is. Het magazijn bevatte 18 vaten dyna iniet en 9 vaten buskruit. Iu Oberriet is een groot aantal huizen beschadigd. In de kerk werden kostbare vensters vernield. Ook in Montlingen en Ivoblach zijn buizen beschadigd. De schok werd tot op een afstand van 20 kilometer gevoeld. In een voorstad van Sjanghai zijn negen gevallen van builenpest vastge steld. Om den prijs van 100.000 toman te verdienen, welke gesteld is op het hoofd van den onttroonden Sjah van Perzië, hebben eenige Armeniërs, ver momd, een aanslag op diens leven willen plegen, maar zij werden ontdekt en gevangen genomen. Zeven hunner zijn opgehangen. Volgens de Matin zouden er ook te Rome en Hamburg gevallen van cholera voorgekomen zijn. Volgens te Milaan ontvangen berich ten is de toestand van den Paus zorg wekkend. De pols is zwak en soms nauwelijks merkbaar. De patiënt moet in krachten afnemen. Niet zoozeer de jicht als wel de verschijnselen van zwakte verontrusten de artsen Er is nierontsteking vastgesteld. Tegen de hartzwakte is den Paus een inspuiting van caffeine toegediend, tegen de koorts en de nierontsteking is aspirine ge geven. PiaaUelfik .^iicuwi. Heusden, 12 Aug. Het schuttersgilde Sint-Blasius alhier zal Zondag 13 dezer deelnemen aan het groote concours te Udenhout. Er zijn vier zilveren medailles en verschillende luxe-prijzen voor de beste schutters uitgeloofd. Mogen onze schutters succès hebben! De dames G. M. alhier hadden reeds eenigen tijd op het dak en in een der schoorsteen en van haar woning, vooral des avonds, een buitengewoon leven ontdekt. Donderdag zou een knecht van den heer A. B., metselaar alhier eens kijken wat er aan de hand was. Voorzichtig naar den schoorsteen sluipende mocht het hem ge lukken niet minder dan 6 katuilen te bemachtigen, allen volwassen. De man had een mooi buitenkansje, daar een inwoner ze kocht tegen f 0,25 per stuk. Volgens alhier gedane waarneming, was het Donderdag 1.1. den warmsten dag uit het verschroeiïngstijdperk. De thermo meter wees 95 graden Fahr. in de schaduw, d. i. een graad méér dan op den bewusten Vrijdag, 28 Juli 1.1. In het district Meeuwen is voor de vordering van paarden tot vorderings-com- missaris benoemd de heer W. C. Völcker, reserve-ritmeester, te Zoelen. De van gemeentewege alhier gehouden collecte voor de slachtoffers van den brand te Brakel, heeft opgebracht f 28,34. Het heerenhuis van wijlen mevrouw de wed. Roomer, dat heden avond in slag komt, is, naar ons wordt medegedeeld, een der oudste, zoo niet het oudste huis van Heusden. Het was vóór enkele eeuwen de pastorie van de toenmalige Katholieke kerk, en de huizen aan den Demer, grenzende aan dien grooten tuin, werden mede door geestelijken bewoond. Werkendam. Tot opzichter bij den Rijkswaterstaat, standplaats Werken dam, is benoemd de heer Boulier, te Hoek van Holland. Aan den heer T. van de Werken al hier, is tegen 1 October a.s., met behoud van pensioen, eervol ontslag verleend als sluismeester. Door onze vroegere dorpsgenoote, mej. H. A. F. Mussert, is dezer dagen de acte Engelsch lager onderwijs behaald. Woensdag 1.1. slaagde te Rotterdam, voor eindexamen H. B. S. de heer C. A. Koonings. Aalst. Maandag herdachten D. van Ballegooijen en zijn echtgenoote hun zilve ren echtfeest. Het fanfarecorps „Prins Hen drik" hield zich niet onbetuigd en bracht hen 's avonds een serenade, wat een groote drukte teweegbracht. Capelle. In den loop der vorige week kwam H. van Beek, knecht der firma A. L. Sneep en Co. alhier, met zoo'n vaart met een motorfiets door de kom der ge meente gereden, dat hij zijn draai bij de hooipers niet ver genoeg kon nemen en tegen een boom voor de woning van den heer Sneep terecht kwam. Wonder boven wonder, liep alles zonde/ persoonlijke on gelukken af. De motorfiets had echter zeer veel geleden. Op Vrijdag 4 Aug. j.l. herdachten de echtelieden De JongBalentij n alhier, den dag, waarop zij voor 25 jaren door den echt aan elkander werden verbonden. Wegens overdrukke ambtsbezigheden van de Jong, in verband met het alom heerschende mond- en klauwzeer, is feestviering achter wege gebleven. Toch wapperde van enkele huizen der buren de driekleur, De zeer geachte jubilarissen ontvingen dien dag toch nog veel blijken van belang stelling. J.l. Zaterdagavond zijn alhier bij A. van Alphen, de ruiten ingegooid, welke laffe streken de dader(s) een straf moest bezorgen, die hen lang in het geheugen bleef. Aan de loting, die op 30 Augustus a.s., des voor middags 9,30 ure te Waalwijk zal worden gehouden, moeten uit deze gemeente 25 jongelingen deelnemen. Elshout Donderdagavond, circa 10 uur ontstond brand in de landbouwers, woning van Klijn, die weldra met zijn goe^ gevulde schuur in lichtelaaie stond. Het vuur deelde zich mede aan de woning van den timmerman v. d. Tempelaar, die pas een lading nieuwe planken ontvangen had. Ook deze met schuur ging in vlammen op. De brandweer had moeite om aan water te komen. Het blusschingswerk begon met het werpen van zand op de daken en weldra kwamen (zeer practisch gezien) een veertig tal hondenkarren aangereden, elk bezet met enkele melkbussen, doch nu gevuld met water. De brandspuit werd nu gevoed en toen het vuur het klooster zou aantasten, werden de bussen daarop geledigd en de brand werd voorkomen, evenals bij een landbouwer aan de overzijde, alwaar het dak reeds vlam vatte. Het was een prachtige avond. Van heinde en verre kwamen nieuwsgierigen per fiets aanrukken. Ten circa een uur was het gevaar ge weken. Ga meren- Als een bewijs dat het fruit zeer gewild is blijkt uit het volgende. Een boomgaard van mej. v. Brakel bracht verleden jaar f 52 en nu f 1122 op. 's Gravemoer. Bij enkele candi- daatstelling is gekozen tot lid der Prov. -Staten in het district Zevenbergen, waartoe ook deze gemeente behoort, de heer Ch. A. J. Frencken te Oosterhout, candidaat der R. K. kiesvereeniging. Het mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds uit. Het staat er toe dat hier geen enkele stal van die ziekte verschoond zal blijven. Nederhemert. (Noordzijde.) Don derdag in den vroegen morgen heerschte aan het veer alhier een gezellige drukte. Een zangkoor uit Kerkwijk, directeur de heer D. Rooijens, zou met een der stoom- booten van de reederij L. de Beer, een extra-reis naar Rotterdam maken en ver volgens per trein naar Den Haag en Sche- veningen. (Zuidzijde). Door de bestuursleden van den buitenpolder „Eiland Nederhemert" is in de laatst gehouden vergadering voor het dierstjaar 19111912, herbenoemd tot voorzitter de heer O. v. d. Werken, alhier. Raamsdoiik. Dezer dagen ontving de heer T. Snoek alhier de verblijdende tijding dat hij geslaagd is voor het te Arn hem gehouden vergelijkend examen van kommies bij de directe belastingen. llaamsdoiiksveer. De gemeng de zangvereeniging „Excelsior" alhier, be haalde den vijfden prijs in de derdeafdeeling van den wedstrijd, gehouden te Papendrecht op 9 dezer en uitgeschreven door den Bond van Gemengde Zangvereenigingen „Een dracht Maakt Macht". Sprang;» Voor enkele dagen, toen de landbouwer P. V. in het land van Altena, zijn vee had bezorgd, geraakte hij op zijn terugreis nabij Drongelen, met zijn fiets te water. Met den schrik en een nat pak kwam hij er boven wonder goed af. Echter aan zijn fiets beliep hij veel schade. De wachtposten, die, tengevolge van het heerschend mond- en klauwzeer alhier, in de „Oude straat" waren uitgezet, zijn thans weer opgeheven. Dinsdagmorgen vond J. K. zijn alleen wonenden 81-jarigen buurman G. v. Dongen, dood op zijn bed liggen. Toen Woensdag j.l. de dochter van J. v. Z., met de hondenkar waschwater haalde, viel, toen zij op het erf reed, ten gevolge van de warmte, de hond dood voor haar voeten. Uitwijk. Door de aanhoudende droogte zijn al enkele veehouders genood zaakt voor hun beesten klaver te maaien en in de weide te brengen. Veen. Het uitstapje naar Den Haag en Scheveningen, dat ondernomen zal wor den door het fanfarecorps „Wilhelmina" en de zangvereeniging „Excelsior" alhier is bepaald op 23 Aug. a.s. Ook niet leden zullen gelegenheid hebben dit reisje mee te maken. Wijk. Van den landbouwer v. D. is weer een koe gestorven ten gevolge het mond- en klauwzeer. Dit is nu reeds het derde geval dat denzelfden eigenaar trof. In deze gemeente doet zich een geval van besmettelijke ziekte (typhus) voor. Door de aanhoudende hitte is het koren dit jaar zeer vroeg rijp, nog slechts enkele dagen en ook de haver zal gemaaid en binnen zijn. Ouden van dagen herinneren zich zoo'n vroegen oogst niet. Zaltbommel Bij Koninklijk Besluit is benoemd, met ingang van 25 dezer, tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zaltbommel de heer H. C. Moinat, ontvan ger der registratie en domeinen alhier. De Geldersche kralen worden aan de beurzen verhandeld voor f 2,05 tot f 2,20 per H.L. Bestemming Gouda, Den Haag en Duitsohland. Verslag van de raadsvergadering van Almkerk gehouden op 8 Aug. 1911. Aangezien de heer C. de Jonge, burge meester in gelijke betrekking benoemd is te Lienden met ingang van 1 Aug. j.l. wordt de vergadering gepresideerd door den heer B. Snoek, oudste wethouder. Afwezig de heeren Van der Kaaden en Schermers. Bij het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen leden (welke aftreden doch allen herkozen zijn) blijkt dat die in orde bevonden zijn en zij dus toegelaten kunnen worden. De rekening der gemeente wordt ver volgens aangeboden sluitende met een na- deelig saldo van f 109.26, terwijl die van het Burgerlijk Armbestuur een voordeelig saldo van f 16.58 aangeeft. De benoeming van eene commissie tot onderzoek daarvan liep niet zeer vlot van stapel. Niet minder dan vier stemmingen moes ten er plaats hebben voor de commissie benoemd was, welke thans bestaat uit de heeren C. Koekkoek, A. Verschoor en v. d. Meijden. Op een verzoekschrift om afschrijving van H. O. wegens vertrek naar elders, wordt goedgunstig beschikt. De Voorzitter deelde mede dat er van 'a Rijkswege een extra subsidie in uitzicht is gesteld voor verbouwing der openbare lagere school aan de Voorsteeg. Op voorstel van den heer Verschoor wordt de bespreking over de verbouwing verdaagd met zes stemmen vóór, een blanco en een tegen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Het resultaat van den arbeid dezer In stelling is over het eerste halfjaar 1911 weer zéér gunstig geweest. Verliezen werden niet geleden. Na de publicatie van het jaarverslag over 1910 werden alle 136 nog in portefeuille zijnde aandeelen in enkele dagen geplaatst. Er zijn nu uitgegeven 1000 aandeelen ad f 500.waarop gestort 50 pct.= f250.000. Het toegestaan crediet Uit. December 1910 f 863 645bedragende, steeg in dit half jaar tot f 1.109.585. Het totaal der Debetsaldo's van de cre- dietnemers Uit. December 1910 f769.441.37 bedragende, steeg tot f 899.316.144 De Bank had deposito op Uit. Juni 1910 f 245.114.06^ en op Uit. Juni 1911 f 340.129.78. In het eerste halfjaar 1910 werd geïn casseerd f 428.537.15$ en in het eerste half jaar van 1911 f 588.409.87i. Ook de Afdeeling Spaarkas neemt steeds in omvang toe. Uit. Dec. 1910 was aan in leggers totaal verschuldigd f 19.378.86 en Uit. Juni 1911 f 39.321.81. De netto winst bedroeg over het eerste halfjaar 1910 t 9.161 77 en over het eerste halfjaar 1911 f 10 203.11$ een vooruitgang alzoo met f 1.041 34$. Houdt men hierbij in het oog, dat de te berekenen rente in het eerste halfjaar 1910 ongeveer pet. hooger was dan over hetzelfde tijdperk in 1911, dan mag dit resultaat zeker gunstig genoemd worden. PREDIkBEURTEH, 13 Augustus. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwers uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Luth. kerk vm. 10,30 u. ds. Plaat van Rotterdam. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds: J. J. van der Schuit van Kampen. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Van Steijn Callenfels uit Dussen. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Baardwijk. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 10 u. de heer Hoek van Breda. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwer. 's Gravemoervm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. De Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en in te zenden. Burgerliike Stand. Heusden, van 4 tot 11 Aug. Geboren Petrus Josephus, z. v. Petrus Kuypers en Antonetta Belzer. Overleden: Peter Johannes Broers, 48 j.; Juliana Wilhelmina Leestemaker, 10 m.; Adriana van de Wiel, 16 d. Werkendam, van 4 tot 10 Aug. Geboren: Coruelis, z. v. J. van der Mijl en M. E. den Haan; Johannes Martinus, z. v. C. W. Kieboom en E. P. C. A. van Aken. Overleden: Pieter van den Heuvel, 10 weken; Marinus Gerrit van der Stelt, 7 weken. Vertrokken naarAndel, C. Pellikaan Rotterdam, J. Verwoerd Dordrecht, A. Klootwijk en gezin. Ingekomen van Woudrichem, A. v. Vugt en gezin; de Werken c. a., P. J. van Berchum en gezin. Dussen, over de maand Juli. Ondertrouwd: J. A. van Velthoven en W. J. van Dortmont; J. C. P. Wal raven en C. Schouten. Geboren: Willem C., z. v. A. Colijn en C. M. Bouman; Franciscus L, z. v. F. van Dortmont en H. v. d. Pluijm; Dingeman A., z. v. A O. van Dijk en G. Schouten; Adriana, d. v. G. van Hees en P. Roeven; Adriaan, z. v. W. Nederveen en P. Kil winger; Jan N., z. v. B. van Daalen en C. G. v. d. Stelt Marius, z. v. K. Janson en J. van Em- den; Mathijs, z. v. T. Rijken en L. van Mersbergen. Overleden: P. J. Akkerman, 23 j C. Nouwens, 72 j wed. v. C. Schalkeu. Ingekomen van: Capelle, J. H. van IerselRotterdam, J. H. Hendriks; Made, O. Stoop; Waspik, J. C. van Dortmont. Vertrokken naar: Almkerk, S. Wans- leven Breda, A. C. M. van Honsewijk Haarlemmerliede, A. van Andel; 's Her togenbosch, J. P. van Sprang. Brakel, over de maand Juli. Geboren Teunis, z. v. P. van Dalen en A. P. J. Klop; Metje, d. v. B. van Dalen en J. den Tek Neeltje, d. v. J. van der Zalm en W. van Hevisden. Overleden: Jacoba van Balen, 16 j Eeltje van Gelosen, 70 j., echtg. van J. Verzijl. Pouderoijen, over de maand Juli. Geboren; Johan, z. v. D. Bok en H. van der Ven; Hendrik, z. v. C. Sprong en H. A. van Ooijen. Overleden: Naatje Excalto, 7 m. Gijsbertje den Hollander, 4 m. Dewerken en SÏeeuwijk, van 410 Aug, Ondertrouwd: Jan Zwets, 43 j. en Cornelia Hendriksen, 43 j. Geboren: Hendrik Leendert, z, v. A. van der Stelt en M. van Wijklevenl. kind van het mannelijk geslacht van C. Versteeg en M. v. d. Stelt. Overleden: Aart Roubos, 15 j.Bas- tiaan van der Vliet, 1 m. Vertrokken naar: Werkendam, P. J. van Berchum en gezinLaren, B. J Stronkhorst. Sflnnenland. L. en V. verneemt thans, dat een meerderheid der commissie ter advi seering over Grondwetsherziening is voor een redactie van een nieuw arti kel 80 waarin vrouwenkiesrecht niet op gelijken voet als kiesrecht voor de mannen geregeld zal worden, maar waardoor invoering van vrouwenkies recht wel dadelijk mogelijk zal wezen, met gelegenheid om het geleidelijk ver der uit te breiden. Woensdagmiddag is het 16 jarig zoon tje van Van Meteren, werkzaam op de Houtzagerij firma Varsseveld en Co. te Leerdam, door een drijfriem die op de schijf stuk sloeg, getroffen. Het ventje was direct dood. bij haar de zeelieden, die gestaakt heb- jen, geleidelijk wel weer hun plaats terug zullen krijgen. Zij achtte het niet waarschijnlijk, dat de meerderheid der vreemdelingen, die hun plaatsen hebben ingenomen, te Amsterdam zullen blijven. Natuurlijk zullen er enkelen blijven langen, en zijn er tijdens de staking werkwilligen aangemonsterd, die zich nu blijven opgeven. Er werd echter verzekerd, dat bij monsteren niemand de voorkeur zal worden gegeven. Anders is het bij de Holl Stoom- Dootmij. Daar wordt voor ten minste 3 maanden aangemonsterd; de aangeno men werkwilligen voldoen goed, zoodat er vermoedelijk wel eenige tijd overheen zal gaan, voordat alle zeelieden van vroeger weer dienstgenomen zullen aebben. Ook de maatschappij Nederland en de Kon. Holl. Lloyd zijn voor de eerst volgende vertrekken voldoende van scheepsvolk voorzieu. Op stelen afgerichte kinderen. Woensdagmiddag ongeveer half-vier cwamen in den winkel Maison Pierres, Nieuwendijk bij den Dam te Amster dam, twee vrouwen binnen, ieder met een kind aan de hand, meisjes van vijf en twaalf jaar. De vrouwen wenschten schilderijen te koopen, doch konden geen keuze doen en wilden nu byjou- terieën zien. Men geleidde haar naar de byjouterieënkast en na lang wikken en wegen werd daar een eenvoudige iroche van 40 cents gekocht, waarop de vrouwen deD winkel verlieten. 't Was den winkelbediende, die de vrouwen geholpen had, opgevallen, dat ze zich vreemd gedroegen, en daarom elde hij de voorwerpen van een zilver- Dlad, dat hij even onbeheerd had laten staan, na, en het bleek, dat twee zil veren bonbonnières en een servetring ontvreemd waren. De winkelbediende lolde de straat op, doch ontdekte de dames niet meei. Hij begaf zich ten slotte naar het bureau St. Pietershal en toen hij daar weer uit kwam, zag lij juist de vrouwen en kinderen voor- Dijgaan, die wegvluchtten, zoodra ze hem zagen. Maar met behulp van twee agenten duurde het niet lang, of ze waren gearresteerd, doch niet voor dat een van de kinderen een bonbonnière lad weggeworpen. Op het politiebureau kwamen bij onderzoek nog meer ontvreemde arti kelen te voorschijn, en in de woon huizen in de Jordaan werd wel een kar vol goederen gevonden. Het kwam aan het licht, dat de moeders de kin deren afgericht hadden om voor haar in de winkels zooveel zij konden on bemerkt weg te nemen. Te Wageningen hebben een jonge moeder en haar driejarig kind Dins dagavond ernstige brandwonden gekre gen, doordat het kind, op moeders schoot gezeten een petroleumstel omver trok. Het kindje is Woensdag en de vrouw Donderdag aan de gevolgen overleden. In een Woensdagavond gehouden vergadering van de afdeeling Amster dam van den Alg. Ned. Zeemansbond is besloten tot opheffing van de staking. Vóór voortzetting der staking ver klaarden zich 254 stemmen, en voor opheffing 409, blanco stemden 89. Er valt tot dusverre nog weinig van te zeggen, in hoeverre en hoe lang de staking van de zeelieden, welke twee maanden geduurd heeft, haar nawerking zal doen gevoelen op henzelvenvoor de reederijen brengt de opheffing nie de minste wijziging in den toestand De directie van de Kon. Ned. Stoom bootmjj. deelde mede, dat vermoedelijk Te Grootstukken, onder Alteveer (Gr.) woedt sedert Dinsdagavond een ernstige brand in het veen. Water en zand, om den brand te stuiten, is er niet. Eenige dagwerken turf zijn reeds verbrand, en een groote hoeveelheid turf wordt be dreigd. Te Enschede is in het ziekenhuis overleden de landbouwer J. Eggink, uit Markelo, die bij een twist met zijn schoonzoon A. Z. te Goor eenige ernstige messteken ontvangen had op 30 Juli. Naar aan de 's-H. Ct. gemeld wordt, is te Antwerpen naar alle waarschijn lijkheid de uitbreker De Haan gepakt. Het Meteorologisch Instituut te Rot terdam deelde Donderdag mede: Heden is voor de tweede maal in dezen buitengewoon warmen zomer een- temperatuur waargenomen welke hooger was dan voorheen ooit werd opgetee- kend. Waar op 28 Juli jl. 's namiddag», pl.m. 2 uur de thermometer tot 33,7° C„ opliep, moet reeds thans 28 Juli 1911 weder geschrapt worden van het lijstje van „record-dagen" en plaats maken voor 10 Aug. 1911. De hooge ochtend- temperatuur van 25.8° C. wees er reeds direct op, dat er iets buitengewoons te verwachten zou zijn, indien geen on weersbui verstoring kwam brengen. Te 2 uur 's namiddags wees de thermo meter in de schaduw 34.2° C. (93va F. aan, waarmede alle tot nu bekende hooge temperaturen, ooit te Rotterdam waargenomen, overtroffen zijn: Het Meteorologisch Instituut, in do Bilt, deelt het volgende mede Ook de hoogste temperatuur, tot u« toe in Augustus te De Bilt waarge nomen, is Donderdagmiddag overtroffen Was vroeger de hoogste stand in Augua tus 34.4° C.. op 4 Augustus 1857 waar genomen, hedenmiddag te half dri bereikte de thermometer 35.0° C. (95° F._ slechts 0.6° minder dan de absoluia hoogste stand, op 28 Juli jl. (ong. 96Q F bereikt. Woensdagnacht omstreeks 1 uur i een schildwacht in het artilleriepar Haadels- en Lantlbeuwbank te torincheiu met bijkantoor te Dordrecht. Hemden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren nm. 6 u. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg en nm. geen dienst. Aalburgnm. 2 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Almkerk, vm. 9.30 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroek, nm. 2 u. dr. Montijn van Almkerk. Besoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal vm. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feij kens van Dor drecht. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug teren. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Panne bakker. Nieuioendijk, Geref. kerk vm. 9,30 u. en 's avonds ds. v. Goor uit Gro ningen. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smit. Raamsdonkveer, geen opgaaf. Raamsdonk, geen opgaaf Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, v.m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. van Leeuwen van 's Gravemoer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmeii, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem. vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2