Er worden aan de Turksch-Bulgaar- sche grens gevechten geleverd, die de afmetingen van kleine veldslagen be ginnen aan te nemen. Het laatste ge vecht, dat een Turkschen luitenant het leven heeft gekost, is bij Giosjevo, het eindpunt van den spoorweg Sofia Kustendil, geleverd. Er is over een afstand van niet minder dan 5 K.M. geregeld gevuurd. Volgens berichten uit Bulgaarsche bron tot dusver is het incident nog niet van Turksche zijde opgehelderd trachtten de Turken Bosjindol, dat op Bulgaarsch gebied is gelegen en van groot strategisch belang is, te versterken. Een Bulgaarsche pa trouille wilde hun dit beletten, waarop luitenant Zia effendi, de aanvoerder der Turken, bevel gaf, te vuren. De Bul gaarsche soldaten wierpen zich op den grond en schoten onmiddellijk den officier, die bereden was, en zijn ordon nans neer. Beide partijen kregen spoedig versterking en er is vijf uur lang ge vochten. De Turken, die over een groote overmacht beschikten, slaagden er ten slotte in, de Bulgaren terug te drijven en hun dooden mee te nemen. De Bul garen kregen in den loop van den nacht nog meer versterking en Maandag morgen om 4 uur begon het vuren opnieuw. Er is tet 10 uur gevochten, toen moesten de Turken wijken uit de stellingen die zij hadden ingenomen. De stemming in Turksche kringen over de Russische nota is zeer verbit terd, verzekert de correspondent van de Kölnische Zeitung te Konstantino- pel. In militaire kringen verklaart men onomwonden, dat de Turksche troepen, wanneer Montenegrijnsche troepen aan den strijd op Ottomaansch gebied deel nemen, zonder eenigen vorm van proces de grens zullen over trekken. Het heet dat reeds orders in dien zin gegeven zijn. Misschien houdt dezfe verzekering van genoemden correspondent verband met een uitlating van Forgoet Sjefket pasja, den bevelhebber van de Turksche troe pen in Albanië, die ronduit heeft ver klaard, dat hij, wanneer hij had afge rekend met de Albaneezen, den Mon- tenegrijnen een billijke afstraffing zou toedienen. Het plaatsje Orosjor en vier andere dorpen op de hoogvlakte van Pamir, in Midden-Azië, zyn grootendeels verwoest door eene aardbeving; 128 menschen kwamen daarbij om het leven. Op het Japansche eiland Jeddo is een brand uitgebroken, die zich uit strekt over honderden vierkante meters. De steden Otoroe, Sacharo en de om gelegen bosschen staan in lichtelaaie en de stad Sakodatai wordt door de vlammen bedreigd. In de provincie Koemamoto is een vulkanische kloof in den grond ontstaan waarin honderden huizen met hunne bewoners zijn ver zwolgen. De correspondent van de Daily Tele graph seint uit Tandzjer: De bezetting van Fes door de Franschen heeft weinig verademing in den toestand gebracht. De opstandelingen hebben besloten, een guerrilla te voeren, ten einde alle gemeenschap met Fes zooveel mogelijk af te snijden en de Franschen daar op te sluiten. Alle koeriers naar Fes wor den aangehouden en gedood. De Sultan heeft generaal Moinier herhaaldelijk aangesproken en er bij dezen op aan gedrongen, dat hij de opstandelingen uiteen zou jagen en Mekines aanvallen. Moinier is bereid om dit te doen, maar vindt dat hij daarvoor tienduizend man noodig heeft, wat hij te Parijs heeft laten weten. Uit Mekines wordt aan hetzelfde blad geseind: Het bericht van de aankomst der Franschen te Fez heeft hier ontzag lijke opschudding gewekt. De nieuwe Sultan Moelai-Zin bereidt zich voor om te vluchten, voor de Franschen die stad naderen. Welingelichte menschen ver zekeren echter, dat Moelai-Zin in den laatsten tijd aldoor heimelijk met Moelai- Hafid brieven gewisseld heeft en geheel volgens de lastgevingen van Moelai- Hafid heeft gehandeld. Te Petersburg is de Engelsche vlieger Smith, die met een tweedekker vloog, van 40 M. hoogte gevallen. Hij was terstond dood. Te Altendorf is een geval van Azia tische cholera vastgesteld. Een geweldige brand, die Zaterdag op Coney eiland nabij New-York heeft gewoed, heeft voor 3 millioen dollars schade aaangericht. Menschenlovens zijn daarbij echter niet te betreuren250 gebouwen, hotels en badinrichtingen werden vernield. Groote schrik werd in de straten verspreid door het vluch ten van een aantal wilde dieren uit een menagerie, maar deze konden wor den neergeschoten, voor zij schade aan richtten. Niet minder dan 150 wilde beesten moesten in hun kooien worden neergeschoten of kwamen in de vlam men om. De toeneming van Frankrijk's be volking, die in afneming dreigde te veranderen, heeft zich weer ten goede gekeerd. Het jaar 1910 heeft 774.358 geboorten en 703.777 sterfgevallen ge bracht, zoodat Frankrijk 70.581, zij het ook heel kleine, burgers en burgeresjes rijker is geworden. In 1909 waren het er slechts 13.424. Het Belgische gouvernement heeft aan den gemeenteraad van Antwerpen gevraagd, of hij eventueel aan 800gen- darmen en 400 paarden onderkomen kan verschaffen. Het betreft het nemen van onont beerlijke veiligheidsmaatregelen, inge val de algemeene werkstaking der boot werkers in de verschillende havens van Europa zou uitgeroepen worden. Senator Beall, verontrust door het feit, dat de bevolking in zijn staat (Il linois) nog langzamer toeneemt dan die van Frankrijk, stelt voor, ongehuwde personen boven de 35 jaar, die geen ernstige verontschuldiging kunnen doen gelden voor hun eenzamen staat, te belasten met -10 dollars per jaar en uit deze belasting 100 dollars uit te keeren aan iedere langer dan 2 jaar gehuwde moeder telkens als zij een kind krijgt. Voor het verwerven van het eerste kind schijnt geen bijzondere aanmoedi ging noodig te zijn. Stlnnenland. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een ontwerp-Landstormwet. Volgens het ontwerp zullen, in het algemeen, tot den landstorm behooren: a. ieder, die van den dienst bij de militie is vrijgesteld, hetzij wegens broederdienst, hetzij wegens aanwezig heid van in hetzelfde jaar geboren broeders of halfbroeders, dan wel wegens kostwinnerschap b. ieder, die na volbrachten dienst bij de militie of bij de landweer uit den dienst is ontslagen c. ieder, niet vallende onder a, die gediend heeft bij de zeemacht (het korps mariniers en de marine-reserve hier onder begrepen), bij het leger hier te lande (het reserve-personeel bij de land macht hieronder begrepen), bij de gou- vernements-marine in Ned.-Indië of bij de koloniale troepen, en bij het verlaten van den dienst gevestigd is binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in België, of zich bij of na het verlaten van den dienst daar vestigt; d. ieder, die tot een vrijwillige ver bintenis bij den landstorm is toegelaten. De landstorm kan uitsluitend in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden tot wer- kelijken dienst worden opgeroepen. In haar memorie van toelichting tot het wetsontweip herinnert de regeering aan de toelichting tot het militie-wets ontwerp, waarin werd uiteengezet, dat volgens haar oordeel de tegenwoordige sterkte op oorlogsvoet van leger en landweer, mits voldoende geoefend en uitgerust, toereikend is, om Nederland in staat te stellen aan zijn internationale verplichtingen, met Dame de hand having zijner neutraliteit, te voldoen en zijn onafhankelijkheid naar eisch te verdedigen, indien een doelmatig inge richte landstormwet aan den legeraan voerder bovendien de beschikking ver zekert over een aanvullingsreserve van vroeger gedienden en over de arbeids krachten, die in tijd van oorlog naast en ten behoeve van de gemobiliseerde strijdkrachten onontbeerlijk zijn te achten. Betrekkelijk de werving in Nederland van vrijwilligers voor den Kolonialen militairen dienst is bopaald, dat tot een proefverband ook kunnen worden toe gelaten Nederlanders die den vollen ouderdom van 17 jaren hebben bereikt en hoewel niet dadelijk lichamelijk ge schikt, met grond doen verwachten, dat zij die geschiktheid binnen 12 maanden zullen verkrijgen, alsmede zij, bij wie niettegenstaande lichamelijke geschikt heid door de keurende officieren van gezondheid een voldoende geestelijke ontwikkeling wordt vermoed. Naar de „N. Crt." verneemt, is het Kon. besluit tot benoeming van jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, referen daris, chef van de afdeeling Justitie van het departement vau Koloniën, tot burgemeester van 's-Gravenhage binnen zeer korten tijd te verwachten. Zondagnacht is uit een weide te Heemse, gemeente Ambt-Hardenberg, een koe gestolen, toebehoorende aan den heer Van der Sanden, te Bergentheim. De rijksveldwachter ter Slaa, in de Krim, heeft de beide daders, gebroeders S., onder Hoogenveen aangehouden en de koe, die zij juist aldaar hadden verkocht, in beslag genomen. Men meldt uit Kaatsheuvel aan het „Hbld.": Voor een paar dagen stond in „De Echo van het Zuiden" een advertentie, waarin een schuldvordering van ruim 2000 galden op Aquila, een werkver schaffing-onderneming, uitgaande van den Nederlandschen Lederbewerkers- Arbeiders Bond te Kaatsheuvel, werd te koop aangeboden voor den meest biedende. De directie van de fabriekf die als antwoord 'n advertentie plaatste, waarin zij deze schuldvordering voor 2500 gulden a contant wenschte te koopen, heeft thans wegens smaadschrift een aanklacht bij den officier van justitie te 's Hertogenbosch ingediend. Behalve de goede naam der fabriek, wordt ook het crediet der onderneming door zulke praetijken verminderd. Zaterdag is het huis, bewoond door Jan H. te Dwingeloo, afgebrand. De man, die voor korten tijd van zijn vrouw gescheiden is, waf afwezig. Zijn vrouw, de beruchte Geesje H., uit Lhee, nam de vlucht naar de bosschen. Haar goede - ren had ze zorgvuldig in zakken ver pakt en gered. Huis en inboedel waren verzekerd. Later is de vrouw, als verdacht van brandstichting, door de marechaussee aangehouden. Een „bereidwillig" man. Onder de sollicitanten naar de be trekking van directeur der gemeente bedrijven te Breda was er een, die in zijn sollicitatiebrief schreef, dat hij tot geen godsdienstige gezindte behoorde, maar dat hij bereid was zich aan te sluiten bij dat kerkgenootschap, dat de heeren van het dagelijksch bestuur van Breda hem zouden aanwijzen. Zondagnacht is de schuur van den landbouwer A. v. d. Heuvel te Oss, vermoedelijk door kwaadwilligen aan gestoken, afgebrand. Door den hevigen wind van Maandagmiddag gloeiden enkele stukjes hout weder op, kwamen terecht op het rieten dak der woning, waardoor deze en nog twee schuren tot den gron toe afbrandden. Verzekering dekt eenigszins de schade. Bij B. en W. van Rotterdam bestond reeds lang het denkbeeld in de om geving der stad een bosch of park aan te leggen, groot genoeg om werkelijk een ontspanningsoord voor de heele burgerij te worden. Thans heeft dit denkbeeld vorm gekregen en is bij den Raad ingediend een fraai ontwerp voor bosch- en parkaanleg rondom de Kra- lingsche Plas over een oppervlakte van 400 H.A. De uitvoering zal natuurlijk jaren duren. Berekend wordt, dat het geheel in 1940 voltooid kan zijn en de kosten van onteigening en aanleg f 10.900.000 zullen badragen, waartegen over kon gesteld worden een millioen opbrengst uit den verkoop van villa terrein. Voorgesteld wordt, eerst een gedeelte aan te leggen, dat na 13 jaren gereed zal zijn en waarvan de kosten worden geraamd op ruim 6 millioen. Op last van den officier van justitie te Tiel heeft de commissaris van politie aldaar proces-verbaal opgemaakt tegen den gemeenteveldwachter v. d. T., te Kerk-Avezaath. De heer J. van Kuyk, te Tiel, die Kerk-Avezaath zonder licht per fiets reed, voelde, volgens zijn klacht, eensklaps zijn rijwiel door een stok ge grepen, waardoor hij over het stuur vloog en ernstige verwondingen aan hoofd en gezicht kreeg. De Haagsche politie heeft aange houden en ter beschikking van de justi tie gesteld twee mannen, die verdacht worden van berooving. Zij waren op een ochtend op den Schenkweg bij Den Haag een koopman in bloemen tegen gekomen, met wien zij een eindweegs meeliepen. Op hun aandringen gaf de man hun eenig geld en daarvan kochten zij in den winkel van Eigen Hulp in de Theresiastraat een flesch spiritus. Daarmede begaf het drietal zich naar een weiland aan den Schenk, waar de spiritus, met water aangemengd, werd opgedronken, en waarbij de twee boven bedoelden er voor zorgdeu, dat de bloemenkoopman een flinke hoeveelheid van het vocht naar binnen kreeg Toen hij dientengevolge het bewustzijn had verloren, beroofden zij hem van een geldzakje, dat hij op de borst droeg en waaruit hij tevoren het geld voor de spiritus had gehaald. Ook zijn porte- monnaie werd voor goeden prijs ver klaard, waarna zij zich met het geld uit de voeten maakten. Een juffrouw, die uit haar woning de berooving had gezien, stuurde haar dochtertje om politie. Inmiddels hadden burgers den zwaar beschonken man uit het weiland gedragen en hem op zijn wagen met bloemen gelegd, waarop hij naar zijn woning in de Frederikstraat werd gereden. Het meisje had weldra twee politie agenten aangetroffen, aan wie zij de richting wees, waarin de beide ver dachten waren gegaan. Deze werden weldra aangehouden en naar het com missariaat overgebracht. De Hooge Raad heeft Maandag ver worpen het cassatie-beroep van H. A. v. D., notaris te Hulst, wegens smaad schrift jegens den burgemeester dier gemeente, veroordeeld tot f 300 boete of 30 dagen hechtenis. Uit de omstreken van Nijmegen wordt geschreven De openbare verpachtingen van ker senboomgaarden zullen in de eerstvol gende dagen een aanvang nemen. Hon derden boomgaarden zijn reeds publiek aangekondigd. Te Driel deed één boom gaard, waarin 365 booraen staan, den hoogen prijs van ongeveer f 1100. Daar Je conservenfabrieken hier te lande haar gansehen voorraad hebben uitver kocht en sinds eenige weken reeds contracten met fruitbazen hebben ge sloten ter levering van alle kersen van 't begin tot 't einde van den pluk, kan er staat gemaakt worden op een buiten gewoon levendigen handel. De pluk van kruisbessen begint in den loop dezer week. Voor Engeland koopen agenten deze vrucht op tegen 10 ct. per K.G. Henri Wijnmalen, waarschijnlijk beu van het demonstreeren van vluchten boven het vliegkamp heeft Zaterdag avond weer eens bewezen, welk 'n koene aviateur hij is, en welk 'n nuttig en snel middel van vervoer de vliegma chine is, kan zijn en zal worden. De heer D. Stiens, te Soest woonachtig, moest onverwacht naar Berlijn en wilde daartoe den nachttrein halen. Doch hij kon geen verbinding meer krijgen. Goede raad was duur. Wijnmalen, die van het geval op de hoogte werd gebracht, bedacht zich geen moment, sprong in z'n auto en bracht den heer Siens niet naar Amersfoort doch naar Soesterberg, liet daar z'n Farman naar buiten brengen, instal leerde den heer Siens op de passagiers plaats en in minder tijd, dan ncodig is, om de gebeurtenissen te beschrijven, was hij uit het gezicht verdwenen, om slechts een kwartier later te dalen in de nabijheid van het station Amers foort, waar de heer Siens, lang voordat de Berlijnsche nachttrein uit Amsterdam arriveerde, gedeponeerd werd. Daarna vloog Wijnmalen, gemoedereerd als altijd, terug naar Soesterberg. In de „Tel." wordt mededeeling ge daan van een abnormaal dik kind. Het meisje is nauwelijks 14 jaar oud en is 184 c.M. lang en weegt 170 pond, daarbij van goede gezondheid, uitstekenden eetlust en zeer krachtig. Schoenen noch handschoenen zijn voor haar te koop, maar moeten aangemeten worden. Op school heeft men eenvoudig een buiten gewone schoolbank voor haar laten maken. Dezer dagen werd met een trein op de lijn 's HertogenboschNijmegen een koffer vervoerd, welke te Nijmegen werd afgegeven. Telegrafisch werd van daar gemeld, dat bij aankomst verschillende gouden sieraden en juweelen uit den koffer vermist werden. Onmiddellijk werd de recherche aan 't werk gezet en o.a. huiszoeking gedaan bij den hoofd conducteur K. Het onderzoek leverde niets op; er werd niets gevonden. Den volgenden dag kwam evenwel het telegrafisch bericht, dat gebleken was, dat het goud en de juweelen zich niet in den koffer hadden bevonden en men door tusschenkomst van de recher che verontschuldigingen aanbood aan den ten onrechte verdachten beambte. Is hiermede nu alles afgeloopen, aldus vraagt de N. A. Ct., moet de hoofd conducteur, die onder verdenking van diefstal zich het onaangename en steeds pijnlijke van een huiszoeking moest getroosten, hiermede nu maar tevreden zijn P Ons dunkt, dat althans de afzender van het telegram moreel verplicht is persoonlijk zijn verontschuldigingen aan te bieden. Een bewoner van Ouderkerk, die aan den Amstel water wilde scheppen, vond de lijken van twee dochters van een kruier uit de Sweelinckstraat te Amster dam, meisjes van 18 en 21 jaar. De ongelukkigen lagen hand in hand. Door den burgemeester van Ouderkerk werd toestemming verleend de lijken naar de begraafplaats Zorgvlied over te brengen. In een taschje vond men een brief aan haar moeder. Huiselijk leed moet de oorzaak van dit treurige geval zijn. In de buurtschap Klein Delfgauw, te Delft zou de 20-jarige zoon van den landbouwer Van der Loos de oorzaak opsporen van het opdrogen van een put op het erf. Toen hij wegbleef, ging zijn 12-jarige broer hem achterna, en toen ook deze niet terugkwam, volgde de vader. Ge^n hunner kwam weer boven. Zekere Kerk- laan, die afdaalde, liet zich een touw omslaan. De vader en de jongeD van 12 jaar zijn bewusteloos en de oudste zoon is dood bovengebracht. Beide bewuste loozen werden met medische hulp bijge bracht. Schadelijke dampen hadden den zoon doen stikken. ft*latttsell)k üieuws. Heusden, 31 Mei. Door de Rijksveldwachters alhier is aan het Cappelsche veer eene koe in beslag genomen, toebehoorende aan J. A. de Bruijn, die in strijd met het verbod, vervoerd werd. Het wordt thans moeilijk, zoowel voor veehouders om te verkoopen als voor slagers om te koopen. Tengevolge van het mond en klauwzeer, wordt de kring met den dag enger toegehaald. Werkendam. Tot ons genoegen kunnen we melden, dat mej. G. v. d. Pol Zaterdag 1.1. slaagde voor de acte lager onderwijs. BeSdoQen. A. deL. kwam, doordat hij uitgleed, zoodanig tegen een wagenwiel te vallen, dat hij bewusteloos en met bebloed hoofd bleef liggen. Een ijlings ontboden geneesheer bracht een verband aan, waarna voornoemde naar zijn ouders werd gebracht. Onder vele blijken van belangstelling herdachten op Zaterdag j 1., de echtelieden J. P. van der HeijdenJanssen den dag, dat zij voor vijf-en-twintig jaren in den echt werden verbonden. De buren en het personeel der schoenfabriek werden mede door de jubelarissen in de gelegenheid ge steld in hunne vreugde te deelen. *'s kravemoer. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school alhier is benoemd mej. T. J. Arnoldi, thans werkzaam te s-Gra- vendeel. Voor tijdelijk is aan dezelfde school benoemd mej. A. Miog te Rotterdam. Bij het drukke verkeer van Zondag avond is de 86-jarige schoenmaker A. v. G., door een aankomend fietser aangereden. De grijsaard heeft zich onder geneeskundige behandeling van dr. Smeenk gesteld en moet thans het bed houden. Wat het fanfarecorps „Euterpe" ons op Hemelvaartsmorgen heeft onthouden, is Zaterdagavond door haar goedgemaakt. On der groote belangstelling maakte de fanfare toen eene muzikale wandeling door het dorp. Made. Zaterdag j.l. had alhier door het dag. bestuur van het Waterschap de Emiliapolder, de aanbesteding plaats van het timmer-, metsel, verf en teerwerk, met de daarbij behoorende leverantiën, en van het droogmaken van de sluis „de Koe schans." Voor het eerste werk werd ingeschreven als volgt: W. de Wijs, Made, f 304; J. v. Alphen, id., f 290; Th. Rovers, id., f 190; A. Poel, id., f 189; R. Naglé, Geertruiden berg, f 175; A. Blijlevens Sr., Made, f 170; Th. Blij levens, id., f 165; H. Stevens, id., f 165; J. Blijlevens, Drimnielen, f 163; A. Ver hagen, Made, f 160A. Martens, id., f 155 N. H. v. d. Hoven, Drimmelen, f 150; A. Blijlevens Jr., Made, f 145; A. v. Beek, id., f 140. Voor het tweede werk werd ingeschreven W. de Wijs, f 640,40; J. v. Alphen, f550,50; A. Blijlevens, f 509; J. Blijlevens, f 490; Th. Rovers, f 490A. Spoel, f 487Th. Blijlevens, f447; N. H. v. d. Hoven, f 445 A. van Beek, f 425; A. Martens, f 425; A. Verhagen, f 395; H. Stevens, f 380; A. Blijlevens Sr., f 368; R. Naglé, f 295. Beide werken zijn aan de minste in schrijvers gegund. ItaaiilSiloiik. Naar wij vernemen zal onze geachte dorpsgenoot dr. J. van Dongen zich als arts te Oud-Beierland vestigen. Deze week had C, van Dongen, werk zaam in de schoenfabriek van den heer J. v. d. Westen, het ongeluk met den duim tusschen eene machine te komen en een stuk van dat lichaamsdeel te verliezen. Dr. Smits verleende hulp. De heer Ant. Timmermans alhier heeft nabij St. Joacnimsmoer eene boeren hoeve gekocht met 25 H.A. heidegrond, die hij gaat ontginnen. Wij wenschen den heer T. het beste succes met zijne onderneming. Hebben de granen door kou en droogte den laatsten tijd veel geleden, thans is een legio muizen overal bezig de vrucht van 'slandsmans noeste vlijt te verwoesten. Verscheidene boeren verschaffen zich het kostelijke serum, 'tgeen door de rijks- seruminrichting te Rotterdam gratis wordt verstrekt en brengen daarmee de besmette- lij kte ziekte onder de muizen. Maandagmorgen ontvreemdde zekere A. R. van Waspik alhier uit het buffet in het café J. Boons een flesch drank, doch hij werd door mej B. op heeterdaad betrapt en werd weldra door onzen gemeenteveld wachter Simons ingerekend. Sprang. Vorige week Woensdag viel, tijdens een onbewaakt oogenblik het 2-jarig kind van zekeren W. v. D. in een tob met water. Gelukkig werd het door de moeder nog tijdig bemerkt, die alzoo haar kind van een wissen dood redde. Door de aangesloten j ongelingsvereen. „Timotheus" alhier, werden in haar ver gadering van Donderdag j.l. als afgevaar digden tot bijwoning der eerste jaarverga dering van den Ned. Herv. Bond van J. V. op G. G. welke 5 Juni a.s. te Zeist zal plaats vinden, aangewezen de leden A. Jan- son en C. Timmermans. Vrijdag j.l. werd de 14-jarige M. v. Z. gearresteerd, om wegens overtreding der jachtwet, twee maanden tuchtschoolstraf te ondergaan. "Weeil. Zaterdagavond waren eenige kinderen aan het spelen met lucifers in de nabijheid van een hooimijt, toebehoorende aan den koopman T. De gevolgen bleven natuurlijk niet uit, want spoedig brak er een flinke brand los. De brandspuit kon er voor zorgen dat er verder geene onheilen gebeurden. Naar men verneemt is de hooi mijt, welke een waarde had van ruim f 100, niet geassureerd. Het mond- en klauwzeer, waarvoor zoo gevreesd werd, is thans in den polder alhier ook uitgebroken. Een 4-tal gevallen hebben zich reeds voorgedaan en wacht posten zijn reeds gesteld om verdere be smetting te voorkomen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was tamelijk groot de handel vlug, vooral die in neurende koeien. Naar paarden is bijzonder veel vraag. De prijs der vette varkens is wat gedaald; ook dragende, loopvarkens en biggen zijn minder in prijs. In vette kalveren was vlugge handel en met vrij grooten omzet. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 78 80 ct., 2de kwaliteit 64 4 67 ct., vette kalveren 57 60£ ct., vette var kens 57 61 ct., voor Engeland, 56 4 58 alles per K.G., gewicht na slachting.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2