teruggezien. Mevrouw Vogt droeg veel kostbare juweelen en had den bronzen penning bij zich, waardoor zij zich bekend ruaakte, als zij geld ging halen aan een bank te Bremen. Geen der beide dames sprak een woord Engelsch Men denkt aan een misdaad. Het bestuur der staatsspoorwegen te Parijs bericht, dat gisteren de sneltrein van Havre bij de haven van Larche vóór de Manoir-brug is ontspoord. Ge lukkig bleven de rijtuigen tegen de leuning i asten. Er zijn eenige menschen gekneusd. De ontsporing is aan mis daad te wijten. ^iuMNeliik lieuH». lletisrien, 1 Juli. De heer W. v. W. alhier, vond op het eiland een zilveren geldstukje ter grootte van een kwartje, dat bij nadere beschouwing een oude munt bleek te zijn met het jaar tal 1640. Aan de eene zijde staat „Gelria" terwijl de andere zijde een bundel met 7 pijlen vertoont. Meldden we in een vorig bericht, dat de kruisbessen verbazend duur zijn, ook de zwarte bessen zijn thans hoog in prijs. De opkoopers bieden tot 80 cent per kilo. In hare vergadering van Zaterdag 24 Juni, benoemde de afd. Heusden van het Ned. Ond. Genootschap tot haar afgevaar digde ter algemeene vergadering, de heer P. Weeda van Veen. Bij de op 28 Juni 1.1. gehouden^ ver gadering zijn benoemd: A. bij het Provinciaal Kerkbestuur: Tot lid en zijn secundus, ds. G. J. van de Pol, secundus dr. G. Tjalma, aftredend. B. bij het Classicaal Bestuur: lo. Tot lid en zijn secundus, ds. I. B. Benders, aftredend. Secundus ds. L. H. E. B. Dierkens. 2o. Tot lid en zijn secundus, dr. J. C. S. Locher, aftredend. Secundus ds. L. P. Louwe Kooijmans. 3o. Tot lid en zijn secundus, J. Oerle- raans, aftredend. Secundus C. B. Vos. 4o. Een Quaestor en zijn secundus, ds. H. Visch, aftredend. Secundus dr. C. J. Montijn. 5o. Een secundus ds E. J. H. v. Leeuwen. 6o. Een secundus Arn. Straver. Naar wij vernemen zal Dinsdagavond eene openbare vergadering van den Raad gehouden worden, waarin o. m. eene berioe- -ming zal geschieden tot Hoofd der Openbare School voor M. U. L. O. Voor deze betrekking staan op de voor dracht de volgende heeren J. Raadersma, Hoofd der Openb. School te Lemmer; J. van Doorne, le onderwijzer aan de O. L. School te Hillegersberg, en J. L. A. Thielman, Hoofd der O. L. School te Sommeisdijk. ci'kciiduill. Voor de 4 plaatsen in den Raad dezer gemeente zijn 6 candi daten gesteld en wel de heerenH. Bogers (aftr.), W. de Waard (aftr.), M. j. Meijer (aftr.), C. de Graaf, C. Baggerman Bz. en M. Ippel Bz. Koiiiiiielcrivaard. Omtrent den stand der veldgewassen kan men uit deze streek een tamelijk gunstigg verslag geven, Het hooiland is over 't algemeen niet zwaar, doch 't gras voor 't vee is bevredigend. Met maaien en hooien is op vele plaatsen reeds de vorige week een begin gemaakt. Het maaien gaat slecht, waar de muizen veel oorzaak van zijn, ze worden op sommige stukken zeer talrijk aangetroffen en berok kenen veel schade. De aardappelen staan prachtig, de regen der laatste dagen heeft de ontwikkeling uitermate bevorderd, zoo dat, mochten wij bevoorrecht worden van ziekten verschoond te blijven, een goed gewas kan verwacht worden. De suiker bieten hebben, den tijd van 't jaar in aan merking nemende, in geen jaren zoo voor deel ig gestaan als nu 't geval is. De haver en boonen zijn licht doch kunnen door den gevallen regen nog veel bijwerken. Erwten, welke weinig verbouwd worden, staan mooi. De tarwe heeft veel door de muizen geleden zij zou anders redelijk zijn. Wat de boom- en tuinvruchten betreft het volgende: Ap pelen en peren zijn niet zoo talrijk als verwacht werd, doch er is nog geen reden tot klagen; wat er is groeit goed. Ook de boomen hebben een mooi aanzien en hebben geen hinder van rupsen of ander schadelijk gedierte. Het kersengewas loopt op een einde; ook dit'is bevredigend geweest. Met den handel in vee gaat het lang niet voor den wind. Met het oog op het overal heerschende mond- en klauwzeer is er geen omzet en dientengevolge zijn de prijzen merkbaar achteruit gegaan. Vette varkens welke nogal talrijk voorhanden zijn, blijven aan den zelfden prijs, 44 k 46 cent per kilo. Van ziekte hoort men tot heden gelukkig niets. Biggen blijven maar immer duur. Capelle- Bij de op 27 Juni j.l. alhier gehouden verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren R. Middelkoop, J. v. d. Hoeven Bz. en A. Boezer. J.l. Dinsdag herdachten de echtelie den A. Kerst en C. Alblas in de Nieuwstraat alhier den dag, waarop zij voor 25 jaren door den echt aan elkander werden ver bonden. Van de huizen der buren wapperde de nationale driekleur, terwijl voor de wo ning van de jubilarissen een prachtige eereboog prijkt. Zeer vele geschenken moeten door de echtgenooten ontvangen zijn, terwijl de dag, mede door de knechts zijner schoen fabriek, gezellig werd doorgebracht. In deze gemeente was het Maandag middag op den Dijk een verbazende drukte. Immers nauwelijks was de tijding bekend dat de vliegeniers aan den rondvlucht door Europa van uit Soesterberg in de richting Gilze-Rijen vertrokken waren, of üonderden menschen van uit Waalwijk, Raamsdonk en meer plaatsen zag men hier. Daar komt plotseling een" auto in 't zicht. Men verze kert ons, dat 't Koolhoven en echtgenoote, alsmede de vrouw van onzen wakkeren luchtheld Wijnmalen zijn, wat nader bij aankomst te Rijen bleek waarheid te zijn. Reeds zag men ook verschillende vliegma chines naderen. Statig dreven ze over onze gemeente. De indruk was dan ook over weldigend. Een ieder staarde de luchtmen- schen zoo lang mogelijk na. Zelfs tot circa 8 uur zag men nog enkele vliegmachines. De menschen hebben hier dus ook volop kunnen genieten. Ook in deze gemeente is de zoo zeer gevreesde besmettelijke veeziekte mond-en klauwzeer uitgebroken, n.l. bij A. Konings op de Zandschel. De vereischte voorzorgs maatregelen zijn onmiddellijk genomen. B)roii£»el<Mi. Tot raadsleden dezer gemeente zijn herbenoemd de heeren D. Vos en J. van der Schans. Dlissen (polder). Naar we vernemen wenscht de heer B. v. d. Koppel alhier bij de eerstvolgende verkiezing als lid van den gemeenteraad niet meer in aanmerking te komen, terwijl in zijn plaats zijn zoon de heer G. v. d. Koppel tot candidaat gesteld is. Gameren Na enkele nachten post gevat hebbende in de kersenboomgaard van de fam. de J., gelukte het den gemeente veldwachter een paar ongenoode plukkers in handen te krijgen. Van een en ander is procesverbaal opgemaakt. Tot leden van den raad zijn bij enkele candidaatstelling herkozen de heeren J. de Ridder, H. van Anrooij en C. van Leeuwen. tnCildereil, Een landbouwer alhier, die op zijn land, in het Voomblok gelegen, zooveel last heeft van hazen, die zijn bieten komen afknagen, heeft getracht die te ver jagen door oude parapluies en vogelver schrikkers op het land te plaatsen en des nachts op het terrein door roepen onrust onder de langooren te veroorzaken. Anderen beweren dat alles daaraan niet zal helpen omdat het afknagen geschiedt door langooren. fwiesseii. Het plukken der zwarte bessen is alhier reeds druk begonnen. De boomen zijn dooreen rijk met deze vrucht beladen. Door den commissionnair A. Roza, wordt f 0,25 per kg. besteed. Gisteren zijn alhier bij enkele candi daatstelling de aftredende leden van den gemeenteraad: M. de Fijter, G. Jungerius en J. Nieuwenhuizen, als zoodanig herkozen. De veldmuizen doen in deze streek bijzonder veel schade aan de te veld staande gewassen. De korenhalmen worden aan den grond afgevreten. Ook de weilanden moeten het ontgelden. Sommige weiden zijn door dit goedje totaal afgeknaagd. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier f 1,39 opgebracht. 's-firavemoer. Ter verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad zijn vier lijsten ingeleverd, te zamen bevattende zeven namen van candidaten, als volgtC. Blok, aftr., A. Dekkers, J. M. van Eersel, A. Kielen, aftr., A. J. Venis, G. Verhagen, aftr. en J. H. van Willigen. De stemming is bepaald op 4 Juli a.s. Het mond- en klauwzeer breidt zich gestadig uit. Reeds zijn vijf gevallen aan gegeven. De wachten worden nog niet in getrokken. Kleine Jo zou zijn oom A. P., een heerschipper, aan boord wat gaan helpen. De jongen gleed uit en viel in het vieze bad. Of zijne moeder ook leelijk keek! flerpt- In onze gemeente is het eerste geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van A. Couwenberg. Ook is een geval geconstateerd onder Hoeve (gem. Herpt). De aftredende leden van den Ge meenteraad zijn beiden bij enkele candi daatstelling herkozen verklaard. Hade en Or lm melen. Tot candidaten voor leden van den Gemeente raad tengevolge de periodieke aftreding der heeren J. van Hel voort, N. Ooijens,F. J. v. d. Reijt en W. W. Stal, zijn genoemde heeren en de heeren A. Leenaarts en A. Verhoeve Wz. candidaat gesteld. De stemming zal plaats hebben op Vrijdag 7 Juli a.s. Sleeuweii. De heeren G. Boom en De Graaff alhier zijn bij candidaatstelling herbenoemd tot leden van den raad. Door den Commissaris der Koningin dezer provincie zijn tot buitengewone veld wachters dezer gemeente benoemd H. Bou- man Lzn. te Meeuwen en P. Lankhaar te Hill. Deze personen zijn inzonderheid b#last met de bewaking van weiden of stallen, waarin het mond- en klauwzeer is uitge broken. Ne<lerli<Muei*t (N.z.). De prijzen der nieuwe aardappelen gaan snel omlaag. Besteedde men Maandag j.l. nog f4, thans kunnen de z.g. schoolmeesters het niet verder dan tot f 3,25 per H. L. brengen. ISiieuweiidiik. Toen de heerJ. C. Ottevanger, Woensdagavond bij zijn schuur kwam, ontdekte hij dat een varken van pl.m. 300 pond ijzerdraad had ingeslikt. Het beest werd spoedig geslacht en het spek voor verminderden prijs verkocht. Voor de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad zijn Dinsdag officieel candidaat gesteld de heeren A. de Jong Cz. C. A. Koekkoek, P. Walraven, allen aftre dend en A. Z. Snoek. De verkiezing zal plaats hebben op 7 Juli a.s. I*oiicIeroo|jen. Maandagmiddag heerschte een opgewektheid onder onze dorpsgenooten. De rede hiervan was dat de lang verwachte vliegers kwamen aan zetten. Toen had men geen oogen genoeg om te aanschouwen. Het was een prachtig gezicht, te meer doordat enkele zeer laag vlogen, en toen later aan den avond vernomen werd, dat er te Rijswijk eene gedaald was, gingen er velen op uit om hem van nabij te zien. Velen smaakten dan ook het ge noegen hem te zien opstijgen. Raamsdonksveer Bij den heer G. J. de Wit alhier is een koe tengevolge van het mond- en klauwzeer gestorven. Elijswfjk- Dinsdag 1 1. zijn bij enkele candidaatstelling tot leden van den Ge meenteraad herkozen de aftredende leden de heeren G. Nieuwenhuizen, C. Schaap en A. Lie vaart. fcleeuwijk. Officieel zijn candidaat gesteld voor de verkiezing van zes leden van den gemeenteraad, de heeren D. van Arkel, J. Bakker, O. Brienen, T. Cornet Jz., C. O. Dekker, L. G. de Graaf, J. Mons- houwer, G. Pruissen MzH. de Ruiter, J. van der Schoot, C. Slagmolen en A. van der Stelt Cz. De stemming zal plaats hebben op Maandag 3 Juli a.s. Maandag j.l. hoorde D. van Arkel aan den waterkant, tegenover zijne woning een hulpgeschrei. Het bleek hem alras, dat het de vrouw van G S. alhier was, die te water was geraakt. Zij meende hare klee- dingstukken wat te reinigen en was daarbij voorover te water gevallen en bijna op het punt om te verdrinken, ware het niet dat genoemde D. v. A. haar komend onheil had bemerkt en haar uit hare benarde posi tie redde, hetgeen hem veel moeite kostte. Nu het rpond- en klauwzeer zich op verschillende punten in deze gemeente voor doet, zijn alle bewakingsposten opgeheven. §prnng. J.l. Dinsdag zijn de aftre dende gemeenteraadsledende heeren J. Rij ken en J. Haverhals bij candidaatstelling herkozen. Veen. De eerste St. Jans-uitjes, ook wel zilveruitjes, werden deze week door den landbouwer v. d. V. uitgedaan. Ze waren vrij goed van stuk en de uitkomst was bevredigend. Van prijzen werd tot heden nog niets vernomen. Zekere K., knecht op den bagger molen van den heer L., had het ongeluk een slag van een lier te krijgen op zijn arm. Betrekkelijk liep dit ongeluk goed af doch de hulp van dgn dokter moest worden ingeroepen en hij zal zijn werkzaamheden 14 dagen moeten uitstellen. Alhier zijn herkozen tot leden van den Raad de heeren J. v. Andel, L. v. d. Pol en D. Jiskoot. Vrijhoeven Cappel, Bij enkele candidaatstelling zijn als leden van den raad herkozen de heeren M. voor de Poorte, P. van der Schans en M. J. van der Waals. Donderdag j.l. hield de gymnastiek vereniging uit Waalwijk een wandeling door de gemeente. Bij Th. Keeris heeft zij eenige oefeningen uitgevoerd. Woiicli'idieill, Van liberale zijde zijn Dinsdag officieel candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heeren M. C. E. Bruins (lib.) en C. Vink Az. (a.r.) en van anti-rev. zijde de heeren P. Verhagen en H. Otte- vanger, beiden a.r. en attr. Wijk. Er hebben zich een twintigtal jongelieden aangemeld om den cursus te volgen, waar voorbereiden*l militair onder richt gegeven wordt. Moge dit een opwek king zijn voor vele anderen, om ook den cursus te volgen. Aan de openbare school alhier is Mej. Waiboer als tijdelijk-onderwijzeres in functie getreden. Bij candidaatstelling zijn dezelfde leden, n.l. W. v. Wijk, P. L. Lakerveld en W. Mouthaan, gekozen tot raadslid. De heer J. de Kok heeft wegens hoogen ouderdom bedankt als raadslid, zoodat er over eenigen tijd toch een stemming voor een lid zal plaats hebben. Deze week werd bij verschillende ingezetenen een lijst gecirculeerd, welke bestemd was om giften te verzamelen voor den koopman V., welke zoo ongelukkig was zijn hit dood in de weide te vinden. Er werd flink ingeteekend, zoodat de man weer in de gelegenheid zal worden gesteld een anderen hit aan te schaffen. Zalf bummeL Bij enkele candidaat stelling werden Dinsdag tot leden van den gemeenteraad herkozen de heeren A. C. Kaasjager, W. van Lookeren Campagne, R. P. van der Pant en Matth. van der Vegte. I)c üiiropeeschc rondvlucht. De aankomst in het vijfde wegvak BrusselRoubaix is:Védrines, Kirnmer ling,Garros, Beaumont, Valentine (buiten mededinging), Renaux, Gibert, Vidart, Train, Prévost, Wijnmalen. In het zesde wegvak RoubaixCalais was de aankomst: Védrines, Vidart, Beaumont, Gibert, Kimmerling, Garros, Train, Renaux. "Al de aangekomenen hadden den tocht zwaar gevonden, wegens wind. Wijnmalen heeft Vrijdagochtend aap zijn vertegenwoordiger te Dover ge seind, dat het gesukkel met den motor voortduurde, maar dat hij toch hoopte vandaag Calais te bereiken. Het vertrek der vliegers van Calais naar Londen is uitgesteld tot Maandag morgen. De reden hiervan is, dat het verlaat vertrek uit Roubaix, een ver laat vertrek uit Calais tengevolge zou hebben, waardoor mogelijk eenige vlie gers juist op Zondag te Londen zouden aaukomen, hetgeen onwenschelijk ge acht werd. Bovendien heeft ook het feit dat de Gordon-Bennettwedstrijd juist Zaterdag in Engeland plaats heeft tot dit uit- steibesluit bijgedragen. Vidart heeft bij aankomst te. Calais gezegd, dat het een dwaasheid is onder zulke weersomstandigheden te vliegen. Hij was onderweg van zijn zitbankje gelicht en gevallen op den linkervleu gel van zyn toestel. Btniienland. De „Staatscourant" van 29 Juui bevat het Kou besluit, waarbij is benoemd tot gouverneur van Suriname, W. D. H. baron van Asbeck, thans kapitein ter zee, aan wien als zoodanig met ingang van 26 Juli a.s eervol ontslag is verleend. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, dd. 29 dezer, betreffende pestgevallen op Java: Afdeeling Malang: gisteren (28 dezer) 1 geval dat doodelijk was. Van de lij ders van vorige dagen overleden er nog 3. Voortaan zal de landvoogd behou dens bijzondere voorvallen slechts wekelijksche persberichten seinen. Naar de „Msb." verneemt, is er groote kans dat mr. G. van Tienhoven, com missaris der Koningin in Noord-Holland, die dezer dagen bij H. M. de Koningin zijn ontslag zal iudienen, als zoodanig zal worden opgevolgd door jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, thans burgemeester van Haarlem. Volgens de Staatscourant bestond de be volking van ons land op 1 Jan. 1911 uit: Provinciën. Noordbrabant Gelderland Zuidholland Noordholland Zeeland Utrecht Friesland Overijssel .Groningen Drenthe Limburg Mannen. 316.309 326.669 690.231 544.723 116.376 143.072 182.104 196.353 163.997 91.161 173.084 Vrouwen. 316.846 320.898 727.866 1 578.273 1 117.815 149.059 180.189 191.028 167.251 84.882 166.969 Totaal. 633 155 647.567 .418.097 .122.996 234.191 292.131 362 293 387.381 331.248 176.043 340.053 gen te hebben gepleegd. De verdachte moet per fiets zijn ouderlijke woning hebben verlaten. Dinsdagavond kreeg de politie te Haarlem bericht, dat door een militair in het bosch bij Meerenberg een minder jarig meisje was aangevallen. Na lang zoeken slaagde men er in den dader te vinden ën aan te houden. Hij i3 ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. Te Aenes (Haarlemmermeer) heeft men gisterennacht bij den landbouwer Kranenburg ongeveer een halven bun der goed te veld staande suikerbieten af- en omgehakt, waardoor dit gewas geheel waardeloos is geworden. Men vermoedt hier met wraakneming te doen te hebben, wegens het in dienst nemen van Zuid-Hollandsclie arbeiders. Voor den landbouwer is het een schadepost van ruim f 200. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld naar de daders. Op het terrein van de Hollandsche spoor in Den Haag zijn Donderdag morgen, omstreeks elf uur, acht wagens van een goederentrein ontspoord, ver moedelijk door het weigeren van een wissel. Een paar der wagens kantelden, waarbij een geladen met steenkolen. Een der wagens is zoo goed als vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de materieele schade is aanzienlijk. Totaal 2.944.079 3.001.076 5.945.155 Uit een tabel blijkt, dat de bevolking van Nederland in 1910 is toegenomen met 87,206 inwoners. Naar wij vernemen kan weldra de indiening worden tegemoet gezien van een tweetal wetsontwerpen tot verhoo ging van de koloniale huishoudelijke begrooting van Cura§ao voor het loopend dienstjaar, waarhij de noodige fondsen zullen worden beschikbaar gesteld voor de verbetering van de haven van Wil lemstad op Curagao. Op de voorloopig vastgestelde be grooting van Curagao voor 1911 was reeds een bedrag van 63 mille uitge trokken, benevens een memoriepost voor de aanschaffing van een zandzuiger, ten einde door het wegbaggeren van eene verzandig en het doen springen van koraalrotsen onder water door middel i van springgelatïne den afstand der vijf- vaamslijnen in den zuidelijken mond van de Sint-Annabaai (de verbinding tusschen het Schottegat en de Caraï-j bische zee) op 65meter te brengen. De minister van koloniën heeft deze posten op het wetsontwerp tot definitieve vast stelling van die begrooting niet over genomen, bij gebreke van de noodige gegevens om de plannen te beoordeelen. Thans moet het de bedoeling van den minister zijn, dat nog in den loop van dit jaar een belangrijk bedrag zal worden verwerkt. Gedeputeerde Staten hebben de Pro vinciale Staten van Friesland voorge steld a. voor rekening der provincie aan te leggen een afzonderlijk stroomkanaal met Stoneysluis en bijkomende werken bij sluis II van de gekanaliseerde Tjon- ger, volgens het plan van den provin cialen waterstaat b. naar aanleiding van drie adressen aan de gemeente Hemelumer Oldephaert en Noordwolde voorwaardelijk toe te zeggen een subsidie uit de provinciale fondsen in de kosten van aanleg ten behoeve van de visschers op de Zuider zee van een vluchthaven te Laaxum, tot een derde van de kosten van aan besteding. Voor dezen aauleg is mede door het Rijk een derde gedeelte van de kosten, geraamd op f 11.000, als subsidie in uitzicht gesteld. Reeds lang bestond er een gespan nen verhouding tusschen de gebroeders A. I en O. I., te Groningen. De eerste was een zeer verkwistend persoon, de ander daarentegen was een fatsoenlijk, oppassend man. Donderdagmorgen be merkte deze laatste, dat er een inbreker was in zijn pakhuis in de Violenstraat. Hij vermoedde reeds, dat dit zijn broer zou zijn. Beneden gekomen bemerkte hij werkelijk, dat A. I. in zijn pakhuis bezig was met verschillende dingen naar buiten te brengen. Hij sommeerde hem heen te gaan, de broer nameven- wel een ijzeren staaf en dreigde hem daarmede. C. I. had een met hagel ge laden revolver in den zak uit zelfver dediging loste hij een schot op zijn broer. Deze werd in het gelaat gewond, een hagelkorrèl trof een der oogen. De man is naar het academisch ziekenhuis gebracht, van daar heeft men hem ver wezen naar het oog1 ij dersgesticht. In de vergadering van den Amster- damscben gemeenteraad weid na een rede van den burgemeester, die tot niet- aanneming aanraadde en hoopte, bij aanneming, dat Gedeputeerde Staten het zouden verwerpen om een beslissing van de Kroon uit te lokken, met 24 tegen 20 stemmen het volgende artikel aangenomen „Het is verboden een winkel (inbe grepen barbierswinkels en kappers salons) voor het publiek geopend te hebben lo. vóór 's morgens 6 uur en na 's avonds 11 uur; a. op Zaterdagb. op den dag voorafgaande aan den Hemel vaartsdag; c. van 29 November tot en met 6 December, en van 17 tot en met 24 December; 2o. op andere dagen vóór 'a morgens 5 uur en na 's avonds 9 uur." Te Nieuwvliet (Zeeland) is op de klacht van eenige ouders een onderzoek ingesteld tegen den onderwijzer A. S.. Hij wordt beschuldigd, met zijn minder jarige leerlingen onzedelijke handelin- Wij ontvingen nu reeds het program ma der Nationale en Internationale Landbouwtentoonstelling die in Aug. 1913 te 's Gravenhage zal gehouden worden. Groot en grootscher van aan vatting dan tot heden één landbouw tentoonstelling, met Prins Hendrik als voorzitter en eere voorzitter en alle Ministers, Commissarissen der Koning in en vele anderen tot eere-leden, zal zij alles omvatten, wat tot den Landbouw in betrekking staat. Verwacht worden inzendingen op het gebied van: rundvee, paarden, varkeus, schapen, geiten, pluimvee, bijen, zoet water visscherij, zuivelbereiding, akker bouw, ontginning, grondverbetering, cultuurtechniek, boschbouw, jacht, land bouwwerktuigen, landbouwgebouwen, hoefbeslag, Staatszorg voor den land bouw, vereenigingsleven, maatregelen ter verbetering van den toestand ten platte lande, inzonderheid van den landarbeider, demonstraties op het ge bied van den landbouw. Bovendien kunnen inzendingen, welke niet in een der bovengenoemde klassen thuis behooren en aanverwant zijn aan den aard der tentoonstelling, ter op luistering of als reclame toegelaten worden. Behalve diploma's zijn belangrijke geldprijzen beschikbaar. De royale op vatting en uitvoering belooft o. i. be reiking van het hoofddoel: lo. Een beeld te geven vau het ont wikkelingsstadium van de verschillende onderdeelen van het landbouwbedrijf in Nederland in 1913; 2o. Kennis te verspreiden omtrent het doel, het wezen en de resultaten van officieele maatregelen en instellingen en van de vereenigingen, werkzaam op het gebied van den landbouw; 3o. Kennis te verspreiden omtrent de resultaten, die bij het toepassen van verschillende werkwijzen en het gebruik van verschillende productiemiddelen bereikt kunnen worden; 4o. Leiding te geven aan het voort brengen van producten en productie middelen en aan den handel daarin door het tentoonstellen van het beste, wat op dat gebied bestaat en door, voor zooveel mogelijk, een ondeizoek in te stellen naar de gebruikswaarde van het tentoongestelde. Donderdagavond heeft de machiuist S., te Velseroord, een moordaanslag gepleegd op zijn vrouwdeze werd licht gekwetst. S. loste op zich zelf een 5-tal schoten en zijn toestand is zorgwekkend. Bij het hoofdakte-examen te Arnhem, heeft zich het zeker zeldzame geval voorgedaan, dat zich onder de candidaten een vader en zijn zoon bevinden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2