fouvereiniteit van den Sultan, door Griekenland worden bestuurd. Ten ge volge van deze bepaling is ook de anti- Grieksche boycot opgehouden. Een consortium, dat over ruim geld besch'kt, wil in Denemarken een nieuwe groote haven aanleggen. Het heeft daar toe de haven van Rödvig op de oost kust van Seeland gekocht en zal die voor het nieuwe verkeer inrichten. Deze haven heeft ook voor, dat zij den ge- heelen winter ijsvrij blijft. Volgens de Berlingske Tidende zal die haven voor den Deenschen handel, met name op de Oostzee, van groote beteekenis kun nen worden. In de zitting der Rijksdoema beant woordde de minister-president de inter- pellatiën over den mislukten oogst in Rusland en stelde hij vast dat het daar door getroffen gebied zich uitstrekt over twintig gouvernementen. Van de be volking van I2V2 millioen zielen ver- keeren er 8 millioen in nooddruftige omstandigheden. Om hulp te verleenen is 120 millioen roebels noodig, waarvan de helft reeds is toegezonden. Deze gelden dienen voor den aankoop van zaaigraan en koren voor veevoeder, voor openbare werken, de oprichting van spijskokerijen en geneeskundige hulp. De commissie voor buitenl. zaken uit de Fransche Kamer heeft den Franschen bisschop van den Congo, mgr. Augouard, gehoord over de beteekenis van het grondgebied, dat Frankrijk aan Duitsch- land afstaat. De bisschop deelde uit voerige bijzonderheden mede over de zeden en gewoonten der inboorlingen, die voor een deel nog menscbeneters zijn en onder wie de slaapziekte nog groote verwoestingen aanricht. Hij be jammerde het, dat Frankrijk een gebied zal afstaan, waar hij 35 jaar zijn ambt heeft uitgeoefend èn voorzag de moge lijkheid van klachten van de zijde van Duitschland over het afgestane gebied, dat voor een groot deel uit moerassen bestaat. Naar de politie te Miinchen mede deelt, zijn vermoedelijk in een van de laatste nachten in het lustslot Schleiss- heim, tot schade van de civiele lijst, 22 schilderijen uit de omlijstingen ge sneden en ontvreemd Van de daders is tot heden niets bekend. De schilderijen bezitten voor een deel groote kunstwaarde. ï"lua(Nel|ik Nieuws. Heusden, 18 Nov. Naar wij vernemen bestaat bij het be stuur d9r Hollandsche Buurtspoorwegen het voornemen om den tram van Drunen naar Heusden (na bekomen machtiging) door te leggen naar de aanlegplaats der Btoombooten en den weg daarna te nemen door de Ridderstraat en Vischmarkt cf door de Wijksche poort en den dijk. Als vervolg hierop vernemen we, dat alsdan de drie stoombooten Amsterdam Waaiwijfe—Z'jlJeö worden omgezet in Am sterdamHeusden, hetgeen alhier- -dliect meer vertier zou geven. Vergadering van den Raad der ge meente Heusden op Vrijdag 17 Nov. 1911, des namiddags te 7.30 uur, ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen: le. Notulen der vorige vergadering. 2e. Rekeningen 1910 en begrooting 1912 Godshuizen. 3e. Vaststelling gemeente-begrooting 1912. 4e. Circulaire Gedep. Staten jaarwedden burgemeesters en secretarissen. 5e. Ingekomen stukken. Verslag volgt. Werkendam- Donderdag 1.1. ver gaderde de Raad. Afwezig warende burge meester en de heeren W. de Waard, G. v. Oord, J. Visser Az. en C.J. Visser. Na lezing van 't gebed en notulen, welke laatste on veranderd werden goedgekeurd, vroeg de heer Meijer aan den waarnemende voor zitter, den heer Bogers, waarom de burge meester afwezig was. Nadat de waarn. voor zitter de reden had opgegeven, gaf de heer Meijer daarover zijn afkeuring te kennen, wijl hij vond, dat de burgemeester, die toch al veel uit is, minstens bij raadsvergade ringen in de gemeente kon zijn. Nadat ver volgens de begrooting over 1912 was aan geboden, werd eervol ontslag verleend, tegen 1 Februari a.s., aan den heer M. J. Mus sert, onderwijzer aan school A alhier, waarna besloten werd een onderwijzer op te roepen met acte Fransch, voqr welke acte f 10 j| boven het gewone tractement zal worden uitgekeerd. A11 dol- Alhier doet zich een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk voor. Door de gemengde christelijke zang- vereeniging „Heb dan de waarheid en de vrede lief', is besloten om in plaats van één, twee uitvoeringen in dezen winter te geven. Naar we vernemen zal de eerste reeds spoedig plaats hebben. Hesoffen. Toen dezer dagen den heer W. naar zijn koe ging kijken, die in den buitenpolder liep, kwam hij tot de ontdekking dat haar poot was gebroken, zoodat zij moest afgemaakt worden. Een groote schadepost voor den veehandelaar. Van het herhalingsonderwijs aan de openbare school, wordt door 17 jongens gebruik gemaakt. Capelle. De Rederij kerskamer „Vriendentrouw", is weder zeer druk aan 't repeteerenprachtige stukken worden reeds ingestudeerd, zoodat met recht ver. wacht mag worden, dat de tusechen Kerst mis en Nieuwjaar a.s. te geven uitvoering zal slagen. C»iesseii. De begrooting dezer ge meente voor het dienstjaar 1912 is door den raad vastgesteld, in ontvangst en uit gaaf op een gelijk bedrag van f5114.49. Gravemoer. Men 'ondervindt ook hier veel last en schade van ratten en muizen, waartegen al weinig te doen is. Het door het bestuur der tuin- en landbouw- vereeniging aan hare leden verstrekte serum uit de rijksseruminrichting te Rotterdam blijkt ook geen afdoende resultaten te geven. Uerpt- In de Donderdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente, werd besloten om aan de vereeniging tot verbetering van het geitenras alhier, die onlangs voor dit doel een Zwitserschen en een Zoggenburger dekbok uit het Sint Gal- len-Oberland aankocht, als blijk van be langstelling in het streven der vereeniging, eene subsidie uit de gemeentekas toe te kennen. Dat hier ook nog puik vee wordt aangetroffen blijkt wel, dat bij den land bouwer H. Verhoeven te Bern, voor Spaan- sche rekening eene koe werd gekocht die f 365 opbracht. lleenwei). Naar wij vernemen zal op Woensdag den 22 Nov. a.s. door den heer Beaufort uit Haarlem, daartoe uitge- noodigd door het bestuur der afdeeling Drongelen en Omstreken van de V. P. N., eene lezing met lichtbeelden worden gehou den over de pluimveehouder^ en konijnen teelt. Nïeu wend|jk. Het roodvonk blijft in onze plaats steeds toenemen. De heer G. Vlaanderen, onderwijzer te 's-Gravenhage, heeft de benoeming als hoofd der chr. school alhier aangenomen. Bij den landbouwer H. Tollenaar, is thans het 2e paard gestorven en ook bij J. Brandershorst op Boerenverdriet, is een H-jarig paard, aan dezelfde ziekteverschijn selen gestorven. Dezer dagen bekeurde veldwachter Van der Giesen, vrouw v. B., die uit den kruidenierswagen van S. van Helden, een paar peperkoeken wegnamnaar wij ver nemen miste van Helden den laatsten tijd al eens meer wat uit zijn wagen, waarom de politie hiervan in kennis werd gesteld, wat bovenstaande uitslag gaf. Naar men ons mededeelt werd j.l. Maandag de landbouwer L. B. alhier, te Gorinchem, door zakkenrollers zijn porte- monnaie ontnomen. Raamsdonk. In de maand October 1911 werd aan de stoomzuivelfabriek ver werkt 136-572 liter melk. Het vervoeren van de ondermelk naar Geertruiden berg is aangenomen door de heeren M. de Zeeuw en P. Kamp 10 cent per 100 liter. §praiiK> Maandag had zekeren M. het ongeluk, terwijl hij met den polsstok over een sloot sprong, dat deze middendoor brak. De gevolgen waren dat hij in plaats van over, midden in de sloot terecht kwam. Met den schrik en een nat pak kwam hij er gelukkig goed af. Kenedcn Lansstraat. Niette genstaande het fruit sterk is opgeruimd, bestaat er nog groote vraag. De prijs, die steeds goed was, is nu vooral hoog te noe men. Men betaalt voor prima zure appels van f 7 tot f 9,50 per H.L. die alsdan, onverschillig van het getal op- gekomenen, wettig is. Werkendam. Woensdag a.s. nam. 7 uur hoopt in de Geref. kerk A. op te treden ds. v. d. Werff van Harlingen en Donderdag aanstaande nam 7 uur in de Chr. Geref. kerk ds. Visser van Veenendaal en in de Geref. kerk B ds. v. d. Kamp van Sliedrecht. Hedenavond van 6 tot 8 uur zal in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. kerk stemming gehouden worden voor notabelen. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren J. Schaddelee, B. K. Vos en J. Egas, welke laatste heeft bedankt. kanieren. Door de leden van het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk is tot ouderling herkozen Rijk Slegh en tot diaken gekozen G. v. Tuijl Pz. Beroepen te Tholen en IJselstein en Benschop ds. E. Vonk, alhier. Rechtzaken. Naar wij vernemen is de Ambt. v. h. Openb. Ministerie bij het Kantongerecht alhier in hooger beroep gegaan tegen de vonnissen, inzake aangespannenheid zonder muilkorf, waarbij ontslag van rechtsvervol ging was verleend. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Meeuwen, gehouden op 16 Nov. j.l. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer C. Vos. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, o. a. bericht dat het aanvullingskohier, dienst 1911 door Ged. Staten goedgekeurd is; bericht van ontvangst van Ged. Staten van het afschrift tot herziening der plaat selijke strafverordeningen. Naar aanleiding van een ingekomen-mis sive van Ged. Staten wordt met algemeene stemmen besloten dit college te adviseeren dat tot een verhooging van de jaarwedden van burgemeester en secretaris geene aan leiding bestaat. Zonder discussie wordt met algemeene stemmen besloten tot het doen eener af- en overschrijving dienst 1911, aaangezien eenige posten der begrooting te laag geraamd blijken te zijn. Na langdurige discussie wordt met 4 tegen 2 stemmen verworpen een voorstel van den heer Boon tot het maken eener afrastering aan de speelplaats der openbare lagere school te Babiloniën broek. Na behandeling van nog eenige zaken van minderen aard sluit de voorzitter de vergadering. Bliinenland. Een melkleverancier te Barneveld heeft de boterfabriek aldaar voor een aanzienlijk bedrag opgelicht. Geregeld eiken morgen toch leverde deze land bouwer, die tevens melkrijder was.eenige, zoo 't heette, geheel met melk gevulde bussen, terwijl deze in werkelijkheid slechts voor de helft of nog minder gevuld waren. Deze bedriegerij loopt over eenige jaren en de schade, die de fabriek hier door lijdt, is dan ook aanzienlijk. wel eens des avonds, als hij op het bureau ging werken, zijn 19 jarigeu zoon mee om hem met schrijven te helpen. Deze, een veelbelovend jongmensch, in dertijd aan een der departementen al aan den dijk gezet wegens diefstal van een fiets en thans werkzaam aan het hoofdbestuur der posterijen, zag nu kans kennis te nemen van den inhoud van een testament, dat een vermogende weduwe bij den notaris had laten maken, en was daarop naar deze dame getrok ken met de boodschap, of hij haar ef fecten eens mocht zien. Daar hij ^ieh uitgaf als bediende van den notaris en toonde geheel van haar zaken op de hoogte te zijn, maakte zij hiertegen geen bezwaar. Hij schreef toen zooge naamd al haar papiertjes op een lijst doch liet daarbij de gelegenheid niet ongebruikt om er een paar in zijn bin- nenrak te doen glijden. Bovendien ver dwenen er eenige dagen later een paar effecten uit een dossier, dat op het notariskantoor ter verdeeling in be rusting was. Een en ander kwam eigen lijk eerst uit, toen een vriend van het jongemensch een der gestolen papieren ter verzilvering aanbood. Dit was voor de reöherche, die reeds in de quaestie gemoeid was, het sein om in te grijpen, 't Was trouwens juist het goede moment, want het gelukte den heer Last den jongen H. Zondagavond aan het Hol landsche Spoorstation, terwijl deze op 't punt stond met een vrouw in de richting van Antwerpen te vertrekken, aan te houden. Een goede f 600 werd nog op hem gevondende rest was reeds verbrast. Behalve de hoofdaanlegger en de vriend, die het papier ter verzilvering had aangeboden, zitten nog een twee tal jongelui, die veel met beiden om gingen en in den laatsten tijd grof met geld hadden omgesprongen, thans even eens achter slot en grendel. Een van hen, een zekere v. B., woonde in bij de familie H. De ander, v. d. B., hield een rendez-vous in de Nieuwstraat. liet Vaderland schrijft: Voor zooveel het noodig wordt ge acht, zal in plaatsen, waar geen post- inrichting is gevestigd, doch een post bode woont, aan het publiek gelegenheid worden gegeven, postzaken af te doen ten huize van dien beambte. Deze zal op werkdagen gedurende ten hoogste één uur daartoe beschikbaar zijn. In de remise van de Haagsche Tram wegmaatschappij aan den Rijswijkschen weg is Donderdagmorgen de 36 jarige poetser F. tusschen twee rangeerende tramwagens gevallen, met het gevolg, dat het hoofd van den man bekneld raakte tusschen die wagens. Ernstig gekwetst werd hij naar 't Ziekenhuis gebracht. Hier overleed hij spoedig daarna. Hij laat een vrouw met 7 kinderen achter. Bij de politie te Tilburg is, zoo meldt de N. T. Ct., in onderzoek een geval van schieten op twee onbezoldigde rijksveldwachters. Verdacht hiervan wordt J. B. „Half December zal door de firma Nijgh Van Ditrnar in den handel gebracht worden een nieuw portret van H. K. H. Prinses Juliana en wel eene in opdracht van H. M. de Koningin door de bekende firma L. van Leer Co., te Amsterdam vervaardigde kleuren reproductie in groot formaat (64 cM. X 84 cM., beeldgrootte 40 X 56) naar eene wonderwel gelukte photographische opname van Hare Majesteit. Dit portret is van een treffende gelijkenis; de Prinses staat in eene aardig-ongedwon- gen houding, het vriendelijk gezichtje en face, de pas geplukte zonnebloemen in de handjes houdend, voor eene groep rhododendrons in de decoratieve park omgeving van den tuin van He-t Loo. De reproductie (die in een twaalftal kleuren geschiedt) wordt uitgevoerd in oen tot dusver in ons land nog niet aangewend procédé van fotolithographie, een zoo fraai resultaat gevend, dat men waant eene aquarel voor zich te hebben. „Als een bijzonderheid moge nog gel- den, dat, waar tot dusver elke portret- uitgave van de Prinses veel van hare waarde verloor, doordat een zeker soort uitgevers en drukkers er direct minder waardige reproductiën van ging maken, deze uitgave zal geschieden op eene wijze, die haar onder de bescherming der wet op het auteursrecht doet vallen, en waardoor namaak voorkomen wordt." Baardwijk, vm. 10.u. ds. Louwe Kooij- maus. H. Avondmaal. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Van Meischke uit Raamsdonk. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. vooral juist en in te zenden. Poslei'ijeii. Gedurende de eerste helft der maand Nov. C. Vos, Wijk bij Heusden. Aan beitcdinsen. Sfrarseriïlfke Mand. Het Gerechtshof te 's-Hage bevestigde Donderdag het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij de gewezen commies van het hoofdbestuur der posterijen en teleprafie P. H. tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf is veroordeeld wegens het opzettelijk als ambtenaar verduis-j teren van geldswaardig papier, dat hij in zijne hoedanigheid onder zich had. Heusden, van 9 tot 16 Nov. Geboren Arnoldus Gerardus, z. v. Cornelis Heijkants en C. S. J. Peper mans. Werkendam, van 10 tot 16 Nov. Getrouwd: Aart Fladderak, 23 j. en Teuntje van der Stelt, 22 j. Geboren: Herman Pieter, z. v. A. W. van Dongen en A. M. Konings. Overleden: Pieter Helenus Dekker, 57 j echtg. van N. Kramer. Ingekomen van Almkerk, L. Visser Sliedrecht, J. Boer en gezinTer Neuzen, J. A. GeensenHardinxveld, J. Admiraal; Roosendaal en Nispen, E. A. Baaijens. Kerknieuws. Heusden. Door notabelen der Ned. Herv. Gem. is herbenoemd als Kerkvoogd de heer G. van Everdingen. Bij de op 16 dezer gehouden eerste stemming voor twee ouderlingen en een diaken, werden uitgebracht 41 stemmen. Hiervan verkregen de meeste stemmen voor ouderling de heeren H. Prins 37, G. van Everdingen 29 en voor diaken de heeren G. van Everdingen 15, C. A. Baaijens 15 en H. van Herwaarden 6 stemmen. Op M. Baaijens waren 5 stemmen uitgebracht die van onwaarde gesteld zijn, omdat zich al hier geen persoon van dien naam bevindt. Vermoedelijk was Martinus in plaats van Christinus gesteld. Aangezien het vereischte getal stemmen niet was uitgebracht, moet eene nieuwe vrije stemming plaats hebben De politie te Rotterdam heeft aange houden A. J. V. en J. L. G., twee vrou wen uit de Zandstraat, die verdacht worden aldaar van den te Amsterdam afgemonsterden Noorschen matroos A. S. een bedrag van f 500 te hebben ge stolen. Woensdagnacht heeft men op den Schiedamschendijk van den uit Australië gekomen en te Rotterdam afgemonster den stoker H. G. f 200 ontvreemd. Een mooie arrestatie heeft de inspec teur van politie C. A. C. Last in den Haag met behulp van den rechercheur J. van Kuyk dezer dagen daar ter stede bewerkt. De heer H., schrijver op een der grootste Haagsche notariskantoren, nam PimUIkltEUlI'f EM, 19 November. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. lezen en nm. 6 u. ds. Bosch van Alm kerk. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Heijden te 's Gra- venhage. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. 2'3 Not. ProT. bestuur van Drenthe, het maken van boordvoorzieningsn langs de Drentsche Hoofd vaart Raming 6300. Afloop Aanbestedingen. Mark t berichten. - Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanide3. Besoijen, vm. 10 ds. Dierkens en nm. geen dienst. Capelle, vm. 9.30 u. ds. Ruijsch. nm. geen dienst. Doeveren, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asca. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Garneren, vm. 9.30 u. ouderl. Rijk Slegh en nm. 6.30 u. ds. Montfrans van Bru- chem. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaal geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Giessen, nm. 2.u. ds. Benders. Gravemoer, vm. 9.30 u. geen dienst en nm. 2 u. ds. A. Dronkers van Dongen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, geen dienst. Raamsdonkveervm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Ruijsch uit Capelle. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woitdrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, H. Avondmaal en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden f beleefd verzocht de Predikbeurten Lijst ran brieven en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, en waarvan de geadresseerde onbekend is. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Vm. H. A. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer van Gen- deren. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. geen dienst en nm. 2u. ds. van Paddenburg. Aalburg, geen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, nm. 2 u. ds. v. d. Pol. 22 Nov. Prov. bestuur vau Groningen, het onderhoud van de bodemdiepten in de haven te Delfzijl, gedurende 1912 Raming 35000. 23 Nov. Prov. bestuur van Noordholland, 1o.de voor ziening der boorden van bet Noordhollandsch kanaal. Raming perc. 1 /9 00, perc 2 f 7400, perc. 3 5800, massa der 3 perc. 2220°. 2o. het verhoogen van de Heldersche zeewering tusschen de hectometerpalen no. 24 en 83, met bijk. werken. Raming 28000. 27 Nov. Prov. bestuur van Limburg, het verbreeden van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Lnik naar Maastricht, tusschen de bruggen 3 en 6 onder ds gemeenten St. Pieter en Maastricht. Raming 51000. 29 Nov. Min. van Waterstaat, het onderhoud van de rijksrivierwerken van de Mei wede, van Jan. 1912 tot en met 31 Dec. 1914. in 2 perc Raming le perc. 12 00, 2e perc. ƒ18000. 29 Nov. Prov. bestnur van' Zeeland, het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter- neuzen. met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming 24901 per jaar. 30 Nov Prov. bestuur van Noordholland, lo. het uitvoeren van baggerweikeu tot diephouding van de havens op het eiland Terschelling en nabij de Haukes op het eiland Wieringen en van de kom voor de aanlegplaats nabij den Oever op het eiland Wieringen. Raming 5550. 2o. het onderhonden van de Rijks-, zee- en haven werken op het eiland Vlieland, gedurende de jaren 1912, 191en 1914. Raming 26900 per jaar. 4 Deo Prov. bestuur van Zuidholland, het onderhoud van de werken, behoorende tot het kanaal door Voorue, gedurende de jaren 19 i 2.1913 en 191-1. Raming f 23500 per jaar. 6 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het onderhond der werken van de Maas (gedeelte MookWondrichem), de Bergsche Maas, het Heusdensch kanaal, den Amer en het benedengedeelte van de Donge, gednrende de jaren 1912, 19\3 en 1914. Raming per jaar: le perc. 4590, 2e perc. i 2000, 3e perc. ƒ17090, 4e perc. ƒ25000, massa 58590, 2o. hst onderhoud van d« rijksrivierwerken van de Dordtsche waterwegen van 1 Jan. 1912 tot en met 31 Dec. 1914. Raming 18473 per jaur. 15 Nov. Min. van Waterstaat, de verbetering van den IJssel, langs de Ravenswaarden, onder Gorssel, tusschen de kilometerraaien LXXV1I en LXXXI der herziene rivierkaart. Raming ƒ47200. Minste inschrijver W. 't Hoen, Alblasserdam, 89.700. HEUSD&N18 iVoB Op de graanmarkt besteedt me* voor: Tarwe t 7.50 af 8 80, Rogge f 6.00 a 6 60,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2