publiek verkoopen: Het RIET, Eene groote partij Afbraak, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Dankbetuiging. Notaris RANT, SCHAARHOUT, deling in den oorlog. Vooral de mede werking van Engeland en Frankrijk is in deze moeilijke dagen voor Turkije veel waard. Uit Tripoli wordt dd. 6 October ge meld: De stad is militair bezet. De Italiaansche landingsdivisiën zijn onder bevel van kapitein-ter-zee Cagni geplaatst. Schout-bij-nacht Borea d'Olmo is tot gouverneur van Tripoli benoemd. Bij de beschieting hebben Europeanen en hunne huizen geenerlei schade ge kregen. Uit Rome: Arabieren uit den omtrek van Tripoli zijn op het admiraalschip in onderwerping gekomen. De bezetting is uitgevoerd, zonder dat er iets bijzonders voorviel. Bij de behandeling in het Oostenrijk- eche Huis van Afgevaardigden van een voorstel tot bestrijding van de duurte der levensmiddelen lokte een redevoe ring van den sociaal-demokraat Adler heftige tooneelen uit. Plotseling loste een man, die op de tweede tribune aan den linkerkant der zaal zat, vier schoten op de bank der ministers, waarin de ministers van justitie en onderwijs zaten. E'.:rst volgde er toen een oogenblik van doodsche stilte, daarna geraakte de ver gadering in onbeschrijfelijke opgewon denheid. Geen der ministers was ge troffen. Alle deuren der vergaderzaal werden gesloten en bij het doorzoeken van de zaal bleek, dat een negentien-jarig Dalmatiër de dader was. Hij werd da delijk in hechtenis genomen. Het jonge- mensch zeide socialist te zijn, uit Dal- matië afkomstig, en het voornemen gehad te hebben den minister van justitie dood te schieten. In de zaal heerschte groote opwinding. Verschillende afgevaardigden stormden op de socialistische collega's af en riepen, dat zij voor zulue voorvallen verant woordelijk waren, daar zij de menigte in opwinding brachten. Ook voordien hadden reeds stormachtige tooneelen in het Huis van Afgevaardigden plaats gevonden. Nieuw». Heusden, 7 Oct. Naar we vernemen circuleert bij de inge zetenen, hoofdzakelijk handelslieden, een adres om verzonden te worden aan het hoofdbestuur der Posterijen. Dit adres spreekt den wensch uit, vooral in het belang van den kleinhandel, de postbestelling van 3 uur n.m. op te heffen maar die van 7 uur n.m. direct uit te voeren. crkciidam. De collecte voor Neerbosch heeft over het 3e kwartaal 1911 opgebracht f 21.05. Bij de schade aan vee, geleden door inwoners dezer gemeente moeten nog ge voegd worden 28 schapen. Terwijl eenige houtkoopers deze week in den Biesbosch grienden opnamen, vonden ze nog een levende koe midden in een griend staan. Eergister vergaderde de Raad dezer gemeente. Na 't gebed werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomen een dank betuiging van mej. Regenbogen voor haar benoeming tot onderwijzeres. Wijl ze op een andere plaats is benoemd verzoekt ze echter haar onslag, wat haar verleend wordt tegen 1 Januari a.s. of zooveel eerder als in de vacature zal zijn voorzien. De Voorz. deelt mede, dat bij de laatste kasopname bij den ontvanger in kas was f 216.96. Be sloten werd de instructie van den machinist A. van Rijswijk, ongewijzigd te laten en een schrijven van Ged. St. inzake Hoofd. Omslag van den heer Hagethorn in zitting met gesloten deuren te behandelen na afloop der openbare. Tot leden van het stembureau werden benoemd de heeren W. Kieboom en K. de Boon, waarna aan de beurt kwam een nieuw reglement van orde, dat na een paar wij zigingen, zcoals door B. en W. voorgesteld, werd vastgesteld. Over een paar artt. moest gestemd worden en wel over art. 24, dat voorschrijft dat bij 't afleggen van eeden en 't uitspreken van 't gebed, alle leden opstaan. De heer de Graaf wenschte dat art. te schrappen en de heer Meijer het laatste deel. De heer de Graaf vond, dat men zoowel bij 't gebed als bij de eeden uit zichzelf opstond en voorschrijven zulks te doen onnoodig was. Wie niet opstond deed zich als niet netjes kennen. Met 7 tegen 4 stemmen werd het art. gehandhaafd. (Tegen het art. stemden de heeren de Graaf, Meijer, Bogers en T. de Klerk.) Op voorstel van den heer Meijer werd besloten art. 30 te schrappen. Dit artikel hield in, dat de leden over hetzelfde onder werp niet meer dan twee keer het woord zouden mogen voeren, behoudens verlof van den Raad, terwijl met 7 tegen 4 stemmen besloten werd de stembriefjes niet terstond te vernietigen, doch te bewaren. Op voorstel van den heer J. Visser Az. werd aan de leden het recht toegekend hun bedenkingen tegen een gevallen besluit in de notulen te doen opnemen. Een verordening op het waterleidings bedrijf werd ongewijzigd, zooals voorgesteld, aangenomen. Nadat besloten was aan de Prov. Staten te verzoeken een gedeelte prov. weg nabij de o. 1. s. A aan de gemeente in beheer en onderhoud af te staan, ten einde het hinderlijk schokken van karren, aldaar, te verminderen, werd overgegaan in zitting met gesloten deuren. A tl (lel. In deze gemeente doet zich een geval van typhus voor, en wel bij een meisje, dat dienstbode in Gorcum was, en vandaar ziek is thuisgekomen. De sluisknecht Joh. Schippers is benoemd tot Rijksbakenmeester te Rave- steijn. Maandagavond had hier een botsing plaats tusschen een motorfiets en een ge woon rijwiel. De bestuurder van den motor (de heer K. uit Gorinchem) beweert dat het rijwiel, bereden door T. uit Veen, niet voorzien was van licht. Naar we vernemen is proces-verbaal opgemaakt. Behalve dat de rijwielen beschadigd waren heeft ook de heer K. een paar kleine kwetsuren op gedaan. A lm kerk.. Dezer dagen is alhier een antirev. kiesvereeniging opgericht met aanvankelijk 35 leden. Ca pel Ie. Uit den buiten polder alhier is tengevolge van 't vele water komen aan drijven een kalf, waarvan zich geen eigenaar aanmeldde, zoodat, aangezien het reeds tot ontbinding overging, het in den grond moest gestopt worden. Van verschillende landbouwers is nog veel vee zoek, als schapen, kalveren, enz., die waarschijnlijk verdronken en afge dreven zijn. Zelfs moet ook een paard nog niet gevonden zijn. I1 wijnen. De oude posthuizen komen weer in de mode. Volgens een nieuwe bepaling zal op plaatsen, waar geen hulpkantoor is en geen bode woont, een bestelhuis zijn, waar de postbode een half uur te voren aanwezig moet zijn om brieven, postpakketten enz., in ontvangst te nemen. Voor deze gemeente zal het in de woning van den heer A. v. Loon plaats hebben. 's-C2raveuioer. Door het hulp telegraafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 28 telegrammen, waarvan 12 zijn verzonden en 16 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden 20 in lagen gedaan tot een bedrag van f746.45, terwijl 18 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f750. Woensdagavond is de twee-jarige landbouwcursus weder aangevangen. Van den vorigen winter nemen er nog 10 leer lingen aan deel. In verband met een adres aan den heer Directeur-Generaal van den Landbouw van het bestuur der Tuin- en Landbouw- vereeniging, inzake de hooge waterstanden gedurende de wintermaanden in de Vaart alhier, stelde de heer Huizinga, landbouw- leeraar te Breda, Donderdag een plaatselijk onderzoek in. Het is te hopen, dat uit een en ander eene verbetering geboren worde. Nederliemert. (Noordzijde). De schade, welke onze veehouders door de over8troomiug van Den Biesbosch hebben geleden, is gelukkig zeer gering. Alleen van den veehouder M. v. d. Vliet is een rund omgekomen. (Zuidzijde). Was ds. Pannebakker eerst voornemens op Zondag 15 Oct. a.s. als herder en leerlaar van de Hervormde gemeente alhier afscheid te nemen, thans is vastgesteld, dat deze plechtigheid Zondag 22 Oct. zal plaats hebben. Nieuwe ml ijk. Toen bakker L., Woensdagmorgen naar zijn vet varken ging, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat dit 300 pond zwaar, dood in het hok lag. De eerste suikerbieten met bestemming naar Statendam en Werkendam zijn hier verzonden. De bieten zijn lang van stuk en wegen zwaar. IBaamsdouk. Woensdagavond gaf het Kon. Gilde St. Boas een tooneeluit- voering ten huize van den heer J. Boons Staal. PI. m. 6 uur heette de heer Jac. v. Disseldorp het talrijk publiek welkom en voerde men op het drama „De wees uit het gebergte", waarin vooral de rollen van Eduard en Albert uitstekend werden ge speeld. Treffend was het tooneel, waarin de ontmoeting plaats had van Vader Tho mas en diens pleegzoon Ernest. Onder de luimige stukjes voldeed vooral „Moeders Korf" uitmuntend en het was vooral de onnoozelene Lubbe, die het pu bliek door zijn koddig spel herhaaldelijk deed schaterlachen. Ook „de Kuipers" vielen met hun kluchtige pantomine opperbest in den smaak. De heer Anton Broeders, onze bekende karakter-komiek, die in Moeders Korf en de Kuipers de dankbare hoofdrollen op inderdaad voortreffelijke wijze speelde, gaf voor en na de pauze „Kinderspelen en Biljartspel". „De straatmuzikant" en „Lief desverklaring van Jan Stoffel" en had tel kens, vooral in het laatste nummer, groot succes. St. Bavo mag zich verheugen in het bezit van een actief lid als de heer B. is. Te elf uur bracht de heer van Disseldorp een woord van dank aan het publiek voor zijn onverdeelde aandacht, aan den heer Norbert Snijders voor diens keurig accom pagnement en aan den heer J. Kuijsters voor de vroolijke stukjes, die hij met mooie tenorstem tusschen de verschillende num mers van het programma gezongen had. Tevens beval de heer v. D. de vereeni- ging nog wel aan in de gunst van het publiek, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. St. Bavo mag met welgevallen terugzien op deze zoo goed geslaagde uit voering. IBaamsdonksveer. De heer G. Kommer8 Jz. werd dezer dagen benoemd tot onderwijzer aan een Christ, school te Halle (Gelderl.). Sprang. Met het oog op den velen arbeid voor het vereenigingsleven, zag P. v. Oosterhout zich genoodzaakt, als Secre taris der Gereformeerde Jongel. Vereen, te moeten bedanken. De opengevallen functie werd als nu door den penningmeester J, W. Genuït ingenomen, en werd A. A. v. Oosterhout tot penningmeester gekozen. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, hoopt Zaterdag 14 Oct. e.k., des avonds 8 uur, in haar vergaderlocaal voor de afd. Patrimonium op te treden: ds. J. v. d. Hofif, met het onderwerp „Werklieden- vereenigingen en drankbestrijding". Belang stellenden hebben vrijen toegang. Ook is er gelegenheid voor debat. ¥eeo. Tot ons genoegen kunnen wij van hier melden, dat onze illusiën van het te vieren zilveren ambtsfeest van den brieven gaarder, den heer Vos, niet beschaamd, ja zelfs overtroffen zijn. Reeds Zondag heerschte trots het buiïge weer, ten huize van deD jubilaris al vroeg een gezellige drukte Deze dag was, met het oog op de beste gelegen heid tot komst van ambtgenooten, dkarvoor ook meer bepaald, dewijl wij de beambten '8 Maandags ook liever in functie zien om ons het nieuws te bezorgen. Dat had dus zijn doel. Van heinde en verre zagen we de belangstellende heeren herwaarts peddelen om uiting te geven aan hunne gevoelens. Een prachtig cadeau door de betrokken afdeeling „de Post" aangekocht en bestaande in een kolossale spiegel met magnifieke vergulden lijst, den jubilaris aangeboden, heeft hunne belangstelling ten zeerste be stempeld, dat ons duidel'jk bleek uit de aan den dag gelegde tevredenheidabetuiging daaromtrent door den jubilaris bij het be schouwen der talrijke presenten. Tot laat in den avond werd gezellig feest gevierd onder de dienaren van den „Post hoorn". Maandag d. a. v. was het ten zelfden huize weer feest, waarvan de ontrolde buurtvanen ons kondschap deden, en weer zag men van verre gekomen familie en vrienden en in gezetenen van eiken rang, den gelukkigen ambtenaar hunne wenschen aanbieden. Ten 7 ure des avonds, werd de gezelligheid nog vereerd door een serenade door het fanfare gezelschap „Wilhelmina" alhier, dat op ver zoek van den heer Vos, plaats nam in het daarvoor gereserveerd vertrek, alwaar ver scheidene nummers ten gehoore werden gebracht, terwijl van de zijde der bewoners alles werd gedaan om het den leden van het gezelschap en verdere aanwezigen, zoo ge- noegelijk mogelijk te maken, en duurde de pret weer tot in den nacht ongestoord door. Op voorstel van eenige notabele inge zetenen was besloten te trachten eene in zameling te houden, ten einde langs dien weg, den heer Vos een blijvende herinnering aan dezen dag aan te kunnen bieden. Ook die verwachting faalde in geen enkel opzicht, en kan de Commissie met dankbaarheid op hare taak terug zien, als zijnde door de bijdragen in de gelegenheid gebracht onzen jubilaris namens de ingezetenen van Veen, zes prachtige stoelen en een schrijfbureau te kunnen aanbieden, in samengang van een album, die o. m. vermeldt de namen der personen die daartoe bijdroegen, alsmede de namen van H.H. postambtenaren, die zich in het voorgaande cadeau zoo kame raadschappelijk van hunne taak hebben gekweten. Er is alzoo feestgevierd, den jubilaris en belangstellenden waardig, en wij slaken andermaal den wensch dat het den heer Vos en zijn gezin gegeven mag zijn nog vele jaren met ons in deze gemeente te mogen verblijven. Aan het telefoonkantoor alhier wer den over de maand September behandeld 52 telegrammen, waarvan 30 werden ver zonden en 22 ontvangen. Waspik- Door de op Zaterdag j.l. alhier plaats gehwl hebbende overstrooming, zijn duizenden muizen verdronken. Bij hoopen leggen ze tegen de dijken. Te ver wachten is dus, dat de landbouwers een volgend jaar geen last van die vraatzuchtige diertjes zullen hebben. Bij het brengen eener zware plank naar den zolder, liet de zoon van A. v. d. W. alhier, deze vallen, waarbij zij op den neus van den vader terecht kwam. De neus werd hierdoor zoo ernstig gewond, dat ter stond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze week werd alhier aangevangen met het herhalingsonderwijs. Ongeveer 17 leerlingen hadden zich hiervoor aangemeld. Well Dinsdag had op den steenoven van de heeren Van de Graft, een zeer droevig ongeval plaats. Een oppassend werk man 36 jaar oud, D. Strijk geheeten, stortte bij het waterscheppen In den z.g. put. Eenige oogenblikken later haalde men hem dood op. Waarschijnlijk heeft de man een toeval gekregen. Hij laat een vrouw met 4 jonge kinderen onverzorgd achter. Woudricliem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Aug. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4ü69.22£ en terugbetaald f 2718.54. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2.93. Een vaste verbinding over Bergsche Maas bij Keizersveer. Door de Burgemeesters van Dussen, Alm- kerk, Andel, Giessen, Rijswijk, Breda, Dongen, Drongelen, Meeuwen, Geertruiden- berg, Genderen, 's Gravenmoer, Oosterhout, Raamsdonk, Wijk, Veen, Vrijhoeve-Capelle, Waspik, Werkendam, deWerken en Sleeu- wijk en Woudrichem, is dato 30 Sept, 1.1., een adres gericht tot Hare Majesteit de Koningin, waarin adressanten in hoofdzaak doen uitkomen: dat bij wet van 26 Januari 1883 is ver zekerd en bij het subsidie besluit van Noordbrabant van 15 Juli 1880 bepaalde lijk is bedongen: „dat de gemeenschap over de rivier, hetzij door bruggen, hetzij door stoombooten worde verzekerd"; dat de overzetveeren niet steeds behoor lijk in de behoeften voorzien, en vooral de stoompont bij Keizersveer onvoldoende door de gemeenschap ter plaatse beantwoordt; dat dan ook een vaste brug bij Keizers veer zeer gewenscht moet worden geacht; dat herhaaldelijk door adressanten po gingen zijn aangewend om door den aanleg van tramwegen in het gemis aan voldoende verkeersmiddelen te voorziendoch dat deze pogingen in hoofdzaak afstuiten op het gemis van een vaste verbinding bij Keizersveer. Wij hebben respect voor de wijze waarop adressanten vast blijven houden aan het eenmaal opgevatte voornemen, en hopen zeker later te kunnen constateeren, dat ook in deze is gebleken dat „de aanhouder wint." Kerknieuws. Sprang;. Ds. IJ. Doorneveld van Nun- speet, heeft voor het beroep door de Ned. Herv. Gem. alhier, op Zijn Eerw. uitge bracht, bedankt. A.s. Maandag des n.m. 2,30 uur, zullen de Zondagschool onderwijzers J. L. de Roon en C. Klootwijk, met de kinderen der Gereformeerde Zondagschool in het Geref. Kerkgebouw hun jaarfeest vieren. Belang stellenden hebben vrijen toegang. Werkendam- Woensdag a.s. hoopt in de Chr. Ger. Kerk alhier, op te treden de Weleerw. heer de Visser, predikant te Veenendaal. PREIHklIECRTEli, 8 October. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerkB, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalst, vm. geen dienst en nm. 2.u. ds. Trillaard uit Aalburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. (nm. Doopsbediening). Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. E. Zwiers uit Raamsdonksveer. Dussengeen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 10 u. de heer Hok, Evang. te Breda. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Brouwers. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. vm. 9.30 u. idem. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. ds. Benders uit Rijswijk. Raamsdonknm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Jonge. ds. Van Leeuwen uit 's Gravemoer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. de heer D. J. van Katwijk, theol. Cand. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en ttfdi* in te zenden. Gturi(eri|]ke Ktand. Werkendam, van 29 Sept. tot 5 Oct. Ondertrouwd: Jacob Marinus Paans, 22 j. en A^na Adriana Ritmeester, 21 j.; Jan Admiraal, 23 j. en Maria Elizabeth Voor den Dag, 24 j. Geboren: Maaike, d. v. G. C. Kreuk niet en M. Holster; Maria Catharina Francisca, d. v. A. F. Klop en M J. Visser. Overleden: Aalbert de Kouing, 67 j., echtg. v. M. de Kruijk; P. Ippel, 17 m. Ingekomen van: Hilversum, J. A. van Tienhoven en E. de BoerMidwolda, H. Greven; Made c.a., N. W. Stal; Gorinchem, G. G. van de Pol; Ooster- hesselen, W. Middelveen; Haaksbergen, B. H. Oosterholt. Vertrokken naar: Harlingen, A. Pot ters en J. W. van de Werken; Ham burg, A. J. Potters en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 29 Sept. tot 5 Oct. Geboren: Susanna, d. v. W. Pijpe z. v. T. Roubos en M. Koman. Ingekomen van: 's Gravenhage, W. A. de HaasGorinchem, H. A. Bos. Vertrokken naar: Barendrecht, J. van Noorloos; Almkerk, T. Hoeke en ge zin Utrecht, W. A. de Haas. tfloop Aanbestedingen. ISarklbeHfhten. Yischmarkt (iorinchem. 3 zalmen f 1,44f 1,61 p. p. Wondrichcmsehe Yischmarkt. 18 Zalmen f 1,30f 1,97 per pond. Snoek f0,30f0,45 Witvisch f 0,10f0,28 Yischmarkt Hardinxveld. 43 zalmen f 1,00f 1,90 p. p. Beneden-Langstraat, 6 Oct. De fruithandel is zeer levendig en jammer is het, dat de jongste storm zooveel schade heeft toege bracht. Voor bekende soorten zure appels worden hooge prijzen betaald. Men besteedt voor bellefleurs f6 a f7, goudreinetten f 6,50 a f 7,50, sterappels f 7,a f 8, en beschadigde appels f 3,50 a f 4,per H.L. van 55 Kg. Noten en eikels zijn er dit jaar ook in overvloed. Met het ver zamelen van eikels wordt vooral door kin deren een aardigen cent verdiend. Opkoopers betalen hun f 0,90 a f 1,40 per mud. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 3 Oct. 0 73 M. 0.22 M. -+- N.A.P, 4 0 80 0.28 5 0.65 0.16 Idverlentlën. De ondergeteekende betuigt door deze zijn liarteljjkeu (lank voor de vele blijken van belangstelling, welke hij op 1 Oct. ter gelegenheid van zijn Zilveren Ambtsfeest heeft ontvangen. A. VOS, Veen, 5 Oct. 1911. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren DE GROOT en KALIS op Dinsdag ÏO October 1911, des namiddags 1 uur, 19 perceelen eiken aan den Liniedijk en aan de Zwaluw- meersche Steeg. wassende aan het Kanaal vanaf de Baard- wij ksche brug, aan den Provincialen weg tot de Sluis. ■Betaling 1 April 1919. C. bestaande in Planken, Baddings, Kolders enz., liggende aan de Wiel nabij de Zomer- kade, onder Drunen. Ketaliug contant. Aanvang bij de aannemerskeet. Aanwijzing door den opzichter DE LAAT. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren, vm. doopsbed. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelnm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hofif. Drongelenf nm. 1.30 ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vonk. GeertruidenbergEvangeliesatielokaal vm. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, geen dienst. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. NederhemertNz. nm. 2,u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm. geen dienst en nm. 2 u. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Bogaard uit Engelen. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2u. ds.Gobius du Sart. en C. J. W. van Muijlwijk; 'Hubrecht, 27 Sept. Prov. bestaar van Zeeland, het uitroeren vsa bagjrerwerk in trsmweghavens aan het Zijpe, gedurende de jaren 1912 tot en met 19 6. Raming f 55 per jaar. Minste inschrijver A. F. Volker, Sliedrecht. f 4477 per jaar. 27 Sept. Dep. van Waterstaat, het uitvoeren van big- gerwerk in het Scheur tn in de doorgraving behoorende tot de werken van den waterweg van Rotterdam naar zee. Raming f 375 0. Minste inscbr. L. Volker Az., Sliedrecht, f 33909. 4 Oct. Dep. van Waterstaat, lo. de nitvoering van baggerwerk in de Boven-Merwede. Raming f 2 500. Minste inschrijver T. den Breejen van den Bout, Nijmegen, ƒ14033. 2o. Het verbreeden en verdiepen van het groot- scheepsvaarwater in het Schenr en in de Doorgraving tusschen Maassluis en Hoek van Holland en het uit voeren van daarmede in verband staande werken. Ra ming f 100,'lOO. Minste inschr. N.V. Mij. Nederland tot het aannemen van werken, te Bassum, 98,500. HEUSDEN7 Oct Op de graanmarkt besteedt men voor-.Tarwe 1 8 00 a f 9 00, Rogge 6 00 a 6.60, Gerst f a f -Haver f 5 00 a f 9 00, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Keren van tot ct. LAND VAN ALTENA, 6 Oct. Aardappelen. Vroege /0 f Blauwe f 2 50 d 2.75 Zeeuwen, f 2 75 ct f 3 00 Jammen f d. f Hooi \e qual. f 20.00 af 21.2e qual. (voor de pers) 1 15 od 16 0 1 Klaver/tooi f 18.-- i f 19.Wit ftroo f 12 h f 13 00 Geel dito f 9 k f 10 Vette kalveren tot ct. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 20 a 21 ets. zwaardere 26 a 27 ct Boter f 0 80 a 0.90 per half K.G. Eieren f 1.40 i 1 75 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt 0 80 in de winkels dus f 0 85 per h. kilo. Eieren f 1 40 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek 1 75. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8 50 af 9 30 Haver f 4 -af 4,50 Garst f 5 25 af 5 50 per H.L Boter f 0 85 a f 0 95 per half K.G. bieren f 1 60 a f 1 8 per 26 stuks Biggen f 4 75 a t 8.00, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f .00 ".O- per stuk MADE-DRIMMELEN, 4 Oct. Ter veematkt wa ren aang votrd 137 stuks hoornvee, schapen en 65 biggen. Men beste-dde voor vetvee 54 a 65 c p. Kg Kalf- koeien f 180 a 215, Munt gen f 95 a 145, Kalf- vaa zen f 120 h 200, Hokkelingen f 40 a 110, Schapen f a Biggen f 6. a 7.50. Brievengaarder.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2