llBÜSt Emmikhovensche Polder. Bestuur der Domeinen. Uiterwaarden en andere Gronden, LVAN BLADEL Zonen, Sier- en Mctaiiei Heerenhoedenmagazijn JAN W. LIPPITS, 11.11. LANDBOUWERS. Vee Tongbliiarbrood Mand- en Klauwzeer Notaris J. H. F. Zijnen ile Kier te Hensflen, Naaimeisjes. OLEANDER, publiek verhuren: Steeds het NIEUWSTE voorhanden in ALLE GENRES. BERNARD VAN VUGT, Wegens plaatsgebrek TE KOOP: Notaris Kerkhoven te Werkendam, VERPACHTEN, Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Sauqaetten, Kransen enz. 's BOSCH, Hinthamerstraat 10, bij de Markt. bus uit de Stortenbekerstraat moet niet verzegeld geweest zijn, andere wel. De Stichtsche Ct. verneemt uit Jut faas Vrijdagavond omstreeks vijf uur ar resteerde de gemeente-veldwachter Oos terkamp, wegens dronkenschap zekeren Hillebrand, schipper van beroep. Naar men in het dorp verzekerde, was Hillebrand iemand die nooit zelfs gebruik maakte van sterken drank eene verzekering die ook door zijn patroon, den heer Willems, bevestigd werd. Een broeder van den gearresteerde met een zoontje van hem kwamen circa 7 uur op het gemeentehuis vragen of de gearresteerde Hillebrand niet vrij gelaten kon worden. De veldwachter Jacobs die deze 2 menschen te woord stond, verzekerde dat dit niet kon, daar hij niet wilde ingrijpen in de hande lingen van zijn collega Oosterkamp Toen daarop veldwachter Jacobs in het cachot ging kijken naar den gearresteer de, dacht hij dat deze sliep, doch bij nadere beschouwing bleek dat Hille brand was overleden. Dr. Idenburg, direct geroepen, kon niet anders dan den dood constateeren. De overledene stond als zeer oppas send bekend en laat een vrouw na met acht kinderen. De ontsteltenis in het geheele dorp is groot en algemeen heeft men diep medelijden met het op zoo'n treurige wijze getroffen gezin. Het algemeen gevoelen in het dorp is, dat veldwachter Oosterkamp iemand heeft gearresteerd en opgesloten, die niet beschonken, maar ernstig ongesteld was. Het U. D. heeft omtrent deze zaak inlichtingen ingewonnen van den bur gemeester van Jutphaas en de navol gende bijzonderheden vernomen Vrijdagmiddag kwam op den straat weg vóór het dorp een man aanzwaaien, iemand, die op iedereen den indruk maakte van beschonken te zijn Bij den tol viel de man op den grond, om na eenige tellen weer op te staan en zwaai ende zijn weg te vervolgen. De veld wachter, die juist aankwam, kende den persoon in kwestie goed en vroeg hem „Heb jij soms iets gedronken waarop de aangesprokene zeide: „Ja". Het be vreemdde den veldwachter wel dat de man dronken was, want men had hem nooit onbekwaam gezien, maar bij deze hitte was het niet onmogelijk dat de man inderdaad wat te veel had gebruikt. Ook de omstanders hadden volkomen de overtuiging, dat de man beschonken was, zooals door hen bij een verhoor werd bevestigd. De man is daarop door den veldwachter meegenomen naar het gemeentehuis, waar hij werd opgebor gen niet in het gewone cachot, waarin men gewoonlijk dronkaards opsluit, maar in een ander vertrekje, juist met het oog op het feit, dat men hier niet had te doen met iemand die wel méér be schonken werd aangetroffen. De veldwachter hielp den man schoe nen en jas uittrekken en legde hem daarna op een soort bed. Om hem het liggen nog wat gemakkelijker te maken, rolde de veldwachter de jas van den man bij wijze van kussen op en lag dit onder diens hoofd. Toen is de veld wachter heen gegaaneenigen tijd later vond men den man dood. De veldwachter is dus klaarblijkelijk onschuldig; niet alleen hij, maar ook ooggetuigen waren allen in de meening dat de bewuste persoon beschonken was. Aan de Prov. Gron. Ct. wordt gemeld, dat onder Paddepoel 40 boeren hebben getracht den dijk van het Reidiep door te graven om water in de slooten te krijgen. Toen ze bijna met het werk gereed waren, werden ze door de maré chaussees overvallen, die 3 hunner arres teerden. Nu de stoomboot Gutenberg, waarop de vorige week te Rotterdam de stoom ketel gesprongen is, op de werf zit, is de schade goed te overzien. De aangerichte verwoesting is zeer groot. Ter plaatse waar de gesprongen ketel stond, is de bodem van het schip over een oppervlakte van U/a meter in het vierkant doorgedrukt en stuk ge slagen. Sommige platen van den bodem zijn omgeslagen en als een velletje papier omgekruld. Vlampijpen uit den ketel vindt men nabij dit gat terug. De wrangen van het schip zijn daar ter plaatse geheel doorgezet en ver bogen. .Het bovendek is over een lengte van ongeveer 12 meter van het midden schip afgescheurd. Het schot, dat, voor den ketel, dwars door het schip liep, is eenige meters op zijde geschoven en tegen het laadruim gedrukt, en het schot, dat achter den ketel stond, is tegen de machine gevlogen, medesleu rende en tegen de machine in elkaar drukkende den stoker Geil, wiens lijk daar gevonden is. De machine en de schepraderen zijn vrijwel intact gebleven. De schade is in de machinekamer niet zoo groot als aanvankelijk wel gedacht werd. Indien er vau reparatie sprake zal zijn, wat wel waarschijnlijk is, zal er in het middenschip van de Gutenberg over een lengte van ongeveer 12 meter een geheel nieuwe moot ingezet moeten worden. Bovendien moet de geheele inrichting aan dek vernieuwd worden. De eigenaars zullen vermoedelijk de Gutenberg overlaten aan de assuradeurs. De bakboordsketel, die ook op deze werf staat, is geheel verloren. Vrijdagavond, toen de boot op de helling stond en het water uit de ma chinekamer weggeloopen was, vond men daar, in den krukbak, onder de krukas gewrongen, het vreeselijk verminkte lijk van den nog vermisten stoker Geil. De verschillende deelen van het lijk zijn bij elkander gevoegd en naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Uit Rotterdam wordt geschreven: Zondag zijn aan het station D. P. opnieuw aangehouden vrouw S. M. de B. (Roode Fien) en vrouw H. F. S. (Dordtsche Riek), die verdacht worden de vorige week, zooals vermeld, in de Korte Baanstraat van een koffiebrander een bedrag van f 2400 aan bankpapier te hebben gestolen. Zij waren in gezel schap van J. M. de K. en F. de C., twee mannen, waarmede zij een uitstapje naar den Haag zouden maken. Naar het politiebureau in de Lange Torenstraat gebracht, bleken zoowel de vrouwen als de mannen in het bezit te zijn van een aantal nieuwe lijfsieradiën. Bovendien hadden zij zich wat de klee ding betreft geheel in het nieuw gestoken en waren zij in het bezit van ongeveer f 65. Een huiszoekiug, in hun woningen naar het ontvreemde geld ingesteld, leverde niets op, waarna de vrouwen op vrije voeten zijn gelaten. Op de nieuw gekochte sieradiën en het geld heeft de politie voorloopig beslag gelegd. De beide mannen zijn voorloopig in bewaring gehouden, omdat F. de C. in het bezit was van een gouden horloge met ketting, dat de vorige week tijdens de brand in de Valkstraat gerold is van den heer T. uit de Van Brakelstraat De O. zegt dit horloge van J. M. de K. gekocht te hebben, die het volgens zijn beweren van een onbekende gekocht heeft. De varensgezel P. P. uit de Hartman- straat te Rotterdam kreeg Maandag morgen op de Mosseltrap aldaar ruzie met zijn vrouw. Zij verweet hem, dat hij niet voldoende geld voor haar ver diende. Gedurende dit twistgesprek had de vrouw een mes in de hand, dat zij op verzoek van haar man aan dezen gaf. Toen zij het hem overhandigd had, heeft hij zich zelf, volgens de verklaring van de vrouw, daarmee een snede in den hals toegebracht, na vooraf gezegd te hebben, dat hij niet meer met haar naar huis ging. De vrouw ontrukte haar man het mes en bracht zich zelf ook een snede in den hals toe. De vrouw is in het zieken huis en daarna naar het politiebureau in de Lange Torenstraat gebracht. De verwonding, die zij zich toebracht, is van weinig beteekenis. De man wordt in het ziekenhuis verpleegd. Zijn toestand is evenmin ernstig, doch hij kon voorloopig niet gehoord worden. Zondagavond omstreeks 7 uur hebben twee soldaten, C. en T., van het 4de leg. inf., op de Mare te Leiden twist gekregen over een meisje, dat eerst omgang had gehad met C. en later met T. De twist liep zoo hoog, dat beiden weldra handgemeen werden. Een schip persknecht, zekere L., trok toen partij voor C. en bracht den ander met een mes twee diepe wonden in den rug toe. |Toen de politie ter plaatse verscheen, zette C. het op een loopen; waardoor de politie, vermoedende, dat hij de dader was, hem dadelijk achtervolgde, waarbij C. zoodanig met het hoofd op de straat- steenen viel, dat hij een ernstige ver wonding opliep. De toestand van T. is ernstig. De dader is in arrest gesteld. Maandag in den vroegen ochtend, kort na het aanbreken van den dag, heeft zich in een woning aan het Huygens- park te 's Hage een bloedig drama af gespeeld. In een huisje, genummerd 49, woonde een jonge vrouw, gescheiden van haar man. Zij ontving daar meermalen een kantoorbediende uit Delft Om kwartier vóór vijven klonken uit die woning twee revolverschoten. Toen «le politie zich door het raam toegang had ver schaft, vond zij in een bovenkamer te bed liggen den bovenbedoelden kan toorbediende met een schotwond in het rechteroog. De jongeman was reeds doodde vrouw, die een revolver naast z'ch had liggen, ademde nog, doch gaf weldra den geest. Blijkbaar heeft de vrouw eerst de jongeman gedood en daarna den revol ver op zich zelf gericht. Omtrent de beweegredenen tot de daad is nog niets gebleken, De lijken zijn overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. hetgeen onmiddellijk den dood tenge volge heeft gehad. De dader werd in zijn pogingen tot zelfmoord verhinderd en werd gearresteerd. Hij heeft zijn daad bekend. De Haan is inderdaad Vrijdagmorgen in gezelschap van zekeren Vermeulen in de Offerande-straat te Antwerpen gepakt vertelt de 's H. Ct. en zij ver neemt hieromtrent nader, dat de Hol- landsche politie naar Antwerpen was overgekomen, omdat zij ernstige ver moedens had, dat twee ontsnapte uit brekers zich daar zouden ophouden. Hoe goed haar onderzoek ook was, zij ver mocht niet hen op te sporen. Daarop is onze opsporingsbrigade aan het werk getogen en Vrijdagmorgen is zij er in geslaagd de twee ge\aar!ijke Holland- sche kwaaddoeners te arresteeren. In een huis in de Offerandestraat werd De Haan gesnapt. Een makker van hem, die in dat huis verbleef onder den val- schen naam van Boon en die in werke lijkheid J. Vermeulen bleek te heeten, werd eveneens gevangen genomen. Deze laatste bandiet is ook een gevaarlijke inbreker, die uit een krankzinnigen gesticht is ontsnapt. Beide boosdoeners zullen aan de Hollandsche justitie wor den uitgeleverd. Te Meppel is Vrijdag een kind van bijna zeven jaar aan nekkramp over leden. De drie Vlis3ingsche heeren J. G. van Niftrik J. Gz., C. H. Gillissen en J. J. Meyer zijn Zondag van Vlissingen over de Schelde naar Breskens gezwommen. Om 10 uur van Vlissingen vertrokken kwamen zij kwart voor 1 te Breskens aan. De Schelde is op deze plaats 4500 meter breed, doch door de bochten en tengevolge van den stroom hebben de zwemmers 7 K M. afgelegd. Naar het Nwsbl. Vooruit verneemt, heeft de politie te 's Gravenhage eenigen tijd geleden in de Bagijnestraat een bewaarplaats voor gestolen goederen ontdekt. Onder den vloer werden o. a. verschillende gouden en andere sieraden, messen, enz. gevonden, welke afkomstig zijn van in den laatsten tijd aldaar ge pleegde inbraken. „Landen volk" zal overgaan in andere handen. Het zal worden uitgegeven als een nieuwsblad voor 's Gravenhage. Mr. Marchant treedt als hoofdredac teur af. Voor de bevordering en verspreiding der vrijzinnig-democratische beginselen wordt eerlang door bet hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond een nieuw orgaan in het leven geroepen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Door onbekende oorzaak is Zaterdag middag te Hoek van Holland brand in het duin ontstaan nabij het paviljoen, welke zich al spoedig zeer ernstig liet aanzien en er gevaar voor de gebouwen op het oude gedeelte ontstond. De ge heele bezetting van het fort en een groot aantal werklieden der firma Vol- ker en Bos rukten uit en slaagden er na eenige uren in den brand te blusschen. Het duin is over een afstand van ruim 1000 meter geheel kaalgebrand. Bij de politie te Watergraafsmeer hééft Zaterdag een diamantbewerker aangifte gedaan, dat hij in September van het vorige jaar een valsche aan gifte heeft gedaan. Terwijl hij in een café stond te biljarten, zou hem uit een der jaszakken voor een waarde van f 11,000 aan diamant en van f400 aan bankpapier zijn ontstolen. Thans heeft hij bekend zelf deze waarden te hebben gestolen. Zijn compagnon verborg de diamanten in zijn rijwiel en men was van plan de steenen door bemiddeling van een goudsmid en diens vrouw in Duitschland te verkoopen. Kotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 54,411 stuks. Hoendereieren van f 4,25f 5,70 per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 14 Aug. De handel in hooi wordt levendiger en de marktprijs is stijgende. Men besteedt reeds fl4afl7per 500 K.G. en voor schraal pershooi f 7 a f 10. Het nagras levert een slecht beschot. Er is door de langdurige droogte haast geen toemaat gewassen. Voor het vee is er in de weide ook weinig gras, zoodat duurte van het hooi haast niet kan uitblijven. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Aug. 0 91 M. 0.29 M. - N.A.P 12 0 75 0.19 13 0.77 0.22 14 0.74 0.14 Waterhoogte Maastricht (brug). 14 Aug. 0.65 M. beneden 0. 15 0.66 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 Aug. 1.09 M. beneden 0. 15 1.07 Advertentie». I De Heer en Mevrouw DE HAANObé zeggen hartelijk dailk voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunne Dochter ondervonden. Op het atelier van FARWICKAaiëNS te 's-Bosch, kunnen eenige nette Aaaisters geplaatst worden. Zij, die het vak willen leeren, komen ook in aan merking. Gevraagd: J zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, P. G. Van goede getuigen voorzien. Adres: H. DEN HARTOG, Haaretraat, Gorinchem. Een zeldzaam prachtige in vollen bloei staande op een Meter hoogen stam. Alle werkdagen te bezichtigen bij J. KANT te Uitwijk (gem. Alm kerk.) zal Zaterdag 19 AuguiluslOll, des namiddags A uur precies, in het Café „HEIJKOOP" te Almkerk, voor den Heer Ds. DEN DEKKER, voor V jaar, 8.46.10 hectaren lloiivvlaiid en 1MO aren Btiiitenland, in den Emmikhovenschen polder, aan de Buiten kade en aan de Zoetelaarssteeg, onder Alm kerk, in 8 perceelen, bij biljet omschreven. De ONTVANGER DER REGISTRATIE en DOMEINEN te Werkendam, zal ten overstaan van op Uinsdag SSepfemherlOlt, des voormiddags flO uur, in het Koffiehuis „CONCORDIA" van C. E. Lekstemaker te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag in het openbaar om het Magras te hooien in 1911: aan de Noordzijde van de Bergsche Maas, vak HeleindDrongeische veer. Betaaldag 1 Mei 1912. Boekjes, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 cents verkrijg baar bij voornoemden Ontvanger, C. E. LEESTEMAKER te Heusden, den Waards- man J. VAN DER STELT te Drongelen en door tusschenkomst van iederen Ont vanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, andera billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. Zaterdag is er een groote heidebrand uitgebroken tusschen Ees en Odoorn. Verscheidene hectaren heide en bosschen zijn verbrand. De schade is belangrijk. Bij de Mookerheide is Zondagmiddag een uitgestrekt terrein (De Lier), groo tendeels beplant met hakhout en dennen, afgebrand. In het veen on Ier Ottersum, nabij het Rijkswald, is Zondagmiddag onge veer 150 hectare heide en struikgewas verbrand. Ook het veen brandde uit. Maandagmorgen is er brand uitge broken in de bosschen onder de ge meente Malden. Door spoedige hulp uit Nijmegen en de omliggende plaatsen was mtn den brand in eenige uren meester; 30 H.A. bosch werden een prooi der vlammen. Aanbevelend, Firma Jan IV. Lip pits. Kerknieuws. Maandagmorgen is het 18-jarige meisje Adriana van Roosmalen te Vucht door haar afgewezen minnaar, den 24-jarigen A. V. Rutten, in haar woning vermoord. Men VOnd haar met afgesneden hals, grootscheepvaartwatsr in «n \66t den mond en tnssehen Zalt bommel. Tot predikant der Ned. Herv. kerk te Zaltbommel is beroepen ds. F. S. Knipscheer, predikant te Avenhorn en Grosthuizen (N.-H.) Aan bestedingen. Gebruikt thans voor Uw het voedsel bij uitnemendheid, uitsluitend samengesteld voor het melkvee dat door is aangetast geweest. Het brood is zonder korst, verwekt den eetlust en bevordert de melkerij. Verkrijgbaar bij Fourage magazijn, Kanaal 104-106, 's-Bosch. de hoofden van den Rotterdamschen Waterweg naar Zee. Earning f 0.17 per knb. 11. 24 Aag. Prov. bestunr van Noordholiand. bet maken en leveren van betonblokken voor de golfbrekers van de havenhoofden te IJmniden. Raming f 80OO. 30 Ang. Dep. van Waterstaat, de verbetering van den IJaael bij de Middel waard, boven Doesbnrg. Raming 38700, 9 Ang. Prov. beatnar van Drenthe, het maken van boordvoorxiening langt de Drtntache hoofdvaart. Ramine 7900. Minste inschrijver H. Danser Fis., Meppel, f 6240. WERKEN BAH. De zetting der boter it deze werk op de markt 75 ets., in de winkelt dut 80 et pet kalf kilo. Keren f 1 10 de 26 ttukt. BESOOIJEN8 Aug. De prijt der Boter wat heden f 1.47 f 1 57 per Kilo. Aang -voerd 400 K G Keren f 1 17 de 26 ttukt. OOSTERHOÜT 14 Aug Boter f 1,68 a 1,70 per Kg Keren f 0,17 en 0,18 de 4 stuks SLEET}WIJK. De zetting der boter bedraagt 87 et. per half kilo en die der eieren f 1 25 de 26 ttukt. GORIN CE KM, 14 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 233 runderen 11 nuchtere kalveren, 25 vette varkent, 782 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 200 f 250, kal/vaarzen f 160 a 220 guit te vaarzen f 10 a 115, melkkoeien f 150 a 200, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf—jarige f a pinken /00 a 000.graskalveren f 35 a 70 nuchtere f 8 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a li per stuk. Vette varkens 24 a 14xji cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 8,75 roode dito 8. a 8 25 witte dito f 8 75 a 9.40 inl. rogge f 5.40 a 5 75 buitenl dito f 5 65 a 5.85 gerst f 5.35 5.90 haver f 4.a 4.25 duivenboonen f a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 5.60, a 6 allet per heet Boter 85 a 871/2 ct. per half kilo Keren f 1.20 a 1.25 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk ROTTER DA )f, 14 15 Aug Op de veemarkt waren heden aangevoerd 942 vette runderen, 910 magere dato 536 vette en graskalveren, 203 nuchtere kalveren 993 schapen of lammeren5r6 varkens, 220 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 86 Ie kw 71 cent, kalveren le kw. 110 Ie kw 85 ct schapen le kw 50, le kw. 44 ct. vette varkens 4 4 a 48 ct. licht soort 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12.-- a 15.idem voir de slacht f 6. alöBiggen f 1.15 a 1 40 per week Op de botermarkt wrden aangevoerd 59/8 en 24/16 ton en 234 stukken van een half li o Prijs le kwali teit f 65 le kw f 63 3e kw. f 60 Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 4 40 a 4 60. Ooermaassche dito 4 80 a 5 per 100. ROTTERDAM 14 Aug Tarwt puike jarige per 80 kilo f a per 100 kilo f 9.5 1 a 11 nieuw f a Rogge f 7. 7 50 er heet Oerst f 0 00 a 0 00 Chevalier fa -. - Haver f 0 - a 0 - per 100 kilo, Bruine boonen f 00 a 00 witte fa Erwten f - a 1 Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht Vrijdag 18 Augustus van 2.304 uur. 16 Ang. Dep. van Waterstaat, de verbetering van den Jssel, boven de Nqenbeek. Raming f 21.100. 23 Ang. Dep. van Waterstaat, het verbreeden van bet

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3