Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedij k) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Be- sooijen. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers uit R'veer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. dp. Brouwer. Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. Klumper. Heesbeengeen dienst. N.z. idem. 2 u. ds. Goedbloed. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. HfiSP" H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en iXidis in te zenden. kooper, bekend al« zoogen. „knors", .tangehouden. Hij voerde frauduleus oen hoeveelheid vleesch, wel 25 kilo, in, welk vleesch voor menschelijk gebruik ondeugdelijk was. Het vleesch is vernietigd op het openbaar slachthuis en tegen den be- wusten persoon is proces-verbaal opge maakt. Volgens de Patriots vertoont een matroos van het te Antwerpen uit Odessa aangekomen Grieksche stoom schip Attila verschijnselen van builen pest. Alle voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen. Hij»tl. Sprang, over de maand April. Geboren: Wilhelmina Laurina, d. v. L. EL de Roon en W. Ros; Maria, d. v. A. Versteeg en A. P. Braspenning; Lambertus, z. v. L. van Dongen en J. J. van Dongen. Overleden: Adriana Wouterina Tim mermans, 58 j echtg. v. W. C. Geenen Pieter van der Schans, 21 j.; Aart Johannes van Thielen, 18 j.; Dingena Dekkers, 27 j.; Johannes Tennis van Thielen, 48 j., echtg. v. A. v. Oosterhout. Drongelen, over de maand April. Geboren: Teuntje Kornelia, d. v. J. den Haan en K. v. d. BeekJohannes, z. v. B. A. Treffers en W. P. v. Tilburg. Waspik, van 15 tot 30 April. Geboren: Lambertus Laurentius, z. v. St. Smits en J. A. Pols. Overleden: D. E. de Bruijn, 67 j. Ingekomen van Raamsdonk, E. M. Boom; Vught, M. H. DonkNijmegen, Th. E Pols. Vertrokken naar Veghel, W. J. Zijl mans; Utrecht, M. E. Locher; Uden, M. A. Conradi; Tilburg, C. J. Berkel- mans; Dongen,C. Loonen; Zevenbergen, N. v. d. Schans en gezin. De Werken en Sleeuwijk, van 29 April tot 4 Mei. Ondertrouwd: David Blokland, 38 j., wed. v. K. Versteeg, en Dirgje van der Stelt, 26 jHermanus Mouthaan, 40 j. en Kuinira Pruissen, 32 j. Geboren Cornelis, z. v. A. Slagmolen en 0. A. Verhoeven. Overleden: Adriana van Oirschot, 89 jwed. v. F. de Koter; Willemina Verschoor, 72 jwed. v. A. v. Driel. Ingekomen van Werkendam, A. Wink en echtg. C. Paans en gezin Alm- kerk, C. Dekker. Vertrokken naar Heerjansdam, F. W. Kramer; Werkendam, W. C. Kie- boom B. de Heer en gezin Culem- borg, A. H. H. LemRotterdam, D. van den HeuvelDodewaard, B. SchriekBreda, F. J. van der Mast 's Gravenhage, C. C. van 't Verlaat; IJsselmonde, C. Smits en echtg. 'Hloep lanbeiiedifisen. kanonneerbooten de haven versperren. De opstandelingen houden de stad van de landzijde omsingeld. as<**-!§?i* lleusden. 6 Mei. Onze vroegere stadgenoot, de heer M. de Bruijn, mocht Donderdag te Breda de acte van bekwaamheid als onderwijzer behalen. Van de 5 mannelijke candidaten zijn thans 3 geslaagd. Bij het heden te 's Bosch gehouden examen voor onderwijzer, slaagde de heer Mast de Bruijn te Woudrichem, leerling der Rijks Normaalschool alhier. Gasbedwelming. Vrijdagmor gen, circa 10 uur, was de nieuwe gasfitter, de heer Bangma, op de Vischmarkt bezig met in een gegraven put eene gas-aansluiting voor eene kermistent te bewerkstelligen. Op een gegeven oogenblik riep hij zijn medehelpers toe „ik moet er uit'' en viel bewusteloos. Direct bovengebracht, werd hij in café Central binnengebracht, alwaar men zeer menschlievend, alle égards had en den bewustelooze op een veldbed in de openlucht legde, inmiddels de hulp van dr. Erkelens, inroepende. Deze kon een geruststellende verwachting geven en langzamerhand kwam de patiënt bij, zoodat hij na twee uren weder huiswaarts kon keeren. Dat de gasfabriek hier zelf niet een zuur- stof-aparaat bezit is zeer te bejammeren. Een zelfde geval zou zich kunnen herhalen en dan met een treuriger gevolg; terwijl een zuurstof-aparaat, spoedig aangewend, veel onheil kan voorkomen. Naar we vernemen komt op de kermis standplaats Vischmarkt 1 danstent, 1 schom mel, 1 hoepla (voor het eerst op de kermis), 1 gebakkraam en een slagmachine. Op de Botermarkt komt te staan 2 galan terie-kramen 4 koekkramen, 5 oliebollen- kramen en 1 schiettent. Dan worden nog verwacht de firma Bakker met hun schouw burgtent en een poffertjeskraam. Werkendam. Door het Bestuur der Boerenleenbank alhier werd ons het volgende medegedeeld omtrent de leden vergadering dier vereeniging op 4 Mei 1911. Spaargelden: Inlagen in 1910 f97851.02, terugbetaald f 106296.89. Saldo op 31 Dec. 1910 f 107187.82. Gewone voorschotten: Verstrekt in 1910 f 6615.terugbetaald f 6740.Saldo op 31 Dec. 1910 f 7305.—. Voorschotten in loopende rekening: Ver strekt in 1910 f 50886.55£, terugbetaald in 1910 f50691.40. Gedeponeerd bij deCentr. Bank f81263.68, terugbetaald door de Centr. Bank f 88340.75. Saldo op 31 December 1910 f 99434.82£. Aantal leden 149. De balans wijst aan bezittingen f118788.09, schulden f 116246.72. Reservefonds f2541.37. W. de Waard werd herkozen tot lid van het Bestuur en M. J. Meijer tot lid van den Raad van Toezicht. Gekozen tot kassier J. de Klerk. We voegen hier aan toe, dat den heer Meijer wegens tijdelijke vervulling van het kassierschap een bronzen inktkoker met vulpenhouder werd aangeboden, dat de heer De Waard met 115 stemmen tot lid van het Bestuur en de heer Meijer met 124 stemmen tot lid van den Raad van Toezicht werden herbenoemd. Met 81 van de 128 stemmen werd de heer De Klerk tot kassier benoemd, terwijl op de heeren E. van Drimmelen en J. v. d. Meijden, die mede hadden gesollici teerd, respectievelijk 28 en 14 stemmen werden uitgebracht. Van de vergadering van het Depar tement Werkendam van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, kunnen we mel den, dat de verschillende verkiezingen en benoemingen de volgende resultaten hebben geleverd. Gekozen werd tot voorzitter in de plaats van den heer P. H. van Baas- bank, de heer I. J. Bril; tot vice-voorz.de heer C. de Graaf, terwijl tot bestuurslid herkozen werd de heer C. Blok. Herkozen werden als commissarissen der Spaarbank de heeren J. C. Pieck en P. H. Oldemans en tot lid der commissie van Floralia de heer M. J. Mussert. De heeren I. J. Bril en W. F. A. Hagethorn werden gekozen als afgevaardigden naar de verga deringen van het Nutsdistrict N.-B. en tot hun plaatsvervangers de heeren Johs. van Loon en H. van Donkelaar. Voor het nazien der rekening van de Spaarbank boek jaar 19101911 werden bij stemming aan gewezen de heeren C. de Graaf en M. Drievoet en tot hun plaatsvervangers de heeren H. van Donkelaar en W. F., A. Hagethorn. Benoemd werden om de rekening van het Departement, boekjaar 19101911, na te zien de Heeren B. W. Ridderhof en A. G. van Duist. Aalltlii'tt. Dat er in onze gemeente nog wel krasse oudjes wonen blijkt hieruit: Deze week zag men den ruim 81-jarigen H. van Wijk nog bezig met vlas te zaaien. Fier en forsch stapte hij nog over den akker en heeft zijn naam en ouderdom nog met het zaad in den akker gezaaid. Besomen- Woensdagmiddag bad J. de L., het ongeluk met zijn been tus- schen de spoorbuffers bekneld te geraken, waardoor zijn been werd geplet. Door zijn vader, die er ook bij tegenwoordig was, werd hij naar huis gedragen en genees kundige hulp ingeroepen. Capelle. De landbouwer A, de R. alhier kwam door een ongeluk zoodanig met zijn tilbury en paard in een sloot langs het Veerpad terecht, dat vele handen noodig waren om alles weder op het droge te bren gen. Eenige averij aan zijn tuig was er 't gevolg van. Een juffrouw, die was meege reden en pas een nieuwe zomerhoed was gaan koopen, maakte ook terdege met het natte element kennis. Slechts met behulp van anderen kon zij zioh weer op het droge te werken. Haar hoed had begrijpelijkerwijze veel geleden. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat de heer A. Hagoort, bekend veefokker en jager alhier, zijn 50ste jacht- acte heeft aangevraagd. Zulk een voorrecht valt niet iedereen ten deel. Onder het vee van den landbouwer M. J. Rijken alhier, loopende in een weide onder de gemeente Meeuwen, is het mond en klauwzeer uitgebroken. Op Donderdag 4 Mei herdachten de echtelieden C. Bergmans in de Dreef alh;er, den dag, dat zij voor 50 jaren door den echt met elkander werden verbonden. Naar we vernemen hadden de buren gezorgd dat die dag voor de nog krasse oudjes niet on opgemerkt is voorbijgegaan. De heer A. Kerst alhier slaagde deze week te Breda voor de acte lager onderwijs. Russen Woensdag 1.1. is door de maréchaussées alhier, naar 's Bosch opge bracht, een bewoner van een wagen welke zijn paard onbeheerd langs den openbaren weg liet loopen, waarvoor hij was gewaar schuwd, maar zich daaraan niet stoorde. Eethen. Mej. A. Vogel, sedert drie jaren onderwijzeres aan de openbare school alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan school 2 te Papendrecht. Cl a meren Het 4-jarig zoontje van A. v. d. M., zat nog in zijn nachtgewaad bij de kachel, sloeg met een stokje een koffiekan er af en kreeg den geheelen in houd over zijn beenen, en bekwam schrik kelijke brandwonden. De metselaar J. v. d. T. viel, werk zaam zijnde op het dak bij de Wed. B., naar beneden en kwam op een muur te recht. De val in aanmerking nemende, liep het ongeval vrijwel goed af. Een zonderling verschijnsel had dezer dagen plaats bij J. Vroom alhier. Een kip had twee aan elkaar verbonden eieren ge legd; het zijn 2 eieren van normale grootte aan elkaar verbonden door een dikte van een gewone pijpensteel. 's-Cïravemoer. De heer M. Beunis, sedert 6 Mei 18*0 ontvanger dezer gemeente, heeft als zoodanig tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag gevraagd. Dat de eerlijkheid nog niet uit de wereld is, ondervond deze week zekere me vrouw alhier, die op een avond hare beurs met ruim f 25 verloor. De eerlijke vinder bezorgde haar netjes thuis. Naar wij vernemen is de voormalige scheepswerf alhier, overgegaan in handen van den heer M. J. de Jong. In het belang van den werkenden stand is het te hopen, dat aan deze inrichting nog eens eenenut- tige bestemming zal gegeven worden. Herpt. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente, is benoemd als Secretaris de heer C. J. A. van Liempt te Waalwijk. In de tweede helft der maand April zijn alhier aan het postkantoor als onbe- stel baar teruggekomen de volgende2 brieven: W. L. van Tricht, Mijdrecht. J. Dorst, Rotterdam. fijOOil-op-%aild. Woensdag had bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, de tien- jaarlijksche stemming plaats over de vraag kerkeraad of kiescollege. Slechts 43 stem men werden uitgebracht, waarvan 30 zich uitspraken voor den kerkeraad en 13 voor een kiescollege, zoodat de toestand onver anderd blijft. Nederhemert, (N.z.) Toen Woens dag de rijks veearts, de heer De Vries van Zaltbommel, met zijn auto ons dorp pas seerde, week de schilder G. v. D. verschrikt door het signaal, den verkeerden kant uit. Alleen aan de tegenwoordigheid van geest van den heer De Vries is het te danken, dat geen ongeluk gebeurde of menschen- leven te betreuren was. De auto geraakte gedeeltelijk van den dijk, maar kon door toegeschoten hulp spoedig vertrekken, daar niets defect was. Mei nat, boter in 't vat! De malsche regen der laatste dagen heeft weiden en uiterwaarden met een dikke laag gras bedekt. Ook voor het bouwland was hij van groote waarde, vooral voor aard appelen en suikerbieten. Nu de appel- boomen hun bloemknoppen openen, zien we eerst recht welk een rijke oogst te wachten staat. De pereboomen staan in vollen bloei en beloven veel, evenals de kersen- en de pruimeboomen. Mogen de nachtvorsten ze nu maar sparen! Voor een 1-jarig veulen, afstamme ling van den hengst Ludwig, van den heer O. v. d. Werken alhier, is vergeefs f 275 geboden. Wel een bewijs dat de veulens, afstammende van dezen prachthengst, een hooge handelswaarde bezitten. Op den op 1 Mei gehouden geërfden dag van den buitenpolder „Eiland Neder hemert", werd met algemeene stemmen benoemd tot voorzittend poldermeester de heer O., v. d. Werken; tot 2e candidaat de heer C. Walraven van Ommeren, beiden alhier, en tot 3e candidaat de heer A. M. Buis te Herpt. Nieuwendi|k. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen dat onze dorps genoot A. Koekkoek K. Az. aan de Chr. kweekschool te Gorinchem van de eerste naar de tweede klas is bevorderd. Aan het stoomgemaal alhier is be noemd tot tweede stoker G. Blom, thans in gelijke betrekking te Dongenbrug. Raamsdonk. Dinsdagavond werd de jongeheer J. de Roon Mzn. door een drietal baldadige Veersche jongelui op het Smidseind van de fiets getrokken, en be zeerde zich de knie dermate, dat dr. Quirijns geneeskundige hulp moest verleenen. Raamsdoiiksveer. Gisteravond viel het 4-jarig zoontje van Jac. Verduin in een put nabij de ouderlijke woning. Bewusteloos werd de kleine door bakker De Borst gered en door ijlings toegeschoten hulp gelukte het de levensgeesten van het ventje weer op te wekken. Itietsehoof. Donderdagavond had de heer D., koopman in manufacturen, wonende te Heusden, het ongeluk met hit en wagen van den dijk te gaan. De hit liep achteruit. Weinig schade. SIeeuw|jk. Gedurende de maand April is alhier aan het hulpkantoor ingelegd de som van 1555.71,'terugbetaald f716.04. Er werden 12 telegrammen en 8 gesprekken behandeld. Bij het vee van C. de Graaf, loopende in den Vervoornepolder, is het mond- en klauwzeer geconstateerd. Vermoedelijk zal de Vervoornepolder dientengevolge voor de in- en uitvoer van vee worden gesloten. Neen. Door het teleloonkantoor wer den over de maand April 44 telegrammen behandeld, waarvan 28 aankwamen en 16 werden verzonden. Het 6-jarig dochtertje van den heer M. kwam al spelende tegen den grond te vallen, waardoor het zoodanig benadeeld werd, dat de hulp van den dokter n oest worden ingeroepen en bleek het dat 't kind een harer beenen had gebroken. ¥rijlioeven-(1ap|)el In het boerenbedrijf alhier ontwaakt nieuw leven, dat ongetwijfeld voor een goed deel te danken is aan de oprichting der stoom- zuivelfabriek „de Toekomst." Deed het vorige jaar de nieuwerwetsche zoogenaamde groepstal zijn intrede in deze gemeente, thans wordt er wederom een bijgebouwd bij den heer M. voor de Poorte. Waalwijk. Aan den politie agent J. Verhoeven alhier, is tegen 15 Mei a.s. eervol ontslag verleend, en is hij benoemd tot gemeentebode. Tot agent van politie is benoemd Th. Raaphorst, sergeant bij het 4e Reg. Infanterie, in garnizoen te Leiden. Waspik. In den nacht van Dinsdag op Woensdag brandden alhier twee hooi schelven af, toebehoorende aan den land bouwer J. Kemmeren, waardoor ongeveer 25 000 K.G. verloren gingen. Door het krachtig optreden der brandweer werden de belendende woningen bespaard. Wijk. Bij het weivee van den vee handelaar W. Hoevelaken, heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. De gewone maatregelen zijn genomen om verbreiding te voorkomen. A. van Kuik, kwam deze week tot de onaangename ontdekking, dat een vet varken ter waarde van circa f 70, dood in het hok lag, hetgeen voor den betrokken arme man een groote schadepost is. Enkele buren trokken zich het lot van den arme man aan, en hielden eene collecte door de gemeente. Gelukkig werden er nog vele medelijdende harten gevonden, die hem voor het grootste gedeelte van deze schade post vrijwaarden, daar een aanzienlijk be drag werd bijeengebracht. Bij de gehouden verhuring der wei- scharen van» het „Wijkerzand" alhier, is de prijs voor dit jaar op f 30 per koeschaar vastgesteld. Kapitaal Handels- en Landbnuwbank te Gorinchem en Dordrecht. Blijkens achterstaande advertentie is het Kapitaal der Handels- en Landbouwbank geheel geplaatst. Na do verschijning van het jaarverslag over 1910 werden de laatste 136 aandeelen binnen eene maand uitgegeven. Het Kapitaal is groot f 500.000.ver deeld in 1000 aandeelen van f500.Op deze aandeelen is 50 pCt. gestort f 250.000. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle, gehouden op Zaterdag den 29 April 1911 des voormiddags 10.30 ure. Tegenwoordig zijn alle in functie zijnde leden. Voorzitter: G. Vermeulen Wz., burgem. Secretaris: M. A. Verhoeven. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn inge komen: Proces-verbaal van kasopneming, d.d. 22 Maart 1911, waaruit blijkt, dat de boekeu en registers behoorlijk waren bijge houden en het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Het goedgekeurd kohier van den hoofde- lijken omslag over 1911. Beide stukken worden op voorstel des Voorzitters aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens biedt de Voorzitter namens burg. en weth. den Raad aan het verslag van den toestand der gemeente Capelle over 1910. Wordt voor de Raadsleden op de secretarie ter lezing gelegd. Vervolgens worden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Raad, den beer A. M. Verheijden, in orde bevonden, en wordt tot diens toelating besloten. Ten slotte wordt vastgesteld de staat be doeld bij art. 8 der verordening op de in vordering van den hoofdelijken omslag dezer gemeente over 1910. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. kerknieuwi. Wijk.. Door notabelen der Ned. Herv. kerk is in hunne vergadering van den 28sten April tot kerkvoogden herbenoemd de h.h. J. de Kok en J. G. van der Beek. Oeiidereil. Onze nieuwe leeraar ds. J. R. B. Feijkes hoopt Zondag 7 Mei des n.m. half twee zijn intrede in deze gemeente te doen, na des morgens door zijn vader ds. H. Feijkes uit Dordrecht te zijn be vestigd. PI&EDlkBEIlRTEiV, 7 Mei. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. »»d. Met de meeste stelligheid kan het bericht worden tegengesproken, dat de militiewet nog dezen zomer in behande ling komt in de Tweede Kamer. Bij de bespreking in de afdeelingen zijn zoo veel bezwaren gebleken, dat er een zeer verstrekkend onderzoek noodig is van de hoofdpunten van het ontwerp. In het bijzonder moeten hier genoemd de mili tairewerkers, de vrijstelling der kost winners eü de kaderaanwijzing. Met de beantwoording van het voorloopig ver slag zullen zooveel weken heengaan, dat het zittingsjaar reeds lang verstreken is, als de memorie van antwoord verschijnt. Te Santpoort is Woensdag een huis gegoten. Maanden lang heeft men daar in het Duinlustpark, dicht bij het 3tation SantpoortMeerenburg ach ter een hooge schutting gearbeid aan de vorming van een zwartijzeren huis, of juister, aan de ijzeren ommanteling van een aanstaand huis. In de ijzeren vormen heeft men thans de betonspecie doen vloeien, waardoor het ijzeren huis tot een huis van gewapend beton is geworden. Want in de voor de specie uitgespaarde ruimten waren van te voren ijzeren staven aangebracht. Autoriteiten, deskundigen en belangstellenden waren getuigen van dit bij ons nog onbekende werk. De toepassing van gewapend beton bij den bouw en broeibakken, alsmede bij den aanleg van zeeweringen is bij ou3 al vrij gewoon/ maar het gieten van een proefhuis te Santpoort is een niet onbelangrijke gebeurtenis. Indien dit aan de verwachting voldoet, dan zullen de ijzeren vormen worden ge bruikt voor den bouw van vele huizen, gelijkvorming aan de nu te Santpoort gegoten woning. Woensdagmorgen heeft een schipper, ter hoogte van het etablissement Feije- noord in de Maas te Rotterdam, drij vende gevonden het lijk van een meisje, dat herkend is als de 11-jarige Th. van Bakel, die op 15 April jl. voor Slikker veer, bij het door aanvaring zinken van de vrachtboot Reserve, met haar ouders, broers en zusjes, verdronken is. De Leidsche politie heeft op het Utrechtsch Jaagpad een vleeschver- Hm i herlel* «urna. Beneden-Langstraat, 5 Mei. Naar aardap pelen bestaat goede vraag; de prijzen loopen nog steeds hooger. Men besteedt voor eigen heimers en andere kleisoorten van f 4,00 tot f 5,50 naar kwaliteit, dito drielingen f 2,90 a f 3,50 en zandsoorten f 3,00 a f 3,60 per H.L. Vischmarkt Gorinchem. 6 zalmen f 1,04f 1,17 p. p. 23 Elften f0.67f3.10 per stuk. Woudrichemsehe Vischmarkt. 85 Zalmen f0,94f 1,25 per pond. Snoek f0,28f0,45 Witvisch f 0,05f0,15 441 elften f 0,50f 4,00. 25 Finten f0.20f0.40. Vischmarkt Hardinxreld. 55 zalmen f 1,10f 1,35 p. p. 330 Elften f 1,40—f 3,45. 50 Finten f0.16f0.23 per stuk. Kraiingsche Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 856 Winterzalmen f 0,90 1,40 p. i K.G. 414 Elften f 1.30 a f 435. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 Mei 1.37 M. 0.80 xW. -f N.A.P. 3 1.46 0.77 4 n n 0.7 8 p Aalburgnm. 6 u. ds. Trillaard. Alm kent, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruysch. Doeverenvm. 10 u ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drcmgelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm. doopsbed. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 5 ds. Vermeulen uit Moerdijk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens uit Dordt, bevest. nieuwen leeraar, nm. 2 u. ds. Feijkens, intrede. Giessennm. 2,u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. v. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwennm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. geen opgaaf. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm..9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans. Uitwijkvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 ennm. 2u. ds. Gobius du Sart. 'S-Craveilioer. Bij eene door mans lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier gehouden stemming over de vraag kiescol lege of kerkeraad, is met groote meerderheid beslist het kiescollege te behouden. Heusden, vm. lOu.ds. Ruijsch van Dugteren, en nm. 6 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Pannebakker te Neder hemert. 3 Mei. viin. van Waterstaat, de uitvoering vau bag gerwerk in de rivieren de Maas, de Bergsche \1 aas en den Amer van Crévecoeur langs Hensden tot Zwaluwe, alsmede in het Heusdens^h kanaal, de Afgedamde Maas, den mond van het Oade Maasje bij Keizersveer en de Donge. Raming f 27,0 0. Minste inschrijver F. Looijen, Gorinchem, f 26,443. HEUSDEN6 Mri, Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe 1 7.30 a f 9 30 Rogge f 4.50 af 5 20, Gerst f -.a f Haver f 4 80 a 9 .20, Kool taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 5 Mei. Aardappelen. Vroege f 0.00 h f 0.' 0; Blauwe 3 50 a 3 75 Zeeuwen, f 3 75 <t f Jammen f af. Hooi \e qual. f 11.00 il f 13. ie qual. (voor de persf 9 ii a 10 0 Klaverhooi f 12.af 14. tVit stroo f 12 a. f 13 00 Geel dito f 8 i f 9 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 23 i 24 ets. zwaardere 25 26 et, Boter 0.60 a 0.70 per half K.G. Eieren 0 80 0 90 per 26. A LM KERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 671/2 ^e winkels dus f 0 7 21/2 per h. kilo. Eieren f 0.80 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1 30. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8 25 a J 9 50 Haver f3 25 a f 4,40 Gaarst t 5 at 6 25 per H.L Boter f 0.57l/j ƒ0.70 per half K. G Eieren J 0 85 a f 1. per stuks Biggen f 9,50 a t 14 25, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f O.00 f i.'.O- per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2