Bezigheden gezocht een bekwame Keukenmeid, PUIK BOUWLAND. Griendhout. Griendland. 4-jarig GRIENDHOUT. Riet- en Bandgewas. Woonhuis, L. VAR BLADELS Zonen, Sier- en VracMeninei Notaris KERKHOVEN te WerMam, JACOMINA ZAAIJER, een jongste Bediende. een Keukenmeid, publiek verhuren: Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: 70 Hectaren 4-jarig Houtgewas, Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: Ongeveer 112 Heet. Rietgewas, Notaris R1ETRA te Dussen, publiek verkoopen Levering van Bnuquetten, Kransen enz. maken bekend: to Heusden. Uit de hand te koop: YERKOOPING verkoopen 4-jarig GRIENDHOUT, Best BOUWLAND Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Jachtwet: M. R. M. V. te Veen, ver zet, niet ontvankelijk verklaarddezelfde bekrachtiging verstekvonnis. Visscherijwet: G. v. O. te Heusden, f2 of 1 dag; A. B. te Werkendam, ont slagen van rechtsvervolging eD vrij spraak. Openb. dronkenschap: G. v. D. te Dussen, 2e herhaling, 10 dagen. Vee laten loopen op anders grond: A. v. d. S. te Emmickhoven, f 3 of 2 d. Motor- en Rij wiel wet: P. V. te Go- rinchem, f 6 of 3 dagenD. v. W. te Wijk c.a., f3 of 2 dagen. Trekdier los laten staan: P. A. C. te Wondrichem, f3 of 2 dagen. Scheepvaart- en Alg. rivier regl.G. V. te Werkendam, 2 X f3 of 2X3 d. StraatschenderijJ. A. v. D. te Dus sen, teruggave aan ouders zonder straf. Boterwet: J. B. te Woudrichem, vrij spraak. kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 14 Sept. 1911. F. W. D. te Kaatsheuvel en I. T. te Waalwijk, beiden overtr. pol. verord. ieder f 0,50 of 1 d.; C. v. d. M., J. B. en A. V., allen te Udenhout, J. T. te Tilburg, H. A. M. J M. V. te Heus den, M. J. S. en W. A. A. v. S. beiden te Baardwijk, S. K. en H. J. M. beiden te Sprang, P. H. W. te St. Michiels- Gestel, G. M. te Waalwijk, J. J. v. D., A. v. d. S., M. C. S. en P. L. A. V. allen te Kaatsheuvel, J. K., P. A. v. S. en Th. M. v. S. allen te Drunen, A. C. T. te Raamsdonk, allen overtr. motor en rijw. regl., ieder f 1 of 1 d.; H. Z. te Tilburg, overtr. alsvoor f2 of 2 d.; N. Th. S. te Waspik, overtr. spoorweg- regl. f 1 of 1 d.G. M. K. te Kaats heuvel, overtr. alg. veiligheidswet, f 1 of 1 d.A. V. te Kaatsheuvel en M. de L. te Vlijmen, beiden openb. dron- kensch. ieder f 2 of 2 d.; A. de N. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 3 of 2 d. J. v. R. te alsvoor, overtr. alsvoor f 5 of 3 d.M. N. T. te Loonopzand, overtr. motor- en rijw. regl. f 1 of 1 w. tucht school; C. F. de L., M. v. E. en P. v. K. allen te Vlijmen, allen overtr. tram- wegregl., allen teruggegeven aan ouders Blnnenluiid. De minister van binnenlandsche zaken mr. Heemskerk, heeft Zaterdagmiddag met het gebruikelijke ceremoniëel de vergadering der Staten-Generaal in naam van H. M. de Koningin gesloten. Dinsdag heeft bovengenoemde minis ter de gewone zitting der Staten-Gene raal geopend. In de openingsrede sprak Z.Exc., na het gewone overzicht over den toestand van ons land en de koloniën, het vol gende Dit Zittingjaar zal van groot gewicht kunnen zijn door de behandeling van de bij U aanhangige wetsvoorstellen waarbij van Uwe krachtsinspanningen toewijding ongetwijfeld veel zal worden geëischt. Ook andere onderwerpen van wetge ving blijven de aandacht eischen. Eene wettelijke regeling in zake de pensionneering van gemeentelijke amb tenaren en van hunne weduwen en weezen is in bewerking. Wetsvoordrachten worden in gereed heid gebracht tot regeling van het levensverzekeringsbedrijf en tot tech nische herziening van de Woning- en van de Leerplichtwet.. Aan de bevordering van het tot stand komen van spoorweglijnen voor het locale verkeer en aan de verbetering van wegen naar de tegenwoordige eischen zal bijzondere aandacht worden gewijd. Ontwerpen zullen U worden aange boden in verband met de regeling van de pensioenaanspraken van het spoor wegpersoneel. Uwe medewerking zal worden ge vraagd om de particuliere locale tele foonexploitatie door Rijksexploitatie te vervangen. Een wetsontwerp, doelende verkrijging door landarbeiders van land met woning in eigendom of van los land in pacht, zal worden ingediend. Wetsontwerpen tot herziening van de Jachtwet en van de regeling van het Landbouw- en Veeartsenijkundig onder wijs zijn in bewerking. Een wetsontwerp ter verzekering van arbeiders tegen geldelijke gevolgen van beroepsziekten zal U bereiken. Maatregelen worden beraamd tot ver betering van den financieelen en econo- mischen toestand van Suriname. In voorbereiding is een hervorming van de politie-rechtspraak in Neder- landsch-Indië. Een wetsontwerp zal U worden aan geboden tot wijziging van artikel 111 van het Reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch-Indië. Moge op Uw veelomvattende arbeid Gods zegen rusten. In naam der Koningin, verklaren wij de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Het wetsvoorstel der Sociaal-Demo cratische Kamerfractie strekkende tot uitbreiding van den leerplicht, zal heden bij de Tweede Kamer worden ingediend. Het wetsontwerp strekt lo. tot ver lenging van den leerplicht tot den leef tijd van 14 jaren 2o. tot strafbaarstelling van den werk gever die een leerplichtig kind arbeid laat verrichten; en 3o. tot wegneming van het land- bouwverlof. Naar de Ass. Ct. uit goede bron ver neemt, zullen de miliciens der lichting 1907 en 1908, die sedert 16 Augustus j.l. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, einde dezer week in het genot van groot verlof worden gesteld. Uit zeer vertrouwbare bron verneemt de „Tel." thans, dat de Staatscommissie voor grondwetsherziening in meerder heid besloten heeft, inzake het kies- rechtvraagstuk te adviseeren, dat het kiesrecht zal worden verleend aan de gezinshoofden en aan alle 25jarige mannelijke ingezetenen, die in hun eigen onderhoud voorzien. Eehige bepaling in de riching van vrouwenkiesrecht, hetzij geheel of ge deeltelijk, kon geen meerderheid vinden. In het krankzinnigengesticht te Me- demblik, waar de bekende Frans Rosier thans verpleegd wordt, is men tot de ontdekking gekomen, dat deze wederom een poging totontvluchting voorbereidde. De Duitsche regeering heeft uitleve ring gevraagd van den rijwieldief in den Haarlemmerhout, die op de politie geschoten heeft, en van zijn kameraad. Beiden hebben nu verschil lende inbraken hier te lande bekend. De Iïaagsche rechtbank veroordeelde P. H., gewezen commies bij het hoofd bestuur der Posterijen en Telegraphie, aldaar, wegens het als ambtenaar op zettelijk verduisteren van geldswaardig papier, dat hij als zoodanig onder zich had, tot 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. Bij de Maandag aan den Hoek van Holland gehouden proeven met de drijf- stof „Rettung", waren tegenwoordig Z. K. H. Prins Hendrik, met zijne adjudanten, de directiën van de Noord en Zuidh.-Reddingsmaatschappijen, de inspecteur en een commissaris van het loodswezen, de directeur der Holland- Amerika lijn en meerdere hooggeplaatste personen. De manschappen van de reddingboo ten waren voorzien van een soort gordel, vervaardigd van de stof „Rettung", be staande uit rug- en borstlap, waarover hun trui, en daarna een zwaar oliepak was aangetrokken. Hiermede roeiden zij, na met hun bootje van de stoom- reddingboot Prins der Nederlanden, te zijn losgemaakt, door de golven in volle zee, benoorden de Noorderpier. Na hun terugkomst vroeg Z. K. H. hun of zij zich gemakkelijk hadden kunnen bewegen, en de mannen waren bijzonder tevreden, zij verkozen deze gordels verre boven de thans in gebruik zijnde gordels, die hen in hun bewe gingen meer belemmeren. Toen werden er proeven met drijven en zwemmen genomen, en om de be manning te toonen, dat zij zich veilig te water konden begeven, had de be kende zwemmer P. Ooms, die zelf gaarne met de vinding eens wilde kennis ma ken, zich beschikbaar gesteld, eerst in de golven te springen. Ook hij had een zwaar oliepak over gordel enz. heenge trokken en begaf zich van de sterk dan sende boot te water, waar hij languit kalm bleef liggen. Daarna nam hij een staande en liggende houding aan en zwom op verzoek van Z K. H. een eind zee in, waarbij hij in staat was een flinke snelheid te bereiken. Z. K. H verzocht hem, te trachten te duiken, wat den zwemmer ondanks alle inspanning door de groote draag kracht van de stof Rettung niet mocht gelukken. Daarop gingen ook enkele manschappen van de reddingboot te water, die hetzelfde probeerden met gelijken uitslag. Z. K. H., die in een en ander zeer veel belangstelling toonde, complimen teerde den heer Sikkens, van Amster dam, met het behaalde succes. Ook de heeren, die mede getuige waren van deze belangwekkende proefneming, gaven er hun voldoening over te kennen. Te Montfoort heeft een voerman zijn paard zoo woest aan de tong getrokken, dat hij er een groot stuk van in de hand hield. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De firma W. H. Müller Co. te Rotterdam, heeft in de Scheepstimmer manslaan aldaar, een kantoor tot het aanxjemen en uitbetalen van schepe lingen. Daar was Zaterdagmorgen de heer J. de R., die daarmede belast is, aan het werk, toen er een onbekeude man binnenkwam, die hem te spreken vroeg. Terwijl de heer de R. naast zijn lessenaar stond, gaf de onbekende hem een stomp tegen de maag, die hem op den grond deed vallen, waarna hij hem bovendien twee slagen met een ploer- tendooder toebracht en een lap met chloroform over het gelaat wierp, wat de heer de R. bewusteloos deed worden. De indringer verdween daarop met medeneming van een citybag, f 4000 (14 biljetten van f 100, 20 van f 60, 10 van f 40, 10 van f 25, 30 van f 10, de rest in specie) inhoudende. Een matroos, die eenigen tijd later op het kantoor kwam om aan te monste ren, vond den heer de R. daar liggen hij waarschuwde de politie, die een onderzoek instelt. De heer A. van de Sande, veearts te Steenbergen, heeft een open brief ge richt tot de directie van den landbouw, waarin hij er over klaagt, dat hij in Mei en Juni varkens had ingeënt met prohylactine van de Rijksseruminrich- ting (een voorbehoedende entstof tegen vlekziekte). Van de ingeënte varkens waren er verscheidene ziek geworden, en ook vele gestorven aan vlekziekte. De heer v. d. Sande heeft ook door verrichte controle-proeven de over tuiging gekregen, dat de verstrekte prohylactive virulent kan zijn. Dienten gevolge meent hij, dat de veehouders, wier varkens tengevolge der enting waren ziek geworden, recht hebben op schadeloosstelling. De betrokken land bouwers hebben zich met een verzoek in dien geest gewend tot den minister van landbouw, handel en nijverheid. Te Heerenveen, Gorredijk en andere plaatsen in Friesland zijn drogisten be keurd wegens het verkoopen van brand spiritus, citroenspiritus, eau de carmen en Hofmansdruppels. De verkoop door drogisten van deze alcohol bevattende artikelen wordt in strijd met de Drank wet geacht. Uit den Amstel, onder Amsterdam, is Zondagmorgen een gedeelte van het lijk van een man opgehaald romp, armen en hoofd ontbraken. Een onder zoek werd ingesteld ter bepaling van de identiteit. Vermoed wordt, dat het lijk, dat reeds geruimen tijd in het water gelegen moet hebben, door de schroef van een stoomboot getroffen en verminkt is. De rechtbank te Almelo heeft den officier van justitie gelast een strafver volging in te stellen tegen D. R., agent van politie der gemeente Enschede, en J. G. G., rijksveldwachter te Winters wijk, met de werkstaking in Augustus 1910 gedetacheerd geweest te Enschede en zulks ter zake van mishandeling op 9 Augustus 1910 van W. F. Souverein, dien zij met hun sabels op het hoofd, op den rechterarm en den rug hebben geslagen. Te Alkmaar heeft de scharenslijper J. J. F. met een scheermes zijn vrouw en zijn schoonzuster vrij diepe wonden in den hals toegebracht, die echter niet levensgevaarlijk zijn. In de Janskerk te Haarlem zal een telefoonleiding worden aangelegd van den preekstoel naar een bank om zes dooven in de gelegenheid te stellen, den dienst te volgen. Dit geschiedt op aanstichting van ds. Barbas, die door een belangstellend gemeentelid hiertoe in staat is gesteld. Ifarktb^riehten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 37,012 stuks. Hoendereieren van f 4,55f 6,70 per 100 stuks. Aanbestedingen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 15 Sept. 0.82 M. 0.24 M. -f- N.A.P 16 0.78 0.24 17 0.60 0.14 18 0.68 0.16 Waterhoogte Maastrich t (brug). 18 Sept. 0.65 M. beneden 0. 19 0.65 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 18 Sept. 0.60 M. beneden 0. 19 0.59 %d verten tiën. Heden overleed, na een ziekbed van enkele dagen, onze lieve Moeder, Be- huwdmoeder en Grootmoeder J. v. D. KOOGH. J. D. v. d. KOOGH— Middel- v. Buuren. harnis. E. d. Gr. v. d. KOOGH. M. E. v. BUUREN— v. d. Koogh. Meeu- D. v. BUUREN L wen. en kinderen. G. v. d. KOOGH. t J. A. v. d. KOOGH— Alblas- v. Buuren i serdam. en kinderen. Terstond gevraagd, aan de Scheepswerf te Heusden, Goede hand schrijvende. voor de n.m. uren, door gepens. On der Officier, met goede referentiën. Brieven no. 10, bureau dezer courant. Mevrouw WICHERLINK, Willem straat 8, Breda vraagt tegen November goed kunnende koken en netjes werken. Gevraagd tegen 1 Nov. of later, en een net 3e Meisje, bij drie kinderen, van g. g. voorzien. AdresMevr. L. S WAGEMAKERS—Bol, Heuvel 65, Tilburg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van VEEN; Gelet op art. 12 van het Wegenreglement van Noord-Brabant 1904; dat een wijziging van den leg ger der openbare wegen en voetpaden in de gemeente Veen ont worpen en gedurende dertig dagen, te re kenen van den 23 September tot en met den 22 October 1911, ter inzage van een ieder op de secretarie der gemeente nedergelegd is; dat een ieder bevoegd is gedurende dien termijn en acht dagen daarna bezwaren tegen de ontworpen wijziging van den leg ger bij Burgemeester en Wethouders in te brengen; dat Burgemeester en Wethouders zullen zitting houden ten Raadhuize, op Woensdag den 25 October 1911, des voormiddags van 10 tot 12 uur, tot het aanhooren en in ontvangst nemen van bezwaren, welke be langhebbenden mondeling of schriftelijk hetzij persoonlijk, hetzij bij gemachtigde wenschen in te brengen. En zal deze in de gemeenten Veen, Wijk, Andel en Meeuwen, op de wijze aldaar gebruikelijk, worden afgekondigd. VEEN, den 20 September 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, R. J. VAN DOVEREN. als: oude Steenen, Raam- en Deurkozijnen, Ribben, Planken enz. Achter de Ned. Hery. Kerk Te bevragen bij E. v. EGGELEN, Timmerman. L. v. d. STAAK, Metselaar. tien bont onder OUDHEUSDEN. Te bevragen ten Kantore van Notaris DE VOCHT te Waal wij k. zal op Vrijdag; 13 Oct. 1911, des v.m. ten 11 ure precies, in het koffiehuis „Koophandel en Zeevaart" te Dordrecht, bij enkele inschrijving 15 0.50 Hectaren op Rosenburg, in 7 perceelen. Voorwaarden en perceelsbeschrijving wor den op aanvrage door den verkooper franco toegezonden. zal Woensdag 11 October 1911, nam. 3 uur, in het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te De Werkenvoor den Heer P. VAN TIEN HOVEN, voor 20 jaren, 3.96.60 fll.V. Bouwland, ge naamd „De Viermorgen", in het Oadland van Babiloniën broek, achter ANT. DEK KER, aan de Broeksche straat, kadaster gemeente Meeuwen, sectie B, nos. 330 en 331, om tot Grien «Hand aan te leggen en te gebruiken. Inlichtingen bij den Opzichter C. J. VIS SER te Werkendam. -zal Woensdag 11 Oct. 1911, n.m. 3 uur precies, in het café Wed. D. L. van der Wiel, aan den Sasdijk, te In den Biesbosch, onder Made en Drim- melen en Dussen, alles omschreven bij boekje, dat gratis ver krijgbaar is ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. zal Woensdag 18 Oct. 1911, n.m. 3 uur precies, in het café Zwets, aan den Sasdij k te de Werken, benevens Roode-, Grauwe en Schietwilg- band, Bitterwilg en Rijsband, per bos, alles omschreven bij boekje, dat gratis te be komen is ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toe gezonden. zal te Babijlonïènbroek (Meeuwen), bij de Wed. D. v. d. BEEK, op Dinsdagen 36 Sept. en 19 Oct. 1911, telkens nam. 4L uur precies, bij Inzet en Toe slag, waarin 2 Woningen, met ERF, TUIN en BOOMGAARD, te Babijlonienbroek (Meeuwen), sectie B no. 425, groot 21,70 Aren, en aldaar, genaamd „de Mosterdijk" Sectie B no. 63, groot 18,40 Aren, in 2 koopen. Betaling koopsom uiterlijk 10Nov. 1911. Lasten van af 1 Jan. 1912. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. ff ER K EN BA M. De zetting der boter ia deze week op de markt Sl^/^cti., in de winkels dut 871/2 et' per half kilo. Duren f 1 30 de. 26 stuks. OOSTERHOUT. 19 Sept. Boter ƒ1,54 a 1,66 per Kg Eieren f 0,21 en 0,22 de. 4 stuks SLEEU, WIJK. De zetting der boter bedraagt 85 ct. per half kilo en die der eieren f 1 35 de 26 stuks. BESOOIJEN19 Sept. De prijs der Boter was heden f 1.45 1 63 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren J 1 43 de 26 stuks. GORIN CHEM, 18 Se t. Op de veemarkt waren aan gevoerd 286 runderen, 9 nuchtere kalveren, 27 vette varkens, 1041 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 220 ƒ290, kalfvaarzen f UO a 220 guiste vaarzen f 120 a 170, melkkoeien f 190 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f a pinken f 00 a 000 graskalveren f 40 a 70, nuchtere f 9 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 12 per stuk. Vette varkens 25 a 251 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8,30 a 9,roode dito 8 25 a 8 75 witte dito f 8 75 a 9.25 inl. rogge f 6.40 a 6 60 buitenl. dito f 6 70 a 7.' 0 gerst f 5.35 a 6.00, haver f 4.35 a 4 60 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt' n f a mais, 75 pond, f 6.15 a 6.40 aUes per heet. Boter 85 a 90 ct. per half kilo. Eieren f 1.30 1.40 per 26. Kippen f 0.70 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM, 18 19 Sept Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1101 vette runderen, 1068 magere dito, 718 vette en graskalveren, 237 nuchtere kalveren, 1924 schapen of lammeren, 758 varkens, 357 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 86 2e kw 72 cent, kalveren le kw. 120, 2e\kw 100 et. schapen le kw. 48, 2e kw. 40 et. vette varkens 48 a 52 ct. licht soort 47 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.a 20.idem voor de slacht f 8. a 12.Biggen f 1.20 a 150 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 69/8 en 29/16 ton en 182 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 67 2e kw f 64, 3e kw. f 60. Per half kilo 82*/, a 871/2 cent. Zeeuwsche eieren 4 80 a 5Overmaassche dito 5 20 a 5 40 per 100. ROTTERDAM IS Sept. Tarwe puike jarige per S0 kilo, f a per 000 kilo f 9. - a li 50 nieuw f a Rogge f 0.— 0.er heet Gerst f 0 a 00 Chevalier fa Haver f 8 50 a 8 90, per 100 kilo, Bruine boonen f 17 a 17 25, witte fa Erwten f - a Rotterdamsche eierenreiling, 20 S«pt Min. van Waterstaat, het uitroeren ran baggerwerk in de rivier de Noord. Raming f 16,500. 27 Sept. Pror. bestanr van Zeeland, het aitroeren y»b baggerwerk in tramweghavens aan het Zijpe, gedurende de jaren 1912 tot en met 196. Raming f 55"0 per jaar. Wed. ran den heer E. d. Gr. t. d. ROOGH. Middelharnis, 14 September 1911. Volstrekt eenige kennisgeving. De Secrataris, H. G. 'T HOOFT. De Directeur der Werkendamsche Landrerbete- ring-Saatschappij D. C. HARRERT te Werkeadara, de Werken, Voor de Werkendamsche Landverbetering- maatschappij te Werkendam, Voor het Kroondomein, rentambt Werkendam, voor de eigenaren van Steenenmuur en Keizersguldenwaard Voor de Kinderen van CORST. IN H VELD.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3