100 Itoode üolen ii f/et. BURGERSMIDS Solide Agenten gevraagd, Notaris KNOOK te Andel, Landbouwgereedschappen, Hooi, Tarwe, Riet, Krijtstraat 308a, Gorinchem. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. TE KOOP: liooge provisie, Notaris RIETRA te Dussen verkoopen Meubilaire Goederen, Paarden, Vee, Varkens, Openbare Verkooping van ongeveer 29 Heet. TEEN of LOTBAND, eindelijk in een doeltreffende regeling van het sinds lang op een oplossing1 wachtende Kreta vraagstuk zullen toe stemmen. In den staat Arkansas bestaan nog ruwe toestanden. Dat bleek dezer dagen weer eens in de huurt van de stad I)umas. Een blanke, zekere Malpafz, die met ten kleurlinge leefde en ver scheidene kinderen bezat, bad het een en ander op zijn kerfstok, waarvoor de justitie hem zocht. Maar, geholpen door zijn zonen, stelde hij zich te weer tegen de mannen der wet. Het werd een ware slag, waarin de vrederechter en diens helper en verder twee zoons van Mal- palz werden doodgeschoten. De vader werd gekwetst, maar ontkwam. Later echter kreeg men hem in handen hij weid toen gelyncht. H9luat8ellil4 Nieuws. Heusden, 30 Sept. Terwijl de timmerman W. v. D. op een zinkf-n dak aan de woning van Mevr. M' alhier herstellingen verrichtte, schoof de ladder waarop hij stond onder uit en kwam hij zoodanig op een emmer terecht, dat hij zich onder dokters handen moest stellen. IV erkendam. De werkliedenver. „Eendracht" hoopt Woensdag 4 Oct. 1911, des nam. 7,30 uur te vergaderen in de Sociëteit van J. Zwets, te deWerken. De te behandelen zaken zijn: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Rekening en verantwoording. Sp rang. Is sinds 1870 de kermis in deze gemeente afgeschaft, het gebruik, dat door de bakkers Zaterdag vóór kermis aan haar klanten een krentebrood werd cadeau gegeven, is gebleven. Thans echter zijn de bakkers overeengekomen zulks af te schaffen, zoodat j.l. Zaterdag genoemde cadeaux niet werden uitgereikt. Eigenaardig is het, de huismoeders onder elkander over deze afschaffing bezig te hooren, ja enkelen waren zijn wij goed ingelicht zoo „kinderachtig" dat zij den bakker met zijn brood doorzonden en nu het brood dooi bakkers buiten deze gemeente laten bezorgen. J1Dinsdag werden on ze dorpsgenooten door bekkeslag namens enkele ingezetenen dezer gemeente, naar een op dien dag des avonds 8 uur in bet café van J. Maas te houden openbare vergadering opgeroepen, ten einde met elkander de veel besproken broodkwestie te bespreken. Reeds een half uur voor den aanvang was het café geheel met belangstellenden gevuld. Op genoemd uur trad zekere J. Schellen naar voren en nam de leiding van deze vergadering op zich. Na de aanwezigen het welkom te hebben toegeroepen, zette spr. met een enkel woord het doel der oproeping uiteen. Ten eerste merkte spr. op, dat wij hier saamgekomen zijn, zoo mogelijk te besluiten, om bij het gemeentebestuur aan te kloppen, de wicht van het brood (z. o. rogge en tarwebrood) vast te stellen, en ten tweede te trachten coöperatief te gaan werken. Na deze toelichting verzocht spr., zij, die zich met dit voorstel konden vereenigen naar voren te treden. Alsnu achtte spr. het ge- wenscht een voorloopig comité te benoemen, bestaande uit 5 personen, om voor een en ander zorg te dragen. Benoemd werden Corns, v. Heijst, B. v. d. Linden, B. Versteeg, D. Pol en Chr. v. Uithove. Alsnu werd het woord gegeven aan zekeren Snaphaan, bestuurslid van de coöperatieve brood bakkerij te Kaatsheuvel. Dezen spr. gaf een beknopt overzicht van de oprichting van vermelde coöperatie en spoorde bij de aanwezigen aan zich te vereenigen, dan was men verzekerd van goede wicht en kwaliteit want, aldus spr., wie zal u de verzekering geven al wordt u de volle wicht gegeven, of men ook de zuivere grondstoffen ont vangt Ook gaf spr. nog een overzicht van de percentage die een coöperatie afwerpt. Ten slotte beloofde spr. dat zoowel bij,aJs de andere bestuursleden, de vereen, in alles met raad en voorlichting zou ter zijde staan (applaus). Door G. v. d. Hoven werden, naar aan leiding van het gesprokene nog enkele vragen gedaan, die door den leider op bevredigende wijze werden beantwoord. Hierna werd door het comité, de aan wezigen een lijst tot teekening aangeboden, om alzoo te trachten tot oprichting over te gaan, waarvan staande de vergadering door 38 personen werd deelgenomen welk getal tot op heden met 4 is vermeerderd. Besloten werd Dinsdagavond 8.30 uur weer in openbare vergadering bijeen te komen. Ook meldde zich reeds een bakkers patroon aan om voor deze op te richten coöperatie als bakker in aanmerking te komen. Ten slotte oordeelde het comité het noodzakelijk thans met de personen die zich tot lid hadden opgegeven, in huishou delijke vergadering over-te gaan. Dinsdagmorgen viel de vrouw van zekeren C. v. d. H. van den zolder. Na de geneeskundige hulp van dr. v. d. M. te hebben ingeroepen, kwam men tot de ont dekking dat genoemde vrouw nogal eenige kneuzingen had opgeloopen. Heden is haar toestand bevredigend. Neen. Zondag 1 Oct hoopt de heer A. Vos, brievengaarder alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar zijn loopbaan bij de posterijen begon. We ver trouwen dat het den humanen postbeambte, die steeds gaarne iedereen ter wille is, dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Het gerief van de brievenbus geplaatst aan „het Benedeneind" der gemeente is slechts van korten duur geweest. Tengevolge van de verandering in den dienst wordt ze thans slechts éénmaal gelicht. Vóór de ver andering had de lichting driemaal plaats. De laatste dagen is een stijging in de prijzen der aardappelen gekomen. Wer den ze eerst voor f 2.50 verkocht, thans wordt besteed voor de Bravo's f 3 per H.L. Voor de Eigenheimers f 2.75 per H.L. Men verwacht hooger prijzen vandaar dat de boeren niet vlug zijn om te verkoopen. Een eerste geval van vlekziekte onder de varkens heeft zich alhier voorgedaan. De veearts uit Heusden heeft er reeds enkele ingespoten ter voorkoming, 't Is te hoopen dat de ziekte zich niet zal uitbreiden. Babfiloiiiënbroek. In den Bies heuvel alhier, heeft zich weder een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan, onder het vee van J. den Dekker te Andel. Meeuwen. De zitting van den mili tieraad voor deze gemeente is bepaald op 21 October a.s. ten Raadhuize te Waalwijk. Door den Commissaris der Koningin van Noordholland, is aan W. K. Wakker, lote- ling der gemeente Amsterdam, doch hier verblijf houdende, ingevolge art. 76 der militiewet 1901, vergunning verleend om voor bovengenoemden militieraad in dit gewest te verschijnen. De inspectie der Land weer-verlof gangers is, voor zoover onze gemeente be treft, bepaald op 8 Nov. a.s„ ten Raad- huize te Dussen. Rijswijk. De vlekziekte onder de varkens, berokkenen de veehouders hier veel schade. De meeste varkens zijn er reeds door aangetast met het gevolg, dat er al verscheidene zijn gestorven. 's Gravenmoer. De zitting van den militieraad voor de lichting 1912, zal voor deze gemeente plaats hebben ten raad- huize te Breda, op Woensdag 18 Oct. om 10 uur. Het onderzpek der verlofgangers van de Landweer uit deze gemeente, zal ge houden worden in het gymnastieklokaal van het instituut Borsten te Dongen, voor de lichtingen 1911, 1905, 1906 en 1907 op 16 November en voor de lichtingen 1908, 1909 en 1910 op 17 November a.s. roonop/nnd. Op 10 Oct. a.s., zal te Tilburg een internationaal politie- hondencohcours gehouden worden, waarop onderscheidene vereenigingen, zoowel uit buiten- als binnenland zijn uitgenoodigd. Ook zullen verschillende politiehonden der alhier gevestigde vereeniging daaraan deel nemen. Nlmkerk. De najaarspaardenmarkt alhier, zal a.s. Vrijdag gehouden worden. Tot groot gerief van de bewoners alhier en omstreken, kunnen de nieuwe weegbruggen, die Donderdag zijn goedge keurd, in gebruik genomen worden. A.s. Zaterdagavond zeven uur, zal in de bovenzaal van de wed. Heijcoop alhier, een vergadering gehouden worden, om zoo mogelijk een antirev. kiesvereeniging op te richten. O. de R. alhier, bekwam in de papier fabriek aan de Maasmond, Donderdagmid dag een ernstig ongeluk. Een pak papier, ter zwaarte van 400 pond, kreeg genoemde d. R. op zijn hoofd, waardoor ernstige schedelbreuk en inwendige kneusing ont stond. De getroffene werd naar het zieken huis te Raamsdonk vervoerd; de eerste berichten luiden ongunstig. Raamsdonk. Op de Woensdag gehouden stierenkeuring zijn goedgekeurd de stieren der heeren Ant. Timmermans, L. J. Verschuren, H. C. de Bont en H. Mathon. Afgekeurd zijn 3 stieren. Bij kon. besluit van 23 dezer is, met ingang van 1 October, aan E. van Dijk, alhier, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoofdmachinist bij de electrische bemaling der Dongepolders. Itaamsdonksvccr.In plaats van den heer C. M. Sagt, die om gezondheids redenen als voorzitter der land bouw veree niging „Raamsdonksveer" zijn ontslag ge nomen heeft, is als zoodanig benoemd de heer A. J. Lankhuizen alhier. Deze week viel schipper G. de Bas in de haven alhier van zijn schuit. Dank zijn uitstekende zwemkunst wist De B. den wal te bereiken en zyn leven te redden. Heden liep met goed gevolg te water van de werf der firma wed. D. vanSuijle- kom, een stalen sleepboot van pl.m. 150 I. P. K. voor Belgische Tekening. De kielen werden gelegd voor een Rijnsleepboot van pl.m. 235 I. P. K. en voor een sleepboot van pl.m. 125 I. P. K., beiden voor Hol- landsche rekening. lld'pt. Er is de laatste dagen gang in den aardappelhandel gekomen. Groote partijen zijn deze week verkocht. Er werd besteed voor eigenheimers f2.80, voor blauwe f 3.10 a f 3.20 en voor Zeeuwen en Bravo's van f 3.25 a f 3.50 per H.L. *§ileeuwjjk. De zitting van den Militieraad is voor deze gemeente bepaald op Woensdag 18 October a.s. des vooorm. 11 uur te Almkerk. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer zal voor deze gemeente ge houden worden op Vrijdag 10 November a.s. ten raadhuize alhier. Capelle. Naar we vernemen zijn alhier bij enkele personen appelen, peren en noten gestolen. Moge de politie de dader(s) spoedig een proces-verbaal bezorgen. wyk De vrouw van C. B., die sedert eenigen tijd malende was, heeft zich in een onbewaakt oogenblik, door verdrinking in de rivier de Maas van het leven beroofd. Geert ruideiiberg;. Tot brieven besteller bij de posterijen is thans defini tief benoemd A. Joosen alhier. Nieuwenciyk. Dezer dagen 'zijn bij J. v. B. alhier, peren ontvreemd van 10 a 12 cent per stuk. Van de daders geen spoor. Woensdagmorgen had de timmerman B. uit Made, het ongeluk alhier voorover van de fiets te vallen, waardoor hij zich erg bezeerde aan hoofd en handenook het rijwiel van B. was totaal vernield. geving) en de leden Van der Kaaden, Schermers en Walraven. Na voorlezing van het gebed opent de voorzitter (waarn. burgemeester Snoek) de vergadering. De notulen worden zonder bemerkingen goedgekeurd. De ingekomen stukken bestaan enkel uit proces-verbaal van kasopneming, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. Thans worden de gemeentebegrooting alsmede die van het burgerlijk armbestuur ingediend, terwijl besloten wordt een com missie tot onderzoek daarvoor te benoemen. Een ontwerp tot wijziging van den legger der openbare wegen in verband met den verkoop van een klein perceel weg wordt goedgekeurd. Na de gebruikelijke rondvraag, waarop niets belangrijks wordt ter tafel gebracht, sluit de voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Sprang;- De gehouden collecte voor de alhier te stichten Christelijke school, die j.l. Zondag bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw plaats vond, heeft ongeveer f 18 opgebracht. PREDIKBEVRTEÜ, 1 October. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. H. Dekker uit Venlo. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jager van Baam- brugge. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. P. de Groot van Noor deloos. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. (nm. Doopsbediening). Geref. kerk, geen dienst. Dmsen, nm. 2 u. ds. Niemeijer uit Uitwijk, (polder) nm. 2 u. ds. Hermanides uit Babiloniënbroek. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. j Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Klinkenberg van Gorcum. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwers. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. nm. 2 u. idem. Nieuwendijkvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed - bloed. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. ds. Meischke va Raamsdonk. Bed. H. D. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leesdienst. geen dienst. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. Rechtzaken. Rurgerltfke Stond. Werkendam, van 22 tot 28 Sept. Ondertrouwd Cornelis Bastiaan Klop, 26 j. en Jacomiua Anthonia Geensen, 20 j. Geboren Cornelis, z. v. C. Hoogen- dooru en M. G. Potters: Marinus, z. v. H. C. Vos en L. Strang. Overleden: Agatha Kraaijveld, 63j., eclitg. van J. A. Visser. Ingekomen van Almkerk, G. Kamp Sneek, D. Regenbogen; Gorinchem, J. de Vries. Vertrokken naar: Wissekerke, A. W. Versluis; Gorinchem, C. van Santen; Dordrecht, T. van de Werke en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 2128 Sept Ondertrouwd: Jan Hendrik Frans Bron, 25 j. met Engelbertha Elizabeth Bijl, 30 j. Geboren: Otlo Marinus, z. v. J. van den Heuvel en A. Kraaijeveld; Maria, d. v. G. den Bok en J. de Peuter. Overleden: Arie Verhoeven, 72 j., echtgen. v. J. Ippel. Ingekomen van: Gorinchem, J. H. Bron. Vertrokken naar: 's Gravenhage, J. Koek; Soerabaia, G. Visser en C. Ippel Hendrik-Ido-Ambacht, B. v. d. Zalm en gezin, Jac.van Helden en gezin. Rlu nenland. Naar de ,N. Pr. Gr. Ct." verneemt zullen de 24 moderne predikanten, die Dinsdagmorgen de vergadering van de Gron. predikantenvereeniging onder protest hebben verlaten, een manifest laten drukken. In dit manifest zullen zij protesteeren tegen de houding van den voorzitter, die wel bij de opening van de vergadering het woord verleende aan ds. Hulsman voor een persoonlijke zaak, maar dit aan deze predikanten, bij monde van ds. Bisschop Boele wei gerde. Het bezwaar gaat tegen de stukken in de „Hervormde Kerkbode", waarbij den moderne predikanten wordt ge zegd, dat zij de kermis, een onzedelijk volksvermaak, bevorderen. Alvorens aan de vergadering deel te nemen, wensch- ten zij van de orthodoxe predikanten te vernemen, of zij het met den schrijver van het orgaan van de orthodoxen in de Hervormde Kerk, eens wa-en. Zoo ja, dan weigerden zij en corps om nog verder met de orthodoxe pre dikanten in ééne vergadering samen te werken. Daarom meenden zij dat deze zaak het eerst aan de orde moest komen. Eerst wilden zij een uitspraak in deze zaak van de vergaderden, al vorens aan andere werkzaamheden deel te nemen. Woensdagochtend zijn te Haarlem in den echt verbonden een vrouw van 81 en een man van 70 jaar. Het stadhuis werd als belegerd door het publiek. De politie moest er bij te pas komen. De geneeskundige inspecteur voor Zuid-Holland en Zeeland heeft de febris typhoidea te Gorinchem epidemisch heerschend verklaard. 'Waterhoogte Maastricht (brug). 28 Sept. 0 63 M. beueden 0. 29 0.61 Waterhoogte Heusdeu. Hoog Water Laag Water. 26 Sept. 0.69 M. 0.16 M. N A.P 27 0 81 0.20 28 1.03 0.28 Men meldt uit Heerlen: Woensdag is in het hospitaal alhier opgenomen De Venter, een jongen uit Nieuwenhagen die denzelfden ochtend te Voerendaal door zekeren H. meteen mes zoodanig in het been was gestoken dat hij aan de gevolgen is overleden. De dader is gearresteerd. De marechaussee van Oudenbosch heeft gisteravond te Standdaarbuiten aangehouden en geboeid naar Ouden bosch vervoerd J. K., den vader van den vermoedelijken dader van den moord op raej. Knook. Deze aanhouding staat in verband met het verdwijnen van de f 130, welke mej. Knook ont stolen zijn. In de Vecht nabij Utrecht is een pasgeboren kindje opgevischt., om welks halsje een touw was gebonden. Hieruit trekt men de conclusie, dat het moet zijn gewurgd. De politie doet onderzoek, naar de moeder van het vermoorde wicht. ISairtiJherichten. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Almkerk, gehouden op 28 September. Afwezig weth. Den Dekker (met kennis. Zitting van Dinsdag 26 September 1911. Uitspraak in zake het O. M. tegen J. V. te Kaatsheuvel, vernieling, f 10 of 20 dagen hechtenis; 0. v. Z. te Sprang, jach to vertreding, 4 d. h.; L. v. E. te Eethen, visscherij wet-overtreding, dagvaarding nietig verklaard. %d*erlc!!i8ië-i. 1886. 1911. Den «en Oct- a-S-, hoopt onze Secretaris, den Heer A. VOS, den dag te herdenken, waarop hij vóór «5 jaren in dienst trad bij de Posterijen. Dat het hem gegeven zij, nog vele jaren zijn dienst met denzelfden ijver te vervullen, en het hem dien Z5 dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreke, is de wensch der afdeeling Heusden van den Ned. Bond „De Post". C. KOOIJMAN. DNVRRETIIlGnG. Mijn liarteljjkeii dank aan de juffrouw uit Heusden, die mij,,toen ze de advertentie gelezen had, zoo spoedig in 't bezit heeft gesteld van mijn hond, welke spoorloos verdwenen was. M. KWETTERS, Veen. Aan de Constructie werkplaatsen DE VRIES R0BBÉ Co. te Gorinchem kunnen eenige aankomende en volwassen geplaatst worden. bij den Landbouwer J. T. BOK, Pouderooijen. door eene bekendcfi villain Tuin-, Rlocin- en Landliouwzaileii, tegen om prijscouranten te verspreiden en orders op te halen. Brieven franco onder letter A. F. o923, Alg. Adv. bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m., 28 Sept. 0.83 M. beneden 0. 29 0.81 bericht, dat de vaste Gocdei'ea van CORST. IN 'T VELD te Babiloniënbroek, zijn ingezet en verhoogd als: Koop I f 1000,— en Koop 2 f 200,—. Toeslag Dinsdag ÏO October 1911, nam. 1 uur precies, te Babiloniën broek, bij de Wed. VAN DER BEEK. is voornemens op lToeiisdag 41 Oct. 1911, des voormiddags 1© uur, ten sterf- huize van den Heer ARN. 't HOOFT, te Giessen, publiek te MESTHOOP, ■4JPPEM, enz Zie biljetten. voor 't mes af, bijzonder geschikt voor Schilband, door Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, op Woensdag;; 18 Oct. ÏOII, n.m. l«i uur precies, in het Café „Zwets", aan de Sasdijk te deWer ken, voor de Erven L. KALIS Kzn. en het Oudland van Altena, omschreven bij biljet en notitie, welke, op aanvraag aan den No taris, kosteloos wordt toegezonden. AUIIVUXILM, 8 S* i& H E k U II E alle werkdagen 13, 's Maandags vanaf 9 uur. Hemden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2.80 u. ds. Pad denburg. Aalburg, nm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Almkerk, vm. 9.30 u. dr. Montijn en nm. geeD dienst. Andel, nm. 2 u. dr. Montijn uit Almkerk. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans van Baardwijk. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal ds. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 9,30 u. ds. Pannebakker. Pouderoijenvm. geen dienst en nm. 2 30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Raamsdonkveer, geen opgaaf. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds, H. Visch. Sprang vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer en nm. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wjjk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. A rrondissements-Rechtbank tes-Bosck HEUSDEN30 Sept Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe 1 8.00 a f 9 00, Rogge f 6 00 a f 6 60, Gerei f -.af Haver f 5 00 a f 9 00 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAK ALTENA, 29 Spit. Aardappelen. Vroege /0 Blauwe 2 50 a 2 7 5 Zeeuwen, l 2 75 d f 3 00 Jammen f af.. Hooi 1 e qual. f 20.00 it j 21.— 2e qual. (voorde per») f 15 0 a 16 00 KLav-rhooi f 18.— a f 19. - Wit xtroo J 12 a, f 13 00 Geel dito J 9 af 10 Vet e kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 19a 21 ets. zwaardere 24 a 26 et Boter f 0 80 a 0.90 per half K.G Eieren f 1 35 if 1 50 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 80 i« de winkels dus f 0 85 per h. kilo. Eieren 1 35 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe fi.lbaf 9 25 Haverf4 af 4 40 Garst 5 25 a J 5 50 per H.L Boter f 0 80 a 0 95 per half K G Eieren f 1 50 a f 1 6 1 per 26 stuks Biggen f 5 25 a t 8.00, Konijnen f ."0 a f Kippen f 0 per stuk Brierengaartler te Veen, De Voorzitter, 1,1 WKWN—WMP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2