Valencia is de oude burcht, die op een rots over het plaatsje hing, ingestort. Een geweldige lawine van steenen begroef het plaatsje; 30 huizen zijn vernield, 9 lijken en talrijke gewonden werden uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Te Antwerpen heeft, naar het „Hbl. v. Antw." meldt, een Nederlander zijn ▼rouw vermoord. Het blad schrijft daar over Donderdagavond half Degen kwam aan de Schijnpoort een man bij de twee op post staande agenten en zeide hun met het kalmst© gelaat, dat ze eens moesten meegaan, want dat wat verder in de gracht, nabij de vesting, zijn vrouw lag, die hij onder water gewurgd had. Hoewel de agenten dachten met iemand te doen te hebben, die niet wel bij het hoofd was, vergezelden ze toch den zonderling. Op de aangeduide plaats vonden ze werkelijk het lijk eener vrouw. Terwijl de zonderlinge man naar het politiebureel gevoerd werd, ontbood men den geneesheer, die enkel nog den dood door verwurging kon bevestigen. Op het politiebureel legde de aan gehoudene met de grootste kalmte, en zonder de minste ontroering of gevoel van spijt uit, hoe alles zich had toe gedragen. Nadat het proces-verbaal was opge maakt en de moordenaar het met de grootste kalmte onderteekend had, werd hij ter beschikking van de justitie op gesloten. De Albaneezen keeren naar hun haardsteden terug. Vrijdagmiddag te 2 uur is de terugkeer der vluchtelingen begonnen en de rebellen trekken in groepen van 200 of 300 man terug naar hun verwoeste land. Het moet den overheden te Padgoritsa ongeloofelijk veel moeite gekost hebben de Malissoren te overreden om vertrouwen te stellen in de beloften der Porte. Een bittere ervaring van vroeger had de opstande lingen geleerd voorzichtig te zijn met de aanvaarding van Turksche beloften. Als Montenegro thans geweigerd had mede te werken tot den terugkeer der vluchtelingen, die bij duizenden op Montenegrijnsch gebied een toevlucht hadden gezocht, dan zou een Turksch- Montenegrijnsch conflict moeilijk te vermijden zijn geweest. Maar de zaak werd Montenegro wel wat kostbaar op den langen duur. Het onderhoud der Albaneesche vluchtelingen verslond schatten en al steunde Rusland, het was toch een geduchte last voor een arm land als Montenegro. Het volk in Montenegro moet dan ook blij zijn over den terugkeer der Albaneezen. Vooral de grensbevolking, die te arm is om iets tot het onderhoud der dure gasten bij te dragen, is in haar schik. Aan het Berliner Tageblatt wordt uit St. Petersburg geseind: Uit Mantsjoerije komen berichten van geweldige stort regens, die ernstige overstroomingen hebben tengevolge gehad. Vele dorpen staan geheel onder water en een ont zaglijke menigte menschen en vee zijn omgekomen. In een dorp alleen zijn meer dan 700 Chineezen verdronken. In de nabijheid van Doeitsinsjan ver dronken meer dan 400 menschen. Het juiste aantal van de slachtoffers is nog niet bekend. Te Chicago werd eenige dagen geleden een eenvoudige vrouw, die zich Cathe- rina Porter noemde, en als dienstbode in betrekking was, door een automobiel overreden. Bij de gerechtelijke schou wing van het lijk bleek echter, dat de zoogenaamde Catherina Porter eigenlijk mrs. Catherina Edgar heette, en eens een zeer schoone en voorname vrouw, echtgenoote van den staalkoning en rnulti millionnair Selvyn Edgar, van St. Louis, geweest was. Eenige jaren geleden behoorde zij nog tot de toon aangevende kringen van Chicago. Een opzienbarend echtscheidingsproces ont bond haar huwelijk. Zij werd aan het haar ten laste gelegde overspel schuldig bevonden en haar kind werd den vader toegewezen. Na de uitspraak was mrs. Edgar plotseling verdwenen en sinds dien tijd kon niemand een spoor meer van haar vinden. Eindelijk, door haar gewelddadigen dood, ontdekte men haar weer. De vrouw des huizes, bij wie zij in dienst was, verklaarde, dat zij altijd een yverige en oppassende dienstbode was geweest. Zij ging bijna nooit uit en wanneer ze al eens uitging was zij dicht gesluierd. Nooit kreeg zij bezoek en zij sprak weinig. Men veronderstelt, dat zij dienstbode geworden is om voor haar misdrijf te boeten. Na de warmteperiode is een tijdperk van koude in Noord-Amerika begonnen. Te Bay City (Michigan) is er in den nacht van 25 Juli gedurende 5 min. sneeuw gevallen. Dat is de eerste maal voor zoover men weet, dat zulks in de maand Juli in deze streek gebeurde. Te Findlay (Ohio), moet het den 25=ten der maand Juli ook zoo gesneeuwd hebben, evenals in den omtrek van Pittsburg. In deze laatste stad was het op 25 Juli zoo koud dat de tram maat schappij op haar lijnen verschillende open rijtuigen door gesloten wagens heeft moeten vervangen. Ook te Ottawa heeft het den 25sten Juli licht ge sneeuwd. De temperatuur is zeer gedaald. In de Vereen. Staten heeft zich een comité gevormd tot viering van het eeuwfeest van den vrede tusschen de Engelsch sprekende volken, door den bouw eener monumentale brug over de watervallen van de Niagara of door den aankoop van Sulgrave Manor, het verblijf der voorouders van George Washington in Engeland, ten einde daar een museum te stichten. De staking van het spoorweg-perso neel breidt zich te Londen met onrust barende snelheid uit. Te Liverpool staakt ook personeel van de Londen en Noord-West spoorweg. Van deze spoorweg hebben zich reeds 2 a 3000 man bij de staking aangesloten. Het personeel van alle stations behalve een hebben het werk neergelegd. Zij eischen 54 uur werk per week, en twee shil lings verhooging. Het staat thans onomstootelijk vast, dat het vergaan van het Amerikaansclie pantserschip „Maine" op 16 Februari 1898 ter reede van Havanna, waarbij de gausche staf en de helft der bemanning, 296 koppen, om het leven kwam, ver oorzaakt is door eene ontploffing aan boord en niet door een Spaansche mijn of torpedo, zoodat het voorwendsel voor eene oorlogsverklaring ongegrond is geweest. ■Maalsel ||k. Nieuws. Heusden, 9 Aug. Eene afdeeling „Padvinders" bezocht onze gemeente. Ze waren 14 in getal en kwamen van Apeldoorn op de fiets. De eerste dag hadden ze te Nijmegen, den volgenden dag te 's-Bosch gekampeerd. Ze gingen nu over Heusden, Gorinchem naar Dordrecht. Een der Padvinders, die ons de gewen- schte inlichtingen verstrekte, was een jongen van 12 jaar, flink uit de kluiten gewasschen en zag er, evenals zijn compagnons, zeer ondernemend uit. Vrijdag a.s., des namiddags ten 7,30 ure, zal de raad dezer gemeente vergaderen ter behandeling van de volgende onder werpen 1. Notulen der vorige vergadering; 2. Benoeming hoofd der school, m.u.l.o. Voordracht: 1. A. C. van ter Tooien, Stad Vollenhoven, 2. M. Glastra, Driebergen, 3. J. van Doorne, Hillegersberg, 4. J. L. A. Thielman, Sommelsdijk. 3. Verzoekschrif ten restitutie vergunningsrecht Wed. Sasse en A. v. d. Heijden. 4. Wijziging begrooting 1911 (aankoop schuren erven mevrouw Roomer). 5. Hoofdelijken omslag 1911. Óp de j.l. Dinsdag alhier gehouden premiekeuring van dekhengsten en van tweejarige hengsten, werden 11 dekhengsten en 6 tweejarige hengsten voorgebracht. De jury bestond uit de heeren M. de Roon, voorzitter, P. H. den Ouden, Rood- zant en luitenant Bessem. Voor de dekhengsten van 3 jaar en ouder, werden bijdragen van f 150 toegekend aan „Rinaldo" van M. Timmermans te Hel- voirt; „Elegant" van Heuff Celleudonk te Kerk-Avezaath„Cicero" van gebrs. Oerle- mans van der Schans te Drongelen en „Ehrenknabe" van de Associatie „Bies- bosch" te Werkendam, zijnde de nummers 19, 20, 23 en 27 van den catalogus. Aan tweejarige hengsten werd geen enkele onderhoudsbijdrage toegekend. Wcrkcndain. Zaterdag 1.1. slaagde te 's Gravenhage voor het tweede deel candidaat-notaris examen onze dorpsgenoot de heer J. Mulder. Heden maakte de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" een uitstapje naar Breda. Verleden week Zondag trapte bij het zwemmen het 12-jarig zoontje van F. K. te De Werken, in een scherf glas, met het gevolg, dat thans in hevige mate bloedver giftiging is geconstateerd en het kind erg lijdt. llabiloniënbroek. Op Zondag a.s. des namiddags te 3 uur zal alhier in den boomgaard tegenover Joh. van Daalen, door het Heilsleger uit Gorinchem eene samenkomst worden gehouden. Iteneden-Laiigstraat. De rog- geoogst is onder de gunstigste omstandig heden vroeger verloopen dat in gewonejaren. Het gewas kan in alle opzichten uitstekend heeten. Met het zaaien van knolgroen is men druk bezig, maar de grond is voor de ontkieming van het zaad zeer droog. Met het oog vooral op den slechten grasgroei zou het wenschelijk zijn, dat de akker eene goede naschaar gaf. fl3eso|)en. Toen Zaterdag de jonge juffrouw W. M. op de flets reed, had een jongen de brutaliteit tegen de flets te duwen. Zij viel tegen den grond, met het ongeluk kig gevolg, haar been te kneuzen. Zondag had de heer D. K. alhier, het ongeluk van de fiets te vallen en zijn been "te breken. Drim melen. Als een zeldzaam voorval kan vermeld worden, dat terwijl twee hengelaars alhier aan 't hengelen waren, „beet kregen", tegelijk ophaalden en tot de ontdekking kwamen, dat één baars aan twee hengels hing en beider haken in den bek had. *Eelhen. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. Een nieuwe oproeping is thans gedaan. Gravcuioer. Dat vooral honden slecht tegen de warmte kunnen ondervond Zaterdag alhier de bakker P. uit Waspik. Zijn trekdier viel plotseling dood voor de kar. Het cadaver werd ter plaatse onmid dellijk begraven. Herpt. Zondag hield de kegelclub „Door Vriendschap saam verbonden" een onderlinge kegel wedstrijd. De uitslag was als Volgt: Personeele prijzen: le W. Kuijs, 2e W. Verhoeven, 3e T. van Sprang, 4e A. Buijs Jaczn., 5e T. van den Broek, 6e Jac. Ver hoeven, 7e F. v. d. Leur. Vrije baan: le W. Kuijs, 2e Jac. Ver hoeven, 3e J. Fitters. Kampioensprijs W. Kuijs. Het feest werd opgeluisterd door de har monie „De Eendracht", welke een mooi concert gaf, waar velen, ook uit omliggende gemeenten, met genoegen naar luisterden. Er heerschte een gezellige toon, waardoor allen in opgewekte stemming verkeerden. Dit jaarfeest is dan ook uitnemend geslaagd. Het mooie zomerweder werkte daartoe zeker veel mee. De landbouwers beginnen zeer te klagen dat de muizen veel schade beginnen aan te richten in de aardappelvelden. Herw|jnen. Voor de driejarige vos- merrie „Dora", toebehoorende aan den heer M. H. Bok alhier, welke merrie op de op 16 Juli j.l. gehouden premiekeuring te Zalt-Bominel een prijs toegekend is, werd door den heer Van 't Sant te Kaatsheuvel tevergeefs negenhonderd gulden geboden. Wel een bewijs dat het een prachtexem plaar van een dier is. Hurwencn. Ter voorziening in de vacature van poldermeester van den Hur- wenenschen uiterwaarden polder, welke vaca ture is ontstaan door de benoeming van den heer D. A. van der Kaaij te Rossum tot hoofdgeërfde, zijn candidaat gesteld de heeren 1 W. Verhaak, 2 H. Verhaak, 3 J. Buijs. Meeuwen. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Pruis- sen, thans onderwijzer te Dordrecht, geslaagd voor acte Fransch L. O. Raainsdonk. Aan de stoomzuivel- fabriek alhier werd in de maand Juli 1911 verwerkt 163593 L. melk. Sleeuwffk. Eergisteren had alhier een treurig ongeval plaats. De ruim 15 jarige zoon van T. R. alhier, zou na afloop van zijne werkzaamheden in de hoepel- makerij, met eenige kameraden gaan zwem men aan den kant van de Merwede. Nauwe lijks had hij zich te water begeven, toen zijne metgezellen hem voor hunne oogen zagen verdrinken. Eenige oogenblikken daarna haalde men zijn lijk op, dat naar de ouderlijke woning werd overgebracht. Sprang. Bij enkele landbouwers is onder haar vee, loopend in de weide langs de „oude straat", mond- en klauwzeer uit gebroken. De vereischte voorzorgsmaatre gelen, om zoo mogelijk deze epidemie tegen te gaan, zijn genomen. Berichten wij onlangs dat met de afwerking van het restauratiewerk aan den gemeentetoren alhier, een aanvang was ge maakt en dat dit werk binnen korten tijd zijn voltooiing zou bereiken, thans kunnen wij berichten, dat het werk is afgeloopen. Door één en andere versiering die is aan gebracht, zoowel van binnen als buiten, heeft de toren een prachtig aanzien ge kregen en is hierdoor een waar sieraad voor deze gemeente geworden. Waalwijk- Vrijdagavond werd een begin van brand ontdekt in de slaapkamer van den heer Hamburg. Door de klanten, die juist in den barbierswinkel waren, werden de kinderen uit het vol rook zgnde vertiek gedragen en de brand gebluscht. Waspik- Zaterdag had alhier door B. en W. de aanbesteding plaats van steen kolen en petroleum, ten behoeve der ge meente. De leverir.g van steenkolen werd gegund aan C. de Hond voor f 136,75 per wagon en van de petroleum aan de Wed. B. A. Klerks voor 9 cent per L. Wouclrichem. De gemeenteraad besloot met algemeene stemmen tot het zenden van het navolgend adres aan den minister van financiën: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen het gemeentebestuur van Woudrichem, dat het met ontroering heeft kennis geno men van den voorgenomen aanleg eener staatszegenvisscherij te Werkendam in de Nieuwe Merwede; dat diezelfde ontroering in alle rangen en standen der gemeente, die toch in en door de visscherij haar gansche bestaan vindt, in sterke mate uiting vindt, dat door den aanleg eener zoodanige visscherij niet alleen de visscherij en dezer gemeente ten zeerste zouden worden getroffen, maar ook alle visscherij op de Merwede en Waal ernstige schade zouden lijden, dat ook door het opvangen van zalmen en elft in zooda nige mate als dat alleen een groote zegen- visscherij kan, de voortplanting van di9 edele vischsoorten in sterke mate zou bena deeld worden en tenslotte het visschersbe- drijf op alle groote rivieren zou ten onder gaan dat eeae commissie uit den raad direct belanghebbenden aan uwe excellentie zoo noodig nog nadere gronden van bezwaar wenscht toe te lichten. Redenen, waarom het uwe excellentie eerbiedig verzoekt de voorgenomen inrich ting eener Staatszegenvisscherij te Werken dam op de Nieuwe Merwede niet te doen plaats hebben. Aan de gemeenten Gorinchem, Zaltbommel en Brakel is om adhaesie verzocht. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Er kwam sinds verleden week slechts weinig verandering in den handel en in het bezoek ter markt. De prijs van alle vee, behalve die van het vette rundvee, ging omlaag. Vette varkens en biggen gingen in prijs torug. Alleen paarden blij ven steeds even duur. De prijzen waren als volgt: vet vee late kwaliteit 76 k 81 ct., 2de kwaliteit 63 k 69 ct., vette kalveren -56 a 58 ct., vette var kens 52 4 56 ct., voor Engeland, 50 k 53, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 165 f 212, neurende f 140 k f 245, guste f 110 k f 185, pinken f 60 k f 120, kalveren f 12 al f 24, biggen f a f drachtige zeugen f 60 f 69, drachtige gelten f38 k f45, schot telingen f 20 f 28, schapen f k f vette schapen f 18 i f 23, luxe-paarden f 550 4 f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 320 k f 450, 2e kwaliteit f 230 k f 380, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 280, ander- halfjarige f if per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 17 zalmente Woudrichem 107 zalmen, alsmede een partij snoek en paling; te Brakel 33 zalmen; te Nieuwaal 46 zalmen; te Opijnen 7 zalmente Bato's Erf 4 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 0.75 f 1.82 per half kilo. Deze week verlieten na een vierweeksch verblijf 185 kinderen de koloniehuizen „Weezenkas" en „Kinderhuis" teNunspeet en „Zwartendijk" te Egmond aan Zee. Vrij dag en Zaterdag werden deze drie tehuizen van het Centraal Genootschap weder door een evengroot aantal jonge gasten bevolkt. Gelijktijdig brengen nu 95 kinderen hun vacantie in de bosschen en 315 aan zee door. Burgerlijke Stand. Heusden, van 28 Juli tot 4 Aug. Geboren: Alida Gerda, d. v. A. de Haan en C. W. Ch. Odé; Adrianus Gijsbertus, z. v. H. Greve en H. Kooien. Overleden: Aagje van der Brugge, 4 m.; Leonardus Wassen, 70 j. Andel, van 1 tot 31 Juli. Geboren: Jacob, z. v. J. W. Naaijen en C. D. Broekhuisen. Overleden Dirkje Verhoeven, 68 j., wed. van J. van Drunen Ivo Verbeek, 3 m. Vertrokken naar: Zwijndrecht, wed. J. Ph. Redert en gezin Heusden, G. den Dekker. Ingekomen van: Nijmegen, A. N. OpsteltenDussen, C. van Helden Vuren, H. C. van Zanten. Geertruidenberg, over de maand Juli. Geboren: Johannes Antoni-us, z. v. Fr. Renniers en D. J. Strijp Wilhel- mina Johanna, d. v. A. G. v. Alphen en P. E. EelandsHenrica Gerarda Agnes en Maria Petronella Johanna, d. v. H. W. C. Bruurmijn en A. J. M. Driessen Maria Ignatia Elisabeth, d. v. A. C. Krols en A. H. A. Krols Maria Johanna, d. v. J. v. Uijen en P. J. v. d. KieboomPieter, z. v. R. J. van Dongen en A. Jas. Overleden: Maria A. Janssen, 2 j. Ingekomen van: Raamsdonk, R. v. Seeters en gezinBergen-op-Zoom, A. Ph. Zijlmans St. Pieter, J. G. Broekma en gezinUtrecht, M. J. Westerouen van MeeterenR'donk, H. C. 0., M. L. en J. M. Janssens Waspik, J. M. v. Dijk R'donk, W. M.Gamers's-Bosch, M. Th. J. Bogaerts; Made c.aW. A. Sinx en gezin R'dam, A. J. Jacobs Waspik, C. v. Etten en echtg. Vertrokken naar: Rotterdam, M. C. A. SonderHeusden, A. P. P. Peeters en gezinOosterhout, C. v. d. Bosch en echtg.R'dam, J. A. v. d. Heijden en gezin Made c.a., N. Staal, R'donk, L. M. SmuldersMade c.a., G. v. d. Hoven en gezin's-Hage, J. O. de Ruijter; Tilburg, M. Berns en gezin; Harlingen, A. de BruijnKlundert, P. A. Dubbelman en gezinGinneken, O. P. Wessels en E. J. A. Krols. Veen, over de maand Juli. Ondertrouwd: G. van Helden, 27j. en J. Burgers, 21 j. Getrouwd: D. Kamerman, 42 j en J. Bax, 31 j. Geboren: Maarten, z. v. A. Duister en C. van Hoven; Johannis, z. v. B. den Boer. Almkerk, van 15 tot 31 Juli. Ondertrouwd: H. Braun, 26 j. en E. van Burgel, 23 j. Geboren: Herminus, z. v. P. van Burgel en C. Braun; Geertruida, d. v. Z. Groeneveld en A. SchoutenGovert, z. v. A. G. voor den Dag en J. Bies heuvel Jan, z. v. B. Schoenmakers en M. J. Kon. Ingekomen vanAmsterdam, G. J. en J. C. v. d. Kaaden; De Werken en Sleeuwijk, E. van Burgel; Capelle a. d. IJssel, H. W. Gruteke; Oudshoorn, C. Ketel. Vertrokken naar: Utrecht, B. en J. D. Bianger; Wijk, J. van Helden. Kantongerecht Waalwijk.. Uitspraken van 3 Aug. 1911. Aa. Ma. de K. te Kaatsheuvel, overtr. algem. veiligh. f 3 of 2 d. J. J. H. te Loonopzand en C. v. T. te Wijk, beide overtr. prov. regl. ieder f 1 of 1 d., M. C. P. te Drunen, W. v. M. te 's-Bosch, J. J. v. H. te Udenhout, W. v. B., J. v. E. en B. A. H. B., allen te Vlijmen, H. K. te Baardwijk, H. G. de B.,C. W. v. N., F. J. L. M. en M. v. d. B., allen Waalwijk, A. J. H. te Kaatsheuvel, W. H. de G. te Besoijen Dezelfde, S. D. te Clinge, allen overtr. motor en rij w. regl. ieder f 1 of 1 d. A. v. d. H. te Hedikhuizen, overtr. alsvoor, e. a. f 1 of 1 d. en f 10 of 10 d. P. F. E. te Drunen en Th. de G. te Nieuwkuijk beide overtr. arbeidswet, ieder f 2 of d. W. v. F. te Nieuwkuijk, overtr alsvoor vrij. J. G. T., M. v. V. eu A. v. G., allen te Waalwijk, overtr. veld- pol. ieder f 3 of 2 d. M. v. E. te Vlijmen, overtr. spoorweg regl. f 2 of d- A. v. H A. J. v. A. en A. L. P. allen te Waalwijk, burengerucht, f 2 of 2 d. J. B. te alsvoor, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. M. O. te Vlijmen, G. J. te Besoijen, beide openb. dronken schap, ieder f 2 of 2 d. J. v. B. te Veen, overt, prov. regl. f 1 of 1 d. Aa. Ma. H. te Kaatsheuvel, strooperij, f2 of 2 d. P. v. d. L. te Vlijmen, overtr. alsvoor, f 3 of 3 d. J. A. K. te Waspik, overtr. prov. regl. f 1 of 1 week tuchtschool J. C. v. G. te Sprang straatschenderij, f 5 of 3 weken tucht school. J. Th. B. te Tilburg, jacht- delict, waartegen vonnis verzet, 4 d. hechtenis. Binnenland. H. M. de Koningin-Moeder heeft f 300 geschonken voor de slachtoffers van den brand te Brakel op 16 Juli j.l. Bij de familie in den Haag is bericht ontvangen, dat mr. J. Ch. de Marez Oyens, lid van de Eerste Kamer en oud-minister van waterstaat, die in Beijereu een gedeelte van den zomer doorbrengt, sedert eenige dagen vermist wordt. Hij was van een wandeling niet teruggekeerd. Tot dusver bleven alle pogingen om den vermiste op te sporen vruchteloos, zoodat vermoed wordt, dat hem een ongeluk overkomen is. Mr. G. H. de Marez Oyens, zoon van den oud-minister van waterstaat, deelt het volgende mede Mr. De Marez Oyens, oud-minister van waterstaat, lid van de Eerste Kamer, vertoefde op 3 Augustus te Parten- kirchen, in Zuid Beieren. De heer De Marez Oyens zou daar om half-elf uur 's morgens een wandeling van ander half uur gaan ondernemen en is sinds dien tijd niet teruggekeerd. Alle na sporingen, welke gedaan zijn, waren vruchteloos. Men vermoedt, dat de heer Oyens te water geraakt en verdronken is. De mogelijkheid van een misdaad acht de familie niet uitgesloten. Er wordt in de streek, waar de heer Oyens vertoefde, een spoorweg aangelegd, waarbij een 1000-tal vreemde arbeiders werkzaam is. Intusschen staat vast, dat de heer Oyens is uitgegaan zonder een noemens waardig bedrag aan geld bij zich te hebben. Men acht het uitgesloten, dat de heer Oyens een bergtocht heeft ondernomen. Van hoogerhand wordt een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de klach ten, dezer dagen vernomen over het houden van eene marsch-oefening door de le comp. van het le bat. inf. te Delft, bij de groote hitte in de vorige week, waarbij zoovele manschappen en kader leden zijn flauw gevallen, die later straf kregen. Hieraan kan nog worden toegevoegd dat in den afgeloopen week, nu het minder warm was, geen marschoefe- ningen hebben plaats gehad, hoewel het de gewoonte is, die minstens een maal per week te houden. De luitenants ter zee Rambaldo en Van Stein zijn Zaterdag te Soerabaja met den ballon Batavia opgestegen met het doel Semarang te bereiken. Nabij Blora is de Batavia verongelukt, waarbij de luitenant ter zee Rambaldo gedood is. Het ongeluk, dat dezen jongen veel- belovenden zee-officier heeft getroffen zal allerwegen deelneming verwekken. Blora, nabij welke plaats de Batavia is verongelukt, ligt in de residentie Rembang. De ballon had reeds het drie vierde gedeelte van den afstand Soera bajaSemarang afgelegd. Volgens een bericht in de Staats courant komen in verschillende dag bladen in den laatsten tijd advertenties voor van een zekeren A. Bakker, Medi cine Hat, provincie Alberta, Canada, waarbij hij aanbiedt gegadigden aan betrekkingen in dat land te helpen. Alvorens op die advertenties in te gaan, wordt belanghebbenden aange raden omtrent Bakker inlichtingen in te winnen bij het departement van buitenlandsche zaken te 's-Gravenhage. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Op grond van de bepalingen van de nieuwe zedelijkheidswetten is proces verbaal opgemaakt tegen iemand, wo nende aan den Stationsweg alhier, wegens het trekken van geldelijk voor deel uit ontucht. Hij is reeds ter beschikking van de justitie gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring. Zondagmiddag is een bootwerker te Amsterdam, F. Vonk, tamelijk onder den invloed van sterken drank, binnen gedrongen in de woning van Van Ingen, ook bootwerker, in de Binnen-Dommel- straat, aldaar, met wien hij, naar hij in den loop van den dag meermalen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2