stort. Dat zullen wel in hoofdzaak huizen van gedroogde leem zijn geweestmaar met dat al blijft de ramp er een van groote beteekenis. Ook moeten er vele dooden zijn; doch betrouwbare opgaven daaromtrent ontbroken vooralsnog. Te Roppard heeft een krankzinnig ge worden Duitsch geneesheer, dr. Schmoll, zijn patiënt Sülzer in diens huis dood geschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. flaatsellik ilieuw». Heusden, 17 Juni. Bij de alhier door notaris Zijnen de Gier gehouden verpachting van het hooigras der uiterwaarden onder Bern gelegen en eigen dom van de freules Kretschmar van Veen en den heer S. Verhagen te Heusden, werden hooge prijzen besteed, naar schatting tot f 18 per duizend pond. In tegenstelling met andere waarden was hier volop gras aanwezig. Maandagmorgen zijn door den koop man J. Swam alhier, op den Stadswal de eerste nieuwe aardappelen gestoken. Het waren z.g. Andijker muizen en zeer goed van kwaliteit. Daar echter de prijzen voor een burgergezin nog te hoog zijn nam men zijn toevlucht tot Malta-aardappelen. Deze vielen zóó in den smaak dat de heer C. Bouman winkelier alhier Donderdag j.l. een vat van 100 kilo verkocht. Op Vrijdag en Zaterdag (23 en 24 Juni) zal de groote wedvlucht gehouden worden van uit Soesterberg richting Leer dam, Loevesteij n, Genderen, Eethen, Capelle, Breda en verder. Reeds 68 vliegeniers hebben zich opgege ven voor de Europeesche rondvlucht, waar: van er vermoedelijk wel enkele zullen achterblijven. Algemeen wordt er groot gewag van gemaakt en onze lezers in de nabijheid van en in de aangegeven gemeenten zullen zeker in die dagen nauwlettend toezien hoe zoo'n vlieg wonder in een spanne tijds zijn weg door het luchtruim maakt. Wij zelf zijn niet zoo enthousiast. We zullen natuurlijk gaan zien; doch als men bedenkt dat men kan verwachten, dat van die 68 vliegers er vermoedelijk enkele zullen verongelukken, dan vraagt men zich af: is de Maatschappij verantwoord als ze zulke wedvluchten aanmoedigt, die toch goed beschouwd „als wedvlucht" geen nut hebben. Maandag 20 dezer, des voormiddags ten 9.30 ure, zal alhier de gewone jaarlij ksche collecte gehouden worden ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning voor den gevaarenden dienst in de Nederlanden. Het is wellicht niet ondienstig bij deze er op te wijzen, dat dit fonds uitsluitend dient om den verminkten, infirmen en hulpbehoevende.! oud-soldaat, die zich ge durende zijn diensttijd goed heeft gedragen, nevens diens rij kspensioen, eene waardee ring zijner diensten aan te bieden in den vorm een er jaarlij ksche gratificatie. Daar voor werd, volgens het laatste verslag, aan 1U35 peisonen uitgekeerd ruim f 48 593, terwijl de collecte slechts ongeveer f16000 opbracht. Nog 249 sollicitanten kunnen, bij gebrek aan middelen, vooralsnog niet voor ondersteuning in aanmerking komen, waarom deze collecte in de weldadigheid der ingezetenen ten zeerste wordt aanbe volen. Men verzoekt ons de ingezetenen beleefd uit te noodigen, in geval van afwezigheid de bijdrage aan huis gereed te leggendie men Voor dit liefdadig doel wenscht te bestem men. Daardoor zal voorkomen worden, dat de heeren collectanten hun bezoek moeten herhalen, hetgeen toch bezwaarlijk kan verlangd worden van hen, die zoo belang loos de inzameling dier gelden op zich genomen hebben. Almkerk. Het mond- en klauw zeer, waarvan de gemeente tot hiertoe vrij bleef, is thans onder het jonge ve9 van den heer G. de Leeuw alhier, uitgebroken. Woensdag geraakte de vrouw van P. T. alhier, welke aan toevallen leed, te water. Het ongeval werd opgemerkt door den heer B. R., die nog juist bijtijds kwam om hulp te bieden, en 't genoegen mocht smaken haar van een wissen dood te redden. Itesooijen. Woensdagmiddag reed een auto in volle vaart voorbij een kar bespannen met een joDg paard. Onder het voorbijrijden blies een der inzittenden op een hoorn, waardoor het paard schrikte en op hol sloeg. Iedereen vreesde het ergste, daar de schoorjuist uit was. Gelukkig echter reed het paard tegen een hoop keien, zoodat de kar kantelde; de as brak en 't paard viel tegen den grond. Het paard kwam er gelukkig heelhuids af. De heer Thijs van der Kolk ging Vrijdagmorgen naar 't reparatiewerk kijken in den toren. Boven op den torenzolder gekomen bad hij 't ongeluk uit te schuiven. Hij viel naar beneden en kwam terecht op een balk. Met een ontwrichtte schouder werd hij opgenomen en naar zijn huis ver voerd. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. ltiesboscll Op den polder Boeren verdriet waar tal van boeren uit het Land van Altena hun vee weiden, is mond- en klauwzeer Uitgebroken. Bomnieler waard. Alhier doen de muizen veel schade aan de veldgewassen en 't hooiland. De tarwe en de suikerbieten worden door hen het meeste bezocht. Overigens houden de veldvruchten zich trots de groote droogte tamelijk goed. Capelle. Aangezien het vervoeren van Noord naar Zuid van herkauwende dieren en varkens, over het veer alhier, in verband met het mond- en klauwzeer ver boden is, hebben zich enkele landbouwers in deze gemeente tot den Commissaris der Koningin dezer provincie gewend, met ver zoek om dispensatie van genoemd verbod. Naar we vernemen is er dan ook reeds aan enkelen vergund, vee onder bepaalde voor waarden van Noord naar Zuid over het veer te vervoeren. Du§sen. Tot opzichter van Bleek- en Oostkil is benoemd M. v. d. Pluim alhier. 's Cl ra vemoer. Dinsdagavond hield de Tuin- en Landbouwvereeniging alhier eene matig bezochte propaganda-vergadering, toegankelijk ook voor niet-leden, ter behan deling van de onderwerpenBesproeiing van aardappelen en de gemeenschappelijke verkoop van fruit. Bij besluit van Z.Ex. den Minister van Justitie van 8 dezer, no. 525, is de polderbode P. van Eersel alhier benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. Voor de veiligheid in den polder vooral is dit een goede maatregel. Voor de oefeningen van het voor bereidend militair onderricht heeft zich alhier slechts een deelnemer aangemeld. llerpt. Donderdagmiddag, even na het uitgaan der R. K. kerk, begonnen en kele opgeschoten jongens op jonge kraaien te gooien, die tegen den toren zaten. Weldra werd het getal der gooiers grooter en leek het wel een bombardement. De steenen die vergooid werden, hetgeen nog te zien is op het kerkhof, zijn op geen twee hooiwagens te laden. Ook werden een paar pannen op de kerk stuk gegooid. Later op den avond, werd op twee plaatsen de rollaag van de muur om het kerkhof afgebroken. Dit deden nu geen kinderen, maar opgeschoten vle gels, die hun vernielkracht eens wilden bot vieren. Waar moet het heen als het publiek eigendom niet meer veilig is. Mederhemert- De landbouwer H. Bruygom alhier, die zich steeds toelegt op de teelt van zeer vroege aardappelen heeft dit jaar het record geslagen. Zaterdag j.l. werden door hem de eerste nieuwe aardappelen te Heusden gebracht. (Rietschoof). Donderdag had alhier bij den heer A. Gij be, dc grroote verpachting plaats van het hooigras van de Duizend morgen, de Arkens, de Koe en de Rijswaard toebehoorende aan de heeren G. en W. Ridder Huissen van Kattendijke. Veel gras is er niet en toch werden goede prijzen besteed naar raming van f 14 tot f 16 per duizend pond. (Welseind.) Kooplieden, die deze ge meente en het naburige Dellewijnen bezoch ten, moesten onverrichter zake terugkeeren, daar alle restanten aardappelen totaal op geruimd waren. Dit is in geen jaren gebeurd. Gelukkig staan de nieuwe er prachtig bij en zullen spoedig geconsumeerd kunnen worden. I\ïeuw endijk. Door mej. J. v. d. Hoven alhier is van haar zuster, de wed. M. Vonk, bericht ontvangen, dat haar schip, geladen met hooi, te Haarlem een prooi der vlammen is geworden. Het schip was niet verzekerd. Bij den heer O. Walraven Jr. op den Prikpolder is een duif taan komen vliegen. Op een elastieken ringetje staat: 3036 Anvers, linkervleugel, 159, Vrienden, Anvers. Raamsdonk. Op de gisteren ten huize van mej. A. M. Floris gehouden aan besteding werd het bouwen van een leder magazijn voor den heer P. van Dongen aangenomen door den heer H. J. de Grauw alhier f 1571. Raamsdonksveer. Naar wij vernemen is alhier onder het vee van den heer A. v. d. Pluim het mond- en klauw zeer uitgebroken. Sleeuw |)k. De stemming en her stemming voor zes leden van den gemeente raad, zullen, zoonoodig respectievelijk ge houden worden op 3 en 10 Juli a.s. Sprang;- Woensdag j.l. ontstond in den schoorsteen bij zekeren V. begin van brand. Gelukkig wist men spoedig het vuur te dooven, en alzoo erger te voorkomen. Het bestuur der Chr. Zangvereen. „De Harpe Zions" is door verkiezing uit de nav. personen samengesteldH. Zwart, voorz.P. v. Oosterhout, secr.H. van der Hoven, penn.; C. Klootwijk en J. C. deRoon. Dinsdag 27 Juni e. k. zal in onze gemeente de verkiezing plaats hebben voor twee leden van den gemeenteraad. Op ge noemden datum zal van 9 uur v.m. tot 4 uur nam. gelegenheid zijn voor de indiening van candidatenlijsten. Ween. Mochten we verleden week vermelden, dat er slechts eenige gevallen van mond- en klauwzeer waren, thans kan men mededeelen, dat in den polder, gelegen tusschen de Wij ksche en Veensehe Steeg, in de meeste weiden het mond- en klauw zeer bij het vee geconstateerd is. Bij de gehouden verpachting van hooigras op den uiterwaard „de Zaaiwaard" gelegen onder Aalst, waren veel lief hebbers. Het gevolg was dan ook dat er sterk ge boden werd en hooge prijzen werden be steed. Men spreekt dat het tot circa f 20 a f 22 per 500 kg. werd verpacht. Een ernstig ongeluk overkwam het 13-jarig dochtertje van den koopman K. Al spelende wilde het zich door een circa 5 M. hooge slag laten glijden. Het ongeluk wilde evenwel, dat zij misstapte en plot seling naar beneden viel en op de steenen terecht kwam. Bewusteloos werd het kind opgenomen, met eene wonde aan het hoold zoodat direct geneeskundige hulp werd in geroepen. Tot heden werd de toestand nog niet buiten gevaar geacht, zoodat het ergste gevreesd wordt. Als iets bijzonders in de konijnen wereld, mag zeker wel dienen het feit, dat een konijn bij den laodbouwer V., aan 17 jongen het levenslicht heeft geschonken. Ziiilicliem- Bij Kon. besluit is goedgekeurd, dat op zijn verzoek aan den heer S. F. Monhemius, burgemeester dezer gemeente met ingang van 1 Juli e.k. eervol ontslag is verleend als gemeente-secretaris. itinuenla»d. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië, dd. 15 dezer, betreffende pest- ge vallen op Java Afdeeliüg Malang gisteren (14 dezer) 13 gevallen, waarvan 7 dooden. Van de lijders van vorig© dagen over leden er nog 3. Soerabaya en Kediri geen gevallen. Het door ons overgenomen bericht uit „de Tijd" als zou het ontwerp- inkoinstenbelastiDg bij den Rand van State zijn ingekomen, is naar het „Vad." met stelligheid kan verzekeren, geheel onjuist. In parlementaire kringen gelooft men niet dat de Tweede Kamer nog voor het a.s. reces de behandeling der Bak kerswet zal hervatten. Aan de lijst van werkzaamheden zul len echter nog een groot aantal out werpen en andere zaken van niet ingrijpenden aard, welke afdoening eischen, worden toegevoegd. De minister van waterstaat heeft er de aandacht van de inspecteurs der posterijen op gevestigd, dat de wetgever in de arbeidswet aan particuliere werk gevers als regel een arbeid van personen beneden de 16 jaar na 7 uur 's avonds verbiedt en dat het derhalve gewenscht is, dat voor de bezorging van telegram men geen personen beneden den leeftijd van 16 jaar meer worden gebezigd. De Nederlander zegt met zekerheid te kunnen melden, dat binnen enkele dagen te verwachten is de benoeming van den pas afgetreden directeur van het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord", kapt. ter zee J. D. H. baron van Asbeck, tot gouverneur van Suri name. "Wj Tijdens eene zware onweersbui is Woensdagmiddag de bliksem geslagen in een watermolen, „de Kampermolen" genaamd, in en veenpolder van Echten, gem. Lemsterland. De molen is geheel in asch gelegd. Omtrent de internationale zeelieden staking vernemen we: In een talrijk bezochte vergadering van zeelieden werd te Rotterdam met algemeene stemmen het besluit tot staking genomen. Ook werd dit besluit genomen te Londen, Glasgow, Antwerpen en andere havens. Berichten uit Dublin, New-Castle, Sunderland en Grimsby melden, dat daar aan het stakingsbevel niet veel gevolg wordt gegeven. Een vertegenwoordiger van het inter nationaal comité der zeeliedenbonden verklaarde, dat de staking, die te Londen en in alle Eugelsche havensteden ge- proclameeid werd, zich uitstrekt over Engeland, België en Nederland. De overige landen, die in het internationaal comité vertegenwoordigd zijn, namelijk Duitschland, Denemarken en Noorwe gen, nemen op het oogenblik weliswaar aan de staking geen deel, maar hebben aan de stakers algeheelen steun toe gezegd. Indien in eenig land, dat niet aan de staking deelneemt, onderkruipers worden geworven, zal de staking zich waarschijnlijk verder uitbreiden. In En geland strekt de staking zich uit over alle zeelieden, ten getale van ongeveer 150.000 man. De groote Duitsche reedeiijen te Ham burg en Bremen hebben reeds in het begin van dit jaar vrijwillig eene ver hooging der zeemansgage toegestaan en ook andere verbeteringen ingevoerd of toegezegd, terwijl de organisatie der zeelieden zelf kort geleden besloten heeft van verdere eischen voorloopig af te zien. Onder de Duitsche zeelieden heerscht overigens sedert lang de groot ste afkeer van eene internationale sta king, ook onder de sociaal-democratisch georganiseerden. Eergisterenmiddag is te Fijnaart een jonge dame, die per fiets een toertje maakte, even buiten die gemeente door een tot nu toe onbekend gebleven per soon aangerand, van haar portemonnaie beroofd en met fiets en al in een sloot geworpen. Wintersport in Juni. Men meldt aan de L. Ct., dat het Woensdagna middag tusschen halfeen en half twee te Bergum zoo ontzettend gehageld heeft, dat jongens hun sleedjes naar buiten haalden om zich met wintersche sport te vermaken. De hag» 1, die een dikke laag vormde, moest met schoppen verwijderd worden. De rechtbank te Arnhem heeft G. H. van B., reiziger le Groesbeek, die in zijn faillissement niet verantwoordde een prijs van f 1200, gevallen op een lot van Lotisico, overeenkomstig den eisch wegens bedriegelijke bankbreuk veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Een zeer brutale diefstal heeft in de Stieltjesstraat te Rotterdam plaats gehad. Daar heeft men op klaarlichten dag met een koevoet een spoorwagen, die voor loods 20 op den openbaren weg stond, opengebroken. Uit den spoor wagen zyn gestolen drie blokken tin, ieder wegende 51,8 kilogram, en een gezamenlijke waarde van ruim f 300 vertegenwoordigende. De Delftsche politie heeft aangehou den schipper J. v. d. M., die verdacht wordt onlangs van de stadswerf te Delft 6000 straatkeien gestolen en bovendien een schuit verduisterd te hebben. Amsterdam zal, wanneer de raad zijn goedkeuring hecht aan de plannen van Burgemeester en Wethouders, eeD schit terende illuminatie aanrichten op den avond, dat de president der Fransche republiek het vuurwerk op het IJ zal bezoeken. De Dam, de Beurs, de Dok kumer steiger aan de Ruyterkade, van waar de Koningin met haar gast zal afvaren om het vuurwerk in oogen- ichouw te Demen, en eindelijk het ge bouw voor den algemeenen dienst aan den kop van de Handelskade zullen schitterend verlicht worden. Rondom het beeld op den Dam wor den aan tal van masten, die booglam pen zullen dragen, rijke slingers van gloeilampen gespannen. De heele weg langs en van den Dam naar het IJ wordt in gloed van licht gezet. Op alle palen van de electrische verlichting langs het Damrak worden emblemen aangebracht, omwisseld met een W. en met R. F., uit honderden gloeilampjes saamgesteld. Op het Sta tionsplein komen rechts en links rijk geschakeerde electrische versieringen. De zoldering van het oostelijk viaduct, dat de stoet passeert, zal een hemel van licht worden. Het planspunt van de versiering zal de Dokkumer steiger toonen, waar een licht-pa/iljoen wordt gebouwd, zoo, als in Amsterdam nog nimmer op het gebied van illuminatie is gezien. Bij de familie te 's Gravenhage is bericht ontvangen dat mej. C. J. Hudig aldaar in tegenwoordigheid van eenige heeren den top van den Slamat op midden Java bereikt heeft, een feit waarin zij zich als eerste en eenige dame verheugen mag. In het Bosch van Bredius bij Naarden had, naar het „Hbld." bericht, Dinsdag j.l. een brutale aanranding plaats. Een dame uit Amsterdam, voor haar gezond heid te Bussum verblijf houdend, maakte per fiets een tochtje door genoemd bosch. Op zeker oogenblik raakte zij verdwaald en vroeg een fatsoenlijk gekleed fiets rijder naar den goeden weg. Deze zeide van de politie te zijn en beduidde haar hem te volgen, waaraan de dame voldeed. Op een stille plek aangekomen, greep de man haar bij de keel, wierp haar op den grond en eischte haar geld. Zij zeide niet meer dan f 12 bij zich te hebben, doch moest dit af geven, waarop de onverlaat zich daarmee uit de voeten maakte. De dame gaf van het feit kennis aan den rijksveldwachter van Huizen, die onmiddellijk een onder zoek instelde, hetwelk tot resultaat had, dat een straatmaker uit Hilversum werd gearresteerd. Deze blijft echter alles ontkennen. Woensdagmorgen had te Beek en Donk een treurig ongeluk plaats. Het eenige dochtertje van den winkelier H. v. d. Broek, 11 jaar oud, raakte aan den korten draai onder de tram en werd inwendig zoo zwaar getroffen, dat het bloed uit rr ond en neus stroomde en het kind kort daarop overleed. Het Vaderland deelt mede, dat Lionel, de leeuwmensch, die, omdat zijn leeu wenhuid niet tevens zijn eigen huid was, te Bromberg in Duitschland wegens bedrog tot anderhalf jaar gevangenis straf werd veroordeeld, niet de echte leeuwmensch was, iets wat wij grif aannemen, en ook niet de echte Lionel. Terwijl de „onechte" te Brom berg zit te brommen, geeft de „echte" voorstellingen in Antwerpen, en binnen kort ook in het Apollo-theater te 's-Hage. Hiirs«»rtffke Ktand. Werkendam, van 9 tot 15 Juni. Ondertrouwd Jacobus Cornelis van der Werff, 26 j. en Adriana Verheij, 28 j. Geboren Johannes Jan, z. v. J. Groeneveld en T. Kuijklevenloos kind, vrouwelijk geslacht, van L. de Keijzer en A. C. Bras2 levenlooze kinderen, vrouwelijk geslacht, van T. J. de Keijzer en T. Pellicaan. Overleden Anna Cornelia van Oord, 31 j echtg. van N. Aanen. Ingekomen van Almkerk, M. van Wijk; deWerken c.a., C. A. Paans en gezin. Wijk en Aalburg, van 15 Mei tot 15 Juni. Getrouwd: D. de Waal, 23 j. en D. Tejen, 24 j.; J. J. Honings, 26 j. en H. H. v. Diem, 22 j. Geboren: Arie Leonardus, z. v. J. Mans en A. v. d. Linden; Wilhelmina, d. v. K. Treffers en A. BoumanFran- cina, d. v. E. Nieuwkoop en E. van Helden; Corstiaan, z. v. H. v. Helden en E. BoumanRoeland Marcelus, z v. R. v. Kuijk en D. v. d. Steenhoven Jenneke, d. v. A. Nieuwkoop en A. v. Bergeijk; Jacob, z. v. M. J. v. Bergeijk en G. de Waal. Overleden: Jan van Helden, 72 j„ wed. v. H. v. Sitteren; Johannis van 1 Wijk, 6 m Jan van der Velden, 81 j., echtg. v. G J. Bouman. Dewerken en Sleeuwijk, van 915 Juni, Geboren: Cornelia, d. v. J. Verschoor en A. Lanser; Jan Cornelis, z. v. B. van Breugel en L. F. J. de Peuter; Johannes, z. v. A. Monshouwer en A. Pruissen. Overleden: Cornelis Johannis van den Boom, 21 j. Ingekomen van: Almkerk, P. J. Ver schoor en gezin. Vertrokken naar: Werkendam, C. A, Paans en gezin. Geertruidenberg, over de maand Mei. Getrouwd Ant. Waas, 23 j. en J. H, Snijders, 22 j.; G. v. d. Bosch, 27 j. en A. M. Staal, 34 j(wed. van C. J. Berends); Chr. L. Waalwijk, 24 j. en J. A. C. Keriemans, 28 j. Geboren: Wouter Nicolaas, z. v. I. L. Tak en F. P. Kouwelaars; Johanna Maria, d. v. D. v. Dongen en M. A. Boogaarts; Adriana Anna, d. v. C. J. van Seters en J. Pullens. Overleden: M. C. Ruijs, 7 dagen; Ch. C. Jacobs, 87 j. wed. van F. de Vries; B. de Jongh, 80 j. wedn. van J. van SteenhovenP. Verwijmeren, 78 j. echtg. v. W. Zeijlmans. Ingekomen van: Breda, A. Naglé; Capelle, H. J. RozenbrandWaspik, A. M. v. d. BergKampen, C. J. A. Pauwels Ridderkerk, J. HermesAmsterdam, L. J. v. Kuijk; Raamsdonk, C. J. van Seters en gezin Hoeven, A. E. Wete- ringsDussen, A. P. Pols Breda, A. Waas en J. H. BakxGoes, J. Hermes; 's Hage, P. Goossens en zoonRaams donk, H. Netten en gezinDongen, G. P. Snijders R'dam, C. J. Razenberg en A. M. van Uijen; Dordrecht, D. C. A. Boetje. Vertrokken naar: Heel c.a., M. C. Bodefée Oosterhout, C. v. Oosterhout R'donk, C. P. Smits Antwerpen, H. de Jong en gezin Zwaluwe, A. Wildschut en echtg.; Made c. a C. Raaij makers Rotterdam, J. A. C. Kerremans Breda, A. Lambregts Antwerpen, J. van Gils Capelle, G. v. Esch Antwerpen, W. B. S. de Jong Arnhem, A. A. van Oorschot R'donk, Chr. H. de BotBurght (België), M. J. de BotAmersfoort, D. Naerebout en gezin Oosterhout, G. v. Oosterbosch en gezin Amsterdam, P. Jorna. Dussen, over de maand Mei. Ondertrouwd: Cornelis B. Schalken en Johanna van Doornmalen. Getrouwd: A. Teulings, 30 j. en K. de Man, 24 j.S. van der Pluijm, 24 j. en A. van Erp, 27 j.; W. van der Pluijm, 22 j. en W. van Olst, 21 j.; F. J. Pellicaan en J. de Waal, 20 j H. Uithoven, 33 j. en T. Donkersloot, 24 j.S. van der Pluijm, 23 j. en H. de Wit, 21 j. Geboren Adriana A. M., d. v. J. A. F. M. van Alphen en M. E. C. Ver hoeven Franciscus, z. v. J. van Dort- mont en E. KouwenbergMarinus M., z. v. A. A. van Vugt en G. A. Konings Dirkje W., d. v. P. Netten en W. Hon- coopCornelis G z. v. C. J. Kersteu3 en H. van der Linden Amoldus, z. v. A. G. van Gennip en W. W. van Mol Elisabeth, d. v. J. Rijken en J. Nieuwen- huijsenlevenloos kind van H. van Balkom en A. van Tilborg. Overleden Hubertina Ribbers, 25 j., echtg. van J. van HeesMarinus W. Smits, 3 jJohanna R. W. Bellinck, 76 j., echtg. van M. van de Griend Peter Sterkenburg, 3 j. Ingekomen vanRaamsdonk, A. M. Bossers; Winterswijk, E. Heijmansmet gezin; Almkerk, H. van Wijk, A. van Daalen met gezin. M. P. van Daalen, D. van Dijk met gezin; Hardinxveld, P. Boll; Utrecht, C. van Dijk; Ridder kerk, C. van VarkGorinchem, C. Schouten; Made c.a., P. M. Nelissen; De Werken c.a., A. Colijn met gezin; Drunen, P. de Wit. Vertrokken naar: Berkel en Rodenrijs, J. van DijkAlmkerk, E. J. Vermeulen Waspik, J. C. van Dortmont; Made, T. Middelkoop; Meeuwen, M. Koekkoek met gezin; Nijmegen, J. J. Kool; Sleeu wijk, A. Teuling met gezin; Geertrui denberg, A. Pols; Waspik, M. A. Ver schuren Heerde, E J. M. van Stein Callenfels; Brussel, J. H. van Engelen Tilburg, C. J. M. van RosmalenMaas- bree, F. G. de Bot; 's Hage, H. Vos; Tilburg, M. C. van Steijn; Rotterdam, J. H. HendriksCapelle, C. van Drunen Heithuizen, H. Berm; Almkerk, A. N. de Graaf met gezin; Amsterdam, J. Pennings; Drunen, E. de Wit; Meeuwen, M. van Dijk. Kerknieuws. Sleeuw'Dk. De heer W. van 'tSant, theol. cand. zal Zondag 18 Juni a.s. zijn intrede doen bij de Geref. kerk te Oostburg, na vooraf bevestigd te zijn door ds. P. H- de Jonge alhier. Sprang. Zondagmiddag a.s. zal dooc- acht dooplidmaten der Geref. kerk openbare geloofsbelijdenis worden afgelegd. Bij dez»= gelegenheid hoopt ds. A. Brummelkamp in de bediening van het Woord voor te gaan Capelle. Ds. Van Mastrigt te Barneveld heeft voor het beroep naar de Ned. Herv gemeente te Loonschen dijk bedankt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2