die Zondag te Parijs zouden worden gehouden bij gelegenheid van de bijeen komsten tegen de mogelijkheid van een oorlog en de duurte der levensmiddelen, verboden. Omtrent de uitbarsting van de Etna vernemen we het volgende: Niettegenstaande de lavastroom thans langzaam vloeit, dreigt nog steeds het gevaar. De stad Pandazzo, ten Noordwesten van den vulkaan gelegen, is met hare bevolking van 12,000 zielen van de zee afgesneden. Alcantara, dat sedert 1614 bij opvolgende uitbarstingen steeds gespaard bleef en als het vruchtbaarste deel van Sicilië wordt beschouwd, is nu ernstig bedreigd. Zoo ook Castiglione, een stad-met 15,000 inwoners en Silic- chato. Te Castiglione hebben 4000 lieden geweigerd de stad te verlaten. Dagelijks worden openbare bidstonden en proces sies gehouden, om de goddelijke be scherming af te smeeken. De schade, die in de aanplantingen van olijven, citroenen, amandelen werd aangericht, wordt nu reeds op 200 mil- lioen lire geschat, terwijl de waarde der vernielde huizen omstreeks 12 mil- lioen bedraagt. De lavastroom heeft nu de vlakte bereikt en verwoest thans de landgoe deren der meest aanzienlijken van Sicilië's aristocratie. Het aantal nieuwe kraters, die zich op de hellingen van den vulkaan vojmen, neemt met den dag toe. Een lid van het observatorium van Catana heeft er reeds 170 kunnen tellen, maar meent dat er wel 300 en meer moeten zijn. De sehokken volgden elkander snel op, maar zijn niet hevig. Toch ducht men dat een verschrikkelijke ramp nog te wachten staat. Aan boord van den Franschen krui ser „Gloire" is bij het prijsschieten op de rede van Toulon een kanon uiteen- gesprongen, op het oogenblik dat een projectiel daarin werd geladen. Een man werd gedood en 13 gewond, van wie verscheidene ernstig. Vier hunner zijn reeds aan de gevolgen bezweken, terwijl een vijfde op het uiterste ligt. 5*laatielök HieuHt», lleusclcii, 23 Sept. Toen Woensdagmorgen de veetram van Tilburg naar 's-Bosch vertrok, gebeurde er een oft^kuk, dat niet eens door het per soneel nw tram werd opgemerkt. Bij Loon op Zand ontmoette de voerman W. Saakès uit Genderen de tram. Waarschijnlijk door het licht misleid, kwam zijn paard met de tram in botsing, werd de borst ingedrukt en viel dood voor de kar neer. De voer man, die naast het paard liep, bleef onge deerd. Naar wij vernemen, passeerde Donder dagmiddag onze gemeente de Minister van Oorlog, gezeten in een auto. Eerst na zijn vertrek werd bekend, welke hoogwaardig- heidsbekleeder alhier gepasseerd was. Op ander gebied trok hier langs de stad, door de Bergsche Maas, de kinomatograaf, welke hare bezoekers op haar vaartuig ont vangt. Jammer dat ze alhier niet eene avondvoorstelling en passant gegeven heeft. Door de ijverige bemoeiiengen van het bestuur tot Nut van 't Algemeen zal in een van de lokalen der cu.u.l.o.-school een teekenschool worden geopend met 1 October e.k., alwaar behalve in hand- en vakkundig teekenen ook les zal worden ge geven in Nederl. taal en wiskunde. Als onderwijzers zijn aangesteld de heeren H. Wijnands, opzichter aan den Prov. water staat, J. Boeren, gem.-architect en A. C. Ter Tholen, benoemd hoofd der m.u.l.o.- school. Moge deze inrichting nog voor velen uit Heusden en omgeving ten zegen zijn. Bovenstaand bericht, voorkomende in de Prov. N.-Br. Ct., nemen wij in zijn geheel over; echter met de opmerking, dat de heer Ter Tooien nog niet als zoodanig is benoemd, doch dat het voornemen bestaat Z.Ed. daartoe te benoemen. Reden waarom wij gewacht hebben met de mededeeiing. In de samenstelling van het Bestuur van het Dept. Heusden der Maatschij. tot Nut van 't Algemeen is eene wijziging ge komen. De Heer Veerman, voorzitter, was aan de beurt van aftreding en, ingevolge het Reglement, niet terstond herkiesbaar. In diens plaats werd als bestuurslid geko zen de heer Hilwig en werd het bestuur alsnu samengesteld uit de heerenvoorzit- ter Ds. Erkelens, onder-voorzitter Hilwig, Secretaresse Mej. Kramer, 2e secretaris Van der Maaden, Penningmeester Van Andel. Als spreekster van de zijde van het Hoofd bestuur zal dezen winter optreden Mevr. J. van den Bergh van Eizinga Eiias en als spreekster zal worden uitgenoodigd Mevr. Van Loon van den Bergh; terwijl het voor nemen bestaat dit seizoen ook een muziek avond te geven en waarschijnlijk ook een kinderavond. Omtrent de verdere spreek beurten zijn nog geen vaste plannen gemaakt. Een bewijs van hondentrouw ontving de beer v. W. alhier. Mogelijk was het de trouw aan zijn meester, die oorzaak was, dat hij ieder, die het huis naderde, zijn tanden liet zien en ook enkele malen toe beet. De eigenaar deed hem daarom 4 maan den geleden over aan een inwoner van Andel. Of hij daar uit ontevredenheid de zelfde kunsten uithaalde, is niet bekend, maar zijn nieuwe meester was over hem minder tevreden en deed hem over aan een inwoner te Breda. Nu, onverwacht, staat „Moor" weer voor de deur van den heer W. en heeft alzoo den grooten afstand afgelegd om zijn ouden meester te vinden. Hq is dan ook in genade aangenomen en gevoelt zich gelukkig bij zijn vroegeren baas. Werkendam. Floralia hield Woensdag 1.1. haar tentoonstelling en trok weer veel kijkers en hoorders, want Werken- damsch fanfarecorps zou 's avonds voor 't eerst in 't publiek zich laten hooren. Alles liep goed van stapel en de loten van de tombola (300 stuks) waren spoedig uitver kocht. De prijzen voor de mooist gekweekte planten enz., vielen ten deel als volgt: Bolbegonia. Ie prijs A. G. Branderhcrst. 2e pr. Klaz. v. d. Steenhoven, 3e pr. J. Frederiks, 4e pr. B. W. Ridderhof, 5e pr. Joh. Wieringa, 6e pr. H. den Haan, Eerv. vermelding Neeltje Rijkers, Huibertje Smit, Anna v. d. Steenhoven, M. Klootwijk. Begonia efFordi. Ie prijs Anna v. d. Steen hoven, 2e pr. Neeltje Reijers, 3e pr. H. H. de Roon, 4e pr. E. v. Breugel, 5e pr. Joh. v. d. Bunt, 6e pr. Abr. Wijnja. Eerv. verm. A. G. Branderhorst, Fr. v. d. Steenhoven, Cl. v. d. Steenhoven, A. v. Breugel, C. v. d. Steenhoven. Pelargonium. Ie prijs C. v. d. Steenhoven, 2e pr. Fr. v. d. Steenhoven, 3e pr. H. Brienen,.4e pr. J. M. Mussert, 5e pr. M. J. Masseus. Eerv. verm. A. v. d. Steenhoven, A. G. Branderhorst, Cl. v. d. Steenhoven, A. v. Breugel, B. W. Ridderhof, H. Smit. Heliatroop. Ie prijs A. v. Breugel, 2e pr. Teuntje v. Elzelingen, 3e pr. H. Smit, 4e pr. W. Vos-Cornet, 5e pr. T. de Boer. Eerv. verm. A. v. d. Steenhoven, M. J. Masseus, B. W. Ridderhof, C. v. d. Steenhoven, KI. v. d. Steenhoven, J. M. Mussert. Veldvruchten. Ie prijs A. Wijnja, 2e pr. a T. v. Driel, 2e pr. b P. den Dekker, 3e pr. C. Stam, 4e pr. Fr. Hakkers. Fruit. Ie prijs Joh. Baggerman, 2e prijs a A. Tromp en 2e prijs b Fr. Kramer. Met ingang van 1 October a.s. is benoemd tot sluiswachter alhier, F. Binnen dijk, thans in gelijke betrekking aan de schutsluis te St. Andries. Ilerpt. Op Zondag 24 September a s., hoopt de Handboogschutterij „Ons Genoe gen", gevestigd bij den heer L. v. d. Griendt alhier, een onderlingen wedstrijd te houden op het gelukspapier. Aan dezen wedstrijd, die om 4 uur een aanvang neemt, kan zoowel door honoraire als werkende leden worden deelgenomen. Er zijn een aantal fraaie prij zen beschikbaar gesteld. De harmonie „De Eendracht" zal dezen onderlingen wedstrijd met hare tegenwoordigheid opluisteren. De landbouwer M. Fitters heefteen aardappel gerooid, die het zeker zeldzame gewicht had van een pond en bijna twee ons. De voederpeeën zullen dit jaar duur zijn. Reeds nu wordt al gekocht. Er wordt f 10 besteed per 500 K.G. Doeveren. Bij den landbouwer Ch. v. d. K. heeft men 's nachts een loodsje, dat overdag nog al eens in gebruik is, leegge plunderd. Daar op het erf een waakhond lag, schijnt men van den straatweg over het bouwland het gebouwtje te zijn genaderd. Meeuwen. Daar het mond- en klauwzeer in deze gemeente zoo goed als geweken kon beschouwd worden, is thans ook den tweeden buitengewonen veldwach ter met name H. Bouman Lzn. als zoodanig buiten dienst gesteld. Woensdag j.l. had alhier de aange kondigde stieren keu ring plaats. Aangevoerd werden 2 stieren, waarvan 1, die van den heer P. de Raad te Meeuwen, werd goed gekeurd. ISabiloiiiëiihroek. Aan onzen vroegeren dorpsgenoot, den heer F. Henge- veld, is door den Minister van Oorlog toe gestaan dat hij zich tot 1 Nov. 1913 in Ned. Oost-Indië kan ophouden, zulks in verband met zijn militieplichten hier te lande. Nieiiwenrifjk. De veehouders uit de zandstreek van midden Noord-Brabant komen alhier tegen ongekende hooge prijzen kaf opkoopen. Zij besteden f 0,80 per zak. Op de 19 dezer te Almkerk gehouden najaars-stierenkeuring is de zwartbonte stier van den heer C. Pruissen (Prikwaard) goed gekeurd. De heer W. Klaver, hoofd der Chr. school alhier is benoemd tot hoofd der Chr. school te Dokkum (F.). Als een bijzonderheid uit de vogel wereld kunnen we mededeelen dat bij O. Walraven Sr. alhier een zwaluw voor de tweede maal nog met 6 jongen voor den dag komt. Hoorde men den laatsten tijd over mond- en klauwzeer in deze ge meente niet meer spreken, thans doet zich deze ziekte weer voor en zijn de bordjes weer geplaatst. Zondagavond ontstond er twist tus- schen zekeren K. K. en M. W. M. waarbij aan laatstgenoemde enkele flinke knuppel slagen werden toegediend. Na onderzoek is door de politie tegen K. procesverbaal op gemaakt. Waspik. Tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier, is benoemd de heer Lazon, commies der posterijen en telegrafie te 's-Gravenhage. Bij de alhier gehouden stierenkeu ring werden aangevoerd 3 stuks. Goedge keurd werd de stier van M. Langewerf en die van de Wed. P. de Jong. Wijk. Het voorbereidend militair on derricht zal alhier 4 Oct. a.s. een aanvang nemen, nl. 's Woensdags van half zeven tot half negen en 's Zaterdags van half zes tot half acht. Oudheusden. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft men bij de Kinderen Loeff alhier, alle te veld staande witte kool ontvreemd. Dader(s) alsnog onbekend. 's-Cjiraveiiiuoer. Bij de Woensdag gehouden inlijving zijn de loteüngen M. Rosenbrand en J. Blok, ingedeeld bij het 6e regiment infanterie te Breda en P. A. Verhagen bij het regiment Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage. Blijkens eene door het Gemeentebe. stuur ontvangen missive van den Minister van Financiën, kunnen de ingevolge de trekhondenwet reeds afgegeven gezegelde bewijzen nog ingewisseld worden en zullen dientengevolge de houders van trekhonden hunne betaalde 75 cents aan zegelkosten terug ontvangen. ]\ederheiuert. Nauwelijks is het mond- en klauwzeer onder het vee geweken, of een andere ziekte de z.g. vlekziekte be gint te heerschen. Bij de varkens van den landbouwer E. v. d. W. alhier, heeft zich een geval van deze ziekte voorgedaan. (Noordzijde). Hoewel er een ruime oogst van aardappelen is, zullen deze toch veel vroeger opgeruimd zijn dan vorige jaren. In verband met de groote vraag naar 't buitenland, vooral Duitschland, blijven de prijzen vast, ja stijgen zelfs nog. Men besteedt thans f 2,90 per zak van 76 kilo te leveren aan het station te Zalt- Bommel. M elseïnd. Voor rekeoing van den heer W. v. Genderen, is alhier eene lading schuimaarde aangevoerd, afkomstig van de suikerfabriek te Gorinchem. De schuimaarde wordt niet alleen aangewend als meststof, maar is ook in hooge mate bevorderlijk om zwaren grond beter te doen bewerken. Capelle. Bij de op j.l. Maandag te Waalwijk gehouden premiekeuring van stieren, behaalde de stier van de vereeni- ging „Vooruitgang zij ons streven", alhier den eersten prijs; het dier werd dan ook alom om zijn prachtigen bouw geroemd. De op j.l. Dinsdagmorgen alhier voor het raadhuis gehouden keuring van spring- stieren had tot resultaat, dat van de 3 uitgebrachte stieren er 2 werden goedge keurd. Na een tijd van slapte in het schoen makersbedrijf alhier, is weder een periode ingetreden dat de fabrikanten zeer vele bestellingen ontvangen hebben en voor de eerste maanden werk te over hebben, het geen zeer zeker moet worden toegejuicht. J 1. Donderdagmorgen zijn uit deze gemeente verscheidene voerlieden naar 's-Her- togenbosch vertrokken, om met hun paarden behulpzaam te zijn bij de in Gelderland te houden groote maneuvres. Ook is naar we vernemen de vracht-autowagen van de firma A. L. Sneep en Co. derwaarts vertrokken voor hetzelfde doel. Veeil. Met het confijten der peren werd deze week in de fabriek van den heer S. een aanvang gemaakt. Naar men verneemt zijn de peren, welke voor dat doel geschikt zijn schaarsch en tengevolge daarvan hoog van prijs. Een beest van den landbouwer B. kwam in een sloot terecht. Het uithalen ging lang niet makkelijk en werd het beest in den rug benadeeld, zoodat het beter geacht werd tot slachten over te gaan. Voor B. was dat een schadepost, andere profiteer den er van om tegen lagen prijs een malsch stukje vleesch te koopen. Dinsdagavond hielden het fanfare corps „Wilhelmina" en de zangvereeniging „Excelsior" gezamenlijk in het muziek- locaal eene repetitie. Het doel van dit samenwerken was eenige gezangen en koraal voor zang en fanfare te bewerken. Over 't algemeen mag gezegd worden dat het geheel goed klonk. Het plan is om dezen winter gezamenlijk eene groote uitvoering te geven. We twijfelen dan ook niet of daarmee zal succes verkregen worden. De heeren Verbeek en Spiero staan ons daar wel borg voor. Ilerpt. Aan de mangelwortelstroop- fabriek van den heer Jac. Luijbeu De Wilt, wordt reeds Maandag met de jaarlijksche campagne begonnen. Dit is enkele weken vroeger als andere jaren. Een verkwik kenden regen heeft ge lukkig eindelijk een eind gemaakt aan de langdurige droogte. Het uitgezaaide knol- groenzaad is tengevolge der droogte nergens uitgekomen, en zoovelen hadden nog op een ruimen oogst van dit groenvoeder voor het vee gehoopt. Het aardappelrooien ging slecht vanwege de hardheid van den grond. De zaaitijd breekt aan, doch de bodem was op vele plaatsen niet geschikt die behoor lijk om te werken. Thans heeft gelukkig een milden regen hierin vast eenige veran dering ten goede gebracht. Sleeiiwjjk. Dinsdag kwam de ar beider Verhoeven van de Gebr. Cornet alhier, terwijl hij een anderhalf)arig paard liet draven in de wei, te vallen en daarbij onüer het paard terecht. Zwaar gekneusd werd hij naar Werkendam vervoerd, alwaar dr. Mijnlieff de eerste hulp verleende. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 21 Sept. 1911. Tegenwoordig 4 ledende heeren G. Boom, D. van Buuren, Arn. van Koijck en A. L. de Graaff. Voorzitter de heer Oerlemans. 1. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Hierna wordt door B. en W. aange boden de begrooting voor het dienstjaar 1912, bedragende in ontvangst en uitgaaf f 1539,62*. De Voorzitter benoemt eene commissie, in wier handen deze begrooting tot onder zoek zal worden gesteld, waartoe worden aangewezen Boom, Van Koijck en de Graafl'. 3. Thans wordt in behandeling genomen het voorstel van de zoo even genoemde 3 heeren, strekkende om de jaarwedden der Wethouders en het presentiegeld van den Raad te verminderen, welk voorstel is ge grond op den vrij ongunstigen toestand der gemeente-financiën, terwijl ook als verder motief wordt aangevoerd het zeer weinige aantal vergaderingen die zoowel door B. en W. als door den Raad worden gehouden. Na eenige discussie wordt met algemeene (4) stemmen besloten Ged. Staten in ernstige overweging te geven om met ingang van 1912 de jaarwedden der beide Wethouders të brengen op f 48; het presentiegeld van den Raad op f 24. 4. Vervolgens komt aan de orde een con cept-verordening tot heffing eener belasting op de honden, zooals die door B. en W. is samengesteld. Volgens deze verordening zal met ingang van 1912, behoudens Kon. goed keuring, van eiken z.g. pleizierhond f2 voor de overige honden f 1 belasting worden geheven. Met algemeene (4) stemmen wordt deze verordering alsmede die op de invordering onveranderd aangenomen. 5. Alsnu geschiedt de benoeming van een stembureau met het oog op een mogelijke stemming voor de Prov. Staten voor de Prov. Staten. Benoemd worden tot plaatsvervangend Voorzitter D. van Buuren, en tot leden, A. L. de Graaff en Van Koijck, terwijl J. W. de Graaff en Boom tot plaatsvervangende leden worden aangewezen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. PRËDIkKËlIRTËlI, 24 September. ds. Van Stein Callenfels uit Duesen. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Rennes uit Dussen en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper uit Haastrecht. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u- de heer D. J. van Brummen, leer. ouderling te Dordrecht. Aalstvm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Pad denburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van R'veer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 5.30 u. ds. James van Lage- Zwaluwe. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwers. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zande. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. geen dienst. van Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. W. F. Gobius du Sart. du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tUdig in te zenden. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 21 Sept. StrooperijP. Schippers, Rotterdam, f 3 of 3 d.C. Vink, Woudrichem, voor onbep. tijd geschorst. Motor- en Rijwielwet: A. Sterken- burg, Uitwijk, en A. v. Zanten, Brakel, ieder f 3 of 2 d. Wederrechtelijk klaver snijden en toegeëigendM. Heij kants, Heusden, onbevoegd verklaard met verwijzing. Leerplichtwet: T. P. van Rijswijk, Wijk c.a., f 3 of 2 d. Vee laten loopen op een anders grondC. Donkersloot, Dussen, f 3 of 2 d. Onbevoegd loopen op een anders grondC. van de Wiel, Drunen, f 3 of 3 d. Rijkswegen regl.M. van Bo^bl, Breda, f2 of 2 d. VisscherijwetM. A Zwets, Raams donk, F. J. Groeneveld, deWerken c.a., ieder f 10 of 5 d., P. A. Roubos, Alm kerk, teruggave aan ouders zonder straf. kerknieuws. W aurriliuixoii en Uitwijk- Be roepen bij de Geref. Gemeente alhier, de heer G. J. Pontier, cand. te Breda. Meeuwen- Woensdagavond j.l. werd in de Geref. Kerk alhier, door den heer A. Oost een dankzegging gehouden voor het gewas. Door het slechte weder was de oh komst zeer gering. Uoon-op Xancl Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk alhier, ds. F. Kijftenbelt te Ter Aa. i\C;ëzo\»E^. Het is voor vele ingezetenen en vooral voor handeldrij venden van het grootste be lang, dat brieven zoo spoedig mogelijk besteld worden. Maar dit is in Heusden niet het geval. De post van 7 uur 's avonds blijft gewoon tot 10 uur liggen en wordt soms nog later aan huis bezorgd. Dit heeft verschillende nadeelen. Vooreerst zouden bestellingen in dien tusschentijd gereed gemaakt kunnen worden, om den volgenden morgen per eerste gelegenheid te verzenden. Het is voorgekomen dat een inwoner eerst 's avonds half elf een order per post ontving, welke wegens het late uur niet meer uitgevoerd kon worden. Had de ge adresseerde om 7 uur die order ontvangen, dan restte hem tijd genoeg ze uit te voeren. En nu? Den volgenden morgen zeer vroeg moest hij met zijn waren gaan markten, waarmede twee dagen verliepen. Toen was het te laat. Voor een ieder, mijnheer de Redacteur, is tijd geld, vooral thans, daar de concurrentie fel en scherp is. Het is on betwist in het algemeen belang de brieven direct na aankomst te doen bestellen. Laten we gezamenlijk trachten hierin verbetering te brengen. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing dezer regels. Hoogachtend, Uw abonné X. Aan den geachten Inzender deelen w'j mede, dat we gaarne erkennen dat een ieder zijn brieven en kranten liefst direct bij aankomst van de post zal ontvangen, doch waar het den handel betreft is het de aan gewezen weg gebruik te maken van bus lichting, tegen slechts 50 cent per kwartaal, waarvan door handelaren dan ook vlijtig gebruik wordt gemaakt. ttiunenland. De Provinciale Staten van Noord- Holland hebben Donderdag gekozen tot lid der Eerste Kamer (vacature Van Leeuwen) den heer prof. dr. Kraus, oud-minister van waterstaat, bij her stemming met 45 stemmen tegen 23 op prof. Fabius te Amsterdam7 stem men waren blanco. Nu de waterstand op de Waal zoo laag is, heeft, zoo meldt men aan de 0. Ct., de ingenieur van den waterstaat het noodig geoordeeld, den diepgang van de s^epbooten te meten. Deze mag nu niet meer bedragen dan 0.05 M. minder dan de door den waterstaat aangegeven vaar- diepte. Wordt deze maatregel scherp doorgevoerd, dan zal dit tengevolge heb ben,- dat het grootste gedeelte der sleep- booten zal moeten gaan stilliggen. De waterstand was gisteren 2.06 M., zoodat diepgang der sleepbooten niet meer mag zijn dan 2.01 M. Dit zal in den tegenwoordigen toestand heel wat stagnatie ten gevolge hebben. Het laat zich aanzien, dat van do zijde der be langhebbenden wel tegen dit voorschrift zal wordeD gereclameerd bij de bevoegde autoriteit. Donderdagavond voor het eerst heeft de politie tegen een aantal winkeliers, vooral in den omtrek van de Amstel- straat, maar ook in de buitenwijken, proces-verbaal opgemaakt, omdat zij in strijd met de verordening na 9 uur nog niet gesloten hadden. Het zijn bijna uitsluitend sigarenwinkels, die hun ver zet volhouden. Sinds een paar weken is voor de rechtbank te 's-Gravenhage aanhangig een procedure tusschen de Maatschappij voor Luchtvaart, gevestigd te Soester- berg, als eischeresse en Henri Wijn malen, in de dagvaarding aangeduid als zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande, als gedaagde. Eischeresse, voor wie als advocaat optreedt mr. van Houten, vordert van gedaagde een bedrag van pl.m. f26,000 gedaagde voor wien als advocaat optreedt mr. Bourlier, vordert daartegenover van de eischende Mij. een bedrag van pl.m. f 60,000. Vrijdagmorgen om 5 uur 16 vertrok ken H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden, met gevolg, met den koninklijken trein van Het Loo naar het terrein der manoeuvres. De trein arriveerde om 5 uur 57 te Amersfoort en vertrok vandaar om 6 uur via Utrecht en Geldermalsen naar Tiel. Heusden, vm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelnm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Baardvrijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniiénbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethenvm. 9,30 u. ds. van Asch. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal nm. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, nm. 2 u. ds. Smits. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. NederhemertNz.nm. 2,u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. v. Toorn van Oud-Beijerland. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Brummelkamp. Bed. H. A. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2u. ds.Gobius Heusden, 22 Sept. 1911. Geachte Redacteur. De Redactie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2