De opstand in China. si zich naar 't katholieke kindertehuis en doodden daar pater Jozef en richtten een verschrikkelijk bloedbad onder de 10 tot 12-jarige kinderen aan. Deze jongens en meisjes waren kinderen van slaven, die met de grootste geldelijke offers waren vrijgekocht. Verschillende Europeanen, die tot bescherming van de beide inrichtingen waren toegesneld, boetten hun moed met den dood. De Senoessi van Bengazi hebben bij Egyptische banken een oorlogsschat van 23 millioen francs staan. Hun bezit aan vee in de provincie Bengazi wordt op 200,000 stuks geschat. gendarmerie als koninklijk commissaris en deelneming van de afgevaardigden van Kreta aan de beraadslagingen van het Grieksche parlement. Michelidakis verklaarde, dat hij het in beginsel met het voorstel eens was. j Op heel Kreta vindt het voorstel bijval. Er schijnen op Kreta belangrijke ge beurtenissen voor de deur staan. l'laalNciük üienws. Er is aanleiding om te gelooven, dat er te Peking ernstiger tijdingen uit Hankou ontvangen zijn dan die om trent het zich terugtrekken van de regeeringstroepen. Hardnekkige geruchten zij n in omloop, dat het vlaggeschip van admiraal Sat- sjeuping in den grond geboord of door de opstandelingen genomen is. Ook wordt beweerd, dat de opstande lingen meester zijn in Wangtsjou, It- sjaug en den spoorweg bij Kwangsjoei De uitslag van het gevecht bij Hankou heeft in Peking het algemeene gevoelen doen ontstaan, dat de toestand nu kritiek geworden is. Het heet, dat de opstandelingen zwaar geschut in batterij hebben gebracht in een sterke stelling in de heuvelen ten noorden van Hankou. Volgens een Zaterdag uit Peking ont vangen telegram heeft de Chineesche regeering over Kioekiang berichten uit Hankou ontvangen, die volkomen be vestigen, dat de keizerlijke troepen door het leger der opstandelingen verslagen zijn. Naar het heet, zouden dezen geen ernstigen tegenstand ontmoet hebben, daar de keizerlijke troepen wegliepen met achterlating van geschut en leger tros. De opstandelingen maakten zich hier meester van en begonnen onver wijld de ontruimde stellingen te ver sterken. De keizerlijke troepen moeten belangrijke verliezen geleden hebben. Deze tijding heeft in Peking groote sensatie teweeg gebracht en de Chi neesche regeering verkeert in groote ongerustheid. De gezanten der mogend heden te Peking zijn van meening, dat uitbreiding van den opstand over geheel zuidelijk China thans waarschijnlijk is. Een particulier telegram uit Peking meldt, dat de regeering de betalingen geschorst heeft. De revolutionnairen hebben zich van dertig millioen meester gemaakt, die aan den staat toebehooren. Tal van banken likwideeren en tal van Europeesche handelshuizen zijn failliet gegaan. Zaterdag heeft te Konstantinopel weer een groote brand gewoed. De brand brak uit in het huis van Sadyk pasja, in de wijk Euira bei. De buitengewoon ingewikkelde stratenaan leg van deze wijk, waarin o. a. 30 dood- loopende sloppen zijn, en het volslagen gebrek aan water maakten het bestrij den van het vuur bijna onmogelijk. Eerst toen uit de naburige, aan de wa terleiding aangesloten stadswijken lange slangen er heen geleid werden, kon de brandweer optreden, om den brand te beperken. Om 9 uur waren er ruim 150 huizen door de vlammen aangetast. Tegen middernacht beliep dit getal 200. Omstreeks dezen tijd was men den brand meester en om 2 uur was hij volkomen gebluscht. Van dezen brand wordt nog gemeld, dat de afgebrande stadswijken, w. o. de wij ken Emin bei, Midhad pasja en Arsasi, uitsluitend door Turken en voor het meerendeel door welgestelden bewoond waren. Konaks van rijke Turken be vonden zich hier, terwijl ook de Per zische school en een moskee een prooi der vlammen geworden zijn. Het eerste politierapport heeft ver klaard, dat de brand door onvoorzich tigheid ontstaan is. Gedurende den brand zijn meer dan 50 dieven in hechtenis genomen. In Stamboel heerschte groote opwin ding, daar gevreesd werd, dat de brand op de meer dichtbevolkte stadswijken zou overslaan. Uit Dover wordt gemeld, dat door den jongsten storm 50 a 60 jachten of kleinere schepen zijn verongelukt. De landhoofden te Dover hebben veel geleden. De diensten DoverCalais en Osten- de—Calais moesten naar Folkestone worden verlegd. Uit Athene wordt d.d. 22 dezer aan de Vossische ZeitUDg geseind: De partij van Venizelos in de Kamer van Kreta is ontbonden. Veertig van hare leden hebben zich aangesloten bij Koendoeros, zestien bij Michelidakis, den leider van de oppositie, die daardoor de meerder heid verkregen heeft en de leden van het nieuwe kleurlooze kabinet zal be noemen. In de Kamervergadering van gisteren heeft de afgevaardigde Lionakis een voorstel gedaan lot invoering van de Grieksche grondwet, afschaffing van de ministerposten, overdracht van het be stuur van het eiland aan den chef der lleusden, 25 Oct. Zaterdagmorgen .had alhier een droevig ongeval plaats. Terwijl de paaiden van een oliewagen weigerden te trekken, zou de bakker C. Swagemakers een handje mee helpen. Ongelukkig kwam hij echter met zijn voet onder het rad, waardoor de teenen zeer ernstig gekneusd werden. Dr. E. ver leende spoedig heelkundige hulp. Bij het 20 Oct. te Breda gehouden examen voor de vrije- en ordeoefeningen mocht slagen mej. C. J. de Graaf te Meau wen, leerlinge der rijksnormaalschool alhier. De heer Overeens, klerk bij de poste rijen alhier, is met ingang van 1 Januari overgeplaatst naar Amsterdam. Naar wij vernemen is de heer S. Spiero, directeur der „Heusdensche Har monie" alhier, benoemd tot leeraar aan de Sted. Muziekschool te 's-Bosch. Door de voortdurende stijging der levensbehoeften, heeft de Vereenigde Heus densche Stoomboot Maatschappij, het week geld van hare knechts tijdelijk verhoogd met 50 cent en dat van het andere perso neel met een gulden. Itnnrdwgfk. Toen Zaterdag de polderwerkers Broks en Arts, een bak door het kanaal boomden, had eerstgenoemde het buitenkansje aan zijn haak een snoek van 13 pond op te halen. Doeveren- De veehouders alhier hebben met de firma Yan den Bergh te Rotterdam gecontracteerd om tot 1 Maart de melk te leveren voor 8£ cent per liter. Drongelen- Toen het Donderdag avond reeds spoedig bekend was, dat onze geachte heer Burgemeester tot lid der Prov. Staten was verkozen, werd hem door de fanfare „Kunst en Vriendschap" uit Meeuwen, nog denzelfden avond een sere nade gebracht. Deze belangstelling werd niet onbeloond gelaten, zoodat het gezel schap ongeveer te 10 uren, zeer voldaan naar huis toe keerde. Maandagavond j.l., werd alhier een aanvang gemaakt, met het vervolg van den landbouwcursus, onder leiding van den heer Van Gooi uit Dussen. De opening ge schiedde door den burgemeester, die èn den leeraar èu de leerlingen een hartelijk welkom toeriep. Aanwezig waren 22 leer lingen. *<jleertrui«Ienl»ers;. Door den Raad dezer gemeente is in zijn vergadering van 20 October 1.1. o. m. besloten het adres tot overbrugging van de Bergsche Maas bij Keizersveer te steunen; te benoemen tot onderwijzer voor het herhalingsonderwijs den heer A. B. A. Schoenmakers, onderwijzer alhier (wonende te R'veer), en afwijzend te beschikken op het verzoek van de Afd. Langstraat van den Nederl. Bond van Onder wij zers om de jaarwedden der onderwijzers in deze gemeente te verhoogen. Bij Kon. besluit van 18 Oct. 1911 is met ingang van 1 Nov. a s. de heer J. F. Blacquière alhier benoemd tot hoofdmachi nist bij de Rijks- electrische bemalings inrichtingen van de Bergsche Maas (te Dussen). Van een in aanbouw zijnd huis, alhier, werd door een windvlaag de geheele achtergevel, die den vorigen dag pas was gereed gekomen, tegen den grond gesmakt. Gelukkig was er niemand aan wezig. RHerpt- De laatste dagen worden door veehouders uit de heidestreken duizenden kilo's mangelwortelen opgekocht voor voeder in den a.s. winter. Men besteedt f 10,50 per 1000 kilo's. De stroopfabrikanten besteden tot heden f10,Voorwaar prijzen die zeer hoog zijn en misschien tot heden voor dit product nooit zijn besteed. Den landbouwer C. N. alhier, trof het ongeluk, dat een zijner werkpaarden plot seling doodbleef. Daar het niet was ver zekerd is het een schadepostje. Nederhemert- (Noordzijde). De opbrengst der suikerbieten valt niet tegen. Men schat deze 15 20 pet. meer dan het vorig jaar. Gemiddeld leveren de bieten f 55 per hont. Buitengewoon vroeg zijn reeds de denen of wilde zwanen aangekomen. Vrijdag zag men van deze winterboden reeds enkele exemplaren op de Maas zwemmen. Zou dit met de groote vluchten wilde ganzen, die reeds gezien zijn, een teeken van een vroegen en strengen winter zijn? Raamildonk. Zaterdagavond zeilde schipper A. Olieslagers nabij de Dongebrug zijn diep met pulp geladen aak vol. Het scheepje zonk onmiddellijk en O. zou stellig verdronken zijn, ware hij niet door H. de Borst met een roeibootje gered. De lading was bestemd voor de heeren J. Schoenma kers en P. Knaap alhier. Aan hen, die hunne konijnen- en haneboutjes liever zelf opeten, komen wij even mededeelen, dat bij den heer Mara, van Dongen N.zn. een drietal konijnen en bij mej. de wed. J. van Dongen, een flinke haan gestolen zijn. Raamsdonksveer. De leden der bakkersvereeniging hebben besloten, gezamenlijk de nogal aanzienlijke kosten te dragen van een proces, d&t de heer J. E in zijne qualiteit van voorzitter van ge noemde vereeniging, tegen den heer J. S. heeft gevoerd. Staande op de waag alhier, werd het paard van landbouwer Krols, eensklaps schrikachtig en begon hevig te slaan, waar door aanmerkelijke schade aan tuig en kar werd toegebracht. De heer K. bleef gelukkig ongedeerd. Door achteruit te loopen, stortte paard en kar van den heer H. van Laarhoven Azn. alhier, in de haven. De heer v. L. sprong nog bijtijds op een in de haven liggend schip en redde zoo zijn leven. De kar werd zwaar beschadigd, en het paard liep groote wonden op. Mprtliig, In de vorige week zijn uit den tuin bij den heer de J. de nog aan de boomen hangende fijne hand peren gestolen. Door het verbreken van de tuinpoort achter de hove wist(en) de dader(s) zich toegang tot den tuin te verschaffen. J.l. Vrijdag verloor de knecht van den heer Rous, meubelhandelaar te Kaats heuvel, van zijn hondenkar een witten zak, inhoudende een partij riemen en een wollen dekkleed. Heden is het verlorene nog niet terecht. Toen Vrijdagavond de schoenmaker R. van zijn werk huiswaarts keerde, werd hij nabij de Koesteeg door een persoon aangevallen, die hem enkele flinke klappen toediende. Waalwijk. In de vergadering van den Gemeenteraad van Vrijdag 1.1. kwam in behandeling een verzoek van den heer Van Liempt, om als secretaris der gemeente eervol ontslag te mogen erlangen. De voor zitter deelde namens het Dag. bestuur mede dat de secretaris gedurende 40 jaren zijne diensten aan de gemeente heeft verleend en hem op zijn hoogen leeftijd een tijd van rust toekomt, zoodat hij voorstelt de aanvrage op de meest eervolle wijze te ver- leenen en den aftredenden secretaris een j aarlij kssh pensioen te verzekeren van f866, ingaande met 1 Januari a.s., terwijl hetB. en W. aangenaam zal zijn indien de Raad zijn zoon, den heer M. A. J. van Liempt, thans le ambt. ter secretarie, tot diens op volger zal benoemen. Dit voorstel werd met bravo's van de zijde der vergadering begroet, waarna de heer Klijberg, namens den Raad er nog een woord van hulde en dank aan toevoegde. Thans werd aan de orde gesteld de benoe ming van een secretaris, waarvoor een 10-tal sollicitanten waren opgekomen, waaruit de volgende voordracht door B. en W. was opgemaakt le cand. M. A. J. v. Liempt te Waalwijk, 2e M. A. H. v. Hooff te Vlijmen, waarna met algemeene stemmen de heer M. A. J. van Liempt als secretaris werd benoemd. Waspik- Deze week werd alhier in tegenwoordigheid van verschillende autori teiten, de landbouwcursus geopend. De les sen zullen worden gegeven door den heer Meerkerk uit Dordrecht. De cursus zal door een 25-tal leerlingen worden gevolgd. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de verschillende markten was grooter dan de vorige weken, terwijl de prijzen ongeveer dezelfde bleven. Men besteedde de volgende prijzen: Melkkoeien f 140 f 245, neurende f 160 k f 230, guste f 135 a f 230, pinken f 60 f 108, kalveren f 12 f25, biggen f f drachtige zeugen f 54 a f 67, drachtige gelten f 40 f 52, schot telingen f 18 f 24, vette varkens 54 Ü56 ct., voor uitvoer 51 a 54 ct., vette kalveren 56 59 ct. per KGgewicht na slachting, vette schapen f 18 f 28, luxe-paarden f 550 k f 660, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 k f 450, 2e kwaliteit f 250 k f 350, twee-en-een-halfjarige f 150 f 325, ander- halfjarige f si f per stuk. Kerknieuws. Werkendam- Hedenavond te 7 uur, hoopt in de Geref. Kerk op te treden, de Weleerw.heer Goris, predikant, te Overschie. Meeuwen. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier, is met groote meerder heid van stemmen gekozen C. Burghout, die de benoeming heeft aangenomen. Mederhcnicrt (Zuidzijde). Trots hevigen regen en stormwind, waren Zondag middag veel belangstellenden ook van elders gekomen, om het alscheid van ds. Panne bakker bij te wonen. Z.Eerw. sprak naar aanleiding van 1 Petrus 1: 24 en 25. De kerk was eivol en zelfs in het koor zochten velen nog een plaatsje te bekomen. Na af loop der predicatie hield de consulent ds. Ten Bokkel Huinink van Well, een tref fende aanspraak tot den scheidenden leeraar en zong de gemeente Z.Eerw. een zegenbede psalm 121, laatste vers toe. Uiiimenland. Uit Zeeland schrijft men aan de N. R. Ct.: Men hooit te Rilland-Bath en te Krabbendijke met groote ontevreden heid, vooral door de betrokken polder besturen, grondeigenaars en pachters, spreken over een maatregel, door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen genomen met betrekking tot de depóts van sehutbalken bij de doorsnijdingen van de binnendijken van den Stroodorpepolder, eeD kleine polder van 42 H.A. onder de gemeente Krab bendijke, en dat met recht. De zeedijk van dezen polder heeft door den storm van 30 September veel geleden. De kruin is op sommige plaat sen over een lengte van ongeveer 4300 meter en ter hoogte van 1 J/s meter weg geslagen. Er wordt met kracht gewerkt, om den dijk te herstellen; toch levert deze polder nog steeds gevaar op. Bij Noordelijken of Noordwestelijken storm en hoogen vloed overstroomt deze polder zeker. Ook na de herstelling van den dijk zal dit nog den geheelen winter een gevaarlijk punt blijven. Nu zijn er in den dijk tusschen den J Stroodorpepolder en deD Reigersberg- schen polder en ook in dien tusschen den Stroodorpepolder en den Oostpolder ten behoeve van den spoorweg door snijdingen gemaakt. Bij die doorsnij dingen zijn depóts voor sehutbalken aangebracht. Als die sehutbalken tijdig worden gebracht in de daarvoor gemaakte sleu ven, zal het bij een overstrooming van den Stroodorpepolder mogelijk zijn, de ramp te beperken tot een oppervlakte van 42 H.A., en de groote Reigersberg- sche polder met het dorp Rilland, de Oostpolder, de Nieuw-Krabbendijkepol- der met het dorp Krabbendijke kunnen beschermd worden. De Staatsspoorweg heeft echter nu maatregelen getroffen, die het spoedige inbrengen van de sehutbalken in die doorsnijdingen zeer bemoeilijken, door die balken te verbinden meteen ketting, gesloten met een slot, waarvan de beide sleutels op het station Krabbendijke dat ongeveer 20 minuten gaans van de plaats is verwijderd, en haar ambtena ren en beambten op te dragen, streng de hand te houdeu aan de beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, van het jaar 1867, inzake het openen en dichten van de doorsnij dingen. De to passing van deze, steeds geheel in het vergeetboek geraakte voorschrif ten is onmogelijk, zoodat die dan ook nog nimmer gevordeid is. Bij een eventueele doorbraak van de dijken zouden duizenden H.A. vrucht baar bouwland met belangrijke dorpen reeds lang zijn ondergeloopen, voor men die sehutbalken, indien men deze voor schriften moet opvolgen, kon inbrengen beide keeren, 12 Maart 1906 en 30 Sep tember 1911, dat dit noodig geweest zou zijn, was ook alle telegrafische ver binding verbroken. De verontwaardiging over deze maat regelen, door den .Staatsspoorweg ge nomen, juist ten aanzien van de door snijding van twee binnendijken van een kleinen polder, waar\ an de zeedijk thans heel zwak staat, is groot. Stellig zijn er groote belangen be trokken bij een ongestoord verkeer over de Zeeuwsche lijn, met haar belang rijke internationale verbinding, maar daaraan mogen toch niet ruim 1500 H.A. vruchtbaar land en twee dorpen opge offerd worden, als door het nemen van tijdige maatregelen een ramp kan be perkt worden tot een oppervlakte van 42 H.A. Tegen de doorsnijding van bedoelde dijken is indertijd krachtig geprotesteerd. Het vorige geslacht heeft terecht in gezien, dat als de dijken van de twee kleine polders (Stroodorpe en Oost), die te klein zijn om krachtige zeedijken te kunnen maken en te onderhouden, mochten bezwijken, bij de doorsnijding van de binnendijken de ramp niet te overzien zou zijn. De maatregel, door de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen genomen met betrekking tot twee pun ten, waarop thans veler aandacht ge vestigd is (bij andere depots van sehut balken ontbreken ketting en slot), zal misschien wel aanleiding geven, dat er betere toestanden ontstaan. Met den celwagen werd Vrijdagna middag een gevangene van het huis van bewaring te Amsterdam naar het Wees- perpoortstation vervoerd om naar U trecht getransporteerd te worden. Toen de rijks veldwachters aan het station den wagen openden om den man naar den gereed- staanden trein te brengen, zagen zij tot hun verbazing, dat de arrestant zich geheel ontkleed had. Deze had dit ge daan om wat vertraging in zijn transport te brengen. Hij dacht n.l., dat hem wel tijd gegund zou worden om zich weer te kleeden en dat, als hij gereed was met zijn toilet, de trein inmiddels ver trokken zou zijn. Er zat dan misschien een uurtje wachten op, wat een niet onaangename afwisseling bij een lange gevangenisstraf is. Echter kwam 't an ders uit, dan de gevangene gedacht had. Een der rijksveldwachters kwam op de gedachte een grooten zak te halen. Hij deed dien zak den man over het hoofd en lichaam en bracht hem zoo naar den trein, die nog juist bijtijds bereikt werd. De kleeren werden natuurlijk ook mee genomen en onderweg was er ruim schoots tijd om alles weer aan te trekken. De kantonrechter te Amsterdam heeft Maandag, voor het eerst uitspraak doende in een zaak van overtreding van de verordening op de winkelsluiting, deze verordening niet-verbindend verklaard, en derhalve den beklaagde, een depot houder van de sigaren- en tabaksfabriek der firma Hilien te Delft, ontslagen van rechtsvervolging. Het vonnis berust op de volgende overwegingen dat, ingevolge art. 135 der gemeente wet, de gemeenteraad alleen betreffende de huishouding der gemeente verorde ningen mag maken dat de verordening, waarom het hier gaat, blijkens hare geschiedenis geen andere strekking heeft dan om aan de winkelbedienden en klein-winkeliers, door het verkorten van hun arbeidsdag, een meer menschwaardig bestaan te verschaffen dat deze verordening derhalve alleen in het belang van een betrekkelijk klein aantal Amsterdamsche ingezetenen in het leven is geroepen; dat zulks nog temeer blijkt uit de artikelen 5 en 6 dier verordening, waarin uitsluitend in het belang der gewone klein-winkeliers het recht van anderen om te verkoopen of te leveren en te venten beperkt wordt; dat uit dit alles volgt, dat meerge melde verordening met de huishouding van Amsterdam niets te maken heeft. Het feit, den beklaagde ten laste gelegd, wordt wèl wettig en overtuigend bewezen, doch niet strafbaar verklaard. De ambtenaar van het O. M. heeft medegedeeld, dat hij van dit vonnis in appèl gaat. Deze uitspraak heeft in het kamp der. tegenstanders groote vreugde verwekt, eene vreugde, waaraan verscheidenen uiting gaven, door het uitsteken der vlaggen. O. a. wapperde het dundoek van de huizen der vier verbonden tegen standers der verordening: de twee siga renwinkeliers, den spekslager en den winkelier in chocolade en suikerwaren in de Amstelstraat, die te zamen het bolwerk van het verzet vormen. De sigarenfirma Hilien, wier depothouder in de Raadhuisstraat van rechtsver volging ontslagen werd, had in verband met die rechterlijke beslissing aan al hare depothouders daar ter stede last gegeven de winkels als van ouds open te houden. Tegen alle depothouders, ook tegen dengene, die van rechtsvervolging ontslagen werd, heeft de politie daarop proces verbaal opgemaakt en een gelijk lot trof andere winkeliers, die na negen uur open bleven. De houder van een palingwinkel in de Reguliersbreestraat werd voor de 25ste maal sedert het inwerking treden der verordening „be keurd". Toch was het getal nieuwe overtre dingen niet zoo groot, als sommigen schijnen verwacht te hebben. De meeste winkeliers sloten. De kantonrechter te Amsterdam, mr. A. J. Carsten, heeft Dinsdag, uitspraak doende inzake twee overtredingen van de verordening op de winkelsluiting, in tegenstelling met zijn ambtgenoot mr. Höfelt, deze verordening wel ver bindend verklaard, en mitsdien de be klaagden (in de eene zaak den bakker L., in de andere zaak een depóthouder aan den Weteringschans van de sigaren- en tabaksfabiiek firma Hilien) veroor deeld tot een geldboete van f 0,50, bij niet betaling te vervangen door 1 dag hechtenis. Maandagmiddag is te Wolphaartsdijk, in Zeeland, de te Dordrecht thuis be- hoorende sleepboot „Zeeland", van den sleepdienst firma W. T. Hoogenboezem, omgeslagen, waarbij twee der opvaren den zijn om het leven gekomen. Door den storm van Zaterdag 30 Sep tember waren twee der zoogenaamde spoorbooten van den dienst Middel burgZierikzee gestrand. De No. 2 raakte in de Zandkreek aan de Zuid- Bevelandsche kust aan den grond, de No. 1 geraakte op den steiger te Wol phaartsdijk. De firma Hoogenboezem zou de booten vlot brengen en daartoe bevonden zich ter plaatse de beide sleep- booten Zeeland en Prinses Juliana. Zondag slaagde men er in No. 2 af te brengen, waarop deze boot naar Middel burg kon worden gesleept. Maandag kwam de No. 1 aan de beurt. Bij de pogingen om de boot van den steiger af te trekken, is de Zeeland omgeslagen en gezonken. Aan boord bevonden zich kapitein, stuurman, machinist en stoker; de eerste drie behooren te Dordrecht thuis; de laatste is uit Bezooijen (N.-B.) afkomstig. Twee leden der equipage konden zich zwemmende redden, de beide anderen worden vermist. Omtrent het ongeluk te Wolfaartsdijk meldt men nader, dat zijn verdronken de stuurman en de stoker van de ge zonken sleepboot. De machinist, die gered werd, had zich ruim 3 uur in een kleine ruimte boven water weten te houden. De verdronken stoker had, volgens verklaring van den machinist, ook nog twee uur na het omslaan van de sleepboot geleefd. Te Stein (L.) is Zondagnacht het huis van den veldwachter afgebrand. Men denkt aau moedwilligheid. Maandagmiddag te 1 uur heeft zekere K., uit de Langstraat te Arnhem, drie schoten met scherp gelost op zijn meisje D. H., evenwel zonder haar te treffen. Hij ging op den loop en werd later in het Broek aangehouden, nadat hij nog twee revolverschoten op de hem ver volgende politie had gelost. De spoorbrug te Hedel (in de lijn UtrechtDen Bosch) is Zondagnacht verzakt, waardoor er groote stoornis is in het verkeer. Dezer dagen logeerden te Oudenbosch in het volkslogement De reizende Man", van J. Freij kers, een man en een vrouw, J. Enweis en C. Cornet, met twee kin-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2