meene staking van het spoorwegperso neel afgekondigd. Telegrammen uit ver schillende deelen van het land melden plaatselijke spoorwegstakingen en ten gevolge daarvan plaatselijke ontwrich ting van het zakenleven. Een zestien-jarig meisje, RosaPitonof, heeft, naar uit New-York geseind wordt, iets gedaan wat totdusver nog geen zwemmer mogelijk geweest was. Zij heeft in acht uur en twintig minuten de haven van New-York over haar lengte over gezwommen, van Eastriver naar Coney- Island. Dit water is, wegens de wisse lende zeestrooming, zeer gevaarlijk. Naar de Petersburgsche correspon dent van de Vossische Zeitung seint, verwacht men daar de bekendmaking van het Russisch-Duitsche verdrag op zijn laatst Maandag of Dinsdag. Niet tegenstaande den zuiver oeconomischen inhoud, beschouwen de toongevende kringen het verdrag als een politieke zaak van groote beteekenis. iPli&tttselük üieuwm. Ueusdeii, 19 Aug. De scherpschuttersvereeniging „St. Bla- sius" alhier, stelt zich voor in den loop der maand September een concours te geven. Aan de Prins Hendrik-kade alhier kan men gevolgen van de staking in Enge land opmerken. Duizenden nieuwe manden en mandjes, bestemd voor Engeland, liggen opgestapeld. De agenten te Rotterdam willen ze niet ontvangen en de mandenfabrikanten komen ze niet of willen ze niet terughalen. Toch zal er op de een of andere wijze eene oplossing moeten komen; want er is voor zoo'n groote omvang geen opslagplaats en het artikel, aan weer en wind blootgesteld, wordt er niet beter op. lWerkeiiclaua. Eergister vergaderde de Raad dezer gemeente. Na opening door den heer Bogers, werden de notulen gele zen en onveranderd goedgekeurd, nadat de heer Meijer verzocht had de bedoeling van een art. der heffing op tooneelvertooningen in de notulen duidelijker te omschrijven. Namens de commissie tot het nazien der rek. en verantw. over 1910, werd bij monde van den heer K. de Boon medegedeeld, dat ze in orde was bevonden en geadviseerd ze voorloopig vast te stellen, wat gebeurde. Op verzoek van mej. M. Bril werd haar eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school B alhier. Aangeboden werd den Raad de rekening ever 1910 en de begrooting over 1912 der gezondheidscommissie. Niemand had hierop aanmerking. Bij de laatste kasopneming was gebleken bij den ontvanger in kas te zijn f 54.24. Niets bijzonders meer te behandelen of mede te deelen zijnde sloot de waarn. Voorz. de vergadering. A a 1st. De boeren alhier hebben zich genoodzaakt gezien, hunne boter te ver- koopen tot f 1,00 per pond, waarvan de reden is te zoeken in het weinig melk geven der koeien. In geen jaren hoorde men van dezen hoogen prijs. Almkerk. De landbouwer A. van Hemert, had het ongeluk toen zijn paard schrok, van de wagen te vallen en brak daarbij zijn arm. Toen de heer B. v. d. Heuvel, Don derdagmorgen bij zijn kippenhok kwam, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat 20 kippen dood in het hok lagen. Andel. Bij de hier gehouden fruit- verpachtingen, bracht een boomgaard van den heer C. J. van Andel f 1000 op, tegen over f 100 in het vorige jaar. De handel in aardappelen is hier op het oogenblik nog al levendig. Voor eigen heimers, met bestemming voor Duitschland, wordt f 2,10 a f 2,15 per H.L. besteed. Capelle. Als een bijzonderheid kan uit deze gemeente gemeld worden, dat op het hulptelegraafkantoor gedurende de af- geloopen maand behandeld zijn 166 tele grammen, waarvan verzonden 58; getallen, die tevoren alhier nog nooit zijn bereikt. Naar we vernemen zijn alhier in den buitenpolder op enkele plaatsen fuiken weg gehaald, van meestal arme visschers. 't Is te hopen dat dergelijke daden niet onge straft blijven. Gamereil- A.s. Zaterdag worden de prijzen uitgereikt welke gewonnen zijn door de leerlingen van 's lands weerbaarheid. Geregeld zijn de lessen door de meesten goed gevolgd. De prijzen zijn als volgt behaald. G. v. Lit, een fietslantaarn. J. van de Werken, een voetpomp. A. van Tuil Cz., een sigarenkoker. H. Bajense, een kistje sigaren. E. van Maren, een kistje sigaren. D. van Maren, een knipmes. L. van Tuijl, een portemonnaie. Gisteren werd bij inschrijving aan besteed het bouwen van het afgebrande woonhuis van M. Kreling. Voor timmerwerk werd ingeschreven door T. van Willigen voor f 649.30 en G. A. van Willigen voor f 640,60. Metselwerk door A. van Eek, per duizend. Herpt. Wat is de toestand voor de veehouders op 't oogenblik treurig! Niet alleen dat het mond- en klauwzeer nogal geregeerd heeft, maar door de langdurige droogte is er algemeen gebrek aan gras. Óp vele weilanden lijdt het vee honger. De boeren zijn genoodzaakt vooral hun melk vee brood, lijnkoeken etc. bij te voederen, willen ze nog iets er van trekken. Wat baat het dan al, dat de boter duur is en sommige melkslyters iets meer voor hun melk krijgen, daar zulke extra-uitgaven moeten worden gedaan? Immers niets! De toestand is met recht treurig Het gaat dit jaar wel voorspoedig met den oogst. Wat is alles keurig droog binnengekomen. En door het droge weer had de arbeid voortgang, zoodat alles spoediger is afgeloopen dan dat gewoonlijk het geval is. Met recht mag men verwach ten, dat de opbrengst niet zal tegenvallen. \ieunendj)k Naar wij vernemen bestaat bij de Gebr. Walraven alhier, het voor nemen om de afgebrande korenmolen niet op te bouwen, maar te vervangen door een motor. Dezer dagen geraakte een mand met oude kleeren, staande op zolder in de woning van H. P. in brand. De dichte rook, die den zolder vulde, deed denken aan een ernstigen brand, zoodat spoedig een aantal menschen ter plaatse waren, die hem met emmers water bluschten. Raamsdonk. Woensdagavond te 7 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerenhofstede van den heer P. Broekmans in de Werf kampen. Te half acht lag alles in de asch, zoodat de inmid dels aangekomen Viersche spuit geen water behoefde te geven. Slechts 2 varkens zijn gered. Alles is laag verzekerd. Op Donderdag 24 Aug. van 912 en van 24 uur, zal alhier ten raadhuize de keuring van trekhonden plaats hebben. Raaansdonksveer. Deze week vertoeven in het hotel De Reijer een 5-tal afgevaardigden van de Nederlandsche Bota nische vereeniging tot het instellen van een Floristisch onderzoek in deze gemeente en hare omgeving. Sprang. Donderdagavond j.l. kwam het bestuur der afd. „Patrimonium" in vergadering bijeen. Na opening, het lezen der notulen, deed de penningmeester reke ning en verantwoording over het finantiëel beheer der afgeloopen drie maanden. De inkomsten met het batig saldo warenf50,15£, de uitgaven f 12,92, zoodat in kas aanwezig was een batig saldo van f 37,23£. Na de belangen der afd. besproken te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. L.l. Vrijdag was de vrouw van zekeren C. B. bezig met het afschudden van pruimen. Om nu goed de takken te kunnen bereiken was zij op een groote carbidbus gaan staan, die echter onder haar voeten wegschoof, zoodat zij met haar borst tegen den boom viel en bij de terugkaatsing met haar rug op de bus terecht kwam. De ont boden geneesheer dr. J. v. d. M. consta teerde na onderzoek dat zij enkele kneu zingen had opgeloopen. Ook haar zenuw gestel was door den schrik geheel geschokt. Toen Zaterdagmiddag de besteller der stoomtrammaatschappij H. B. S. uit de bagagewagen een vat zeep loste, brak de bodem, zoodat de geheele inhoud op den straatweg stortte. Slechts een gedeelte kon nog gered worden. Voor den afzender een schadepost je. Zaterdagavond kwam zekeren M. in 't V. met C. G. uit Besoijen met hunne fietsen in botsing. Van eerstgenoemde werd het voorwiel in elkander gereden, terwijl C. G. twee nieuwe bussen in hetfraamzal moeten laten maken. Persoonlijk liep alles goed af. Veen. Door den commissionair D. alhier, werden deze week ongeveer 300 H.L. aardappelen opgekocht, waarvan de meeste uit „Eigenheimers" bestonden. Er werd besteed f 2,10 per H.L. Waspik- Op de Woensdag j.l. te Raamsdonk gehouden loting der Nat. mil. voor deze gemeente, vielen, de nummers ten deel als volgt: No. 1. W. N. van Kuijk, 2. J. A. Kamp, 3. M. C. J. Berkelmans, 4. C. van Beusekom, 5. C. Vissers, 6. J. F. Verhagen, 7. N. Vermeulen, 8. A. J. Gijsman, 9. A. Pruijsers, 10. L. Stravers, 11. P. E. de Ruijter (broederdienst), 12. P. J. Fijneman (broederdienst), 13. M. A. Hooijmaijers, 14. H. C. Boom, 15. M. H. Kemmeren, 16. H. W. Buijs (gebreken), 17. J. A. Vermeeren (broederdienst.) Dinsdag j.l. had alhier in den tuin van den heer P. v. DongenNontens, het aangekondigde vocaal- en instrumentaal concert plaats, gegeven door de harmonie ën zangvereeniging „Volksvlijt en Volks vermaak. De verschillende muziek- en zang nummers werden prachtig uitgevoerd, ter wijl de tuin zeer goed bezet was. Kaltboiiiniel. Maandagmiddag stort te zich de 18-jarige S. d. K. van den kop eener krib bij 't badhuis in de rivier de Waal. Op het hulpgeroep van den heer Philips, juist daar aanwezig, snelden weldra de badmeester en de heeren H. de Gaay, R. P. van der Pant en H. Kaasjager, die aan 't zwemmen waren, te hulp. Bij het badhuis kwam de drenkelinge in den sterken stroom boven, toen ook reeds de heeren De Gaay en Van der Pant haar te pakken kregen. Gezamenlijk brachten zij het meisje op een der luchtdichte bakken, waarop het bad drijft. De heer A. Gulden kwam in middels met een roeiboot aangeroeid, waar mede het bewustelooze meisje naar den wal werd gebracht. Ten huize van den heer Eeltink werd de noodige hulp door dr. De Wit verleend, waarna het meisje naar huis is vervoerd. LIKDBOIIW. De prjzen van het hooi zijn in Maas en Waal zeer gestegen. Veldhooi doet reeds f 16.50 per 500 K.G.uiterwaardsch werd verhandeld voor f20, terwijl voor klaverhooi reeds f 15 wordt gevraagd. In verschillende weilanden wordt hooi bijgevoerd. Niettegen staande de hooge prijzen is de handel in hooi levendig. Op de te Zevenbergen gehouden provin ciale hengstenkeuring zijn bekroond met: f 150 Sans peur d'Óptras, van de heng- stenvereeniging te Ginneken; en Gerhart, van de vereeniging Niervaert, teKlundert. f 100 Lancier du Fosteau van Adam Punt te Fijnaart; Linus van P.Nouws, te Zundert; Joost van de vereeniging te Zevenbergschenhoek; Victor, van J. Akkermans, te Zevenbergschen Hoek Jumbo, van B. Wouters te Gilze. f 50 Boer, van B. J. De Deugd, te Zeven bergen. Binnenland. Naar aan de „Tel." gemeld wordt, kan weldra de indiening tegemoet ge zien worden van een wetsontwerp tot vaststelling van een sluitingsuur voor winkels. Het ontwerp zou nagenoeg gelijk zijn aan het wetsontwerp, waartoe de staats commissie voor den middenstand inder tijd geadviseerd heeft. In dit ontwerp wordt verboden, een winkel voor het publiek geopend te hebben of in een winkelhuis klanten te bedienen, in welken zin ook, tusschen des avonds 9 en des morgens 5 uur. Als uitzonderingen worden genoemd: apotheken, voor zoover betreft de uit oefening der artsenijbereidkunst en in richtingen, waar spijzen en dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid en verkocht Op Zaterdag, benevens een twintigtal dagen, zooals vóór St. Nicolaas en Kerst mis, zullen deze bepalingen in zooverre niet gelden, dat het sluitingsuur voor die dagen bepaald wordt op 's avonds 11 uur. De strafbepalingen op overtreding van de bepalingen in dit wetsontwerp zijn hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste f 25. Verder is er nog een artikel in het ontwerp, waarbij tegemoet gekomen wordt aan eventueele wenschen der belanghebbende winkeliers, behoorende tot één vak om bij een uit te schrijven stemming, omtrent de wenschelijkheid van een vervroeging van het wettelijk sluitingsuur, dit mogelijk te maken. Twee derde van het aantal winkeliers, dat aan deze stemming heeft deelge nomen, moet zich daarbij voor een der gelijke vervroeging uitspreken. Het gemeentebestuur is dan verplicht, een verordening vast te stellen, waarbij het sluitingsuur, door die bepaalde groe pen van bedrijven gewenscht, wordt voorgeschreven en binnen 3 maanden na de gehouden stemming in werking te doen treden. De lotingsquaestie te Amsterdam. Naar aanleiding van het gebeurde bij de loting, waar tweemaal hetzelfde num mer (3548) zou getrokken zijn, heeft „Het Volk" zich om inlichtingen gewend tot het Gemeenteraadslid Z. Gulden, die Vrijdag j.l. getuige was van het geval. De loting, aldus deelde hij aan het blad mede, geschiedt op de volgende wijze De loteling haalt zijn nummer uit de bus en reikt het over aan den militie commissaris. Deze leest het hardop voor, waarna het wordt opgeteekend door den militie-commissaris zelf, door een luite nant, door een ambtenaar van het stad huis en een sergeant. De loteling krijgt dan het nummer terug en gaat onder de maat Daar schrijft een sergeant opnieuw het num mer, en nu van af het papiertje, over. Toen nu Vrijdag j.l. voor de tweede maal het nummer 3548 uit de bus was gehaald, was opgelezen en door de 4 verschillende functionarissen was aan- geteekend, kwam het ten slotte in han den van den sergeant-bij-de-maat, die de onregelmatigheid ontdekte. Hij kwam naar de tafel van den militie-commis saris en zei: „Dit nummer hebben wij al gehad; dit is de tweede keer." Dadelijk werden daarop de boeken van allen die aanteekening houden op geslagen en bleek, dat de bemerking juist was. „Mijn lezing," aldus besloot Gulden zijn mededeelingen, „is juist. Ik heb het alles persoonlijk meegemaakt. En met eigen oogen gezien." De loting behoeft naar de meening van den militie-commissaris niet ver nietigd te worden, als namelijk inder daad blijkt, dat het nummer 5348 ont broken beeft. Want dan zal het volgens hem voldoende zijn, dat de beide lote- lingen, die 3548 getrokken hebben, erom loten aan wien hunner het nummer 5348 moet worden toegekend. Men schrijft aan de „Standaard": Bij de groote hitte, die we thans in de hondsdagen beleven, is het wel op merkelijk, dat het de laatste nachten in Friesland vriest. Zijn oorzaak vindt dit in den kouden noordenwind, die den laatsten tijd hier waait, welke de nachten koud, doch de dagen frisscher maakt. Hierdoor wordt ook de regen opgehouden, waarnaar met groot ver langen wordt uitgezien. Overdag ruim 100 gr, warmte en 's nachts vorst, dat is zeker wel merkwaardig. Dinsdagnacht is op de Merwede onder de gemeente Papendrecht het schip Ver trouwen, van J. van der Linden, van Hasselt, die met 3 kinderen aan boord was, gezonken. De schipper en een jongen van 16 jaar konden zich redden, maar twee meisjes, van 12 en 19 jaar, zijn verdronken. Het schip was niet verzekerd. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Het schip was met steenen geladen, kwam van Nijmegen en was bestemd voor Vrijenban. Op verzoek van het bestuur van het bestuur van het polderdistrict Tieler- waard zijn gisteren de sluizen van het inundatiekauaal geopend. Daardoor wor den de polders van versch water voor zien, wat aan den algemeenen gezond heidstoestand van mensch en dier, aan scheepvaart op en industrie langs de Linge ten goede zal komen. Men meldt uit Oss: Woensdagmiddag werd zekere v. d. B. uit Herpen, terwijl hij met zijn vrouw even in een café aan den Berchemschen weg vertoefde, zijn rijwiel ontnomen. Toen hij zijn eigendom terug wilde nemen, werd hij door 4 personen aan gevallen, welke hem twee ernstige mes steken aan het hoofd toebrachten. Men schrijft uit Leiden: Woensdagavond heeft te Leiden de eerste voorstelling in Europa's eerste drijvend bioscope-theater plaats gehad voor een groote schare van genoodigden. Een op zijn minst even groote schaar van ongenoodigden stond op de wal en gaapte het drijvende lustslot aan, dat in den geheimzinnigen Leidschen avond schemer in de nauwe Heerengracht de vormen aannam van een Super-dread nought met. zijn geelgeverfd laag op rijzend karkas. De voorstelling zou om 8 uur aan vangen en toen was het ook vol. Zeer terecht liet de directie ons tot half negen wachten, zoodat we den tijd hadden om terwijl wij ons verdiepten in de Arabische karakters, ongemerkt in gedachten ver plaatst te worden in een Moorsche om geving. De eerste film speelde ook in Spanje: paarden en toreadors renden er over 't zand van een echt Moorsche arena Na de onrust der stakingsdagen zijn de kalmte en bezonnenheid in de Am- sterdamsche haven toch nog niet ten volle weergekeerd. Er heerscht bij hen die hun plaatsen door anderen ingenomen zien, nog een geest van verbittering, die zich maar al te vaak in ruwe daden uit. Zoo deelt het „N. v. d. D." mede, dat drie bootwerkers op het Kattenburger plein door een dertigtal zeelieden lastig gevallen werden, waarbij een hunner tot bloedens toe in het gelaat is geslagen. Zij moesten onder politiegeleide naar het terrein van de Hollandsche Stoom boot-Maatschappij worden gebracht. Op de Handelskade werden twee boot werkers zoodanig door een troep vroegere stakers in het nauw gedreven, dat zij beiden uit hun revolver, die zij voor hun eigen veiligheid bij zich droegen, een schot in de lucht losten. Gelukkig werd niemand geraakt. De politie heeft de vuurwapens in beslag genomen en vermoedelijk zullen de beide personen zich to verantwoorden hebben wegens overtreding van de Wapenwet. Tot hun verontschuldiging voeren zij aan, dat diezelfde troep stakers eenigen van hun kameraden te lijf was gegaan, die daarbij geduchte klappen hadden gekregen. De burgemeester van Zeist geeft een ieder in overweging voor en aleer in relatie te treden met Salomon de Vries, geboren te Harlingen 8 Mei 1864, van beroep zaakwaarnemer en zich noemende rechtskundig adviseur, wonende te 'sGra- venhage, Oranjeplein 72, eerst bij hem, burgemeester, inlichtingen in te winnen. Een merkwaardige vergissing heeft te Amsterdam plaats gehad. Uit het Ned. Israëlietisch ziekenhuis zouden gisteren morgen een man en een vrouw begraven worden. Het stoffelijk overschot van de vrouw, hetwelk het eerst ter aarde zou worden besteld, werd op de gebruikelijke wijze uitgedragen, de familieleden stegen in de rijtuigen, de stoet werd geformeerd en zoo werd in de richting van Muider- poort gereden. Wie beschrijft de ver bazing der familieleden, toen, in de Middenlaan gekomen, de lijkstoet plotse ling tot staan werd gebracht en bevolen werd rechts om keert te maken. Wat loch was gebeurd? Aan het etiquet, het welk vanwege de administratie van het ziekenhuis bij dergelijke begrafenissen wordt gebezigd, had men plotseling bemerkt, dat men niet het stoffelijk overschot van de overleden vrouw, doch dat van den man had uitgedragen. Er zat nu niets anders op dan dat men zoo snel.mogelijk terugkeerde en opnieuw den tocht aanvaardde, thans met 't juiste lijk. Burgerlijke §tand. Heusden, van 11 tot 18 Aug. Geboren: Gerrit, z. v. E. A. de Bruijn en N. Smink Grada Johanna Hendrika, d. v. M. J. Brus en M. DitselNorbertus Gerardus Thomas, z. v. M. J. de Ruijter en J. M. van den Broek; Theodorus Leonard us Maria, z. v. M. Kuijpers en G. J. W. Leyten. Werkendam, van 10 tot 17 Aug. Getrouwd A. Versluis, 22 j. en H. van de Werken, 21 j.; B. M. Bagger man, 26 j. en J. Schaa, 23 j.J. C. Visser, 28 j. en C. Egas, 22 j. Overleden: Leendert Aanen, 4 m.; Willemina Visser, 4 m. Ingekomen vandeWerken c.a., J. Brienen en gezinCulemborg, C. W. Ridderhof; Stavenisse, W. M. van der Weele. Vertrokken naar: deWerken c.a., C. de Keijzer en gezin, Wed. P. Rijke- vorst en C. den Hollander. Dewerken en Sleeuwijk, van 1117 Aug. Geboren Leentje, d. v. L. Slinger en D. Visser; Eleonora Jacoba, d. v. A. A. Schreuder en A. J. Mouthaan; Adriaan, z. v. T. van den Berg en G. Dubbeldam. Overleden Gerard Rochat 1 maand Antonetta Pellikaan, 9 m. Ingekomen van: Werkendam, C. de Keijzer en gezin en wed. P. Rijkevorst en gezin. Vertrokken naarWerkendam, J. Brie nen en gezin. Andel, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd: C. Pellikaan, 27 j. en C. Pellicaan, 30 j.; A. Jiskoot, 23 j. en I. L. Bouman, 22 j. Geboren Clasina Pieternella, d. v. J. Smits en P. van Tilburg; Jantje, d. v. H. C. van Zanten Huiberdina Clasina, d. v. G. Verwijs en G. W. Aldus. Overleden: Cornelia Verwijs, 13 m. Ingekomen van Rossum, G Schalk Werkendam, C. Pellicaan. Waspik, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd A Simons en C. G. de Roon. Geboren: Clara Johanna Maria, d. v. J. C. de Bont en A. C. de Jong Marinus Jacobus, z. v. L. Verduijn en J. de Jong Franciscus Johannes, z. v. J. P. de Zeeuw en P. de Jong Pieter Dirk, z. v. P. v. d. Wiel en H. A. Ros; Anna Maria, d. v. C. Schellekens en P. E. Koopmans Eligius, z. v. J. v. d. Velden en A. Biekens. Ingekomen vanRaamsdonk, G. Kerkhof. Vertrokken naarGeertruidenberg, J. v. Gils Zaandam, W. v. d. Vugt Tilburg, C. Heesters. Geertruidenberg, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd: P. Jacobs, 46 j. en A. de Ruijter, wed. van A. G. Nuijten, 49 j. Geboren: Jacobus Johannes, z. v. A. H. Baijens en E. M. Roovers; Dina, d. v. J. Krooswijk en C. van Alphen; Maria Engelina, d. v. M. Verschure en G. M. Brouwers; Maria Helena, d. v. J. H. v. d. Berg en C. M J. de Rijk; Petrus Johannes, z. v. C. Heesters en C. P. Oerlemans; Johanna Maria Cor nelia, d. v. A. Joosen en C. M. A. Bul. Overleden: te Oosterhout, 29 Juli jl., P. J. Gaalzatta, 46 j.; Adriana Jas, 31 j., echtg. van R. J. van Dongen. Ingekomen van: Beesd, A. J. van Iersel; Reusel, C. A. J. Santbergen; Raamsdonk, Aa. J. Louwers; Aarle- Rixtel, L. Rovers en gezinGoes, Ma. Hermes; Waspik, Ja. van Gils; Heus den, A. P. P. Peeters en gezin. Vertrokken naar: Oeffeit, J. H. Bakx; Ouddorp, N. de Boer; Brandwijk, He. J. ElzermanMade c.a., Pa. Maas's Her togenbosch, baron C. W. A. van Haer- solte van der Doorn. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 17 en 18 Aug. H. V., Dussen, zonder daartoe ge rechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland, f 2 subs. 2 d. G. J. W. B., Eethen gem. Genderen, zonder daartoe gerechtigd te zijn in de maand Juli over eenig weiland loopen, f 3 subs. 2 d. L. V., Raamsdonk, in staat van dron kenschap de orde verstoren, f 3 subs. 3 d. J. S., Werkendam, strooperij, f 3 subs. 3 d. B. B., Almkerk, trekdier los en onbe heerd laten staan op den openbaren weg, f 3 subs. 2 d. W. B. en C. de B beiden te Har- dinxveld, overtr. der wet op de zalm- visscberij, ieder f 15 subs. 10 d. voor elke boete. E. H de Werken en G. C. K., Wer kendam, visschen zonder akte en ver gunning, 2X^3 subs. 2X2 d., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen wargaren met bevel tot ver nieling, no. 2 vrijgesproken. J. v. W., Herwijnen, overt, rivier- regl., 2 X f 1 subs. 1 d. voor elke boete. A. K., 's Gravenmoer, idem, 2 X f 1 subs. 1 d. voor elk boete. A. S., Rijswijk, voertuig zonder licht, f 2 subs. 1 d. L. M. K., Almkerk, rijwiel zonder licht, f 3 subs. 2 d. J. v. V., de Werken, overtr. jachtwet, 2X^4 subs. 2 X 4 d. voor elke boete met verbeurdverklaring voor het in beslag genomen geweer en de patronen met bevel tot vernieling. J. de W., Wijk, overt, stierenregl., vrijgesproken. P. v. A. en P. v. A., Almkerk, openb. dronkenschap, ieder f 10 subs. 3 d. W. v. P., zwervende, idem, f3 subs. 3 d. h. J. C. B. Woudrichem, idem, 3 d. h.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2