De Argentijnsche regeering heeft be sloten tot den aanleg eener nieuwe haven te Buenos Ayres. Heugden, 3 Mei. De tweede verjaardag van ons geliefd prinsesje Juliana fs ook hier niet onopge merkt voorbijgegaan. Zondagmorgen wap perde reeds uit tal van woningen de drie kleur, terwijl ,'s avonds de fanfare der H. Familie eene muzikale wandeling door de stad deed. Maandagavond weerklonken de opwekkende tonen der Harmonie door Heusdens straten, omstuwd door eene be langstellende menigte. Lang leve Juliana! Woensdag zal de campagne aan de conservenfabriek alhier beginnen. Dan toch verwacht men de eerste zending spinazie, voornamelijk uit de Alblasserwaard. Ook uit andere streken zullen groenten aan de fabriek geleverd worden. De schutters van Sint-Blasius alhier zijn op het concours niet gelukkig geweest. Ze moesten de vlag strijken voor hun gilde- broeders uit Rijen, die den eersten prijs behaalden en voor die van Sint-Agatha, die den tweeden prijs wonnen. Na overgangsexamen aan de Rijks normaallessen zijn bevorderd van de le tot de 2e klasse 6 leerlingen, waarvan 1 voor waardelijk, niet bevorderd 5 leerlingenvan de 2e naar de 3e klasse 6 leerlingenvan de 3e naar de 4e klasse 5 leerlingen. Werkendam. Hedenavond te 7.30 uur zal in de Nutszaal een huishoudelijke vergadering gehouden worden door de leden van het Departement Werkendam der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Morgenavond te 7 uur, zal bij mej. de Wed. Wink alhier, de 11e algemeene vergadering gehouden worden van de Boe renleenbank „Werkendam". Woensdag, 10 Mei a.s. des nam. 8 uur hoopt de Oranjevereeniging alhier te ver gaderen bij mej. de wed. Wink. Door eenige liefhebbers van schaken is een schaakclub opgericht, tellende 11 leden en 2 donateurs. Aiidel. Mej. A. de Ven, tijdelijk onderwijzeres a. d. Christelijke school heeft voor hare benoeming te Sliedrecht bedankt. Ingang 1 Mei zijn op de Chr. school alhier 30 nieuwe leerlingen toegelaten. In April werden op het hulptelegraaf kantoor 39 telegrammen behandeld, waarvan 22 werden verzonden en 17 ontvangen. Itabyloniëiiljroek. Aan het her- halingsonderwijs voor meisjes alhier nemen 7 leerlingen deel. De cursus is 1 Mei j.l. begonnen. Sinds 1 Mei j.l. wordt aan de open bare lagere school alhier herhalingsonder- wijs gegeven aan 6 vrouwelijke leerlingen. Vorige jaren was het aantal meest nihil. Ik/ooijcn. Dinsdagmiddag stond de landbouwer N. Donkers alhier een kar te laden, doch vergat het paard bij 't in spannen den buikriem aan te doen. Plotseling sloeg de kar achterover en het paard op hol. Een honderd meters verder reed het tegen een boom, waardoor de kar kantelde en de as brak. De spil, waarmee de berries aan de kar vastzitten, ging los en het paard rende voort, de berries achter zich sleepend. Een vijfhonderd meter verder viel het tegen den grond. De veearts, de heer De Jong, werd geroepen en verklaarde dat het paard den rechterach ter poot had gebroken. Aan genezing valt niet te denken, zoodat het paard zal worden afgemaakt. Zondagavond kwam zekere H. in het huis van J. L. klagen over de ondeugend heid zijner kinderen. Laatstgenoemde werd zoo boos, dat hij den ander aanpakte en hem eene groote wonde in het achterhoofd toebracht. Bij de politie is aangifte gedaan. Vorige week had L. alhier het ongeluk met zijn hand onder de machine te geraken, waardoor een deel van zijn wijsvinger werd verpletterd. De heer T. Snijders, leerling van de Rijkskweekschool te Maastricht, slaagde 1.1 Donderdag te Venlo voor onderwijzer. De heer A. Kerst, leerling van de Rijks normaalschool te Waalwijk, slaagde voor onderwijzer te Breda. Drunen. Een alleen wonend oud man had het lampje op de beddenplank gezet. Toen de man in diepen slaap lag, viel het lichtje om, waardoor brand ontstond. Eer men den ongelukkige kon redden, was hij reeds in den rook gestikt. 'l-Gravemoer. In de maand April zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 46 telegrammen, waarvan ont vangen 28 en verzonden 18. Op de rijkspostspaarbank zijn alhier 16 inlagen gedaan tot een bedrag van f 563,75 en 15 terugbetalingen tot een bedrag van f 2396.54*. Bij gelegenheid van den tweeden verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, gaf het fanfarecorps „Euterpe" Zaterdag avond op het schoolplein een volksconcert. Afgaande op de belangstelling daarbij be toond, wordt deze attentie van ons muziek corps zeer op prijs gesteld. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand April verzonden 19 en ontvangen 22 telegrammen. Op Dinsdag 9 Mei a.s. zal alhier in het „Rechthuis" van den heer H. de Graaff eene vergadering worden gehouden van hoofdingelanden van het waterschap „De Hulpgaten in den Lande van Heusden en Altena". Behandeld zullen o. a. worden de rekening over 1910 en de begrooting voor 1911. Als bijzonderheid kan worden ver meld dat in de afgeloopen maand in deze gemeente geen enkele gebeurtenis op het gebied van den burgerl. stand zich heeft voorgedaan. Geboorten, huwelijken en over lijden hadden niet plaats evenmin als hu welijksaangiften of -afkondigingen. Meclerhemert. (N.z.) Woensdag zal het 40 jaar geleden zijn,j dat Gijsbertus Bragt en Maria Capel in het huwelijks bootje stapten. We hopen, dat het hun op dien gedenkwaardigen dag niet aan belang stelling moge ontbreken. (Z.z.) Maandag 1 Mei werd de Hemert- sche waard geschaard. Er zijn thans maat regelen genomen om verwisseling van vee te voorkomen. Elk stuk vee draagt om den hals een touw, waaraan een genummerd plankje zit. De schaarmeester weetin twijfel achtige gevallen dan direct wiens eigendom het is'. Hieuwendyk. De herdenking der geboorte van Prinses Juliana, heeft hier niet veel drukte veroorzaakt. Ofschoon het ontplooien der driekleur niet algemeen was, hadden toch velen de vlag uitgestoken. Des voormiddags maakten de leerlingen der chr. school eene wandeling door onze plaats, waarbij verschillende volksliederen werden ten gehoore gebracht, 's avonds werden in de openlucht door onze fanfare „Crescendo" eenige stukjes muziek gegeven. Raamsdonk. De heer Adr. van Iersel, volontair ter secretarie alhier, slaagde verleden week te 's-Bosch voor het examen van gemeente-secretaris. De heer van Iersel werd opgeleid door den heer J. Kieboom, secretaris der gemeente Raamsdonk. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand April 1911 ingelegd f 5511,66 en teruubetaald f 10016,89. Laatste boeknummer 4727. Raamsdonksveer. Door J. G. van On zenoor t, herbergier alhier, is hooger beroep ingesteld tegen het besluit van B. en W. dezer gemeente, waarbij hem de vergunning is geweigerd tot het oprichten van eene schietinrichting in den tuin zijner woning. *Slpeuw(jk. Het onderzoek van de verlofgangers der nationale milit:e zal voor deze gemeente gehouden worden op 30 Juni a.s., des voormiddags 9.30 uur te Wou- driehem. Sprang. Met goed gevolg is door de jongeheeren D. Vos, A. van Oosterhout en C. Klein overgangsexamen voor de R. N. L. te Waalwijk, afgelegd. Door de jongelingsvereen. op G. G. „Timotheus" alhier is besloten op 25 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) een uitstapje naar Nijmegen te maken, om gelijktijdig haar 24e bondsjaarvergadering bij te wonen, welke op dien dag in genoemde stad zal plaats vinden. Gedurende de vorige maand werd alhier aan het huipostkantoor op 's Rijks postspaarbank belegd, f 3293,23 terugbetaald f 1561,50. Maandag j.l. schrok het paard van den landbouwer A. de B., in de Biersteeg zoodanig van den stoomtram dat het met de kar in den sloot terecht kwam. Direct waren enkele flinke handen bijeen om het paard en kar uit zijn benarde positie te verlossen. Boven wonder liep alles zonder materiëele schade af. Veen. Maandagavond maakte het fanfarecorps „Wilhelmina", ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana, eene wandeling door het dorp. De lieve jeugd maakte natuurlijk deze reis mede en heerschte er groote vreugde. Ook ouderen profiteerden. Verschillende marschen werden flink algespeeld. Tot slot kreeg men nog een klein vuurwerk en hiermee- waren „de feestelijkheden", afgeloopen. Vrfilioeveii-Cappel. Op het hulpkantoor werd gedurende de maand April in de rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 4723, en terugbetaald f 341; er werden 29 telegrammen behandeld, waar van 19 verzonden en 10 ontvangen; 12 gesprekken werden in de openbare spreek cel gevoerd, waarvan 10 verzonden en 2 ontvangen. Woudi'icliem. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppost-' kantoren werd gedurende de maand April 1911 ingelegd f 5624,99 en terugbetaald f 5519,30. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2373. Wtfk. Ter gelegenheid van den twee den verjaardag van onze Prinses gaf het fanfarecorps Zaterdagavond haar aangekon digd concert bij den vóór twee jaren ge- planten „Julianaboom" op het Kruis alhier. Zooals gewoonlijk stroomde ook nu weer trots het minder gunstige weer een massa volk bijeen om te genieten van de vroolijke toonen der muziek. Wij danken de fanfare die zich als altijd geheel belangloos dispo nibel stelt, voor haar prachtige muziek en hopen dat zij ons dezen zomer nog meer malen op een dergelijk concert zal onthalen. De N.V. „de Vlijt" heeft hedenmorgen de deuren weder geopend. Behalve het vaste personeel stoelen- en mandenmakers zijn een 40-tal arbeiders aan 't werk getogen met het z. g. bandschillen. Het is gemakkelijk te begrijpen, dat in dezen werkloozen tijd deze werkzaamheden door de arbeiders met vreugde worden begroet. llerpt. Naar wij vernemen is onze nieuwe burgemeester, de heer L. v. Herpt, voornemens, op een nader te bepalen dag der volgende week alle schoolgaande kin deren te onthalen en ze alzoo een blijden dag te verschaffen. De handboogschutterij „Ons Genoe gen" alhier heeft besloten om aan onzen nieuwen burgemeester het eerelidmaatschap der vereeniging aan te bieden. Kerknieuws. Werkendam. Door ds. W. Veder, te Breukelen is bedankt voor het beroep naar de Ger. gem. B alhier. Andel- Zondagavond j.l. trad alhier in de Geref. kerk voor de eerste maal op ds. H. v. d. Zande, na des voormiddags onder roerende woorden bevestigd te zijn door zijn grijzen vader. Mochten wij des voormiddags de schoone gaven van den laatste bemerken, ook in de namiddaguren hoorden we lieflijke woorden. ZEerw. had II Corinthe 4:7 tot tekst gekozen. Nadat de laatste psalm met opgewekt heid door de gemeente was aangeheven, verzocht ouderling V. den nieuwen leeraar staande te willen toezingen de bekende zegenbede: Dat 's Heeren zegen op U daal enz. 's Graveinocr. Naar aanleiding van Jesaja 52 7 werd Zondagmorgen ds. G. van der Zanden door zijn vader, ds. A. van der Zanden, emeritus-predikant te Putten, in de Geref. kerk alhier bevestigd, waarbij de handoplegging mede plaats had door zijn broeder, ds. H. van der Zanden te Andel. Des namiddags verbond de jeugdige leeraar zich aan zijoe eerste gemeente met eene rede naar aanleiding van II Cor. 5 20. Beide plechtigheden, doch bijzonder de intrede, werd door eene groote schare bij gewoond. De burgemeester en één der wethouders woonden deze laatste plechtigheid als ver tegenwoordigers der burgerlijke gemeente bij Burserltlke Heusden, van 25 April tot 2 Mei. Ondertrouwd: C. Blommers, 22 j. en A. Schoppenhouwer, 20 j. Ingekomen van Almkerk, C. de Koning; 's-Hage, W. Verheij. Vertrokken naar: Strijp, A. M. A. Timmermans Vught, A. M. de Krieger; Rotterdam, W. E. Klijn Scheveningen, AMusters; Amsterdam, E. W. Steen bergen Capelle, A. Zwart. Vrijh.Cappel, over de maand April. Geboren Cornelis Dirk, z. v. S. Rempt en R. J. M. de Roon. Overleden Susanna Marianna Brug- mans, wed. van P. de Jong. Ingekomen van Ravenstein, H. van den Heuvel en wed. G. van den Hoek en gezin. Vertrokken naar: Rotterdam, A. G. de Jong en gezin Capelle, P. Gouda Herpt, A. J. VerhagenAlmkerk, A. Kamp. 'sGravemoer, van 130 April. Ondertrouwd Cornelis Huibertus Bonis, 23 j. en Wilhelmina Blom, 23 j Getrouwd: P. J. de Graaf, 35 j. en A. Melsen, 23 j.; C. W. Deenik, 27 j. en C. Bakkeren, 20 j.; Geboren: Cornelia Maria Johanna, d. v. W. Jansen en J. C. van Gooi Gerrit, z. v. C. Blok en C. van der Mast. Overleden: Christiaan Johannes Mouthaan, 8 j. Ingekomen van: Made c.*., J. C. van Strien; Breda, C. M. Stoorvogel; Rot terdam, M. Kramer, F. A. Ophof en A. Kramer; Capelle, M. G. van Beugen; Terneuzen, M. Doorns; Putten, G. van der Zanden, A. Wiggers en W. Klin kenberg. Vertrokken naar: Dongen, A. Nieu- wenhuizen; Raamsdonk, C. Rutters; Waspik, A. MelsenLeiden, P. H. Ludérus; Werkendam, C. Bakkeren 's Gravenhage, J. C. Borstlap en C. Borstlap. R«*etiizak<»H. De burgemeester van Noord wijk waar schuwt tegen de praktijken van Jacob Groen, oud 35 jaar, geboren te Zandvoort, middel matig lang, haar en knevel donker, road gezicht, flink postuur, gekleed met werk- manskiel, donkere broek en blauwe colbert jas. Hij heeft een leugenachtige boodschap gebracht bij iemand dien hij bij naam kende en kwam kort daarop terug, zeggende geld noodig te hebben voor een verloren porte- monnaie met spoorkaartjes. De boodschap bleek later geheel verzonnen. Overneming in nieuwsbladen is gewenscht. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 27 April 1911. W. A. P. te Waspik, overtr. ijkwet, f 1 of 1 d.Aa. v. M. te alsv., overtr. alsv., 2 m. f 1 of 2 m. 1 d.J. v. A. te Kaatsheuvel, overtr. art. 426 Str., f2 of 2 d.Th. M. te Besoijen, B. F de G., A. v. d. P., A. v. B., allen te Waalwijk en H. v. K. te Hedikhuijzen, allen apenb. dronkens., ieder f 2 of 2 d.Eeth. B. te Oosterhout, overt, pol. verord. f 1 of 1 d.P. B., te alsv., overtr. alsv., 2 m. f 1 of 2 m. 1 d.P. K. te Kaatsheuvel, overtr. alsv f 0.50 of 1 d.; J. J. P. te Waalwijk, overt, mot. en rijw. regl. f 0.50 of 1 d. J. K. te Tilburg, A. B. te Dongen, J. H. K. te Besoijen en J. G. v. D. te Capelle, allen overtr. algem. veiligheidswet, ieder f3 of 2 d.; J. M. v. E. te»Besoijen, overtr. alsv. f 0,50 of 1 d.; P. B. te Waalwijk, jachtde'lict, f 20 of 8 d.; A. de K. te Waalwijk, strooperij, f 8 of 8 d,J. M. de P. te Baardwijk, overtr. alsv., f 1 of 1 d,; N. de G. te Nieuwkuijk, overtr. leerplichtwet, f 15 of 3 d.G. de J. te alsv., overtr. motorwet, f 0,50 of 1 d.; C. P. en W. v. H., beiden te Waal wijk, overtr. pol. verord ieder een maand tuchtschool met een jaar proeftijd1). V. te Sprang, overtr. alsv. f 0,50 of 1 w. tuchtschool; Chr. J. T. te Waalwijk, overt al3V. en A. v. B. te alsv., overtr motor- en rijw. regl., beiden terugge geven aan ouders. Gisteren heeft de rechtbank te 's Her togenbosch vonnis gewezen in de zaak van C. V. en J. G. de B., bijgenaamd „Cis", beiden arbeiders te Oss en thans gedetineerd, beklaagd van diefstal met braak, samen en in vereeniging gepleegd in den nacht van 20 op 21 Mei 1910 in de herberg van C. Heijnst ouder de gemeente Deursen of Huisseling, en het plegen van geweld tegen den onbezol- digden rijksvellwachter H. Hendriks. Het O. M. had tegen ieder 10 jaren gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis geëischt. De rechtbank veroordeelde V. tot 9 jaren, de B. tot 6 jaren, beide onder aftrek als boven. Bij het departement van koloniën zijn de volgende telegrammen ontvangen van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië, betreffende pestgevallen op Java 28 April 16 gevallen, waaronder 1 lougpest, 7 dooden. 29 April 15 gevallen, waarvan 13 dooden. 30 April 29 gevallen, waarvan 10 overleden. Te Kediri 28 en 29 April één geval beide gevallen waren doodelijk. Te Soerabaja 2, in Modjokerto 3 ge vallen. 1 Mei 16 gevallen, waarvan 12 dooden. Naar men meldt, is het wetsontwerp betreffende de invaliditeits- en ouder- domsverzekering dezer dagen door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van den Raad van State terug ontvangen en kan thans de indiening van dit ontwerp bij de Tweede Kamer binnenkort worden tegemoet gezien. De Friesche Bakkersbond heeft te Sneek een algemeene vergadering ge houden, waarin met bijna algemeene stemmen de volgende motie is aange nomen Overwegende, dat heffing van invoer rechten op meel of bloem noch voor de tegenwoordige regeering, noch voor een der politieke partijen een beginsel- quaestie is; spreekt als haar overtuiging uit, dat uit zulke invoerrechten groote nadoelen voor den bakkersstand zullen geboren worden, en besluit met alle kracht tegen belasting op meel of bloem te ageeren. Deze motie zal den Kamerleden wor den toegezonden. Tevens is besloten, een brief aan den minister te richten, waarin duidelijk wordt omschreven, dal ook een invoer recht op sucade zeer nadeelig voor de Friesche bakkers zal zijn, die veel honig koek bakken. Het ontwerp-Vogelwet, waarin het verbod is opgenomen na 16 April te zoeken naar kievitseieren, vindt in Fries land veel tegeDstand bij poeliers, eier- koopers en eierzoekers. De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht heeft aan de burge meesters in zijn gewest medegedeeld, dat het in het voornemen der regeering ligt om de Visscherijwet zoo mogelijk met 1 Juli a s. in werking te doen treden. Te Winterswijk is Zaterdagmiddag de bliksem geslagen in een boerenwoning. Het dak is weggeslagen en een koe is gedood, doch er is geen brand ontstaan. Bebal ve de appelen, waaraan de bloem knoppen nog gesloten zijn, en de En- gelsche krozen, welker bloesem reeds mislukt is, staan thans alle vruchtboo- men in de Neder-Betuwe in bloei. Peren, de verschillende pruimsoorten en de kersen beloven veelzachter, zonniger weer is nu echter zeer noodig. Naar de Dordtsche courant verneemt, kan men daar ter stede binnenkort vlieg-demoustraties tegemoet zien. Er wordt reeds uitgekeken naar een geschikt terrein. Is het blad goed ingelicht, dan zou het D. F. C.-veld daarvoor in aanmer king kunnen komen wegens zijn gun stige ligging. Bij K. B. van 27 April is benoemd tot schoolopziener in het arrondisse ment Helder de heer I. Korver. Men deelt hierover mede, dat de benoemde ruim 69 jaar oud is antirevolutionnair, lid van het bestuur der Christ, school en lid der plaatselijke schoolcommissie. De heer Korver is kruidenier van zijn vak. Ter plaatse waren nog 3 sollicitanten, mannen, die hunne sporen op onder* wijsgebied ten volle hebben verdiend, nl. dr. J. O. van den Berg, leeraar aan het Marine-instituut, secr. der plaats, schoolcommissie; W. Visser, oud hoofd der school voor M. U. L. O. en W. Bommel, oud-Indisch onderwijzer. Dit zijn allen mannen van links. In het arrondissement zijn slechts 4 bij zondere scholen (2 Christ, en 2 R. Kath.) Zaterdag vóór Pascheu kwam bij den heer A. H. Schnabel, horlogemaker aan de Voorstraat te Dordrecht, een jonge man, die zes gouden damesringen op zicht vroeg. De heer Schnabel gaf het gevraagde mede, doch de onbekende kwam er niet mee terug, zoodat hij er blijkbaar mee van door was. De rijkspolitie aldaar had er echter lucht van gekregen waar deze persoon zich ophield en Zaterdag trok de rijks- veldwacht er op uit. Te Eindhoven spoorden ze op den 23-jarigen H. v. H-, timmerman aan de fabriek der firma Philips en Co., woonachtig te Woensel. Deze had half April enkele dagen te Dordrecht gewerkt en bekende, na on dervraagd te zijn, weldra, de ringen verduisterd te hebben. Natuurlijk werd deze H. meegenomen naar Dordrecht. Hij werd geconfronteerd met den heer Schnabel en bekende ook nog, aan de vrouw van den tapper L., in de Wijnstraat, voor f 1,50 een der ringen te hebben verkocht. Deze ring werd Zaterdagavond ook nog in beslag genomen. Waarschijnlijk zullen de an dere vijf ook wel spoedig zijn achter haald. H. is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Omtrent het vliegen op Woqdesteijn te Rotterdam werd Dinsdag geschreven Nadat vier dagen wegens ongunstig weer de vliegtochten niet gehouden kouden worden is gisteren hier eindelijk gevlogen. Na de proefvlucht, gisteren morgen, half zeven, ongemerkt, onge controleerd, gedurende 12 minuten door Verschaeve gedaan, leek 't dat tegen vie ren de wind wat ging liggen. De trams hadden 't al weldra in de stad bekend ge maakt en bij honderden kwamen de men- schen aanstroomen, zoodat tegen half vijf zeker ruim 7000 menschen langs de lyuen stonden. Men moest echter nog wat geduld hebben en eerst om 4.40 haalde Ver schaeve zijn tweedekker uit de loods. De motor snorde de schroef in 't rond, bleek regelmatig en naar den zin van den vlieger te loopen, zoodat de Belg om 4.41 omhoog hing. Hij streek ge vaarlijk dicht langs de menschenmenigte rechts van het terrein en volgde een eind weegs den juist voorbij komenden personentrein naar Gouda. Na een cirkel om het terrein gemaakt te hebben streek hij voorzichtig op het middenveld neer en was 4 minuten 64/b seconde in de lucht geweest, op een gemiddelde hoogte van 80 M. Beneden gekomen vertelde hij niet veel opbeurends over den toestand daar boven, praatte van rukwinden, zoodat het voor Van Bussel niet animeerend was het verhaal van zijn collega te volgen. Men huldigde den vlieger met een warm applaus, bloemen en medailles. De wind stak toen wat op en het geduld van de menigte werd geruimen tijd op de proef gesteid, zonder dat men ook maar iets van ontevredenheid onder de toeschouwers bespeuren kon. Van Bussel liep toch rond met het vaste voornemen omhoog te gaan, maar het publiek ter rechterzijde van het veld wilde hij eerst gedeeltelijk ver plaatst hebben naar de linkerzijde, wat, dank zij voortreffelijke politiemaatrege len, in volkomen orde gebeurde. Het is 6 uur 26 minuten geworden, eer onze stadgenoot de Blériot van de Rotterdamsche Vlieg vereeniging beklom en onder het spelen van ons volkslied de lucht inzweefde. Ook hij ging aanvankelijk in de rich ting Gouda en breidde later zijn cirkel tot over een gedeelte van de stad uit. Hij bleef in het geheel 4 min. 38s 5 sec. in de lucht en werd, op den grond aangeland, haast nog hartelijker dan Verschaeve toegejuicht en gehuldigd. De Belg bleek evenwel sportman te zijn, met den drang in zich, uit te blinken. Nauwelijks was de Rotterdam mer geland of Verschaeve zat alweer op zijn tweedekker en ging omhoog. Na eenige rondvluchten daalde hij na 10 min. 24s 6 sec. Het was al schemer toen het publiek, tevreden met hetgeen het gezien en genoten had, stadwaarts trok. Volgens een bericht uit Amsterdam hebben Maandag Legagneux, Hanriot en Koolhoven aldaar eenige prachtige vluchten volbracht. Omstreeks zeven uur waren de drie vliegers tegelijk in de lucht. Koolhoven had op dezen tocht zijn vrouw als passagier meegenomen. Legagneux vloog toen op eene hoogte van ongeveer 1000 meter en landde in een schitterende zweefvlucht. De Nieuwe Courant verneemt, dat te 's-Gravenhage een telegram uit Parijs is ontvangen van Wijnmalen, waarin hij mededeelt gevallen te zijnen lichte lijk gewond aan hoofd en beenen. Ter wijl Wijnmalen zijn telegram verzond werden zijn wonden gehecht. Hij hoopt in 8 dagen weer geheel hersteld te zijn. Wijnmalen was te Buc bezig met het beproeven van een tweedekker van 100 paardekracht. De oorzaak van het on- I UIlo.it. Toen onze dorpsgenoot, de heer M. Klein, de Dungensche brug bij 's Bosch passeerende, met zijn motorfiets voor een paar kinderen wilde uitwijken, kwam hij te vallen, waarbij hij zijn been zoo ernstig bezeerde, dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Ook de flets was defect.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2