de ijzeren ZEIL AAK, WEILI^D Schoenen en Laarzen 1. ©CM EltS, (v.h. L van Bergeijk), lullige Sint Nicolaas Cadeau. J. F. W. Ungeman, Hoogensteenweg No. 433, 's-Hertogenbosch. Zoekt U waarlijk Uw voordeel KOOPT dan Uw Koloniale Waren en r ut te r s wa re n A. L. YAN TIEL, RO§e Staatsloterij. Tijdgeestbriefjes geldig voor één loterij, Geldig voor 3 acMemvolpde Loterijen. Kans gel 1/20 Staatslot. Tuin-, Bloem en Landbouwzaden, Notaris A. J. REUMER veilen enWerkoopen: DE PROVMttALE WET Langendijk B 176, Gorinchem. STRUIK Co., Zaadhandel, Enkhuizen. Notaris RIETRA te Dussen, publiek verkoopen: Een perceel best WE11 AND, Veemarkt, Haarstraat 175, Gorinchcm. Fabriek en Magazijn van: Parapluies, Parasols en 3°|o Tijdgeestpolissen a f 11.15, betaalbaar met f 1.- per maand. geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. 1|4J|5 en 1|10 Tijdgeestbriefjes kunnen vóór de 5e Klasse gesplitst worden. een extra collecte worden gehouden voor fis tot nog toe niet gelukt de(n) dader(s) den nieuwen kerkbouw te Eindhoven. te vinden; Besojjeil. Bij de herstemming jj. Donderdag, is gekozen tot lid van 't Kies college J. Ophorst. Gallieren- Ds. E. Vonk, pred. der Geref. gem. alhier heeft het beroep naar IJselstein en Benschop aangenomen. Meeuwen. De collecte welke alhier in de Geref. Kerk was gehouden met het oog op de kosten van aanschaffing van een orgel heeft, naar wij vernemen, meer dan f 50 opgebracht. Herken «lam. Door denweleerw. heer Meijerink, predikant te Katwijk a. d. Rijn, is bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk A alhier. Morgenavond te 7 uur hoopt in de Geref. Kerk A alhier op te treden de wel- eerw. heer Koopmans, predikant te Sneek. Binnenland. Het St.bl. no. 334 bevat een Kon. besluit van den 13den dezer, tot aan vulling van de bepalingen van artikel 11, 5, van het Kon. besluit van 14 December 1895, laatstelijk gewijzigd bij dat van 6 Juni 1911, tot uitvoering van onderscheidene bepalingen der wet tot regeling der brievenposterij, waarbij ge noemd artikel is aangevuld met het volgende lid: „Met uitbreiding in zooverre van be doelde voorschriften kan nochtans in het binnenlandsch verkeer op de adres zijde van briefkaarten een strook van ten hoogste l1/, centimeter, gemeten van af den bovenrand, over de volle breedte bedrukt worden met vermel dingen betreffende den afzender en zijn ambt, beroep of bedrijf." Tot 1 Juli 1912 zullen briefkaarten, van welke een breedere strook als boven is bedrukt, als zoodanig in het binnen landsch verkeer ter verzending worden aangenomen. De werkman G. Strem meiaar, die op de fabriek van de firma Krol en Co. te Zwolle dezer dagen door een ontplof fing van een vat met loog zoo deerlijk werd getroffen, is Zondag in hetSophia- ziekenbuis te Zwolle overleden. Hij laat vrouw met 7 kinderen na. Onder de gemeente Diever (Z.-W. Drente) is eenige weken geleden een jongeling spoorloos verdwenen, dat was na de Dievermarkt. De familie, radeloos van smart, 'giDg naar een waarzegster, die de verzekering gaf, dat de ver- dwenene in Holland op een flinke boer derij werkte, en na een paar dagen bericht zou zenden. Nu was de familie geiust en bleef wachten op een brief. Doch deze week werd hun vertrouwen in de orakelspreuk van de waarzegster op droeve wijze beschaamd, daar een schipper het lijk van den vermiste bij de Wittelterbrug uit het kanaal vischte. Het feit van de vermissing is treurig voor de nabestaanden,-doch dat men in onzen tijd nog aan de poespas van een waarzegster gelooft, is minstens even bedroevend. Juffrouw B., te Rotterdam, liep Zon dagavond omstreeks 9 uur met haar beide kinderen, een jongen en een meisje, langs de Kruisstraat aldaar. Een hond deed de kinderen, die elkaar aan de hand hielden, schrikken en van het trottoir op de straat springen, juist vóór een motorwagen. Een voorbijganger rukte het oudste kind voor dien wagen vandaan, maar de 4-jarige J. B. werd door den motorwagen gegrepen en kreeg een voorwiel dwars over het onderlijf. De bestuurder remde terstond. Vreeselijk verminkt werd het knaapje opgenomen en binnengedragen in de apotheek van den heer M. P. Lansberg, in de Kruis straat, waar het enke'e oogenblikken later overleden is. Men schrijft uit 's Hertogenbosch aan De Tijd Het bericht van de Eindhovensche Courant, waarin gemeld wordt, dat de landbouwer v. V., uit Vorstenbosch Uden, die verdaoht wordt zijn 17-jarige i dienstbode, een wees, te hebben ver- moord, zich in de gevangenis te 's Her togenbosch zou hebben opgehangen, na een volledige bekentenis van zijn mis daad te hebben afgelegd, is totaal ver- zonnen. De boer, die zich onder zware verdenking van deze ontzettende mis daad in de gevangenis bevindt, blijft ontkennen en van zelfmoord is geen sprake. Dat er echter bij den dood van het meisje misdaad in het spel is, staat bij de justitie vast en is uit de lijk schouwing gebleken. I De politie te Amsterdam zoekt, zoo meldt het Hbl., naar een drietal inter nationale dieven, van wie reeds een bankiersfirma het slachtoffer geworden is. De zaak is deze. Aan mr. Mc. Cor- nick is een kredietbrief van 400 pond sterling ontstolen. De diefstal heeft waarschijnlijk te Londen plaats gehad, waarna de dieven zich naar het vaste land begeven hebben. Enkele dagen geleden nu, werd de kredietbrief door een jongen, Engelsch sprekenden man, waarschijnlijk een Amerikaan, gepresenteerd aan de firma Cook, aan het Damrak aldaar. Het ge- heele bedrag van 400 pond werd ge vraagd. Dit kwam, ook omdat het reis- seizoen toch voorbij is, de firma ver dacht voor en de uitbetaling werd dien tengevolge geweigerd. Toen probeerde een ander lid van de bende, een breedgeschouderde „mijn heer", het bij de firma Hope Co. Deze vroeg nu niet het geheele bedrag, doch „slechts" 230 pond. De man zette valschelijk den naam Cornick, bootste daarbij zeer goed de oorspronkelijke handteekening op den kredietbrief na, en ontving 230 pond. Den volgenden morgen ontving de firma Hope bericht uit Londen van de vermissing van den kredietbrief, met opgave van het sig nalement van een drietal van den dief stal verdacht. De zaak werd daarop in handen der politie gesteld, maar de vogels zullen wel gevlogen zijn. De in den nacht van 6 op 7 dezer uit de irfed. Hervormde kerk van Willige- Langerak gestolen voorwerpen, waar onder een antiek koperen doopvont, waren bij een koopman te Rotterdam voor f 8 verkocht. Deze koopman de poneerde, toen hij in de bladen van den diefstal las, het gestolene bij de politie. Naar wij vernemen, hebben in den laatsten tijd verschillende diefstallen plaats gehad op het rijkstelegraafkan toor te Amsterdam. De dames- en heeren telegrafisten misten herhaaldelijk voor werpen en zelfs geld, welke zij in de kleedkamers achtergelaten hadden. Het De veldwachter V. te Angelo heeft een prachtigen marter bemachtigd. Dit is in deze streken een groote zeldzaam heid, zoodat daar deze dieren zeer ge zocht zijn. In Friesland worden de mollevelletjes thans opgekocht tegen 18 20 cent per stuk. Ze worden uitgevoerd naar Ame rika, waar er, naar men wil, dames hoeden van worden gemaakt. Zaterdagmiddag ontving een juffrouw aan de Rijnkade te Arnhem een dreig brief: zij moest f 25 betalen of haar huis zou in brand worden gestoken. De politie werd verwittigd en toen de schrijver van den brief, zekere S. uit Rotterdam, het geld kwam afhalen, werd hij gearresteerd. Sedert het begin van de vorige week is de vrouw van den herbergier K. te Heiligerlee (Gron.) spoorloos verdwenen en met haar een bedrag van f 3000. Vrijdag stelde de echtgenoot een onder zoek in te Groningen bij familie, doch ook daar was ze niet geweest. Men meldt uit Amsterdam: Zondagmorgen is een suppoost van het Rijksmuseum, het toezicht hebbend in zaal 2G2, tot de ontdekking ge komen, dat de schilderij nummer 1030, voorstellende „Landschap met badende figuren", van den schilder Nicolaas Berchen, beschadigd is. Een nader onderzoek leerde, dat met een puntig voorwerp een gelukkig niet groote kras op het doek was toege bracht. Onmiddellijk werd de zaalchef en de directie met het gebeurde in kennis gesteld. Echter kon op het oogen- blik nog niet vastgesteld worden of men hier te doen heeft gehad met een opzettelijke poging van baldadigheid, dan wel met een ongelukkig toeval, hoewel men tot de eerste meening schijnt over te hellen. De voortgang der werkzaamheden van het opmaken van een meer uitgewerkt plan voor een gedeeltelijke afsluiting der Zuiderzee en de indijking en droog making van de Wieringermeer, zal zoo veel mogelijk worden bespoedigd om den voor onderzoek genomen tijd te be korten, aldus deelde de minister van waterstaat aan de Tweede Kamer mede. Den llden November werd aan het loket in het postkantoor te Franeker een aangeteekende brief afgegeven in houdende twee bankbiljetten van f 1000, (nos. B O 595 en B N 2483) geadresseerd aan de Coöperatieve Centrale Raiflfeissen- bank te Utrecht. Bij opening bleek, dat het biljet no. 2483 ontbrak. De officier van justitie bij de rechtbank te Leeu warden verzoekt opsporing. Te Rotterdam is opgespoord de Duit- scher K. genaamd, wiens aanhouding gevraagd was, daar hij verdacht wordt van verduistering van 8000 M. te Glei- nitz gepleegd. Toen hij zich ontdekt zag trachtte hij zich met een revolverschot in de borst van het leven te berooven. Niet levensgevaarlijk verwond is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Overleden: Maria P. J. Bruurmijn, 3 mnd.; Marinus J. de Jong, 8 mnd.; Corstiaan G. Sanner, 24 j. (won. te Dussen). Ingekomen van: Enschedé, G. Keu- uing Breda, E. v. d. SmagtRaams- douk, A. J. van Dongen 's-Bosch, P. J. Spronk Made c. a., M. W. Sinx. Vertrokken naar: Almkerk, W. J. Beumer en gezin Ginneken, J. Hermes en gezin Tiel, J. Hermes, Rotterdam, B. Hofstede Dussen, J. F. Blacquière en gezin Beesd, A. J. v. TerselRot terdam, M. v. Baal; Waspik, D. de Jong en gezin en J. de Jong. Laatste Berichten. Besw ijk. Maandag heeft zich hier een droevige gebeurtenis afgespeeld. Onge veer half elf werden de zoons van den land bouwer C. N., die in het achterhuis aan het werk waren, binnen geroepen om koffie te drinken. Een van hen bleef echter achter. Hierop werd in 't eerst geen acht geslagen, maar toen hij ook aan het middagmaal niet verscheen, werden de huisgenooten ongerust, en ging men zoeken met het gevolg, dat men al spoedig op den hooitas zijn lijk vond. De ongelukkige, een flinke oppassende jongen, die den vorigen dag 20 jaar was geworden, had zich van het leven beroofd. Wat hem tot deze daad deed besluiten, is niet met zekerheid te zeggen; waarschijnlijk echter een onbeantwoorde liefde. Het is te begrijpen dat deze droevige gebeurtenis een algemeeneontsteltenis teweeg bracht, welke zich uitte in een innig mede lijden met de zoo zwaar beproefde ouders en andere huisgenooten. Dit is thans binnen den tijd van 2 maanden reeds het tweede geval van zelfmoord. Marktberichten. Rotterdamsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 2015 stuks. Hoendereieren van f 8,15f 10,35 per 100 stuks. Beneden-Langstraat, 28 Nov. Vette kalveren zijn in de puike soorten goed te plaatsen, maar voor afwijkende soorten gaat dit min der. De handel in schapen en lammeren gaat slecht. In vette varkens is thans ruimen voorraad, maar voor het buitenland wordt weinig gekocht. Biggen en nuchtere kal veren worden laag omgezet. Men besteedt voor vette kalveren 56 68 ct. per kg., vette varkens 29 en 30 ct. per kg., lam meren f 13 f 17, biggèn f 5 f 9, nuchtere kalveren f9 f 15 en konijnen f 0,60 si f 1,50 per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water 24 Nov. 1.05 M. 25 26 27 1 11 1.04 1.11 Laag Water. 0.82 M. 4- N.A.P 0.83 0-80 0.77 gevraagd tegen hooge provisie, voor den verkoop van aan Particulieren en Landbouwers. zal te Almkerk, (Nieuwendijk), ten her- berge VAN DEN HEUVEL, Zaterdag 8 Bec. 1914, n.m. 41 uur precies, voor A. v. BREUGEL Pzn., zoo goed als nieuw, genaamd „aan Gods zegen is alles gelegen", groot 12 last, met Zeil. Fok, 8 Ankers en ijzeren Boeilioot- Te bezichtigen op den dag van verkoop aan de Kil (deWerken), van 103 uur. Betaling koopsom 2 Januari 1912, mits borg. te EETHEA. te.Gorinchem, zal aldaar in de Doelen op Maandagen 41 en 11 December. J.911, 's mid dags 18 uur gelegen in de Oude Weide te Eethen, sta kende van de Oude Steeg tot de Hoefwete- ring, groot 2,09,90 Hectaren, in huur tot 15 November 1912 bij M. v. d. BEEK te B.-Broek. Inlichtingen eeeft voorn. Notaris. Zooeven verscheen bij L. J. VEERMAN te Heusden: door Mr. H. J. VAN LEEUWEN, Prijs f 3 50; Keurig gebonden f 3.95. Bovenstaand werk, dat een systematisch overzicht geeft van de Prov. Wet, is niet alleen bestemd voor Leden v. d. Prov. Staten en Studenten a.d. Universiteiten, m»ar vooral voor hen, die zich voor het examen van GEMEENTE-SECRETARIS bekwamen. A d v er ten tlën. Burgerlijke Mtaud. Geertruidenberg, van 1 tot 15 Nov. Getrouwd: S. J. Palm, 33 j. en J. H. Geurs, 30 j. Geboren: Johannes Petrus, z. v. M. v. Beek en M. J. v. d. Broek; Pieter, z. v. P. v. Vugt en A. Fijneman; Adrianus, z. v. A. P. Smits. Heden overleed ten mijnen huize, na een langdurig en smartelijk lijden, zacht en kalm, in den ouderdom van 87 jaar en 3 maanden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Mej. CORNELIA VAN GENT, Wed. van wijlen den Heer W. Oost hoek, eerder Wed. van wijlen den Heer A. Oosthoek. Namens allen: H. BOS. Eethen, 24 November 1911. Het oudste en vertrouwdste adres voor is bij Levert uitsluitend sterk solied werk tegen concurreerenden prijs. Specialiteit in waterdichte Laarzen, alsmede sterke Werkschoenen. Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Nov. 0.05 M. beneden 0. 28 0.25 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Nov. 2.45 M. beneden 0. 28 2.04 bü Geen cadeaux, geen bons, doch goede kwaliteit en lage prjjzen. Gratis Herverzekering. Ook verkrijgbaar: Verkrijgbaar te Rotterdam a. h. Hoofdkantoor Wijnstraat 16. Te Heusden, bij W. VAN HELDEN, Breestraat; te (dessen, bij J. v. HERWIJNEN. fPERKENBAM. De zetting der boter is deze week op de markt 80 ets., in de winkels dus 85 ct<. pet half kilo. Eieren f 2 15 de 26 stuks. OOSTERHOÜT 28 Nov. Boter ƒ1,68 a 1,70 per Kg Eieren f 0,32 en 0,36 de 4 stuks, SLEEÜfPIJK. De zetting der boter bedraagt 83 ct. per half kilo en die der eieren f 2.35 de 26 stuks. BESOOIJEN28 Not). De prijs der Boter teas heden f 1.37 f 147 per Kilo. Aangevoerd 400 K.G. Eieren f 2 21 de 26 stuks. GORINCH.EM, 27 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 1525 runderen, 8 nuchtere kalveren, 35 vette varkens, 452 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 210 300, kalfvaarzen f 160 230 guiste vaarzen f 100 a 135, melkkoeien 160 a 220, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf-jarige f 120 a WO pinken f 100 a 120, graskalveren f 40 a 100 nuchtere f 12 a 18, schapen f a - lammeren f a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 25 a 251/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 9,50 roode dito 8 25 a 8,7 5 witte dito f 8.50 a 9.25 int. rogge f 6.25 a 6 50 buitenl. dito ƒ6.50 a 6.80, gerst f 5.50 a 6.40 haver f 4.25 a 4 60, duivenboonen f a blauwe erwtn f. a mais, 75 pond, f 6.30 a 6.60 alles per heet. Boter 78 a 88 et. per half kilo Eieren f 2.30 a 2.40 per 26. Kippen f 0.70 a 1.25 per stuk. ROTTERDAM, 27 - 28 Nov Op de veemarkt waren heden aangevoerd 654 vette runderen, 1216 magere dito, 671 vette en graskalveren, 151 nuchtere kalveren, 2537 schapen of lammeren, 1167 varkens, 343 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 98 le kw 74 cent, kalveren le kw. 120, le kw 90 ct. schapen le kw. le kw. et. vette varkens 50 a 52 ct. licht soort 47 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.a 20.idem voor de slacht f 9.00 a 13 Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 en 29/16 ton en 182 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit f 66 le kw. f 62. 3<? kw. f 59. Per half kilo 821/2 a 871/2 cent. Zeeuwsche eieren 6 40 a 6 60, Overmaassche dito f 6 80 a 7 per 100. Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch. Algemeene kennisgeving.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3