behoorenfle ijj let Nieiisllaü '«or iet Land van leasta ee Altena van Zaterdai 7 Oct. 1911, No. 3090. Riet- en Bandgewas. COÖPERATIEVE CEHTRALE MUTSCREDIETBAWK G0RINCHE1H. Heeren- en Kinderkleeding. Engels* en Schots* Men voor Ulsters en Has lans. Adriaitus v. d. Eelaarl - Arnhem. r met scMftele gratie. wegens verplaatsing der zaak. naar Pand no. IS 157 bij de Markt lloet uw voordeel. Bierlaagh-v. d. Heijden. naast de R.K. Kerk. WAALWIJK. Deze Man en deze Flesch. BOEREN Brandwaarborg Mpij. pijnloos. Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: diverse perceelen, Ongeveer 112 Heet. Rietgewas, Telef. Interc. 59. AFDEELING Onberispelijke coupe - Prima afwerking. Reuzenomzet verkregen door prima waar en lage prijzen. Slijters en Winkeliers vraag nog heden bemonsterde offerte aan: Krijtstraat 308a, Gorinchem. Agent A. D. BAAIJENS te Herpt. Voor onze afdeeling NAAR MAAT zijn de NIEUWSTE Stoffen voor het aan staande Seizoen in ons bezit, waarbij eene keurige collectie in GROOTHANDEL in Verzending ruim ÏOOO fl. daags. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. Volt. waarborgkapitaal f 100 000.00. Directeur: JASPER WARNER. BINNENLAND. Ged. Staten van Z.-Holland hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den raad der gemeente Schiedam, waarbij aan mevrouw M. C. Boergonne- veld, wegens haar huwelijk, als onder wijzeres ongevraagd eervol ontslag was gegeven. De inspecteur der volksgezondheid voor Zuid-Holland heeft het roodvonk te Leiden epidemisch heerschend ver klaard. Dinsdagmiddag heeft de 50-jarige vrouw van den landbouwer J. Tho massen, te Gemert, eerst haar kinderen en daarna zich zelve den hals afge sneden. Aanleiding tot deze daad was, volgens de „Tel.", dat, terwijl de oudste zoon voor een maand onder de wapenen moest komen, ook de tweede zoon, door dat hij bij de loting had vergeten broederdienst op te geven, in militairen dienst moest. Dit trok zij zich zoo aan, dat ze in een vlaag van waanzin tot de hier boven vermelde treurige daad overging. Zondagavond werd te Elsloo (L.) de 78-jarige vrouw Hendriks, terwijl zij in de buitendeur barer woning stond, ver moedelijk door een slag met een hard voorwerp, zoodanig aaD het hoofd ver wond, dat zij zonder bij kennis te zijn gekomen, na hevige pijnen in den nacht van Maandag op Dinsdag overleden is. De politie uit Beek deed in verband met deze daad een tweetal arrestaties. Aan de daad is, volgens de „L. K.", een twist voorafgegaan ten huize van den schoonzoon van de verslagene, tus- schen een der gearresteerden en een dochter van dien schoonzoon. Hierna het vernielen der ruiten aan de woning van denzelfden schoonzoon. Dinsdag is de hofstede Beulenkamp, onder Nijkerk, totaal afgebrand. Vier paarden en eenig ander vee zijn in de vlammen omgekomen, terwijl een jeug dig knechtje ernstige brandwonden be kwam. De brand is vermoedelijk door een landlooper gesticht. Te Bruinisse heeft zich een com missie gevormd tot het verleenen van steun aan hen, die door de ramp al daar getroffen zijn. De commissaris der Koningin in Zee land, mr. H. J. Dijckmeester, is eere voorzitter, en mr. R. J. H. Patijn, lid van de Tweede Kamer voor Zierikzee, eere-lid. Verder maken deel uit van de com missie de heeren S. Hage, burgemeester van Bruinisse, voorzitter P. J. Okkerse, onderwijzer, 1ste secretaris; F. G. v. d. Berg, hoofdonderwijzer, 2de secretaris M. Jumelet, gemeente-ontvanger, 1ste penningmeester; O. Hoogerheide, raads lid, 2de penningmeesterA. J. de Koek, arts, en W. Otte Wzn., schipper, leden. De politie te Hoorn heeft procesver baal opgemaakt tegen een vrouw, die, drie'minderjarige kinderen in een leege woning achterlatend, naar Haarlem was vertrokken. Zij is aldaar gearresteerd ten huize van haar vroegeren kostganger en weer naar Hoorn overgebracht. Volgens een telegram uit Batavia is het Nederl. stoomschip Ixiou, van de Nederl. Stoombootmaatschappij Oceaan, te Amsterdam, 30 Sept. van Batavia naar Amsterdam vertrokken, op 25 mij len van Engano geheel door brand ver nield. Van de bemanning worden 24 man, die het stoomschip in booten verlieten, vermist. De directie van de Oceaan heeft mee gedeeld, dat er nog geen bijzonderheden bekend zijn. Alleen is er een telegram ontvangen uit Benkoelen, waarschijnlijk afgezonden door den kapitein, luidende: Gered. Bericht families. Bij gelegenheid van de driedaagsche kermis in het anders zoo rustige Olde narkt, hebben er, zoo wordt aan de Del. gemeld, eenige hoogst afkeurings- aardige ongeregeldheden plaats gehad. De aldaar voor betrekkelijk korten tijd benoemde burgemeester schijnt zeer tegen de kermis en alles wat daarmee in verband staat, gekant te zijn. Ge heel tegen vroeger gebruik in, moesten thans alle herbergen en alle plaatsen van publiek vermaak een paar uur vroeger sluiten. Een groot deel der in gezetenen was hierover zeer slecht te spreken. Zondag reeds begonnen de on tevredenen samen te scholen, doch men ging nog niet tot baldadigheden over. In den nacht van Maandag op Dinsdag nam de ontevredenheid een meer ernstig karakter aan, en werd het huis van den burgemeester door een samengeschoolde menigte m*1 dteenen gebombardeerd. Een erf 8011 tal ruiten werd ingewor- pep De burgemeester zelf werd door 6eworpen steenen verwond. Bij een winkelierster in de le Boom dwarsstraat te Amsterdam, vervoegden zich Dinsdag twee vrouwen om iets te koopen. Zij verzochten oud geld voor nieuw te willen inwisselen. Na hun vertrek miste de winkelierster een be drag van f 75. Te Wijhe heeft een vreeselijke ge beurtenis plaats gehad. De landbouwer A. J. G. in de buurtschap Wenterholt, voor eenige dagen gehuwd, laadde zijn jachtgeweer met het doel, zooals hij zei, eens een haas te schieten, maar even later werd zijn vrouw toen ze bij het raam stond, door een schot in den schouder getroffen. Doodelijk ontsteld vloog ze naar een der buren en kort daarop hoorde men weer een schot. Toen men de woning binnentrad, vond men den ongelukkige dood in een hoek van 't vertrek liggen met een schot in de borst. Naar men verneemt, leed hij in de laatste dagen wel eens aan zwaar moedigheid. Woensdag heeft er een oeverafschui- ring plaats gehad aan den Neuzenpol- der tusschen peilraai 9 en 12 bij den Braakman. De afschuiving heeft een lengte van 150 meter en een breedte van 25 meter. De kortste afstand van de laagwaterlijn tot den dijksteen is 25 meter. Een nevensliggend zinkstuk is beschadigd. De trekking van loten paleis voor volksvlijt van 1867, welke op 2 October j.l. moest geschieden, heeft nog niet plaats gehad. De trekking is, naar de directie van het Paleis aan de Dag. Brsct. mededeelde, uitgesteld wegens de afwezigheid van de commissie tot beheer van het Waarborgfonds, die tot de trek king was uitgenoodigd. Bij eventueel latere trekking zal hiervan tijdig worden kennis gegeven. Op de vraag van het blad omtrent de redenen welke de com missie kan gehad hebben om niet te verschijnen, kan de directie geen inlich tingen geven, evenmin omtrent de ver- moedelijken datum van trekking. De Commissie van Beheer van het waarborgfonds deelde dienaangaande aan de Dag. Brsct. mede, dat de directie van het P. v. V. de leden der commissie bij deurwaardersexploit liet som meeren tegenwoordig te zijn bij de uitloting. Nimmer te voren is zulks geschied en ook is in de akte van het waarborg fonds niets daaromtrent bepaald, het geen ook niet noodig is, daar de com missie geen trustee is van de premie- leening, maar slechts beheerdster van het waarborgfonds. Dat fonds behoort niet aan het P. v. V. doch aan de houders der premieloten, die trouwens allen toegang hebben tot de uitloting Steeds werd van de uitlotingen een notarieel proces-verbaal opgemaakt, en dat was de eenige controle op de uit lotingen, die ook altijd voldoende werd geacht. Maar de directie van het P. v. V. schijnt niet in staat te zijn de uit te loten premieloten af te lossen en heeft nu, naar het schijnt, deze uit vlucht bedacht, ten einde het publiek in den waan te brengen dat ze niet mocht uitloten wegens afwezigheid der commissie. De commissie begrijpt thans dat het daarop was aangelegd, maar heeft van de directie van het P. v. V. zelfs nog geen bericht ontvangen dat de uitloting niet heeft plaats gehad. Te Spijkenisse is het door den heer A. Standaart gerestaureerde kerkorgel in de Ned. Herv. kerk in gebruik ge nomen. De restauratie was van zulk een omvang, dat dit feit niet onopge merkt kon voorbijgaan. Het vrijwel verouderde instrument is gemaakt tot een nieuw orgel van heerlijke intonatie en edelen klank. Voor het eerst bespeeld door den organist van de Koniuginne kerk te Rotterdam, konden de toehoor ders de goede eigenschappen van het instrument ten volle leeren kennen. Namens de gemeente werd den beer Standaart dank gebracht voor zijn voor treffelijk werk. ADVERTENTIEN. zal Woensdag 18 Oct 191i,n.m. 8 uur precies, in het café Zwets, aan den Sasdijk te de Werken, benevens Roode-, Grauwe en Schietwilg- band, Bitterwilg en Rijsband, per bos, alles omschreven bij boekje, dat gratis te be komen is ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toe gezonden. De Bank verleent Crediel aan den Middenstand en neemt gelden deposito. Kantoor Doschstraat 18a BREDA geopend dagelijks van 10 tot 12 uur 's voorm. GEVESTIGD sinds 48118. f 8.per tand. f lO.per gebit. IVD. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. SPREEKIIREV alle werkdagen 13, 's Maandags vanaf 9 uur. „Mijn zoon werd geplaagd door pijnlijk hoesten, was kort van adem en altijd vermoeid en afgemat. Zijn beide longen wa ren aangedaan. Eiken dag had hij koorts en moest hij te bed blijven liggen. Hij gaf bloed op en beterschap was er niet in te zien. Ja, hij kon zelfs in geen 6 dagen iets eten of drin ken en was zoo zwak, dat hij onder steund moest worden bij het ver bedden. Hij zag er bleek en akelig uit en kon niet slapen. Hij ver zwakte met den dag en werd hoe langer hoe magerder. Hij had soms hoestbuien, die wel een half uur duurden en het zweet gutste hem dau van het voorhoofd. Door 4 flesschen Abdijsiroop, gekocht bij den winkelier E. H. de Groot, te Nieuwe Pekela is hij volkomen genezen en kan hij thans het zwaar ste werk in het veen weer ver richten". De Abdijsiroep bevat geen scha delijke bestanddeelen en geneest zoowel jongen als ouden van alle borst- en longaandoeningen, asth ma, pleuris, bronchitis, influenza, bloedspuwingen, slijm- en kink hoest, hooikoorts. Prijs per flacon van 230 gram f 1,van 550 gr. f 2,en van 1000 gr. f 3,50. Centraal-Depot: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusdcn bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlm kerkS. van Drunen; Andel: J. G. Schouten; Be- soijen: D. van Belvoort; Dhsscii: J. J. PaesBruncn (N.-B.)Wed. J. Sikkers zoonGcnderenH. de Graaff(dessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans. Meeuwen: G. Sterkenburg; Nienwendijk: B. Ro- meijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; WoudrichemG. Wilhelm WijkG. Versfeit en M. SchoutenDru- ïieiiL. v. d. Lee, en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. OM DERLIMGE gevestigd te ZWOLLE. Koninklijk goedgekeurd. Bovengenoemde Maatschappij verzekert: 0. Boeren behuizingen, gebouwen en hooi bergen etc.; deren aan landbouw en veeteelt; cL Runderen, paarden en ander vee, ook tegen hemelvuur in 't open veld, zonder premieverhooging e. Koren, hooi en veldvruchten. De jaarpremie is naar gelang van bouw- aard en bedekking slechts van f 1.50 tot f 2.50. per duizend verzekerde waarde, be nevens 40 centadministratiekosten en eene geringe kosten in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt op coöperatieven grondslag. 70 procent van de winst wordt jaarlijks ten bate der verzekerden opgelegd. Door liare inrichting de voordeeligste- Geeft den meest solieden waarborg. Vraagt inlichtingen bij den w #4- jt - -v Voor het Kroondomeinrentambt Werkendam, en op Steenenmuur en Keizersguldenwaard: LMANN G=. fort- e« Samoswijnen. (iroole Opruiming B. BEI, Tandarts, Hiernevens is het portret van den heer J. van Oosten, te Alteveer, gem.Onst* wedde, die gerui- men tijd lijdende was aan pleuris, gepaard gaande met longontsteking De flesch, waarin hij is afgebeeld, is eene flesch ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, waarvan er 4 voldoende waren om hem te gene zen. Zijn vader zeide ons: ALLEEN ECHT met ROODEN BAND net de handteekening yw//. r/d Generaal - Agent"O b. Meubilaire, lijf- en andere roerende goe c. Gereedschappen en machines, dienstig

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5