Broodbakkersknecht P. G„ Meii-HuisHster. Bekendmaking. Aanbesteding. Fruitgewas. Benedenwaarden, Fruitgewas. L VAN BLADE Zonen, Sier- en MtentÉen. eene fatsoenlijke Dienstbode, Ten gemeentehuizevanLeeuwarden aanbesteed Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris RIET RA te Dossen, publiek verkoopen: Het FRUITGEWAS, Br akel. B. A. BUIJSING DAMSTÉ, publiek verpachten: De NA WEI DE, VERHURING verhuren: Notaris Kerkhoven, te Werkendam, BOUWLAND Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris ZIJNEN DE GIER De levering van 1300 paar Vrouwen- en Jongensklompen, volgens in te zenden monsters. Openbare Verhuring ruim 9 H.A. WEIT0EMAAT Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Bouqnetten, Kransen enz. gezegd had, wou afrekenen, omdat Van Tngen tijdens de stakiDgtotde «onder kruipers" had behoord. De vrouw van Van I., begreep onmiddellijk, waarom het den man, die in zeer opgewonden toestand was en allerlei onsamenhan gende bedreigingen uitschreeuwde, te doen was, trachtte Vonk op de trap tegen te houden, waarop deze trachtte zich met geweld toegang te verschaf fen. Het volgende oogenblik kwam Van Ingen te voorschijn en stiet den bin nendringer een groot mes in de borst. Een worsteling volgde, die echter slechts van korten duur was, daar Vonk, nog voordat hij en Van Ingen van elkaar gescheiden waren, bewusteloos ineen- zonk. In zeer bedenkelijken toestand werd hij naar het Binnengasthuis over gebracht. Bij de overbrenging van den dader naar het politiebureau nam het publiek een zeer dreigende houding tegen hem aan, zoodat de agenten niet konden voorkomen, dat hij eenige klappen opliep; de agenten moesten met de sabel in de hand ruim baan maken. De getroffene was in zoo ernstigen toe stand, dat hij niet gehoord kon worden. Het schijnt wel vast te staan, dat Van Ingen uitzelfverdediginggehandeld heeft en op een aanval steeds voorbereid is geweest. Maandag kon de getroffene eenige oogenblikken door de politie worden gehoord. Hij zeide, Van Ingen slechts over diens gedrag bij de staking te hebben willen onderhouden. Laatstge noemde is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Een vrouw uit Assen, die met haar gezin te Waddenscheid (Westfalen) woont en Vrijdag de lange reis van daar naar Assen wilde maken om haar ziek kind onder behandeling van haar genees heer te Assen te stellen, kwam in den trein tusschen Winschoten en Lichten voorde tot de ontdekking, dat haar kind op haar schoot gestorven was. Te Hengelo (O.) speelden een paar jongens van ongeveer 12 jaar een zeer gevaarlijk spelletje. Toen Zaterdagmid dag de trein, welke om 2.26 te Enschedé aankomt, naderde, gingen ze op de rails liggen. De machinist zag gelukkig het gevaar, remde uit alle macht en bracht den trein tot staan op zeer korten af stand der deugnieten, die daarna het hazenpad kozen. Men meldt uit Aalten Een ongehuwde vrouw, moeder van 2 kinderen van nog zeer jeugdigen leeftijd, verzocht aan een vriendin, om een oogenblik op de kinderen te passen, doch heeft tot heden de kinderen niet teruggehaald. De ontaarde moeder is er met een goeden vriend vandoor ge gaan. Sedert eenige dagen heerscht er brand in een uitgestrekt terrein veen- en boschgrond achter de schietterreinen van het le reg. inf. te Witten bij Assen. Aan blusschen valt niet te den ken. Reeds zijn eenige hectaren bosch, toebehoorende aan de gemeente Assen en den heer Blomsma aldaar, benevens een voorraad turf, verbrand. De gemeentepolitie te Nijmegen heeft Zondagnacht een mooie vangst gedaan. Op zijn ronde, waarin ligt het huis van mr. Van der Goes, aan den Oranjesingel, die achter het deurraam de afwezigheid van de familie had aangekondigd, onder zocht de agent Meijer, of daar alles in orde was. Hij hoorde gerucht en zag, dat aan de achterzijde bij de keuken een ruit was uitgesneden, en de keuken deur openstond. Voorbijgangers vroeg hij, andere agenten te waarschuwen. De inbrekers, zich ontdekt ziende, trachtten te ontkomenéén hunner vuurde viermaal. De agent antwoordde met in de lucht te schieten en met zijn wapen dreigend,-hield hij de inbrekers binnen. Toen* een inspecteur met een agent ter hulp kwam, werden de inbrekers in huis achtervolgd, 't Was moeilijk, hen te vangen, omdat zij van het eene vertrek in een ander vluchtend, telkens de deur afsloten. Op de bovenverdieping slaagde de politie erin, na het intrappen van een deur, de inbrekers te arresteeren. Het zijn drie Nijmegenaars: Arts, 17 jaar, Hendriks en Beusekom, beiden 21 jaar. Zij waren van inbrekerswerktuigen voor zien en gewapend met dolken en ploer- tendooders. Arts had geschoten met een revolver van mr. Van der Goes. Zij hebben in het benedenhuis erg huis gehouden. Zeer waarschijnlijk zijn zij ook schuldig aan vroegere inbraken. De politie te Nijmegen heeft nog twee personen van ongeveer 20 jarigen leef tijd aangehouden, zekere Sch. en M. Zij hebben aan de inbraak in de woning van mr. Van der Goes wel niet mee gedaan, maar worden sterk verdacht van medeplichtigheid aan vroegere dief stallen met inbraak. En Sch. moet de hoofdpersoon zijn van het inbrekers gilde. Tien jaar geleden werd te Wapserveen (Dr.) een man vermoord; noch het lijk, noch de dader werd gevonden. Het echtpaar B. te Wapserveen, indertijd reeds verdacht van den moord, kreeg Vrijdag ruzie, waarbij de vrouw den man van het zoo IaDg geleden misdrijf beschuldigde. Beiden werden in hech tenis genomen en naar Assen overge bracht. Het geraamte van den vermoorde is thans gevonden, diep in den grond, op 20 meter afstand van het huis van B. Hierover wordt aan de Asser Ct. ge schreven Beide aangehoudenen staan nietalleen zeer ongunstig bekend in Wapserveen, maar ook bij de rechtbank voor begane misdrijven. Toen de moord in Juni 1900 gepleegd was, koesterde men reeds dade lijk argwaan tegen dit echtpaar. De oude Karstens kwam op een avond in Juni van het erf van B. Daarna is Karstens niet meer gezien. Eenige dagen hierna werd een waterketel, toebehoorende aan Karstens, in een veenput gevonden, waar de verdachte K. B tot voor korten tijd werkte. Nog meer voorwerpen wer den uit het huis van den vermoorde vermist. Met nieuwen moed ging men naar een oplossing zoeken, doch alles bleek vruchteloos. Dat K. B. wel degelijk steeds verdacht is geweest, zegt het feit, dat B. enkele malen door de bevolking is afgeranseld geworden en men hem zelfs alle inkoopen weigerde, met het doel het echtpaar uit de gemeente te verdrijven. Dit is inderdaad ook gelukt. B. verhuisde niet lang na den moord naar Darp, gem. Havel te, om na de on bewoonbaarverklaring van zijn woning aldaar weer naar Wapserveen terug te keeren. Eindelijk na zooveel jaren hebben de vermoedelijke moordenaars iets laten ontvallen, en eindelijk zal deze moord geschiedenis waarschijnlijk tot klaarheid gebracht worden. De vrouw heeft vol ledig haar misdrijf bekend. Wapserveen is voorloopig al blijde, dat dit paartje achter slot en grendel zit. Nader worden aan „De Ct." de vol gende bijzonderheden gemeld: Vóór den moord heeft Bruinewold geruimen tijd in Duitschland doorge bracht, terwijl zijn vrouw te Wapserveen woonachtig bleef. In dien tijd leefde zij, volgens haar eigen bekentenis in intieme verstandhouding met Karsten, den vermoorden man. De gevolgen bleven niet uit. Een kind werd geboren. Dit kind heeft zij met behulp van Kar sten verdonkermaand. Toen na dien tijd haar man uit Duitschland terugkeerde, vreesde zij, dat haar gedrag en hande lingen zouden uitlekken en beraamde het plan, Karsten van kant te maken. Zij vertelde daarom aan haar man, dat Karsten 't haar zoo lastig maakte, dat hij haar steeds met slechte bedoelingen achtervolgde. De strik werd gespannen. Karsten werd gevraagd een karwei te verrich ten, waarna hij met een snoeimes werd afgemaakt. Dit snoeimes was nog in hun bezit en is bij 't gerecht gedeponeerd. In 't Oosterpark- en Muiderpoortkwar- tier te Amsterdam hebben zich bij twin tig personen van velschillende gezinnen verschijnselen van ernstige maag- en ingewandstoringen voorgedaan, als hevi ge brakingen en diarrhee, gepaard met krampen en benauwdheden. Er werd onmiddellijk aan cholera gedacht, doch gelukkig werd spoedig vastgesteld dat hiervan geen sprake is. De gezinnen, waarin zich de ziekte-verschijnselen hebben voorgedaan, hebben hun melk van melkboeren die ze van dezelfde boerderij onder Weespercarspel betrek ken. Men vermoedt, dat deze melk on deugdelijk is geweest. De toestand van geen der aangetasten is ernstig. Van de personen, bij wie zich ziekte verschijnselen hebben voorgedaan, be hoefden er slechts twee in een gasthuis te worden opgenomen. Zij zijn echter reeds beterende. Het heeft de aandacht getrokken, dat de melkslijters ook melk leveren aan gezinnen, waarvan niemand eenigen last ondervonden heeft. Het lijk van den 20-jarigen A. v. V., die dezer dagen te Leiderdorp van een paard gevallen is, tengevolge waarvan hij overleed, is Zaterdag op last van den officier van Justitie in het acad. ziekenhuis te Leiden gerechtelijk ge schouwd. Aangaande het ongeval valt te ver melden, dat er reeds langen tijd een min gunstige verhouding bestond tus schen A. v. V. en den 23-jarigen G. S., beiden uit Leiden en werkzaam aan de steenfabriek der firma Hoos, te Leider dorp. Eerstgenoemde zou nu een paard naar het land brengen, wat S. niet goed vond. Deze heeft toen van v. V. van het paard getrokken, tengevolge waar van v. V. met de borst op den grond viel en bleef liggen, zonder dat S. zich er om bekommerde. Tegen dezen is, nadat hij door den burgemeester van Leiderdorp is in verhoor genomen, we gens het veroorzaken van dood door schuld een strafvervolging ingesteld. De Woensdag bij Soestdijk aange houden rijwieldief is nader gebleken geen Engelschinan, maar een Amster dammer van goeden huize te zijn. In den polder Eierlaud op Texel wordt een verdelgingsjacht gevoerd tegen de wilde konijnen, welke daar zoo sterk vermenigvuldigd zijn, dat thans groote troepen van deze knaagdieren de akkers met graan en veldvruchten kaal vreten. Door verkeerden wisselstand is Vrijdag nacht te Hoek van Holland een rangeer- trein op den juist binnengekomen Zuid expres trein gereden. Een wagon 1ste en 2de klas, een restauratiewagen en een goederen wagen werden zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. In het Hoomsche Hop worden tot zeer dicht onder den wal bijzonder veel bruinvisscben aangetroffen. De schippers zien hierin een aankondiging van slecht weer. De journalisten straatzangers Pisuisse en Blokzijl zijn gisteren te Amsterdam teruggekeerd. Zij zijn drie jaar onder- weg geweest, en hun plan is, nog twee jaar rond te trekken. Reeds herhaaldelijk hebben de Bond van Machinisten en Stokers en de Bond van Sleepbooteigenaren onderhandeld over de 8-urige nachtrust, het niet aanmaken op den dag van aankomst en op Zondag te Ruhrort. Verschillende patroons verklaarden zich voor dezen maatregel, anderen waren er tegen. De vorige week ontving het bestuur van eerstgenoemden bond een brief van het bestnur van den patroonsbond, waarin dit de meening uitsprak, dat de be stuurders van het personeel niet in staat zouden zijn, deze maatregelen uit te voeren, ook al wtrd er in toegestemd. Het bestuur van den Bond van Machi nisten en Stokers heeft nu besloten, niet langer te wachten en zelf bedoelden maatregel door te voeren. Op alle sleep- booten, die van Rotterdam en Dordrecht op Ruhrort varen, zal van Maandag af door het personeel de 8-urige nachtrust worden ingevoerd, terwijl den dag van aankomst en 's Zondags te Ruhrort niet zal worden aangemaakt. Aan de Zondag door de zwemver- eeniging Neptunes te Breda gehouden zwemwedstrijd van Willemsdorp naar Moerdijk (over het Hollandsch Diep), hebben 15 personen deelgenomen. De uitslag is 1. Meuring, Amsterdam, in 57 min. 44 sec., 2. Albers, Rotterdam, 1 u. 9 sec., 3. Van Hemert, Dordt, 1 u. 1 min. 21 sec., 4. Scharenberg, Rotterdam, 1 u. 4 min. 26 sec., 5. Türen, Rotterdam, 1 u. 6 min. 6 sec., 6. Bartels, Breda, 1 u. 7 min. 46 sec., 7. Germen,'s Her togenbosch, 1 u. 8 min. 52 sec., 8. Van Lunteren, Dordt, 1 u. 9 ruin. 57 sec., 9. Jonker, Breda, 1 u. 10 min. 24 sec., 10. Fraeijenhove, Breda, 1 u. 11 min. 9 sec 11. Giesing, Breda, 1 u. 18 min. 34 sec 12. Schnepper, Breda, 1 u 22 min. 40 sec., 13. mej. Andrea, Breda, een 16-jarige jongedame, 1 u. 22 min. 59 sec. Zij kwamen onder veel gejuich te Moerdijk aan. Twee deelnemers uit Tilburg hebben den strijd opgegeven. De moordenaar van den Haagschen confiturenhandelaar Moerad bei, Georg Andrelos, is thans in Griekenland, waar hij als soldaat in dienst was, gevat. Bij de gevangenneming hebben Holland- sche speurders hulp verleend. Het is nog onzeker of Andrelos zal worden uitgeleverd, of dat hij in Griekenland zal terecht staan. Zooals men zich herinneren zal, was Andrelos, nadat hij den koopman had gedood en beroofd, naar Berlijn gevlucht. Daar kon hij echter niet worden ge grepen, omdat de Berlijnsche politie van de Haagsche politie, die slechts de voornamen van den moordenaar wist, eerst het verzoek tot zijn uitlevering ontving, toen hij reeds vertrokken was. De Berlijnsche politie was het evenwel gelukt den juisten naam van den moor denaar te weten te komen, zoodat men zijn spoor verder volgen kon. Marktberichten. Rottcrdamsfhf eiereaveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 58,112 stuks. Hoendereieren van f 4,00f 5,80 per 100 stuks. Waterhoogte Maastrich t (brug). 7 Aug. 0.64 M. beneden 0. 8 0.62 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 7 Aug. 1.27 M. beneden 0. A d verten tiën. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een door J. P. ELEMANS, Raamsdonksveer. Er biedt zich aan een Burgermeisje P. G., van goede getuigen voorzien, Adres onder letter B, aan BUSE's Boek handel, Hardinxveld. Tegen October of November wordt te Heusden GEVIH4GD als Meid-alleen, P.G., van goede getuigen voorzien. Adres: bij den Uitgever dezer Courant, letter G. te Heusden maakt bekend dat de Goederen van de Erven van Wijlen Mevrouw ROOMER Malingré zijn ingezet en thans met de verhoogingen staan als volgt: Koop 1 op f 5000.—. Koop 2 op f 500.—. Koop 3 op f 150.—. Koop 4 op f 300.—. Koop 5 op f 150.—. Koop 6 op f 200.—. Koop 7 op f 700.—. Koop 8 op f 200.—. Koop 10 op f 250.—. Koop 11 op f 7800.—. Koop 12 op f 8700.—. Koop 13 op f 3700.—. Koop 14 op f 1250.—. Koop 15 op f 2700.—. Koop 16 op f17300.—. Koop 17 op f 4050.—. Koop 18 op f 1100.—. Koop 19 op f 900.—. De veiling blijft vastgesteld op Zater dag den 18 Augustus as., inde Korenbeurs te Heusden, des namiddags om 6 uur. Onder voorbehoud van wijziging wordt medegedeeld dat na de veiling der perceelen achtereenvolgens zullen in afslag gebracht worden de navolgende combinatiën: De koopen 1 en 2. De koopen 3, 4 en 5. De koopen 1, 2, 3, 4 en 5. De koopen 6 en 7. Zegt het voort. zal op Donderdag 19 Augustus e.k., des voormiddags te 11 uur, in het openbaar worden Bestekken zijn van 10 Augs. af ad f 0.10 per exemplaar ter SECRETARIE verkrijg baar. De gezegelde Inschrijvingsbiljetten te adresseeren aan den BURGEMEESTER, de monsters aan den DIRECTEUR der ge meentewerken. zal Woensdag 16 Augustus 1911, des voormiddags 11 uur precies, in het Café Wed. H. VAN DER MAADEN, aan het Veer, te Wijk, in het openbaar verhurenvoor den Heer P. van Tien hoven, voor 5 jaren, 10 Hectaren, 77 aren, 35 centiaren Bouw land, op de „Kerkverreweide", onder Wijk, in 15 perceelen, als van ouds. Daarna zal worden verkocht: voor de Erven J. van Helden Wz., ruim 35 a- 48 c. (2£ hont) Suikerbieten, wassende op perc. 8 van de „Kerkverreweide" onder Wyk» zal aldaar bij v. BEURDEN, op Woens dag 16 Aug. 1911, n.m. 3 uurpreciee, van 36 boomgaarden, onder Dussen, Dussenpolder, Almkerk, Nieuwendijk en Babiloniënbroek. Breed bij biljetten, die gratis te verkrijgen zijn bij voornoemden Notaris. Notaris te Waardenburg zal Woensdag 16 Aug. 1911, v.m. elf uur, in het VEERHUIS te Brakel. Namens den heer W. M. PELETIER van onderscheidene perceelen van de Be nedenwaarden onder Brakel. Aanwijzer J. H. VERMEULEN, Waards- man, aldaar. van Hel College van Regenten over de Godshuizen te Hensden, zal op Zaterdag 13 Augustus 1911, des voormiddags om 11 uren, bij den Heer LEESTEMAKER te Heusden, in het „Wapen van Amsterdam" aan de Wijksche poort 21 Hectaren op den Mannenbeemd onder Baardwijk, in 40 scharen. Den uitweg van den Mannenbeemd, in een perceel. 6,73,40 Hectaren in de Weezen kamp, in 2 perceelen. Betaaldag Kerstmis 1911. Nadere inlichtingen geeft de opzichter P. WAGEMAKERS te Heesbeen. op de Gorzen, van de Heeren Mr. P. C. "t Hooft en P. de Jong de Leeuw, aan den Karnemelkspolder, op Donderdag lO Augustus 1911, nam. 6 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieu wendijk, door Notaris KERKHOVEN te Werkendam. zal Woensdag 16 Aug. 1911, nam. 6 uur precies, in het café „SPREN- GER" te SI eeuw ijk, publiek verkoopen Het Fruitgewas uit de boom gaarden Onder Uitwijk, van de dames VAN EETEN onder Woudrichem, van den heer mr. H. SCHOLTENop „het Kraaiveld", van den heer A. NAAIJENop „den Burgt", te Werkendam, van den beer A. SIGMOND; benevens uit den Oostelijken boomgaard, achter het huis van Notaris KERKHOVEN. Alles breeder bij biljet omschreven. onder WIJK. zal op Woensdagen 16 en 33 Augustus 1911, telkens des roormid- dags 11 uur precies, in bet café van de weduwe VAN DER MAADEN, te W ij k, veilen en verkoopen: voor den heer SIMON VAN DER WIEL. Het perceel llouwlaild, op den Gans akker, nabij de Heistraat, in den polder van Wijk, onder Wijk, kadaster sectie A, nummer 669, groot 1,13,70 H.A.; breeder bij biljet omschreven. Aanvaarding blootscboof 1911. Inlichtingen te bekomen bij den ver- kooper en ten kantore van den Notaris. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratig verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. fPERKENDAM. De zetting der boter it dfte week op de markt 75 ett., in de winkelt dut 80 et pet half kilo Eieren f 1 10 de 26 stuk:. BESOOIJEN8 Aug. De prijs der Boter wat heden 1.47 ƒ157 per Kilo. Aang -voerd 400 K.G Eieren f 1 17 de 26 stuks. OOSTERHOÜT 8 Aug. Boter f 1,44 a 1,50 per Kg Eieren f 0,17 en 0,18 de 4 stuks SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 80 et. per half kilo en die der eieren ƒ1 15 de 26 ttukt. GORINCREM, 7 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 177 runderen, 4 nuchtere kalveren, 27 vette varkent, 641 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 ƒ290, kalfvaarzen f 160 a 200 guitte vaarzen ƒ120 a 140, melkkoeien f 180 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen a anderhalf-jarige f a pinken 00 a 000, graskalveren f 40 a 60 nuchtere f 8 a 12, schapen f - a lammeren a biggen f 7 a li per stuk. Vette varkent 24^/2 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorrittarwe 8 25 a 9,roode dito 8. a 8 60 witte dito 8 50 a 9.40 inl. rogge f 5.25 a 5 75 buitenl dito 5 65 a 5.90 gertt f 5.30 k 5.80, haver f 3.70 a 4 10 duivenboonen -. a blauwe erwt n f a mail, 75 pond, f 5.45, a 5 70 alles per heet Boter 80 a 85 ct. per half kilo Eieren f 1.15 1.20 per 26. Kippen f 0.80 a 1.10 per ttuk. ROTTERDAM, 7 8 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 7Oh vette runderen, 801 magere dito, 383 vette en graskalveren, 185 nuchtere kolver en, 1111 schapen of lammeren, 594 varkent, 299 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 90 le kw 74 cent, kalveren U kw. 120, le he 90 et. schapen le kw. 52, le kw. 60 et. vette varkens 49 a 46 et. Ueht toert 40 a 4l et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12.a 16.idem voor de slacht f 7.-alöBiggen f 1.15 a 120 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd Bi/8 en 26/16 ton en 210 stukken van een half ki 'o. Prijs le kwali teit f 61, le kw f 59, 3e kw. f 56. Per half kilo 77!/2 a 821/j cent. Zeeuwsche eieren 4 40 a 4 60, Overmaasteh* dito 4 80 a 5 per 100. ROTTERDAM8 Aug. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.a li nieuw f a Rogge 7.— 7 50 er heet Gertt f 8 25 a 8 75 Chevalier fa Haver f 0. a 0.- per 100 kilo, Bruine boonen 00 - a 00 witte fa Erwten f - a NAWEIDE. VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3