Volgens een bericht nit St. Peters burg zouden er hevige branden hebben gewoed in het gouvernement Kostroma. Drie honderd huizen zouden in de asch gelegd zijn en dertig menschen zouden zijn omgekomen. Te St. Louis is een bom ontpleft in een woning, die door tal van Italianen bewoond werd. Een man en een vrouw kwamen om, veertien personen zijn zwaar gekwetst. Het huis is totaal ver nield. Zooals steeds bij bomontploffingen in de Vereenigde Staten, waarbij Itali anen in het spel zijn, wordt hier van een misdaad der Zwarte-Hand-organi- satie gesproken. De eigenaar van het gebouw, waarin de ontploffing plaats vond zelf een Italiaan had den laatsten tijd uit Brooklyn dreigbrieven van de Zwarte Hand ontvangen. Volgens een bericht uit Canton hebben drie Chineezen, die geen staart droegen, een dynamietaanslag gepleegd tegen den Chineeschen admiraal Li-Tsjoen. De admiraal bleef ongedeerd doch zijn adjudant werd gedood. De correspondent van de Times te Teheran seint, dat de regeeringstroepen een overwinning behaald hebben in een veldslag met de troepen van den oud-sjah. Onder de gesneuvelden bevindt zich ook de aanvoerder sultan Resjid. Uit Toulon wordt bericht, dat zich een ernstige muiterij heeft voorgedaan op het fort Lamalgue, een strafvesting voor veroordeelde militairen. Verschei den van die, pas uit Marseille aange komen, zijn onder het zingen van de Internationale en de Carmagnole tot muiterij overgegaan. Van de afwezigheid der bewakers maakten ze gebruik om een van hun kameraden af te ranselen en toen de bewakers te hulp snelden, kwamen zij in opstand. Ze sloegen hen met banken en stoelen, zoodat eenigen van hen verwond werden. De orde werd door de toegesnelde militaire wacht hersteld en de oproer lingen gevangen gezet. Er is een onder zoek naar aanleiding van deze kwestie ingesteld. Zeker is dat de wachters Paoli en Lassalle hun behoud te danken heb ben aan het snelle optreden van den schildwacht van de wacht. Uit Petersburg seint de correspon dent van de Lokal-AnzeigerHet blad Rjetsj verneemt van iemand, die van Perzische zaken uitnemend op de hoogte is, dat de beslissende strijd in Öe naaste toekomst te verwachten is. De regee ringstroepen, 15,000 man sterk, ouder wie 5000 Bachtiaren, rukken van uit Teheran tegen Mohammed Ali op. Hun hoofddoel is de ongeregelde troepen van den vroegeren Sjah in de nabijheid van Teheran te iaten komen, om daar door de mogelijke inmenging van vreemde mogendheden tot bescherming van hun onderdanen te voorkomen. De overwinningen, die Mohammed Ali lot nog toe heeft behaald, zal men moeten toeschrij ven aan de gebrekkige bezetting der steden, waar slechts kleine troepen politie weerstand konden bieden. Verschillende bladen bevatten be richten over den toestand in Perzië. Een telegram aan de Matin uit Teheran bevestigt het berichl, dat de oud-Sjah zich 11 dezer te Barfroesj, 160 K.M. ten noorden van Teheran bevond. De stad Semnan, ongeveer 190 K.M. ten noorden van Teheran, is in handen gevallen van Sardar Arsjad, een officier van den oud- Sjah. Salor ed Douleh, de broer van den oud-Sjah, is van Kermausjah naar Hamadan vertrokken. De Daily Mail weet te berichten, dat Sultan Retsjid, een aanhanger van den afgezetten Sjah, te Firuzkah een gevecht geleverd heeft tegen de Bachtiaren, waarin hij zelf gewond en gevangen genomen werd en zijn troepen den nederlaag leden. De New York Herald (Parijsche uit gave) voegt er aan toe, dat de oud- Sjah schijnbaar de gunst van Europa wil veroveren door zijn meer humane wijze van oorlogvoeren. De correspondent te Tandzjer van de Matin meldt, dat verschillende Marok- kaansche stammen Taroedant, de hoofd plaats van Soes, hebben aangevallen en geplunderd, om den kaïd te straffen voor zijn vriendschap voor de christenen. In San José is een kruitmagazijn in de lucht gevlogen. Er zijn tal vandooden; een aantal huizen in de buurt is ver nield. Volgens een telegram uit Milaan aan de Echo de Paris is bij Lodi een pas- sagierstrein op een goederentrein ge- loopen. Dertig personen werden ge kwetst, waarvan twintig eirstig. Uit Saloniki wordt aan de Berliner Lokal-Anzeiger geseind, dat het Duit- sche consulaat daar uit Elassona eeu brief ontvangen heeft met een onder schrift van Richter van den volgenden inhoud: „Ik moet u schrijven, dat u eindelijk al het geld moet sturen, anders word ik waarschijnlijk terstond gedood. Het kamp is gelegen op een steilen rotswand, N.W. van Platana. Haast u! Groetend, Eduard Richter." De brief was niet gedagteekend. Het Zioniatencongres te Bazel heeft Zondag een motie aangenomen, waarin het Joodsche volk en zijne vereenigin- gen worden vermaand, een groote land verhuizingsbeweging op touw te zetten en met name den uittocht naar Palestina en -Syrië te bevorderen. Uit Lissabon seint men aan de Ber liner Lokal Anzeiger: Het blad Mundo bevat een verslag van een gesprek met een leider der royalisten, die zegt, dat de samenzweerders zeer goed zijn toe gerust en bereid zijn Portugal binnen te vallen. Zij zijn vol goeden moed en vol vertrouwen, dat de republiek omver geworpen zal worden. In de republi- keinsche partij zou een diepe kloof zijn waar te nemen, die alle kracht tot ver dediging van de republiek zou ver lammen. Het Handelsblad van Antwerpen verneemt uit Brussel: De Schelde verzandt. Zeer belangrijke werken zullen eerlang beneden de mon ding van den Rupel verricht worden. Daar zullen groote baggerwerken moeten uitgevoerd worden en men zal daar jaarlijks nagenoeg 2 millioen kub. meter zand moeten verwijderen. De aanbesteding dezer werken is be paald op 18 September; uitgaven be raamd op 1 millioen fr. lleuscieii, 16 Aug. Bij de veiling van gebouwen en lande rijen van de erven wijlen mevrouw de wed. Roomer, werd de heer Ch. Merkx alhier, eigenaar van het heerenhuis met tuin en aangrenzende woningen, aan de Demer en naast het pand voor f 4465; de heer Arn. van Dijk voor f 205 eigenaar van een huisje aan de DemerGemeente Heus- den voor f 305 eigenaar van een perceel boomen, achter de gasfabriek. Koop 11, een perceel onder Oudheusden, werd afgemijnd door den heer D. van Gre- venbroek te Oudheusden voor f 8520koop 1215 werd afgemijnd door den heer P. Muskens te Drunen voor f 17530 en de koopen 17, f 4050, 18, f 1100 en 19, f 900 werden niet gemijnd en kwamen aan de respectievelijke ijizetters. De geheele verkoop heeft dus opgebracht f 37.075,00. De beide schuren voor f 905 door den heer Ch. Merkx afgemijnd, zijn niet gegund. De turners van Waalwijk, in hun nette luchtige kleeding, kwamen gisteren met slaande trom en vliegend vaandel de stad binnen. Door den Kath. Heiligendag hadden ze veel bekijks. Het waren over hetalgemeen forsch gebouwdejonge mannen. Zoowel alhier, als in omliggende plaat sen, is het publiek bij publicatie uitge- noodigd geen water nutteloos te gebruiken, met schrobben van straten, als voor andere doeleindenzulks met het oog op de aan houdende droogte, waaruit gebrek aan drinkwater kan ontstaan. Een hupsche ekster bezit de heer Engelen. Zondagmorgen kwam ze aange vlogen met een kwartje in den bek. De eigenaar wist het kwartje met een klontje suiker te verwisselen en met de warmte smaakt een koelen dronk bier zoo lekker; zoodat het kwartje in den loop van den dag wel vloeibaar zal gemaakt zijn. Bij het op 13 Aug. 1.1. gehouden concours van scherpschutters te Udenhout, behaalde de schutterij „St. Blasius" alhier de tweede prijs, eene zilveren medaille en de schutters J. Kuipers en Van den Oever elk een personeelen prijs. De heer Keunen, bij wien dezer dagen door het inslaan van den bliksem een be gin van brand ontstond, heeft als voorzorgs maatregel een bliksemafleider op zijne woning doen plaatsen. Tengevolge van den lagen waterstand zijn de stoombooten van 's-Bosch naar Tiel en Arnhem verplicht hier langs te komen en bij Loevesteijn de Waal op te gaan; daar het z.g. „Schansegat" te ondiep is om tusschen Bommelerwaard en TieRrwaard den weg te bekorten. Ook de booten naar Venlo, Roermond en Maastricht varen allen met een volgschip, om de vruchten over te laden, daar de Maas, hooger op, geen genoegzame diepgang heeft. Door de gemeente is, ten gerieve van den veehandel, eene waag ingesteld en wel in een der zijvleugels van de vischbank. Het stuk vee wordt naar een bak ge dreven, waarna ter zijde het juiste wicht wordt aangewezen. Een billijk tarief is voor elk stuk vee, dat gewogen wordt, gesteld. Het gras wordt schaars en de prijzen woTden hooger. Bij de verpachting, door de Godshuizen alhier, van naweide van het z.g. „Mannenland", dat het vorig jaar slechts f 3 per schaar bedroeg, werden nu de 40 scharen voor f 5,50 als hoogste en één voor f 3.25 als laagste prijs verhuurd. De „Weezenkampen", onder Veen, die het vorig jaar f 30 en f 15 als naweide opbrachten, maakten nu f 65 en f 48. Het maken van z.g. brandputten, nabij vroegere of nog bestaande stads- pompen, wordt geregeld voortgezet. Er zijn er onder met 2 meter waterdiepte, dat bij gebruik geregeld aanvult. Weldra zullen ze door de geheele gemeente verspreid liggen. De huisvrouw van van Bladel alhier, die met haar voertuig met groenten tusschen Waalwijk en Besoijen zich op hield, stapte van de wagen, toen een stoomfiets in aan tocht was. Zij week rechts uit en de fiets rijder links, zoodat zij in aanraking kwam tegen den grond geworpen werd en met het hoofd onder de motor terecht kwam. Algemeene consternatieEen dok ter verbond de gekwetste, die veel bloed verloren had, waarna ze met een rijtuig huiswaarts ver voerd werd. Haar toestand is bevredigend. De fietsrijder had ook met de straat- steenen kennis gemaakt en was eveneens aan het hoofd verwond. Tengevolge van het mond- en klauw zeer, hebben de melkslijters de melk met 2 cent per liter verhoogd. An del Wegens de aanhoudende droogte, en ook ten gevolge van het heer- schende mond- en klauwzeer, is door enkele landbouwers besloten de zoete melk 1 cent per liter te verhoogen. Hoe schaars dit product overal is blijkt wel als men weet dat door de fabriek uit Rotterdam reeds 6^ cent per liter wordt besteed. Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer T. Kerst, thans onderwijzer aan de Chr. school te Amerongen, slaagde de vorige week te Arnhem voor de hoofdakte. J.l. Zaterdagnacht zijn onze ijverige nachtwak-rs de dupe geworden van een niet misplaatste grap. Op hunne ronde's ging er een heel gemoedelijk tegen een boom in de Nieuwstraat zitten, toen plotseling een „miauw" hem verschrikte en hij niet kon nalaten te roepen „allei kat"; zijn geroep evenwel baatte niets. Het gemiauw werd steeds erger, slaan tegen den boom hielp niets de anders onverschrokken kerel kwam de benauwdheid nabij en hij aarzelde geen oogenblik om zijn pootige college ter hulp te roepen, die spoedig met hem voor de bewuste „tooverplaats" stond. Alweder „miauw"-geroep; de mannen slaan tegen den boom, uitziende naar alle richtingen, doch ontwaren niets. Ziende dat ook de tweede nachtwacht geen verandering in de zaak kon brengen besloten zij maar heen te gaan en verder op te wandelen. Nog geen tien passen waren zij verder of daar springt een jongen, die de kat in het „mi auwen" evenaart, den boom uit, de nacht wakers hartelijk uitlachende voor hunne vergissingen. Zij zullen evenwel zich voor de tweede maal niet zoo gemakkelijk meer bij den neus laten nemen. DelAerkeii. Door de gemeente politie zijn van J. Fr. en W. de R., te Werkendam, 2 koeien in beslag genomen, die zonder bekomen permissie werden ver- schaard. Ëetlien.Bij de gehouden inschrij ving voor fruit in dit dorp door de Pomologische vereen iging werd voor den boomgaard van den heer J. Branderhorst alhier ingeschre ven voor de som van f 5110. Wel een bewijs dat hier nog al appelen aangetroffen worden. Ook voor het fruit in andere boom gaarden werden flinke sommen besteed. C)iecrtriiideiihei*ft'- In den naebt van Zondag op Maandag j.l. omstreeks halftwee, is alhier bij G. v. B. brand uit gebroken. Het huis brandde geheel af. Assurantie dekt de schade. 'sGravemoer Mej. O. M. Stoor vogel, onderwijzeres aan de openbare school alhier, heeft te 's Gravenhage met gunstig gevolg het examen Engelsch 1. o. afgelegd. Aan het raadhuis alhier is ook, zooals dat aan een gemeentehuis behoort, het gemeentewapen aangebracht, waarvan moet gezegd, dat het prachtig is uitgevoerd. De uitslag der gehouden loting voor de Nat. militie dezer gemeente is als volgt W. H. Christ 1, A. J. Dekkers 2, J. van Dongen 3, C. van Eersel 4 broederdienst, J. Nederveen 5, C. J. Segeren 6, P. A. Hulst 7, M. Faro Cz. 8 en J. J. Melsen 9. Alle maatregelen bij het heerschen en dreigen van het mond- en klauwzeer zijn voor deze gemeente buiten werking gesteld. Niettemin moet bij den burgemeester het openbaren en ook het herstel der ziekte worden aangegeven. Daarbij is het vervoeren van herkauwende dieren en varkens buiten den aangegeven kring van gemeenten verboden, waarvan evenwel dispensatie kan worden verleend. Hees heen. Als een bijzonderheid kan vermeld worden dat het varken van den landbouwer A. V. alhier in den tijd van 11^ maand niet minder dan 54 jongen heeft ter wereld gebracht. Meeuwen. Vrijdagmiddag had alhier een groote verkooping van fruitgewas plaats. Ze ging uit van de afd. „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pom. vereeniging. Geveild werd het fruit van 19 eigenaars in 22 perceelen. In ronde som bedroeg de opbrengst f 10600, het minste perceel deed f 10,25, het hoogste gold f 5110. Naar kwaliteit werd van 4 tot 5 gulden per H.L. besteed. Nederlieiiiert (Eiland). Door den heer Knoop zijn aardappelen (eigenheimers) gepoot, die een buitengewoon beschot ople veren. Aan één struik werden niet minder dan 40 aardappelen opgemerkt, waaronder er waren die een wicht hadden van 6 c ns. (N.z.), Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. C. v. d. Vliet, onderwijzer te 's Gravenhage, mocht bij het Zaterdag aldaar gehouden examen de acte Engelsche taal 1. o. behalen. (Z.z.). Waarschijnlijk ten gevolge der warmte waren twee koeien van den land bouwer Jac. Branderhorst te Eethen op de Varkenswaard alhier in een moddersloot gevaller. De eigenaar, spoedig van het on geval verwittigd, moest er zijn paard voor spannen om de dieren op het droge te trekken, wat na veel moeite gelukte. Raauisdouksveer. Den 22sten Augustus, nm. 3 uur, zal in de voormalige openbare lagere school alhier een vergade ring van burgemeesters uit den omtrek worden gehouden ter zake van de over brugging van het Keizersveer. *SIeeuw||k. Met ingang van 9 Aug. j.l. zijn voor deze en andere gemeenten eenige maatregelen ter bestrijding van mond- en klauwzeer ingetrokken. De aangifte van ziek vee is echter nog verplichtend, terwijl het verbod van vervoer van ziek of verdacht vee nog gehandhaafd wordt. Zoodra de eigenaars meen en, dat hun ziek vee als hersteld beschouwd kan worden, behooren zij daarvan ter secretarie aangifte te doen. Waspik. Dezer dagen had deland- bouwer W. v. Kuijk alhier, het ongeluk zich met een zeis in de hand te snijden. Er niet op lettende bleef hij doorgaan met werken. Des avonds zwelde echter hand en arm zoodanig op, dat bij zich onmid dellijk onder behandeling van een genees kundige moest stellen, die bloedvergiftiging constateerde. De te bouwen gasfabriek te Kaats heuvel is aangenomen door de wed. F. Roovers en Zonen, alhier, voor de som van f 20830 WUk. De veermansknecht v. H., die een spoedeischende boodschap moest gaan verrichten, mocht voor dat doel de fiets van W. F. gebruiken. In woest vaart rende hij bij v. d. M. de stoep af, en kwam in een gevaarlijken bocht achter de kerk, in botsing met mej. A. K. Beide vielen van de fiets, waarbij v. H. zich aan armen en beenen erg bezeerdehet ergste evenwel voor hem was, dat de geleende fiets van W. F. totaal onbruikbaar was, doordat hij in zijn vaart ook nog tegen een paal terecht kwam. Al weer een voorbeeld voor wiel rijders, om toch bij gevaarlijke bochten op zijn hoede te zijn. Mej. K. bracht het er zonder letsel af. De alhier gehouden collecte voor bet fonds ter aanmoediging van den gewapen- den dienst in de Nederlanden heeft f 3,77 opgebracht. Zalthoiiimel. Het mond-en klauw zeer breidt zich te Zaltbommel en omlig gende gemeenten meer en meer uit. De aanhoudende droogte is oorzaak dat het vee dagelijks in de weiden moet ge voederd worden. De melkslijters zagen zich genoodzaakt den prijs per liter melk met één cent te verhoogen. Verslag van het verhandelde in de Ge meenteraadsvergadering van Capelle, op 12 Aug. 1911. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer A. L. Sneep. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt hierna mede, dat mej. D. G. van Doorn, onderwijzeres in de Kom alhier, tegen 1 October, ook als onderwijzeres aan de herhalingsschool voor meisjes, eervol ontslag heeft gevraagd. Dit wordt met alge meene stemmen verleend. Vervolgens doet de Voorzitter namens B. en W. het voorstel, den veldwachter v. d. Linde, ingaande 1 Januari 1912, f25. toe te kennen voor onderhoud van zijn fiets. Na eenige besprekingen wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Daarna wordt op voorstel der commissie van onderzoek de gemeente-rekening over het dienstjaar 1910 voorloopig vastgesteld, en de rekening 1910 en de begrooting voor 1912 van het algemeen armbestuur alhier, goedgekeurd. Ten slotte wordt aan den Raad aange boden de gemeente-begrooting voor 1912 en gesteld in handen eener commissie van onderzoek, waartoe de Voorzitter aanwijst de heeren S. Oerlemans, J. v. d. Hoeven en A. M. Verheijden en nog vastgesteld een ontwerp-besluit met memorie van toe lichting tot af- en overschrijving op posten der gemeente-begrooting 1910. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. Verslag van de Raadsvergadering der gemeente Sprang, gehouden den 9 Augustus 1911, des nam. 7i uur. Tegenwoordig: alle leden, uitgezonderd de heer De Jong. De voorzitter, burgemeester Meijer, opent de vergadering. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Voorloopige vaststelling gem.-rekening over 1910. De commissie van onderzoek brengt bij monde van den heer J. Rijken, rapport uit en adviseert tot voorloopige vaststelling. Met algemeene stemmen wordt daartoe be sloten, in ontvangst op f 19786,14 en in uitgaaf op f 19048,09$. De Burgemeester en Wethouders onthielden zich van mede stemmen. 2. Af- en overschrijving op de begrooting voor 1911, wegens te kort op den post: advertentiekosten. Aangenomen. 3. Benoeming van 2 leden der commissie tot wering van schoolverzuim, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. C. Kleijn en F. Maat. Beide heeren worden met algemeene stem men herbenoemd. Hierna wordt de vergadering gesloten. (Binnenland. Reuter seint uit Garmisch, de hoofd plaats van het kanton waarin het Beier- sche vlek Partenkirchen ligt: De sedert 3 dezer vermiste Neder- landsche oud-minister de Marez Oyens is Vrijdagmiddag bij Wang aan de Geiststeg dood gevonden. Daar bij het lijk alle voorwerpen van waarde aan wezig waren, is een misdrijf uitgesloten. Vermoedelijk is hij door een beroerte getroffen en tengevolge daarvan over leden. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De sedert het vinden van het lijk van oud-Minister De Marez Oyens alhier ontvangen berichten bevestigen het ver moeden, dat hij op een hoogte van het landschap, dat hij voor zijn wandeling had uitgekozen, door een beroerte of toeval is getroffen en toen in de diepte, ongeveer 100 meter, is gevallen. Be houdens de teekenen van den val be vond het lichaam van den overledene zich iu ongeschonden staat. Het hoofdbestuur van de Hollau Jsche maatschappij van landbouw stelt aan de algemeene vergadering, welke op Woensdag 13 September te Leiden zal worden gehouden voor, aan de Tweede Kamer een adres te zenden, waarvan het slot luidt: De landbouw vraagt in de concur rentie met handel en industrie geen steun van de regeering; hij zal door verbetering van arbeidsvoorwaarden zich in het bezit van de noodige arbeids krachten moeten handhaven, maar om gekeerd mag dan ook worden gevraagd, dat de regeering niet door partijdig in grijpen den strijd voor den landbouw uog verzware, wat te zekerder het ge volg zal zijn naarmate het doel, met deze tariefwijzigiug beoogd, beter zal worden bereikt. Met één slag zou on gedaan worden gemaakt, wat door een gelukkige samenwerking tusschen een beleidvolle regeeringszorg en de energie van den boerenstand in lange jaren is tot stand gebracht. Gevraagd wordt daarom, in belang van land- en tuinbouw, de tariefwet te verwerpen. Men bericht thans, dat Wijnmalen een vliegtocht door ons land zal maken. Het plan zou zijn, alle elf provincies te bezoeken. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Staphorst 16 huizen afgebrand. Door de rieten daken, de groote droogte en het gebrek aan water, viel er aan blusschen niet te denken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar behalve de varkens, een geit en tal van kippen verbrandde er ongeveer een millioen pond hooi en, daar de oogst voor een groot gedeelte binnen was, een groote hoeveelheid rogge en haver. Om 12 uur werd de brand ontdekt bij K. Russchers. Alle huizen waren verzekerd, ofschoon ver beneden de waarde, maar het verlies is toch zeer groot, daar bijna geen enkele inboedel of iets van den oogst was medeverzekerd. In de Meierij zitten de eikeboomen dit jaar vol eikels, in langen tijd hebben er zooveel niet aangestaan, Ouden van dagen voorspellen daar steeds een stren gen winter uit. Vrijdagavond kwam een jongmensch uit Utrecht op het politiebureau te Arnhem meedeelen, (lat hij door een meisje werd lastig gevallen. Na eenige opheldering bleek, dat het jongmensch een einde wilde maken aan liefdesbe trekkingen met bedoeld meisje. Terwijl zoo een en ander besproken werd, kwam het bewuste meisje het politiebureau binnen met haar mond vol zuringzout. Zij verklaarde dat zij daarvan een hoe veelheid had gedronken, om een einde aan haar leven te maken. Onmiddellijk werd zij naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar terstond de maag werd leegge pompt. Zij kon Zaterdagmorgen het ziekenhuis weer verlaten. Als bijzonderheid deelt men uit Leiden mede, dat van daar per Hollandsche Spoor gedurende drie weken dagelijks gemiddeld veertig wagons augurken, groene komkommers, spersie- en snij- boonen via Salzbergen naar Duitsehlaud werden vervoerd. Iu den eersten tijd van die periode waren het enkel au gurken en komkommers, welke het contingent voor dat groote vervoer leverden. Josef Israëls is Zaterdagmiddag om half vijf te 's-Hage overleden. Vrij overwachts komt deze schokkende tijding. Zaterdagmiddag tegen drie uur kwam de tijding uit den Haag dat 's meesters toestand, onder den invloed der heerschende warmte, reden tot on gerustheid gaf; weinig uren daarna is de kunstenaar, die 27 Januari j.l. zeven en tachtig jaar geworden is, gestorven. De beroemdste Hollandsche schilder van de 19e eeuw, wiens naam in heel de beschaafde wereld met eerbied wordt genoemd, is met hem heengegaan. Uit den Haag wordt geschreven: Zooals is aangekondigd is de com missie voor de geloofsbrieven van de benoemde leden van den gemeenteraad overgegaan tot eene hertelling van de stembilletten van het bureau in de Stortenbekerstraat (district I.) Naar wij vernemen is de uitslag van de nieuwe telling geweest, niet alleen dat de heer Schalekamp ten onrechte verkozen is verklaard, daar hij minder stemmen dan de socialistische candi- daat de heer De Kleer heeft bekomen, doch tevens, dat zelfs de heer Harms meer stemmen behaald heeft dan de gekozen verklaarde heer Schalekamp. Mitsdien zal de commissie diens niet- toelating als raadslid voorstellen. Volgens het proces-verbaal had de heer De Kleer 2752 stemmen, blijkens de hertelling had hij er 2770; de heer Schalekamp was verkozen verklaard met 2792 stemmen, maar bleek er slechts 2744 te hebben, nog 13 minder dan de heer Harms. Het paket met stembiljetten van de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2