Uitslag loting Nationale militie. Uit Berlijn werd Vrijdag gemeld Men verneemt van gezaghebbende zijde, dat de onderhandelingen tasscheD Duitsehlaud en Frankrijk over Marokko op alle hoofdpunten tot een overeen stemming in beginsel hebben geleid. Op het oogenblik is men te Berlijn en Parijs bezig, een gelijkluidende nota op te stellen. **laat«elUlt Nieuws, Heugden, 9 Sept. De brigadier-titulair der Rijksveldwacht Van der Brugge alhier, is met ingang van 16 September overgeplaatst naar Raven- stein, terwijl de brig.. tit. Cremers van Ravenstein, naar deze gemeente wordt over geplaatst. De heer de Nies, bioscopehouder te Nijmegen, heeft het loffelijk voornemen Donderdag 14 September een geheelenieuwe openluchtvoorstelling te geven, en hoopt dan te herstellen wat een ander op zijn naam bedierf. Werkendam. Dinsdag 1.1. verga derde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer T. de Klerk. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorz. mede, dat ingekomen was een schrijven van S. v. d. Ruit, gemeente veldwachter, houdende dankbetuiging voor zijn opname in de Maatschappij „Fatum" en een dito van den machinist A. van Rijswijk, daarin verzoekende wijziging van zijn instructie. Het tweede wordt niet be handeld, maar aangehouden tot later. Het nieuw gekozen raadslid, de heer C. de Graaf, wordt hierna met de herkozenen beëedigd en door den voorz. welkom geheeten, waar voor de heer De Graaf dank zeide en hoopte mede te werken tot het welzijn der gemeente. Vervolgens wordt met algemeene stem men op een na als wethouder herkozen de heer H. Bogers. (Een stem was uitgebracht op den heer W. Kieboom). De voordracht voor een onderwijzeresin den Biesbosch bestond uit de dames C. v. d. Krieke, van Middelburg, D. Regenbogen van Hilversum en G. Nieuwkoop, 'van Gouda. 4 stemmen werden uitgebracht op Mej. v. d. Kreekeen 5 op mej. Regenbogen, zoodat laatstgenoemde benoemd werd. Nadat besloten was de keeten-verordening nog maals ongewijzigd terug te zenden en de heeren C. J. Visser en G. van Oord in over weging hadden gegeven aan de openb. lag. school hooger schoolgeld te heffen en ze overigens zuiniger te behandelen, sloot de voorz. de vergadering. Aalburg;. In onze gemeente is een adres onderteekend door een vijftiental ingezetenen, gezonden aan den Raad der gemeente Wijk c.a., inhoudende het ver zoek een brandspuit in het dorp te plaat sen, welke dan bekostigd kan worden uit de kas van de Ebbe. lliilkcrk. A.s. Zaterdagavond zal alhier een vergadering gehouden worden, ten einde zoo mogelijk een vrijz. kiesver- eeniging op te richten. Als een bizonderheid kunnen wij mededeelen, dat bij L. Kooiman alhier een stronk aardappelen is gerooid van 74 stuks, waarvan er bij waren van 8 ons zwaar. Capelle. j. 1. Dinsdag, terwijl de knechts der firma Sneep en Co. alhier met den auto-vrachtwagen aan 't meellossen waren teWaalwijk, kwamen enkele kinderen, zelfs na herhaalde waarschuwing, aan den motor. Dit maakte een der knechts zoo woe dend, dat hij een jongen een klap gaf, waardoor deze cp geen zachte manier kennis maakte met de straatkeien. Het gevolg was dat het volk door 't gegil van den jongen te hoop liep en voornoemden knecht zeer zeker een pak slaag zouden hebben toege diend, ware 't niet dat hij spoedig een goed heenkomen had gezocht. Delwil neil. Dat hier ook pracht exemplaren van paarden gefokt worden, blijkt wel uit het feit, dat voor een vos- veulen van den heer M. v. Loon, vergeefs f 275 werd geboden. Drongeleil. De rekening dezer ge meente over het dienstjaar 1910 is vastge steld in ontvangst op f 5265,57, in uitgaaf f 4458,99*, alzoo met een goed slot van f 806,57*. Gameren. De gemeente-begrooting 1912 sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 14404.78. Woensdagnamiddag brak alhier brand uit bij den voerman P. Hees. Door den sterken wind geholpen lag het huis, bene vens een flinke partij hooi, in een oogenblik tegen den grond. Mede verbrandden 30 kippen, 6 geiten en een partij konijnen. Er is niets gered. Het huis is laag en het hooi in het geheel niet verzekerd. 's O raveiuoer. Sedert het opheffen van alle maatregelen bij het heerschen en dreigen van het mond- en klauwzeer is in deze gemeente slechts één nieuw geval meer voorgekomen. Thans kunnen alle gevallen als hersteld beschouwd worden en zijn wij hier op het oogenblik vrij van deze gevreesde ziekte. Er kwam slechts één sterfgeval voor. Heesbeen. Bij den landbouwer C. zijn 3 varkens bezweken aan de gevreesde vlekziekte. Maas en Waal. De prijs van het hooi loopt verbazend snel op. Uit Duitsch- land en Frankrijk komen talrijke orders, die onmogelijk kunnen worden uitgevoerd. In de laatste dagen werd besteed voor uiter- waardsch hooi tot f 23, veldhooi f 20 a f 22, klaverhooi f 15.50 per 500 K.G. Men vraagt reeds f 26 voor eerste kwaliteit. rVederliemert, (Zuidzijde.) In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, werden de herkozen leden T. v. Ooijen en J. v. Rossum en het nieuw- gekozen lid O. v. d. Werken beëedigd en daarna geïnstalleerd. De burgemeester wenschte allen hartelijk geluk en hoopte, dat de heeren hun beste krachten zouden aanwenden om den bloei en de welvaart dezer gemeente te bevorderen. Tot wethouder werd herkozen de heer E. M. Smits. (Rietsehoof.) Bij het hengelen kreeg Dinsdagmorgen de 8-jarige L. v. d. Oever een vischhaak in het bovenste ooglid. Luid keels schreiend en stampvoetend van pijn, liep de knaap met den haak in het oog naar huis, waar het na veel moeite mocht gelukken, den jongen in plaats van een visch van den haak los te krijgen. Raamsrioiik. Aan de stoomzuivel- fabriek alhier, is in de maand Augustus verwerkt 138347 L. melk. Op de gehouden aanbesteding werd onze dorpsgenoot J. Leijten, aannemer van het te bouwen hulppostkantoor te Dussen, voor f 2360. In de deze week gehouden raads vergadering werden herbenoemd tot Wet houders de heeren G. Simonis en E. C. de Wit. Haamsdonkveer. Donderdag zeilde schipper A. de Wijs te Bruinisse, den hooilast van zijne schuit. De lading was bestemd voor de firma Huisman en Lankhuizen alhier en is geassureerd. Het schip kon men behouden. Verleden Woensdag vierden de heer en mej. A. P. de Reijer alhier, onder groote belangstelling hun zilveren huwelijksfeest. Meer dan 25 jaren heeft de heer De Reij er het hotel „The White Lion" op uitstekende wijze beheerd en talloos zijn de vrienden, die hij en zijn echtgenoote zich door hunne humane behandeling der gasten hebben verworven. Moge „The White Lion" steeds in bloei toenemen en het zilveren echtpaar eens zijn gouden jubileum vieren! In den nacht van Woensdag op Don derdag, brandde alhier bij N. Boumans een kippenhok en schuurtje af. De brand weer stuitte het vuur. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. *SIeeuw|jk. In de j.l. Dinsdag gehouden raadsvergadering zijn de nieuw benoemde leden, de heeren D. van Arkel, O. Brienen, J. Monshouwer, G. Pruissen, C. Slagmolen en A. van der Stelt Cz., geïn stalleerd. Bij loting is hunne aftreding vastgesteld als volgt: A. van der Stelt Cz. 1913, J. Monshouwer 1915, D. van Arkel, O. Brienen, G. Pruissen en C. Slagmolen 1917. Met algemeene stemmen werden tot wethouders herbenoemd de heeren C. Slag molen en B. van Krugten. Vervolgens werd de gemeente-rekening over 1910 voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 18861,89* en uitgaaf op f 16983,97, alzoo met een batig slot van 1877,92*. Verder werd besloten tot het doen eener af- en overschrijving op de begrooting 1911 tot een bedrag van f 32.36. Aan A. J. Lem werd gedeeltelijke afschrij ving van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag toegekend wegens zijn vertrek uit deze gemeente. De gemeente-begrooting voor 1912 werd door B. en W. aangeboden, be dragende in ontvangst en uitgaaf f 18535.39*. Ten slotte werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken als: 1. Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat aan mej. Kieboom, eervol ontslagen onderwijzeres alhier een wachtgeld van f 500'sj aars is toegekend bij Kon. besluit van 24 Juli 1911; 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van onderhandsche verhuring van een woning aan A. Teuling alhier. Begunstigd door prachtig weer, vierde de feestvereeniging „Wilhelmina" alhier Woensdag j.l. haar koninginnefeest. Des voormiddags van 912 uur had een feestje plaats voor de kinderen der openbare- en bijzondere school alhier. Van een en ander een volledig verslag te geven zou ons te ver voeren, weshalve wij slechts den uitslag der verschillende wedstrijden en spelen geven. De uitslag der ringrijderij is als volgt: le prijs f 15, G. van Santen te Werken dam met T. Dekker; 2e, f 7,50, W. Ottevanger met A. Otte- vanger 3e, f 5, P. C. van Put met C. Dekker; 4e, f 2,50, P. A. van Pelt met E. van Andel. De uitslag der volksspelen is als volgt Hardloopen met hindernissen: le prijs f 4, Chr. van Pelt; 2e, f 3", Ant. Duizer, 3e, f 2, P. van der Nat; 4e, fl, M. Klootwijk. Ringrijden met fietsen: le prijs, f 5, J. van Poederooijen 2e, f 3, H. Ottevanger; 3e, f2, Corn. Dekker Adrz. 4e, f 1, Ant. Duizer. Tonschuiven le prijs, Adr. van Vuuren, portemonnaie met f 1; 2e, J. W. Duizer, sigarenkoker; 3e, J. Duizer, nikkelen horlogeketting; 4e, P. Colijn, zakmes. Hardloopen op muilen met hindernissen le prijs, H. van Beest, zilveren armband 2e, Dirgje Dekker, handtaschje; 3e, Emma Dekker, zilveren flacon; 4e, Heiltje van Pelt, zilveren broche. Koekslaan le prijs, Jan van Pelt, 2e, Barend van Andel; 3e, J. W. Duizer. Van 7*9 uur werd door het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier een concert gegeven waarna de feestdag met een aardig vuur werk werd gesloten. Sprang;* De heer J. C. Maijers is herbenoemd tot wethouder dezer gemeente. Bij de wed. A. P., staat thans een kersenboom in vollen bloei, Toen dezer dagen zekeren J. T., bezig was met het rooiën van aardappel, ontmoette hij een struik waarvan hij, groot en klein bij elkander genomen, niet minder dan 224 stuks aardappels afhaalde. Dat het hop-plukken dit jaar nogal iets opleverd, zouden wij hieruit moeten opmaken, dat men dagelijks verschillende personen uit Nieuwkuik en Omstreken alhier in de elzehagen deze bloemen ziet afplukken. Uitwijk. Terwijl de landbouwer P. v. d. Wal alhier, aan 't ploegen was, schrok ken zijn paarden en sloegen op hol totdat zij ten laatsten in een sloot terecht kwamen. Met vereende krachten mocht het gelukken hen op het drooge te brengen en liep het verder zonder ongelukken af. Veen. Dinsdagavond gaf het Fanfa recorps „Wilhelmina", onder leiding van den Heer Spiero, een concert op het school terrein. Velen hebben dien avond kunnen profiteeren van de aangename muziek. Ver schillende stukken werden door „Wilhel mina" correct ten uitvoer gebracht We hadden een paar aangename uurtjes aan het korps te danken. Een paar personen vervoerden per roeiboot een vracht steenen van Rietsehoof naar hier. Dicht bij den kant gekomen ratte de roeiboot door dat een stoomboot passeerde, veel water, met het gevolg dat de boot met inhoud naar de diepte ging. De roeiers konden zich nog bijtijds redden. Bij de Donderdag gehouden ver huring van Bouwlanden, behoorende aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk was veel animo. Er werd verpacht voor vijf jaar. De opbrengst was van 10 tot 15 pCt. hoo ger dan de vorige jaren. Waspik. Woensdagmiddag werd alhier in den z.g. spoorboot gevonden het lijkje van een achtjarig dochtertje van W. Hooijmaijers, wonende in deze gemeente. De kleine schijnt spelende te water zijn geraakt. Naar we vernemen hebben zich voor de deze winter te geven landbouwcursus, reeds 30 leerlingen aangemeld. W|Jk C.a. De heer C. Blankers op den Biesheuvel, werd eene zilveren medaille verbonden aan de Oranje Nassau orde ge schonken. Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" vond met deze onderscheiding gelegenheid aan dezen krassen grijsaard, welke reeds 88 jaren telt, Woensdag eene serenade te brengen, waarmede hij zeer in zijn schik was. In de j.l. gehouden raadsvergadering is het raadslid C B. Vos gekozen als wet houder, welke verkiezing hij aangenomen heeft. De onderwijzer C. Vos is uit den dienst teruggekeerd en heeft zijn taak weder hervat, terwijl mej. Waiboer tijdelijk werk zaam zal blijven, totdat een onderwijzer met verplichte hoofdacte zal benoemd zijn. Zuilicliem. In de gisteren gehouden raadsvergadering is tot wethouder gekozen de heer J. v. Vugt met 4 tegen 2 stemmen. Cïleinlereii. Zondag j.l. is alhier over leden de heer G. Branderhorst Johzn., in den ouderdom van 85 jaren. Was hij in de laatste jaren niet meer bij machte zijn arbeid naar behooren te verrichten, zoo werd met hem èn op kerkelijk èn op pu bliek terrein een gewichtig leven afgesneden. Bijna 60 jaren heeft hij als kerkeraadslid van de Geref. Kerk alhier, zich verdienste lijk gemaakt. Sedert 1889 was hij lid van de Provinciale Staten van Noordbrabant, terwijl hij nog voor enkele jaren lid was van den Raad van beroep voor de ver mogens- en bedrijfsbelasting. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Meeuwen, gehouden 5 Sept. Tegenwoordig alle (7) leden. De voorzitter opent de vergadering, waar na door de herkozen raadsleden de heeren G. Boon en A. L. de Graaff, de vereischte eeden worden afgelegd. Hierop werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Aan de orde kwam: Benoeming van een Wethouder. Met al gemeene (6) stemmen, wordt herbenoemd de heer Van Buuren, 1 briefje blanco. De heer Van Buuren verklaart de benoeming aan te nemen. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1910. De heer A. van Koijck verklaart namens de commissie van onderzoek geene op- of aanmerkingen te hebben, waarna de rekening met algemeene (5) stemmen wordt vastgesteld in ontvangst f 8462,64*, in uit gaaf f 7873,87*, met een goed slot van f 588,77. De beide Wethouders onthielden zich van stemming. Na behandeling van nog eenige zaken, betreffende de vermindering van presentie geld voor den Raad en de jaarwedden der Wethouders, alsmede herziening der veror dening op de hondenbelasting welke onderwerpen allen tot de volgende verga dering worden aangehouden, sluit de voor zitter de vergadering. Kerknieuws. Werkendam. Woensdag a.s. te 7 uur, hoopt in de Bewaarschool op te treden de Weleerw. heer M. den Boer, predikant bij de Chr. Ger. Gem. te Dordrecht. PRËDIKBËVBTËM, 10 September. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) geen opgaaf. Aalst, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. geen dienst. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Reones. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. ds. Vermeulen van Moerdijk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Brouwers. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz. nm. 2 u.ds. Pannebakker. van Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en t|J«li* in te zenden. Gemeenten: ANDEL, GIESSEN en RIJSWIJK. 1 B. Kraaij, 2 A, Westerlaken, 3 A. G. Roza, 4 H. van Zanten (br. dienst), 5 J. de Fijter, 6 W. in 't Veld, 7 A. van Vugt, 8 A. Westerlaken, 9 P. W. van Ouwerkerk, 10 J. Verschoor (br. dienst), 11 P. Rochat, 12 H. Westerlaken (br. dienst), 13 C. van Andel (gebreken), 14 G. Kant, 15 C. C. van der Pol (gebr.), 16 H. Kant (br. dienst), 17 C. Bonis, 18 J. Kant (br. dienst), 19 J. J. van der Lusdonk, 20 A. van der Vlies, 21 A. J. A. Smits. Burjserltike Stand. De werken en Sleeuwijk, van 17 Sept. Geboren: Fran9oise Marie Cornelie, d. v. J. A. Quadekker en M. C. Hage- doornSijke, d. v. G. Rosier en A. Holwerda. Overleden: Pieter de Ruijter, 23j. Neeltje Buchner, 8 m.Elisabeth Cor nelia den Hollander, 1 m.Antje de Keizer, 2 j. Hlunenland. De Fransche ministerraad heeft in beginsel besloten het bestaande verbod van invoer van levende varkens uit Nederland in te trekken. De uit Neder land ingevoerde varkens zullen echter aan de grens geslacht of onmiddellijk naar de abattoirs gezonden moeten worden. De N. R. Ct. ontving de navolgende mededeeling Uit beduchtheid, dat door de ma noeuvres der 3de divisie in Noord- Brabant te houden het mond- en klauw zeer uit de besmette gedeelten dier provincie zou worden overgebracht naar de streken, welke tot heden nog ver schoond bleven, is besloten, de bedoelde manoeuvres niet te doen doorgaan. Inplaats daarvan komen regiments - oefeningen, t. w. voor het 3de regi ment infanterie te Bergen op Zoom c.a., voor het 6de regiment infanterie in de omstreken van Breda, terwijl het 2de regiment infanterie in vereeniging met het 2de regiment huzaren en de 3de mitrailleursafdeeling gezamenlijk oefe ningen zullen houden in Limburg. De legermanoeuvres zullen, zeer bij zondere omstandigheden daargelaten, evenwel voortgang hebben. Daar de thans bij de regimenten in fanterie bestaande muziekkorpsen zullen worden omgevormd tot fanfarekorpsen ter sterkte van 1 kapelmeester, 1 onder kapelmeester en 14 muzikanten, is be paald, dat de leden van die fanfarekorp sen de volgende bezoldigingen zullen genietende kapelmeester f 1200 per jaar; de onder kapelmeester f 1.65 per dagvier van de muzikanten ieder f 1.35 per dag; en de overige tien muzikanten ieder f 1.05 per dag. Voorts is aan een fanfarekorps als hieivoren bedoeld een bedrag van f 1200 jaarlijks toegelegd, als tegemoetkoming in de kosten van aanschaffing hn onder houd van muziekinstrumenten, parti turen, enz., en is bepaald, dat door de leden van een fanfarekorps buiten de diensturen ook harmoniemuziek mag worden gemaakt, doch dat de instru menten, partituren, enz., die hiervoor moeten worden aangeschaft, niet uit het rijkssubsidie mogen worden bekostigd, evenmin als strijkinstrumenten. Uit Rotterdam werd Donderdag ge schreven De roeier C. S. kreeg gisterenavond in de echtelijke woning aan de Meer mansstraat alhier twist met zijn vrouw. Man en vrouw gingen elkander te lijf, totdat zij, ten einde raad, een broodmes greep en hiermede haar man een steek in den buik gaf. Burgers brachten hem naar het politiebureau in de Meermans straat, vanwaar de man, na een groot bloedverlies, naar het Ziekenhuis is gebracht. De man is hedenvoormiddag aan de gevolgen overleden. Terwijl Woensdagmiddag te Dokkum eenige kinderen bezig waren met het verrollen van een ring van een cemeut- bak op het terrein van de oude steen fabriek aan de Streek aldaar, brak deze ring plotseling, met het gevolg dat een 21/2-jarig meisje er met verbrijzelden schedel onder vandaan werd gehaald en na eenige oogenblikkeu bezweek. Van twee andere meisjes, zustertjes van 8 en 12 jaar, bekwam de jongste een beenbreuk, terwijl de oudste een arm brak. De bekende uitbreker Roos is Dinsdag, naar de 's-H. Ct. meldt, van uit de ge vangenis te 's-Hertogenbosch naar het krankzinnigengesticht te Medenblik overgebracht. Een nieuwe oplichterstruc. Dezer dagen vervoegde zich, naar de N. Ct. meldt, te Gouda in een eenvoudige kruidenierswinkel in de Spoorstraat al daar een onbekend persoon, die iets kocht en tegelijk verzocht den naam en het adres van die zaak even op te schrij ven, opdat het hem gemakkelijk zou zijn, wanneer hij zich gevestigd had een adres te weten waar hij een en ander goed kon koopen. De winkelierster schreef haar adres op en de onbekende nam het mee. Deze ging met dat beschreven blaadje naar den rijwielhandelaar R. om een rijwiel te huren. Toen het bewuste adres werd getoond, had de rijwielhandelaar geen bezwaar en gaf het rijwiel mee. De onbekende kwam echter het rijwiel niet terugbrengen en eindelijk ging de R. op informatie uit bij de eerstgenoemde winkelierster, die hem de toedracht der zaak vertelde en toen bleek het den rijwielverhuurder dat hij er leelijk in gevlogen was. Aangifte werd gedaan bij de politie, die het signalement van den oplichter overal heenzond, maar nog geen spoor van den dief kon ontdekken. Voor enkele weken is in het abattoir te Amsterdam uit een jas van den stal knecht K. een portefeuille met f 375 gestolen. Het onderzoek in deze zaak leverde geen resultaat op. Woensdag ontving K. tot zijn niet geringe ver bazing een aaugeteekenden brief uit Delft met f 357, zoodat f 18 aan het gestolen geld ontbreken. De naam van den afzender van den brief is niet bekend. Te Gouda liep het gerucht, als zou zich te Zevenhuizen een geval van cholera hebben voorgedaan. Ongerust heid behoeft hiervoor evenwel niet te te bestaan. In overleg met den inspecteur der volksgezondheid, zoo meldt de G. C., is als voorzorgsmaatregel een familielid van den overledene, een milicien van het garnizoen te Gouda, die de begrafenis heeft bijgewoond.inobservatie gehouden, terwijl de nieuw opgekomen miliciens uit Zevenhuizen voor enke dagen in het militair hospitaal moeten verblijven. De garnizoens-commandant heeft verder bepaald, dat geen militairen zich naar de gemeente Zevenhuizen mogen be geven. Donderdag heeft de twaalfjarige zoon van C. B. te Geertruidenberg, uit een fleschje, dat op tafel stond, en waarin hij meende dat likeur was, gedronken. Het was echter vitriool en denzelfden dag is de jongen onder hevige pijnen overleden. De heer J. Hendrik van Balen te Brummen, schrijft aan het N. v. d. D. Heusden, vm. 10 u. de heer F.'t Hooft cand. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelnm. 2 u. ds. Niemeijer van Uitwijk. Baardwijk, vm. 10,— u. ds. Louwe Kooij- mans. BabyUmiénbroek. vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens en nm. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedij k) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Druiven, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eeth.cn, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Geer<ruicien5er<7,Evangeliesatielokaal nm. 5 u. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9,30 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Rijswijk, geen opgaaf. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. dhr. W. G. Harrestein, cand. te Amsterdam. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2