Eenige opmerkingen over eene genezing. den de bewoners van de Parijscbe wijk Belle-Air door een geweldigen knal opgeschrikt. Op de Gare de Lyon had men een bomaanslag gepleegd en een telefoonkluis was in de lucht gevlogen. Men vond een vrij langen blikken bus, waarin zich nog wat zwart kruit bevond. Het dak van de kluis was ver nield, de deuren waren 15 meter weg geslingerd, terwijl de draden afgeknapt waren. Ambtelijk wordt te Tokio medege deeld, dat bij den laatsten taifoen op Formosa 675 personen gedood en 677 gewond zijn. Niet minder dan 26,048 huizen werden vernield, 35,700 bescha digd, en meer dan 20,000 hectaren vel den verwoest. 3"l*»atsell3k lieuw». lleuscien, 18 Oct. Bij Kon. besluit van 14 dezer is aan den heer J. H. F. Zijnen de Gier, op zijn ver zoek, met ingang van 1 December, eervol, ontslag verleend als notaris alhier. De stemming voor een Lid der Staten van Noordbrabant, op Donderdag a.s., heeft tot nu toe een kalm verloop. Bij vorige stemmingen regende het van aanbevelings biljetten. Nu bepaalt men zich in hnnfrl- nuai- tot advertenties. Ziou ieder der partijen mogelijk zijn kruit bewaren om op het laatste oogenblik af te vuren? De tijd zal het leeren. *CapeIle. In de j.l. Zaterdagavond alhier gehouden ledenvergadering van de Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" is beslo ten, dat van alle leveranciers, die daartoe bereid zijn, de ondermelk zal geleverd worden aan een fabriek te Wagenberg, tegen cent per liter. Het meerendeel maakte met graagte van dit aanbod gebruik. Doeveren. Maandag konden wij hier in werking zien bij den heer C. L. van der Kolk, een nieuwe stoomdorsch- machine, aangekocht bij den heer C. Nieuw koop te Drongelen, hetwelk in alle opzich ten uitstekend voldeed. Naar ik hoorde kan er 100 H.L. graan per dag mee worden gedorschen schoon in den zak. Diefstal, waarvan we vroeger hier bijna niet hoorden, is tegenwoordig haast aan de orde van den dag. Werden laatst bij den heer Van Gent een aantal kippen ontvreemd en bij den heer Van der Kolk uit een tuinhuisje eenig gereedschap ge stolen, thans is ten nadeele van den heer J. Zoutenbier een beladen perenboom ge heel van zijn vruchten beroofd. Het ware te wenschen dat de bedrijvers dezer mis daden bekend werden. (■eldermalsen. Met zekerheid kan thans worden medegedeeld dat de heer J. H. van Wessem, burgemeester alhier, als zoodanig ontslag neemt. 's-fclravemoer. Donderdagavond zullen alhier, mevr. A. Jonckheer Versteeg Meulemans uit Breda en mej. H. Wage naar Hummelinck uit Eindhoven, eene lezing houden, teneinde propaganda te maken voor het vrouwenkiesrecht. Door het zingen van enkele liederen, begeleid door pianomuziek, zal de aantrekkelijkheid van dezen avond nog verhoogd worden. lieflik huizen- Dat het land hier ook duur in pacht is, kan uit het volgende blijken. Een paar perceelen bouw- en wei land, samen groot 3 Heet., werden verpacht voor f 512.Bij een vorige verpachting bracht het slechts f 260.op. llerpt- Bij besluit van onzen ge meenteraad is bepaald, dat met auto's in de kom der gemeente, met geen grooter snelheid dan 10 K.M. per uur mag worden gereden. De waarschuwingsborden zullen binnenkort worden geplaatst. Heesbeen. Bet Verdonk, bij velen welbekend, is dit jaar zeer ongelukkig met haar vee geweest. Moest ze eerst een kalf, later 2 flinke varkens missen, verleden week lag een beste kalfkoe dood in den stal. De vlekziekte begint hier eenigszins tot staan te komen. Reeds 12 vette varkens zijn er aan bezweken. Meeuwen. Voor het herhalingson- derwijs dat met 1 Nov. a.s. alhier zal aan vangen hebben zich 7 leerlingen aangemeld. Nederhemert. (Rietschoot.) Welk gevaarlijk speelgoed de zoogenaamde vliegertjes voor kinderen zijn, bleek Zater dagmiddag toen een zoontje van den werk man A. Biesheuvel zoo'n blikken ding, dat rondvloog, tegen het oog kreeg. Maandag kon hij er nog niet uit zien. Een oogarts zal geraadpleegd worden. i\'ieu wend|jk. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der A. R. kiesvereen. alhier is voor de a.s. verkiezing van een lid der Prov. Staten candidaat gesteld de Edel Achtb. heer J. Oerlemans, burgemeester van Drongelen. Voor de betrekking van hoofd der Chr. school alhier hebben zich 13 sollici tanten aangemeld. Kaamsdoiiksveer. In deze ge meente is de vlekziekte onder de varkens weer uitgebroken. Eenige exemplaren zijn reeds aan de ziekte gestorven. Naar wij vernemen is de 13-jarige dochter van W. V., na een afwezigheid van 5 dagen weer in de ouderlijke woning terug gekeerd. In verband met een diefstal van f 150 heeft de politie haar gearresteerd. Op de Zaterdag door de landbouw- vereeniging ten huize van Mej. A. M. Floris gehouden aanbesteding werd door de Gebr. van der Heijden te Waspik aangenomen de levering van 70 balen lijnmeel f 12,85 en 45 H.L. erwten f 7,45. Legpooters werden aangenomen door Gebr. Grutter te Dronrijp te weten 63 H.L. eigenheimers ÈL f 3,55 en 10 H.L. bravo's f 3,75. Sprang. Zaterdagavond j.l. trad voor de afd. Patr. alhier in openb. verg. op ds. J. v. d. Hoff van Drunen met het onderwerp Werklieden-vereenigingen en drankbestrijding". Bij het inleidingswoord bracht spr. zijn dank uit voor het voorrecht dat hem in dezen te beurt viel, om voor een Chr. werkliedenvereen. te mogen spre ken over drankbestrijding, temeer daar deze vereen, een afd. is van het Ned. Werkl. Verb. „Patrimonium" en deze den naam heeft niet erg te symphatiseeren met de drankbestrijding. Als bewijs bracht spr. de verg. enkele citaten uit een rede van min. Tal ma onder 't oog, door zijn Excellentie uitgesproken op het gehouden 2e congres voor geheelonthouding, alzoo dat er in de kringen van P. een zekere afkeer was, voor de drankbestrijding. Thans echter komt hierin wel eenige verandering, daar reeds bij verschillende afd. de meening heeft post gevat, dat er wat gedaan moest worden voor de drankbestrding. Voorts behandelde spr. een drietal stel lingen en wel ten eerste „De taak der werkl. vereen.", ten tweede „Het doel dat zich elke werkl. vereen, stelt vordert geheelonthou ding" en ten derde „Dat door elke werkl. vereen, gestreden moet worden om het beginsel, waaruit elke werkl. vereen, is ge sticht. In den breede en op voortreffelijke wijze werden deze stellingen door spr. tot in de kleinste bijzonderheden toegelicht. Ten slotte wekte spr. de aanwezigen op zich te organ iseeren in een vereeniging waarvan de blauwe vaan het symbool is. Naast uwe afd. moet komen een geheel onthouders-vereen. want door mee te werken aan drankbestrijding worden bevordert: de belangen die betrekking hebben op ons sociale leven. Door enxelen werd van de gelegenheid om vragen te stellen gebruik gemaakt, die door den spreker op bevredi gende wijze werden beantwoord. De Voorz. bracht een woord van dank aan den spr. en sprak den wensch uit dat zijn lezing vrucht mocht hebben afgeworpen. Hierna ging de afJ. in huishoudelijke vergadering over. J.l. Vrijdagavond vond de gemeente veldwachter D. v. Vulpen zekeren I'. H. uit Besoijen in bewusteloozen toestand langs den grindweg liggen. Met toegesnelde hulp van nog enkele personen droeg men ge noemde bij de wed. Z. binnen. Met veel moeite gelukte het hun om zijn bewustzijn weder op te wekken. Had men hem niet spoedig gevonden, zou hij hoogstwaarschijn lijk door een aankomend gerij overreden zijn geworden. Zijn wij goed ingelicht dan is deze persoon lijdende aan zenuwtoevallen. Voor enkele dagen had de dochter van H het ongeluk te struikelen, waardoor zij zoodanig op haar arm viel dat deze ont wrichte. Door dr. R., van Kaatsheuvel, werd de arm verbonden. Ween, Dat de zoete melk tegenwoor dig erg gezocht is mag zeker wel dienen dat een firma uit Rotterdam getracht heeft contracten te sluiten met landbouwers voor 7 cent per liter om aan de fabriek te leveren. Zondagavond is voor de tweede maal danig huis gehouden onder de schapen van de wed. B. Een tweetal hadden erge wonden opgeloopen, zoodat het beter geacht werd ze direct te slachten, ook nog vier andere waren ernstig mishandeld. Verdacht werden een paar honden, welke direct door de politie werden opgespoord en bleek het dat beide beesten aan den ketting lagen. Streng wordt nu gewaakt om deze honden onschadelijk te maken. Waspik. Op de op 16 October ge houden groote najaarsmarkt, waren aange voerd 158 stuks hoornvee en vijf manden varkens. De vee aanvoer was niet zoo groot als gewoonlijk het geval is, doch de handel was vrij levendig, terwijl over het algemeen goede prijzen werden besteed. Zooals voorheen waren de kramers in allerlei waren in grooten getale opgekomen, en maakten goede zaken. De uitgeloofde premiën werden bij loting toegewezen aanNo. 6. A. Visser te Raamv donk; no. 15. J. Oomen te Oosterhout; no. 19. P. Smeur te Dussen; no. 56. J. A. de Bruijn te Capelle (Nbr.); no. 79. J. Raaijmakers te Dongen; no. 81. W. de Bruijn te Raamsdcnk; no. 102. W. de Roon te Waspik; no. 113. W. de Boon te Waspik. Wijk. Onze dorpsgenoot J. C., ontving Zaterdag j.l. de aangename tijding dat hij met ingang van 1 Nov. a.s. is benoemd tot commies der invoerrechten en accijnzen te Iersel bij Eindhoven. De handel in aardappelen is hier zeer levendig, alle partijen groot en kleia worden opgekocht met Bestemming naar Duitschland. Er wordt voor Eigenheimers f 3, en voor Bravo's reeds f 3.50 besteed. Zalt hommel. Onze stadgenoot de heer P. L. Honcoop Jr., ambtenaar ter secre tarie alhier, is benoemd tot burgemeester der gemeente Zuilichem. Zondagmorgen werd aan de spoorbrug gevischt het lijk van den koopman K. uit Bruchem. Aan den wal werd gevonden het rijwiel en een pakje, waarin horloge en geldbeurs. Een en ander doet denken aan zelfmoord. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 14 Oc tober 1911, des voormiddags 10 uur. Voorzitter A. van 't Sant, burgemeester. Secretaris G. Vos. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren van der Meijden en Sigmond. De vergadering wordt geopend met gebed, waarna de secretaris de notulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeeling procesverbaal van kasop- neming d.d. 21 Sept. j.l. 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het in de vorige vergadering genomen besluit tot af- en overschrijving op de begrooting 1911. 3. Een schrijven van Ged. Staten houdende toezending van een afschrift van het konink lijk besluit van 25 Aug. 1911 no. 19, waarbij goedkeuring wordt verleend aan de vast gestelde verordening tot heffing van school geld. 4. Een schrijven van het uitvoerend comité voor de bevordering eener over brugging van de Bergsche Maas te Keizers- veer, houdende toezending van een afdruk van een door burgemeester aan H. M. de Koningin ingezonden adres, inzake de over brugging van de Bergsche Maas. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. 5. Een adres van N. Kosters, ambtenaar ter Secretarie alhier, houdende verzoek om. verhooging van jaarwedde. Met algemeene stemmen wordt hierop afwijzend beschikt. 6. Wordt besloten aan de burgerlijke armbesturen van Sleeuwijk en deWerken voor 1912 subsidiën te verleenen, respec tievelijk ten bedrage van f 500 en f 1000. 7. Begrooting burgerlijke armbesturen voor 1912. Voor deWerken wordt deze vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1078,69 en voor Sleeuwijk in ontvangst en uitgaaf op f 500. 8. Vaststelling gemeentebegrooting 1912. Deze wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 18528.39^. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering, nadat door enkele leden van de rondvraag gebruikt gemaakt was, gesloten. kerknieuws. Werkendam, Door den kerkeraad der Ger. Kerk B alhier, is beroepen de WelEerw. heer S. Kamper, predikant te Haastrecht. Sprang;. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. alhier is gekozen de heer M. Vos Dz., die deze benoeming heeft aange nomen. Loon op Zand De Weleerwaarde heer ds. F. Kijftenbelt te Ter Aa, heeft voor het beroep der Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk alhier, bedankt. Meeuwen. Vrijdagmiddag j.l. had alhier eene stemming plaats voor notabel in de Herv. Kerk. Uitgebracht werden 24 geldige stemmen. Daarvan verkreeg C. Burghout 12, A. A. van Turnhout 6, A. van Turnhout 5 en J. W. de Graaff 1 stem. De herstemming, welke Vrijdag a.s. zal worden gehouden, zal dan loopen over C. Burghout en A. A. van Turnhout. S£«*r&er-|g3ke Sfand. Dussen, over de maand Sept. Getrouwd: M. Bax, 26 j. en H. J. van Dijk, 25 j. Geboren Louisa J., d. v. J. van Erpen en A. de Wit; Gerrit, z. v. H. Teuling en W. v. d. Assem; Willem J., z. v. A. Groeneveld en H. Verhoeven Petro- nella J., d. v. J. Kievits en M. Eijkhout; Adrianus M., z. v. M, Dekker en W. 't Hooft. Overleden: C. Honcoop, 58 j., echtg. vaD C. Timmermans; (te Rosendaal) F. Beijens, 3 m.; J. G. van Dortmont, 7 m.; P. A. de Wit, 8 m.; G. Teuling, 6 d.; H. de Bodt, 65 j., echtg. van M. A. van Dijk; N. H. van Boxel, 16 m G. van Dijk, 73 j echtg van M. van Hofwegen. Ingekomen van: Heusden, G. en J. van Sinttruijen Raamsdonk, M. J.Staal; Hooge en Lage Zwaluwe, F. J. Broeders; Arnhem, J. IJpenburg; Almkerk, P. A. Dekker met gezin Waspik, M. Kusters; Utrecht, L. Pellekaan. Vertrokken naar: 's Hertogenbosch, M. C. van Daal en C. A. van Biesen Gemert, H. J. C. van DaalRotterdam, C. H. v. d. Oort; Meeuwen, M. van DaaleDRaamsdonk, L. de Wit met gezin; Tilburg, C. J. van SteijnBaard wijk, H. J. J. Klerkx; Waspik, W. P. de Bont en A. E. C. A. van Biesen Geertruidenberg, A. Verharen met ge zin; Mulhöfen (Duitschland), L. P. Schoenmakers met gezin. Waspik, van 15 tot 30 Sept. Ondertrouwd: J. A. Pols en W. Haans A. C. Kemmeren en A. C. Klerks. Getrouwd: M. van Engelen en J. M. Kools. Geboren: Antonia Maria, d. v. H. Smits en A. M. Donks; Johannes Tho mas, z. v. J. v. Dongen en M. A. Rekkers. Overleden: Johanna Petronella van de Ven, 5 m.Johanna Adriana Kamp, 2 m Antonius Lambertus Verwijme- ren, 3 m. Ingekomen van: Drunen, J. Brok en gezin. Vertrokken naar: Loon op zand, P. Marinissen; Waalwijk, H. M. Dollekens; Geertruidenberg, H. C. van Strien. Meeuwen, van 1 tot 15 Oct. Geboren: Antonia Adriana, d. v. C. van Kuijk en C. Dankersloot. Ingekomen vanStrijen, A. Diepen horst. iliiinenland. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam vestigt de aandacht op de zich noemende Algemeene Nederland- sche blinden en bijna-blinden-arbeid voor handel en nij verheid onder de firma de Vlijt, welke inrichting, naar zij voor geeft, ten doel heeft steun te verleenen aan blinden en bijna-blinden zonder onderscheid van geloofsbelijdenis en voor dat doel kaarten doet aanbieden van f 1, f 0.50 en f 0.25, recht gevende op eenig huishoudelijk artikel. Deze firma, bestaande uit twee personen, geen blin den of bijna-blinden, beoogt niet anders dan het behalen van persoonlijk voordeel. Naar aanleiding van ingekomen klach ten wordt verder bericht, dat enkele personen onder voorgeven bestuursleden te zijn van vereenigingen als boven bedoeld, halfjaarlijksche of jaarlijksche kwitantiën aanbieden voor bijdragen, waartoe belanghebbenden zich niet ver bonden hebben, waarom men wel zal doen alvorens deze kwitantiën te betalen, zich te overtuigen of men al dan niet de gevorderde bijdrage toegezegd had. Een dezer vereenigingen noemt zich de Nederlandsche centen-vereeniging voor hulpbehoevende ooglijders, secre tariaat: Lijn baan sgracht, Amsterdam. In den polder Het Durgerdammer Die, bij Durgerdam, is Zondagmiddag de dijk, over eeDe lengte van 30 meter, met een stuk land verschoven en weg gezakt, waardoor al het land, ter grootte van 34 hectaren, overstroomd werd. De boederijen van de veehouders J. de Vries en K. Bijl moesten ontruimd worden, terwijl het vee spoedig in veiligheid werd gebracht. Des nachts heeft men de ringsloot aan beide zijden van den doorbraak afgedamd, om den watervloed te stuiten, welk werk door het instorten van een der dammen zeer belemmerd werd. Nu de op 30 September j.l. toege brachte stormschade in Zeeland over zien kan worden, blijkt ze ook voor het oostelijk deel van Zuid-Beveland zeer groot te zijn. Aan de visschersvloot van Yerseke en Krabbendijke is een schade toegebracht van ruim f 25.000, terwijl aan andere visschersvaartuigen, die op de dijken van de Oosterschelde gestrand zijn, een schade van ongeveer f 5000 is toegebracht. Aan de oesterputten en de oesters van de kweekers die te Yerseke eD te Krabbeudijke wonen is een schade toegebracht, welke begroot kan worden op f 350,000. Ook de schade aan de polderdijken op Zuid-Beveland van Ierseke tot den spoordam en d havens van Yerseke en Krabbendijke is grooter dan aan vankelijk gedacht is. Er zal f 200,000 noodig zijn om die havens en dijken te brengen in den toestand, waarin zij voor 30 September j.l. waren, ongere kend de groote bedragen welke nog gevorderd zullen worden om de zee- werende dijken zoodanig te versterken, dat rampen zooals die van 30 Septem ber niet meer te vreezen zijn. Te Maastricht zijn Zondag in de St. Mathiaskerk 2 offerblokken openge broken en geledigd op een tijdstip, dat gewoonlijk niemand in de kerk aan wezig is. De gemeentepolitie had het geluk nog denzelfden middag de hand te kunnen leggen op een viertal Fransch sprekende personen, Luxemburgers, die volop voorzien waren van Nederlandsch kleingeld en waarvan een in 't bezit was van een breekijzer. Tusschen de firma G. Vigeveho, juwe lier en eigenaar van de diamantslijperij aan de St. Anthoniebreestraatte Amster dam en haar personeel is een loonge schil gerezen. Maandagmorgen zijn de ongeveer 200 diamantbewerkers bij deze firma werkzaam, niet aan den arbeid gegaan. Ten huize van den boekhouder, de heer F. O., op den Oostzeedijk te Rot terdam, is f 5000 aan bankpapier ge stolen. De daders hebben zich vermoe delijk met een valschen sleutel toegang tot de woning verschaft Daar is een lessenaar opengebroken, waarin een kistje met het bankpapier stond. Onder de gestolen bankbiljetten is er een van f 1000. De kapitein A. J., van de motorboot Telegraaf 16, liggende in de Konings haven aldaar, is Zondag tot de ontdek king gekomen, dat men uit zijn broeK- zak, terwijl hij in het achteronder lag te slapen, f 148.50 heeft gestolen. Uit den broekzak van den Zweedschen monteur K., die in hetzelfde achteron der lag te slapen, werd f23 ontvreemd. De deserteur W. H. S., te Tiel, die na een jacht van maanden Woensdag jl. in handen der politie kwam, is Zondag opnieuw de wacht in zijn garnizoen Geertruidenberg ontvlucht. In den na middag ontving de Tielsche politie daarvan bericht. Na een jacht, die door de Linge en door slooten voerde, werd S. gegrepen. Zondagavond is hij weder naar Gorinchem en Maandag naar Geer truidenberg vervoerd. De werkman J. N. te Wassenaar was Maandagmorgen bezig de wortels van een door den storm gevallen boom los te hakken en plaatste zich in het gat, dat onder den boom ontstaan was. Door het loshakken kantelde de zware voet met het gevolg, dat de werkman door de wortels werd doodgedrukt. De man laat een talrijk gezin achter. In de Buitensocieteit te Zutphen is Zondagavond door de politie op heeter- daad betrapt op diefstal van een tafel kleed de bewaarder van de cellu laire gevangenis aldaar, G. W. K. Eenige opgewonden Delftsche studen ten hebben Vrijdagavond in Scala in Den Haag den boel op stelten gezet. Na steeds al luidruchtig bij hetapplau- disseeren te zijn geweest, begonnen ze tijdens het eerste nummer na de pauze hardop aanmerkingen te maken en over en weer te roepen. Een aanmaning tot stilte hielp niet, waarop door suppoos ten, portiers, den directeur en vier man politie de lawaaimakers er uit gezet werden. Zacnthandig ging dit niet, er kwamen gummistokken bij te pas, en er werd heel wat gesmeten. Een ge deelte van het publiek verliet onder dit rumoer de zaal. Door het onverwacht afgaan van een schot is Zaterdagmiddag de 27-jarige vleeschhouwer C. L. K., uit Breda, die in gezelschap van een vriend, met een motorboot op de Oude Maas ter eenden- jacht was, levensgevaarlijk verwond. i Nadat hij in 't gesticht Maasoord te Poortugaal wa3 verbonden, is hij, in zeer zorgelijken toestand, per auto naar het ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Het wrakstuk van den Schevening- schen logger SCH 384, dat door de sleepboot Rozenburg aan den Hoek van Holland is binnengesleept, is aange troffen 16 £t 17 mijlen uit den wal, Westelijk van Scheveningen. De bevindingen aan dit wrak geven grond tot het vermoeden, dat de logger overzeild of overstoomd is, aangezien de voorsteven was afgesneden. Dit sluit nochtans niet uit, dat het vaartuig om geslagen is en daarna de aanvaring kan hebben plaats gehad. Het staat thans vast, dat de tweede logger, die met man en muis is ver gaan, niet is een Maassluische met Scheveningsche bemanning, gelijk tot dusver werd vermoed, maar de logger SCH 460, reeder de heer Hubert Dirk zwager, te Scheveningen, welk vaartuig onder een Maassluischen schipper voer. Dit nu heeft in verband met 't havenen en uitgaan van den logger uit Maassluis aanleiding gegeven tot het aanvankelijk gerucht, dat 't ongeluk een Maas sluischen logger getroffen had. Voor zoover kan nagegaan worden, is de logger reeds 's middags van den storm dag vergaan, ter hoogte van het Goeree- 3che Gat. Tot de bemanning behooren drie gehuwden, vrouw en kinderen achterlatende, terwijl daartoe als z.g. buitenman behoorde een voormalig ge] meentewerkman van 's-Gravenhage. Er loopen nog andere slechte ge ruchten omtrent een logger, maar ter plaatse waar men 't weten kan, werden die geruchten onjuist verklaard. Mejuffrouw C. de Vey, geboren Tho massen, wonende 1, Vrouweslob te Vlis- singen, bericht ons hare genezing dank zij de Pink Pillen verkregen. Een betrekkelijk korte behandeling met uwe Pink Pillen, schrijft zij, is voldoende geweest om mij een uitmun tende- gezondheid weer te geven. Vóór die behandeling te doen, leed ik ernstig aan bloedarmoede, ik had verblindingen, zwakten, hoofdpijnen, pijnen in den rug, hartkloppingen en een groot gevoel van vermoeienis. Bovendien ontbrak mij de eetlust. Mijne gezondheid werd aldoor slechter en ik verkeerde reeds langen tijd in dien toestand. Ik had heel wat geneesmiddelen ingenomen zonder de verwachte verbetering te verkrijgen en ik kan verzekeren dat alleen de Pink Pillen mij hebben kunnen herstellen." Een groot aantal vrouwen worden door de bloedarmoede ondermijnd. De bloed armoede komt voor uit slapte van het bloed en gebrek er aan. In die onvol komenheid van de hoedanigheid en van de hoeveelheid van het bloed bevindt zich het uitgangspunt van ongelukkige levens vol van smarten. De ongelukkige bloedarme moet onvermijdelijk aau een menigte kwalen lijden en haar leven is een waar martelaarschap; het leven heeft voor haar geen enkele aantrekkelijkheid, want iedere dag brengt haar een nieuwe pijn. Gelooft gij dat zij lust tot leven zal hebben, die arme vrouw die voort durend door een vreemdsoortige afge matheid wordt gekweld, dat arme meisje dat door het minste werk onmatig ver moeid is en die zich altijddoor uitgeput gevoelt? Ziet gij niet het lijden op haar bleek gelaat, hoe de verandering harer trekken hare kwijning aanwijst, hoe haar pijnlijke gang en hare vermoeide houding, hoe alles een ellendigen ge zondheidstoestand bewijst. De vrouwen willen, helaas, geen aandacht wijden aan de eerste verschijnselen van zwak heid. Zij zullen zich later wel verzorgen en zij rekenen er te gemakkelijk op dat de krachten wel van zeiven zullen terug- keeren. Welk een ernstige dwaling! Hoe langzamer de kwaal komt, des te langer duurt het voor zij verdwijnt en in den tusschentijd heeft de zwakheid in het teeder vrouwelijk gestel ver woestingen aangericht die de krachtigste lichamen hevig hebben aangetast. Men moet onmiddellijk handelên. Zoodra de vrouw waarneemt dat hare krachten slechts een weinig verminde ren moet zij zich onderwerpen aan de geneeswijze met de Pink Pillen die zullen verhinderen dat haar bloed nog armer wordt. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2