St. Nicolaas-Cadeaux, J. SNIJDERS, Bilj artfabrikant 4 0\ST1\T TRIMBOS, m*. Heeren-, Jongeheeren-, Kinderkleeding, Werkmansgoederen Artikelen. m tzm* km Vertrouw niemand. Onderzoek zeil. H. lEFKKiS, DUSSEN (N.-Br.). st. \n oii i \s. Fotografie Strauss, Grootste InncMi o; i telt - Stoom houtzagerij „De Linge HOLTZ esi ADVOÜAAT, Gemeente OSS. ONTVANGEN Magazijn „ÜD© Souvenir Foto's, Onveranderlijke Vergroeiingen, Gekleurde Portretten enz., Hoofdstuk der onnoodige smarten. Woensdag 29 November 1911. DE PROVINCIALE WET Toiletzeepen, Leliënmelkzeep Eau de Cologne. Dankbetuiging en Aanbeveling. Karrenstraat, 's Hertogenbosch, Groote Straat, naast de R.-K. Kerk, WAALWIJK. Enorme sorteering Moderne Stoffen. ai Stoom-Graanmolen. Graan- en Meelhandel. Korte Hoogstraat I, ROTTERDAM, EJont- en Steenkolenhandel. Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. J. Schaddelee 57, B. K. Vos 38, A. Rijkers 35, H. de Roon 30, J. van Zorge 27, A. Sigmond 1, L. J. W. Struik Daim 1, L. J. van Santen 1, A. de Weerd 1, K. de Vries 1 en J. C. Visser 1, zoodat de beide eerst- genoemden gekozen zijn en een nieuwe vrije stemming zal plaats hebben voor de derde vacature. Besojjen. Door de notabelen is tot kerkvoogd benoemd M. Gouda. Deze heeft de benoeming aangenomen. Voor het kiescollege zijn herkozen A. P. Maijers en H. van Heijst, terwijl a.s. Donderdag herstemming zal plaats hebben tusschen A. de Rooij en J. Ophorst. 's-Graveuioer. Tengevolge vaneen circulaire van het Prov. College van toe zicht en beheer in Noord-Brabant, is het predikantstraktement der Ned. Herv. Gem. alhier met f 50 verhoogd. Heeimeii. Hebben wij reeds ver meld dat in de Ger. Kerk alhier, een orgel zou worden geplaatst, Zondagmorgen werd dit reeds ingewijd. Als organist trad voor deze gebeurtenis op, de heerJ. M. deJoode. Een talrijke schare kerkgangers woonden deze plechtigheid bij. nneniand. Zondagavond omstreeks half negen kwam de bakker A. P. van Gooi met zijn vrouw en kinderen thuis in de Siondwarsstraat no. 9, hoek Rozenburg straat te Rotterdam. Nauwelijks was de bakker mek de zijnen den winkel bin nengegaan, of zijn vrouw zag een geld- bakje op de toonbank staan, wat haar aan diefstal deed denken. Terwijl man en vrouw, met de kin deren om zich heen, daarover spraken, liep er een man, komende uit de op kamer achter den winkel gelegen, langs hen heen en vluchtte de straat op. Even later volgde een tweede inbreker. Deze had een revolver in de hand. Dejufïr. greep hem bij zijn jas vast, doch liet los, toen zij het vuurwapen zag. Ook deze man vluchtte de straat op. De bakker zette hem na. Weer eenige oogenblikken later kwam er een derde inbreker van de opkamer, en ook hij snelde voorbij de onthutste vrouw en kinderen de straat op. De eerste en de derde inbreker ontkwamen en bleven tot dusverre onbekend. Minder gelukkig was de tweede, die met de revolver gewapend was. Bakker Van Gooi was hem door verschillende straten gevolgd, tot hij politie-agenten ontmoette en dezen den vluchtenden inbieker aanwees. De agenten zetten nu den man mede na. Toen de inbreker zijn voorsprong zag verminderen, loste hij een paar revolverschoten. Bakker Van Gooi kreeg een schampschot aan het rechterbeen. De agent De Haan schoot terug op den vluchteling, doch miste; juist toen de inbreker zijn wapen op De Haan richtte, sloeg de agent Klut heni met zijn sabel tegen de straat. Het schot ging af maar de kogel vloog de lucht in. Spoedig was de vluchteling overmand. Onder goede bewaking bracht men hem naar het politiebureau in de Hoflaan, waar in zijn bezit gevonden zijn een aantal sleutels, loopers, een breekijzer en een aantal gouden sieraden, van diefstal afkomstig. Op het politiebureau bleek hij te zijn de lang gezochte recidivist O. Donker, bij zijn makkers bekend als Keesje. In den nacht van 15 op 16 Juli j.l. ontvluchtte hij in gezelschap van Roos, De Haan en Wijnen uit de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch, hij nam toen de wijk naar België en werd niet meer gezien. Keesje had zich zooveel mogelijk on kenbaar gemaakt. Hij liet zijn haar ver ven en droeg een blauwen bril. De gearresteerde Keesje Donker is, volgens zijn zeggen, al ongeveer drie maanden weer in Rotterdam geweest. Wie zijn medeplichtigen zijn, daarover bewaart hij een hardnekkig stilzwijgen. De verschillende inbraken, die in de laatste weken, vooral op Zondagavond in het Oostelijk deel van deze gemeente zijn gepleegd, worden op rekening van Donker en zijn kameraden gesteld. De landbouwer J. v. V., te Uden, bij wien het 17- of 18-jarige meisje in dienst was, dat dezer dagen, naar het heette door een slag van een paard tegen het hoofd, is overleden, is als verdacht van doodslag, gevankelijk naar Den Bosch gebracht. Het meisje was zwanger. De Tel. meldt, dat te Ter Apel sedert eenige dagen wordt vermist een aard- appelkooper. Naar verluidt moet de man den dag van zijn verdwijning eenige duizenden guldens hebben ge beurd van zijn Duitschen patroon, om daarmede den boeren huu vorderingen te voldoen. Daarvan is tot nog toe niets gekomen. De boeren wachten op hun geld, sommigen op bedragen van f 1000 a f 1500. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, heeft de heer J. K. Elzinga, te Oenkerk, die zich als de vervaardiger van het me chanisch kunstwerk Salomo's recht spraak, een poppenspel, waarvan de figuren door een vernuftig mechanisme allerlei bewegingen maakten, reeds eeni ge bekendheid verwierf, thans een toe stel uitgedacht om muziekbladen om te slaan, zonder dat de handen van de toetsen behoeven genomen te worden. Het wordt met het muziekboek op den lessenaar geplaatst. Moet nu een blad omgeslagen worden, dan maakt de speler een kleine beweging met het lichaam, en de pagina keert om. Men tieeft de zekerheid, dat telkens niet meer dan één blad gegrepen wordt. Het toestel voorkomt ook nog, dat de bladen, als ze eenmaal omgeslagen zijn, weer terugkeeren. Het is de bedoeling van den heer Elzinga op zijn uitvinding patent aan te vragen. Te Wouw is Vrijdagnacht de veld wachter Gommeren door een dronken fabrieksarbeider aangerand, die hem trachtte te wurgen. De veldwachter kon nog zijn revolver grijpen en een tweetal schoten lossen, waardoor de aanrander A. M. zwaar aan het hoofd verwond werd. De marechaussee was onmiddellijk ter plaatse en arresteerde den aanrander, wien ten raadhuize de eerste genees kundige hulp werd verleend. Reuter seint uit Aken, dat daar ver trouwelijke beraadslagingen zijn gevoerd door de commissie tot voorbereiding en bevordering van een vaarweg voor groote schepen, ter verbinding van Rijn en Maas. Er werd een vereeniging tot dal doel opgericht, die haar zetel zal hebben in Aken, en die haar bemoeiingen zal uit strekken tot Keulen en de industrie plaatsen aan den Boven-Rijn, en tot Nederland en België. Men moest in onzen tijd geene zieken meer onnoodig zien lijden gedurende gansche jaren, waar zij zeer gemakkelijk door de Pink Pillen genezen kunnen worden. Wij halen het voorbeeld aan van iemand te Loosduinen, Mevrouw C. Pauptit, geboren Van der Gaag, wonende 613 Halfweg. Wij zullen aan- toonen dat deze persoon gedurende jaren onnoodig geleden heeft door een ziekte die de Pink Pillen altijd in enkele weken genezen. Iedereen zal het daarmee eens zijn, dat indien Mevrouw Pauptit de Pink Pillen 4 jaren vroeger had ge nomen, zij 4 jaren vroeger zou genezen zijn. „Ik ben sedert ongeveer 4 jaren zeer lijdend geweest, schrijft Mevrouw Paup tit. Ik was uitgeput en alle dagen gingen voor mij in pijnen voorbij. Ik had geene krachten meer en daar ik aanhoudend leed, 't zij aan lendepijnen, of aan rug pijnen of schele hoofdpijnen, was ik dikwerf genoodzaakt te bed te blijven. Ook mijn maag was zeer slecht, ik ver teerde mijne spijzen niet en had zoo geen het minste voordeel van mijn voedsel, wat ten gevolge had dat mijne krachten niet werden hersteld en mijn uitputting al grooter werd. Ik had natuurlijk talrijke genees middelen ingenomen, maar geen er van hielp mij. Men had mij veel over de Pink Pillen gesproken; ik heb er een proef mee willen nemen en dat is mij goed bekomen. De Pink Pillen hebben mij spoedig van al mijn lijden verlost. Ik zou deze wonderbaarlijke geneeswijze niet genoeg aan allen die lijden kunnen aanbevelen." De Pink Pillen zijn overtroffen tegen de bloedarmoede, de bleekzucht, de alge meene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, neurasthenie, verschietende pijnen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Burgerlijke Stand. Dewerken en Sleeuwijk, van 1017 Nov. Ondertrouwd: Jan Willem Roubos, 31 j. en Gijsberdina Pellikaan, 22 j. Geboren Coenraad, z. v. L. Verhagen en H. J. Pellicaan; Willem, z. v. L. de Pender en G. van der Stelt. Ingekomen van: Groningen, A.Bos; Woudrichem, B. van Andel. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, S Verschoor; Werkendam, Wed. A. Ver hoeven. Meeuwen, van 1 tot 17 Nov. Ondertrouwd: M. van Dijk, wedr., 62 j. en J. van Sinttruijeu, 52 j. Geboren: Gerit, z. v. T. v. Nordennen. Ingekomen van: Werkendam, J. W. Laukhaar en gezin. Vertrokken naar: Hardinxveld,P. W. Bouman. Almkerk, van 1 tot 15 Nov. Ondertrouwd: J. C. v. d. Valk, 46 j. en G. Klootwijk, 38 j., wed. van G. H. C. Busgers; A. Vink, 32 j. en J. Dag gelders. Getrouwd: C. M. v. Emben,27j.en G. C. Heistek, 24 j. Geboren: Levenl. kind vr. gesl. van H. v. d. Boom en M. Verbeek. Overleden: P. v. d. Koppel 80 j. wednr. van H. v. Herwijnen. Vertrokken naar: Raamsdonk, A. L. Pellicaan en gezin Werkendam, L. Vis ser en F. J. Groeneveld en ZoonOud- Alblas, A. v. Helden. Ingekomen van: Dordrecht, T. de Pender en M. Staal; Dussen, S. v. d. Stelt; Geertruidenberg, T. Kuijs en vrouw, en W. J. Bremer en gezin. iiarktbertcht«a. OP Zooeven verscheen bij L. J. VEERMAN te Heusden: door Mr. H. J. VAN LEEUWEN, Raadsheer in het Gerechtshof te ''s-Hertogen bosch. Prijs f 3 50Keurig gebonden f 3.95. Bovenstaand werk, dat een systematisch overzicht geeft van de Prov. Wet, is niet alleen bestemd voor Leden v. d. Prov. Staten en Studenten a.d. Universiteiten, rmar vooral voor hen, die zich voor het examen van GEMEENTE-SECRETARIS bekwamen. een GROOTE KEUZE in Glas- en Aardewerk, zeer geschikt voor als: Serviezen Vazenstellen Bloempotten. Muurborden Fijne Biscuitbeeldjes. Ook een GROOTEN VOORRAAD in Borstelwerk, Sponzen, Zeemlappen, enz., alles concurreerend. Putterstraat, HEUSDEN. Contant 5 pCt, Rotterdamsche eicrenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 5500 stuks. Hoendereieren van f 8,00f 12,per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 20 Nov. 0.99 M. beneden 0. 21 1.08 Waterhoogte Maastricht (brug). 20 Nov. 0.25 M. boven 0. 21 1.12 tdterteiitiën. Hiermede betuig ik mijn dank, aan DE EERSTE NE- DERL. ONDERL. PAARDEN- en VEE VERZEKERING Mij. te 's-Gravenhage, Directeur de heer J. FOLKERTS, voor de spoedige en loijale uitkeering voor mijn gestorven koe, en kan niet nalaten deze Maatschappij aan ieder Paard- en Veehouder bijzonder aan te bevelen. Hees been, 17 Nov. 1911. E. VERDONK. Agent de heer R. VAN DEN STEEN HOVEN te O u d-H e u s d e n. Geregelde Stoombootdiensten van flensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Allen, Oudshoom, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „AMERICA", die door het afgeven van haar zuiver ellect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. Croolste Inrichting van de fiAABSTBAAT voor Prima coupe, goede kwaliteiten, lage, doch beslist vaste prijzen. A-* <3Lo G-root. W ZIE DE ÉTALAGE. Aan hetzelfde adres een prachtige Toonbank te koop, 3 M. lang. Het is van het grootste belang, dat Heeren Veehouders opletten om uitsluitend prima, Voederartikelen te koopen tegen ocdkoojie prijzen. Wil prijs en kwaliteit vergelijken en U wordt onze klant. Eerste kwaliteit ISuIgmtrroggeuiccl per 70 K.G. f G.'iO. Erwten mee! 80 - S.60. Maïsmeel 75 €4.4®. lictor ia mee! 90 - 8.40. Gegarandeerde S. W. C. Lijnkoeken per 104 stuks - 12.(êO. Om teleurstelling te voorkomen gelieve men met bestelling van (ook naar oude portretten) niet te lang te wachten. Telefoon 6161. Prfjzen Billijk. Artistieke Afperking, Geopend van 96 uur (ook 's Zondag3). Des avonds met electrisch kunstlicht. Lift gratis. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Bheinisch-Westfalisehe Kohlen-Syndieat. Mevr. W. Pauptit. Paardenmarkt Aanbevelend, WERKENBAM. De zetting der boter is deze loeek op de marlet 82'/s ets., in de winkelt dut 87*/2 ctt. pet half kilo. Ei-ren f 2.15 ie 26 ttuks. OOSTERHOÜT 21 Nov. Boter ƒ1,70 «1,72 per Kg Eieren f 0,32 en 0,36 de 4 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 83 et. per half kilo en die der eieren f 2 35 de 26 stuks. BESOOIJEN21 Nov. De prijs der Boter was heden f 1.45 1 59 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 2 34 de 26 stuks. GORINCHEM, 20 Nov. Op de veemarkt waren aan jevoerd 325 runderen, 9 nuchtere kalveren, 38 vette varkens, 738 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt.- zware kalf koeien f 200 280, kal/vaarzen f 150 220 guiste vaarzen f 100 a 14 melkkoeien f 160 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige 100 a 120 pinken /100a 120 graskalveren /40 a 80, nuchtere f 15 a 20. schapen f - - a lammeren f a -, biggen 6 a i2 per stuk. Vette varkens 24I/0 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 9,50 roode dito 8 25 a 8.75 witte dito 8 50 a 9.25 inl. rogge f 6.25 a 6 50 buitenl. dito f 6 50 a 6.80 gerst f 5.50 i 6.40 haver f 4.25 a 4 60 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.30 a 6.60 alles per heet. Boter 78 a 83 ct. per half kilo Eieren f 2.20 s 2.30 per 26. Kippen f 0.70 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM, 20 21 Nov Op de veemarkt waren heden aangevoerd 970 vette runderen, 1596 magere dito. 680 vette en graskalveren, 192 nuchtere kalveren, 1963 schapen of lammeren, 1368 varkens, 293 biggen. De prijzen waren als volgt-, runderen le kwaliteit 90 2e kw 14centkalveren le kw 120, 2e kw 90 ct. schapen le kw. 2e kw. ct. vette varkens 49 a 53 ct. licht soort 47 ct. per blo. Nuchtere fokkalveren f 14.a 20.idem voor de slacht f 9.00 a 13 Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 23/16 ton en 188 stukken van een half H o. Prijs le kwali- j teit f 68 2e kw. f 64 3e kw. f 60. Per half kilo 821/2 a 871/2 cent. Zeeuwsche eieren 6 20 a 6 40, Overmaassche dito f 6 60 a 6 80 per 100. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3