Hoogste Rentevergoeding. De Handels- en Landbouwbank, KI» .Vilt HO 10 KJ KM F0TO6RAFISCHE KONSTINRICSTHiü JOK. IIK JOU.'. Moderne Kunstfoto's en Artistique Vergrootingen, Horloges en Regulateurs. Firma Soesman, In de „Kleine Winst". Hecht werk, Stekeldraad, II ei 11 i n gdr aad, Mestvorken, Spaden, Schoppen, enz. enz. W. J. SIMOJNIS ÜE KOK, J. W. SCHREUDERS, ATTENTIE! NIEUWE MODELLEN Pendule-Garnituren, O. L. A. FORBERGER, Gorinehem, Rijwielen en Onder deelen, beloorende bij bet Nieiwsblafl toof bet GOnnCHEH, DORDRECHT, neemt gelden a deposito en reikt aan inleggers uit. BOEIIEI1ÜTRC1T 996, UORI!\CUElf. Raamsdonksveer. Laid Tan Heisfa ei Alteia van Maf 20 Met 1911, Ne. 3050. Eene blijde tijding voor asthmalijders. SPECIALE INRICHTING Groepen, Buitenopnamen, Interieurs, Architectuur-Fotografie, enz. enz. ONTVANGEN Gediplomeerd Hoefsmid te MEEUWEN (N.-B.) Agent van de ÜS80HNE Gras-Graanmaaimachinas, Dorsehmachines, Rosmolens, Wanmolens, Cultivators, Stroosnijders, Gemaakte Dames- en Heerencostuums - Blouses - Rokken. Wijk bij Heusden. BUITENLAND. Bij de beraadslaging over de begroo ting van binnenlandsche zaken in de Turksehe Kamer hebben de beide af gevaardigden van Jeruzalem en een afgevaardigde van Damascus op de ge varen gewezen, die het Zionisme voor Turkije oplevert, verneemt de Vossiscbe Zeitung. Een Armenische afgevaardigde was het met deze bewering niet eens, maar beweerde, dat de andere sprekers de zaak op een wijze behandelden, die geen ander doel kon hebben, dan de massa's op te zwepen tot een groot bloedbad onder de Joden. De Neue Fieie Presse verneemt uit Cettinje, dat de Albaneesche opstande lingen, nadat ze uit Detsjitsj verdreven waren, nieuwe, meer landinwaarts ge legen stellingen hebben bezet, die daar op door de Turksehe troepen zeer krachtig, maar zonder succes zijn aan gevallen. Er is lang en verbitterd ge streden. De correspondent van de Daily Tele graph te Tandzjer heeft uit Fes, dd. 11 dezer, vernomen, dat 12,000 opstan delingen de stad drie dagen lang ver woed hadden aangevallen, maar met bebloede koppen waren teruggeslagen. De troepen van den sultan, buiten de stad gelegerd, wachtten den aanval af. Het geschut maaide telkens den onstuimig aanstormenden vijand neer. Eindelijk trok deze in verwarring terug. De troepen van den sultan ledig weinig verliezen. De sultan sloeg het gevecht uit een toren van zijn paleis gade en wenschte de kolonels Brémond en Mangin met de overwinning geluk. Slaven van den sultan; op de stadswallen opgesteld, streden mede. Uit Braga (Portugal) werd Woensdag gemeld: Een groote menigte heeft de gebouwen van verschillende geestelijke vereenigingen en het bureau van een katholiek dagblad bestormd. Door de vechtpartijen zijn de versieringen van vele huizen, die ter gelegenheid van het feest van het heilige hart geïllu mineerd en met vlaggen versierd waren, beschadigd. De ingenier Vaniman, die bekend is geworden als metgezel van Well man bij diens roekelooze poging om met een luchtschip den Atlantischen Oceaan over te steken, gaat het nog eens pro- beeren maar nu zonder Wellman,en met een luchtschip van zeer gewijzigde constructie. Het vertrek zal weer plaats vinden te Atlantic City, in New Jersey. De correspondent te New York van de Daily Telegraph weet mee te deelen, dat een Amerikaansch kapitalist heeft aangeboden alle kosten te dragen, op voorwaarde, dat hij het luchtschip mag doopen. Vaniman is daarop ingegaan. Zeppelin is nu zelf te Dusseldorp naar de verongelukte Deutschland komen kijken. De loods, die op een verkeerde manier is gebouwd en de onverwachts opstekende winden hebben de schuld aan de ramp. Wanneer de gemeenteraad de loods op de gewenschte wijze laat verbouwen, komt er weereen luchtschip te Dusseldorp, maar anders niet. De regeeringspresident te Kiel heeft bepaald, dat kinderen beneden de 15 jaar na acht uur 's avonds, zelfs onder geleide van volwassenen, geenebioscorp- vertooningen meer mogen bijwonen. Van het Duitsche regiment infanterie, dat te Görlitz in garnizoen ligt, zijn 150 man ziek geworden onder verschijnselen van vergiftiging. De oorzaak is vleesch- of loodvergiftiging. De Associated Press verneemt uit Juarez, dat de regeering en de Mexi- caaDsche opstandelingen binnen 24 uur een algemeenen wapenstilstand voor ge heel Mexico zullen afkondigen. De correspondent van de World te Torreon verzekert, ooggetuige te zijn geweest van een schrikaanjagend bloed bad te Sombrerete; 1700 opstandelingen, die woedend waren over wreedheden, die soldaten van de regeeringstroepen op boeren hadden gepleegd, bestormden het plaatsje en maakten 500 soldalen en burgers, die weigerden leve Madero te roepen, af. Van wege het Belgische ministerie van binnenlandsche zaken is een sta tistiek opgemaakt van personen in Bel gië, die in de laatste 20 jaren een ge- welddadigen dood zijn gestorven, als manslag, zelfmoord en doodelijke onge lukken. Van 1891 tot 1900 bedroeg het gemiddelde cijfer per jaar 3068, in 1909 was het geklommen tot 3298. Het hoog ste cijfer had de provincie Henegouwen met 31 moorden, 440 ongelukken, die den dood tengevolge hadden, en 192 zelfmoorden. De meeste zelfmoorden kwamen voor in de groote steden. In de provincie Brabant waren het vorige jaar 292 zelfmoorden, waarvan 272 al leen in Brussel en de voorsteden. De meeste zelfmoorden kwamen voor bij personen van boven de 60 jaar. Van de 153 moorden hadden de 4 groote Belgische steden (Brussel, Antwerpen, Gent en Luik) er 31. Voor die 4 steden was het gemiddelde cijfer der geweld dadige sterfgevallen van 1898 tot 1900 668; van 1901 tot 1905 699 en in 1909 bedroeg die 765. De meeste kwamen voor in Brussel en de voorsteden, name lijk 346. Uit Bordeaux wordt bericht dat Woens dagnacht twee vermomde mannen den postwagen, die naar het station reed, hebben overvallen. Zij hebben den koet sier met chloroform verdoofd, den wagen in een schuur gebracht en geheel uit geplunderd. De waarde van het ge3tolene moet zeer groot zijn. Van de roovers ontbreekt ieder spoor. ADVERTENTIEN. Goöp. Stoomzuiveliabriek OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. IIOTEH. kiAM. Gerechtigd tot het voeren van het Rtiksliotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. De Kölnische Zeitung schrijft: „Volgens een ambtelijke mededseÜDg, is de kolonist Hermann Brückner uit het district Blumenau (Duitsche kolonie in den Braziliaanschen staat Santa Ca- tarina, grootendeels door Duitschers bewoond) van plan naar Duitschland te gaan, om wederom 100 menschen te bewegen, om naar de Braziliaansche kolonie Annitapolis te verhuizenbij schijnt zijne propaponda van Venlo uit te willen voeren. De laatste bezending landverhuizers is eenige maanden ge leden uit Amsterdam aan boord van het Nederlandsche stoomschip Frisia onder zijne leiding te Florianopolis aangekomen. Brückner moet van den vroegeren staatsgouverneur van Flo rianopolis tot Rio de Janeiro vrije passage en aanbevelingsbrieven voorde hoofdstad gekregen hebben. Hij heeft vroeger in de Hansa-kolonie gewoond. Hij is afkomstig uit Rubrort en onge veer 50 jaar oud. Daar de menschen, die hij tot landverhuizing verleid heeft, voor de uitoefening van den landbouw en het werk in de maagdelijke wouden meerendeels ongeschikt zijn geweest, wordt tegen een verhuizing naar Anni tapolis en de werkzaamheid van Brück ner ambtelijk gewaarschuwd." De N. R. Ct. schrijft hierover: Wij herinneren hierbij aan de in lichtingen in het jongste Oranjeboek door onzen minister van binnenland sche zaken omtrent emigratie naar Brazilië gegeven. „In aansluiting aan 't dienaangaande ten vorigen jare medegedeelde, kan worden bericht, dat de daarbij bedoelde reis van Hr. Ms. Gezant en Consul- Generaal te Rio-de-Janeiro niet is.door- gegaan, omdat 't tusschentijds gebleken is, dat een .Nederlander die alleszins betrouwbaar werd geacht, reeds door Brazilië reisde, met het doel de emi gratie toestanden aldaar te bestudeeren. „De uit deze en andere bronnen ver kregen inlichtingen hebban Hr. Ms. Regeering da overtuiging geschonken, dat het meerendeel der naar Brazilië vertrokken Nederlanders aldaar het kli maat niet verdragen kan en hebben haar aanleiding gegeven om aanvankelijk gedeeltelijk en later alle emigratie naar Brazilië aan Nederlanders te ontraden. „Voor het terugvervoer uit Brazilië van enkele gezinnen, buiten hun schuld in diepste ellende en armoede vervallen, werd, in overleg met de directie der Hollandsche Lloyd, een verminderd tarief ingevoerd, terwijl de bedoelde maatschappij een aantal vrij biljetten ter beschikking van Hr. Ms. Regeering heeft gesteld." laiibcstedin^en. Iflwo;» .lanbeHictllsiRcii. 10 Mei. .Min. van Waterataat, Het is zeker wel een blijde tij ding voor lijders aan asthma, dat er thans een middel is, dat hen van die vervelende, onaangename ziekte kan genezen. DE ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, heeft duizenden en duizenden per sonen van Asthma verlost, die ver scheidene jaren lijdende waren en die hulp bij de ABDIJSIROOP von den, toen elk ander middel gefaald had. Ook voor borst-, keel- en long ziekten is de ABDIJSIROOP een uitstekend geneesmiddel. Het is ODnoodig U het leed te beschrijven, hetwelk door asthma, of welke andere ziekte ook, wordt teweeg gebracht. Het steeds onophoudelij k hoesten, de pijn op de borst, de kortademig heid, het piepend en moeilijk adem halen, dat de longen en het hart verzwakt, zegt immers voldoende. Steeds hebt gij verzuimd iets voor Uwe ziekte te doen en gij wordt eiken dag minder in staat de zwak ten, die daaruit voortvloeien, te kunnen weerstaan en de nadeelige gevolgen die daaruit voortspruiten te kunnen afwerpen, zoodat, wan neer de teringkiemen aan Uwe deur kloppen, gij niet eens de kracht hebt ze buiten te houden. De altijd prikkelende luchtpijpen, die een gevolg zijn van het gedurig hoesten, zijn eene verzamelplaats van de bedoelde kiemen van tering en long ontsteking en de sterfgevallen, voortspruitende uit die verschrik kelijke ziekten, worden thans steeds talrijker. Gij hebt het nu in Uw macht deze kwalen in hun eerste stadium te stuiten. Draal niet de ABDIJSIROOP te koopen en gij zult eveneens tot die millioenen behooren die hun herstel aan de ABDIJSIROOP te danken hebben. Centraal-DepótL. L Akker, R'dam. Prijs per flacon f 1,f2,f3,50. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBe- soijeuD. van Belvoort; Dussen: J. J. Paes; Druuen (N.-B.): Wed. J. Sikkers zoon; Ceuderen: H. de Graaff; des sen: J. van Vugt; Hank (Dussenpolder): A. van der Pluijm Heijmans: leeu wen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: B. Romeijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werken dam: C. P. Cornet; Weudrichem: G. Wilhelm; W(jk: G. Versfeit en M. SchoutenDrunenL. v. d. Lee, en bij alle Drogisten en de meeste Apothe kers. (iroote Markt, Steegoverslnot 39, met acht dagen opzegging3 °/o een maand ®7t °/o drie maanden °/o zes maanden A 0 een iaar Reglementen worilen op aanvrage gaarne verstrekt. Mr. F. FERNHOUT. VOOR Alsmede een fraaie Collectie Gr ouden en 35il veren "\^7"erken. Interc. Telefoon No. 82. Do van ouds bekende heeft een prachtige nieuwe aanvulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, O vergordij nen Vlaam8ch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, Franje Embrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, Breeitraat. Groote voorraadScherp concurreerende prijzen. Vraag onze Prijscouranten Bietensnijders, Graanmolens. Ledersmeer, Hoevensmeer, Wagensmeer, Molensmeer, Kamradersmeer, Cylinderolie, Machineolie, enz. e z. VRAAGT INLICHTINGEN EN PRIJZEN. Worden gratis en. franco verstrekt. Vraag, alvorens U een nieuw Costuum aan te schaffen, mijne uitgebreide aalcollecties op zicllt. Door rechtstreeksche verbinding met de voor naamste binnen- en buitenlandsche huizen, ben ik in staat prima waar voor bill ij ken prijs te leveren. I BUITENGEWONE SORTEERING in Zwarte en Gekleurde Japonstoffen, Kamgarens, Bukskins, Cheviots enz. Tevens ruim gesorteerd in alle courante Manufacturen, Gebreide Goederen, Corsetten, enz. enz. behoorende tot de werken ren de rivier den IJsiel Raming 4250. Miaete nuehr. G. Hogiak, Zwolle, 3870. 2o. Het leveren en storteu Tam ballaetsteem op den ooetelgkea uitbouw in bet Hollandeeh Diep, ten wetten van de baren van Lage Zwalawe. Raming 3320. Minate inacbr. J. W. Roelofa, Papendreeht, 3140. 24 Mei. Mis. v»n Wateritut. lo. de oitvoeriag van werken ia de rivier de Lek, onder de gemeenten Tuil ea 't Waal, Vreeswijk, Hagestein en Vianen. Raming 38,000. 2o. het maken ran werken tot voortzetting van de normaliaeering van den Amer, toaachen de kilometer- raaien LV1I en LXIII. Raming ƒ75000. 3o. het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tusachen Opijoen en Haaflen. Raming 158.000. 4o. het ophoagen van een gedeelte van den Hol- landschen dijk en van den AarJappeldijk met eenige bijkomende werken onder de gem. 'a Hertogenboseh, Engelen en Vlijmen, verband houdende met de bevloering Tan landen bewesten de Dieze. Raming 40.100. 81 Mei. Vin. van Waterstaat, het uitvoeren van werken tot verbetering van de Boven-Merwrde, onder de gem. Vnren en Dalem, Gorinehem en Wondriehem. Raming 152.000. 1 Juni. Prov. beetnnr van Noordholland, lo. de ver hooging van een gedeelte van den omringdgk op het eiland Marken, Raming 5000. 2o. het aanbrengen van bezinkingen in gewapend beton ter verdediging van dea enderteeachen oever van de Helderiche zeewering. Raming 15000. So. het maken van zink- en andere werken in gewapend beton ter verdediging van de Zuidooatpunt van Texel. Raming 53000. 2 Jnni. Prov. beatunr van Frietland, hst maken van twee nieuwe havendammen \óóc de haven te Harlingen en het aanbrengen van schermen in de Nieuwe Willeme- havee aldaar, met bgbehoorende werken. Raming 843.010. lo Het vernieawen van een liehtopatand aaa den aond van het K.Wldiep, onder de gemeente Kampen, RJEZ, SDJE.\. 3H De DirecUej w MEKKING. VRAAG PKIJSCOURANT, 2 Beleefd aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5