Open brief van een Staatsraad. Plaatselijk nieuws. Heuscieii, 28 Juni. We hebben de aanfcomst der vliegers in het vliegkamp Molenheide te Gilze-Rijen mede gemaakt. Te 3,45 ure des namiddags kwam Beau mont met zijn monoplan Blériot. Onze perskaart gaf het recht overal bij te zijn. We konden dus alles van nabij op nemen. Bij aankomst van Beaumont waren nog geen 400 personen op het terrein, toen daagden ze van alle zijden op op fietsen, stoomfietsen, met rijtuigen en auto's. Ten 7 ure schatte men het publiek op 10,000 personen. Er was goede orde. Niemand trachtte de afsluiting te verbreken, waar voor ook de noodige bereden maréchaussée waakte. Interessant was het oogenblik circa 5 uur, dat er 5 machines te gelijkertijd in het luchtruim zweefden. Toen Wijnmalen aankwam, ten 6 ure, was het publiek dol. Hij wtrd met een „lang zal hij leven" uit duizende monden, ontvangen. Ze hadden hem weldra op de schouders en hij werd rondgedragen. Hij is te Gilze nog van machine veranderd en steeg nagenoeg gelijk met Gibert op. Een oogenblik vreesde men dat ze in de lucht carambole zouden maken. Het beste is het buffet er mede geweest. Men zegt dat de pachter slechts f 80 heeft behoeven te betalen en gedurende 3 dagen duizenden gespijsd en gelaafd heeft. Alle dranken, madera, port, enz. in kleine glazen, kosten 30 cent en een broodje met vleesch 35 cent, en ieder moest toch wat gebruiken. Nu de man en zijn personeel had in geen 3 nachten geslapendaar mag wel e«n verdienste tegenover staan. Reeds ten 6 ure was er een telegramdat Beaumont, vlug na aankomst opgestegen, te Brussel was gearriveerd. Een prettige stemming heerschte alom. Ieder was voor zijn pleizier uit. We zijn gelukkig de groote wedvlucht op een der étapes te hebben kunnen waar nemen. Bij het Zondag jongstleden te Uden- hout gehouden concours, behaalde de schut- tersvereeniging „St. Blasius" den lsten prijs, n.l. een prachtig zilveren medaille, inet 26 van de 30 punten, en verwierf de schutter P. v. d. Oever, een personeele prijs een pendule met coupes. Voor de a.s. verkiezing van twee leden van den gemeenteraad (aftredende leden de heeren G. van Everdingen en H. Prins) is slechts één candidatenlijst ingeleverd, met de namen der aftredende ledenzoodat deze herkozen zijn. Door den Minister van Oorlog is met ingang van 22 Juni benoemd en door den Kolonel van het 8ste Regiment Infanterie te Arnhem met 1 Juli a.s. aldaar aange steld onze stadgenoot de heer A. van Wijnen, vaandrig bij genoemd korps. ll ci'liCilllaill. Door de antirevo lutionaire kiesvereeniging alhier, is besloten in plaats van den heer A. G. Branderhorst, die niet in aanmerking kon komen, tot candidaat voor den gemeenteraad te stellen, den heer M. Ippel B.Mz. Dusseil- Het mond- en klauwzeer breidt zich hier nog dagelij ksch uit. Vier k vijf gevallen worden per dag aangegeven. In Dussenpolder zijn er verleden week twee stuks vee aan gestorven bij A. v. d. P. en A. S. 's Cüravemoei*. Het bestuur der tuin- en landbouwvereeniging alhier stelt hare leden in de gelegenheid om de zwarte bessen van de hand te doen voor den hoo- gen prijs van 26 cent per K.G. De eerste verzending zal a.s. Donderdag reeds plaats hebben. Door de benoeming van den heer Mr. A. J. I. M. Smits tot lid der Eerste Kamer zal er in het kiesdistrict Zevenbergen, waartoe ook deze gemeente behoort, op 8 Augustus een verkiezing plaats hebben voor een lid der Provinciale Staten. De stemming en herstemming zijn zoo noodig bepaald op 18 en 29 Augustus d.a.v. deert ruiden berg:- Voor leden van den Raad dezer gemeente zijn candidaat gesteld de heerenN. Meijers, C. L. Scherp, L. P. J. Smets (allen aftr.) en J. Jonker. De stemming zal plaats hebben 10 Juli en de herstemming, zoo noodig, 18 Juli. doriiicliem. Op den tocht van Soes- terberg naar Brussel kwamen Maandag middag achtereenvolgens tusschen 3 en 5,30 uur de 9 vliegers over onze gemeente en over Loevestein aangevlogen; 't was een zeer belangwekkend schouwspel, dat natuur lijk alom de aandacht trok. Van verschillende plaatsen in onze pro vincie ontvangen wij berichten die hiermede eensluidend zijn. Nederheinert (Zz.) Ons prachtig eiland, zoo rijk aan natuurschoon, trekt wel jaarlijks veel vreemdelingen; toch is het bij de meesten nog onbekend. De breede gracht rondom het oude kasteel levert thans een eigenaardig gezicht op. De zwanen hebben 7 jongen, die soms boven op hun moeder gaan zitten en zoo rustig ronddrijven. De historische boom alhier, onder wiens lommer Floris I, graaf van Holland, na den slag bij Nederhemert in 1061, terwijl hij sliep, door Herman van Cuijk vermoord werd, is verleden week neergestort. Hij was van binnen geheel verteerd. Op het kasteel zijn nog zeer oude teekeningen van dezen merkwaardigen boom, die naar berekening meer dan 1000 jaar oud is, aanwezig. Baron Van Wassenaar alhier heeft te Amsterdam een mooi zeiljacht laten maken, hetwelk nog deze week zal arri- veeren. De veerman G. Smits is tot schipper van dit jacht aangesteld. Vrijdag streek op de Waard een pieren ballon neer, die door den heer Kuijpers werd opgevangen. De ballon was nog geheel gaaf en zal vermoedelijk door den zuidenwind van Luik meegevoerd zijn, waar de vliegers van de Europeesche rondvlucht zulke ballons gebruikten om de richting van den wind te bepalen. Gisteren zijn de volgende heeren candidaat gesteld voor 3 vacatures in den gemeenteraad T. van Ooijen, J. van Rossum, J. Slegh (allen aftr.), O. v. d. Werken en P. Smits. Heemvon, In deze gemeente zijn in verschillende huisgezinnen de mazelen uitgebroken, 't Is te hopen dat deze ziekte geen ernstig karakter aanneemt. Ter secretarie alhier werd reeds de 34e aangifte van mond- en klauwzeer ont vangen. Wel een bewijs dat deze ziekte zich steeds uitbreidt. Door den Minister van Binnenl. Zaken is de aftrek, als bedoeld in art. 9bis der wet van 1897 voor deze gemeente voor het dienstjaar 1911 vastgesteld op f 1560, Sprang- In de vorige week werd de barbier B. V. door een klein zwart insect boven op zijn hand zoo gestoken dat deze opzwol en hem veel pijn veroorzaakte. De ontboden geneesheer constateerde bloedver giftiging. In een onbewaakt oogenblik werd door den hond van zekeren v. H. bij J. N. van de tafel in de huiskamer een stuk spek weggehaald. Geen aangename ontdekking voor de vrouw van genoemde toen zij haar spek miste. Maakten wij voor enkele weken mel ding van de arrestatie van den 14-jarigen M. v. Z., thans kunnen wij berichten dat genoemde onder geleide van uit de tucht school te Nijmegen j.l. Zondag bij zijne ouders alhier is teruggebracht. De ongekende blijdschap der ouders laat zich begrijpen, te meer daar deze de ge dachten waren toegedaan dat hij een straf van twee maanden moest ondergaan en daar deze nu met een maand was bekort. Maandagmorgen geraakte de 13-jarige A. de Roon, werkzaam aan de schoenfabriek van A. Moonen te Vrij hoeve-Cappel met zijn rechter hand tusschen de wals bekneld. De assistent van dr. J. v. d. Meulen ver leende de eerste hulp. Maandagmiddag ontstond bij zekeren P. begin van brand. De oorzaak moet, naar men ons mededeelde, hierin gezocht worden, dat de vrouw des huizes even haar woning had verlaten om de vliegers, die zich boven en langs onze gemeente bewogen, na te staren, en zij er niet aan dacht haar kook- stel uit te draaien. Door het flink optreden van A. v. d. S. werd hier erger voorkomen, daar het vuur reeds met het vloerkleed in aanraking kwam. *Itaamsd»nk. In de vergadering van den gemeenteraad van Zaterdag 1.1. werd mej. M. van Houten van Raamsdonk- veer, thans onderwijzeres te Clinje, als zoo danig benoemd aan de openbare school te R'veer. Vrijdag 1.1. is uit een keet te Gouda een bedrag van f 100 ontvreemd, toebe- hoorende aan onzen dorpsgenoot P. Fijne man, die aldaar als ploegbaas op een werk fungeert. Op de Zaterdag ten huize van mej. A. M. Floris gehouden aanbesteding werd de levering van 45 balen lijnmeel aange nomen door de firma Van der Putten te Uden a f 10,90. Waar het mond- en klauwzeer voor eenige dagen slechts uitzondering in onze gemeente was, daar is die ziekte thans regel geworden. De nauwkeurigste uitvoering der voorschriften kon zulks niet verhoeden. Maandagmiddag te 3.30 uur passeer den twee vliegmachines onze gemeente. De eerste was no. 12 (Beaumont), de tweede no. 13 (Garros). Beaumont vloog in de goede zuidelijke richting verder en kwam spoedig 't eerst op de Molenheide aan, doch Garros vloog boven ons dorp plotseling oostwaarts en arriveerde eerst te 5.12 uur op 't vliegveld. Bijna 2 uur heeft Garros dus gekruist. Een flinke vlag op de torens van Dongen en Rijen zou hem zeker goede diensten bewezen hebben. Niet minder dan 9 machines heeft men hier gezien. Kflswijk, Maandagmiddag hebben de inwoners van ons dorpje zich niet moe gewerkt maar wel moe gekeken en geloopen. Wat er gaande was behoeven wij zeker wel niet te vertellen, de vliegers passeerden. Ongeveer half vier begon het lieve leven. Uit het oosten naderde met groote snelheid een eendekker die in de richting Werken dam vloog. Het was no. 13, Garros, blijk baar verdwaald. In het N.-Westen ging een tweede en zoodra Garros deze bemerkte veranderde hij van richting en ging hij het Zuiden in. Kwart over 4 werden in 't N.- Oosten 4 vliegers zichtbaar, waarvan er 3 recht over onze hoofden heen vlogen. De eerste van de 3 was Du val, no. 27, meteen tweedekker; vlak achter hem volgde Ta- buteau, no. 1, ook een tweedekker en daar achter een eendekker, no. 67. Dit was dus Train, wiens naam verbonden is aan het vreeselijk ongeluk bij Parijs, waar zijn machine een minister doodde en een ande ren zwaar verwondde. Al deze vliegers gin gen met groote snelheid in de goede richting maar bij Loevestein zagen we een eendekker die laag vloog en blijkbaar wilde dalen; het was no. 15, Vidart, de man die tot dusver zooveel succes had. Zijn motor werkte niet goed; rakelings scheerde hij over een rij boomen en kwam toen in een wei terecht, een kwartier buiten de kom van het. dorp. De landing geschiedde zonder de minste beschadiging, maar Vidart was buiten zich zelf van spijt. Volgens sommigen verklaarde hij dat hij liever doodgevallen was dan te moéten dalen. Dadelijk werd om hulp ge- telegrapheerd, welke dan ook na een uurtje aanwezig was. Terwijl Vidart zijn machine herstelde werden om ongeveer half zes weer twee vliegers zichtbaar, die meer Oostelijk vlogen. Het waren twee tweedekkers; de achterste was no. 22. Hierin bevond zich dus onze beroemde landgenoot Wijnmalen. Hij vloog prachtig en zeker en in de goede richting. Om zeven uur was Vidart's motor in orde en steeg hij op onder daverend gejuich van zeker meer dan duizend toe schouwers. Toen hij omhoog ging wuifde hij voor afscheid. Maar nog was er geen einde aan de pret; even voordat Vidart vertrok daalde er weer een eendekker, maar nu onder Sleeuwijk bij Het Kraaijeveld Het was no 16,1'revost, wiens motor ook weigerde. Deze was echter al vlug hersteld en om kwart voor acht vertrok Prevost even vlot en mooi als Vidart. In het geheel zagen we dus 9 vliegers, zoodat iedereen volop heeft kunnen genieten van het prachtige schouwspel. Veen. Vrijdagmiddag werd de nieuwe ijzeren veerpont, welke voor het overzetveer alhier bestemd is, in gebruik genomen. Het vaartuig ziet er zeer soliede encon- fortabel uit. De heer de Roon, eigenaar, was daarbij tegenwoordig.'s Avonds gaf het fanfarecorps „Wilhelmina", in de pont op de rivier liggende, een degelijk concert, dal eene groote drukte veroorzaakte, met welke attentie de heer de Roon zeer ingenomen was. De laatste dagen heerscht voor onze gemeente op de Maas een eigenaardige drukte. Twee baggermolens zijn gearriveerd om de vaargeul, welke de laatste dagen ver nauwd was, te verbreeden. Bakken met zand worden dan ook door een sleepboot den heelen dag heen en weer gesleept. Eene ark ligt aan den wal gemeerd, welke 's avonds met een druk bezoek vereerd wordt, daar een prachtige gramophone verschillende stukken muziek laat hooren. Voor de jeugd vooral is dit eene groote attractie. IV||k. De handel in nieuwe aard appelen is hier zeer levendig. Vele parijen worden opgeruimd en zoodoende ruimte gemaakt voor een tweede schoof. De prijs is op het oogenblik f 4.50 per H.L. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was niet bij zonder groot. Nu er een flinke hoeveelheid regen is gevallen, komt er meer gras, en dit zal wel van invloed zijn op den prijs van en op den handel in het melkvee, die slap was in den laatsten tijd. Het vette rundvee blijft duur, zeer duur. Melk- en kalfkoeien zijn nog altijd laag in prijs. Buitenlandsche kooplieden vertoonen zich bijna niet. Vette kalveren en schapen waren op goeden prijs. Paarden evenals altijd duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 79 81 ct., 2de kwaliteit 63 70 ct., vette kalveren 58 k 64 ct., vette var kens 52 56 ct., voor Engeland, 52 55, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 170 f 225, neurende f 160 k f 260, guste f 145 k f 215, pinken f 60 a f 100, kalveren f 17 f27, biggen f f drachtige zeugen f 60 f 72, drachtige gel ten f 40 a f50, schot telingen f 20 ft f 28, schapen f si f vette schapen f 18 si f 24, luxe-paarden f 550 k f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 320 a f 450, 2e kwaliteit f 230 k f 360, twee-en-een-halfjarige f 150 si f 285, ander- halfjarige f f per stuk. Ue Europee§chc rondvlucht. Niet minder dan 21.700 personen zijn Donderdag op het terrein te Soesterberg geweest om de aankomst van de eerste vliegeniers bij te wonen. Wijnmalen schrijft de peeh die hij gehad heeft, in hoofdzaak toe aan zijn nieuwen motor. Van Parijs tot Soesterberg hebben de vliegers nu bij de eindpunten der étapes en op de meeting te Soesterberg aan geldprijzen gewonnen: Vidart f 10.250, Gibert f 6350, Wijn malen f 5850, Védriues f 5300, Garros f 3300, Beaumont f2950, V ey mann f2950, Kimmerling f 1850, Renaux f 1450, Barra f 1450, Tabuteau f 1300, Duval f1250, Train f 700, Prévost f 400, Amérigo f 150. Maandag zijn, na Zondag door hevigen regen en wind opgehouden te zijn, van de 14 vliegers die te Soesterberg aan gekomen waren, 13 afgereisd. Achtereen volgens gingen de lucht in Beaumont, Garros, Kimmerling, Tabuteau, Duval, Védrines, Train, Vidart, Gibert, Renaux, Wijnmalen, Barra, Prévost. Weymann vond de waaghalzerij te groot, dewijl 't weer nog altijd onstuimig was. De gemoederen der vliegers waren te Soesterberg niet bijzonder kalm, terwijl enkelen, waaronder de Franschman Beaumont, zelf wenschten te bepalen of zij vliegen zouden, ofschoon de rege lingscommissie wegens den ongunstigen weerstoestand uitstel voorschreef. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 22 Juni 1911. Burengerucht verwekken: D. K. te Woudrichem, f 10 subs. 3 d. Openbare dronkenschap: J. C. B. te Woudrichem, 3 d. hecht. Loopen over eenig hooiland zonder daartoe gerechtigd te zijn J. B. te Alm- kerk, f 3 subs. 2 d. Overtr. drankwet: A. v. W. te De- werken c.a., f 10 subs. 5 d., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen 4 flesschen jenever, met bevel tot ver nieling. Voertuig zonder lichtG. F. te Dongen, f 3 subs. 3 d. Overtr. leerplichtwet: W. v. N. te Sleeuwijk, f 5 subs. 3 d.; W. v. D. te idem, f 3 subs. 3 d.; L. J. d. J. te Wou drichem, f 3 subs. 2 d. In dronkenschap de orde verstoren: A. v. P., A. v. P. en W. v. P. te Dussen, ieder f 5 subs. 5 d. StrooperijH. R. te Almkerk, terug gave aan zijne moeder zonder toepassing van eenige straf; M. v. H. te idem, f 3 subs. 2 d. Overtr. visscherijwet: v. S. te Sleeuwijk, f 3 subs. 2 d.; P. C, H. en A J. Z. te Werkendam, beiden plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van een maand met een jaar proeftijd. Rijwiel zonder licht: B. v. B. te Oud- heusden, f 2 subs. 2 d.; G. J. v. H. te Drunen, f 1 subs. 1 week tuchtschool. Overtr. wapenwet: G. v. E. en A. A. L. te Elshout, ieder f 3 subs. 2 d., met verbeurdverklaring van twee in beslag genomen schietgeweren met bevel tot vernieling; G. v. E. te idem, f3 subs. 2 d., met verbeurdverklaring van een niet in beslag genomen eenloops-schiet geweer, geschat op een waarde van tien gulden, bij niet uitlevering of niet be taling der geschatte waarde, te vervangen door 5 d. hecht. De overige zaken uitgesteld. Het is uitmuntende mannen eigen zich in alle daden van hun leven pro pagandisten te toonen, en te doen ken nen, wat op de eene of de andere wijze nuttig voor hunne evenmenschen kan zijn. Zoo is het dat een staatsman niet geaarzeld heeft bekend te maken, dat hij door de Pink Pillen van een zware maagziekte genezen was, en dit met het eenige doel een voorbeeld te zijn voor hen die nog lijden aan de kwaal waar aan hij niet meer lijdt. Doctor Bernard de Abranches, Staats raad en rechter in het Hooge Gerechts hof, Wenstraat te Lifsabon (Portugal), schreef, ten gevolge van zijne genezing door de Pink Pillen, het onderstaande: Doctor B. de Abranches. „Het verheugt mij u mede te deelen dat ik, dank zij uw uitmuntend genees middel, opnieuw een volkomen gezond heid geniet. Zeer tegen mijn zin, was ik gedwongen geweest mijne hooge functieën, waarmee ik vereerd was, op te geven, daar mijn gezondheidstoestand te wankelend was geworden. Ik ben gelukkig ze weer te hebben kunnen opvatten. Ik heb aan een algemeene zwakte en ook aan maagpijnen geleden. Het was zeker aan mijn slechte maag dat mijn slechte gezondheidstoestand moest toegeschreven worden, want de mensch die zich niet behoorlijk voedt, die een slechte spijsvertering heeft, gaat weldra ernstige storingen in zijn gestel ondervinden. Ik had zonder succes meerdere geneeswijzen gevolgd en ik vroeg mij af, of ik altijd zou moeten lijden. Ik was toen een beroemd ge neesheer gaan raadplegen, die in het bijzonder zijne studieën van maagziek ten had gemaakt. Deze schreef mij een voedingsleefregel en het gebruik der Pink Pillen voor. Ik heb nauwkeurig zijn voorschrift gevolgd en kort daarop ben ik spoedig hersteld. Nu heb ik op nieuw een goede maag; ik eet met smaak wat mij lust en ondanks mijn leeftijd gevoel ik mij volkomen krach tig. Ik deel u met genoegen dezen uit slag mede en sta u toe er kennis van te geven aan hen die lijden en op ge nezing hopen." Talrijk zijn zij die een gelukkig leven zouden hebben, indien zij één goeden maaltijd per dag konden gebruiken en deze goed verteren. Wij raden die per sonen aan een proef met de Pink Pil len te nemen. Deze zullen hen zonder twijfel geven wat zij zoo dikwerf ge geven hebben de gezondheid met de rust. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Burgerlijke Stuud. Waspik, van 1 tot 15 Juni. Ondertrouwd: Johannes van Beek en Gijsberta MeschMartines Kouwen- berg en Johanna Laros. Getrouwd: J. H. Smits en J. Smits J. A. Kamp en M. Pols; W. J. Kamp en M. W. van RielB. Werther en J. van IerselJ. van Beek en G. Mesch. Geboren Johannes, z. v. A. M. Kolsteren Petrus Johannes, z. v. Ch. Mutsaers en C. S. Kuijsters; Antonius Lambertus, z. v. J. Verwij meren en E. O. van Erp Maria, d. v. H. Brouwers en A. Lips Adrianus, z. v. A. Kusters en M. van Gerwen. Overleden: E Rekkers, 84 j.O. O. Rekkers, 20 d.P. J. Pols, 20 j. Ingekomen vanMade c.a., M. A. Blo n Dongen, H. van Amelsvoord Culemborg, A. J. VersteeghRaams- donk, J. de Wijs; Oosterhout, C. Hees tersLoonopzand, A. Dingemans; Nieuwkuik, C. HeestersTilburg, F. J. Bergmans. Vertrokken naar Loonopzand, J. van Wanroij Capelle, A. D. van Ooster hout; Raamsdonk, A. L. Kanters en gezin. Binnenland. Als plaats voor het houden van de militaire taptoe ter eere van president Fallières, in den avond van 5 Juli te 's Gravenhage, is het Plein aangewezen. Er zijn opmetiugen gedaan op het voorplein voor het gebouw van den Hoogen Raad, waar de stoet zal worden opgesteld. Over den steenen trap wordt een vloer of vlak gedeelte gelegd, een soort podium of terras, waarop H. M. met den president en verdere genoo- digden: de ministers, het corps diplo matique, leden van hooge staats en andere collegiën zullen plaats nemen. De tribune wordt overdekt en de dra perieën zullen zijn in rood fluweel, af gezet met gouden franje. De ministe- riën, binnen welke het voorplein inge sloten ligt, zoomede het sociëteitsgebouw zullen langs alle lijnen van den gevel eleclrisch worden verlichtvan het Plein zelf zal 't met booglampen gebeuren. Aan den architect den heer Joh. Mutters Jr. is het werk opgedragen. De geheele voorbereiding en regeling van de taptoe en de aanwijzing van de plaats geschieden naar de bevelen van het hooger gezag en het leger bestuur welke dit avondfeest aanbieden. Een nader bericht zegt: Als terrein voor het brengen der militaire hulde aan den Franschen pre sident bij zijn bezoek aan de Hofstad is gekozen het Tournooiveld tusschen het Lange Voorhout en het hotel den Ouden Doele. De muziekkorpsen zullen met het front naar de tribunes, opgericht voor genoemd hotel, opgesteld worden. IJet halfronde pleintje, omgeven door palen voor het hotelgebouw gelegen, zal over het gedeelte openbare 3traat worden ingenomen door de koninklijke loge en aan weerszijden daarvan door tribunes, eene voor de rijks-, de andere voor de gemeente-autoriteiten. Het Tournooiveld wordt rondom met electrische booglampen verlicht. Het publiek zal worden toegelaten in het Lange Voorhout op 40 meter afstand van uit het achterste gelid der troepen. De aankomst van den trein met de Koningin en president Fallières op 5 Juli, Staatsspoor te 's Gravenhage is 12 uur 21 precies, Zoowel te Amsterdam als te 's Gra venhage zal de president in een met 6 paarden bespannen hofrijtuig, bestuurd d la Daumont, rijden. llarktlieriehtei). gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 70,048 stuks. Hoendereieren van f 3,10f 5,per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 27 Juni. Naar vette kalveren bestaat zeer goede vraag en blij ven dan ook vrijwel prijshoudend. By geringen fPjERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 671/2d'-t tn de winkels dus 721/, et'., per half kilo. Euren f 1.05 de 26 stuks. BESOOIJEN27 Juni. De prijs der Boter wakheden t 1.39 1 45 per Kilo. Aangvoerd 400 K.G. Eieren f 1 17 de 26 stuks. OOSTERHOUT. 27 Juni Boter ƒ1,34 a 1,36 per Kg, Eieren f 0,1? en 0,18 de 4 stuks, GORINCHEM, 26 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 16 runderen, 3 nuchtere kalveren, 26 vette varkens 423 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalfkoeien 190 260, kalfvaarzen f 000 a 000 guiste vaarzen f 00 a t00, melkkoeien f 140 a 200, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a pinken f - a graskalveren f a nuchtere f 9 a 17, schapen f - a lammeren f - a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 21 a 221/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9.09 a 9,50 roode dito 8.25 a 9 00 witte dito f 8.75 a 9.50 inl. rogge f 5.25 a 5 75 buitenl. dito ƒ5.50 a 5.90. gerst f 4.8 9 a 5.60, haver f 3.50 a 4.2 c duivenboonen f -. a -.blauwe erwten f a mais. 75 pond, f 4.90 a 5.20 alles per heet. Boter 68 a 73 ct. per half kilo. Eieren f 1.05 a 1.10 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM, 2627 Juni Op de veemarkt waren heden aang -voerd 734 vette runderen, 272 magere dito, 444 vette en graskalveren, 318 nuchtere kalveren, 517 schapen of lammeren. 536 varkens, 121 biggen. De prijzen wiren a's volgt: runderen le kwaliteit 90 2e kw 74 cent, kalveren le kw. 110, 2e kw 90 ct. schapen le kw 50, 2e kw. 42 ct. vette varkens 46 a 44 et. licht soort 44 a - ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 17.a 22.idem vo >r de slacht ƒ9. a 14 Biggen f 1.10 a 1. 0 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 108/8 en 24/16 ton tn 212 stukken van een half li 0. Prijs \e kwali teit f 54, 2e kw f pO, Ze kw. f 48. Per half kilo 671/2 a 721/2 cent. Zeeuwsche eieren 4.00 a 4 10, Overmaassche dito 4 20 a 4 40 per 100. ROTTERDAM 26 Juni. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.25 a 12.00, nieuw f a Rogge f er heet Gerst f aChevalier fa Haver f 0.a 0.- per 100 kilo, Bruine boonen 00 a 00 --, witte f a Erwten fa Rotterdamsche eierenreiling,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2