodie, die wel een extra pluimpje verdienen, werden keurig afge werkt, getuige het applaus dat hen telkens ten deel viel. Laten we echter ook vooral niet vergeten, de keurige komische voordrachten waarop de heer en mejuffrouw Kranen uit Heere waarden ons vergastten, deze waren eenig in hunne rollen en deden het publiek voort durend schateren van het lachen door hunne leuke grappen. We zeggen de vereeniging dank voor den gezelligen avond en hopen haar nog menigmaal met den heer en mej. Kranen op de planken te zien. Voor voederliietevibouwers. De rijks'andbouwleeraar voor Noord- Holland, de heer C. Nobel, bericht aan de „De Veldpost" van j.l. Woensdag het volgende: In 1910 zijn proefvelden aangelegd van een 5-tal soorten van voederbieten. De uitslag was, dat de totaalopbrengsten aan droge stof zich hebben verhouden als volgt: van Groenkraag Jaapjes was het gehalte 13.5 tot 14.5; van Rosé Jaapjes 13.6 tot 16.7van Rosé du Nord 14.2 tot 16.1; van Witte Silezische 22.4 tot 24 8; van Mamraouth longred 11.4 tot 14.5 De opbrengst, voor Groenkraag Jaapjes op 100 gesteld, was voor de andere genoemde soorten respectievelijk 98, 91, 77 en 90. Proefnemers waren de heeren C. Worp Bz., 0. Worp Jz. en J. Kramer Kz., allen te Oudendijk; M de Graaf te De Cocksdorp en H. Peetoom te Berkhout. Voor degenen, die ook de bieten opbrengst in K G per H.A. wenschen te kennen, zij nog medegedeeld, dat deze opbrengsten voor de Groenkraag Jaapjes waren bij C. Worp Bi. 117.180 K.G G. Worp Jz. 112.280 K G J. Kramer Kz. 99.627 K.G, M. de Graaf 70 330 K.G., H Peetoom 143 000 K.G. Met behulp van de bovenstaande cijfers kan het nu obk gemakkelijk voor de anderen worden uitgerekend. Te Oudendijk waren de bieten gezet op 32 c.M, afstand in en tusschen de regels; te Coksdorp was de afstand 45 c.M. Met deze cijfers (waarvan die van Oudendijk de meeste waarde hebben, omdat te Berkhout het gewas hier en daar open plekken had en te Cocks dorp de afstand veel grooter was ge nomen dan was voorgeschreven) blijkt, dat de Groenkraag Jaapjes overal beter hebben voldaan dan, of evengoed als Rosé Jaapjes of Rosé du Nord. Mr. J. H. Jonckers Nieboer schrijft in „De Telegraaf" een artikel over bovenstaande verbinding. Schrijver ves tigt de aandacht op een plaats iu het spoorwegnet, waar zich een maas ver toont, die naar zijn meening dringend aanvulling behoeft. Gedacht is een lijn, uitgaande van het station Woerden en loopende in Zuidelijke richting ten Oosten van Oude water lang9 Polsbroek, Schoonhoven, Brandwijk, naar het station Sliedrecht, waar aansluiting met den spoorweg GeldermalsenDordrecht wordt ver kregen. De schrijver licht zijn plan aldus toe: De voordeelen van dezen geprojec- teerden spoorweg mogen uit het vol gende blijken: Voor de internationale verbinding AmsterdamRoosendaal (Esschen AntwerpenBrusselParijs, Viissin- genLonden) zijn thans drie wegen aangewezen 1. De H. S. M. route via Haarlem Den HaagRotterdam, lang 142 K.M. 2. De S S. route via Breukelen GoudaRotterdam (ceintuurbaan), lang 139 K.M. 3. De S S. route via UtreehtDen Bosch—Breda, lang 151 K.M. De rijtijd der sneltreinen is op de twee eerste trajecten ongeveer gelijk. Met den snelsten trein duurt de reis AmsterdamRoosendaal via Haarlem 2 uur 26 min en via Gouda 2 uur 25 min. Voor het traject via Utrecht heeft men iets metr tijd, n.l. 2 uur 33 min. noodig. Door den aauleg van een lijn Woer denSliedrecht zou de afstand worden Amsterdam W.P.Woerden 35 K.M., WoerdenSliedrecht 30, Sliedrecht Dordrecht 10, en DordrechtRoosen daal 38 K.M., totaal 113 K.M. Een verkorting dus van de thans be staande kortste verbinding via Gouda met niet minder dan zes en twintig kilometer Een rijtijd van 40 minuten aannemen de voor het traject WoerdenSchoon hovenDordrecht, waarin twee groote bruggen voorkomen, één over de Lek bij Schoonhoven en één over de Merwede bij Baanhoek, en in aanmerking nemen de, dat te Dordrecht gerebrousseerd zou moeten worden, kan men rekenen, dat de afstand AmsterdamRoosendaal via Schoonhoven in één uur vijf eu vijftig minuten zou kunnen afgelegd worden, een besparing dus in tijd van een half uur. Die besparing kan nog grooter worden, wanneer een tweede coupure wordt aan gelegd langs Dubbeldam. Het oponthoud te Dordrecht vervalt dan en de route wordt nog ongeveer 4 K.M. korter, waardoor de winst van zes en twintig K.M. tot dertig K M. stijgt. Zestig K.M spoorreis minder is voor den zakenman, die van Amsterdam op één dag naar Antwerpen of Brussel heeu en weer gaat, een bespariug in tijd, waarvan de waarde niet gering is. En niet alleen de Amsterdammers zouden van de nieuwe route profiteeren, ook Utrecht en de ten Noorden daar van gelegen plaatsen zouden er in hunne verbinding met Dordrecht en België zeer door gebaat worden. De door den geprojecteerden spoor weg doorsneden streek is vrij dicht bevolkt, zoodat ook lokale verkeersbe- hoefton door de nieuwe verbinding kunnen bevredigd worden. De bevolking der 12 gemeenten, waar mede aanraking wordt verkregen, n.l. Woerden, Oudewater, Willeskop, Pols broek, Schoonhoven, Willige Langerak, Nieuwpoort, Groot-Ammers, Brandwijk, Ottoland, Molenaarsgraaf en Sliedrecht, bedroeg op 1 Jan. 1910, 31530 zielen. Komt de genaaste lijn GoudaSchoon hoven in exploitatie, dan zal Schoon hoven, het centrum vau deze streek, uit zijn isolement verlost worden. Daar mede zijn evenwel de Lopikker- en Alblasserwaard niet geholpen, voor de daarin gelegen plaatsen zou de ont worpen spoorweg inderdaad een belang rijke aanwinst blijken te ziju, waarvan op haar beurt weer Dordrecht zou pro fiteeren. Algemeene en bijzondere be langen zouden aldus tegelijk kuunen bevorderd worden. De schrijver wijst er verder op, dat reeds in 1870 dit ontwerp is ter sprake gebracht. De keus ging toen tusschen GoudaDordrecht en LeidenWoer den, aan welke laatste lijn de regeering de voorkeur gaf. Een concessieaanvrage voor een spoor weg GoudaBaanhoek verscheen in 1884. Van dit plan, dat uitging van de Haagsche Bankvereeniging, is even wel niets gekomen. De vraag wat de aanleg van den ont worpen spoorweg WoerdenSliedrecht met de noodige stations en onteigening zal kosten, kan uit den aard der zaak eerst na een grondig onderzoek worden beantwoord. Aannemende dat de spoor weg van dubbel spoor zal worden voor zien, komt men tot de volgende be dragen 2 4 K.M. spoorweg f 100,000 is f 2,400,000brug over den IJssel bij Oudewater f 100,000 brug over de Lek bij Schoonhoven met 6 K.M. lange op ritten f 2,400,000 inrichten voor dub bel spoor vau de bestaande brug over de Merwede bij Baanhoek, tweede spoor op het traject BaanhoekDordrecht en uitbreiding van bestaande emplacemen ten f 1,000,000, totaal f 5,900,000. Bij aanleg van de coupure via Dubbel dam zou dit bedrag verhoogd worden tot pl. m. f 6,500,000. Ruw geschat zullen das voor de voor gestelde verbinding 6 a 7 millioen gul den noodig zijn. binnenland. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederl.- Indië, dd. 14 dezer, betreffende pestge- valleu op Java: 2 Koortsgevallen in het district re- nanggoengan bleken pest te zijn. Eer gisteren (12 dezer) 9 gevallen, 6 dooden. In het district Gondanglegi een geval van longpest. De gouverneur-generaal van Ned.- Indië heeft nog het volgende aan het departement van koloniën geseind 3 koortsgevallen in Penangoengang bleken pest te zijn. Eergisteren (13 dezer) 5 gevallen, 3 dooden. Gisteren (14 dezer) 10 gevallen, 6 dooden. Twee nadere telegrammen van den gouverneur-generaal luiden: Gisteren (15 April) 14 pestgevallen, 5 dooden; 1 koortsgevai op 13 dezer bleek pest te zijn. Eergisteren (16 dezer) 10 pestgevallen, waarvan L longpest, 2 overleden. Het toenemende aantal gevallen in de laatste dagen houdt verband met betere wijze van opsporing, met medisch toezicht versterkt. De gouverneur-generaal heeft nog het volgende geseind: 1 koortsgevai op lo dezer bleek pest te zijn. Eergisteren (16 dezer) nader nog 8 gevallen opgegeven. Gisteren (17 dezer) 17 gevallen, waaronder 2 gevallen van longpest. In Goentangglegi 2 over leden. Toen H. M. de Koningin niet Prinses Juliana Maandagmorgen in een open rijtuig van een rijtoer naar het paleis terugkeerde, liep een juffrouw plotseling op het rijtuig toe en wierp er een brief in. Een op een fiets gezeten rechercheur van politie, die de beweging van de juffrouw had bemerkt en het werpen met den brief had willen voorkomen, schoot aanstonds toe en reed daarbij de vrouw omver, terwijl hij zelf ook viel en het achterwiel van het rijtuig over zijn fiets ging. De politiebeambte bracht de juffrouw, die zich aan de beenen bezeerd had, naar een commissariaat van politie. Het gebeurde ging zoo snel in zijn werk, dat het Koninklijk rijtuig geen noemenswaardig oponthoud ondervond. De juffrouw schijnt niet wel bij het hoofd te zijn. Zij stond vroeger in be trekking tot 'n buitenlandschen consul, die thans overleden is, hetgeen zij maar uiet wil gelooven. Vandaar dat zij steeds requestreert om nader onderzoek. Reeds vroeger moet zij getracht hebben een brief in het rijtuig van de Koningin te werpen. Te Haarlemmermeer is Zondagmorgen de groote, bijna nog nieuwe boerderij van G. Euthoven tot den grond toe afgebrand. Een 25 tal meest vette koeien kwamen in de vlammen om, slechts een 10-tal konden gered worden. Voorts gingen er nog verloren 10 varkens, 3 kalveren en een honderdtal kippen en eenden. De brand vond gretig voedsel iu het aanwezige hooi en stroo; in de schuur lag nog een partij karwij van 130 balen, die geheel verbrand en waardeloos is geworden. Een bijna nieuwe dorsch- machine, ter waarde van ongeveer 1000 gulden, verbrandde geheel. 16 Paarden konden nog met geweld uit de stallen gedreven worden. Eenige voorwerpen van waarde konden nog uit de woning gehaald worden, doch overigens moest men alles zien verbranden. De oorzaak schijnt te zijn het vlam vatten van het dak van de schuur, waar een voederketel stond die net aange maakt was. De landbouwer E. en zijn arbeider T. beliepen bij het redden van een en ander verwondingen op, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. Ten aanschouwe van vijf duizend toeschouwers heeft de heer J. van Bussel Maandag op de heide bij Bergen op Zoom een vlucht gedaan van 7V9 minuut op een hoogte van ruim 100 M. met een snelheid van 75 K.M. per uur. De rivierpolitie heeft Maandag aan boord van het uit Bremerhaven te Rotterdam aangekomen stoomschip Pisa aangehouden den rus J. E. R. en een 18-jarig door hem in Rusland ontvoerd meisje, genaamd W. J., met wie hij op weg was naar Amerika. De Rus wordt ver dacht deel uit te maken van een inter nationale bende, die handel drijft in blanke slavinnen. Hij is, evenals het meisje, naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Zekere A. Breedveld en vrouw, afkom stig uit de Drentsche gemeente Borger, besloten hun drie kinderen van de hand te doen. Een meisje van circa vijfjaar werd door een kinderloos echtpaar tot zich genomen. Op gezegeld papier ver klaarden die lieve ouders voor altijd afstand te doen van hun spruit! Voor de overige twee waren geen liefhebbers. In den namiddag van den eersten Paaschdag, tusschen 2 en 4 uren, is er ingebroken in den goudsmidswinkel van den heer J. Sanders, aan de Hoog straat no. 196a t® Rotterdam. Met een zeldzame brutaliteit is men te werk gegaan. Naast den winkel bevindt zich de deur van een onbewoond bovenhuis. Die deur is met een valschen sleutel geopend. In het portaaltje achter deze deur is een luik, dat toegang geeft tot een kolenkeldertje en in dit keldertje zijn de inbrekers afgedaald. Daar hebben zij een gat gebroken in den muur, die hen van den goudsmidswinkel scheidde. Zij zijn daar doorgekropen en kwamen toen onder de uitstalkast van dien win kel terecht, waartoe zij zich vervolgens met geweld den toegang verschaften. Hoewel het ijzeren blind niet neder- gelaten was voor het winkelraam en eeu ieder dus vanaf de straat een vrij gezicht in den winkel had, is de etalagekast daarvan toch zoe goed als leeggeplun derd, zonder dat iemand iets bemerkt heeft. De waarde van het gestolene wordt door den heer Sanders op onge veer f 8000 geschat. Vermist worden o. m. 32 gouden horloges, een groot aantal gouden armbanden, broches, oor knoppen en oorbellen met diamanten, briljanten en andere steenen bezet, 12 diamanten broches, elf gouden colliers

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2