FEESTLIED Heusdensche Conservefabriek. Plaatgeltik !%Imiws. Heusden, 20 Mei. Donderdag j.l. werd alhier een keuring gehouden van paarden ter opneming in het Nederlandsch Paardenstamboek. Er werden 29 merriën aangeboden, waar van 10 werden ingeschreven. Opgenomen werden: een 4jarige bruine merrie van P. Bax te Heesbeen (vader Harras); een 6-jarige bruine witvoet van C. van Rooij te Tilburg (vader Waltram); een 3-jarige zwarte merrie „Lina" (vader Freibeuter van wed. B. de Waal te Wijk; een 3-jarige bruine merrie „Bles" (vader Hector) van J. C. van Bokhoven te Herpt een 4-jarige bruine merrie „Kol" (vader Harras) van L. van Herpt te Herpt; een 4-jarige bruine merrie „Betsy" (vader Adel- bert) van wed. Branten te Haarsteeg)een 6-jarige bruine „Carolien," van Jac. de Wilt Pzn. te Herpt (vader Harras); een 5-jarige bruine „Witvoet" van M. de Wilt Pzn., te Herpt (vader Harras); een 7-jarige bruine bles-merrie „Ida" van Gebr. Oerle- mans van der Schans te Drongelen (vader Diamant) en een 3-jarige vos van P. Nieuw koop te Drongelen (vader Harras). lVcrkendaiu. Bij nader onder zoek is gebleken, dat het zieke beest, op Happenhennip, niet lijdende was aan mond en klauwzeer. Aalst. Bij het Dinsdag te Arnhem gehouden examen ter verkrijging van de acte van bekwaamheid als onderwijzer, slaagde onze dorpsgenoot de heer A. N. Opstel ten, leerling der Christelijke kweek school „de Klokkenberg" te Nijmegen. Anclel- Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de Christelijke school hebben zich tot heden 7 sollicitanten aan gemeld. Het 4-jarig zoontje van den heer V. kwam spelende tegen een aambeeld te vallen, waardoor het een gapende wond aan het voorhoofd bekwam. De koopman de F. kwam door het breken van de vork zijner fiets te vallen en liep verschillende kwetsuren op gelukkig echter geen van allen van ernstigen aard. Ook den rijksarbeider van W. over kwam een ongeluk dat hoewel niet zoo heel ernstig, hem toch geruimen tijd aan huis zal binden. Tijdens het verrichten zijner werkzaamheden geraakte hij in den sloot en met het uitkomen had hij het ongeluk een beenspier te beschadigen, zoodat genees kundige hulp noodig was. Eleso|jen. Dinsdagmiddag was het zoontje van M. Gouda alhier, bezig met paardje rijden. Enkele keeren ging dit goed, doch plotseling begint het paardje hard te loopen, en het ventje tuimelt er af, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn arm brak. Capelle. Bij de op Dinsdag j.l. ge houden jvergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap „de Groote Oudestraat" alhier, is tot lid van het dage lij ksch bestuur gekozen de heer J. v. d. Hoeven Bzn., in plaats van den heer A. Heijman Wzn., die niet voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. Deze week zakte de kolossale motor goederenwagen, der firma Sneep en Zoon, alhier door de brug van de Capelsche stoom- pont. De schade aan de brug is groot. Eethen. Het bestuur der landerijen tocbehoorende aan ingezetenen der afd. Eethen, de z.g. gemeent, deed heden rekening welke werd goedgekeurd. De heer H. Klerks werd als lid van het bestuur herbenoemd. Elk der deelgerechtigden ontving over 1910 negen gulden uitgekeerd. Nadat bij den landbouwer G. J. W. Branderhorst een koe, lijdende aan mond en klauwzeer, was afgemaakt, hoorde men eenigen tijd niet meer van deze ziekte onder het vee in ons dorp; thans echter is ze uitgebroken bij een viertal koeien van den landbouwer J. Smits. Er wordt wacht bij gehouden. Gameren. Het harmoniegezelschap „Prinses Juliana" ontving deze week het vaandel, een geschenk van haren bescherm heer, den heer J. A. de Jongh. Bij deze gelegenheid gaf dit gezelschap Vrijdagavond een concert in het repetitie lokaal, de openbare lagere school, alleen voor eereleden en donateurs. Geertruidenherj;. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 16 dezer de concessie aan den heer J. W. van Marle, civiel-ingenieur te 's-Ha^e, ter zake van den stroomtramwegaanleg van Breda over Terheijden naar Zevenbergen en naar Geertruidenberg (met zijtak van Made naar Drimmelen) verlengd tot 1 Januari 1912. 's Gravemoer- Bij de Woensdag te Waalwijk gehouden inlijving, zijn de miliciens uit deze gemeente als volgt inge deeld: C. Kerst, bij de Vesting-Artillerie te Gorinchem en A. de Geus, bij de infan terie te Breda. fledikhuizeii. De boerenarbeider II. van Dongen, alhier, was deze week op het land werkzaam, toen hij plotseling on wel werd en stierf. Een jongen, die van het voorval getuige was, liep direct naar het dorp om hulp te halen, doch het was te laat. Vermoedelijk is de man aan een hartverlamming gestorven. Het was bekend, dat hij aan een hart kwaal leed. Kerkwijk. Alhier bestaat het voor nemen een onderlinge verzekering van melkvee op te richten. Bij den heer J. v. Voorthuijzen alhier, zal daartoe eene samen komst van belanghebbenden gehouden worden, waarbij tevens een voorloopig be stuur zal worden gekozen. Nederliemert. (Noordzijde). Bij Kon. besluit is M. v. Wijk, werkzaam op het jachthuis „het Sterrebosch" van baron Van Wassenaar alhier, benoemd tot onbe zoldigd ryksveld wachter. (Zuidzijde). Om eventuëele ongeluk ken te voorkomen, zijn op last van baron Lewe van Aduard, burgemeester dezer ge meente, bij de gevaarlijke bocht in de na bijheid van het café van Van de Werken alhier, van gemeentewege twee waarschu wingsborden geplaatst, die reeds op flinken afstand zichtbaar zijn. De heer G. Kuijpers alhier, gaf Maandagavond zijn knecht, om per fiets naar Wijk te vervoeren, een in een zak gebonden zwarten kater mee, welke niet alleen schadelijk gedierte ving, maar zich ook aan eendeneieren vergastte. Hoe groot was echter zijn verbazing, toen de dakhaas zich Woensdag weer vertoonde en zelfs de draaibrug gepasseerd moet zijn. I\ieuweii(l|jk. De heer Pott uit 's-Bcsch heeft de benoeming als onderwijzer aangenomen en hoopt as. Maandag in functie te treden. Op 25 Mei a.s. hoopt W. Groeneveld den dag te herdenken dat hij 30 jaar ge leden als koster in dienst trad bij de Geref. gemeente alhier. Op de 18 dezer te Almkerk gehouden paardenkeuring is de bruine 3-jarige merrie van den heer J. Snoek alhier goedgekeurd en geplaatst in het stamboekregister onder den naam „Johanna". Slechts 20 paarden waren aanwezig. IB«ederoo|jen. Dinsdag 16 Mei herdachten onze geachte ingezetenen Hendrik Willem Bok en Maaike Loef den dag dat zij voor 50 jaar in den echt waren ver bonden. Dezen dag is niet onopgemerkt voorbij gegaan en van alle zijden stroomde het felicitatie's en geschenken van vrienden en bekenden. Des avonds bracht onze predikant met zijn echtgenoote, de wethouder en den geheelen kerkeraad hen een bezoek. Zeer gezoeglijk was men bijeen. Met het zingen van psalm 68 vers 10 en het lezen van psalm 103 werd de bijeenkomst begonnen en met dankgebed en het zingen van psalm 134 vers 3 geëindigd. Moge het den jubilarissen nog een reeks van jaren welgaan. Raamsdonk. Vrijdagmorgen schrok het paard van den heer Smits, stalhouder te Kaatsheuvel, alhier bij den molen door het afloopen van een achterwiel van het rijtuig, dat geheel kantelde. Het paard ging er tot de kerk met het voorstel van het rijtuig van door, doch werd daar tot staan gebracht. De passagiers hadden geen letsel bekomen, doch de schade aan het rijtuig is aanzienlijk. *Sleeuw||k. Donderdagmorgen ont stond er in het schuurtje van N. S. alhier een begin van brand, vermoedelijk veroor zaakt door het spelen van kinderen met lucifers. De vlammen grepen snel om zich heen, zoodat spoedig alles in den asch lag. Enkele konijnen zijn verbrand, terwijl een paar geiten en varkens nog bijtijds konden worden gered. Zaterdag is door de feestvereeniging „Wilhelmina" eene vergadering gehouden. Die vereeniging bestaat uit 40 leden en 142 begunstigers. Er heeft eene verkiezing plaats gehad van een nieuw bestuur. De heeren C. Pellikaan, A. F. van Hemert en L. G. de Graaf werden respectievelijk herkozen tot voorzitter, vice-voorzitter en secretaris penningmeester, terwijl in de plaatsen van A. Ottevanger en O. Meerburg, welke deze gemeente hebben verlaten, tot bestuursleden gekozen zijn de heeren A. J. van Put en M. Dekker. De feestviering ter herdenking van den jaardag onzer Koningin werd vastgesteld op Woensdag 6 September e.k. Spi 'itns. Woensdagmorgen gaf den menageriehouder J. J. Groninger van Amsterdam, voor de schooljeugd een aardige kindervoorstelling, met twee goed gedres seerde beeren en een paardje. Uit het vroolijk gelach zouden wij kunnen op maken, dat dit jonge volkje zich boven mate amuzeerde. Ween. Een inwoner alhier had uit aardigheid uit twee kerkkauwennesten in den toren een vier-tal eieren genomen en daarvoor in de plaats gelegd vier kipeieren. Die verandering schijnt door de kauwen zeker niet opgemerkt te zijn geworden, waat op den juisten tijd kwamen vier spring levende kuikentjes voor den dag, welke thans aan de moederlijke zorgen zijn toe vertrouwd. Well. Bij de landbouwers v. d. W. en R. alhier werden de vorige week eenige kippen ontvreemd. Van de dieven echter geen spoor. Woudrichem. Bij de op Dinsdag gehouden verpachting van hooigras, toebe- hoorende aan het Oud Land van Altena, gelegen onder Andel en genaamd „Het Broeksch Waardje", werd eene groote daling in prijs opgemerkt, vergeleken met de op brengst van het vorig jaar. Was de prijs in 1910 f 282, nu kan die slechts f 140 halen. Wfjk. Op Dinsdag 80 Mei a.s. zal des voormiddags ten 10 ure in het raadhuis alhier een vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Wijk" ge houden worden. De te behandelen onderwerpen zijnle. Rekening van ontvangsten en uitgaven over 1909-1910; 2e. Begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1911-1912; 3e. Machtiging tot het verhuren van een perceel dijk te Dussen. Zuilichem- Aan den heer S. Mon- hemius, is op zijn verzoek tegen 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente; onder dankzegging voor de door hem bewezen diensten. Maanden achtereen heerschte er op de mandenmakerijen een in vroeger jaren on gekende slapte. Thans is het juist andersom: In verband met de niet ongegronde ver wachtingen op een overvloedigen kersen pluk, is de vraag naar manden buitenge woon groot. De Mandenmakersbond te Kerkdriel verkocht reeds duizenden manden en eiken dag komen nieuwe bestellingen. O We hebben een bezoek gebracht aan deze fabriek en in de veronderstelling dat onze lezers, die voor een gedeelte de fabriek zagen verry zen en er trotsch op waren, dat Heusden een groote werkgeefster rijker zou worden, er belang in zullen stellen w >t meer hier omtrent te vernemen, deelen we het volgende mede. Door heeren bestuurders rondgeleid, zagen we de practisch ingerichte woning van den directeur met daarneven de kantoren, met aangrenzend laboratorium, alles even ge makkelijk voor het gebruik. We zagen er ook een plattegrond van het geheel, n.l. woning, kantoren en fabriek, dat eene ruimte beslaat van 53 bij 20 meter. Met een wenteltrap dalende kwamen op de groenten bergplaats, alwaar eene kolossale massa spinazie lag uitgespreid. Aan ruimte komt het daar niet te kort. Ze bevat niet minder dan 1200 kub. meter inhoud. In een volgend locaal zagen we een aantal meisjes, allen met blozende wangen en voorzien van eene uniform bovenkleeding, want zindelijkheid staat hier bovenaan. Voor ze hier kwamen hadden ze in eeD luchtig lokaal de overtollige kleeding op gehangen en zich gewasschen met zeepwater, dat met spiralen naar een vergaarbak voert. Op de spinazie terugkomende, zagen we die door enkele mannen in een reservoir brengen, alwaar ze door cylinders zes maal gewasschen wordt, dan door meisjes over- gewasschen, gezeefd en in ijzeren manden gevuld, die naar de keuken verhuizen. Daar ziet men dat de spinazie veel kan slinken, want al kokende zakt het geheel om daarna gemalen te worden en nu ziet men haar, na nogmaals gezeefd te zijn, gereed, zooals ze met een doorgesneden eitje zeer goed op de tafel zou kunnen verschijnen. Dat is hier niet het doel. Ze verdwijnt op het oogenblik in bussen (van binnen vernist, op dat ze geen bliksmaak zouden aannemen). We zien ze dichtmaken, alles machinaal, (in den bovenrand zit een gutta percha randje) eerst platgedrukt en dan omgebogen en het geheel is gereed, om van etiquet voorzien, te worden verzonden. Vooraf echter worden de bussen nog door stoom gedreven ronde borstels opgepoetst en aan alle for maliteiten is voldaan. De bussen zijn van verschillende grootte en loopen van 18 tot 3 liter inhoud. Tot zoover de spinazie. We zagen er ook ruime fruitdroogerij en confijterij. Wat zullen wre van den winter gemakkelijk aan geconfijte peren komen I Een kolossaal magazijn, met 1500 kub. meter inhoud, is als bergplaats aangewezen. We hopen en vertrouwen dat het meer een soort doorgangshuis zal zijn en dat het ge fabriceerde „pas opgeborgen" weldra „afge leverd" zal zijn. Het trof ons dat overal lucht en licht in overvloed is aangebracht. De gezondheid wordt bij alles in de hand gewerkt. Overal ziet men cementenvloeren en de wanden zijn met witte tegels bezet. Een schaftlokaal voor mannen alsmede luchtige privaten zijn buiten aangebracht en worden zindelijk onderhouden. Een andere afdeeling is voor meisjes be stemd. Schapen en bokken blijven steeds gescheiden en waar de werkzaamheden ge zamenlijk geschieden, heeft dit steeds onder toezicht van een chef plaats. We zagen aanvankelijk 26 meisjes en een 15-tal mannen aan het werk. Op onze vraag vernamen we dat nog meer meisjes boven de 13 jaar, van goed zedelijk gedrag, direct tegen billijk loon een plaats kunnen erlangen. Zij die begrijpen dat orde en tucht on vermijdelijk zijn tot het doen slagen eener onderneming, zullen zich hier op hun plaats gevoelen. We beschouwen het voor deze streek als eene weldaad. Zoowel van uit Heusden als Aalburg, Wijk, Veen en Hees been zijn ze opgekomen. Datschijnen pintere lui te zijn, die terstond zich aanmelden en niet wachten tot. alle plaatsen bezet zijn. We moeten eindigen, ons verslag wordt te groot. Even nog opgemerkt dat in een afzonderlijk lokaal de stoomketel staat met een keurige machine van 12 paardenkracht Twee pompen worden machinaal gedreven om het reservoir te vullen. In een werk winkel zagen we de gereedschappen voor den bankwerker alsmede een boormachine. In een ander lokaal eene pelmachine, geschikt om in een uur tijds 1000 kilo doperwten te pellen. Daarbij eene sorteer- machine om alle grootten uit elkaar te houden. Het geheel wordt door acetyleen-gas ver licht, dat uitstekend voldoet. En nu een woord van dank voor de ontvangst en mededeelingen aan de oprich ters van de N. V. Heusdensche Conserve fabriek, de heeren A. de Jong Verhagen, F. von Oven en L. Hollander. De laatste is de vorige chef van de Hollandsche Con- serfabriek te 's-Bosch, die met de noodige kennis is toegerust om de onderneming in goede richting te brengen en te houden. Onze beste wenschen vergezellen haar Kerknieuws. Aalburg;. Bij de Dinsdag alhier ge houden stemming, over de vraag of de eerstvolgende 10 jaren het beroepen van een predikant, en de verkiezing van ouder lingen en diakenen, door den kerkeraad zelve, of wel door een kiescollege (zooals de laatste 10 jaren het geval was), zou geschieden, hebben stemgerechtigde mans- lidmaten beslist, de eerstvolgende 10 jaren, dit aan den kerkeraad over te laten. Herpt- Woensdagmiddag had bij de Herv. gemeente alhier stemming plaats over de vraag of het beroep van predikanten en kiezen van kerkeraadsleden de eerstvolgende 10 jaren door den kerkeraad of de leden wordt uitgeoefend. Er kwamen slechts drie leden op, die voor den kerkeraad stemden. Meeuwen. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn benoemd de heeren K. de Joode en D. G. A. Smits. Loon op-Zand- Bij de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschen Dijk alhier, is beroepen ds. L. van Mastrigt te Barne- veld. Sprang. Op de Woensdag gehouden stemming of de verkiezing van kerkeraads leden en het beroepen van predikanten weer door het kiescollege of wel door den kerke raad de volgende 10 jaren zal plaats vinden hebben de kiesgerechtigde lidmaten zich uitgesproken, dit als voorheen aan het kiescollege op te dragen. BeroepeD bij de Ned. Herv. Gemeente alhier ds. J. H. Koster te Wijckel. leen. De godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk. welke 's middags plaats hebben, zullen voorloopig 's middags op houden en 's avonds om 6 uur worden gehouden. Waardhuizen. Bij de Geref. gem. alhier is beroepen de heer J. Kwak cand. te Haarlem. Zuilicliem. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. van Benthuizen, ds. D. Th. Keek, alhier. Sleeuwfjk.. Ds. P. H. de Jonge alhier heeft een beroep ontvangen van de Geref. Gem. te St. Pancras en Heer-Hugo waard. CORRE^I'OIDEITIE. In ons nr. van 31 Augs. 1910 plaatsten wij een gedicht, ons van bevriende zijde toegezonden, gewijd aan onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina, en vervaardigd ter eere van Haren Verjaardag. Van verschillende zijden vernamen wij daarna, voornamelijk van heeren Hoofden van Scholen en hun personeel, dat 't hun spijt dat door de late opname de tijd ontbrak deze coupletten met de jeugd in te etudeeren en op te voeren. Waar nu b.v. in Dordrecht het uitvoeren van Volksgezang als leestbede op 't program der feestelijkheden voor dien dag aange nomen is, omdat 't volkomen voldoet aan de begeerte van het publiek, en waar 4000 personen deelnamen aan de uitvoering in eenvoudig koraal met begeleiding van fan fare, welke uitvoering een buitengewoon succes had, kan 't ons niet anders dan hoogst aangenaam zijn, daartoe in staat gesteld door den zelfden auteur, ditmaal aan veler wensch te voldoen en thans reeds den inhoud van het feestlied voor 1911 mede te deelen, waarvan de opvoering als boven aangegeven, liefst in combinatie met ver schillende scholen, succes moet hebben, al mogen danook verdere feestelijkheden achterwege blijven. Gaarne stellen wij voor dit doel aan het onderwijzend personeel op aanvrage een gratis-exemplaar beschikbaar. 05 den Yerjaariai Tan I«ü Wilhelmina (31 Anpstns 1911). God is mijn schild en mijn betrouwen; Hij bond Oranje aan Nederland; Hier mochten d' eeuwen 't Altaar bouwen, Waar 't heilig vuur der Liefde brandt. Als wij terugzien op de dagen Van hoop en vrees, in bangen strijd, Dan wordt ons danklied opgedragen Aan God, Die Neêrland heeft bevrijd. Zoo ver ooit onze vlag mag pralen, Klinkt, hou en trouw, 'tWilhelmuslied, En wie haar roek'loos neêr wil halen, Voelt nog de vuist, die weerstand biedt. Blijf, Wilhelmina! voor ons leven, Op aller beê door God behoed! Van Kind tot Moeder ons gegeven, Nu ook door Hollandsch vlag begroet! Kom weêr, in telkens blijder dagen, Verjaardag van de Koningin! Wij blijven Haar in 't harte dragen; Met Haar gaan wij de Toekomst in Zie, Wilhelmina! welig bloeien, Door God in eigen hof geplant, De Bloem, die oog en hart kan boeien: „Het Vorstenkind van Nederland!" Wijze: Gez. 12, Ps. 66. L. J. EIJDMAN. RurKerllSke Ktand. Werkendam, van 12 tot 18 Mei. Ondertrouwd Arie Frans van den Steenhoven, 29 j. en Anna Cornelia Verheij, 31 j. Geboren Adriaan. z. v. C. Hart man en C. W. van Berclium Johanna, d. v L. van Elselingen en N. SchooD. Ingekomen vanDongen, J. J. de Geus en gezin. Vertrokken naar: Apeldoorn, M J. Blok; 's Gravenhage, J. van Oorschot; Antwerpen, J. de Keizer. De Werken en Sleeuwijk, van 1218 Mei. Getrouwd: D. Blokland, wed. v. K. Versteeg, 88 j. en D. v. d. Stelt, 25 j A. Colijn, 21 j. en C. Dekker, 22 j. Geboren: Johanna Arieda, d. v. C. J. den Dunnen en C. Timmermans; Jenneke, d. v. A. Sterken burg en J. v. d. Stelt. Ingekomen van: Genderen, A. Roza. Vertrokken naar: Hardiuxveld, D. v. d. Stelt en dochter; Dussen, A. Colijn en echtgenoote; Alblasserdam, H. v. d. Meijden. PREDIKBEURTEN, 21 Mei. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Pol en nm. 5,30 u. ds. Klin- berg van Gorinchem. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Sieders van Vlaardingen. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Dekker uit Gameren. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. 25, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. 25, dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. da. A. Brummelkamp. n (Loonschedijk) vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke uit Raamsdonk, nm. geen aienst. 25, vm. 9.30 u. ds. Lans. 25, dezelfde. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. 25 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. 25 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.en nm. 2.u. leeskerk. 25 Mei vm. 9 u. ds Klumper. Heesbeenvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heef A. Oost. 25 Mei, vm. 9,30 u. dezelfde. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. NieuwendijkGeref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijenvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Smids. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. 25 Mei, vm. 9.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm.9.30u. en nm. 2 u. ds. Niemeijer. 25 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. 25 Mei, vm. 10 u. dezelfde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. fggg#^ H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral fuist en tUdig in te zenden. ISliuienland. De minister van waterstaat heeft aan de H. IJ. S. M. machtiging verleend voor den loopenden zomerdienst treinen te doen stoppen aan stations, waar dit volgens de vastgestelde dienstregeling niet is voorgeschreven, doch,, alleen in gevallen, wanneer dit noodig is om reizigers bij treinvertragingen of missen van aansluitingen op hunne bestemming te brengen. Te Groesbeek heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan bij een man van 70 jaar, die van Vrijdag tot Maan dag in slaap heeft gelegen en daarna is gei torven. Het ruim 2-jarig zoontje van den landbouwer Th., te Maasniel, is zoodanig voor een varken, dat aan zijn beenen suuffelde, geschrokken, dat het korten tijd later aan de gevolgen van dien schrik is overleden. De als verdacht van doodslag op den rijksveldwachter Stevens, in den nacht van 18 op 19 Februari, sedert 21 Fe bruari j.l. gearresteerde G. D., arbeider te Wellerlooy, is gisteren door de arr.- rechtbank te 's Hertogenbosch buiten vervolging en in vrijheid gesteld. Maandag waren te Valkenburg eenige werklieden bezig een boom in de Plen- kert, achter de Prot. kerk, van een paar zware takken te ondoen, en zekere J. C. stond er naar te kijken. Een der lieden verzocht hem een handje te hel pen, om den val van een tak door mid del van een touw te breken. Plotseling werd J. C. naar boven ge rukt, zoodat hij op het dak der kerk Reusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren, en nm. 6 u. geen dienst. 25, vm. 10 u. dezelfde. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. G. J. v. d. Aalburg, geen dienst. ilmieri, 9.30 en nm. 2o Dr. Montijn. 2o, vm. 9,30 u. dezelfde. /Lndelvco- 9-30 en nm. 2u. ds. v. d. Put. fiaardwijk, vm- 19,u. ds. Louwe Kooij- mans. Dabyloniênbroek, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. pesoijen, vm- geen dienst en nm. 2 U. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch en nm. geen dienst. Doeveren, nm. 2 u ds. Ruijsch van Dug teren uit Heusden. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 25, dezelfde. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangelisatielokaal nm. 5 u. de heer Aames. 25, nm. 6 u. ds. Eggink van Made. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkens. 25, dezelfde. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. J. J. v. d. Pol en nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen, en nm. 6 u. ds. J. J. v. d. Pol uit Oud-Vossemeer. Nederhemert, Z.z. vm. 9.30 u. ds. Pannebakker. Raamsdonk, geen dienst. Rijswijk, vm. 2,90 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. 25 Mei, vm. 9.30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2