Toen de brandweer kwam, verzetten de stakers zich en vernielden de slang. Twee honderd soldaten werden uit Lis sabon naar het terrein van den brand gezonden om de brandspuiten te be waken. Ook brak Woensdag een algemeene staking uit van de havenarbeiders en lichtermannen in de haven van Lis sabon, waardoor de handel daar ver lamd is. De troepen konden dienten gevolge niet over den Taag gezet worden om te helpen bij het blusschen. I)e brand had bij de afzending van het bericht al voor tienduizenden guldens schade aangericht. Maandag is uit het Louvremuseum te Parijs een beroemd schilderstuk, van Leonardo de Vinei, spoorloos verdwenen. Het schilderstuk dateert uit onge veer 1500, en stelt voor Mona Lisa,-de schoone gemalin van Francesco del Giocondo. Het bekleedde een eereplaats in het midden van een groot paneel. Leonardo da Vince heeft vier jaren aan het portret gewerkt. Het staat thans vast dat het meester werk gestolen is. Van het stuk of van de daders is echter nog geen het minste spoor gevonden. Men vreest dat de dief, de onver koopbaarheid inziende, het schilderij vernietigen zal. Rochefort stelde daarom voor den dief straffeloosheid en een groote geldsom te beloven, indien hij het kunststuk terugbrengt. Een bediende van een winkel van oude schilderijen en ouden rommel bij het Beursplein vertelt, dat Dinsdag middag een sjofel gekleed, schichtig man, van een jaar of veertig, met een groote portefeuille onder den arm, hem was komen vragen of hij niet een mooi heel oud vrouweportret wilde koopen. De man drong erg aan, zeide dat het een heel belangrijk oud schilderij was en wilde de portefeuille openmaken. Daar de patroon echter afwezig was en de bediende niet gemachtigd was inkoo- pen te doen, had hij den man wegge stuurd, zonder het schilderij gezien te hebben. Uit Petersburg komt bericht aan de Vossische Zeitung, dat op bevel van den gouverneur binnen twaalf dagen vijfhonderd Joden Nidsjni Nofgorod moeten verlaten, ondanks het protest van de Joodsche jaarmarktcommissie. In Sebastopel is een herziening begonnen van het woonrecht voor de daar ver blijvende Joden. Men verwacht ook daar uitzettingen. ft*laatseiyk Hieuwt». Breestraat Putterstraat Pelselstraat Heusdeii, 26 Aug. Toen de landbouwer Van der Kolk uit Doeveren Donderdag door de Putterstraat reed, kwam zijn paard plotseling te vallen. Het 14-jarig dochtertje kwam door den schok onder het voertuig terecht. Wonder boven wonder was het meisje geheel onge deerd. Ook het paard bekwam weinig letsel. Onze vroegere, bekwame organist de heer A. Alt, die van hier naar Bolsward vertrok, is benoemd tot organist in de Ned. Herv. kerk te Hoorn. Door het College van Godshuizen alhier is besloten tot het afbreken der 4 woningen, achter de Prot. kerk gelegen en die te ver vangen door 3 woningen, meer voldoende aan de eischen des tijds; waarvan de aan besteding op 4 September is gesteld. De brandputten zijn thans gereed. Laat ons hopen, dat we er in langen tijd geen gebruik van behoeven te maken. In het geheel zijn er zeven. Ze zijn gelegen Hoogstraat nabij woning v. d. heer L. Verhoeven. Botermarkt Stal. G. Vos. Van Dieten. van mej. De Wildt. van dhr. Van Helvoirt. Pompstraat T. van Delft. Met het oog cp den lagen waterstand in de Demer zijn deze zeer geruststellend. Den heer A. Huizing, gepensioneerd maréchaussée, thans klerk op de griffie van het Kantongerecht alhier, is uit een groot aantal sollicitanten benoemd als schrijver op een advocaat en procureurskantoor te Hoorn. Door de Commissie van Huisvlijt en Floralia zal Woensdag 30 en Donderdag 31 Augustus, telkens in den namiddag in het Café Concordia enkele feestelijkheden gegeven worden, opgeluisterd door muziek van den heer Van Mild te Gorjnchem. Woensdag 2 uur„feestelijke opening der tentoonstelling; 'savonds uitreiking der prijzen voor Huisvlijt. DonderdagmiddagTentoonstelling met verloting, uitreiking prijzen Floralia; ten 5 uur Tentoonstelling, 25 cent entree, tevens ter tegemoetkoming in de kosten, waarvan we hopen een druk gebruik zal gemaakt worden. Ook is het dan niet verboden b.v. een rijksdaalder ot een gulden te geven om gemakshalve geen geld terug te vragen. De kosten voor beide vereenigingen zijn zeer groot. Als ieder wat helpt dragen wordt de last lichter. We hopen en vertrouwen dat beide ver eenigingen succès op haar werk zullen hebben. De heer v. E. alhier vermiste twee ossen. Na eenige dagen zoeken is de eene terecht gekomen en de andere dood in een ■loot gevonden onder Wijk. Vermoedelijk heeft hij gedronken uit een kuip met vocht, waarmede aan „de Vlijt" de stoelen worden geverfd. Aalburg. Woensdagavond werd de toemaat op de Ebbe verpacht om te weiden. Daar er weinig gras stond, bracht de schaar slechts gemiddeld f7 op. Dit is zeker een lagen prijs in dezen zomer. Het perceel, gelegen tegenover het huis van wijlen M. v. V., bracht echter f 105 op. In een der nachten van de vorige week zijn in de Ned. Herv. Kerk alhier koperen kandelaars gestolen ter waarde van ongeveer f 50. Het is te hopen, dat de politie den dader of de daders te pakken krijgt, opdat hij of zij de welverdiende straf niet moge ontgaan. Deze week kocht de gemeente, af- deeling Aalburg, de Ebbe, het perceel land van wijlen M. van Veen, voor de som van f 5600; het huis werd gekocht door H. Schouten voor den prijs van f 2850. ltahyioniënbroek. Op Zondag a.8., des n.m. kwart voor vieren, zal door het Heilsleger uit Gorinchem, eene samen komst worden gehouden, in den boomgaard tegenover Johs. van Dalen. (Zie advertentie.) Capelle. In deze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich nog voort durend uit. Dagelijks worden verscheidene gevallen aangegeven. De schade, die de landbouwers dan ook door deze ziekte lijden, is enorm. Naar we vernemen zal er bij de school in de Nieuwstraat alhier ter voor ziening in de behoefte aan water een nor- tonpomp geslagen worden, die, naar te wenschen, is aan de verwachtingen zal be antwoorden. De hooipers alhier werkt wegens de vele verzendingen zeer druk. In geen jaren is de handel in hooi zoo vlug geweest. Dagelijks worden heele vrachten per spoor en per schip verzonden. Naar we vernemen heeft een naburige hooiperserij 80 spoor wagens aangevraagd, om binnen 8 dagen hooi te verzenden. De prijs is dan ook reeds tot f 20 per 500 K.G. gestegen. Dit is dus nog een buitenkansje voor de landbouwers. Dongen. Donderdagmiddag landde onder deze gemeente een luchtballon met twee Fransche heeren als passagiers. ballieren. Dinsdag werd vanwege het polderbestuur Zaldbommel aanbesteed het maken van een nieuwe brug met bij- behooren. Ingeschreven werd door: J. G. v. Willigen, Gameren, f 940, Gebr. Kaasjager, Zaltbommel, f 878, A. v. Eek, Gameren, f 854, Aan den laagsten is het werk gegund. beertriiidenberg. Zondag, 27 dezer zal het muziekkorps der Kinder- vereeniging „Het Jonge Zuiden" uit Rot terdam, bestaande uit 50 jongens, komende met de Salonraderstoomboot Krimpen a.d. Lek, een bezoek aan deze gemeente brengen en eene wandeling met muziek en ont plooide banier door de gemeente maken. 's-Gravemoei*. Dat de spreeuwen eerste kersen vreters zijn, is van algemeene bekendheid. Maar nu er geen kersen meer zijn, vallen ze met even groote vraatzucht ook op de pruimen, druiven en zelfs peren. Men zegt, dat ze tot deze groote brutaliteit gedreven worden, door het gebrek aan wormen met deze groote droogte. Kaatsheuvel. Naar men verneemt, is de levering van een gashouder van 1000 kub. Meter voorde te dezer plaatse te stichten steenkolengasfabriek bij minste inschrijving gegund aan de firma Gebr. Deprez te Tilburg. Met de werkzaamheden van den bouw der fabriek is door de aannemers, de firma Roovers uit Waspik, bereids een aanvang gemaakt. Nederhemert, (Rietschoof). Op de steenfabriek „de Rijswaard" alhier, zijn in het gezin van den baas dier fabriek twee gevallen van typhus voorgekomen. (Zuidzijde.) Toen de landbouwer B. v. Rijswijk, Dinsdagmorgen naar de waard ging, ontdekte hij dat een zijner runderen, een jonge vaars, tengevolge van het mond- j en klauwzeer gestorven was. Donderdag is ook een rund van een be woner uit Hedikhuizen aan deze ziekte bezweken. De heer S. alhier moest zijn beste melkkoe per wagen naar zijn woning vervoeren, daar het dier gaan noch staan kon. 't Staat er met den veestapel niet rooskleurig bij. gemeente is krachtens art. 53 der onder wijswet. een buitengewoon subsidie in de gewone kosten van het lager onderwijs van f 600 toegekend. H Uk In de Woensdagavond gehou den raadsvergadering werd besloten tot toe lating van het gekozen raadslid W. Blijen- berg. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer D. Roeland, thans hoofd der school in Nieuwveen, slaagde de vorige week te 's Gra- venhage voor de acte Duitsch L o. Zaltbommel. Geregeld worden thans aan het spoor alhier in hoofdzaak voor Duitschland geladen: Eigenheimers van f 2,25 a f 2,30, kralen van f 2,a f 2,10 en blauwen van f 2,30 a f 2,50 per H.L. PREDIKBEURTEN, 27 Augustus. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. H. H. Kuijper, van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leer. ouderl. te Dor drecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en n.m. 2 u. ds. Davelaar. Nederhemert. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers uit Raamsdonksveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. ds. Plaatsman, van Hooge Zwaluwe. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Brouwers. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. A. Thielen, van Vijfhuizen. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. vm. 9.30 u. ds. Panne bakker. van Meischke. Meischke. gerucht niet nader bevestigen, echter ook niet beslist tegenspreken." De N. R- Ct. meldt: H M- heeft te Kerk-Avezaath een villa gehuurd, behoorende aan den heer Heuff Cellendonk. Deze villa wordt ge heel voor dit verblijf ingericht. Uit het water van de Schenkwetering nabij" het Zieke te 's-Gravenhage is het lijk opgehaald van een 54-jarige bewoon ster van het Voorburgstraatje. Op het üjk werd een gedeeltelijk geledigde flescb jenever gevonden. Men meldt uit Stavenisse, ter il- lustreering van het nijpende waterge brek dat daar voor een tori water van 10 emmers tevergeefs 75 cent werd ge boden. Dinsdagavond werd de loteling Heeres onder Vlachtwedde die door broeder- dienst vrijgeloot heeft gesommeerd te tracteeren. Heeres was wel bereid zijn „vrienden" te onthalen maar wilde zich niet laten dwingen. Een jongmensch, Huls genaamd, heeft daarop den loteling zoodanig met een mes bewerkt dat hij met eenige zeer ernstige hoofdwonden naar het Ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De gewezen anarchist F. Kloosterman moet, als .men den Gron. Arbeider juist heeft ingelicht, dezer dagen examen doen als evangelist. Als hij slaagt dan moet Groningen zijn standplaats zijn. De directie der posterijen heeft te Amsterdam sedert het laatst der vorige week een klein aantal nieuwe brieven bussen laten plaatsen, die nogal van de oude verschillen Ze zijn licht geschilderd en voor het publiek, dat niet mocht begrijpen wat voordingen het nu eigen lijk zijn, staat er met duidelijke roode letters „Brievenbus" op. Voorts de aan wijzing wAAr de brieven, en wAAr de drukwerken in geworpen moeten worden, benevens welke buslichting geschied is. De postbeambte, belast met het lich ten der bussen, opent met een sleutel den zijwand en neemt de gedrukte stukken als vroeger eruit. Maar van de brieven heet het voortaan „afblijven". Hij steekt een zik onder het deel van de bus, waarin de brieven liggen. Het bovenste gedeelte van den zak past precies in de gleuf van dit bovendeel en nu draait hij aan een handel. De brieven vallen in den zak en als de man nu den han del weer omdraait, is de zak met in houd vrij, maar tevens gesloten, zoodat alleen aan het hoofdkantoor de brieven zak kan geopend worden eD niet door den beambte in den wagen. een leek niets herkenbaars meer aan is, berust bij dr. Hillen, om een geneeskundig onderzoek in te stellen. Het is niet met zekerheid te zeggen, of hier moord of zelfmoord in het spel is. Naar schatting moet het hoofd een jaar of 5 in het water gelegen hebben. Dit komt overeen met den tijd, sedert welken P. v. d. F. uit St. Miehiels-Gestel, een reeds bejaarde man, vermist is. Deze verliet nu ruim 5 jaar geleden zijn woning, zeggende: „Gij zult me nooit meer weerzien." De politie zet het onderzoek voort. Maandagmiddag werden een dame en twee heeren de slachtoffers van een bende geraffineerde zakkenrollers, die in den laatsten tijd de perrons van de Hollandsche Spoor in Den Haag on veilig maken. De dame droeg een gewoon handtaschje, zooals er zoovele gedragen worden; de handige dief liet het taschje in 't bezit van de dame. doch opende eenvoudig het knipslot en stal op die wijze geheel den inhoud, o. a. geld en kostbaarheden. Aan een der heeren werd uit den achterzak de welgevulde por- temonnaie geroofd, terwijl de andere heer een portefeuille uit den gesloten borstzak miste. Het geval wekte veel sensatie en werd bij den stationschef aangegeven. Te Lonneker heerschte sedert eenigen tijd oneenigheid tusschen den arbeider J. v. d. B. en de familie van zijn vrouw, welke zoo hoog liep, dat v. d. B. een revolver kocht en met booze plannen rondliep. Dinsdagavond liep hij bij de woning zijner schoonouders en loste een paar schoten, waarop zijn zwager J. K., uit Enschede, op bezoek bij de schoonouders, naar buiten snelde met een oude sabel en daarmee ernstig ver wondde den 29-jarigen winkelier H. W. R, welken hij in de duisternis voor v. d. B. hield. Van het onschuldige slachtoffer werd de hersenpan gespleten, zoodat er ge vaar voor zijn leven bestaat. De dader J. K. is in hechtenis ge nomen en heeft reeds bekend. Gelijk gemeld, is Zondag te Terneuzen een jonge man, van 's Gravenhage her komstig, aangehouden, verdacht van het toedienen van een vergift aan een meisje, dat dientengevolge een ernstige operatie heeft moeten ondergaan. Het bedoelde meisje is thans in het ziekenhuis te 's Gravenhage overleden; haar lijk is ter gerechtelijke schouwing in beslag genomen. DeStoomvaartmaatschappij Nederland gaat ook na de opheffing der staking nog steeds voort met het aanmonsteren van Chineezen als stokers en tremmers en heeft dezer dagen ruim 30 Neder- j landsche stokers en tremmers, die met de Prinses Juliana waren binnenge komen, ontslagen met toekenning van een maand extra gage. De eerste stokers krijgen een vaste betrekking aan den wal. In Amsterdam zijn thans nog om streeks 500 zeelieden, die gestaakt heb ben en nog niet aangemonsterd zijn, terwijl het aantal derzulken buiten Amsterdam ongeveer even hoog wordt geschat. (Noordzijde.) Als een bijzonderheid Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. deelen we mede, dat door den landbouwer M. van Heemskerk alhier, een aardappel van de soort Eigenheimers is geteeld, welke een gewicht had van anderhalf pond. Deze Sprang, reuzenaardappel is bijna zoo groot als een kinderhoofd. I Raaiu§donk. Naar wij vernemen is de prachtige hengst Marius, van den heer Mooiman, aangekocht door den heer B. de Bont Azn. alhier, bij wien de hengst reeds een jaar ter dekking heeft gestaan. Gisteren werd de levering van het armenbrood aangenomen door den heerG. Wijk c.a. v. d. Westen voor het Dorp en door den heer Wierx, voor het Veer. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. De Jonge. Vm. bediening H. A. vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. dhr. D. J. van Katwijk, theol. cand. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Bij het 11e regiment infanterie heeft zich, naar de „Ass. Crt." meldt, het volgende voorgedaan. Een vaandrig van het reservekader, dus iemand die zonder nader examen be noembaar is tot reserve-officier, wenscht vrijwillig officier te worden en legt daar toe examen af voor den cursus en slaagt. Slechts aan één eisch moet nog worden voldaan, n.l. aan het examen voor vrij willig sergeant. De vaandrig doet examen voorsergeant en zakt op practisch veldienst, in- wendigen dient, wapen en schietoefe- niug> gymnastiek en pioniersn. Indien hij geslaagd was, zou hij in October a.s. zijn teruggesteld tot sergeant en in op leiding komen voor den hoofdcursus om vervolgens tot officier te worden opge leid. Nu hij gezakt is voor sergeant, blijft hij vaandrig en wordt naar traditie binnen eenigen tijd benoemd tot reserve 2en luitenant. Alsdan zijn de sergeant-majoor instruc teur, sergeant le klasse en sergeanten zijne ondergschikten. Op de gisteren ten raadhuize gehou den hondenkeuring, werden 22 honden goedgekeurd en 2 afgekeurd, terwijl 30 stuks aan eene herkeuring onderworpen moeten worden. Deze week kreeg de landbouwer J. de Bont Azn., een slag van zijn paard tegen de rechterhand, die sterk zwol en door een medicus moest worden verbonden. Sprang;. De uitslag der loting voor de Nat. mil. voor deze gemeente en Vrij- hoeven-Cappel is als volgt: No. 10. J. B. v. d. Anker (gebreken), 12. H. de Bie, 7. L. A. Brouwers, 1. W. v. d. Hamme, 6. A. M. v. Os (gebreken), 5. C. J. de Roon (broederdienst.) Vrijhoeven-CappelNo. 4. M. Chabot, 11. W. Klootwijk, 2. J. Michaël, 9. P. A. Stam, 3. G. D. Verhagen, 8. M. Wage- makers. Yryhoeven-CappeL Aan deze vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart en nm. geen dienst. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral fuist en tUdig in te zenden. fttinnenland. De Tielsche Crt. meldt: „Hardnekkig doet het gerucht de ronde, dat H. M. de Koningin persoon- lijk met Prins Hendrik en het Prinsesje de manoeuvres in de Neder-Betuwe zou komen bijwonen en dat ter huisvesting van de Vorstelijke Familie een villa te Kerk-Avezaath in orde wordt gebracht. Ook H. M. de Koningin-Moeder zou men mogen verwachten. Werkelijk hebben aldaar aan een leeg staande villa werkzaamheden van ver schillenden aard plaats. Ter plaatse, waar men het in Kerk- Avezaath weten kan, kon men het Men meldt d.d. 22 Aug. uit Vught aan het „Hgz.": Toen de arbeider van de Wed. Kamp, in de Taaistraat alhier, gisteren bezig was aan de rivier de Dommel, haalde hij een doodshoofd op, waaraan een koperdraad met een steen was bevestigd. Men vermoedt, dat hier aan een mis daad moet worden gedacht. Een jaar of zes geleden werd te St. Miehiels-Gestel i een bejaard man vermist, een zekere P. v. d. F., van wien men nooit meer iets heeft gehoord. Men vraagt zich af doch dit is slechts een bloot vermoeden of het gevonden hoofd dat van den toenmaals vermiste kan zijn. Nader meldt men over deze zaak: Onze gemeentepolitie heeft met den gemeentearbeider de Dommel afgedregd, om mogelijk de andere lichaamsdeelen te vinden, doch tot nu toe zonder resultaat. Men vieest, dat deze zaak niet gemakkelijk zal worden opgehelderd. Het gevonden doodshoofd, waar voor In de Zandstraat te Rotterdam is aangehouden de zaalchef A. L. van de Sociëteit de Phoenix te Delft, verdacht van diefstal van ongeveer f 2000, ten nedeele dier sociëteit. In de Zandstraat maakte hij grove verteringen, terwijl hij bovendien veel nieuws aanschafte. Bij zijn aanhouding had hij nog f 130 in zijn bezit. I Te Oosterwijk bij Gorinchem rooit zoo meldt de Geldermalser de heer T. van Doorne van hetzelfde land en van dezelfde oude planten voor de tweede maal aardappelen. Twee jaren geleden had hij opge merkt, dat aan de weggeworpen vochtig gebleven stronken nieuwe aardappelen waren gegroeid, hetgeen hem op het idéé bracht zoo'n stronk dadelijk na het rooien weer te pooten. Dit jaar waren de half Juni voor het eerst gerooide planten nu weer rijkelijk bezet met flinke aardappelen. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Naar wij vernemen hebben Ged. Staten dezer provincie, na van den ge meenteraad bericht te hebben ontvangen dat besloten is tot de niet-toelating van den heer Schalekamp tot lid van den Raad voor district I en tot toelating der overige nieuwgekozen leden, be sloten, aan den Raad te kennen te geven, dat zij het voornemen hebben, gebruik te maken van de aan Ged. Staten krachtens art. 35 der Gemeen tewet toekomende bevoegdheid om in dien zij dit wenschen ambtshalve om trent de beslissing van den Raad uit spraak te doen. Zijn wij welingelicht, dan ligt het in de bedoeling dat Ged. Staten een ge heel zelfstandig onderzoek zullen in stellen naar de toedracht der herstem ming in district I, met dien verstande, dat dit onderzoek ook zal omvatten de geldigheid der verkiezing "van de heeren Bleeker, Ankerman en Oldeboom, die tegelijk met den heer Schalekamp ver kozen zijn verklaard, doch zich niet zal uitstrekken tot de verkiezing van den heer Rombouts. 1 September a.s. zal de wet tot be scherming van trekhonden in werking treden. Van dien datum af is het den houder van een hondenkar verboden die te ge bruiken of te doen gebruiken, tenzij hg 55 55 Heu8denvm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Pad denburg. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, nm. 2,30 u. ds. Pannebakker uit Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. dhr. Fossen, Evangelist. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal nm. 5 u. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Povderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smit. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichern, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2