bezetting wordt gelegd in Aingalakka en andtre plaatsen in Middel Afrika. In gezaghebbende TurKsehe kringen voelt men veel voor dit plan..Want al is er voorloopig bij de Franschen weinig neiging tot een opdringen in Middel Afrika, er kunnen toch ten gevolge van het oprukken van de Franschen naar Ennedi dagelijks aan de grenzen van Borkoe botsingen met Turken en Se- noessi voorkomen. Turkije zou dan zijn eigen gebied en den Islam niet alleen tegen Italië, maar ook tegen Frankrijk verdedigen. Uit Tunis wordt bericht dat de Ita lianen en Arabieren, ook van de ter rassen van hun huizen, op elkander vuurden, zoodat de troepen en de politie niet tusschenbeide konden komen. Ongeveer 1000 Italiaansche gewapen- den staan voor het Italiaansche con sulaat, om het tegen mogelijke aanvallen der Arabieren te verdedigen. Te Laval (Mayenne, Frankrijk) heeft zich een afgrijselijke misdaad afgespeeld, gepleegd door een man, die een achtens waardig verleden achter zich had en ook een gelukkig echtgenoot scheen te zijn. Een ambtenaar, Fouquet, heefter zijn vrouw en kind vermoord en daarna ook zijn hond afgemaakt, opdat deze door zijn blaffen niet de aandacht van de buren zou trekken. Men vermoedt dat Fouquet zich over werkt had. Ook onregelmatigheden van geldelijken aard zijn echter ontdekt; Fouquet was nl. ambtenaar bij de be lastingen. Een onderzoek daarnaar wordt nog ingesteld. Intusschen is de dader nog zoek. Plaatselijk MieuwH. Heusden, 11 Nov. Weer zijn de Woudrichemsche visschers ter houtingvangst alhier aangekomen. Ieder jaar worden er minder van deze heerlijke zeevischjes bemachtigd. Geen wonder dan ook dat de prijs verbazend hoog is, terwijl men vroeger slechts 8 a 10 cent voor een flinken houting betaalde. Bij de op Donderdag 1.1. gehouden verkoop van vierjarig hout, toebehoorende aan de Godshuizen alhier, werden hoogere prijzen besteed dan in 1907 en wel in totaal f 2659, tegen f 1781 vóór 4 jaar. Werkendam. Met genoegen kun nen we melden, dat de heer M. J. Mussert, alhier, benoemd is tot hoofd der school te Houwere bij Makkum. 28 dezer, hoopt de Weleerw. heer J. J. van Noort van Amsterdam, alhier op te treden, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de j. v. „Andreas". A liilkerk. Donderdagmiddag kreeg J. Bax alhier een ernstig ongeluk in de papierfabriek aan het Keizersveer. Genoemde B. kreeg een zware rol papier op zijn borst. De geneesheer constateerde dat zijn borst been gebroken was. HBesoff en. Woensdagnacht omstreeks 1 uur brak er brand uit in de bakkerij van den heer De Jong alhier. Door het geblaf van den hond werd een buur, de heer Jos. Zeegers gewekt. Door het krachtig optreden van laatstgenoemde en zijn knecht werd de brand in zijn voortgang gestuit, zoodat het alleen bleef bij het gedeeltelijk uitbranden der bakkerij. Dinsdag vierde Jan van den Houdt zijn gouden jubileum als lid van het schut tersgild „St. Crispijn en Crispinianus". Ter eere van den jubilaris werd er des avonds in 't café van den heer C. van Dongen een feestje gegeven, waarbij hem een ruststoel werd aangeboden. Aantal inlagen in de rijkspostspaar bank te Besoijen gedurende de maand Oct. 64, tot een bedrag van f 780,87. Aantal terugbetalingen 29, tot een bedrag van f 1538.55. Capelle. Bij de op Woensdag 8 Nov. j.l. alhier gehouden markt was geen enkel «tuk vee aangevoerd. J.l. Dinsdag struikelde het paard van den bakker A. Dekker te den Loonschendijk, in de kom alhier, zoodat het met den brood- kar tegen den grond viel, waardoor het brood over de straat rolde en niets meer verkoopbaar was. Bovendien was het paar dentuig nog op enkele plaatsen gebroken. Een leelijk schadepostje dus voor den eigenaar. Naar het te bouwen landhuis voor rekening van den heer P. L. F Treffers alhier, werd ingeschreven door 10 personen, waarvan laagste inschrijver was de heer C. Michaël te Vrij hoe ven-Cappel, voor de som van f 4498. Naar we echter vernemen is het werk niet gegund. Gameren. De gemengde zangver- eeninging „Aurora" gaf j.l. Maandag eene uitstekend geslaagde uitvoering iu het muzieklokaal in de openb. school. Keurig werd er gezongenden direkteur den Heer H. K. W. v. d. Brugge, komt alle eer toe voor de uitstekende leiding en voor schoone vorderingen, welke dit koor telkens maakt. Ook de voordrachten welke in de pauze werden voorgedragen deden de hoor ders in lachen uitbarsten. Niettegenstaande het weder alles behalve uitlokkend was had het koor het genoegen hun ingespannen werk voor een stampvolle zaal te mogen uitvoeren. We hopen dat „Aurora" dezen winter ons nog eens op zulk een gezellig avondje onthaalt. 's-Gravemoer. De in deze ge meente, door mej. D. J. van Herwerden gehouden collecte ter leniging van de ge leden storm- en waterschade in Zeeland, heeft ongeveer f 70 opgebracht. Het bedrag is door den heer burgemeester opgezonden aan den penningmeester van het prov. watersnood-comité in Zeeland te Middel burg. Na bevorens volgens oud gebruik door het luiden der torenklok te zijn aan gekondigd, is Dinsdagmiddag de nieuwe, algemeene politieverordening afgekondigd en ter puië van het gemeentehuis aange plakt. De inwerkingtreding dezer verorde ning is bepaald op 15 November a.s. Dat luiden der torenklok gaf evenwel eenige consternatie, want men vroeg zich af, wie er begraven werd, of waar de brand was. Toch is hiermede het doel de aan kondiging van een nieuwe wet, waarnaar we in het vervolg te leven hebben ten volle bereikt. Klerpt. Er gaat tegenwoordig bijna geen dag om of de landbouwers krijgen bezoek van heiboeren om voederpeeën te koopen, daar dit gewas in de heistreken dit jaar zoo goed als geheel is mislukt. Men betaalt thans f 11 per 1000 K.g., een prijs, die niemand herinnert dat ooit voor dit product is betaald. Bij dezen prijs brengen de voederpeeën dit jaar van f 85 tot f100 per hont op. üederhemert, (Noordzijde.) Bij het laden van bieten, viel Woensdag de 15-jarige G. v. Aalst in de Maas. De jongen, door den schrik bevangen, was reeds in zinkenden toestand, toen de weger B. v. Ooijen te hulp snelde en den knaap op het droge wist te brengen. (Zuidzijde.) Dat de houtprijzen nog hoog zijn, bewijst de openbare inschrijving van 40 canada-boomen, staande aan de Noordzijde van het kasteel alhier. Deze in schrijving bracht ruim f3000 op. De boomen zijn kern-gezond en hebben een flinke dikte. ftieuwendfjk. Ook hier heeft de vlekziekte haar intrede gedaan. Dezer dagen is bij M. v. M. en J. H. een vet varken aan deze ziekte bezweken. In ?t gezin van D. Wijnans alhier, doet zich 'n geval voor van roodvonk. Voor 25 jaar trouwen dienst als op zichter op den polder „Jannazand", kreeg T. v. d. Stelt, van zijn rentmeester een gouden horloge met ketting en zijn echtge- een psalmboek met gouden slot cadeau. S»Ieeuw|jk. Onze dorpsgenoot de heer G. Kraaijenbrink, heeft Dinsdag j.l. met gunstig gevolg examen afgelegd voor assistent bij den buitendienst van den H. IJ. S. M. Sprang, Dinsdagavond vond in het Gereformeerd kerkgebouw de reeds aange kondigde openbare vergadering van den ring „Langstraat" van jongelings-vereeni- gingen op G. G. plaats. Alle aangeslotene vereenigingen waren door haar afgevaardigde vertegenwoordigd. Te ruim 6 uur opende haar voorzitter, de heer A. den Broeder van Genderen deze bijeenkomst. Naar aan leiding van Prediker 12 hield zijn Edel Achtbare een korte openingsrede, waarbij hij de vereenigingen opwekte in deze winter- catnpagne flink aan te pakken. Hierna werd het woord gegeven aan een lid van de j. v. van 's-Grevelduin-Capelle, die als onderwerp ter bespreking inleide „de jonge- lings-vereeniging en de kerk". Bij de be handeling ontwikkelde spr. een tweetal ge dachten. Ten le: „in welke verhouding staat de jongelings-vereeniging tegenover de kerk" en ten 2e „in welke verhouding staat de kerk tegenover de jongelings-ver eeniging". Op deze inleiding volgde een levendige bespreking. Na 10 min. gepau- seerd te hebben, verkreeg het lid van de j. v. van Raamsdonksveer het woord, deze behandelde „het gebruik der leiddraden", waarop ook nog eenig debat volgde. Ten slotte bracht de voorzitter een woord van dank aan alle die tot welslagen van dezen avond hadden meegewerkt en sloot deze bijeenkomst met dankzegging aan den Heere. Aan de lessen van het herhalings- onderwijs, wordt in deze gemeente door 11 jongens deelgenomen. Vergelijken wij dit getal met dat van den vorigen winter daar het toen slechts 4 bedroeg dan is hierin vooruitgang te bespeuren. Tiel. Woensdag dienden, met gesloten deuren, voor het eerst voor den Kanton rechter alhier een tweetal zaken betreffende de nog niet zoo heel lang in werking ge treden wet op het onderzoek naar het vaderschap. In een dier zaken is voor den volgens de wet betitelden natuurlij ken vader opgetreden de heer W. C. Fiege Jr., rechtskundig ad viseur alhier, die op uitvoerige gronden het ingediende verzoekschrift heeft bestreden. De Kantonrechter zal 22 November a. s. uitspraak doen. Tielerwaard. De handel in prima fijn hooi en in klaverhooi is in de laatste week zeer levendig. Voor eerste kwaliteit uiterwaardsch hooi wordt besteed f 23 24, voor klaverhooi f f 18.50 f 20 per 500 K.G. Van dit laatste slinkt de voorraad sterk. Naar veldhooi is minder vraag; de prijs hiervan loopt tot f 15. Veen. Over de maand October werd ten hulpkantore alhier, ten behoeve van de Rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van f 734.50 verdeeld over 12 inlagen. Met het uithalen van kwajongens streken is men 's avonds weer druk bezig. Iedereen is daarmee minder gediend en heeft men de politie reeds hiermee in kennis gesteld. Haahvjjk. Voor een eivolle zaal gaf Maandagavond de zangvereeniging der Koninklijke Stoomschoener.fabriek A. H. v. Schijndel de eerste uitvoering in de zaal Musis Sacrum. Alle toehoorders waren ver baasd over de enorme vooruitgang van deze jeugdige zangvereeniging. Het programma wijst er dan ook op, dat er uitstekende studie gemaakt is. Van de op het programma voorkomende stukken werden vooral de volgende uitstekend gezongen: „Nimmer nacht", „Sterrennacht" en „Zoo gij mij lief wilt zijn." De heer Morrison, de heldentenor aan de Ned. Opera bracht 'tgeheele publiek in verrukking. Hij beschikt dan ook over een mooie forsche tenorstem. H'oudricliem. De firma Bax alhier, heeft wegens de duurte der levens middelen het loon van zijn gehuwd perso neel met f 0.50 per week verhoogd. BEkElilHI%KI\G. De Majoor, commandant der Ie afdeeling, 4e regiment veld-artillerie te 's Hertogen bosch, brengt ter kennis van belanghebben den, dat op den 16den November a.s. of op een der volgende dagen van die maand een schietoefening met scherp zal plaats hebben tusschen den Drunenschen of Heidijk en het Drongelsche kanaal. Het onveilige terrein, waarin het verkeer tijdens de oefening wordt gestremd, is door roode vlaggen afgezet. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar de bekendmakingen, die in de gemeen ten Drunen, Nieuwkuijk, Vlijmen, Hel voirt en Cromvoirt zijn aangeplakt. J. A. DE BRUIJN. Indceiing van lotelingen bij bereden korpsen. De Majoor Provinciale-Adjudant in Noord- Brabant, brengt het navolgende ter kennis van de lotelingen, die ingeval van inlijving ter volledige oefening, voor inlijving bij een bereden korps in aanmerking wenschen te komen le. dat zij zich daartoe vóór den 30sten November e.k., moeten aanmelden of doen opgeven bij den Burgemeester hunner ge meente; 2e. dat het aanbeveling verdient, om bij hunne aanvrage om indeeling bij een be reden korps, meer dan één korps op te geven. De Majoor voornoemd, VAN MUNSTER. Rlhanenland. Op de Jacob van Lennepkade te Amsterdam heeft een man, iD hoogst zenuwachtigen toestand, een moordaan slag gepleegd op zijn vrouw. Zij werd niet ernstig aan het hoofd verwond. Te Hasselo (Overijssel) is een 6-jarig jongetje van den timmerman Lansink in een kuil met ongebluschte kalk ge raakt. Het kind werd overdekt met brandwonden en is na een vreeselijk lijden overleden. Het roodvonk, dat te Gpudswaard reeds sedert eenige maanden heerscht, heeft de laatste weken een zeer kwaad aardig karakter aangenomen. Het sterfte cijfer dier ziekte is gestegen tot 30 pet. In Zweelo heeft een pas opgerichte dansclub van de kerkvoogden gedaan weten te krijgen, dat zij de consistorie van de Ned. Herv. Kerk als danszaal mag gebruiken Een boerentimmerman te Barneveld, zekere I). V., een schrandere gezel, die nog al trotsch is op zijn vernuft, ver telde onlangs in het dorp rond, dat hij een belangrijke verbetering had ontdekt, aan te brengen aan vliegmachines. Een dezer dagen ontving onze uitvinder een brief uit den Haag, onderteekend door Henri Wijnmalen, en waarin de schrijver mededeelde gehoord te hebben van de belangrijke uitvinding, die hij gaarne wilde koopen. Daartoe zou hij Zondag met zijn automobiel te Barne veld komen en V. moest hem maar opwachten in een aangewezen café. Natuurlijk dat V. aan de uitnoodiging gevolg gaf. Zondag zat hij den geheelen dag extra netjes aangekleed met zijn uitvinding in het genoemde café te wachten op Henri Wijnmalen, die daar echter niet verschenen is. Een zeldzaam voorkomend geval van verduistering zal eerlang ter beoordee ling van de justitie worden gebracht'. Aan de Nederlandsche fabriek van werktuigen en spoorwegmaterieel zijn een aldaar werkzame werktuigkundige en een lichtdrukker in hechtenis geno men, verdacht van het zich toeëigenen van teekeningen van constructies, o. a. voor Dieselmotoren, welke zij aan een buitenlandsche concurreerende fabriek zouden hebben verkocht. Na eerst door de politie verhoord te zijn, zijn beiden, de ingenieur-werk tuigkundige de M. en de lichtdrukker R., ter beschikking van de justitie ge steld. K. B., sedert 3 maanden met zijn vrouw te Assen in hechtenis als ver dacht van moord, elf jaar geleden ge pleegd op den timmerman Karsten te Wapserveen, is heden uit de hechtenis ontslagen. De zaak van de vrouw is naar de terechtzitting verwezen. Woensdag werd uit Rotterdam ge meld Met het stoomschip Addington, thans liggende aan boei II in de Maas, zijn hedenmiddag alhier aangebracht 7 schip breukelingen van het in het Engelsche Kanaal vergane Grieksche stoomschip Lordos Byron. Deze schipbreukelingen, aanvankelijk ten getale van 9, hebben 18 uur in een sloep in het Kanaal rondgedreven, vóór zij door de beman ning van de Addington werden opge merkt. Twee van de 9 schipbreuke lingen overleden in deze sloep en zijn buiten boord gezet. De geredden zijn de lste-officier, de 2de-officier, de 2de- machinist, de bootsman, de donkeyman en 2 matrozen. De donkeyman N. J. is na aankomst alhier door tusschenkomst van de rivier politie naar het Ziekenhuis gebracht. De man is inwendig gekwetst. De overige schipbreukelingen zijn voor loopig ondergebracht in het bureau van de rivierpolitie aan de Parkhaven. Drie andere schipbreukelingen van de Lordos Byron zijn, zooals gemeld, door het stoomschip Grotius te Amster dam binnengebracht. BurgerUlke Ntand. Heusden, van 2 tot 9 Nov. Overleden: Adriana van de Leur, 22 j.; Johannes Adrianus Kuijpers. Werkendam, van 3 tot 9 Nov. Getrouwd: C. B. Klop, 26 j. en J. A. Geensen, 20 j. Geboren: Jannigje, d. v. D. Verheij en N. C. L. Hoogendoorn. Overleden Kundra Johanna Bak ker, 75 j., wed. v. M. v. d. Schuit. Vertrokken naar: Oude-Pekela, T. Rispens en gezin Woudrichem, W. M. van der Weele. Ingekomen van: 's-Gravenzande, G. H. Bolier en vrouw Hardinxveld, D. B. Vouhoren en gezin en W. H. Baan. Dewerken en Sleeuwijk, van 3 tot 9 Nov. Geboren: Bastiana Geertje, d. v. A. H. Versluis en M. Schaddelee. Vertrokken naar 's Gravenhage: A. H. Bras; Helder, J. A. Bakker. Geertruidenberg, van 16 tot 31 Oct. Ondertrouwd: Sybrandus J. Palm, 33 j. en Johanna H. Geurs, 30 j. Getrouwd: O. v. d. Woude, 26 j. en C. P. B. J. C. Mollenberg, 23 jM. H. Perdaems, 29 j. en C. Tak, 27 j. Overleden: Maria Joh. Matthée, 8 m.Lambertus G. Reijpert, lj.; Johanna M. O. Joosen, 2 m.; WilhelminaG. van Beek, 5 m.;SusannaJ. M. Logmans, 2j. Ingekomen van Lemsterland,T. Rou- keroa; Amsterdam, Ch. P. v. d. Ploeg; 's-Bosch, A. Vervlossen Made c. a.,L. H. Goossens: Raamsdonk, P. Pruijssers en gezin; St. Gilles (België) S, Hermes; Tilburg, P. Schepens en gezin's-Bosch, Joh. Spierings. Vertrokken naar: Breda, C. P. B. J. C. Mollenberg; Utrecht, H. F. H. C. C. von Freijtag Drabbe en gezinAlmkerk, Th. Kuijs en echtg.; Nieuw Vosmeer, C. Tak; Dordrecht J. H. C. Smeltzer. Wijk en Aalburg, van 1 tot 31 Oct. Ondertrouwd R. G. J. van Kranen, 44 j. en G. Sodderland, 31 j.H. Nieuw- poort, 33 j. en W. Boender, 24 j. Geboren Adriana Dirkje, d. v. K. Bouman en M. BokAdriana, d. v. L. v. Veen en J. Bouman Arie Marius, z. v. A. Bouman en A. Honings Arie z. v. B de Waal. Overleden: P. Poorter, 76 j.J. de Waal, 82 j.A. M. Bouman, 1 d. Pouderoijen, over de maand Oct. Geboren: Gijsbertje, d. v. C. v. Bal- legooijen en J. KlopJenneke Cornelia, d. v. B. Haasakker en H. M. Bok Hendrik Adrianus, z. v. K. v. Zanten en D. v. Anrooij. Overleden: J. A. van Ballegóoijen, 21 uren. Gameren, over de maand Oct. Getrouwd: W- v. Zomeren, 31 j. en A. v. Maren, 27 j. Geboren: Metje Gijsbertje, d. v. L. v. Brakel en G. v. Lopik; Gijsbertje, d. v. L. J. Kreling en M. v. Tuijl; Janna Wilhelmina, d. v. M. v. Brakel en A. Blanken. Overleden OornelisSchreuders, 62 j.; Arnolda Josina van Hemert, 61 j., echtg. v. D. A. v. d. Oever; Antonie Elisa van Krieken, 57 j., echtg. v. A. Holewijn; Roelof van den Oever, 73 j., wed. v. F. Schreuder; Teunis Martinus van Alphen, 7 w.; Adriana Hendrika Verbeek, 78 j., wed. v. M. v. d. Stam; Peter van den Heuvel, 64 j echtg. v. J. D. Timmer; Johanna Hol, 2 j. Brakel, over de maand Oct. Geboren: Cornelis, z. v. A. de Vries en N. Vernooij Jan Arie, z. v. D. Erm- strang en A. v. Veen; Bart, z. v. A. Pelle en M. Keppel; Anneke Engeltje, d. v. M. Versteeg en J. van Hemert. Overleden: G. R. v. d. Linden, 9 m. Capelle, over de maand Oct. Ondertrouwd: J. de Roon en O. v. Dongen. Getrouwd: H. Sprangers, 34 j. en J. Hommel, 27 j. Geboren: Matthijs, z. v. A. Waarts en M. Waarts; Dirkje Johanna, d. v. G. Vos en D. J. v. Suijlekom; Antonie, d. v. A. A. van Peer; Jan Marinus, z. v. A. Hommel en A. A. Zwart; Corne lis, z. v. A. L. v. d. Schans en A. Christ; Cornelis, z. v. J. Heijblom en C. Priest; Maarten Frederik Willem, z. v. P. M. de Visser en J. A. v. SuilekomJohannes, z. v. N. Rosenbrand en P. de Jong; Levenloos kind van C. van Zeist en J. Verduin. Overleden: C. Rijken, 74 j.; W. Oerlemans, 18 j.; P. Kluijtenaar, 4 m.; P. W. Roomer, 61 j. Ingekomen van: Sprang, P. C. v. d. Heuvel, D. Braspenning. Vertrokken naar: Rotterdam, H. J. Taktor; Hoorn, A Kerst; Vrijh.-Cappel, A. v. d. Schans en gezin; Sprang, M. Timmermans, G. M. van den Schans; Loon-op-zand, H J. van Dommelen, J. v. Diemen; Besoijen, M. Glavimans; Maasbree, G. de Jong; Raamsdonk, A. Sulsters; Waspik, J. Hommel en kind; Amersfoort, J. Versteeg. ^aubestetfiusen. De genie heeft te Amsterdam o. m. aan besteed bestekken 181 en 182: het maken van bomvrije gebouwen met toebehooren in de forten aan den Nekkerweg en bij Spijkerboor Raming f 364,350. Ingekomen 9 biljetten. Minste inschrijver N. Blanken voort, Haarlem, f 421,610. Rechlzakeo. kantongerecht neusden. Uitspraak van Strafz. dd. 9 November. Overtr. trekhonden wet (kar niet voor zien van steunsels, toen de hond in rust stond, en een drinkbak): J. de Waal, Aalburg, 2 X f 0.50 of 2 X 1 d. Idem, aangespannen hond zonder muilkorf: J. Roza, Wijk, G. Versteeg, Aalburg, en J. E/eleens, Andel, ont slagen van rechtsvervolging. Overtr. motor- en rijwielwet: H. Bran derhorst, Eethen, f 3 of 2 d.; D. de Graaf, Andel, f 2 of 2 d. Overtr. wapenwet: O. de Ruiter, Alm kerk, f 25 of 10 d. Overtr. visscherijwet: J. Pellikaan, Woudrichem, 4 X f 1.50 of 4 X 2 d.; W. Vink, Almkerk, f 10 of 10 d. In dronkenschap de openbare orde verstorenG. Keetels, Haarsteeg, f 5 of 3 d. Openb. dronkenschap: Th. Vetjens, Dussen, f 3 of 2 d. Verzet tegen een verstekvonnis d.d. 1 Juni 1911: S. Verbeek, Veen, ver vallenverklaring tegen gedaan verzet. Overtr. leerplichtwet: J. Groeneveld, Werkendam, f 3 of 3 d. Trekdier onbeheerd laten staan op den openbaren weg: H. P. Clement, Veen, f 5 of 5 d. Loopen op een anders grond, waar van de toegang verboden was: B. Ko- nings, Werkendam, G. Ippel, DeWerken ca., en G. van Masbergen, Rijswijk, ieder f 5 of 3 d.; M. Schoon, DeWerken c.a., 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd. Overtr. wet op de besmettelijke vee ziekte: J. van den Heuvel, Genderen, en W. J. de Roon, Werkendam, vrij spraak met bevel tot teruggave van het gestorte bedrag der in beslag genomen runderen; J. Frederiks, Werkendam, fl of 1 d., zonder verbeurdverklaring van het gestorte bedrag van het in Beslag genomen rund. PREDIKBEIIRTEM, 12 November. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Dankuur voor de oogst. Geref. Jkerk A, vm. 9.30 u. lezen en nm. 6 u. ds. Goedbloed van Nieuwendijk. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. geen opgaaf. ds. Dierkens. Doopsbediening. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Yan Leeuwen uit 's Gravemoer. Babiloniënbroek. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk,"vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 5,30 u. ds. Plaatsman van Hooge-Zwaluwe. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 2.30 u. ds. G. v. d. Zande. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. De Majoor voornoemd Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9.30 u. geen dienst en nm. 2u. ds. Montfrans uit Bruchem. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. üavelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.— en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, geef opgaaf. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloménbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 10 ds. Dierkens en nm. 2 u. Doeveren, nm. 2 u. ds. Hermanides uit Drunen, vm. 9.30 u. ds. Van der Hofif. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 7.u. ds. Dekker, vm. H. A., nm. Nabetrachting. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaal nm. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen en nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2