Maar, zoo vervolgt het officiease blad, boe belangrijk deze kwestie ook is, zij behoort niet tot dezulke die de nationale waardigheid van een der twee volken op het spel zetten". Het BerÜjnsche kabiüet stelt een onhandigen eisch, die aan Frankrijk veroorlooft op te treden als verdedigster van de rechten van alle mogendheden. Maar de eisch is niet beleedigend voor ons. Een gedachten- wisseling blijft dus mogelijk. Het is een kwestie van zakenbelangen. Daarom is het onnoodig, zich met groote frasen te wapenen en het is onvoegzaam tegen over den wil van twee volkeren, voor wie de vrede een noodzakelijke ontwik- kelingsvoorwaarde is, zelfs maar onder stelling over oorlogskansen te maken. De avondpers acht het niet waar schijnlijk dat het Fransche antwoord op de Duitsche tegenvoorstellen voor het einde van deze week naar Berlijn gezonden kan worden. Volgens in parlementaire kringen opgedane indrukken zal dat antwoord gesteld zijn in een sterk verzoenings- gezinden geest, maar ook in volstrekt besliste termen voor wat betreft de concessies en de beginselkwesties, ten aanzien waarvan Frankrijk niet kan toegeven. De socialistische partij in België heeft in zake de levensduurte een oproeping tot het volk gericht, waarin gezegd wordt: Wij moeten voortgaan te pro testeeren en een onweerstaanbare be weging ontketenen, om de dreigende crisis minder ernstig te doen zijn. Wij moeten eischen vrijen invoer van boter, vleesch en vee, afschaffing van rechten en accijnzen op suiker, vermindering der vrachtprijzen voor landbouwpro ducten. Wij moeten ons aaneensluiten. In Henegouwen nemen de betoogin gen tegen de duurte der levensmidde len zoo meldt het Handelsblad van Antwerpen een zeer ernstige wen ding. Misdadige branden, welke men denkt dat aangestoken zijn door betoogers, zijn in de streek uitgebroken. Zoo ont stond er brand op de hoeve van den landbouwer Ribeaucourt, te Louvignies. Alleen het woonhuis kon door de pom piers worden beschermd. Men heeft sporen van petroleum rondom de schuur gevonden. Tevens werden te Erqueünes twee hoerenhuizen door brand vernield, van de landbouwers Trouillez en Evrard. Te Tansnieres onderging de hoeve van den landbouwer de Ghaie hetzelfde lot. Reeds dagen geleden- had de Ghaie brandende fakkels vinden staan nabij zijne schuur. In verschillende andere gemeenten hadden ernstige baldadig heden plaats. De ongeregeldheden, naar aanleiding van de duurte der levensmiddelen, ko men nog op tal van plaatsen in Frank rijk voor. Minister Couyba (handel) en minister Pams (landbouw) hebben in den ministerraad uiteengezet, dat de crisis niet slechts in Frankrijk voor kwam, maar dat over een groot deel van Europa de prijzen der eerste levens behoeften gestegen zijn, in hoofdzaak tengevolge van de buitengewone droog te, de slechte oogsten en de veeziekten. De ministerraad heeft de maatregelen onderzocht, die er getroffen behcoren te worden, om in den moeielijken toe stand verbetering te brengen. Zonder in het minst te raken aan het stelsel der invoerrechten, wil de regeering den invoer van vee uit de koloniën gemakkelijker maken en de bepalingen herzien, die er gelden voor den invoer van sommige veesoorten uit het buiten land en van bevroren vleesch. De lezers weten, dat sedert enkele dagen de Fran sche grenzen reeds voor den invoer van varkens uit Nederland zijn opengesteld. Voorts zal de regeering aan de spoor wegmaatschappijen vragen, te onder zoeken, in hoever het vervoer van landbouwproducten en versche visch voor Fransche markten bestemd, ver gemakkelijkt kan worden. Verder wil de regeering de uitvoerrechten op vee voeder opheffen. Het winstgevend zaakje, dat eene rooverbende heeft gemaakt met de ont voering van den Duitschen ingenieur- Richter, heeft navolging gevonden. Uit Saloniki wordt n.l. gemeld, dat eene bende van zes gewapende Grieksche roovers 's nachts is binnengedrongen in de villa van den Turkschen bankier Saranga en dezen ontvoerd heeft. Reuter seint uit Weil, bij Esslingen De vlieger Eyring, die Zaterdagavond, niettegenstaande hij gewaarschuwd was, opgestegen is, stiet tengevolge van de duisternis tegen een merkpaal, werd zwaar gewond naar huis gebracht en is, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, gestorven. Uit St. Petersburg wordt aan het Ber liner Tageblatt geseindIn Irkoetsk en Tomsk (Siberië) zijn ernstige misbruiken bij de politie ontdekt, die niet slechts in omkooperijen en afpersingen, maar ook in het berooven van de inwoners door de politie bestonden. Hetgeheele personeel van de politie werd vernieuwd. Daarbij is het opmerkelijk, dat de schul. dige poli tie-officieren en agenten naar andere steden van Siberië zijn overge plaatst. De bestuurbare luchtballon, die door Wellman is ontworpen om er den At- lantischen Oceaan mee over te steken, is deze week gereed gekomen en naar Atlantic City vervoerd. De toebereidselen voor den overtocht zijn in vollen gang. Als dag van ver trek is 22 October bepaald. De naam zal Akron zijn. In Carmarthenshire en in North Westmorland (Engeland) heerscht water- nood. Te Bradford lijdt niet alleen de nijverheid, maar ook de openbare ge zondheid onder het gebrek aan water. Het werk in alle loodmijnen te Wear- dale, Durham, staat stil, omdat men geen water heeft. Hoe langer hoe meer doet zich ook de groentenood gevoelen. De prijzen zijn zoo gestegen, dat de gewone kool, naar men voorspelt, een weeldegerecht voor de rijken zal worden. De Etna werkt weder. De vulkaan stoot dichte rookwolken uit en de asch- regen valt ver in den omtrek. Er hebben zich twee nieuwe kraters gevormd. De stakende mijnwerkers hebben Zon dag te Bilbao de niet-stakende aange vallen met stokken en steenen. De gen darmen hebben charges uitgevoerd. Er vielen schoten en politie werd mishan deld. Vijftienduizend mijnwerkers te Mieres hebben de algemeene werkstaking af gekondigd. Te Friedrichshagen, een voorstad van Berlijn, heeft een leeraar, die onderwijs in de geschiedenis gaf, den Fransch Duitschen oorlog van 1870 besproken. Daarbij kwam de spanning, die tegen woordig tusschen Frankrijk en Duitsch- land heerscht aangaande Marokko, ter sprake. Deze opmerkingen zijn door de kinderen niet goed begrepen en verkeerd overgebracht, waardoor avontuurlijke geruchten over een oorlog in omloop kwamen. Tengevolge daarvan had er een stormloop op de spaarbank plaats. Dergelijke feiten worden ook gemeld uit Keulen, Aken en Essen. De storm loop op de gemeentelijke spaarbank te Koningsbergen heeft nog niet opge houden. Reeds is daar een millioen mark terugbetaald. Volgens een bericht uit Riga heeft een tweedaagsche storm langs de heele kust van de Oostzee groote schade aan gericht. Tallooze vlotten zijn weggespoeld en stoombooten met passagiers gestrand. In Riga overstroomde het hoogewater de lage wijken van de havenstad. In de bosschen is de verwoesting groot. Bij het eiland Dagoe is een Zweedsche driemaster met hout omgeslagen. Van de bemanning zijn er maar drie man gered. Op de legaties te Peking maakt men zich ongerust over het lot der vreem delingen in Setsjoean. De telegrafische gemeenschap met Tsjengtoe is ver broken. Het jongste nieuws uit Tsjoeng king is dat het uitvoerend comité der revolutionnairen den vreemdelingen de verzekering heeft gegeven dat zij on gemoeid zullen gelaten worden. Toch zijn vele vreemdelingen, ingevolge de waarschuwing van den onderkoning, vertrokken. Dinsdag hebben de revolutionnairen te Tsengtoe een geheim rondschrijven verzonden, waarin tegen Vrijdag een aanval op het paleis van den onderko ning werd aangekondigd. Daarna zou het revolutionnaire comité het bestuur in handen nemen. Donderdagochtend nam de onderkoning vijf der voornaam ste onruststokers gevangen, die onmid dellijk werden terechtgesteld. Donder dagmiddag deden de rebellen van drie kanten een aanval op het paleis van den onderkoning. De aanval werd af geslagen. De regeeringstroepen vochten goed, doch leden zware verliezen. Ook aan de zijde der rebellen werden velen buiten gevecht gesteld. Vijf Amerikaansche oorlogsschepen zijn de Jangtse kiang opgestoomd. Ad miraal Murdoch heeft de legatie der Vereenigde Staten daarvan in kennis gesteld. Burgess heeft verklaard, dat hij van plan is een dubbelen Kanaaltocht te beproeven. Hij zal binnen de 50 uur van Engeland naar Frankrijk en terug zwemmen, voor een som van f 120.000. Hij zal zijn proefneming niet kunnen doen voor het einde van de volgende week, dan zijn de omstandigheden weer gunstig. Plaatselllk illeuws. Heusden, 13 Sept. Een inwoner verloor Zondag zijn kilo meterboekje te den Haag, en reeds Dinsdag gewerd aan den heer Burgemeester alhier een bericht van de politie te den Haag, dat het boekje gevonden en voor den eigenaar beschikbaar was. De heer Miedema alhier, directeur van de boterfabriek te Herpt, is in gelijke be trekking benoemd aan de boterfabriek te Zetdam. Maandagavond om ruim negen uur, werd bij bekkenslag bekend gemaakt, dat er een portefeuille was verloren, inhoudende f 80. Weinige minuten later werd het voor werp door de eerlijke vindster, een dochtertje van den melbslijter v. d. P., bij den recht- matigen eigenaar terugbezorgd. Onze vroegere stadgenoot de heer E. M. J. van der Ven, sedert 1 September 1910 waarnemend-directeur van het post- en tele graafkantoor te Winterswijk, wordt den lsten October a.s. gedetacheerd aan de in spectie der posterijen en telegraphic te Utrecht. Werkendam. Hedenavond zal de Landbouwvereeniging „Werkendam en Om streken" te 7 uur, in het Societeitslokaal van mej. de Wed. Wink alhier, vergaderen. De punten van behandeling zijn: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag. 3. Huishoudelijke zaken. 4. Aanneming van nieuwe leden; voor gesteld worden de heeren T. A. Ippel Tzn., A. Brienen Mzn. te Werkendam, C. Ver hagen Czn., te Sleeuwijk, J. Visser Azn., F. Ippel, J. van Binsbergen en J. Dekker J.Azn. te De Werken. 5. Rekening en verantwoording 1910/11. 6. Begrooting 1911/12. 7. Verkiezing van drie bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn: de heeren D. C. Hakkers, J. Pellikaan en A. v. Vugt. (Laatst genoemde wenscht niet meer in aanmerking te komen). 8. Verslag van de verschillende commis- siën. 9. Uitloting van zes aandeelen. 10. Rondvraag en sluiting. Woensdag a.s. 20 September, zal de tentoonstelling van Floralia plaatshebben. In de plaats van den heer Hagethorn, die deze gemeente gaat verlaten is tot com missielid voor Floralia gekozen de heer R. v. d. Pol. Raardwtyk. Maandagmorgen brak plotseling een hevige brand uit in het woonhuis van den kleermaker R. v. Leent alhier. Door de spoedige hulp der brandspuit brandde alleen het achterste gedeelte d&r woning af. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Capelle. J.l. Zaterdag zijn de kin deren der o. 1. school in de Nieuwstraat alhier, op boerenwagens naar den Roestelen- berg geweest, alwaar ze in verband met het prachtige weder volop genoten hebben. Des avonds keerden allen zingende naar huis. A. Paans, in de Nieuwstraat alhier, geraakte de vorige week in een der machi nes van de stroohulzenfabriek der firma Oerlemans en Zoon te Vrij hoe ven-Cappel zoodanig bekneld, dat hij direct per rijtuig naar dr. Kohier moest vervoerd worden, die het noodige verband legde. De toestand van den gewonde gaat naar we vernemen vooruit. Naar we vernemen is de firma Huijs- man (Quirijns) alhier, laagste inschrijfster voor de levering van hooi, stroo, haver enz., voor onderscheidene garnizoenen voor het jaar 1911'1912. De gunning heeft echter nog niet plaats gehad. Drongeleii. Bij bef te Zevenbergen gehouden concours-hippique werd in de afdeeling Hengsten warmbloed, aan „Cicero" van Gebrs. Oerlemans van der Schans den len prijs toegekend. trameren. Benoemd tot hoofd der Christelijke school te Sluis de heer J. B. Visser alhier. Geertruidenberg. In de raads zitting van 1.1. Dinsdag had de beëediging en installatie der herkozen raadsleden plaats en werd herbenoemd tot wethouder de heer A. Ph. Manders. Geruimen tijd geleden werd bericht, dat de vestingwerken van Geertruiden berg in het beheer der Domeinen overgegaan waren. Dit is evenwel niet zoo. Dezer dagen vermeldde de Staatscourant o. m. dat met intrekking van het Kon. Besluit van 20 Maart 1884 (Stbl. 39) onder de vesting Geertruidenberg met de lunet aan de Donge, voortaan zal worden verstaan de Werken bij Geertuidenberg met de lunet aan de Donge. Cmeiiclereil. Aangezien de polder van Wijk zonder water is, heeft het polder bestuur vai Genderen besloten, dezen van water te voorzien. Hiertoe is een nieuwe waterloop gegraven, zijn vele schutten ge zet en ook een paar noodbruggen gelegd, waarvan de kosten natuurlijk op rekening van eerstgenoemden polder komen. 's-Gravenmoer. Op hun verzoek aan den heer Directeur-Generaal der Poste rijen en Telegraphie, om de brievenbus aan de Vaart alhier meer te lichten in verband met het onmiddellijk vertrek der posten aan het hulpkantoor, hebben Burgemeester en Wethouders een goedgunstig bericht ontvangen, hetwelk ongetwijfeld een groot genot zal zijn voor de correspondeerende Vaartbewoners. Het mond- en klauwzeer is alhier weder opnieuw uitgebroken. Thans is door den landbouwer H. V. aan de Vaart een nieuw geval aangegeven. De fruitdiefstallen zijn ook weder aan de orde van den dag, of beter gezegd van den nacht. Te oordeelen evenwel naar de omstandigheid, dat A. T. onder zijn van vrucht ontdane pereboom een pater noster vond, komt dit ongewenscht bezoek waarschijnlijk van buiten de gemeente. De christelijke jongelingsvereeniging „Hebt de waarheid en den vrede lief" en de jongedochtersvereeniging „Uw Konink rijk kome" hopen te zamen op Dinsdag 19 dezer, in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente alhier, hun 13-jarig bestaan feeste lijk te herdenken. Bij gelegenheid van dit dubbel jaarfeest hoopt de weleerw.heer ds. G. Klumper, eene openbare feestrede te houden. Meeuwen. Op Woensdag 20 Sept. a.s., zal bij H. de Graaff alhier de najaars keuring van springstieren plaats hebben. Het mond- en .klauwzeer schijnt hier tot stilstand te zijn gekomen. Tot heden werd van 182 gevallen aangifte gedaan, ter wijl 9 stuks melkkoeien aan deze ziekte bezweken. l\ederhemert Nz. Door de lang durige droogte is alhier volslagen gebrek aan gras. Zaterdagmorgen vertrok een stoom boot met 30 stuks vee van veehouders uit deze gemeente, Welseind en Delwijnen naar Den Biesbosch om aldaar te weiden. Rietschoof. Toen Zaterdagmiddag F. Rooijens alhier met een kar fruit aankwam, schrok het paard en ging aan den haal. Spoedig lagen kar en paard van den dijk. Gelukkig liep alles goed af en had het paard slechts enkele ontvellingen bekomen. Z.z. Door een duizeling bevangen viel een oude arme vrouw, die ?s Maandags bij enkele ingezetenen liefdegiften inzamelt, aan het veer met het hoofd op de steenen. Hoewel bloedend verwond, zette de stumper toch haar reis voort. Honger is een scherp zwaard. Raanisdonksveer. Maandag is de oude papiermachine aan de fabriek te Keizersveer, welke onder leiding van den heer Strathie, machine-ingenieur, is hersteld en gemonteerd, wederom in werking gesteld. De fabriek werkt thans met 3 machines, waarvan 2 in de nieuwe en 1 in de oude hal geplaatst zijn. Raamsdonk. Zondagavond viel de 8-jarige J. Kuijsters van de fiets, doordat hij met een anderen wielrijder in botsing kwam. De kleine kreeg een gapende hoofd wonde nabij het oog, waarvoor geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Sprang. Zondag staken enkele jon gens van ca. 10 jaar, het verdorde gras, staande langs de tuinhaag bij zekeren A. v. d. K., in brand. In een oogenblik stond het in lichte laaie. Met moeite wist men het vuur te dooven, daar reeds het dorre hout in de haag vlam had gevat. Een eind verder werd een stukje verdord weiland afgestookt. Als gevolg van de aanhoudende droogte, begint men in deze gemeente op verschillende plaatsen gebrek aan goed drinkwater te krijgen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Nog steeds geen verandering ten goede. Slechte handel in alle soorten van rundvee, Voor vele boeren is het een treurige toe stand ziekte en gebrek aan voedsel en water. Reeds wordt veel vee uit nood geslacht. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 77 Èt 79 ct., 2de kwaliteit 61 k 66 ct„ vette kalveren 51 a 60 ct., vette var kens 54 56 ct., voor Engeland, 50 51, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 125 f 250, neurende f 160 k f 220, guste f 155 k f 230, pinken f 60 £t f 100, kalveren f 12 f26, biggen f k f drachtige zeugen f 60 f 72, drachtige gelten f 40 a f 50, schot telingen f 18 k f 23, schapen f k f vette schapen f 17 f 24, luxe-paarden f 550 k f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 k f 450, 2e kwaliteit f 250 k f 360, twee-en-een-halfjarige f 250 f 320, ander- halfjarige f af per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 6 zalmen, alsmede een partij aal, snoek, baars, rivierboten witvisch; te Wou- drichem 43 zalmen, een partij snoek en wit visch; te Brakel 9 zalmen; te Nieuwaal 2 zalmen; te Haaften 3 zalmen; te Rossum 6 zalmen; te Bato's Erf 5 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.06 k f 1.32, aal 15 a 17 ct., snoek 22 a 26 ct., rivierbot 8 a 13 ct., witvisch 8 a 11 ct., alles per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1 a f 1.15, snoek 25 a 40 ct., witvisch 10 a 20 ct., alles per half kilo. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Alm kerk, gehouden den 5 Sept. 11. des namiddags 5 uur. Voorzitter de heer Snoek, wethouder, waarnemend burgemeester. Afwezig het lid G. Schermers. Na 't gebed opent de Voorz. de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en zonder aanmerkingen goedge keurd. Daarna wordt overgegaan tot de beëediging der nieuwbenoemde raadsleden de heeren A. de Jong Cz„ C. Koekkoek Pz., en P. Walraven (alle afgetreden doch herkozen raadsleden). Na beëedigd te zijn worden zij door den Voorz. gelukgewenscht met hunne herbenoeming. Thans is aan de orde de bespreking over den toestand van het materieel der brand weer, waarop na eenige discussie besloten wordt voor de spuiten A en B ieder drie nieuwe slangen aan te schaffen. Een verzoek eener inwoneres der gemeente om eene collecte te mogen houden wordt na eenige beraadslaging ingewilligd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Drongelen, gehouden op 5 Sept. 1911. Tegenwoordig alle (7) leden. Na opening der vergadering wordt over gegaan tot de beëediging van de heeren D. Vos en J. A. van der Schans, diedeeeden als bedoeld in art. 39 der Gemeentewet afleggen. Met algemeene (6) stemmen wordt daarop herbenoemd tot Wethouder de heer D. Vos, die verklaarde zijne benoeming aan te nemen. Eveneens wordt met algemeene (6) stem men herkozen als lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer Joh. Burghout. Door B. en W. wordt aangeboden de begrooting voor het dienstjaar 1912. De rekening over het dienstjaar 1910, be dragende in ontvangst f 5265,57, in uitgaaf f 4458,99j, wordt met algemeene (5) stem men, voorloopig vastgesteld. De beide Wet houders onthielden zich van stemming. Voorts werd nog besloten de Raadkamer weder beschikbaar te stellen voor dea land- bouwcursus, die alhier dezen winter zal worden gehouden. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van 's Gravemoer, gehouden op 5 September. Aanwezig zijn alle leden. Na opening dezer vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat het besluit van den raad tot verkoop van 35 boomen aan de haven door Ged. Staten is goedge keurd en dat deze verkooping bij inschij- ving zal geschieden. Gedeputeerde Staten hebben voorts ook bericht gezonden, dat hunne beslissing in zake de verordening, regelende het toelaten en verlaten van leerlingen der openbare school, is verdaagd. De voorzitter deelt verder mede den afloop der gehouden aanbestedingen van petroleum, steenkolen en antraciet, ten behoeve der gemeente, welke mededeelingen allen voor kennisgeving worden aangenomen. Alsnu wordt overgegaan tot de installatie der herkozen raadsleden, de heeren C. Blok, A. Kielen en G. Verhagen, die na aflegging der vereischte eeden door den voorzitter worden gelukgewenscht. Aan de orde is verder de benoeming van twee wethouders. De heer Verhagen acht het wenschelijk vooraf den tijd van aftre ding der wethouders te bepalen, maar de voorzitter licht spreker toe, dat eerst voor de vacature Blok voor 6 jaren en daarna voor de vacature Kielen voor 3 jaren zal worden gekozen. In de vacature Blok wordt daarna verkozen de heer A. Kielen met 5 stemmen, terwijl de heer Blok 2 stemmen verkrijgt en in de vacature Kielen wordt benoemd de heer C. Blok met 4 stemmen, terwijl de heer G. Verhagen 3 stemmen bekomt. Staande de vergadering laten beide aftre dende wethouders hun deze herbenoeming welgevallen en wenscht de voorzitter hen met die benoeming geluk. Van het armbestuur heelt de voorzitter de mededeeling ontvangen, dat binnen eenige dagen de armenrekening en begrooting aan B. en W. zullen worden overgelegd. De heer Mouthaan klaagt over het lang uitblijven dier rekening, maar de voorzitter zegt, dat daar thans niet over geklaagd behoeft te worden. De raadsleden zullen door den voorzitter nader worden opgeroepen om beiden te onderzoeken, maar de heeren Beunis en Verhagen wenschen liever reke ning en begrooting persoonlijk een paar dagen aan huis te ontvangen. Hun voorstel daartoe wordt evenwel met 5 stemmen ver worpen. Een verzoek van het hoofd der openbare school om in de speelplaats een deur aan te brengen tot het halen van drinkwater uit de nieuwe schoolpomp wordt met alge meene stemmen afgewezen. Voor het doen van een paar uitgaven, tot vorige dienstjaren nog behoorende, zal de goedkeuring van Gedep. Staten worden gevraagd, waarna deze vergadering door den voorzitter wordt gesloten. Verslag van de vergadering der gemeente Vrijhoeven-Cappel op Dinsdag 5 September 1911, des namiddags te 7 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heeren de Bruijn en Oerlemans. Mede af wezig de Burgemeester. De heer Stam, als oudste lid van den Raad, opent de vergadering. In diens han den legt de heer Voor de Poor te de bij art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden af en neemt zitting. De heer Voor de Poorte neemt thans de voorzitterszetel in. In zijn handen leggen de heeren Van der Schans en Van der Waals de vereischte eeden af en nemen zitting. Hierna worden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd. Verder aan de orde: 1. Besluit d.d. 25 Juli 1911, voorzien van het bewijs van goedkeuring, tot het beleggen van de opbrengst van den verkoop van het voormalige tolhuisje. 2. Uittreksel Kon. Besluit d.d. 5 Aug. 1911, no. 57, waarbij aan deze gemeente krachtens art. 53 Onderwijswet een subsidie in de gewone kosten van het lager onder wijs ad f600 wordt toegekend. 3. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 30 Aug. 1911, houdende sluiting en vast stelling der gemeenterekening over 1910 conform de voorloopige vaststelling. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Verkiezing wethouder in de plaats van M. J. van der Waals, die als zoodanig periodiek aftreedt. Benoemd wordt met 4 stemmen de heer Van der Waals, die staande de vergadering verklaart de benoeming aan te nemen. 5. Verkiezing wethouder in de plaats van M. voor de Poorte, die op grond van art. 87 der gemeentewet ophoudt te fun- geeren. Benoemd wordt met 4 stemmen de heer Voor de Poorte, die staande de vergadering verklaart de benoeming aan te nemen. 6. Aanbieding der gemeentebegrooting dienst 1912. Deze zal worden ter visie ge legd. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Murgeriffke Stand. Heusden, van 1 tot 8 Sept. Geboren: Christoffel Johan, z. v. W. Nijland en J. W. Straver. Werkendam, van 1 tot 7 Sept. Getrouwd: Cornelis Visser, 23 j. en Alberta Hartman, 23 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. A. Cor net en A. C. Kornet; Cornelia Johanna, d. v. O. M. Verheij en A. A. van den HeuvelCornelis Hendrik, z. v. C. H. Biesheuvel en C. Schoon; Jacomina, d. v. A. Ippel en J. Vroegh.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2