OM WEER GEZOND TE WORDEN HEB IK DE PINK PILLEN GEKOZEN. vrouw aan de orde was. Hij maakte voorts de bewering belachelijk, dat de vrouw door het kiesrecht haar bekoor lijkheid zou verliezen. Als de liefdeniet gedood wordt zoo zeide hij door pothoeden en crinolines en priktol broeken, dan hoeft men niet bang te wezen voor wat het Parlement de vrouw zal aandoen. Een woordvoerder der arbeiderspartij zeide, dat hij en zijn partijgenooten voor de tweede lezing zouden stemmen rnet het plan, zoodauige wijzigingen in het ontwerp voor te stellen, dat alle vrouwen er in worden opgenomen. i*luHtüel|$k \ieuw». BBeusclen, 10 Mei. Zaterdag mocht mej. M. Kooiman, leer linge der R. N. S. alhier, te Breda de acte van bekwaamheid als onderwijzeres behalen. De rijksveldwachter A. Voogd alhier is thans naar Veen vertrokken en de rijks veldwachter Manni uit Veen is Heusden als standplaats aangewezen. De elftvangst op de Bergsche Maas schijnt dit jaar totaal te mislukken. Er wordt haast geen elft gevangen. Hoogstens enkele per dag. Geen wonder dan ook dat de prijs buitengewoon hoog is en men nog f2 4 f3 per stuk moet betalen. Aangelokt door het prachtige weder hebben Zondag honderden vreemdelingen de kermis alhier b; zocht. Vooral de Waal- wijkers, die 's nachts om 12 uur nog met een extra-tram naar hun heimath konden vertrekken, waren goed vertegenwoordigd. Geslaagd voor het 2e gedeelte, ot schriftelijk examen, als candidaat gemeente secretaris o.m. de heeren J. A. M. J. Bluyssen te Breda en A. A. van Hooff te Haarsteeg, vroeger ambtenaar ter secretarie alhier. Voor heeren Eere- en Honoraire leden van de Heusdensche Harmonie met hunne dames was het Maandagavond in de con certzaal van „Concordia" bij den heer C. E. Leestemaker een succesvolle avond. Onder leiding van den bekwamen direc teur, den heer S. Spiero van 's-Hertogenbosch werd een keurig programma bestaande uit 8 nummers afgewerkt. In het programma werd zoodanige wijziging gebracht dat no. 2 voor het slotnummer gespeeld werd. Dit nummer was getiteld„Fantasie populaire" sloeg in evenals de „Jipwalzer" bewerkt voor harmonie door den directeur. Uiterst voldaan over het muzikale gedeelte waarin we nog de gespeelde polka voor pistonsolo extra mogen vermelden, kwam als slot het blijspel in 3 bedrijven get teld „Wie ben ik"? De dilettanten in aanmer king genomen, de opoffering om in hun vrijen tijd hun rol goed in te studeeren, kunnen we zeggen, dat allen hun uiterste best gedaan hebbenBaaigens was eenig als Pioen en beeldde zijn rol keurig uit. Laat het den spelenden tot eer verstrekt hebben, dat aanzienlijke dames en heeren, waaronder zelfs de beschermheer der Har monie de zaal van Concordia bezochten. Mogen ook Vrijdagavond velen de 2e uitvoering met eenigszins gewijzigd pro gramma bijwonen. Werkendam. Vrijdag a.s., des namiddags half acht uur, hoopt in de Be waarschool alhier op te treden de weleerw. heer J. D. Barth, predikant bij de Chr. Ger. Gem. te Sliedrecht. Almkerk. Woensdag 24 Mei a.s., des namiddags 4 uur, zal het Nieuwland van Altena eene vergadering van stemge rechtigde ingelanden houden ten huize van M. van den Heuvel, aan den Nieuwendijk. De punten ter behandeling zijn lo. Rekening dienst 1909/191Ó. 2o. Begrooting voor den dienst 1911/1912. 3o. Opmaken van drie aanbevelingen voor de benoeming van drie heemraden bij het Bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren A. Groeneveld, G. C. van der Meijden en A. H. Donker. 4o. Verkoop van een stukje grond aan de Breede Steeg. 5o. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. Capelle. Terwijl de koopman J- Rijken, j.l. Vrijdag met nog enkele andere collega's in een café aan den winterdijk waren, kwam er een net uitziend heer binnengestapt, die een „potje bier" bestelde. Onderwijl vroeg hij aan wien de motor, die buiten tegen den muur stond, toebe hoorde, welk merk 't was, hoe de motor moest werken, enz. enz. Mijnheer stapte daarna volgens meening der aanwezigen even uit de deur, om een meer voorkomende noodzakelijkheid te doen. Maar wat bleek evenwel, dat hij de motor al te pakken had. De eigenaar loopt daarop naar buiten, hem nog toeroepende„hier heb je de kaart, anders krijg je procesverbaal", niet anders denkende, dan dat hij 't motorfietsen maar eens aan 't probeeren was, temeer nog daar hij zijn hoed in 't café had achtergelaten. Maar aan terugkeeren dacht mijnheer blijk baar niet, want, nadat er al enkele uren na 't gebeurde waren verloopen, was hij nog niet present. De eigenaar toog daarop naar de politie, om aangifte van 't geval te doen. Alras bleek toen, dat die persoon bij de politie bekend stond, op de Kaatsheuvel nog een nieuwe pet had gekocht, vervolgens naar Waalwijk was gereden, om de motor, die inmiddels warm geloopen was, met benzine te vullen, en daarna de richting gekozen had naar 's-Hertogenbosch. Toch is hij reeds naar we vernemen, in handen der politie, terwijl ook de motor weder terug is. («eerfruideiiberg. Zaterdag 18 Mei a.s. hopen de echtelieden Wilhelmus Zeijlmans en Petronella Verwijmeren, den dag te herdenken waarop ze voor öOjaren in den echt traden. Dit jaar zijn aan de beurt van af treding voor lid van den gemeenteraad de EdelAchtb. heeren N. Meijers, burgemeester, C. L. Scherp en L. P. J. Sme*s. 's-Gravemoer. De oefeningen lot verhooging van des lands weerkracht, zijn alhier aangevangen met een 20-tal deel nemers. Herpt. Het bestuur der Handboog- schutterij „Ons Genoegen" alhier, heeft in hare vergadering van j.l. Zondag besloten, het eerste bondsconcours vanwegen den Bond van Handboogschutterijen „Gezellig Samenzijn" te houden op Zondag 23 Juli aanstaande. IVederhemerf. Bij den heer D. Teeuw kon men verleden week een kuiken zien met 4 pooten. Het diertje was overi gens normaal en liep even zoo goed als de andere kuikens. Het 2e paar pooten was iets korter en sleepte mee. Jammer dat het zoo spoedig dood is gegaan. (Noordzijde). De nieuwe cursus op de openbare school aan de Noordzijde is aangevangen met 26 leerlingen; die aan de Zuidzijde met 3. De school aan de Noordzijde is daardoor overbevolkt. Bij de onderwijzeres zitten ongeveer 60 kinderen. *BIaam<i(louk. Aan de stoomzuivel- fabriek alhier is in de maand April verwerkt 199668 L. melk. Met genoegen melden wij dat onze vroegere dorpsgenoot de heer Arn. Konings Cz. te Batavia met gunstig gevolg het examen aflegde van le stuurman bij de zeevaart. Heden vond men van de heeren J. Boons en P. van Strien elk een koe dood in de wei. Het veefonds dekt de schade. SleeuwiJk. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, is met ingang van 5 Mei j.l. het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens, verboden uit, naar of binnen een kring om vattende den Vervoornepolder, voor zooveel deze gelegen is binnen deze gemeente en bij beschikking van 8 Mei j.l. uiteen kring omvattende den polder Johanisseland. Sprang- Tot onderwijzeres aan de o. 1. school alhier is benoemd mej. A. M. B. Van den Bolck te Brakel. Uit de drie solicitanten voor onder wijzeres aan de o. 1. school is mej. A. v. d. Bolk benoemd. Maandagavond kwam de jongel. vereen, op G. G. Timotheus in jaarverga dering bijeen. Nadat deze door haren voor zitter op gebruikelijke wijze was geopend, en den secretaris en penningmeester hunne verslagen hadden ten gehoore gebracht, ging men over tot bestuursverkiezing. Vol gens rooster waren aan de beurt van aftre ding de bestuursleden P. v. Oosterhout, J. Genuït en J. de Roon, die met algemeene stemmen werden herkozen en met volle vrijmoedigheid hun functies bij vernieuwing aanvaardden. Na nog verschillende zaken van huishoudelijken aard besproken te hebben sloot de voorzitter de vergadering. Door een plaatselijke commissie, bestaande uit enkele „jong Calvinisten", is voor „Het Plan", (tot hulde aan Dr. A. Kuijper Sr.) een bedrag van ongeveer fll bijeenverzameld. Zondagmorgen kwam zekeren J. T. tot de minder aangename ontdekking, dat een kalf van den landbouwer R. dood in de weide lag. Veen. Maa dag vertrokken van hier een 40-tal arbeiders naar de Haarlemmer meer, teneinde aldaar werkzaam te zijn met het wieden en hakken. Gelukkig voor den werkman dat, nu hier geen werkzaam heden te verrichten zijn, zij aldaar nog een flink weekgeld kunnen verdienen. Bij de gehouden vergadering van manslidmaten der Ned. Herv. kerk is door het meerendeel der aanwezigen besloten, het beroepen van een predikant, kiezen van bestuur, aan den kerkeraad zelve voor de 10 volgende jaren over te laten. *W«k. Een tweede geval van mond en klauwzeer is hier gisteren geconstateerd bij het vee, toebehoorende aan den heer M. J. de R. Tot heden blijft het bij eene koe bepeikt. De gevallen regen der vorige week heeft een weldadigen invloed uitgeoefend op veld en akker. De pas uitkomende erwten en haver zijn er zichtbaar door gegroeid. Ook de vruchtboomen staan er prachtig bij en belooven een rijken oogst. Uit de voorloopige lijst van hoogstaan geslagenen in de Rijks-directe belastingen in de provincie Noord-Brabant blijkt, dat de bevolking der provincie bedraagt 623.079 inwoners. Het aantal hoogstaangeslagenen bedraagt 415 en het laagste gezamenlijk bedrag van aanslagen, dat tot de plaatsing op de lijst heeft geleid, is f 480.19. Voor zoover deze streek betreft komen daarop voor: E. A. v. d. Aa te Vlijmen. H. Albers Gz. te Werkendam. H. Bogers te Werkendam. G. Branderhorst Jz. te Genderen c. a. J. Branderhorst Dz. te Genderen. D. den Dekker té Andel c. a. G. van Everdingen te Heusden. J. Gragtmans te Waalwijk. P. L. Honkoop te Heusden. J. H. J. van Iersel te Waalwijk. J. Kerkhoven te Werkendam. C. J. de Klijn te Raamsdonk. S. D. Lankhuijzen te Raamsdonk. M. A. van Loon te Waalwijk. B. A. Middelkoop te Capelle. A. Naaijen te Andel c. a. J. Quirijns te Capelle. C. de Roon Mz. te Capelle. M. J. de Roon te Wijk c. a. W. de Roon te Waspik. P. A. Ruitenberg te Waspik. G. H. Simonis te Raamsdonk. A. Z. Snoek te Almkerk. B. Snoek te Almkerk. J. B. Timmermans Wz. te Waalwijk. J. Timmermans Wz* te Waalwijk. S. Verhagen te Heusden. J. A. G. Verhoeff te Werkendam. L. G. C. Verhoeven te Heusden. G. Vermeulen Wz. te Capelle. C. B. Vos Tz. te Wijk. H. J. M. Witlox te Waalwijk. P. H. C. Wijten te Waalwijk. elften; te Bato's Erf 3 zalmen en 5 elften. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.04 f 1.21 per half kilo, voor elft f 0,67 a f 3,50. Te Woudrichem gold de zalm f 0.94 k f 1.25 per half kilo, elften f 0,50 a f 4, finten 20 a 40 cent. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Alweder was de aanvoer van vee niet gering, hoewel meer en meer blijkt, dat de voorraad niet groot is. De vraag naar neurend- en melkvee en graskalveren is bijzonder groot. In varkens was de handel zeer vlug. Wol vee wordt duurder; naar lammeren is veel vraag. De handel in paarden is zeer levendig en de prijs hoog. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 78 80 ct., 2de kwaliteit 63 k 67 ct., vette kalveren il ct., vette var kens 57 k 60 ct., voor Engeland, 56 k 58, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 a f 230, neurende f 160 k f 280, guste f 160 k f 230, pinken f 60 f 100, kalveren f 15 k f30, biggen f af drachtige zeugen f 60 f 80, drachtige gelten f 40 a f 50, schot telingen f 18 k f 30, schapen f f vette schapen f 18 f 27, luxe-paarden f 540 k f 675, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 465, 2e kwaliteit f 250 k f 360, twee-en-een-halfjarige f 150 f 280, ander- halfjarige f 4 f per stuk. Verslag van de Raadsvergadering gehou den te Sprang den 6 Mei 1911. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter C. G. H. H. Meijer opent des nam. om 7 uur de vergadering. Na lezing der notulen, worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Benoeming van een onderwijzeres. De Voorzitter laat de voordracht met sollicitatiestukken en informatiën bij de leden circuleeren. Een rapport van het hoofd der school, over de gegeven proeflessen, wordt voorgelezen. Vervolgens tot stemming overgaande worden uitgebracht op mej. A M. B. van den Bolck te Brakel, 5 st. en op mej. C. A. Buwalda te Vrijhoeven-Capelle en mej. J. H. van Dongen te Terschuur, ieder 1 stem, zoodat eerstgenoemde be noemd is. 2. Adres van mej. W. J. Both, onder wijzeres, verzoekende om te Vrijhoeve- Capelle te mogen blijven wonen. Met algemeene stemmen wordt deze ver-» gunning weer voor 1 jaar verleend. 3. Aanbieding der rekening van het Algemeen Armbestuur over 1910. Na voorlezing der verschillende posten van ontvangst en uitgaaf, met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvangst op f 2763.86J en in uitgaaf op f 1978.47L dus met een goed slot van f 785.46. 4. Vaststelling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1911. Met algemeene stemmen vastgesteld op f 1699.32. Hierna wordt de vergadering gesloten Kerknieuw§. Coon-op-ÜKancl. Ds. H. A. Heijerte Renkum, heeft vopr het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschen- dijk, bedankt. CmCH«leren. Zondag 1.1. was het voor de N. H. Gemeente alhier een gewichtige dag. Des morgens toch werd haar nieuwe leeraar ds. J. R. B. Feijkes bevestigd. Deze bevestiging had plaats door zijn vader, den Eerwaarden heer ds. H. Feijkes predikant te Dordrecht, die een rede hielc naar aanleiding van Efeze 4:11 en 12 Vooral zijn toespraak na de bevestiging maakte op alle toehoorders een diepen in druk. 's Namiddags trad de nieuwe leeraar zelf op voor een stampvolle kerk. Tot tekst had hij gekozen psilm 73 vers 25. Naar aanleiding van deze woorden hield ds Feijkes een gloedvolle en zeer welsprekende rede. Ten slotte hield de consulent, ds Trillaard van Aalburg nog een korte toe spraak, waarna de gemeente haren leeraar staande toezong het 2de vers van psalm 121 Burserilike Stand. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 11 zalmen en 35 elftente Woudrichem 85 zalmen, 441 elften en 25 finten; te Bra kel 0 zalmente Haaften 1 zalmte Her wijnen 3 zalmen en 15 elften, te Hellouw zalmen en te Rossum 14 zalmen en 46 Heusden, van 2 tot 9 Mei. Getrouwd: W. Schoppenhouwer, 60 j en C. Branderhorst, 56 j. Overleden: M. van Diem, 20 j. Ingekomen van: Veen, J. Manni en gezin; Nijmegen, W. Broekhuizen; Gorinchem, H. van Driel en A. van Lienden. Vertrokken naar: St. Michiels Gestel, J. G. Hagoort en gezin. Werkendam, van 28 April tot 4 Mei. Getrouwd: Adriaan Ippel, 25 j. en Elisabeth den Dunnen, 21 j. Geboren: Cornelis, z. v. H. Verdoorn en F B. Kornet; Adriana, d. v. M. D. van Loon en J B. van EscliJenneke, d. v. A. Schoon en A. G. Kreukniet. Vertrokken naar Almkerk, J. van Öoijen en gezin Den Haag, N. de Vries; Rotterdam, G. Brandt en gezinde Werken c.a A. Wink en vrouw, C. A. Paans en gezin. Ingekomen van 's Gravemoer, C. Bak keren de Werken c.a., B. de Heer en gezin en W. C. Kieboom; Papendrecht, E. Schorer. Almkerk, van 16 tot 30 April. Ondertrouwd: P. de Peuter, 28 j. en J. W. Verhoeven, 25 j.P. M. v. Wijngaarden, 24 j. en A. Donkersloot, 24 j. Geboren: Dingena, d. v. C. de Bok en D. v. d. HeuvelIda, d. v. J. Fa- meris en H. de Heus Johanna, d. v. K. A. Koekkoek en J. v. Herwijnen Gerrit, z. v. B. Koekkoek en M. v, StenisArnoldus, z. v. H. Vink en W. v. Drunen Jan Cornelis, z. v. J. C. Sclreff en A. L. Dibbits. Ingekomen vanWijk, J. van Helden Giessen, M. van Vuuren en gezin; Capelle (N.-B.), A. Donkersloot. Vertrokken naar: Sleeuwijk, C. Dek ker; Geertruidenberg, H. J. Elzerman; Zaandam, C. v. Nieuwenhuizen en ge zin Dussen, A. v. Daalen en gezin en H. van Wijk. Andel, van 1 tot 30 April. Geboren: Izak en Huibert, zoons v. P. Groenenberg en H. Duister; Jenneke, d. v. A. Naijen eu A. van AndelHuibert, z. v. D. H. de Graaf en W. Aldus; Johanna, d. v. J. van Veen en A. van Rijswijk; Geertje, d. y. G. van Noorloos. Overleden: Klasina van Andel, 54 j., echtg. van A. Smits Vertrokken naar: Veen, G. Timmer mans en gezin. Ingekomen vanPutten, H. van der Zanden. Capelle, over de maand April. Ondertrouwd: T. van 't Hoeoderdaal en A. de RoonA. Blom en P. de Groot; A. Verhagen en A. Rosenbrand. Getrouwd: Teunis van 't Hoender- daal, 22 j. en Adriana de Roon, 26 j. Adrianus Blom, 51 j. en P. de Groot, 47 j. Geboren: Adriana, d. v. B. Pols eu F. Fijneman Janus, z. v. J. van Beek en M. de Jong; Hendrik Antonie, z. v. A. van Vuuren en A. G. Yan Dongen; Martina, d. v. G. v. d. Schans en C. Broeks. Overleden: Johannes Wagemakers, 65 j.; Antonia Johanna Schmitz, 2 m.; Jacobus Vos, 33 j. Ingekomen van: Sprang, J. Braspen ning en geziD Woensel, J. Verhagen; Vrij hoe ven-Cappel, P. Gouda; Moor drecht, M. J. de Roon; Hilvarenbeek, M. C. van OmmerenDussen, D. Snijders. Vertrokken naar: Besoijen, C. Ver- duijn; 's-Gravemoer, M. G. van Beugen; Rotterdam, P. J. Hoefnagel, G. Rosen brand en kindAmsterdam, A. de Roon Bergen op Zoom, M. Hommel, De Bilt, B. de Noo en vrouw; Almkerk, A. Donkersloot; Waspik, P. de Groot; Sprang, A. de Bie en gezin; Melik, W. H Bosch; 's Gravenhage, M. van Tilborgh en C. Mandemakers's Her togenbosch, G. Rozenbrand; Geertrui denberg, H. J. Rozenbrand. Geertruidenberg, over de maand April. Ondertrouwd: A. Waas, 23 j. en J. H. Snijders, 22 j.; Chr. L. Waalwijk, 24 j. en J. A. C. Kerremans, 28 j.; G. v. d. Bosch, 27 j. en A. M. Staal, 34 j. Geboren: Antonia, d. v. A. de Waard en A. Factor; Johannis, z. v J. F. Blacquière en S. HuismanHenrica Philomina, d. v. P. Scheepens en Ph. M. P. Berende; Wilhelmina Geertruida, d. v. H. van Beek en A. ArdonMaria Catharina, d. v. Th. Kuijs en A. Werner; Cornelia Johanna, d. v. P. C. van Oor schot en G. M. van Tilborg. Ingekomen van: Brussel, Joha. A. C. Kerremans; 's Bosch, Tha. C. van den Hoven; Goirle, N. J. L. Raaijmakers; 's Hage, Wed. Lukwel, geb. Stal; Alm kerk, Hte. J. Elzerman; Hoofdplaat, F. J. Verdonck; Raamsdonk, Aa. Werner. Vertrokken naarAmsterdam, Catha. A. v. d Ploeg, geb. Jansen en kinderen Oss, L. C. Hansen en echtg.; Haarlem, E. W. van Zurk; Tilburg, A. G. Sweep; Rotterdam. W. A. de Beier en gezin; Arkel, Sa. M. v. d. Werff; Turnhout, A. G. van Rooy en gezin; Nijmegen, J. G. J. Hansen en gezin; Goes, Ma. Hermes; Made c.a., Ma. W. Segeren; Aardenburg, P. A. de Meijer; 's Hage, Johs. A. Peeters en gezin; Antwerpen, E C. de Wijs; Tilburg, Da. A. M. Beerens. Gameren, over de maand April. Geboren: Cornelia Pieternella, d. v. A. v. d. Werken en P. v. TuijlGeurt Cornelis, z. v. Th. v. Ballegooien en E. Spiering; Cristina Anna, d. v. T. v. Willegen en M. Ekelmans Pietrr, z. v. B. v. Brakel en G. v. Brakel; Wouter, z. v. H. Kosters eu S. v. Eek. Overleden: Hendrik Jacob v. Weel den, 6 w. Berbera Verhoeks, 68 j., echtg. v. J. RijkenAnna Spiering, 56 j echtg, v. L. G. Timmer. Meeuwen, over de maand April. Ingekomen van: Heemstede, C. M. van Bommel. Vertrokken naar: Sliedrecht, C. in 't Veld Dordrecht, C. van Noordennen en Wed. A. v. Hoven Sliedrecht, E. J. DonkerslootSprang, J. Blom Slie drecht, M. van Haaften. Nederhemert, over de maand April. Getrouwd: G. R. Oomen, 31 j. en M. M. Schaap, 25 j. Geboren: Cornelia Janna, d. v. M. L. van Genderen en H. D. v. d. Linden Arie, z. v. J. G. Bouman en A. J. Verheij; Cornelis, z. v. A. Spiering en J. van der Mooren. Overleden: Floris van Bijsterveld, 23 j. Veen, over de maand April. Getrouwd: Jan Oerlemans, 30 j. en en H. Zonneveld, 24 j. Geboren: Hermanus Nikolaas, z. v. C. Jiskoot en II. Zonneveld; Johanna, d. v. C. v. Ballegooijen en A. v. Rijs wijk; Johan, Gerrit, z. v. L. Deurloo en J. Blom; Govert, z. v. G. v. Pinksteren en G. Vos; Cornelia, d. v. A.Timmer mans en P. van Rijswijk; Vincent, z. v. J. van Wijnen en J. Houings. Bfinnenland. Naar wij vernemen, is Zaterdag het wetsontwerp betreffende de invaliditeits- en ouderdomsverzekering bij de Tweede Kamer ingediend. Hoogstwaarschijnlijk zal de Eerste Kamer in den loop van de volgende week bijeenkomen om in openbare ver gadering het wetsontwerp tot nadere regeling van de rechten van successie en van overgang bij overlijden en het wetsontwerp tot bestrijding der zede loosheid te behandelen. Houders van trekhonden worden op merkzaam gemaakt, dat het noodig is, dat ze keunis nemen van de „Trek- hondenwet 1910", welke algemeen ver krijgbaar is k 15 cent, ten einde zich te wachten voor overtreding. Te verwachten is, dat na 1 September algemeen op de toepassing zal worden gelet. De „Etoile" meldt, dat het thans vaststaat dat H. M. de Koningin Wil helmina in de tweede helft van de maaud Juli een bezoek zal brengen aan het Belgische Hof. Reuter seint uit Santiago (Chili): Uit goede bron wordt gemeld, dat het contract voor twee nieuwe onder- zeeëers naar Nederland is vergeven. In verband met den drievoudigen moord te Koekangerveld (Dr.op 2 September 1909, hebben Zaterdag de veldwachters Kragt en Pool aange houden J. W., den vader van den ver moorden 16 jarigen schaapherder. Na een langdurig verhoor is hij Zon dag weer in vrijheid gesteld. Na den moord is de vader van den vermoorden schaapherder (Jan W.) ge huwd met de weduwe van Achteren. Een broer van den schaapherder vertrok na den moord naar Duitschland, doch kwam van 't voorjaar weer terug. Hij werd ziek en stierf den lsten Maart j.l. Op zijn sterfbed maakte hij zijn stief moeder bekend, dat hij een geheim had, en dat hij niet van het leven wilde scheiden alvorens daar bekentenis van te doen. Hij verklaarde dan, dat hij met zijn vader den driedubbelen moord had bedreven, waarbij ook zijn broer als slachtoffer was gevallen. Zaterdagmorgen, na een aantal slape- looze nachten, gaf de stiefmoeder een briefje mee met een postbode, aan den rijksveldwachter, waarin zij melding maakte van het geheim^dat haar was toevertrouwd. Dadelijk ging deze met den onbezoldigden rijksveldwachter Pool naar het huis van den verdachte, die te bed lag en onmiddellijk in hechtenis werd genomen. De vrouw bleef bij haar verklaring, de man ontkende. Bij een ongeval in het artilleriepark aan het Kanaal te 's-Gravenhage is een millicien ernstig verwond, tijdens het verplaatsen van een stuk geschut. Hij werd op het terrein verbonden door een officier van gezondheid en vervolgens naar het militair hospitaal vervoerd, waar hij desavonds overleden is. De verdachte van den moord op den rijksveldwachter te Well, die in het laatst van Februari werd doodgeschoten, is bij gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. Mej. A. M. Bos, te Utrecht, 92, Lauwerecht, schreef ons „Ik heb gedurende eenige maanden geleden aan een toestand van bloed armoede, van groote zwakte, gepaard met zenuwuitputting. Ik was zeer zwak geworden en at bijna niet meer. Ik was bijna aan het eind mijner krach ten. Ik heb, als middel om weer ge zond te worden, de Pink Pillen gekozen, waarvan ik dikwijls met lof had hooren spreken. De Pink Pillen hebben mij in derdaad volkomen genezendank zij die Pillen heb ik mijne uitmuntende gezondheid 'van vroeger weergevonden." Men spreekt gunstig over de Pink Pillen, zoowel in de groote steden, als in de meest afgelegen gehuchten, het voorbeeld dat wij zooeven aanhaalden, uit duizend genomen, bewijst dat wel. De Pink Pillen zijn een populair ge neesmiddel. Populair, omdat zij snel en zeker, de meeste algemeen verspreide ziekten genezen, ziekten waaraan min stens een persoon in ieder gezin in het jaar te lijden heeft. De Pink Pillen genezen de bloed armoede, de bleekzucht der jonge meis jes, de algemeene zwakte, de maag kwalen, de zenuwzwakte, schele hoofd pijnen, heupjicht, onregelmatigheden bij de vrouwen, plaatselijke pijnen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2