Uitslag Loting Nationale Militie. oorlog achten de inlijving van het ge- heele kustgebied van Wiborg noodig, om het daarna sterk te bevestigen. Een wetsontwerp tot goedkeuring van de daarvoor benoodigde credieten zal bij de Doema inkomen. Aan de Times wordt uit Teheran ge meld, dut de regeeringstroepen op de legermacht van den vroegeren Sjah drie slissende overwinningen behaald zouden hebben, waarvan een overwinning, Zater dag bij Firoeskoeh bevochten, de voor naamste was. De regeeringstroepen moe ten toen de bergengte hernomen hebben, die de troepen van den oud-Sjah Vrijdag stormenderhand bezet hadden. De laat- sten verloren honderd man aan gesneu velden, twee kanonnen, driehonderd ge weren en vele gevangenen. Van dezen zijn er 54 te Teheran aangekomen. Te Moekden vertoont zich een raadsel achtige ziekte, waartegen de dokters geen raad weten. De patiënten krijgen eerst hevige duizelingen, vervolgens keelpijn en buikloop en bezwijken dan spoedig. Een telegram uit New-York meldt, dat een rijk Amerikaansch schilderijen verzamelaar, die op reis van Europa naar Amerika is, van den diefstal van de Gioconda, uit het Louvre-museum te Parijs, verdacht wordt. De bagage van reizigers op stoomschepen, die te New-York aankomen, wordt scherp na gekeken. Plaatselijk Hieuw», lleusden, 2 Sept. Bij Kon. besluit is bevorderd tot Officier i. d. Orde van Oranje Nassau, de heer P. L. Honcoop, oud-Dijkgraaf van het op 1 Juli 1911 opgeheven waterschap de Hooge Maas dijk van Stad en Lande van Heusden, en benoemd tot Ridder i. d. Orde van Oranje- Nassau, de heer H. J. van Eggelen, oud- Secretaris van genoemd waterschap. De Koninginnedag behoort tot het verledene. Heusden heeft feestgevierd, zon der dat er eene leestcommissie was. Fioralia gaf eene tentoonstelling van inzenders, die daarna bekroond werden en waarbij de kinderen onthaald zijn. De planten waren niet als andere jaren. Overal is het kweeken van planten door den droogen zomer tegen gevallen en dan moet men er over verbaasd zijn, dat hier nog zooveel goed geslaagd was. Hulde aan het onvermoeide bestuur, dat zich voor een en ander zooveel moeite geeft; maar dan ook aanspraak kan maken op den dank van inzenders en andere be langstellenden. Verder was er eene tentoonstelling van Huisvlijt. Had men aanvankelijk gedacht, dat deze expositie, althans voor het eerste jaar, zeer onvolledig zou zijn, het resultaat bewees het tegendeel. Inzendingen, van wat met eigen handen was saamgesteld, kwam van kinderen van af 10 jaar; maar zelfs was er één van een 82-jarige. De oude heer Van Rijswijk had op dien leeftijd nog een keurige bonheur du jour gemaakt, geheel met snijwerk afgezet, dat hij alles zelf ge stoken had en waarvoor natuurlijk ook een eerste prijs werd toegekend. Op elk gebied zag men wat vertegenwoordigd. Veel inzendingen van jonge dames, met dames handwerken, figuurzaag en steekwerk, waar onder keurige kapstokken en andere prac- tische huismeubelen. Eene keurige collectie indisch handwerk, op koper en vlechtwerk van bamboe (dit echter ter opluistering). Verschillende teekeningen naar natuur en als copie. Algemeene attentie trok eene bloemenmand, sierlijk van model, geheel uit z.g. sprokkelhout vervaardigd. Op ander gebied was het eene volledige stoommachine met gas gestookt en in volle werking, zelfs de stoomfluit ontbrak niet. Inzending van den heer P. J. van Rijswijk, technisch stu dent te Mittweida (Saksen.) Geheel door hem zelf vervaardigd. Nog trok de algemeene attentie twee verkleinde kast en secretaire, stijl Louis XVI, keurig schrijnwerk, vervaardigd door den heer H. van Herwaarden, schoenmaker. Eene inzending van „de Vlijt" te Wijk, bestaande uit tuinameublement, was tevens als cadeau afgestaan voor de verloting. We kunnen niet verder in détail treden, maar verwijzen naar bekroningen zoowel door Fioralia als door Huisvlijt. De feestelijke stemming kwam er direct in, toen Woensdagmiddag bekend werd dat onze burgemeester, de heer Honcoop, be vorderd was tot officier en de heer H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris, benoemd was tot ridder, beiden in de orde van Oranje- Nassau. Weldra verscheen allerwege de vaderlandsche driekleur en brachten de muziekgezelschappen Harmonie en Fanfare aan de beide ridders eene serenade, omstuwd door belangstellenden, waarbij vele woorden van hulde en dank gewisseld werden. Op Donderdag had de verloting van Huisvlijt plaats. Onder een groote opkomst werden de loten getrokken, waarbij ten slotte er honderd gelukkig werden gemaakt. Als eene bijzonderheid kan daarbij opge merkt worden, dat twee bestuursleden het zelfde als prijs trokken, hetgeen ze zelf als zoodanig hadden afgestaan. Meer merkwaar dig dan verrassend voor de winners. Alles op den voet te volgen is ondoenlijk, we zouden dan een afzonderlijk blad daar voor moeten nemen. Laat ons nog even vermelden, dat onder de verschillende spre kers het meest de aandacht trok eene keurige openingsrede van den heer Hilwig (bij Huisvlijt) en een woord van opwekking aan inzenders bij Fioralia door den heer Reck- leben. Velen hebben zich verdienstelijk gemaakt; doch bij Huisvlijt inzonderheid de dames Weeda en De Gier en bij Fioralia was steeds mevrouw Erkelens op haar post. Aan deze dames een afzonderlijk woord van dank. De clou van het feest zou zijn eene bioscopische voorstelling in de open lucht, waarvoor het publiek bij honderdtallen was toegestroomd. Dit eene attentie aangeboden door den heer Verhagen. Hoewel daarvoor eene groote som was bedongen, bleek de uitvoering beneden elk peil. De heer De Nies uit Nijmegen, die zelf te Leerdam moest werken, had het aan een ondergeschikte toevertrouwd, die blijkbaar zijn vak niet verstond. Alles liep door elk ander in een nevel. Alle orde en opvolging ontbrak. Alle chassinetten kwamen slechts gedeeltelijk voor den dag. 't Was in eea woord treurig en naar onze meening zou de heer De Nies eene goede daad verrichten door zelf te komen herstellen wat een ander op zijn naam bedorven heeft. Niettemin was er toch elders gelegenheid tot feestvieren. Overal muziek en een opge wekte geest. Alles liep in de beste orde af. Bekroningen Fioralia. Geranium. Ie prijs Jan Reas, 2e Johan van Eeuwijk, 3e Antoon van der Staak, 4e Martien Bruijstens. Fuchsia. Ie prijs Anna van Eeuwijk, 2e Jan van Baardwijk, 3e Ditje Arnoldus, 4e Martinus van den Bosch. Bladbegonia. Ie prijs Frans Nou wens, 2e Anna Nou- wens, 3e Daatje Baaijens, 4e Gerdina Kuijpers. Begonia vernon. Ie prijs Jan Spitzers, 2e Jan v. Baardwijk, 3e Nelly Verhoeven, 4e Dirk van Her waarden. Bekroningen Huisvlijt. Eerste prijzen. H. v. Herwaarden, Heusden, Imitatie antiquiteiten. Joh. van Leeuwen, Schip. Gijs van Andel, Vlechtwerk. Jan Reas, Spatwerk. Klaas van Andel, Knoopwerk. Nic. v. Rijswijk, Tegelwerk. Adrianus v. Rijswijk, Vliegmachine. P. J. v. Rijswijk, Stoommachine. Joh. Bax, Woudrichem, Vuurschermen. Chr. v. Rijswijk, Heusden, Teekenwerk. K. v. Rijswijk (81 j.) Hoekkastje. B. Varossieau, Blindenschrift. W. Spitzers, Bloemenstandaard. Handwerken. Ie prijs Betsij van 't Hof, 2e Nellij Friedli, 3e Dit v. d. Oever, 4e Sophia Zonneveld, 5e Marie Boeren, 6e M. v. d. Berg, 7e Anna de Jong, 8e Willij van 't Hof, 9e Mien v. Andel, 10e Neeltje de Bruijn, 11e Pietje Reas, 12e Lena de Gier, 13e Marie van Duin, 14e Aaltje Sartorius, Drunen, 15e Naatje Arnoldus, 16e Ant. Reas, 17e Anna van Rijswijk, 18e Jo Reas, allen Heusden. Houtsnij werk. Ie prijs Jo de Mol, Heusden, 2e L. v. Tilburg, Andel, 3e T. Bouman, Heusden, 4e M. v. d. Berg, Heusden. Schilderwerk. Ie prijs E. Sterk, Heusden, 2e Walther, id., 3e Mej. H. Vermeulen, id. Oplegwerk. Ie prijs Pauline Zonneveld, Heusden, 2e J. v. d. Berg, id., Ie J. Bax, Woudrichem, 2e Jo Vos, Heusden. Koperwerk. Ie prijs Van Leest, Drunen, 2e J. v. Schagen,? 3e Maas, Heusden. Papierwerk. Ie prijs Jongej. Bax, Woudrichem, 2e Anna de Joode, id., 3e Schriek, id. Werkendam- Het Oranjefeest, waarvan we in de vorige nummers het programma gaven, is uitstekend geslaagd. In een volgend nummer zullen we de win ners der diverse prijzen mededeelen. De melkverkoopers |alhier en in de Werken, hebben de prijs der melk gebracht op 10 ct. de liter. Almkerk. Door den burgemeester dezer gemeente is tegen Dinsdag 5 Sept. nam. 5 uur eene vergadering van den Raad belegd. Andel. Als een bijzonderheid deelen we mede, dal door den landbouwer M. Naaijen alhier een aardappel is gerooid, die ruim 700 gram woog. De reuzenaard appel (een eigenheimer) is voor ieder belang stellende te zien. Op het hulptelegraafkantoor werden in Augustus 77 telegrammen behandeld, waarvan 47 werden verzonden en 30 ont vangen. Door den heer L. van Tilburg werd op de huisvlijttentoonstelling te Heusden met zijne inzending (de voddenrapers van Parijs) de tweede prijs behaald. Beneden Langstraat Door de aanhoudende droogte blijft het fruit klein van stuk. Op de hooge gronden heb ben het de boomen zelfs taai te verant woorden en laten hunne vrucht dan ook geheel vallen. De handel is levendig en er worden goede prijzen gemaakt. De late appelen worden reeds gekocht tegen f 5 a f 6 per H.L. op het hout. Vroege handperen gaan voor 2 a 4 cent per stuk. Capelle. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat de 6e zoon van het gezin Dekkers alhier thans weder een vrij nummer voor de nationale militie heeft getrokken. Brimmelen. Koninginnedag is Donderdag alhier, begunstigd door prachtig weer, voorspoedig gevierd geworden. 's Morgens voor de schoolkinderen der lagere klassenTombola zonder nieten. Daarna toekenning der prijzen aan houders van versierde fietsen en sportkarren. Om 1 uur was er optocht van de versierde fietsen en drie wagens: een van de schippers, welke op hunnen wagen een aardig schip gemaakt hadden en verkleed als kapitein, stuurman, matroos, machinist enz., een voor de meisjes en een van de ambachtslieden, vertegen woordigende: bakker, schoenmaker, hoepel maker en smid. Voorts hadden er verschillende volks-, spelen plaats, terwijl 's avonds de zang- vereeniging en het muziekkorps „Apollo" uit Geertruidenberg eenige stukjes ten beste gaven. Dongen. Bij gelegenheid van het koninginnefeest is er Donderdagavond in het café van V. danig slag geleverd tusschen de daar aanwezige 's Gravemoersche en Don- gensche jongelui, waarbij vele klappen moe ten gevalle i zijn en enkelen verwond werden. De aanleiding schijnt te zijn, dat de kas telein weigerde voor de lieden uit 's Grave- moer te tappen. Bussen. De heer P. Michaëls, hoofd der openbare school alhier, slaagde deze week voor de acte Fransch. 's Gravemoer. De verjaardag van H. M. de Koningin ging ook hier niet ongemerkt voorbij. Van de huizen veler notabelen wapperde het vaderlandsche dun doek en des namiddags hadden de leerlingen der beide scholen volop feest, bestaande in eene feestelijke wandeling, kinderspelen en een gul onthaal. Daarbij werden de feestelijkheden van de leerlingen der openbare school opgeluisterd door de vroolijke muziek van het fanfare corps Euterpe, welk corps des vóór middags reeds zijne goede diensten had bewezen voor de leerlingen der openbare school aan de Dongensche Vaart. Meeuwen. Op de agenda voor de Dinsdag a.s. te houden vergadering staat o.a. vermeld: Beëediging herkozen raadsleden, Benoe ming wethouder, Voorloopige vaststelling der Gemeente-rekening 1910. Nederhemert, N.Z. De verjaar dag van H.M. de Koningin is, dank zij de vrijgevigheid van onzen nieuwen burge meester, Baron Leuve van Aduard, voor de schooljeugd een blijde dag geweest. Des middags kwamen de kinderen van het Eiland met de veerpont, die rijk ge- pavoiseerd was, naar de Noordzijde over. Aan het veer stonden de kinderen van de Rietschoof en de Noordzijde, die van het Eiland op te wachten en onder het zingen van het Oude Wilhelmus werd Z.Ed, met familie welkom geheeten. In optocht ging het nu naar het schoolgebouw, waar, na een treffende toespraak van den heer Ma- ris, hoofd der school, de burgemeester de kinderen wees op de roemrijke daden van het oude Oranjehuis en de liefde van H.M. de Koningin voor haar Volk. Ontvangt dan kinderen, besloot Z.Ed.Achtb., deze kleine versnaperingen, welke ik U aanbied, alsof ze van H.M. kwamen. Uit volle borst werden nog eenige liedjes ten beste gegeven, waarna elk der kleinen nog een aardige verrassing voor broertjes en zusjes mee naar huis kreeg. In geen jaren is de Koninginnedag zoo blijmoedig gevierd als thans. Eere aan onzen nieuwen burgemeester met Mevrouw I Z.Z. Dat het fruit thans enorm duur is, bewijst, dat bij inschrijving, de heer V. v. d. Werken, alhier, voor een twaalftal vruchtboomen, bellefleuren en goudreinet- ten, f 171.50 besomde. Nieuweilrifjk. Dezer dagen is door C. K. aan den TJppelschendijk in de gracht bij het fort met een haak een paling ge vangen, die het respectabele gewicht woog van 14 pond. Voorwaar een zeldzaamheid. Een bewijs dat het een goed aard appeljaar is, kan dienen dat bij A. K. Koekkoek alhier, van eene stronk niet min der dan 73 stuks kwamen, waaronder er nog bij waren van een pond zwaar. Aan den heer A. de Later, aannemer alhier, is door het bestuur van het water schap 't Nieuwland van Altena opgedragen het droogmaken van de Dewerksche sluis. Raamsdoiiksveer. De heer Van Alfen, onderwijzer aan de openb. school alhier, had dezer dagen het genoegen te Breda de akte als hoofdonderwijzer te be halen. SleeuwHk. Het programma van de feestviering ter herdenking van den jaardag van H. M. de Koningin op 6 September a.s. is als volgt samengesteld. 911 uur v.m.Kinderfeest. 1 uur n.m. Opstelling bij het Raadhuis van deelnemers aan de ringrijderij e.a. 1,153 uur: Ring- rijderij met rijtuigen. 3 uur: Aanvang volksspelen bestaande in hardloopen met hindernissen, ringrijderij op fietsen, ton- schuiven, hardloopen op muilen met hin dernissen en koekslaan. 7,309 uur: Con cert en na afloop vuurwerk. Het feestter rein bestaat dit jaar uit eene weide van T. Cornet, gelegen op het Zand. Spi 'ililif. 31 Augustus, de gedenkdag van de geboorte onzer dierbare vorstin had in onze gemeente een kalm verloop. Reeds in den vroegen morgen wapperde Neerlands driekleur van den gem een te tor en, zoo ook uit de zolderramen bij enkele particulieren. Echter het aloude gebruik dat men op dezen gedenkdag de torenklok op bepaalde uren haar klanken hoort verspreiden, is evenals 't vorige jaar achterwege gebleven. Waarin zou dit zijn oorzaak vinden? In de vorige week is van den land bouwer B. V. een koe die tengevolge van het mildvuur doodging, verbrand. Veen. De postboden Van der Velden en D. van Wijnen, welke bij request hadden aangevraagd om hunne standplaats te mogen behouden hebben thans bericht ontvangen dat dit is goedgekeurd. De nieuwe dienst wordt zoodanig ingericht, dat nog 2 post boden noodig zijn voor de uitvoering. Bij de nieuwe dienstregeling, betref fende den postdienst op 16 Sept. a.s., zal de bodeloop 's middags van Woudrichem worden opgeheven. Het publiek zal met deze verandering minder in zijn schik zijn. De morgen bestel ling zal ongeveer 2 uur vroeger plaats hebben. Well Met genoegen vernemen we, dat de heer E. G. Vorselman, vroeger on derwijzer alhier, thans te Rotterdam, Zater dag j.l. de acte van hoofdonderwijzer mocht behalen. Welseind. Hoe meer vraag, hoe hooger prijzen. Dit geldt ook voor de blauwe aardappelen, welke thans f 2,50 per 70 kilo gelden. In verkoop besteedt men zelfs f 2,75. Duitschland is thans een onzer grootste consumenten. *wyk Bij besluit van 28 Augustus heeft het H. M. de Koningin behaagd de eere-medaille in zilver, verbonden aan de Oranje-Nassau Orde, te verleenen aan Kor- stiaan Blankers, kooiman onder Biesheuvel. Nadat het fanfarecorps Oefening en Uitspanning 's middags van 2.30 tot 5 uur een muzikale wandeling door de gemeente had gemaakt trok ze om 6 uur reeds weder uit om het aangekondigde concert te Aal burg te gaan geven. Een 15-tal nummers werden ten gehoore gebracht voor een talrijk publiek, dat na afloop om ongeveer 9 uur hoogst voldaan en in opgewekte stemming huiswaarts keerde zonder de minste wanorde. Oefening en Uitspanning heeft eer van haar werk en zich uitstekend van haar zware taak gekweten. Om van 2,30 tot ruim 9 uur met slechts 1 uur pauze in het tuig te zijn, is toch geen kleinigheid. WAALWIJK. 23 A. Avoort, 39 W. van Beers, 27 P. A. Bentem, 33 J. M. Bergmans, 35 A. v. Bla- del, 10 L. van Bokhoven, 5 J. Bouman, 15 G. W. Brok, 20 A. Brunschot, 36 W. van Ertrijk, 19 C. Herman, 21 P. W. van deu Hoek, 40 Th. Keetels, 4 J. H. Kippings, 2 P. A. Kippings, 24 V. Lammers, 38 G. van Meeuwen, 7 H. v. d. Meijdenberg, 13 A. Mulders, 18 P. van Neden, 3 P. J. Ob- bens, 6 G. van Oostrum, 9 W. van Os, 16 P. Pennen, 29 J. Pulles, 28 L. Rombouts, 37 C. de Ronde, 30 H. de Ruijter, 26 P. van Reijen, 31 J. Simons, 1 J. Sleenhoff, 32 C. Span, 8 J. Spijkerman, 22 C. B. van Thuijl, 27 J. G. Veltman, 34 W. J. Ver hoeven, 12 M. J. Voogd, 11 A. van Wei, 14 G. van Wiel, 25 H. C. Witlox. BESOIJEN. 2 J. B. Arts, 19 W. L. Bakkeren, 12 C. L. Bel, 3 A. Blom, 10 H. P. Didden, 16 L. Dumolin, 11 T. van Eckert, 5 A. L. v. d. Elshout, 13 A. W. v. d. Gouw, 14 J. Klerkx, 1 A. J. de Louw, 4 Z. A. Madiol, 8 J. H. Prinsen, 17 J. Roelofs, 6 J. W. Verhoofstad, 15 A. J. Verstijnen, 9 M. A. Vissen, 18 P. v. d. Wiel, 7 D. Zelst. Broederdienst no. 1 en 18. Gebreken no. 2, 12, 3 en 13. LFVDBOUW. De minister van landbouw heeft met ingang van 1 September ingetrokken zijne beschikking van 8 Aug., waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit een kring, omvattende de gemeenten Oss, Megen c. a., Oijen c. a., Lithoijen, Lith, Alem c.a. en Rosmalen; Idem uit een kring, omvattende de ge meenten Hedikhuizen, Herpt c. a., Heusden, Oudheusden c. a., Genderen, Baardwijk, Waalwijk, Besoyen, Sprang, Vrij hoe ve- Capelle, Capelle (N.-B.), Waspik, Raams- donk, Geertruidenberg, Made c.a., Hooge en Lage Zwaluwe, Klundert, Willemstad, Fijnaart c. a., Zevenbergen, Oudenbosch, Hoeven, Etten c. a., Prinsenhage, Terheiden, Oosterhout, 's Gravemoer, Dongen en Loon- op-Zand c.a., voor zooveel deze gemeenten gelegen zijn ten zuiden van den Amer en de Nieuwe Maas, naar het overige deel der provincie Noord-Brabant, met uitzondering van het gedeelte dat gelegen is ten noorden van den Amer en de Nieuwe Maas; Idem uit een kring omvattende de ge meenten Linden en Beers; Met ingang van 1 September ingetrok ken zijne beschikking van 4 Maart, waarbij verboden werd het vervoer van herkauwende dieren en varkens in de aan Limburg grenzende Noordbrabantsche gemeenten. Berk. nieuws. Banieren. De collecte, gehouden in de Herv. Kerk, voor noodlijdende kerken en personen heeft f 5,10 opgebracht. PREDIkBEURTEIi, 3 September. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leer. ouderl. te Dor drecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm 2 u. leeskerk. ds. Klinkenbe g v r n- chem. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwers. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. H. v. d. Zanden van A del. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Meisehke. H. Avondmaal. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meisehke. Nabetr. Rijswijk, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge van Scharne- goutum. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tii m Burgeriyi - ifc. Heusden, van 2 g. Geboren: Johanna Adriana, d. v. A. Toethuis en F. G. van der AaJohan nes Adrianus, z. v. J. Kuijpers en J. A. Couwenberg. Overleden: Johanna F. van Hei voort, 65 j.Henrica G. M. Baaijens, 12 d. Werkendam, van 25 tot 31 Aug. Geboren Willem, z. v. J. van der Schenk en C. Kloots. Overleden Joost C. Biesheuvel, 1 m. Vertrokken naar: Harlingen, G. Ver- heij en gezin en D. van den Heuvel en gezin; deWerken ca, J. Swets; Sliedrecht, G. P. D. Ruijtenberg. Ingekomen van: 's-Gravenhage, J. G. Zwets; deWerken c.a., C. Hovestadt en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 2431 Aug. Ondertrouwd: Gerrit Verheij, 26 j. en Johanna Visser, 26 j. Getrouwd: J. Zwets, 43 j. en C. Hendriksen, 43 j. Overleden: Jannigje van der Stelt, 6 j.; Maaike van Steenis, 81 j., wed. van A. van Wijk; Jan C. van Breugel, 2 m. Ingekomen van: Almkerk, P. van BurgelWerkendam, J. ZwetsValburg, J. Bouwman. Binnenland. Blijkens een uit Ned.-Indië ontvangen telegram, is een patrouille in Meurendoe (gouv. Atjeh en onderhoorigheden) on der comando van den onder luitenant Nutters verdwaald bij Pameuë. Door ter opsporing uitgezonden patrouilles werd die 'patrouille, welke 28 dagen zonder vivres was, gevonden aan de. Kroeëng Mengenrintjing (Anoë). Aan uitputting zijn overleden 9 inlandsche militairen beneden den rang van officier en 10 dwangarbeiders en koelies. Wapens zijn niet verloren gegaan. Naar wij vernemen is de Staatscom missie over de werkloosheid nagenoeg gereed met haar rapport. Naast haar algemeen onderzoek in den lande heeft de commissie nog een meer uitgebreide enquête noodig geoor deeld voor sommige als typen te be schouwen gemeenten, voor welk onder zoek afzonderlijke enquêteurs werden aangezocht. In tegenstelling met degenen, die der Staatscommissie voor den midden stand hunne medewerking verleenen, ontvangen de bovenbedoelde assistenten Heusden, vm. 10 u. ds. Trillaard van Aal burg, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 6 u. ds. Brummelkamp van V rij hoeve-Capel le. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, geen dienst. Aalburg, nm. 2 u. ds. Trillaard. Doopsbed. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, nm. 2 u. ds. Benders van Giessen. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonünbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. nm. Doopsbed. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds A. Brummelkamp. (Loonschedij k) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Dnmmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. Eethen, vm. 9,30 u. ds. vai Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.. <1.-. D< Geref. kerk vm. 9 u. en 6,30 u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangeliesatie. 6 Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loeoestein, nm. 2 u. ds. Smits van Poude- roijen. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. NederhemertZz. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nz. vm. 9.30 u. ds. Panne bakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van der Hoff van Drunen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2