een RUIWSGHIMMEL, Wordt geyraagd: Te koop adngeboden Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. was er verkwistend mee. Zijn mildheid was roekeloosheid. Niet alleen gaf hij met volle hand geld voor allerlei lief dadige doeleinden, maar dikwijls liet hij karrevrachten met uitgezochte visch in de armenbuurten van Grimsby onder de men8chen uitdeelen. Geen wonder, dat hij in de stad veel aanhang had. Bij een verkiezing voor den schoolraad kreeg bij een meerderheid van ruim zesduizond stemmen. Later dong hij naar een Parlementszetel, maar verloor het in een driehoeksverkiezing. Tegen spoed bracht hem snel aan den bedel staf, en hij werd in het armhuis opge nomen. Vrienden bezorgden hem toen een huisje en de middelen om daar een kal men ouden dag te slijten, maar hij was weer spoedig alles kwijt en kwam in het armhuis terug. Daar is zijn leven nu geëindigd. Plaatselijk lleiiw«. Heusden, 13 Mei. Eene menagerie, bestaande uit een ge dresseerde lama, hond, haan, aap en rat, kwam met eene schuit naar onze kermis afzakken. De aap had blijkbaar geen lust in het schippersleven, veel minder nog in het vertoonen van kunstjes, deserteerde en huist thans in de hoornen op den wal. Zeer interessant voor de kinderen, die al zijn gangen nagaan, als hij zich niet achter de bladeren verschuilt. De eigenaar hoopt dat honger hem wel tot terugkeer zal noo- pen, hoewel hij al een nacht in de vrij heid heelt doorgebracht en doof blijft voor elke vriendelijke noodiging. Een der oudste personen uit deze gemeente, Mevrouw de Wed. Roomer Malingré, overleed Woensdag 1.1. op 90- jarigeu leeftijd. Met H.Ed, is de naam Roomer alhier uitgestorven, waarvan vroeger verschillende vertakkingen tot de eerste standen der gemeente werden gerekend. Dinsdag naderde de Heusdensche boot, met de vlag in top, onze gemeente, om nabij de nieuwe concervenfabriek de eerste lading groenten af te leveren, en wel 40,000 kilo spinazie, in het Westland aangekocht. De fabriek is nu ook in werking en ieder wenscht haar gaarne het beste resultaat op haar pogen om binnen- en buitenland in najaar en wintermaanden van geimi- teerde versche groenten te voorzien. Bij het jaarlijks koningschieten van de schutterij „St. Blasius" trad de tegen woordige koning, de heer P. van den Oever, weder als overwinnaar uit het strijdperk en werd alsnu (zijnde voor de 3e maal koning) tot keizer uitgeroepen. De optocht naar en de terugtocht van de kampplaats, vergezeld van een rijtuig met eereleden en een dito met z.g. herderinnetjes, onder op luistering van de muziek van de Heusden sche Fanfare, bracht veel bij tot de ker misvreugde. Tot ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier is aangesteld de heer O. v. Omme ren, volontair ter gemeente-secretarie te Nederhemert. Vrijdagmorgen had door de schutters van St. Blasius het prijsschieten plaats om prijzen, beschikbaar gesteld door den heer A. Alta, bij zijn vertrek uit deze gemeente. De eerste prijs, een prachtig eylinder- horloge, behaalde J. Kuijpers met 15 punten van de 15 schoten. De tweede prijs, een wekker, behaalde J. Stroom met 12 punten. De derde prijs, een kistje sigaren, be haalde B. Baaijens met 10 punten. VFerk.enda.iii. Woensdag 1.1. hield de Oranjevereeniging eene a'gemeene ver gadering, ten herberge van mej. de wed. Wink. De voorz. opende de vergadering, heette de leden welkom en ook den Burge meester, die zijn belangstelling toonde, door tegenwoordig te zijn. Na lezing van't jaar verslag, dat tot geen op of aanmerkingen aanleiding gaf en onveranderd werd goed gekeurd, werd de rekening en verantwoor ding van den penningmeester voorgelezen, waarop deze werd gedéchargeerd. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat verleden jaar ontvangen was f 668,25^ en uitgegeven f 529.74|, zoodat er een batig slot was, groot f 138,52. Besloten werd dit jaar, zoo mogelijk op 31 Augustus feest te houden, omdat de financiën beter staan dan verleden jaar en men nu reeds zonder de donaties en en- tréee op f 400 kan rekenen. Er werd uit getrokken voor een schoolfeest f 150, voor muziek f 100, voor een bioscoopvoorstel ling op het terrein bij den watertoren f 100, en voor het Urrein van de volksspelen f 150, terwijl de prijzen uit de entrées en de inleggelden zouden worden gevonden, 's Morgens heeft men schoolfeest en volks spelen, 's middags ringrijderij met fietsen en 2 wielige rijtuigen, 's avonds bioscoop. Loopen de kosten niet te hoog, dan zal men trachten voor muziek te krijgen, de Bazuin uit Gorinchem, of het muziekge zelschap van Meerkerk, fn zake de herberg- sluiting zal de vereeniging zich onzijdig houden, het aan de vergunninghouders overlatende zelf vergunning te vragen ver lenging van het sluitingsuur te verkrijgen, overigens is deze kwestie aan de prudentie van den Burgemeester toevertrouwd. Wegens bedanken als bestuursleden van de heeren D. C. Hakkers, C. Slagmolen en C. J. Visser (wier aftreden de voorz. be treurt), wordt overgegaan tot het stemmen van hunne plaatsvervangers. Uit die stem mingen blijken, dat gekozen zijn: le de Burgemeester, 2e de heer J. A. Quadekker en 3e de heer J. I. Brill, terwijl de af tredende heeren C. Bresier en P. Bagger man, bij acclamatie werden herkozen. De voorz. sloot de vergadering, de hoop uitsprekende, dat het feest met de meeste opgewektheid en zonder eenige wanklank zou worden gevierd. Aalst. Het fanfarecorps „Prins Hen drik" alhier heeft het voornemen deel te nemen aan het festival te Geldermalsen op Pinkster-Maandag. Ook zullen zij deelnemen aan den marschwedstrijd. Druk nemen dan ook de leden aan de repetities deel. Aalburg. Ook in deze gemeente heeft zich een geval van mond- en klauw zeer voorgedaan bij een koe van den landbou wer C. B. Andel- Bij de laatstgehouden stieren keuring werd een stier van den heer P. Nieuwenhuizen alhier goedgekeurd. Het beest, hoewel pas 15 maanden oud, heeft het kolossale gewicht van 866 pond. M. N. alhier heeft Dinsdagmiddag zijne woning verlaten en is ondanks alle nasporingen daarin nog niet teruggekeerd. Uapelle. De fundamenten der in aanbouw zijnde woning van H. de Bie, alhier, worden niet zooals tot heden in deze gemeente gebruikelijk was, gemetseld met steenen, maar gelegd van stukken van circa SO cM. lengte cementbeton, wat vol gens deskundigen veel doelmatiger moet zijn. Terwijl de landbouwer J. T. op de Hoogevaart alhier met zijn echtgenoot© een rij toertje was gaan maken, stortte door een ongelukkig toeval het paardje plotseling voorover, waardoor J. T. en vrouw zoo danig kwamen te vallen, dat hij over zijne echtgenoote heen op den harden grond tui melde. Wonder boven wonder liep alles zonder ongelukken af. Het gezegde: „Een ongeluk komt zelden alleen" vond hij bij zijn thuiskomst be waarheid, want, wat bleek toch: dat al zijne melkkoeien rustig liepen te grazen in den prachtigen tuin van de Rooij van Zuidewijn, waar ze begrijpelijker wijze veel schade aangericht hebben. Drimnielen, De heer G. Jonkers, rijksveldwachter alhier is dezer dagen be vorderd tot brigadier-titulair. Drongelen. Zooals de arbeidende bevolking zegt, is het in de maand Mei een slappe tijd. De menschen hebben dan weinig of geen werk en daarom was bij ons een boertje maar begonnen een 20 hont te maaien en te hooien. Hij gunde echter zijn mvdemensch ook een daggeld en met hun vieren trokken zij er op uit. „Een daalder daags, een daalder daags", klonk het over het veld, doch of dit zoo geweest is, doet er minder toe. Moge het boertje zijn vee er a.s. winter lang mede voêren. Dussen. Voor de vacante betrekking van hoofd der openb. school hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. (Polder). Woensdag is van den heer J. Smits een zoontje van vijfjaren jammer lijk in een sloot naast het huis verdronken. Eet heil. Mocht verleden jaar mej. A. Z. Bos, onze vroegere dorpsgenoote, slagen als ziekenverpleegster Witte Kruis, deze week 'behaalde zij haar diploma van kraamvrouwen verpleegster. De heer A. C. Bos, oud-leerling der R. N. L. alhier, thans onderwijzer te Egmond aan Zee, heeft uit laatstgenoemde betrekking eervol ontslag aangevraagd, om zich geheel te wijden aan Gezondheids- en Vacantie- kolonies in Nederland. Z.Ed, is tot directeur benoemd. Made en Drimnielen. Voor lid van den gemeenteraad zijn dit jaar aan de beurt van aftreding, de EdelAchtb. heeren J. v. Helvoirt, N. Ooijens, F. v. d. Reijt en W. W. Stal. Nederhemert. Toen de weduwe Van Heemskerk naar den zolder ging had zij het ongeluk van de ladder te vallen. Ernstig aan hoofd en beenen verwond werd zij bewusteloos door een der huisgenooten opgenomen. Haar toeBtand is thans redelijk wel. De heer G. J. v. Overliet, gemeente secretaris alhier, die benoemd is tot secre taris-ontvanger der gemeente Nieuwkoop, zal met 1 Juni a.s. deze gemeente verlaten. Dat het hem in zijn nieuwe standplaats moge welgaan is veler wensch. *Nieuwendijk. Door het bestuur van het waterschap ,,'t Nieuwland van Altena" is alhier aanbesteed de leverantie van pl. m. 400 kub. M. onderhoudsgrind. Minste inschrijvers waren M. v. d. Heij den alhier voor fl.99 en f2.30 en C. de Heer voor fl.93. Op Donderdag 18 Mei a.s. zal de herijk der maten en gewiphten plaats heb ben in de openb. school aan de Voorsteeg. §lccinvük. Tot buitengewone veld wachters ter bewaking van weiden, erven en stallen, tijdens het heerschen van mond en klauwzeer zijn door den Heer Commis saris der Koningin dezer provincie be noemd C. J. Kant, A. Kolf, H. J. van Pelt en T. H. Ottevanger, allen alhier woonachtig. Op den 23en Mei a.s., des nam. ten 1 uur, zal ten huize van den heer J. E. Sprenger alhier eene vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het waterschap „Sleeuwijk" worden gehouden ter behan deling van de volgende onderwerpen: 1. Rekening 1909/10. 2. Begrooting 1911/12. 3. Machtiging tot uitvoering van werken ia eigen beheer. 4. Tijdelijke opneming van gelden. 5. Benoeming van een lid van het Dag. Bestuur, wegens periodieke aftreding als- zoodanig van den heer C. van Poederooijen. *§prang;. Dinsdag 1.1. herdacht H. v. Dongen en A. v. d. Hoven met hunne familie den dag, waarop het 55 jaar ge leden was, dat zq door den band des hu welijks werden verbonden. Van verschil lende zijden werden aan de oudjes cadeaux gegeven, waaronder (naar ons van bevoegde zijde ter oore kwam) een gift van H. M. de Koningin groot f10. De buren hadden hun vlag ontplooid. Door de Chr. Vakvereen. van leder bewerkers „Recht en Plicht" is in haar vergadering van Dinsdagavond j.l. beslo ten zich bij het Christelijk Nationaal Vak verbond aan te sluiten. (itw ()k. Woensdagavond werd onze gemeente zeer aangenaam verrast door het onverwachte bezoek van de fanfare uit Almkerk. Ongewoon aan zulk bezoek liep alles uit om te genieten van de prachtige muziek. Midden in ons dorpje gaven zij ons nog twee psalmverzen te hooren welke prachtig klonken. Na een rondje gemaakt te hebben, brachten zij nog een bezoek aan het eenige gemeenteraadslid, waar hun nog eenige verfrissching werd aangeboden, waar na zij met fakkellicht uitgeleide gedaan werden door een wel voldane menigte. Hoewel er nog ruime voorraad aard appelen is, is er weinig vraag. Voor de zeeuwen wordt nog f 2.50 besteed. Veen. Tot volontair ter secretarie alhier is in plaats van den heer J. Tim mermans aangesteld de heer de Bruin te Vuren. In zijne raadsvergadering is tot ge meentebode alhier benoemd op eene jaar wedde van f 50, de heer L. Deurloo. Tengevolge het overlijden der wed. V. alhier werden hare 3 jongste kinderen onverzorgd achtergelaten. Het gemeentebestuur heeft thans de kin deren voor hare rekening moeten nemen en ze in de weesinrichting te Neerbosch laten opnemen. Aldaar zullen zij eene de gelijke opvoeding genieten. Vr||hoeven Cappel. Het be sluit van den raad der gemeente tot verkoop enz. van het voormalige tolhuisje aldaar o. a. met de bepaling, dat de kooper ver plicht is op den vrijkomenden grond een gebouw te stichten, dat niet kleiner van bouw en inrichting mag zijn dan het vast gestelde bouwplan aangeeft, is door Heeren Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 5 Mei 1911 goedgekeurd. Aan de commissie tot bevordering van schoolbezoek: en huisvlijt alhier is bij Kon. besluit van 2 Mei 1911 no. 72 toe stemming verleend tot het aanleggen en houden eener loterij. YYoudriehem. Zaterdagavond 1.1. hield de vereeniging „Hou en Trou" alhier, hare gewone driemaandelij ksche vergadering welke vrij goed bezocht was. Na opening en lezing der notulen werd door den penningmeest r verslag uitgebracht van de ontvangsten en uitgaven over de maanden Februari, Maart en Apriler bleek over dat tijdvak f 16,94 meer te zijn uit gegeven als ontvangen. Het spaarbankboekje bedroeg f 1025,00 en de kas van den pen ningmeester f 24,15. Met algemeene stemmen werd verworpen een voorstel tot openbaarmaking van de tekorten op de contributiën. Medegedeeld werd dat door het bestuur het lid P. V. wegens wanbetaling van het lidmaatschap was vervallen verklaard. Voorgesteld werd het tienjarig bestaan der vereeniging in Augustus a.s. op eenigs- zins feestelijke wijze te herdenken, tot welks bijwoning de leden en donateurs zouden worden uitgenoodigd. De nadere omschrij ving dier feestavond zal in eene volgende vergadering worden kenbaar gemaakt; de behandeling van het voorstel wordt dan gelijk besproken. Ten slotte wordt op voorstel van den Voorzitter een collecte gehouden voor een in zeer behoeftige omstandigheden verkee- rend lid welke f 2.60 opbracht. Hierna werd de vergadering gesloten. Wtik. De koopman D. v. d. V., alhier, had bij een fietstocht het ongeluk te vallen, zoodat hij een bloedende wond aan het hoofd bekwam, waarbij door dokter S. spoedig geneeskundige hulp moest worden verleend. De handel in jonge lammeren is hier zeer levendig. Door de verschdiende opkoopers alhier worden hooge prijzen be steed. Sommige lammeren van ongeveer 6 weken oud wordt f 8 f 9 per stuk betaald. Eene ongekende hoogen prijs. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente verbreidt zich voortdurend. Reeds komen een achttal gevallen voor. Een grop| gedeelte van de gemeente is afges'oten, zoo dat de uitvoer van vee daar verboden isi In verband met het voorkomen dezer ge vallen, is het een ieder geraden, bij het gebruik van melk, deze eerst te koken, daar deze ziekte ook besmettelijk is voor menschen. De heer Michaël, onderwijzer met verplichte hoofdacte alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht voor hoofd eener school te Dussen. PREDIKBEURTEN, 14 Mei. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Doeveren, vm. 10 u ds. Lans. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. ds. Klinkenberg van Gorin chem. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. vm. 9,30 u. idem. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. lezing en nm. 6 u. ds. Van Rennes van Dussen. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral fuist en t«di* in te zenden. Geboren: Sijke, d. v. A. Roza en M. K. Visser; Geertruida, d. v. P. Vink en L. C. Kooymans. Overleden: Comelis Slagmolen, 13 d. Ingekomen van: Dussen, A. Teuling en echtg.Zwolle, A. G. Bosch. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk uit Uitwijk moet, wegens te veel copy, tot een volgend num mer worden uitgesteld. Red. Afloop Aanbestedingen. MarktherlchtPf). Kerknieuws. lluipik. Woensdag j.l. had alhier de tienj aarlij ksche stemming plaats, door I de manslidmaten, over de vraag wie de eerstvolgende 10 jaren, den predikant en kerkeraad zal benoemen, de kerkeraad of de gemeente. Uitgebracht werden 24 stem men, waarvan 19 voor de gemeente, 4 voor den kerkeraad en 1 blanco. De gemeente blijft dus de eerstvolgende tien jaren het recht behouden tot het benoemen van pre- dikant en kerkeraad. Sprang;. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. J. H. Koster van 1 Wijckel (Friesland). Nederhemert. Op beide kerkbeur- ten zal aan de deur een busje hangen om j zendingsvrienden in de gelegenheid te stel len een gift te schenken ten behoeve der zen ding in Boölang-Mamondou, waarnaar de classis Tiel en Zaltbommel een zendeling hebben uitgezonden. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 11 Mei 1911. Overtr. prov. regl.: W. L., zonder vaste woonplaats, f 3 subs. 3 d. Visschen zonder acte en vergunning: J. V., Almkerk, f 3 subs. 2d.; N. K., de Werken en G. Ch. K., Werkendam, ieder f 10 subs. 2 d.J. v. R., Wijk, teruggave aan zijne ouders zonder toe passing van eenige strafJ. V., Veen, 2 X f 2, subs. 2 X 2 d., met ver beurd verklaring van de niet in beslag genomen snoek en snoek haak, resp. ge schat op eene waarde van f 0,15 en 0,03 cent, subs, een dag voor elke waarde G. K., Veen, f 5 subs. 2 d.A. V., Veen, 2 X 7 d. h met verbeurd ver klaring van de niet in beslag genomen wargarens, geschat op eene waarde van f 1,50 subs. 2 d. Vee los en onbeheerd laten loopen: L. v. W., Wijk, f 3 subs. 2 d. Overtr. 461 W. v. S.G. P., Almkerk, f 3 subs. 2 d. Openb. dronkenschap: A. v. D., f 10 subs. 3 d. Overt motor en rijwielreglement: G. G., Woudrichem, f 1 subs. 1 d.W. v. CBokhoven, f 3 subs. 2 d. Overige zaken uitgesteld. 8 zalmen f 1,13f 1,25 p. p. 34 Elften f0.31f3.50 per stuk. Woudrichcmsche Vischmarkt. 100 Zalmen fl,04f 1,40 per pond. Snoek f0,28f0,40 Witvisch f 0,10—f0,16 Paling f 0,33f 0,50. 515 elften f 0,50—f 4,10. 1154 Finten fO.10—f0.25. 37 zalmen f 1,20f 1,35 p. p. 200 Elften f 1,30—f 3,60. 1300 Finten f0.10f0.26 per stuk. 3 Steuren f123—f153. Deze week aangevoerd en afgeslagen 680 Winterzalmen f 1,00 1,45 p. K.G, 30 Zomerzalmen fl,05fl,35. 464 Elften f 1.00 a f 4.60. I Steur f142. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 9 Mei 117 M. 0.60 M. N.A.P. 10 1.18 0.54 11 1.12 0.56 Waterhoogte Maastricbt (brug). II Mei 0.17 M. beneden 0. 12 n 0 11 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 11 Mei 1.88 M. beneden 0. 12 1.87 Idvertentlëii. Burgerlijke Stond. Werkendam, van 5 tot 11 Mei. Geboren: Adrians, d. v M. D. van Loon en J. B. van EschJenneke, d. v. A. Schoon en A. G. Kreukniet. Overleden: Lena Stoffelina de Waal. 4 m. Vertrokken naar: Gipneken, Wed. J. A. van den Heuvel en dochter; Den Haag, M. Colijn; Dordrecht, J. C. van Daaleu. Ingekomen van: Renkum, H. Suk kel en echtg. De Werken en Sleeuwijk, van 511 Mei. Ondertrouwd: llermanus Mouthaan, 40 j. en Kuinira Pruiasen, 32 j.; Willem Eland, 26 j. en Christina Anna Elisa beth van Laren, 25 j. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevroj Wed. G. A. ROOJnER— Malingré, tijdig voorzien van drf H. H. Sacra menten, in den oude/dom van bijna 90 jaren. Wed. X. WALTJÈR—Roomer. M. C. VAN DgR HEIJDEN— Roomer. Dr. H. A. H. A^AN DER HEIJDEN. Tilburg, B. W. KER^TENSRoomer. FRANS KZRSTENS. Iemand volkomen op *le hoogte met het drogen van Apirlen en Peren. Brieven met opgavawan leeftijd, al of niet gehuwd, enz., onder letter A aan het Bureau dezer courant. f 5 jaar ond, hoog 1,45 M. W. ROZENBO0M, Eiland Nederhemert, Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren, en nm. 6 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Keek uit Zuilichena. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardxoijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïênbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Hesoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch en nm. geen dienst. Drunen, vm. 10 u. da. van der Hofif. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Ascb. IJrimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangelisatielokaal nm. 5 u. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Roseam Abbing te IJsselmonde en nm. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, nm. 2 u. ds. Smids te Pouderoijen. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Hermanides uit Babijloniënbroek. NederhemertZ.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Raamsdonk, nm. 2,u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. J. H. C. v d. Hoff uit Drunen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Brummelkamp van Capelle. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Vten, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. 0 Mei. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tassehen Haaften en Zailichem. Raming 14^.0 0. Minste inschrijvers H. van Anreoy Jzu., Nienwaal en T. van Haatten, Zaltbommel, f 125,237. 2o. Het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeenten Hedel en Ammerzoden (Geld.) en Bokhoven (N.-B). Raming 6',000, Minste inschrijver J. A. v. Hattnm, Baarn, f 61,425. So. het maken van oeveivoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 5.0 Minste inschrijver W. Volker, Sliedrecht, 3^,850. HEUSDEN 13 Mri Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe t 7.30 af 9 30, Rogge f a f -. Gerit f a f -.Haver f 5 af 9.20 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAX ALTEN.i 12 Mei. Aardappelen. Vroege f ..O f 0. 0; Blauwe f 3.50 a f 4. Zeeuwen, f 3 75 i f 4.25, Jammen f af. Hooi e qual. f 1100 b f 13 - te qua/, (voor de pert) t 9 u «10 00 Klaver/tooi f 12.t f 14 iVit ttroo f 12 a f 13 00 Geel dito j - k f Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkent tot een gewicht van 75 K.G. 231 23l/r els. zwaardere 25 26 et Boter f 0 60 A 0 65 per half K.G. Eieren 0.75 if 0 85 per 26. ALMKERK. Be zetting der boter it deze week op de markt f 0 621/2 t« de winkelt dut f 0 671/2 per h. kilo. Eieren f 0 75 per 26 itukt Boter der zuivelfabriek f 1 25. MABE-DRIMMELEN, 10 Mei. Ter veematkt wa ren aang vo.-rd 177 stuit hoornvee, tehapen en 99 biggen. Men beste dde voor vetvee 68 i 78 e p. Kg Kalf- koeien f 180 a 295. Munt gen f 125 i 195, Kalf- vaa zen ƒ110 i 265 Hokkeltngen 45 105, Schapen f a Biggen f 9.50 a 14 50. GENDERENStaat der uitbetaling van 24 April tot 6 Mei der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Roodste prijs f 5.75, laaqtte f 4 25, middelariis f 4 78 per 100 Liter. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8 75 a J 9 60 Haver f 3.40 af 4 90 Garst 4 75 a t 6 25 per H.L Boter 0 55 a f0 65 per half K G. Heren 0 85 a f 1. per 26 stuks Biggen f 7 50 a t 13 25, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen .'0 f O.oo per ttuk Vischmarkt Worinchem. Vischmarkt Hardinxreld. Kralingsche Vischmarkt. s-Bosch Rijswjk, (Z. H.), Hemden, lQ/bLei 1911. mm I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2