De NIEUWSTE Lijsten voor FOTO's eene'nettVwERKVROUW, oi een MEISJE, S93e Staatsloterij, Tijdgeestbriefjes geldig voor één loterij. Heerenhoedenmagazijn Firma JAN W. LIPPITS, Velleman Tas, AMSTERDAM. Pikkers(zichters) gevraagd ft iemand ver^uimc Eerste prijs de Villa „Itka" te Raam, Geldig voor 3 aÉereeiiYOlpfle Loterijen. Kaas iel 1/20 Staatslot. Tijflpestbriefjes geven dezelfde rechten en prijzen als de loten der 397e Staatsloterij. LEERLING Slagersj ongen. Onmiddellijk na verkoop afrekening en directe geldopzending. wijl nog nimmer met 25 ets. 5000 Gulden Firma Wed. J. Borzo Zonen, 3°|o Tijdgeestpolissen a f 11.15, betaalbaar met fl.- per maand. Steeds het NIEUWSTE voorhanden in ALLE GENRES. uitsluitend bij A. v. LAARHOVEN, Nieuwstraat 83, Tilburg. Jammer voor den aviateur, dat hij door de heetgebakerdheid van zijn im- pressario een korten tijd tot werkeloos heid was gedwongen. Velschillende prijzen waren juist door Haagsche sportvrienden naar aanleiding van zijn aanwezigheid uitgeloofd, o. a. een tweetal voor een vlucht naar Scheve- ningen. Dat er een minder vriendschappelijke uiteenzetting volgde tusschen Lütge en den leerling-vliegenier, die in de ma chine had plaats genomen, is begrijpelijk. Zondagmorgen vroeg hebben op de Warmoesstraat bij den Zeedijk te Am sterdam ongeregeldheden plaats gevon den, die geheel onafhankelijk zijn van de staking, waarbij ook geen enkele zeeman of bootwerker betrokken is ge weest, doch zes personen min of meer ernstig zijn gewond. De aanleiding was feitelijk een gewoon Zeedijkrelletje. Eenige militairen liepen niet onder commando van een onder officier of korporaal op patrouille, toen een eenigszins beschonken man, zekere Wintering, hen begon uit te jouwen en het hun lastig te maken. Volgens de lezing dezer soldaten hebben zij hem eerst verzocht zich te verwijderen. Toen hij hieraan geen ge volg gaf zette een hunner de kolf van het geweer op den voet en toeu dit nog niet baatte, stiet een der soldaten den man de bajonet tusschen de ribben door de borstkas tot in den buik. Op het zelfde oogenblik loste een ander soldaat een schot, dat Wintering in de borst trof. Natuurlijk verzamelde zich onmid dellijk een groote menigte, waarop de soldaten vrijwel in het wilde aan het schieten zijn gegaan. Een man heeft eveneens een bajonetsteek gekregen in de zijde, een derde een schotwond in den rechtervoet. Een snorder, die juist met zijn rijtuig passeerde, werd in den linkervoet geschoten. Een koopman kreeg een kegel in het rechterboven- been, dat geheel doorboord werd, waarna de kogel aan de binnenzijde in het linkerdijbeen is gedrongen om dit aan den anderen kant weer te verlaten. Geen der beenderen of belangrijke bloedvaten zijn echter getroffen, zoodat de man naar het gasthuis heeft kunnen loopen. Ten slotte is een bakker aan de St. Olofspoort, die, het schieten hoorende, zijn bed had verlaten en zich naar zijn achterkamer had begeven, door een verdwaalden kogel in zijn bovenarm getroffen, waarvan het been geheel ver splinterd werd. Alleen de toestand van den man, die de aanleiding tot het ge val is geweest, wekt zorg. Volgens een andere lezing was de oorzaak van het gebeurde, dat een der patrouilleerende soldaten gekheid heeft willen maken meteen vrouw, die hiervan niet gediend was. De bewoordingen waarin en de wijze waarop de juffrouw dit te kennen gaf, moeten van dien aard zijn geweest, dat Wintering, wiens onderscheidingsvermogen niet meer te scherp was, gemeend heeft dat er aan leiding was om als beschermer der vrouw op te treden. Dat moet hij op een vrij tartende wijze hebben gedaan, en daarop is het schieten gevolgd. Wintering staat bekend als een lastig heer, en is vroeger reeds wegens wederspannigheid veroor deeld. De toestand van alle gewonden was des avonds vrij gunstig. De zaak is bij de politie in scherp onderzoek. Uit 's Gravenhage wordt gemeld: Maandagochtend werd de Bakker straat in rep en roer gebracht door moord-geschreeuw. Een ruim 60-jarige bewoner van genoemde straat, zekere G., steenhouwer van zijn vak, maar die ook wel eens met een orgel langs straat liep, had een jongen man, een orgeldraaier, die bij hem in huis woonde, met een zwaren beitelvormigen steenhouwers hamer eenige slagen op het hoofd toe gebracht. Op het gekerm van den ver wonde waren de andere huisgenooten, o. a. een dochter van den dader, toege sneld en onder het geroep vanmoord moord! de straat opgeloopen. Reeds herhaaldelijk hadden de beide mannen in den laatsten tijd met elkander getwist. De oude man was tegen de verkeering van zijn dochter met den jongen orgeldraaier. Ook Zaterdagavond was er weer ruzie geweest, maar Zondag was de dag zonder gekrakeel voorbij gegaan. Maandagochtend echter omstreeks 4 uur stond C. uit bed op, nam een zwaren hamer, ging daarmede gewapend naar het vertrek waar zijn aanstaande schoon zoon sliep, en bracht dezen vijf ernstige, als door een wonder voor 't oogenblik niet levensgevaarlijke verwondingen aan het hoofd toe. Tengevolge van het moord en hulp geschreeuw van de verdere huisgenooten vluchtte C. daarop de straat op, liep langs de Veenkade naar het Verver- schingskanaal en sprong daar te water om zich door verdrinking van het leven te berooven. De man werd echter bijtijds weder op 't droge gebracht en naar het politie-commissariaat geleid. De verwonde was inmiddels door de politie per raderbaar naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. De dader, die bekend heeft geslagen te hebben, is, nadat proces-verbaal was opgemaakt, ter bescbikkihg van de justitie gesteld. Aan den dijk te Kekerdom, gemeente Ubbergeu, is een jongetje van ongeveer een half jaar gevonden, dat was toege dekt met een stuk van een wollen deken, waarop een iu het Duitsch geschreven briefje, waarin het kind in de liefdadig heid van de ingezetenen werd aanbe volen. De politie stelt een onderzoek naar de ouders in. Een Fransch sprekend heer van mid delbaren leeftijd, met een panamahoed op en een grijs colbert costuum aan, bracht Zaterdagmiddag op de Hoogstraat te Rotterdam een bezoek aan een goud smidswinkel, om, zoo hij voorgaf, een paarleudasspeld te koopen. Daarna liet hij zich eenige ringen en een horloge voorleggen. Hij kon geen keus maken en vertrok. Na zijn vertrek werd een gladde gouden ring met een briljant, van '/g karaat, vermist. De vermiste ring heefteen waarde van ongeveer f 150. Te Mildam (Fr.) is Vrijdagmiddag de maaier L. H. door de warmte be zwekeu. Men vond zijn lijk naast de zeis. Te Haarlemmermeer is Zaterdagavond een 13-jarige jongen bij den landbou wer de Vlieger, terwijl deze en de overige huisgenooten afwezig waren, door een opengeschoven raam ingeklom men. Hij heeft toen een secretaire open gebroken en f 523 aan papieren- en zilvergeld ontvreemd. Het boefje is kort daarna gevat. Men meldt uit Zaltbommel: De heer Quick alhier, heeft in een paar dagen met zijn grondboorvallen 1200 veldmuizen gevangen. Brood, gedrenkt iu een daartoe ver strekt serum, schijnen de muizen niet te eten. Beter gaat het met muizentarwe. Eenige korrels ervan in muizenholen gestrooid, stuiten dadelijk het gevreet. Een 150-tal muizen heeft men met smet stof ingeënt en daarna losgelaten. De resultaten hiervan moeten afgewacht worden. De Europeesche rondvlucht. De totale classificatie der geheele Europeesche Rondvlucht, in het geheel 1570 K.M., luidt nu 1. Beaumont, in 58 uur, 36 min., 45 sec. 2. Garros, in 62 uur, 10 min., 27s/s sec. 3. Vidart, in 73 uur, 28 min., */6 sec. 4 Védrines in 86 uur 35 min. 32 sec. 5. Gibert, in 90 uur, 28 min. 4Vt sec. 6. Kimmerling, in 93 uur, 3 min., 58% sec. 7. Renaux, in 110 uur, 37 min., 562/s sec. Rurgerlilke §tand. Gameren, over de maand Juni. Getrouwd: M. van Brakel, 26 j. en A. Blanken, 19 j.; M SpieriDg, 33 j. en A. van Ballegooijen, 32 j. Geboren: Jacomijntje Johanna, d. v. A. v. d. Oever en B. Slegh Elisabeth, d. v. A. van Maren en E. v. d. Stam Arie, z. v. J. H. van Maren en G. Ver beek. Overleden: M. v. d. Werken, 23 j.; A. van Doorn, 85 j., wed. van H. A. Spiering; P. van Alphen, 60 j., echtg. van J. van Wijnen; W. J. van Alphen, 60 j., echtg. van A. van Steenbergen. Sprang, over de maand Juni. Getrouwd: W. Faro, 24 j. en A Janson, 21 j.A. M. de Jong, 20 j. en O. E. van Duuren, 29 j Geboren Jan, z. v. D. Vos en L. A. van Beek; Cornelia Geertrui-la, d v. B. Schiedon en A. Faro Johannes, z. v. J. Maijers en J A. C. Faro Cornelis, z. v. J. Kruijf on J. M van der Schans; Dirk, z. v. D. Oerlemans en E. vaD der Mart Overleden: Jan Vos, 8 d.Pieter Vos, 60 j., echtg. van M. P. Hubert; Cornelis Kruijf, 4 d. Wijk en Aalburg, van 15 tot 30 Juni. Getrouwd: M. v. Bergeijk en J. La- kerveld. Geboren: Aartje, d. v Joh. v. d. Pol en C. v. d. MoorenMarius, z. v. J. Mans en A. de Kok; Leerdert, z. v. A. Vos (ongeh.); Antonia Wilhelmina, d. v. K. Bouman en A. Nieuwkooplevenl. kind van B. van Wijk. Overleden: J. Scheffers, 1 m J. Bax, 10 w.; F. M. Bouman, 46 j. Veen, over de maand Juni. Geboren: Janna Maria, d. v. J. Kwet- ters en J. van Rijswijk; Izak, z. v. P. den Dekker en J. Simons; levenloos kind van J H. Vos en J. Savert. Overleden: Jacob Vos, 76 j., wedr. van M. van Wijnen. Geertruidenberg, over de maand Juni. Ondertrouwd: Thomas J. v. Alphen, 23 j. en Adriana M. van Uijen, 27 j.; Agathus C. van der Straaten 28 j. en en Dirkje C. A. Boetje, 25 j. Getrouwd: A C v. d. Straaten en D. C. A. Boetje; Th. J. v. Alpen en A. M. v. Uijen. Geboren Maria Cornelia Magdalena, d. v. A. J. Schouten en C. M. de Kievit; Pitronella Johanna Antonia, d. v. W. Goossens en P. Emmen. Ingekomen van: N.-Oost-Indië, M.E. A. van Arendonk en gezinBreda, C. v. Herp; Made c. a., J. Dubbelman en M. W.Segeren, Roosendaal en Nispen, A. J. J. M. StallenOudorp, N. de Boer 's Hage, C. L. L. Krooswijk; Gorinehem, W. H. Doorman; Made c. a., C. Sinx; Oirschot, Cbr. RadingsRaamsdonk, H. M. Verhulst. Vertrokken naarWoensel, J. Hermes; R'donk, Fr. J. Heiman en gezin; Nij megen, Joh. H, de Ruijter; 's Hage, D. C. A. Boetje Schiedam, A. M. v. Uijen; Breda, W. M. Smulders. Hark thr rechten. Itottcrdamschc eicrcnreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 65,902 stuks. Hoendereieren van f 3,35f 4,80 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 7 Juli 0.94 M. 0.30 M. N.A.P 8 0 91 0.24 9 0.96 0.28 10 0.81 0.19 Waterhoogte Maastricht (brug) 10 Juli 0.62 M. beneden 0. 11 0.63 v n n WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 10 Juli 2.37 M. beneden 0. 11 2.32 IdvertenÜën. 's-BBSCH, Ververstraat 21. in LOUIS XV STIJL, LOUIS XVI, EMPIRE, QUEEN ANNE. Op de Boekdrukkerij van L. J. VEERMAN kan een {geplaatst worden, om opgeleid te wor den tot letterzetter. Vereischten zijn goed lezen en schrijven. Gevraagd een ilinke Jongen om in het vak te worden opgeleid, door C. HARTMAN, Vleeschhouwer en Spek slager, te Werkendam. Te Hemden wordt met Augustus van 's morgens 6 of 7 uur tot 12 uur, van 's morgens 6 tot 4 uur. Goede getuigen verlangd, en P.G. Adres te bevragen bij den Uitgever van dit blad. Openbare Verkooping door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Donderdag 3? Juli 1911, nam. uur precies, in het café „D. L. v. d. WIEL", aan den Sasdijk, al daar, van 131 Deetaren uitmuntend te velde staande Haver, Tarwe, Rogge, Duiven boonen en Aardappelen, op de Polders: Kijfhoek, onder Dussen, Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof, Petrus plaat, Catharinaplaat en Corneliapolder, onder Made en DrimmelenIppelsche- en Wi'.helminapolder, onder deWerken; den Duil, onder Almkerk; Middel waard, Mug- genwaard, Eijerwaard, Kievitswaard, Spie ringplaat, Klein Stukje, Keizersgulden- waard en Steenenmuur, onder Werkendam. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gedrukte notitiën, welke gratis ten kantore van den notaris verkrijgbaar zijn. Na een langdurig, en op 't laatst I smartelijk lijden, overleed heden tot onze diepe droefhetd, onze innig ge liefde Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, RASTIAAN DE RAAD, in den ouderdom van 34 jaar en 6 maanden. P. DE RAAD. ADRa. OCKERSde Raad. J. A. OCKERS. P. W. DE RAAD. Da. DE RAADLankhaar. ADn. DE RAAD. JACs. DE RAAD. MARs. DE RAAD. Ma. DE RAAD. Ca. DE RAAD. Meeuwen10 Juli 1911. Gratis Herverzekering. Ook verkrijgbaar: Verkrijgbaar te Rotterdam a. h. Hoofdkantoor Wijnstraat 10 en bij H.H. Agenten. Te Heusden, bij W. VAN HELDEN, Breestraat; te Ciessen, bij J. v. HERWIJNEN. 's R0SCH, Hinthamerstraat 10, bij de Markt. Aanbevelend, Firma Jan II Lippits Gevestigd sedert 185.©. l oor ruiui 40 H A koren tegen het rijp is door A. E. VAN DER SLIKKE, Landbouwer teTiengemeter, Zuid-Beierland. te koopen een of meerdere Ainsterdaiiisclie 23 ets. Ijoten. (Trekking zonder uitstel aanstaanden Dinsdag 18 Juli) in bet openbaar onder toezicht van Notaris Groenier. te winnen was. Aangekocht voor f 5000, Prijs. Prijs. 2e. 1 Salon-Ameublement, fabrikaat onder den St. IIaart en, waarde ruim f 800. 3e. 1 Motorrijwiel, Peugeot. 4e. 1 eikenhouten Kantoor ameublement. 5e. 1 Stoewer Schrijfmach. 6e. 1 Adler Schrijfmachine. 7e. 1 Edison Handels- fonograaf. 8e. 1 Royal Standaard- Schrijfmachine. 9e. 1 Stalen Roekenkast. 10e. 1 prachtig eikenh. Schrijfbureau, lie. 1 eikenh. Roekenkast. 12e. 1 Brandkast, fabrikaat LIPS, Dordrecht. 13e. 1 Rrandkast, fabrikaat f. d. BLKKK, Tilburg. 14e. 1 Registratnurkast. 15e. 1 Brandkast, fabrikaat DE BAAS, Rotterdam. Toorts 1985 prachtige l*rijzen, waaronder 300 SPREEk)I4€HIAEi, 59 UIJHIELEA enz. enz. Vraag gratis circulaire. Loten overal verkrijgbaar, doch franco per post na ontvangst van postwissel, tegen onderstaande gereduceerde prijzen: I lot 25 ct. en porto 5 ct. is f 030. 22 loten franco f 5.10. 5 loten franco f 1.25. 44 f 10. II f2.60. 110 f25.-. Trekkingslijsten 4 dagen na de trekking franeo 7 ct. extra ff ERKENBAM. De zetting der boter is deze «eek op de markt 67I/2 ets., in de winkelt dut 721/i et pei half kilo Beren f 1 00 de 26 ttuki. SLEEXJWIJK. De zetting der bot-r bedraagt 73 et. per half kilo en die der eieren f 1 00 de 26 ttukt. BESOOIJ EN11 Juli. De prijs der Boter was heden 1 37 1 45 per Kilo. Aangevoerd K.G. Koeren f 1 17 de 26 stuks. OOSTERHGOT 11 Juli Boter f 1,34 a 1,36 per Kg. Eieren f 0,16 en 0,18 de 4 stuks GO RIN CHEM, 10 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 77 runderen 3 nuchtere kalveren, 21 vette varkens. 398 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 200 250, kalfvaarzen f 160 a 200, guiste vaarzen f 00 a 1 00. melkkoeien f 180 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f a pinken f a graskalveren fa nuchtere f 10 a 16, schapen f - a lammeren f a biggen 6 s 13 per stuk. Vette varkens 21 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,75 a 9,25 roode dito 8 25 a 8 75 witte dito 8 50 a 9.25 inl. rogge f 5.25 a 5 75 buitenl dito f 5 75 a 6. -gerst f 5. 5.60, haver f 3.50 a 4 25 duivenboonen f a blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 5.10 a 5 30 alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per half kilo Eieren f 1.00 1.10 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM10 11 Juli Op de veemarkt waren heden aangevoerd 553 vette runderen, 684 magere dito. 354 vette en graskalveren, 272 nuchtere kalveren. 689 schapen of lammeren, 471 varkens, 149 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 88 ïe kw 77 cent, kalveren le kw 112, 2e kw 90 cl. schapen le kw 50 2e kw. 42 ct. vette varkens 49 a 46 ct. licht soort a - ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 15. - a 22.idem voor de slacht f 9. a 13Biggen f 1.20 a 1 50 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 121/8 ««31/16 ton tn 214 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 54 2e kw f 50. 3e kw. f 48 Per half kilo 671/2 721/2 cent Zeeuwsche eieren f 4,10 a 4 20. Overmaassche dito f WO a 4 60 per 100. ROTTERDAM 10 Juli Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.25 a 12 00 nieuw f a Rogge f .er heet Gerst f aChevalier fa Haver f 0 - a 0 - per 100 kilo, Bruine boonen f 00 a 00 - witte fa Erwten f - - a Commissionairs li FRUIT. tt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3