F. VAN DER GELD, publiek verkoopen: OEprar 20 Hl. HATER, Diverse perceelen Hooiland LVANBLADËL Zonen, en Velleman Tas, Commissionairs ii FRUIT. AMSTERDAM. WIEL II IJ IIERNü Fotografische Kuiislinricliling. Pierre W Hoffotograaf, Specialiteit Artistieke P ergrootingen. Vruchtboomen, Laan- en Sier- boomen, Conifeeren en aller hande Siergewassen, BOUWLAND Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris DE VOCHT, Onmiddellijk na verkoop afrekening en directe geldopzending. Origineele VIERKLEUR No. 1, Opruiming origineele Michelinbanden f 5,—. A. en P. VAN WEEZENBEEK, St. Laurensstraat 19 en 21, ROTTERDAM. WAAROM J. Th. Couwenberg. Boomkweeker te BES0IJEN, Openbare Verhuring ruim 9 H.A. WEITOEMAAT Levering van Bauquetten, Kransen enz. Va,n heinde on verre 's Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van zoeken het wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten niet aan te nemen. Bij oefeningen van de cavalerie te Venlo zijn Vrijdag twee milicien-hu zaren en een paard bij het overtrekken van de Maas Dabij Neer verdronken. Over dit ongeluk vernemen we nog nader, dat het eskadron, onder com mando van ritmeester Neumann, waar toe de twee verdronken miliciens be hoorden, te paard de Maas zou over trekken. De voorzorgsmaatregelen waren genomen. De veerman had een diepte opgegeven van 1,10 M. tot 1,50 M. en zelf had men ook nog gepeild. Boven dien zou een roeibootje volgen. Toen echtereen peleton huzaren,onder luit. baron van Wassenaer, in het mid den van de Maas was, bemerkte men, dat de paarden wegzonken en dus waar schijnlijk op drijfzand terecht waren gekomen. De luitenant kon al zwem mende met het paard aan den teugel den oever bereiken, zoo ook vijf mili ciens. Twee miliciens evenwel, H. uit Hontenisse, en Van R., uit Berkel, verdronkenook een paard kwam om. Een wachtmeester, die onder zijn paard was gegleden, kon nog gered en, be wusteloos, in het bootje aan den kant gebracht worden. De oefeningen werden dadelijk ge staakt. De tioep was zeer onder den indruk van het ongeval. In de buurtschap Hemden, bij Dinx- perlo, is Vrijdag de landbouwer Scheurs bij het roggemaaien door een zonne steek getroffen; hij was onmiddellijk dood. Donderdag en Vrijdag zijn in de gemeente Smallingerland 4 arbeiders ten gevolge van de warmte bezweken. Vrijdagnamiddag werd de 48-jarige werkman Valk aan de stearinekaarsen- fabriek te Gouda zoo door de hitte bevangen, dat hij onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. De man is Zondagmorgen overleden. De kaarsenfabriek werd Zaterdag wegens de hitte stop gezet. Zondagavond is de nachtploeg weer aan 't werk gegaan. Te Waspik is de werkman D. Langer- mans, werkzaam op de scheepstimmer werf der firma Gebr. de GraafF aldaar, ten gevolge van de hitte bezweken. De arbeider A. de V. te Vledderveen is Zaterdagavond ten gevolge van de warmte bezweken. Onweer. Omtrent het onweer van Vrijdag lezen we: Onder Eist (Bet.) is de 14-jarige P. G., bezig zijnde met tarwebinden, door den bliksem gedood. Te Sprang, bij Waalwijk, is de woning van den heer Soeters door den bliksem getroffen. Aanstonds stond het huis in lichte laaie, zoodat er niets kon worden gered. Ook de landbouwschuur en stal ling werden door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. Onder de gemeente Oudenbosch is de bliksem geslagen in een arbeiders woning van D. de Veth, op Kuivezand en te Bosschenhoofd in een landbouw schuur van de wed. Den Dabber. Beide perceelen brandden tot den grond af; verzekering dekt de schade. Des nachts is de R. K. Kerk te Haaren (bij Oisterwijk) tot den grond toe afge brand. De pastorie bleef gespaard. Ver moedelijk is het gebouw des middags reeds door den bliksem getroffen en is het vuur onopgemerkt blijven smeulen. Te Krommenie is de bliksem in de boerenwoning van P. Boekei geslagen. Alles, ook duizenden kilo's best ge wonnen hooi, werd een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade. Te Harderwijk heeft een windhoos eenige boomen ontworteld en sommige daken gehavend. Een wagen met rogge woei omde landman D. N., die er onder geraakte, heeft een been gebroken. De groote boerderij van Bart Stevens op den polder Krijntjeswei, in den Biesbosch, werd door den bliksem ge troffen. De boerderij en de hooiberg brandden tot den grond af. Verzekering dekt de schade. Onder Aardenburg is de boerderij met schuren, enz. van P. J. Lanooye door het inslaan van den bliksem afgebrand. Twee stieren kwamen in de vlammen om. Te Gendringen is Zaterdag de koren molen van de heer J. Willemse door den bliksem getroffen en geheel afge brand. Zondagavond omstreeks 9 uur is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer Y. Togtema, te Zuidhorn. De voorbehuizing is behouden gebleven. De schuur is afgebrand. Verzekering dekt de schade. Ook Maandagmorgen veroorzaakte het onweer nogal eenige schade. Toen is de bliksém geslagen in de met hooi en koren gevulde bergen van den land bouwer D. v. Veldhuizen, te Barneveld. Zes biggen en een groot aantal kippen, zijn in de vlammen omgekomen. Alles was verzekerd. Te Diepenveen is de bliksem geslagen in het erve te Voorde van H. Nreuwen- huis, dat dadelijk in lichte laaie stond. Ook sloeg deze in de boerderij van W. Kanis te Zwartendijk bij Kampen. Alles is afgebrand. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Verzekering dekt de schade. De groote boerderij van Evert Kos terman, te Opheusden, is door het in slaan geheel afgebrand. Te Soest is de arbeider Lammers Muis in zijn woning door den bliksem getroffen en gedood. Ook zijn te Soest twee woningen ge troffen en afgebrand. Te Woensdrecht is de bliksem inge slagen bij den arbeider A. de M. Alles ging in vlammen op; de vrouw en kinderen van de M., benevens een zuster en haar kind konden zich nauwelijks redden. Alles is verzekerd. Een van de aanzienlijkste ingezetenen van Bergen-op Zoom had dezer dagen een dreigbrief ontvangen, waarin van hem een aanzienlijk bedrag geëischt werd, op een nader aangeduide plaats tusschen Bergen-op-Zoom en Wouw neei te leggen. De maréchaussée heeft, naar aanleiding hiervan, de hand gelegd op een, bij de politie welbekend persoon, die reeds bekend heeft. Geldgebrek had hem tot het schrijven van den dreigbrief ge bracht. Door de zedenpolitie te Rotterdam is een inval gedaan in een verdacht huis in de 2e Lombardstraat aldaar. Het huis had verschillende uitgangen en daarbij onder de bedsteden luiken, waardoor verschillende vertrekken onder den grond door verbinding hadden. De houdster van het huis is naar het huis van bewaring overgebracht, als verdacht van koppelarij, terwijl een zeventienjarig meisje, dat in het huis werd aange troffen, ter beschikking der regeering werd gesteld. Maandag werd uit Amsterdam ge schreven Het aantal stakende zeelieden heeft zich weer aanzienlijk uitgebreid, door dien het stoomschip Zeelandia, van de Kon. Holl. Lloyd, met een bemanning van omstreeks 150 koppen is binnen gevallen, en ook deze bemanning be sloten was zich bij de stakers aan te sluiten. In het laatst van de vorige week is de bemanning van de Frisia, ongeveer 100 man, van dezelfde maatschappij de gelederen der stakers komen versterken, zoodat hun aantal nog altijd grooter wordt. Sinds de opheffing van de bootwer kersstaking en andere stakingen, wordt van militaire maatregelen minder ge merkt. De meeste detachementen zijn naar hun garnizoenen terug (vandaag vertrok dat van het late reg. infanterie). Alleen de aanwezigheid der maréchaus sée herrinnert er nog aan, dat alles in de haven nog niet zijn normalen gang gaat. Het vertrek van de stoomschepen der verschillende maatschappijen heeft met volkomen regelmaat plaats. Naar het „N. v. N." met betrekking tot het gebeurde op den Zeedijk en de beschieting van de „Alster" verneemt, zijn Zaterdagmorgen de stukken, met de uitspraak van den auditeur-militair, op het regiments-bureau te Amsterdam gedeponeerd. Deze uitspraak luidt, dat de mili tairen in beide gevallen niet anders hadden kunnen handelen dan zij hebben gedaan, dat hun in geen enkel opzicht eenigen blaam treft. De uitspraak beluit met de conclusie dat de auditeur-generaal geen termen aanwezig vindt om de betrokken mili tairen gerechtelijk, d. w. z door den krijgsraad, te laten vervolgen. Dit stuk zal, meldt het blad, met alle bijbehoorende rapporten aan den bur gemeester worden toegezonden, die de bevoegdheid heeft, om indien hij bezwaar heeft tegen de conclusie, alsnog aan te sturen op een strafvervolging van de betrokken militairen, opdat in hoogste instantie beslist wordt over de juistheid van de conclude van den auditeur militair. Iemand die door zijn werkzaamheden veel langs den weg is, en nog al wat zakkenrollers van uiterlijk kent, waar schuwt in de N. Ct. het marktbezoe kend publiek tegen de praktijken dezer heeren op de markt. Hij zag er onlangs 5 onder de luisteraars naar een schreeu werig marktventer staan. En ook dien koopman vertrouwde hij niet te best. Het was er, volgens hem, dezen rede naar niet onwaarschijnlijk meer om te doen het publiek bij elkaar te houden, dan zijn waar te verkoopen, schrijft hij. Een troep Zigeuners, bestaande uit 150 mannen, vrouwen en kinderen, met ongeveer 30 wagens, die in den nacht van Zondag op Maandag in de buurt der gemeente Veur had gekampeerd, heeft gisterochtend getracht langs ver schillende wegen den Haag binnen te komen. Politieagenten stonden echter aan de gemeentegrens geposteerd om dit te beletten, Eenigen van de onge- noode gasten hadden reeds met hun woonwagens hun tenten opgeslagen op een terrein nabij de Laakhaven. De politie leidde hen in de richting van Rijswijk buiten de stad. Ook in den middag werden er nog eenigen langs den Rijswijkschen weg buiten de kom der gemeente gebracht. Vermoedelijk door het eten van be dorven worst is te Haarlem een 5-jarig kind overleden. Ook de vader van het kind is ongesteld. Geneeskundigen doen onderzoek. Piet Ooms, van De Jonge Kampioen te Amsterdam, heeft Zondag den zwem wedstrijd doer Parijs over 7 kilometer gewonnen, in 1 uur 58 min. No. 2 was Maas, van Antwerpen, 2 uur 2 min.; no. 3 Bonzon, uit Bordeaux, in 2 uur 6 min. De uitvoer van bloembollen naar het buitenland is dit jaar van zoo grooten omvang, dat de N. Z. H. tramwegmaat schappij besloten heeft, extra-goederen treinen alleen voor bloembollenvervoer te laten loopen. Te Nijmegen is Vrijdagmiddag aan de Mariënburgstraat een huis, dat werd vergroot en reeds hoog was opgetrok ken, geheel ingestort. In het ingestort pand hield zekere Br. een tapperij, welke zaak hij ook tijdens de vernieuwing en vergrooting van het gebouw bleef uitoefenen. Zes werklieden, een bezoeker van het kof fiehuis, een kind van Br. en een kind dat er op bezoek was geraakten onder het puin. Allen, met uitzondering van J,wee werklieden, zijn gewond, een paar werk lieden vrij ernstig. Het kind van Br. lag, toen het gebouw instortte, te slapen. Het verkeert in levensgevaarlijken toe stand. De fabrieksbaas Pels van de stoom- steenfabriek Petra te Deventer verge zelde Zaterdagnamiddag in een roeiboot twee jongens, zijn 11 jarigen halfbroer en een 12-jarigen neef, die wilden baden in den IJsel. Kort nadat zij zich te water hadden begeven, zag hij, dat de knapen zinkende waren. Onmiddellijk sprong hij gekleed te water en hij had het geluk beiden te grijpen, doch hij kon de krib niet bereiken en verdween met beide jongens in de diepte. Zoodra het ongeluk bekend werd, ging de politie dadelijk dreggen, die al spoedig de lijken van den fabrieksbaas en zijn halfbroer ophaalde. Zondag is het lijk van het derde slachtoffer opgevischt. Marktberichten. Ad verten ilën. Door omstandigheden ben ik, van plan mijne BooillkweekerU geheel of' gedeeltelijk op te ruimen aan verminderde prijzen. Ze bestaat in alle soorten en al wat verder tot een volledige kweekerij behoort. Belanghebbenden, die met aanstaanden Herfst of Voorjaar willen planten, noodig ik beleefd uit, alvorens hunne inkoopen te doen, bij mij eerst te komen zien. Aanbevelend, F. VAN DEK GELD. op de Gorzen, van de Heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jong de Leeuw, aan den Karnemelkspolder, op Donderdag ÏO Augustus 1611, nam. 6 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieu- wendijk, door Notaris KERKHOVEN te Werkendam. onder WIJK,. zal op Woensdagen 16 en 33 Augustus 1611, telkens des voormid dags 11 uur precies, in het café van de weduwe VAN DER MAADEN, te W ij k, veilen en verkoopen: voor den heer SIMON VAN DER WIEL Het perceel Bouwland, op den Gans akker, nabij de Heistraat, in den polder van Wijk, onder Wijk, kadaster sectie A, nummer 669, groot 1,13,70 H.A.; breeder bij biljet omschreven. Aanvaarding blootschoof 1911. Inlichtingen te bekomen bij den ver- kooper en ten kantore van den Notaris. zal Woensdag 16 Augustus 1611, des voormiddags 11 uur precies, in het Café Wed. H. VAN DER MAADEN, aan het Veer, te Wijk, in het openbaar verhuren: voor den Heer P. van Tien hoven, voor 5 jaren, 10 Hectaren, 77 aren, 35 centiaren Bouw- land: op de „Kerkverreweide", onder Wijk, in 15 perceelen, als van ouds. Daarna zal worden verkocht: voor de Erven J. van Helden Wz., ruim 35 a. 48 c. (2£ hont) Suikerbieten, wassende op perc. 8 van de „Kerkverreweide" onder Wijk. te W a a 1 w ij k, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMER MANS q.q. aldaar, op 'D i u S d a g 8 Augustus 1611, des voormiddags te ÏO ure precies, ter plaatse Onder de gemeente Loon-op-Zand, op Plantloon. verdeeld in koopen, zooals door paaltjes is aangeduid. Ha afloop dier verkooplng te ongeveer 13 uur b|) de Wed. v. Keuwijk te Baard wijk: in den Baardwij kschen Overlaat. Bijeenkomst bij LUKAS v. d. KAA, die tevens aanwijzing doet. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. Rotterdamsche eiereaTeiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 56,077 stuks. Hoendereieren van f 3,85f 5,15 per 100 stuks. Gevestigd sedert 1850. Wij leveren zoolang de voorraad strekt, de overal bekende eerste klasse model de luxe heeren-rij wielen van f 100 thans voor f' 95, met Engel- sche Dunlopbanden, lederen Kettingkast, Freewheel, Stuur met dubbele Velgremmen, nikkelen Velgen met bies en kraal, Tasch, Sleutels, Oliekan, Bel en Pomp. Deze Vierkleurrijwielen zijn uit de Vierkleurrijwielfabriek Den Haag, model 1911. Levering franco rembours. Verder leveren wij de bekende Chicago-rijwielen (gedeponeerd merk) vanaf f 15,tot f 85,—, de .Vederlandschc Vlug- rij wielen (gedeponeerd merk) één prijs f85,IVew Elswïck, Engeland's beste rijwiel f 85, Alle rijwielen met een Jaar hondsgarantie. Oude rijwielen worden ingeruild. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Hoofdagenten van Rotterdam der Vierkleur- en New Elswick-rijwielen. Alle plaatsen agenten gevraagd. TELEFOON 8344. stroomen de Maaiers naar H E U S D E N om een Zeis, Zicht, lloortuig, Zeisenbooui of -Strijker. Omdat de echte goede soorten alleen bij mij te verkrijgen zijn op volle garantie en orediet. Minzaam aanbevelend, P.S. Afnemers groote Korting! WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 31 Juli 1.39 M. beneden 0. 1 Aug. 1.3 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 28 Juli 0.81 M. 0.28 M. 4 N.A.P 29 0.88 0.29 80 0.87 0.17 31 0.86 0.17 Waterhoogte Maastricht (brug). 31 Juli 0.58 M. beneden 0. 1 Aug. 0.60 VAN WERKENDAM. De letting der boter it dete week op de markt 721/2 ets., in de winkelt dut 77I72 et<. pet half kilo Eieren f 1 05 de 26 stukt. BESOOIJEN1 Aug. De prijs der Boter was heden 1 41 1 53 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G Eieren f 1 04 de 26 stukt. OOSTERHOUT. 1 Aug. Boter fl,44 a 1,46 per Kg Eieren f 0,17 en 0,18 de 4 stuks SLEEUWIJK. De setting der boter bedraagt 80 et. per half kilo en die der eieren f 1.05 de 26 stukt. GORINCHEM, 31 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 169 runderen4 nuchtere kalveren, 20 vette varkent. 983 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 260 3n0, kal/vaarzen f 160 a 180 gutste vaarzen f 00 a I 00, melkkoeien f 200 a 240, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken /00 a 000, graskalveren f 40 a 60 nuchtere f 12 a 18 schapen f - a lammeren f - a biggen f 1 a ïk per stuk. Vette varkent 24'/2 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 9,25 roode dito 8. a 8 50 witte dito f 8.50 a 9.7 5 inl. rogge f 5.40 a 5 80 buitenl. dito f 5 75! a 6. gerst f 5.35 i 5.80, haver f 3.50 a 4.25 duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 5.35 a 5.60 alles per heet Boter 75 a 80 ct. per half kilo. Eieren f 1.05 1.15 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM,31 Juli— 1 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 775 vette runderen, 632 magere dito. 388 vette en graskalveren, 286 nuchtere kalveren 900 schapen of lammeren, 539 varkens, 244 biggen. De prijzen waren a/s volgt: runderen le kwaliteit 88 ie kw Hcent. kalveren le kw 110, ie kw 80 et. schapen le kw. 46 ie kw. 34 et. vette varkens ->9 a 44 et. licht soort 40 a 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvtren f 12. - a 16.idem voor de slacht f 7. a 10.Biggen f 1.20 a 1.50 per week. Op de botermarlt werden aangevoerd 63/8 en 21/16 ton en 214 stukken van een half li o Prijs le kwali teit f 57 ie kw. f 54, 3e kw. f 52 Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 4 60 a 4 80, Overmaassche dito f 4 80 a b. - per 100. ROTTERDAM 31 Juli. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.25 a 11 50 nieuw f a Rogge f 7.— 7 25 er heet Gerst f 8 25 a 8 75 Chevalier fa Haver f O.-- a 0.- per 100 kilo, Bruine boonen f 00 a 00witte fa Erwten f - a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3