eenige LEERJONGENS HOOITOEHUT 45,88,00 He t. Hooitoemaat. Uiterwaardsch Hooigras. Erthnis L7VAN BLADÊUZonen, SiBr- en Mclteninei Huis- of Loopwerk Openbare Verkooping en STROOISEL verkoopen Houtverkooping. te DE WERKEN, LEVENDE HAVE. Landbouwgereedschappen. Levering van Boupelten, Kransen eaz. Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk. Notaris Kerkhoven te Werkendam, nieuw gezaagd HOUT, Notaris Kerkhoven te Werkendam, lo. publiek verpachten: 2o. publiek verhuren: Notaris KERKHOVEN Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. komen. Het zal vermoedelijk 1913 worden. Naar men verneemt heeft de sociaal democratische groep van leden der Tweede Kamer ter indiening in gereed heid gebracht een wetsvoorstel tot wij ziging van de Leerplichtwet in den zin van uitbreiding van den leerplichtigen leeftijd tot het 11de jaar en zulks in verband met de invoering van een arbeidsverbod tot hetzelfde 14de jaar. De Rotterdamsche Diergaarde is on verwachts in het bezit gekomen van een reuzenslang, de zoogen. Schneider's Python (Python reticulatus) die door haar fraaie kleurteekening, maar vooral door haar afmetingen in hooge mate de aandacht der bezoekers van het reptie lenhuis zal trekken. Het dier heeft namelijk de indrukwekkende lengte van van 8 meter, een omvang van ruim een halven meter, een gewicht van 45 kilo gram en is in staat een volwassen geit in eens naar binnen te werken, hoewel zijn kop niet grooter is dan een flinke manshand. Dit is mogelijk doordat de onderkaken zoowel met de bovenkaak als ook onderling verbonden zijn door buitengewoon rekbare banden, die zich na het doorlaten van den buit weer tot hun normale lengte samentrekken. Evenals de Boa behooren ook de Python's tot de niet vergiftige slangen, die hun buit doodbijten, maar door om woeling met hun lang lichaam dood- knijpen en daarna op hun gemak in slikken. Deze slang is gevangen in de nabij heid van Singapore op het schiereiland Malakka, maar dezelfde soort komt ook op Ja™, Sumatra, Borneo en eenige kleine eilanden daar in de buurt vrij algemeen voor en wordt door de Maleiers, althans op de oostkust van Sumatra, Oelar Sawah genoemd. Thans is ook op eene. andere plaats in de venen onder de gemeente Dalen een hevige brand ontstaan, door vuur afkomstig uit de Coevorder venen. Een paar huizen loopen groot gevaar. Dag en nacht worden door talrijke ploegen arbeiders slooten gegraven en wallen opgeworpen om het vuur te keeren. Bij totaal gebrek aan water is van blusschen natuurlijk geen sprake. Donderdagavond, terwijl iedereen raar het Koninginnefeest was, hebben dieven te Ellecom hun slag geslagen. Eerst kwamen zij bij den arbeider Hofman binnen door het varkenshok, waar zij enkel een klein bedrag aan geld mee namen; vervolgens kwamen zij door een ruit in te slaan in de kelderkeuken van den heer Bruins, waar zij trachten een brandkast te openen, wat niet ge lukte; op de bovenverdieping haalden zij alle kasten en bedden onderste boven. Het was blijkbaar enkel om geld te doen en er wordt niets vermist. Toen klommen zij door een bovenlicht naar binnen bij R. Bos, den tuinman van Dalstein, braken een bureau open en namen ruim f 400, een horloge en gouden ringen mee. Bij de komst van de vrouw des huizes namen zij over haast door een raam de vlucht. Met politiehonden worden de dieven opge spoord. Mej. Trijntje Drop van der Hoeven, weduwe G. Struijs, geboren in Vlaar- dingen en aldaar wonende ïd de Prins Hendrikstraat nr. 78, vierde Zaterdag haar lOOsten verjaardag. Haar hoogen leeftijd ia aanmerking genomen, mag zij zich in een vrij goede gezondheic verheugen. De officier van justitie te Haarlem, heeft appel aangeteekend tegen de von nissen van van E. en vrouw H., in de vergiftigingszaak uit de Nieuwe Meer vrijgesproken. geheel gekleed in een scheepsuniform, doch had hierover een zwaar oliepak aangetrokken: een broek en jas van zwaar geolied en geteerd linnen, een paar waterlaarzen en een zuidwester. Met deze kleeding dreef hij als een kurk op het water, en ofschoon hij zich daarna alle moeite gaf onder water te komen, mocht dit hem niet gelukken. Z. K. H., die veel belang stelde in deze vertooning, liet zich door den heer O. L. J. Sikkens, uit Amsterdam, die de proefneming leidde, alles nauw keurig verklaren en verzocht dezen daar op nog iemand zonder de drijfstof te water te laten gaan en door een der anderen te laten „redden". Op den rug van den „drij venden" redder werd hij spoedig op het droge gebracht. Z. K. H. die den wensch te ken nen gaf een proef te nemen met de bemanning van de reddingbooten aan den Hoek van Holland betuigde zijn dank aan den heer Sikkens voor diens belangwekkende vertooning. Ed. Meyer is Vrijdagnacht om 12.57 bij de Admiralty-pier in Dover in zee gegaan. Hij zwom met forsclien slag. De wind was noordelijk en het weer koud. Na vijf uur zwemmens heeft Meyer het opgegeven, daar het zoute water, tengevolge van het loswerken van de oogkleppen, zijn oogen aantastte. William Stearne heeft Vrijdag een poging gedaan over het Kanaal te zwem men. Hij is om 2 uur 50 's middags uit Dover vertrokken. Om 9 uur 's avonds had hij zeven mijlen (11 K.M. 263 M.) afgelegd. Ooms is Zondagochtend tegen het advies van ervaren zeelieden, onder welke de loods, en mede tegen het advies van den heer Felleman, Ootn's oefen- meester, in zee gegaan te Sangatte met de bedoeling Dover zwemmende te be reiken. Er stond een hevigen wind pal op de kust, zoodat de branding ontstui- mig was en de golven hoog opschuim den. Het was gevaarlijk voor de sloepen, die den zwemmer volgden. Na 10 K.M. te hebben afgelegd konden de roeiers er niet meer doorheen komen en was hij wel gedwongen zijn poging te staken. Ook pogingen van Holbein en Wolffe zijn mislukt. Een bakker te Amsterdam heeft, naar het Hbl. meldt, Zaterdag aangifte ge daan bij de politie, dat reeds eenige malen in het deeg, voor de bereiding van brood bestemd, glasscherven werden aangetroffen. De bakker had vermoeden op een 18-jarigen knecht, die de glas scherven in het deeg zou hebben ge daan uit wraak, omdat hij op 31 Augus tus geen vrij-af had gekregen, zooals zijn kameraden. Tegen den knecht is door de politie proces-verbaal opge maakt. Vrijdag is in de diepe vijvers van het Kon. Park op het Loo een vertooning gegeven met de drijfstof Rettung. Hierbij waren tegenwoordig Z. K. H. de Prins der Nederlanden en vele dames en heeren van de hofhouding van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins. Eerst begaf zich te water een man, geheel gekleed, die in zijn tricot-onder- kleeding een lap Rettung droeg. Of schoon deze persoon niet kon zwemmen, ploeterde hij, gedragen door de bewuste stof, tot in het midden van den vijver en bleef daar rustig drijven, de handen onder zijn hoofd. Op verzoek ging hij Jaarna rechtop in het water staan en ïermocht zich naar believen te bewegen ia elke richting. Daarna volgde iemand ia de uniform van onderofficier van de öuitsche infanterie, met helm, laarzen enz. en voorzien van een geweer en feldkijker. Deze, die ook de zwemkunst niet machtig was, begaf zich naar het diepste gedeelte en, terwijl hij rechtop stond, net borst en schouders ruim boven rater, orienteerde hij zich met kaart en kinocle en schoot daarna enkele malen net het grootste gemak alsof hij zich op vasten bodem bevond. Vervolgens kwam iemand aan de keurt, die uitstekend kon zwemmen en Juikeneen instructeur van de bad- «n zweminrichting van Heemstede Obelt is Amsterdam. Deze was niet alleen In het wijklokaal van het Leger des Heils in de Korte Molenstraat, te 's-Gra- venhage, heeft zich Zondagavond een bloedig drama afgespeeld. Terwijl de godsdienstoefening onder leiding vau adjudant Nak en diens echtgenoote reeds was begonnen, kwa men 4 personen het lokaal binnen. Zij behoorden niet tot de onbekenden; althans twee hunner Esderts en Hoekstra bezochten vrij getrouw de bijeenkomsten in dit lokaal, zonder dat op hun gedrag ooit iets viel aan te merken. Ditmaal waren zij vergezeld van Kok en Hoogerhuis, die met hen geruimen tijd reeds onderdak vonden in het Toevlucht van het Leger des Heils in de Nieuwe Schoolstraat. Ook in het Toevlucht gaf hun gedrag geen aanleiding tot bijzondere ontevreden heid, met uitzondering van dat van Kok, die de vorige week, wegens dron kenschap, het verder verblijf in het Toevlucht moest worden ontzegd. Toen het viertal het wijklokaal bin nenkwam, viel het dadelijk op, dat de mannen, hoezeer niet den indruk geven de van dronken te zijn, verkeerden onder dert invloed van sterken drank. Zij gingen aanvankelijk rustig zitten, doch begonnen alras met baldadigheid, met het maken van luide opmerkingen enz. Kortom, hun optreden was hinder lijk en adjudant Nak verzocht hen be leefd en vriendelijk zich kalm te ge dragen. Het baatte niet, ondanks her haalde verzoeken. Toen de mannen, tijdens gezang en terwijl de echtgenoote van adjudant Nak de oefening leidde, opnieuw zeer luidruchtig waren, ging adjudant Nak op hen af, met verzoek zich te verwijderen. De mannen waren daartoe niet geneigd en maakten zich tot vechten met adju dant Nak gereed. Deze zag toen, dat één hunner een mes trok en hij deed eenige stappen terug. Op hetzelfde oogenblik kwam een zekere Walraven, een ongeveer 35-jarig man, die zich sedert 5 weken bij het Heilsleger had aangesloten, adjudant Nak te hulp en voor dat iemand eigenlijk wist wat er gebeurde, was Walraven door een mes steek in de borst getroffen. De onge- ukkige viel, verloor veel bloed en gaf spoedig den geest. Te midden van de groote ontsteltenis ladden de vier mannen het lokaal ver aten, doch werden spoedig op straat aangehouden en naar het commissariaat van politie vervoerd. Zij ontkenden aanvankelijk allen de daad te hebben bedreven. Intusschen hadden adjudant Nak en anderen Esderts als den ver- moedelijken dader aangewezen. Doch deze bleef aanvankelijk ontkennen, maar heeft later een bekentenis afgelegd. De vermoedelijke dader is Leidenaar van geboorte en 23 jaar oud. Hij stond bij het Toevlucht te boek als los werk man en van onbesproken gedrag. De verslagene Walraven was gehuwd en laat een vrouw die tuberculose- lijdster is met 8 kinderen na, terwijl het negende wordt verwacht. Walraven verdiende een schamel stuk brood met het venten van fruit en groenten. Hij stond bij het Heilsleger als fatsoenlijk, kalm man bekend. Bij de overbrenging van de vier man nen moest de politie krachtdadig optre den tegen de woedende menigte, die de arrestanten te lijf wilde. In de buurtschap Ratum onder Win terswijk zullen binnenkort weer Rijks boringen worden ondernomen naar delfstoffen. De voorbereidselen daartoe worden reeds getroffen. Te Joure is de 44-jarige arbeider K. in de zuivelfabriek door een machine gegrepen en vermorzeld. Maandagavond omstreeks half elf wandelde een jongen van 18 jaar met een 15 jarig meisje op den Goudschen Singel te Rotterdam. Het meisje scheen blijkbaar niet van zijn gezelschap ge diend te zijn, waardoor een woorden wisseling ontstond en waarop hij, waar schijnlijk door jaloezie gedreven, plot seling een geladen revolver te voorschijn haalde en een schot op haar loste, dat haar ter hoogte van den rechterslaap trof. Het meisje zakte op den Singel ineen; de jongen nam de vlucht. Na een vervolging door eenige straten kreeg een agent van politie hem in den Oppert te pakken, maar op het oogenblik, dat hij hem grijpen zou, viel de jongen en tegelijkertijd ging weer een schot af. Vermoedelijk is door den val de revolver afgegaan, althans een kogel drong den vluchteling in het rechterbeen. De jongen en het meisje zijn beiden naar het ziekenhuis ge bracht. Hun toestand is niet levensge vaarlijk. De 12-jarige scholier Langkamp aan den Kottendijk te Enschede vond Don derdagavond bij het ontsteken van vuur werk een vuurpijl, welke niet ontbrand was. In huis gekomen, beproefde hij met een lucifer dezen pijl te ontsteken, met het gevolg, dat deze met een ge weldigen knal uiteenvloog, waardoor bijna alle vensterruiten sprongen en de knaap zich zoo ernstig aan de rechter hand verwondde, dat deze voor altijd onbruikbaar zal zijn. Een 8-jarigbroertje, dat bij de ontploffing tegenwoordig was, bleef ongedeerd. Tijdens de rust van een regiments oefening, in het Gooi gehouden door het 7e regiment-infanterie, vulden vele manschappen hun veldflesschen met water uit de pomp, staande bij den tol aan den straatweg HilversumLaren. De tolbaas Splint, bang, dat zijn pomp aan de groote aanvrage niet meer zou kunnen voldoen, verbood op 't laatst nadrukkelijk, dat er nog water zou worden gepompt. Dat dit bij de vele dorstige soldaten het noodige gemomper uitlokte, spreekt wel van zelf. Een muzikant bood zelfs een kwartje als hij zijn veldflesch mocht vullen, doch zonder resultaat. „Al biedt je een gulden, dan nog niet", zeide de tolbaas. Tot zijn verontschuldiging diene, dat, wanneer zijn pomp geen water meer geeft, hetgeen in dezen drogen zomer best mogelijk is, hij heele- maal naar Laren of Hilversum moet gaan, om het te bekomen. Een waarschuwing aan soldaten op manoeuvre in droge streken, om zuinig om te gaan met water, lijkt niet over bodig. De 13-jarige L. te Nijmegen had Zaterdagmiddag met een zijner kame raadjes ruzie gehad. Door zijn moeder werd hij naar binnen gehaald en daar hij telkens weer wegwilde om de andere jongens nog eens af te ranselen, sloot zijn moeder hem op de slaapkamer op. Toen zijn vader later op de kamer kwam om hem een bestraffing te geven, zag hij, dat de knaap zich door ophanging van het leven had beroofd. Zaterdag j.l. bereikten de tempera turen te Maastricht, de Bildt en Gro ningen ongeveer het zelfde maximum te weten: 34.0, 30.8, 31.0 gr. C., als zij vroeger bereikten. Te Vlissingen werd het vroeger be reikte maximum van 28.5 gr. C. met 2 4 gr. overtroffen, terwijl het maximum te den Helder 4.8 graden onder het vroeger bereikte van 29.8 gr. C. bleef. Te Winterswijk werd het in 1906 bereikte maximum van 31.6 gr. met 0.3 gr. C. overtroffen. Dinsdagmiddag is de Groote Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen (St. Jacobskerk) een gebouw uit de 14e eeuw, vermoedelijk veroorzaakt door loodgieters, welke er aan 't werk waren, een prooi der vlammen geworden. Ook de toren, die tegen de kerk stond, was bij de afzending van dit bericht, niet meer te redden. Men vreest voor de omliggende woningen, daar deze telkens vlam vatten. De Directeur-Generaal der Posterij en en Telegrafie noodigt belanghebben den uit om de brieven en andere stuk ken, bestemd voor de militairen, die van 9 tot en met 15 September e.k. in de legerplaats bij Rijen zullen ver toeven, als plaats van bestemming te vermelden: Kamp bij Rijen. Burserllfke Stand. Vrijh.-Cappel, over de maand Augustus. Ondertrouwd: G. J. Mieras, 25j en G. A. Oerlemans, 25 j.; W. van Geffen, 29 j. en A. M. van den Hoek, 22 j. Geboren: Wilhelm, z. v. H. Hoefnagel en A. M. Vos; Dingena, d. v. A. voor de Poorte en D. M. Quirijns; Otto, z. v. A. P. van Dongen en P. v. Zeist; Marinus, z. v. M. J. van der Mast en E. J. Nieuwenhuijzen. Overleden: Marinus, 4 d., z. v. M. J. van der Mast en E. J. Nieuwenhuizen Johannes, 7 w., z. v. P. Wagemakers en S. Verhagen. Wijk en Aalburg, van 1 tot 31 Aug. Getrouwd: A. de Waal, 28 j. en M. Bouman, 28 j.; H. Labortus, 27 j. en J. Mans, 24 j. Geboren: Wilhelmina, d. v. L van Bergeijk en J. BoumanAnneke Antonia, d. v. C. Garstman en K. VerzijlTeuntje, d. v. A. Hoeflaken en J. v. Bergeijk; Adrianus Dirk Antonie, z. v. W. Blijen- berg en I. L. Bax; Wilhelm, z. v. P. v. Ballegooijen en A. v. Kuijk. Overleden: M. Roeland, 38 j. ech tg. van R. Poorter. Meeuwen, van 15 tot 31 Aug. Geboren: Neeltje, d. v. Johannis van Drunen en Johanna M. Hoevenaar. Vertrokken naar: Barendrecht, Frans Hengeveld Lisse, B. de Poorter en gezin. Ifloop Aanbestedingen. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding vanwege het ministerie van waterstaat, had het laagst ingeschreven voor het vervangen van hanepooten in de schutkolk der scheep- vaartsluis te Andel en van een hanepoot bij de draaibrug over het Heusdensch kanaal te Nederhemert, door remmingswerken (raming f 18,075) J. Visser Gz. te Papen- drecht voor f 15,953. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 47,483 stuks. Hoendereieren van f 4,25f 6,10 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Sept. 0.93 M. beneden 0. 5 0,91 Waterhoogte Maastricht (brug). 4 Sept. 0.60 M. beneden 0. 5 0.62 Ad verten tlëii. Op de SCHEEPSWERF alhier kunnen ter opleiding geplaatst worden. Zich persoonlijk aan de werf te vervoegen. Een gepens. Militair, jaren huis knecht geweest, zag zich gaarne voor een paar morgenuren ge plaatst, hetzij voor of iets dergelijks. De beste getuigen ten dienste. Brieven onder letter N, bureau van dit blad. VAN ONDER zal op Donderdag Sept 1911, des voormiddags 85 ure, ten herberge van J. L. LEESTEMAKER in het „Wapen van Amsterdam" te Heusden, in het openbaar Nadere inlichtingen geven de opzichters A. VAN BOKHOVEN te Haarsteeg en P. WAGEMAKERS te Heesbeen. Breeder bij biljet omschreven. zal op Donderdag S September 1911, des nam. 3 uur precies, op het terrein nabij het Stoombootenveer te Wer kendam, publiek verkoopen: Een groote partij als: Vlotdeelen, Schroten, Latten, enz., ge schikt voor timmer-, boeren- en verder gerief. zal Dinsdag 13 Sept 1911, v.m. 11 uur, in het café H. J. VAN GOOL, te Woudrichem, de 3e snede Hooigras: Voorden heer H. A. HANEDOES, van „de Groes- plaat", onder Sleeuwijk, om te hooien ofte beweiden en van „het Klein Gors" en „het Groot Gors", onder Woudrichem, om te beweiden. Inlichtingen bij den heer C. H. SCHAAP, te Rijswijk. Voor den heer A. NA AI JEN, van eenige perceelen Hooiland, aan- en op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk. Voor den heer L. J. W. STRUIK DALM, voor jaren„de Cüroote Aïerhont", aan de Kreupele steeg, in Honswijk. Alles breeder bij biljetten omschreven. door te Werkendam, ten verzoeke- en ten woonhuize van den Heer H. WALRAVEN, aan de Schans, op W o e 11 S <1 a g 13 September 4911, des vóórmiddaga ÏO uur te beginnen, a eon taut: Een zevenjarige Merrie met Veulen (merrie). Twee anderhalfjarige Ruins. Drie Hokkeling-Vaarzen. Een Hokkeling-Os. Een Karn- of Trekhond met Hok. Twee Boerenwagens met toebehooren, Rolwagen, Koppelegge, Beitelegge, Vlasreep, Kafmolen, Gareelen, Toornen, Mesthoop en wat verder zal worden aangeboden. Bezichtiging 2 uur vóór de verkooping. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratia verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. IVERKEN BA M. De zetting der boter is deze week op de markt8 ets., in de winkels dus 85 et pet half kilo. Eieren f 1 25 de 26 stuks. OOSTERHOUT. 5 Sept Boter f 1,50 a 1,56 per Kg. Eieren f 0,21 en 0,22 de 4 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 87 ct. per half kilo en die der eieren f 1 30 de 26 stuks. BESOOIJ EN5 Sept. De prijs der Boter was heden f 1.40 1 53 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren J 1 43 de 26 stuks. OORINCHEM, 4 Se t. Op de veemarkt waren aan gevoerd 241 runderen, 6 nuchtere kalveren, 24 vette varkens 927 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 2r,0 280, kalfvaarzen f 1^0 235 guiste vaarzen f 10 a 130, melkkoeien 180 a 230, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken 00 a 000 graskalveren f 30 a 80 nuchtere f 9 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen f 7 a i3 per stuk. Vette varkens 23 a 231/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,50 a 9,roode dito 8.25 a 8 75 witte dito f 8 50 a 9. - inl. rogge ƒ6. a 6 40 buitenl. dito f 6 3 a 6.50 gerst f 5.25 a 6.00 haver f 4.25 a 4.75 duivenboonen f a -.blauwe erwten f a mais, 75 pond, f 6.90, a 6 20 alles per heet. Boter 85 a 90 ct. per half kilo Eieren f 1.30 1.40 per 26. Kippen f 0.60 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM4-5 Se et Op de veemarkt waren heden aangevoerd 917 vette runderen, 9 9 magere dito, 773 vette en graskalveren, 157 nuchhere kalveren 1594 schapen of lammeren, 559 varkens, 383 biggen. De prijzen wiren als volgt: runderen le kwaliteit 86 2e kw. 72 cent, kalveren \e kw 1-0 2e kw 90 cl. schapen le kw 48, 2e kw. 40 ct. vette varkens 45 a 48 ct. licht soort ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.— a 22.idem voor de slacht f 10. a 14 Biggen f 1.20 a 1 50 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 en 2 16 ton en 192 stukken van een half ii o. Prijs le kwali teit f 63 2e kw f 60, 3e kw. f 56. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 4 70 a 4 80, Overmaassche dito f 5 a 5 10 per 100. ROTTERDAM 4 Sept. Tarwe puike jarige per 80 kilo f a per 100 kilo f 10.00 a 11 75 nieuw f a Rogge f 6.00 6 40 er h-ct Gerst f 8 75 a 10;25 Chevalier fa -. Haver f 8 25 a 8 50, per 100 kilo, Bruine boonen f 00 a 00 - witte fa Erwten f - - a Rotterdamsche eiereareiling, Beneden-Langstraat, 5 Sept. Bij goeden koop lust heeft de verkoop van vette kalveren aan hooge prijzen regelmatig plaats. Vette varkens gaan aan stationaire prijzen. De handel in lammeren en schapen gaat trager. De omzet in biggen wordt minder. Men besteedt voor vette kalveren 57 a 65 cent per k.g., vette varkens 28 en 29 cent per halve k.g., biggen f 6 a f 10 per stuk, nuchtere kalveren f 9 a f 15, lammeren f 12 a f 16, jonge hanen f 0.25 a f 35 en jonge kuikens f 0.60 a f 1.— Het College van Regenten «Ter de Godshuizen te Heusden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3