plaats. Wel werden zij daarbij alle door de glasscherven gewond, maar zij zetten toch onmiddellijk het vuurgevecht voort. Daarbij zakten wederom twee van de dieven ineen. Nu was het pleit beslecht. In een gevecht van man tegen man moesten de door bloedverlies verzwakte inbrekers het onderspit delven. Eenige trachtten nog te ontvluchten, maar ten slotte werd de heele bende ingerekend. Twee waren ernstig gewond, waarvan een niet minder dan vijf kogelsin zijn beenen hadde drie anderen waren minder ernstig gewond, eveneens twee van de agenten. De Standard bevat het verslag van een onderhoud met een ouden, ervaren blokkade breker, die thans blijkbaar te Londen vertoeft, om schepen met mu nitie ergens heen te charteren. Hij stak den draak met het denkbeeld, dat de Foam Queen en de Arizona voor Por tugal bestemd zouden zijn. Hij zeide, dat de Portugeesche royalisten beter Antwerpen of een haven aan de Oostzee voor dat doel konden gebruiken of de vooreerst benoodigde oorlogsvoorraden uit Spanje konden ontbieden, waar bijna het heele volk en de regeering van Alfonso op de hand van het Portu geesche koningshuis zijn. Neen, zeide hij, de aangehouden schepen zijn zonder twijfel voor Haïti bestemd. De door de overstroomiugen in de Chineesche provincies Hoenan, Kiangsi, Moekden en Hoepe aangerichte schade wordt op 30 millioen tael geschat. Tegen de 50,000 menschen moeten zijn om gekomen. De Engelsche vlieger Hucks, een vroegere helper van Grahame White, is Vrijdag over het kanaal van Bristol tusschen Weston-super-Mure en Cardiff heen- en teruggevlogen. Een stoomhar- kas begeleidde hem. Hij is de eerste vlieger, die den tocht heen en weer heeft gedaan. Naar verluidt zijn bij Beikosaanden Bosporus van 1500 uit Albanië terug- keerende soldaten in den loop van Woensdag, Donderdag en. Vrijdag 850 man aan cholera gestorven. Van de 40 officieren moeten er nog maar 6 in leven zijn. Het zijn soldaten van het troepentrausportschip Besmi Alem, die door het cordon waren gebroken om zich in den omtrek water en voedings middelen te verschaffen. Terwijl eerst slechts enkele ziektegevallen waren voor gekomen, hebben de soldaten besmet ting opgedaan door zich te buiten te gaan aan water en vruchten, die zij in het nabijgelegen dorp kregen. Op het Fransche en het Engelsche gezantschap heeft men door verrekijkers gezien, hoe de lijken onder den grond werden ge stopt. Sjefket pasja heeft dadelijk na zijn genezing een persoonlijk onderzoek ter plaatse ingesteld en neeft daar een strenge bestraffing bevolen van de inten dance, die de soldaten verwaarloosde. Hij trachtte den geheel wanhopigen soldaten moed in te spreken. De Londensche correspondent van de N. R. Ct. schreef Vrijdag: Verleden Maandag heb ik u kortelijk gemeld, dat dr. Van Rijn, de Neder- landsche regeeringscommissaris voor landbouwzaken in Engeland, een nieuwe fabriek van nagemaakte Hollandsche „contröleboter" in Oost-Londen ont dekt had, en dat de strafvervolging des wege, namens de Nederlandsche regee ring ingesteld," heden voor het Theems- politiehof dienen zou. Vandaag is mij daar gebleken, dat de leden eener groote boterfirma Hoo- berman, Cohen Co., 146, Whitechapel Road, alhier, namelijk Barnet en Harry Hooberman en Louis Cohen (allen ge naturaliseerde Russen), onder de Mer chandise Marks Act gedagvaard waren geworden. Zij werden verdedigd door den ad- vokaat Ricardo, terwijl de heer Beek, van de procureursfirma Neve, Beek Kirby, voor de beschuldiging optrad. Na eenige getuigen voor de beschul diging gehoord te hebben, heeft de heer Dickinson, de politierechter, de zaak verdaagd tot den 14den dezer. Juist was de heer Ricardo met het kruisverhoor van dr. Van Rijn bezig, en dat was nog niet afgeloopen, toen «ie verdaging plaats vond. De huidige strafzaak bracht de Wood- zaak, een paar jaar geleden in hetzelfde politiehof behandeld, levendig te binnen. Het pikante erbij was, dat dezelfde menschen, die destijds de aangifte deden, vandaag zich zelf te verantwoorden hadden Reuter seint uit Paranie: De vlieger Garros heeft een hoogte van 4250 M. bereikt en het hoogte- record geslagen. PlaatselUk Nieuws. Heugden, 6 Sept. Bij het op Zondag 11. gehouden concours van de scherpschutterij „St. Blasius", dat opgeluisterd werd door de Heusdensche Fanfare en veel nieuwsgierigen van hier en elders trok, werden de volgende prijzen behaald, als: late prys, zilveren medail^ „Vriendenkring" Helvoirt; 2de id., „St. Sebastiaan" Udenhout; 3de id., schutterij van Nieuwkuijk; 4de id., „Weerbaarheid" Helvoirt; Eere-medaille door den heer Bruissen, Udenhout; Personeele prijs door den heer Witloks, Udenhout, (horloge); id., door den heer Luijten, Herpt, (wekker); id., door den heer Rouwer, Udenhout, (sigarenkoker); id., den heer Brouwers, Heesbeen, (portemonaie). Op de Maandag 1.1. gehouden aanbe steding van het afbreken van 4 woningen en daarvoor in plaats stellen van 3 woningen, achter de Protest. Kerk, voor rekening van de Godshuizen alhier, waren ingekomen 9 inschrijvingsbiljetten, als: A. A. Kramer, Genderen, f 3893; K. A. van Rijswijk, Heusden, f 3790; Gebr. Dan kerts, id., f 3788; H. van Wijk, id., t 3774; Adr. J. Boeren, id., f 3753; H. G. Kramer, Drongelen, f 3450; W. G. Schoep, Baard wijk, f 3438; L. van der Staak, Heusden, f 3240C. van Eggelen, id., f 3224,60. Het werk is aan C. van Eggelen, als laagste inschrijver, gegund. Bij de op Maandag 1.1. gehouden in schrijving tot de pacht voor öjarenvande jacht op de landerijen der Godshuizen onder Haarsteeg Hedikhuizen, was de hoog ste inschrijver de heer W. A. M. van Hooff te Haarsteeg, voor f 25,50 per jaar; aan wien de jacht is toegewezen. Bij de op 2 September gehouden ver pachting van Bouwland onder Aalburg, Wijk, Biesheuvei, Oudheusden, Elshout, Drunen en Hedikhuizen, toebehoorende aan de Godshuizen te Heusden, uitmakende 15,06,44 Hectaren, werd f 1368 besteed, zij nde f 94 meer dan de vorige verpachting heeft opgebracht. Op de agenda der raadsvergadering van 5 Sept. komen de volgende punten voor 1. Notulen; 2. Beëedigingherkozen leden van Everdingen en Prins; 3. Benoeming Wethouder, wegens gewone aftreding van het lid Van Everdingen; 4. Wijziging be grooting 1911, (Aankoop terrein nabij de Gasfabrieken van erven Roomer voor f 305.) Het verslag dezer vergadering, die dit maal niets bijzonders omvat, deelen we in het volgend nummer mede. Werkendam. De uitslag van de volksspelen, en ringrijderij is op Koningin nedag alhier geweest als volgt: Capelle. Een kind van J. v. T. lag spartelende in de haven, toen de vader het opmerkte en geheel gekleed te water sprong om zijn zoontje te redden; daar hij evenwel de zwemsport nooit beoefend had zou hij en zijn zoontje, die reeds zinkende waren, zeer zeker verdronken zijn, ware 't niet dat M. S. alhier, beide drenkelingen, door even eens in 't water te springen, van een wissen dood gered had. Naar we vernemen brak er j.l. Zater dagmorgen in 't nieuw gebouwd huis van H. de Bie alhier, brand uit, die spoedig door toegeschoten hulp werd gebluscht. Aan 't station CapelleNieuwevaart zijn werklieden der S.S. al geruimen tijd bezig met het verleggen van rails voor de staanplaats van waggons; ook aan't station KaatsheuvelCapelle zal eerdaags meteen dergelijk werk worden begonnen. De staan plaats blijkt aan beide stations te klein te worden. Drongelen. De gevallen van mond en klauwzeer beginnen ook hier thans spo radisch voor te komen. In de afgeloopen week werden slechts twee gevallen gecon stateerd. Giesseil. De handel in aardappelen wordt alhier met den dag drukker. Dage lijks worden groote partijen van dit product verkocht. Men besteedt thans voor eigen heimers f 2,15 en voor zeeuwen f 2,50 per mud. Kwali- en quantiteit zijn over 't ge heel zeer bevredigend. De ijmkers alhier, die voor eenige weken hunne bijen naar de zandstreken brachten, klagen zeer over de uitkomsten van het honinggewin. De korven wegen over 't geheel meer dan de helft lichter als in 1910. Boekweit en heide hebben wegens de droogte te kort gebloeid, zoodat weinig honing verzameld is kunnen worden. 's Gravemoer. De heer J. van Willigen, zoon van het oud-hoofd der openbare school alhier, is na een anderhalf- jarig verlof als onderwijzer in Ned.-Indië, Zaterdag weder daar heen vertrokken. Wij wenschen hem en zijne ega goede reis en roepen hun ook een tot weerziens toe. Door het hulptelegraafkantoor al hier, zijn in de vorige maand behandeld 63 telegrammen, waarvan 40 ontvangen en 23 verzonden. Op de rijkspostspaarbank werden 17 in lagen gedaan, tot een bedrag van f1740, terwijl 14 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 523.97. Bij de door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding van petroleum en steenkolen waren 5 inschrijvingsbiljetten ingekomen. Aannemers zijn voor de petro leum vóór 1 Jan. A. Heijblom en na 1 Jan. A. P. van Beek, beiden voor f 8.25 per H.L. en voor de steenkolen en antra ciet A. P. van Beek voor f0.83 en fl.15 per H.L. Dinsdag herdachten de echtelieden A. Dekkers en A. Mouthaan alhier hunne 40jarige echtvereeniging, welk feit nog werd verhoogd door het gelijktijdig vol trekken van het huwelijk van een der dochters. Dit dubbel huwelijksfeest werd evenwel alleen door omstandigheden in den engen familiekring gevierd. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Aug. verzonden 19, ontvangen 34 telegrammen. Aangezien in deze gemeente het mond- en klauwzeer gestadig vermindert, is reeds een der buitengewone veldwach ters, met name P. Lankhaar, thans buiten dienst gesteld. Naar wij vernemen is van Christel. Gereformeerde zijde alhier eene Zaugver- eeniging opgericht. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer D. van Buuren. llaaiU8flonk. Naar wij vernemen is de toestand van onzen dorpsgenoot J. Pols, die verleden week van een hooiwagen viel, zeer bedenkelijk. Deze week plukte de heer P. Treffers, boomkweeker alhier, van een 3-jarig boom pje, genaamd Mauks Coddlin, een appel, wegende 4 H.g. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Aug. 1911 in de rijks postspaarbank ingelegd f 9830.97| en terug betaald f 7842.63. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4771. Raaiii8(lonk8vecr. De vorige week is het Heereplein, dat eenigen tijd geleden door demping van een deel der haven vergroot werd, over eene groote opper- vlekte aan het zakken gegaan, zoodat er thans een flinke put in ontstaan is. Sleeuw|jk.. In de gisteren gehouden raadsvergadering zijn tot wethouder herbe noemd de heeren B. van Krugten en C. Slagmolen. Kpraiiff. Gedurende de maand Augustus werd aan het hulppostkantoor alhier, op 's Rijkspostspaarbank belegd een bedrag van f856,55 en terugbetaald f842,62. Behandeld werden 36 telegrammen, waar van 10 verzonden en 26 ontvangen werden. Zaterdag ontstond in den tuin bij mej. v. d. H. begin van brand. Men denkt dat door iemand een brandende sigaar of lucifer is weggeworpen. Door de gebroeders de J. werd het vuur, dat met deze droogte verwoed om zich heen greep, gedoofd. Zondagmorgen kreeg zekeren J. D. in zijn tuin bezoek van 2 kalveren, die door de tuinhaag waren gebroken. Zij ver oorzaakten heel wat schade aan groenten en bloemen. Door den heer G. uit Waalwijk is Zondag in de Besoijensche Steeg een hand- taschje gevonden, 't welk bij den gemeente veldwachter gedeponeerd is. Veeil. Door het telefoonkantoor wer den over de maand Augustus 64 telegram men behandeld waarvan 35 werden ver zonden en 29 zijn aangekomen. Liefhebbers van visch hebben alhier een buitenkansje. Tengevolge van den lagen waterstand in den polder worden de slooten, waarvan vermoed wordt dat er visch aan wezig is, gedeeltelijk afgedamd en leegge maakt. Het is wel een heel werk, doch de moeite wordt dikwijls goed beloond. Een persoon ving zelfs in zoo'n moddergat 25 flinke palingen, waarvan er bij waren van ruim een pond. Vrflhoeven-Cappel Het mond en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. Gelukkig evenwel, dat iederen dag verklaringen van herstel in komen. Gedurende de maand Augustus werd aan het hulppostkantoor in de R. P. S. ingelegd f 2224.50behandeld werden 43 telegrammen, waarvan 23 verzonden en 20 ontvangen; 13 gesprekken werden gevoerd. Met het oog op het gebrek aan drinkwater zijn van gemeentewege twee nortonpompen in gebruik gesteld voor de ingezetenen. Bij het lossen van een schip had A. Bax het ongeluk van het dek in het ruim te vallen, waardoor hij inwendige kneuzinge:. opliep. De bouw van een café met woning voor den Heer A. Stam te Capelle is on derhands aanbesteed aan Van Zuilichem te Raamsdonk. Het werk moet uiterlijk 15 December opgeleverd. De rekening dezer gemeente over 1910 is door H.H. Gedeputeerde Staten detinitief vastgesteld conform de voorloo- pige vaststelling door den gemeenteraad op in ontvangst f 5987.461 en in uitgaaf op f6112.40, alzoo met een nadeelig saldo van f 124.93$. Waspik.. In de op Dinsdag gehouden vergadering, waarvan het verslag in het eerstvolgende blad zal worden medegedeeld, werden de volgende punten behandeld: 1. Mededeelingen, 2. Beëediging nieuwge kozen raadsleden, 3. Benoeming wethouders, 4. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1910, 5. Vaststelling armenrekening 1910, 6. Vaststelling gemeente-begrooting 1912, 7. Vaststelling suppletoir-kohier hoof- delijken omslag, 8. Reclames H. O. Zondag werd alhier zekere D., mole naarsknecht, onverhoeds aangevallen door zekeren B.; D. kreeg een diepe snede over het voorhoofd, zoodat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het is te hopen dat genoemde B. zijn welverdiende straf niet zal ontgaan. Dezen winter zal alhier vanwege den Boerenbond een landbouwcursus worden gegeven. Het gemeentebestuur heeft bereids f 100 beschikbaar gesteld voor het in orde brengen van een geschikt lokaal. Wou(lrichei)t> Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Aug. in de rijkspostspaarbank ingelegd f7145.69 en terugbetaald f 2111.43. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2 89. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Van een geregelden aanvoer op de mark ten is geen sprake meer. Paarden zijn nog zeer duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 77 79 ct., 2de kwaliteit 63 67 ct., vette kalveren 56 59 ct., vette var kens 54 56 ct., voor Engeland, 50 52, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 h f 260, neurende f 160 k f 230, guste f 160 A f 235, pinken f 60 k f 102, kalveren f 18 k f28, biggen f f drachtige zeugen f 60 f 72, drachtige gelten f 40 a f 50, schot telingen f 18 f 24, schapen f f vette schapen f 17 f 24, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 250 f 365, twee-en-een-halfjarige f 150 f 315, ander- halfjarige f h f per stuk. Uitslag Loting Nationale Militie. WERKENDAM. Baggerman Cornelis 36, Baggerman Jan 35, Blokland Rochus 12, Boon de Klaas Cornelis 11, Drunen van Basti- aan H. 28, Graaf de Cornelis 34, Hak kers Arie 14, Heuvel van den Leendert 5, 't Hooft Maarten 27, Ippel Bastiaan 30, Ippel Cornelius Albert. Ant. 29, Kant Arie C. 38, Keizer de Jan 16, Kerkhoven Johannes 3, Knol Johannes G. 1, Oorschot van Cornelis 2, Paans Luwe 24, Paans Pieter A. 8, Rispens Hendrik 37, Ruijtenberg Rocus A. 9, Santen van Cornelis 26, Schaddelee Bastiaan C. 25, Stelt van dei Bastiaan 31, Varik van Bastiaan 10, Veen van Joost 22, Verheij Andries 17, Verheij Leendert P. 19, Verwoerd Leendert J. 23, Vink Teunis H. 33, Visser Adria nus J. 13, Visser Leendert 15, Visser Matthijs 7, Visser Peter 32, Vlot Cor nelis 20, Vries de Gerrit 6, Weerd de Dirk C. 39, Werken van de Jan W. 4, Wijnja Gerben C. 21. Broederdienst 14, 8, 22, 23 en 7. Gebreken 3 en 15. Te klein 20. DE WERKEN en SLEEUWIJK. 1 Hoeke Marinus, 2 Anrooij van Ar- noldus, 3 Pender de Marcelis, 4 Smits Klazinus, 5 Schoon Jan C., 6 Stelt van der Machiel, 7 Rooij de Cornelia, 8 Heuvel van den Adriaan A., 9 Duizer Willem, 10 Bakker Bastiaan A., 11 Dui- ser Nicolaas, 12 Pijl van der Hendrikus, 13 Stelt van der Teunis, 14 Stelt van der Johannes, 15 Andel van Antonie Klijn, 16 Wijk van Jacob. 17 Verdoorn Maarten, 18 Pender de Lukas A., 19 Gelder de Cornelis, 20 Bras Willem, 21 Heuvel van den Pieter, 22 Kosters Nicolaas, 23 Bianderhorst Willem H., 24 Versteeg Antonie, 25 Pelt van Chris- tiaan, 26 Smits Hendrik, 27 Heuvel van den Cornelis, 28 Walraven Willem, 29 Burgel van Huibert, 30 Roza Jan, 31 Stelt van der Bastiaan. Te klein 12. Gebreken 30. Broederdienst 17, 18, 20, 26 en 28. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 31 Aug. Overtr. herbergreglement: A. R. r. d. P. en A. H. v. d. P., beiden Dussen, no. 1 f 1 of 1 dag en no. 2 f 1 of 1 week tuchtschool. C. P. te Dussen, vrij gesproken. Overtr. der wet op de besmettelijke veeziekte: E. N. te Wijk, vrijgesproken. Overtr. politiereglement: J. v. G. en G. J. v. G-, beiden te Hedikhuizen, ieder 2 X 13 of twee dagen. Overtr. motor- en rijwielwet: J. A. v. G. te Haarsteeg, M. V. te Andel, P. v. B. te Almkerk en O. A. te de Wer ken c.a., ieder f 3 of 2 dagen. M. JT v. O. f 2 of 1 dag. Overtr. provinciaal reglement: M. V. te Andel, 2 X f0.50 of 2 dagen. G. K. te Aalburg, f 3 of 2 dagen. Overtr. jachtwet: J. H. te Vlijmen, f2 of 2 dagen. C. v. d. S. te de Wer ken, f4 of 4 dagen. Overtr. visscherijwetL. v. E. te Eethen, ontslagen van alle rechtsver volging, met terruggave van de in be slag genomen schakels of wargarens, na verloop van 8 dagen nadat het vonnis in kracht van. gewijsde zal zijn gegaan. J. C. v. O. te Rijswijk, 2 X f2 of 2 dagen, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen dobbers, bevel tot vernietiging daar van. Trekdier los en onbeheerd op den openbaren weg: A. S. te Dussen, f3 of 2 dagen. Strooperij P. B. en G. R. K., beiden te Rijswijk, no. 1 f3 of2 weken tucht school en no 2 teruggave aan zijne ouders, zonder toepassing van eenige straf. M. H. te Heusden, heropening op 15 September a.s., tot het hooren van den getuige J Couwenburg. Openbare dronkenschap: D. M. V. te Veen, verzet vonnis 1 Juni, 2e herha ling 10 dagen hechtenis, vonnis be krachtigd. Kerknieuws. Werkendam. Beroepen te Pekela, de WelEerw. heer Rispens, predikant bij de Geref. kerk A alhier. Hade. Ds. J. Ph. Eggink, pred. der Ned. Herv. gemeente alhier, beroepen naar Velsen, hoopt op Zondag 24 Sept. a.s. af scheid te nemen van zijne gemeente en op Zondag 1 October intrede te doen in Velsen, na bevestigd te zijn door dr. A. J. de Sopper van Amsterdam. Biniieiiland. Blijkens een van den commandant der zeemacht te Batavia ontvangen telegram heeft aan boord van Hr. Ms. Hertog Heudrik tijdens schietoefeningen een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij drie manschappen aan hunne wonden zijn overleden en vijf zwaar doch niet onmiddellijk levensgevaarlijk verwon den en zeven licht gewonden werden bekomen. De familieleden der betrokkenen zijn onmiddellijk vanwege het departement van marine hier te lande ingelicht. Men schrijft aan de „N. Ct.": Het was Vrijdag de dag waarop de wetsbepalingen ter bescherming van trekhonden (Trekhondenwet) in werking traden. Aan iederen houder van een hondenkar zijn verschillende wettelijke bepalingen voorgeschreven, w. o. ver plichtend wordt gesteld het in bezit hebben van een bewijs van inschrijving, afgegeven door Burgemeester en Wet houders van de plaats waar de eigenaar woonachtig is. Dit bewijs wordt den houder van een hondenkar, blijkens de bijlage der Trekhondenwet bij besluit van 6 Februari 1911 kosteloos verstrekt. Alle eigenaren van honden zijn dus verplicht geweest vóór den len Sep tember dat bewijs te gaan afhalen. Velen vonden het vreemd, dat zij voor het bewijs, in plaats van kosteloos, 75 cent zegel moesten betalen, zij mopperden daartegen, doch moesten ten slotte zich daaraan onderwerpen. Doch wat blijkt thans? Blijkens een nieuwe aanschrijving van Z. Exc. den minister van Financiën d.d. 31 Augustus is aan de ontvangers der registratie bericht, dat voor deze nummerbewijzen geen zegelrecht verschuldigd is. Men begrijpt, dat een dergelijke aan schrijving op het allerlaatste oogenblik verzonden, thans groot nadeel berok kent aan belanghebbenden, welke mee- rendeels kleine luiden zijn, w. o. arm lastigen. Op de vraag echter of zij die gelden terug konden bekomen kreeg men ten antwoord: Zeker, u schrijft een verzoek om teruggaaf op een zegel tje van 221 2 cent; volgt alsdan eeue gunstige beslissing, dan zal u dat besluit worden uitgereikt tegen betaling der zegelkosten a f 0.75. Zoodat men alzoo 971,2 cent moet uitgeven om 75 cent terug te bekomen. Wij vragen nu: waartoe al die narig heid? Waarom niet eenvoudig op een aan de ministers van Justitie en Finan ciën gedane vraag, in de maand Augus tus door een uitgever tot hem gericht, eerst deze zaak grondig onderzocht, in plaats van hem te berichten, dat zegel- kosten verschuldigd waren? In elk geval is het billijk, dat, daar thans blijkt, dat van regeeringswege een fout is gemaakt, de gestorte gelden zonder eenige kosten aan belanghebbenden worden terugge geven. Naar het Volk van betrouwbare zijde verneemt is het, uit het Hbl. overge nomen bericht, dat de staatscommissie over de werkloosheid gereed is met haar rapport, geheel onjuist. Slechts een enkele der 12 subkommissies is met haar werk gereed. Er is geen sprake van, dat de staatscommissie met haar rapport binnenkort klaar zou kunnen Muilenloopen voor meisjes. Ie prijs A. van Vuren, lederen wandeltasch2e M. v. d. Stelt, tasch met koperbeslag; 3e M. Visser, damesbeurs; 4e C. Pruissen, collier; 5e H. van Driel, lederen taschje; 6e G. van den Berg, dames-ceintuur; 7e N. van Drunen, een broche; 8e A. van Drunen, een stel zilveren oorbelletjes; 9e L. v. d. Stelt, een doos met zakdoekjes; 10e A. van Pelt, een doos bonbons; 11e een broche. De premie kreeg A. v. Vuren. Blokjesrapen. Ie prijs J. Groeneveld, japan- sche naaidoos; 2e K. Verdoorn, portret album; 3e M. Heystek, kleine japansche naaidoos; 4e C. Kieboom, taschje; 5e A. Biesheuvel, werkdoosje; 6e G. Scheurwater, armband7e J. v. d. Lusdonk, horlogeketting; 8e J. Pellegram, broche; 9e C. Hovestadt, werkdoosje; 10e D. Vlot, prentbriefkaarten album lie G. Klop, de kleine schilder; 12e W. v. d. Stelt, portemonaie; 13e C. v. d. Heuvel, zakdoekjes in doos en chocolade. De premie kreeg J. v. d. Lusdonk. Mastklimmen. Dirk Kooimans, worst. Chr. Zwets, meerschuimen sigarenpijp. Hendrikus de Vries, sigarenpijp. Willem van Laren, sigarenkoker. Cornelis Paans, rol chocolade. Arie Paans, mes. Johannes Paans, horloge. Teunis Groeneveld, sigarenkoker met zilver. Govert Groeneveld, zilveren ketting. Peter van Oord, visch tuig. Jan Kramer, kom kommer met horlogeketting. Johannes Bag german, kist sigaren. Arie Schaddellee, boek. Adrianus Pruissen, bus cacao. De premie ontving Gijs Pruissen. Wedstrijd met hindernissen voor jongens. Ie prijs F. Duinhouwer, horloge met premie; 2e P. Vroeg, lederen sigarenkoker; 3e. L. Roosmalen, horloge4e P. Heijkstek, zilveren sigarenkoker; 5e M. Rijkevorst, portefeuille; 6e J. Stout, sigarenkistje; 7e Chr. Rijkers, boek; 8e P. v. Elzelingen, tabaksdoos; 9e J. Zwets, boek10e G. Visser, horlogeketting lie G. Visser, mondharmonica; 12eC. Visser, horlogeketting; 13e J. Paans, dasspeld 14e L. P. Ippel, zakmes; 15e C. Visser, spel; 16e K. Kok, portemonaie; 17e L. v. Oord, spel; 18e A. v. d. Stelt, spel; 19e A. Rit meester, voetbal. Fietsrijden met hindernissen. Ie pr. J. Kra mer, portemonaie; 2e pr. H. Duijnen,hor- logekettiug; 3e pr. K. Duijne, prachtband 4e pr. F. Rosier, sigarenkoker; 5e pr. Simon de Keijzer, horlogeketting; 6e pr. P. Bakker, pijp; 7e pr. A. 't Hooft, mes; 8e pr. H. Bril, boek9e C, Paans, boek en premie. Ringrijderij. Ie pr. P. Tazelaar met mej. Tazelaar, f 25; 2e pr. G. v. Santen met mej. Dekker, f 15; 3e pr. A. Sigmond met mej. v. Rossum, f 10, welke tevens voor het mooiste versierde rijtuig nog f5 premie behaalde; 4e pr. C. Duinhouwer met mej. de Waard, f 5; 5e pr. J. W. v. Vugt met mej. v. Vugt, f 2,50.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2