als aan den Atlantischen Oceaan, waar een zware storm woedt. Uit het noorden van het land worden hevige sneeuw- en regenvlagen gemeld en ook uit Ni mes en Pau komen berichten van buiten gewoon slecht weer. Zondagavond heeft te Luik een ont ploffing bij een kinematografische voor stelling een geweldige paniek in de zaal veroorzaakt. Er werden vijftig meuscheu gewond, van wie vier ernstig. Alle bladen zeggen, dat men met een bom-aanslag te doen heeft. Volgens la Derniere Heure zijn de zitplaatsen in het kinema-theater vol gaten van kleine projectielen. Wat do reden voor dezen aanslag kan zijn, is niet bekend. De Tribuna publiceert een brief uit Tunis, die een zeer pessimistische schil dering geeft van den toestand in de stad en de geheele kolonie. De kalmte, die er op het oogenblik heerscht, is slechts schijnbaar. Zekere teekenen wijzen er op, dat een nieuwe opstand van de Arabieren voor de deur staat. Bijna dagelijks worden de Europeanen op ver schillende plaatsen aangevallen. De houding van de bevolking doet zoowel de Fransche als de Italiaansche overheid voor een uitbarsting van fana tisme vreezen. In Tunis wemelt het van Arabische agenten, waarvan inen niet weet vanwaar zij komen zij prediken haat tegen de Europeanen en de Christenen in het algemeen. Het geheim der Maine is nu ont sluierd. De commissie van deskundigen (marine officieren en officieren van de landmacht) ingesteld 'om het wrak der Maine te onderzoeken en over haar be vindingen rapport uit te brengen, is met haar oordeel gereed. Zij is tot de conclusie gekomen dat de Maine door een ontploffing, buiten de romp van het schip, vernield was Men weet, dat het in de lucht vliegen van de Maine, door het Amerikaansche volk toege schreven aan een aanslag door de Span jaarden, in de V. St. zoo'n opwinding teweeg bracht, dat de oorlog onvermij delijk werd. Later werd evenwel in twijfel getrokken of de explosie wel het werk van de Spanjaarden geweest was. Velen veronderstellen n.l. dat een ont ploffing in de Maine zelf, de ramp had veroorzaakt. Om dit uit te maken, is het wrak drooggelegd en door deskun digen onderzocht. Men weet dus nu zeker, dat de ontploffing van buitenaf het schip heeft getroffen en dat dus een mijn, door de Spanjaarden gelegd, de ramp der Maine kan hebben ver oorzaakt. Te Birmingham heeft een inbreker, die terecht stond, den rechter een houten voetebanx naar het hoofd gegooid. Het werptuig kwam op 's rechters lessenaar terecht en raakte hem daarna in het gezicht. De rechter verwijderde zich eenige oogenblikken. Na terugkeer ver oordeelde hij den beschuldigde om de l1 j jaar uit te zitten, die hem van een vorig vonnis voorwaardelijk geschonken was, en daarna tot vijf jaar gevangenis straf wegens de inbraak. De man kwam er genadiger af dan de Fransche sol daat, die dezer dagen ter dood werd veroordeeld, omdat hij een officier, die recht sprak, zijn kepi naar het hoofd wierp. Bij Koewacht, op Belgisch grondge bied, hebben Vrijdag nacht twee per sonen ingebroken bij een alleenwonend rentenier. De man werd gebonden en mishandeld. Al het geld is meegenomen. De daders zijn onbekend. De Press Telegraph seint New York, dat te Indianopolis het verhoor van de 125 getuigen in verband met de dyna- nietaanslagen der Mc Namara's is be gonnen. In New York, Philadelphia en Indianopolis hebben verscheiden huiszoekingen plaats gehad. Er wordt beweerd, dat uit de boeken van bond van bruggenbouwers, tot welks bestuur een der Mc Namara's behoorde, zou blijken, dat aanzienlijke sommen voor de propaganda met de daad zijn uit gegeven. De Bondsregeeriug ontwikkelt een groote bedrijvigheid om volledige bewijzen in handen te krijgen vóór zij de anarchistische leiders laat gevangen nemen. De leiders van het onderzoek zijn er nu in geslaagd op het spoor te komen van zekere juffrouw Norah Haley, die de vertrouwde secretaresse geweest is van den voormaligen vakbondleider Mc Namara, die wegens den aanslag te Los Angeles tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld was. Deze juffr. Haley weet meer van de geheimen vau den brugge- bouwers-vakbond dan wie ook, de Mc Namara's zelf uitgezonderd. Zij verdween toen de Mc Namara's gearresteerd wer den, maar men heeft haar nu te Chicago gevonden, nadat de geheime speurder Burns meer dan een jaar naar baar had gezocht. Toen haar de dagvaarding werd be- teekend, waarbij zij naar Indianapolis ontboden werd om getuigenis af te leg gen, zeide zij, dat zij bang was voor de gevolgen. De geheime correspondentie van Mc Namara, die naar men aanneemt voor een aanzienlijke deel betrekking had op dynamietaanslagen, ging geheel door haar handen. Oorlog tusschen Italië en Turkije. Volgens een telegram van Enverbei, 13 het bij Bir oei Dzjemal in de nabij heid van Derna tot een gevecht met de Italianen gekomen, waarbij deze 200 dooden en de Arabieren slechts enkele dooden en gewonden zouden gehad hebben. De commandant van het leger oij Bengazi bericht, dat de Italianen zich in de stad houden en zich tot de verdediging bepalen. Er bestaat plan tot uitwijzing der Italianen uit de versterkte plaatsen van Turkije. Wat Smyrna aangaat, moet 9 December ambtelijk bekend zijn ge maakt dat alle Italianen (met vrouwen en kinderen mee ongeveer 8000) binnen een week de stad moesten verlaten en dat zij anders voor den krijgsraad zouden worden gedaagd. Het Duitsche consulaat moet om ver lenging van den termijn hebben ver zocht. Volgens courantenberichten dd. 10 dezer is den Italianen in Gallipoliaan de Dardanellen een termijn van 3 dagen gesteld. Uit Malta wordt dd. Maandag geseind Men meldt van Tripoli, dat de Italiaan sche troepen op Taquira aanrukken, dat zij heden moeten bezetten. Uit Konstantinopel wordt dd. Maan dag geseind: De Jeni Gazetta heeft uit Tripolitanië een telegram ontvangen, dat behelst, dat de stam der Tibbo- Toeareg eeu kolonne vrijwilligers heeft gevormd, die steeds meer aangroeit en reeds naar de kust oprukt. l'iaatieMillt l\'letiw«. llcuüden, 13 Dec. Met genoegen vernemen we, dat onze vroegere stadgenoot, de heer A. v. Wijnen, vaandrig bij het 8ste regiment Infanterie te Arnhem, bij Kon. Besluit is benoemd tot reserve tweede-luitenant bij genoemd corps. Wcrkeil<la.ll1. In de gehouden ver gadering van 't „Oudeliedenfonds", alhier, is tot bestuurslid herkozen de WelEerw. heer ds. v. d. Pol. Uit de gedane rekening en verantwoording bleek, dat in het afgeloopen jaar waren uitgedeeld aan steenkolen voor f 151.05, aan aardappelen voor f 108, aan manufacturen voor f 14, en aan contanten f 98. Mejuffrouw Raman, onderwijzeres aan de Bijz. school, alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Oude Bildzijl. Itaamsdonk, Was het met den veehandel dezen zomer treurig gesteld, thans kan worden geconstateerd, dat hij met den dag levendiger wordt. Men besteedt hooge prijzen. De heer Joach. Schoenmakers ver kocht gisteren een koe voor f 375. %all bouilliel. Zaterdagmorgen heeft de werkman S. Kraker, bij 't lossen van ijzeren platen op de scheepswerf een been gebroken. De man is per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Dr. De Wit verleende de noodige hulp. Ëlsliout. Gisterenmorgen werd alhier met de meeste plechtigheid naar de laatste rustplaats vervoerd het stoffelijk overschot van den heer H. van Laarhoven, in leven ontvanger der gemeente, secretaris van het Polderbestuur en van het pas opgerichte nieuwe waterschap, in vervanging van dat van den Hoogen Maasdijk. Algemeen geacht en bemind was ieder onder den indruk dezer gebeurtenis. De heer Van Laarhoven, een op het uiter lijk krachtigen man van 58 jaar, kreeg enkele dagen geleden een hevige neusbloe ding. Hierdoor verzwakt ontstond er koorts en slechts enkele dagen later trad de dood in, die onverwacht een einde maakte aan een werkzaam leven. Di'Oilffcleil- De begrooting van de gemeente voor den dienst 1912 is door Ged. Staten goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 5403,17*. Meeuwen. Naar wij vernemen is thans koninklijke goedkeuring verkregen op de door den Gemeenteraad vastgestelde nieuwe verordening tot heffing van belasting op de honden. Aizoo zal met ingang van 1912 betaald moeten worden voor een z.g. luxehond f 2, voor de overigen f 1 per hond. W|jk. Aan de openbare school alhier zal weldra het onderwijzend personeel met een onderwijzer vermeerderd worden. De eerste lading teen voor ,de Vlijt" is reeds gearriveerd, hetgeen door vele werkloozen in dezen tijd met vreugde werd begroet. Thans zien wij weer een tal van arbeiders, welke meestal op de hoeken der straten te vinden zijn), druk aan het werk met schiften (uitzoeken) der teen. Een groot gedeelte daarvan wordt aan bossen in on diepe slooten geplaatst, waar het in de maand April begint uit te botten en dan nogmaals band voor band, door de hand moet, om dezelve te schillen. Als men begrijpt, wat een ontzaggelijk werk dat is, zal men ook begrijpen, dat er een groot aantal menschen hun bestaan in deze nuttige werkverschaf fing vinden. Zaterdagavond gaf de zangvereeniging „Crescendo", directeur W. Knoop, haar eerste winteruitvoering. Zooals gewoonlijk was de zaal weer goed bezet. Alle uitge voerde zangnummers getuigden van dege lijke studie en werden flink uitgevoerd. Ook de tooneelstukjas waren eene aange name afwisseling, welke goed in den smaak vielen. In één woord: „Crescendo" heeft ons een aangenamen avond verschaft. W aspik. Als geneesheer, belast met de kostelooze vaccinatie en re vaccinatie is alhier door het gemeentebestuur belast dr. Smits, en wel met ingang van 1 Jan. e.k. De voordracht „De Oliekoop ofHomoeö- paath" viel zeer in den smaak. Het „Eere zij God" van Fr. Silcher, werd schoon uit gevoerd. De solo „Het Haantje van den Toren" werd door den heer Versteeg, uitmuntend uitgevoerd. „De Koperen Ring", samenspraak voor 4 heeren en 1 dame, wekte aller bewonde ring. Daarna „Afscheidslied" en „Zangersliedje" welke aan de gestelde eischen voldeden. Voordracht met zang getiteld „Oude, jonge juffrouwen" bewezen de emantiepatie in Andel nog geen opgang zal maken. Een solo „Zooals het klokje thuis tikt, tikt het negens" vinden wij. hoewel mooi, te lang en te vermoeiend voor degene welke ze uit moet voeren; de samenspraak „Onze jongens" voor 4 heeren en 2 dames, voldeed aan de hoogste verwachting. De laatste zangstukken werden door de groote warmte, vermoeidheid enz. beneden het middelmatige uitgevoerd. Erg spijtig is het dat er altijd nog personen zijn die niet weten hoe zij zich in fatsoenlijk ge zelschap moeten gedragen. Na een slotwoord van den directeur werd dezen genotvollen avond met het zingen van een psalm ge sloten. Waalwijk. Zondagavond liepen eenige Tilburgsche voetbal Iers door Waalwijk en zongen allerlei onzedelijke liedjes. Toen ze door de politie verboden werden en 't nog niet wilden laten, werden een paar der voetballers achter slot en grendel gezet. denderen, Bij de Wed. v. Mers- bergen kwam men tot de treurige ontdek king, dat 's morgens al de kippen doodge beten in het hok lagen. Verdacht wordt van deze moordpartij een hond, die op de eene of andere wijze in het hok is kunnen komen. De heer P. J, M. Braams, hoofd der openbare school, mocht Zaterdag j.l. te 's-Gravenhage de acte middelbaar onderwijs K IX behalen. Toen de 16-jarige A. de Ronde een zwaar beladen kar mest naar het bouwland zou brengen, had hij het ongeluk van de kar te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij een been brak. IVetlerhemert. (Noordzijde). Bij het bieten laden viel Zaterdag de 50-jarige J. van Ooijen Jz. in de Maas. Daar het op die plaats tamelijk diep was, zonk hij tus- schen de laadplaats en het schip weg. Zekere A. de Koning, wist hem echter te grijpen en den man, vader van een groot gezin, van een wissen dood te redden. (Zuidzijde). Terwijl men bezig was de Maaswaard af te graven, had een ernstig ongeluk plaats. De 17-jarige Jac. Dekkers, geraakte onder een zwaar beladen kipkar. Niet minder dan 6 werklieden moesten alle krachten inspannen, om den jongeling uit zijn benarde positie te verlossen. Met een gekneusd been werd hij opgenomen en naar Ammerzoden vervoerd, teneinde geneeskun dige hulp te bekomen. Dat een kat ratten aanvalt, gebeurt meer, maar dat ze een strijd op leven en dood met een bunzing waagt, komt hoogst zelden voor. De heer G. Kuijpers had een bunzing ontdekt, welke op zijn hoenders loerde. Te vergeefs poogde hij dit roofdier te vangen. Hoe groot was echter zijn vreugde, toen Maandagmorgen een zijner katten, van Indisch soort, met den gevreesden vogel- moorder in haar bek kwam aandragen. Mprailfi;. Naar men ons meedeelde, wordt in deze gemeente gecirculeerd met een lijst, die de huismoeders tot teekening wordt aangeboden. Als propaganda tegen de ingediende tariefwet. Zaterdagavond kwam de afd. „Patri monium" alhier in vergadering bij een. Na opening door den voorzitter, het Jezen der notulen en de behandeling der ingekomen stukken, kwam ter tafel de bestuursver kiezing, waarbij de aftredende werden her kozen. In de vacature ontstaan door het vertrek van het bestuurslid P. v. Oosterhout, werd J. de Roon gekozen, die deze be noeming aannam. Gekomen aan het punt „varia" der agenda, verzocht G. v. d. Hoven het woord. Met een kort woord behandelde spr. de vraag. „Wat moet onze afdeeling doen, tegenover de circuleering die in deze gemeente thans plaats vindt, tegen de in gediende tariefwet." Na een breedvoerige bespreking, waaraan door verschillende leden werd deelgenomen, werd met algemeene goedkeuring de na volgende motie aangenomen: „De afd. Sprang van het Ned. Werklieden verbond Patrimonium; in vergadering bij een op Zaterdag 9 December 1911, gehoord de besprekingen dat in onze gemeente ge circuleerd wordt met een lijst tot het ver krijgen van handteekeningen tegen de in gediende tariefwet Overwegende dat het argument van duur dere levensmiddelen geen steek houdt; dat de tariefwet meer werk, dus bijge- volge meer verdiensten voor den werkman brengen zal; overwegende dat door deze actie slechts wordt geageerd tegen ons Christelijk Mini sterie, en zijn pogen om ons volk sociale wetten te bezorgen, en den arbeider zijn lang verwacht pensioen te verzekeren. Ad visee rd op genoemde lijst niet te teekenen." Op gebruikelijke wijze werd deze zeer druk bezochte vergadering door den voor zitter gesloten. Capelle. J.l. Vrijdagavond gaf de zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" alhier in de zaal van L. F. van Dongen, haar aan gekondigde uitvoering, die zeer druk bezocht is; velen moesten zich zelfs met een staan plaats tevreden stellen, en we mochten tot ons genoegen ondervinden, dat 't publiek geen spijt van haar bezoek behoefde te hebben; de verschillende nummers allen afzonderlijk te bespreken, zou te veel plaats ruimte vergen, enkelen kunnen we toch niet onvermeld laten, „de Nederlandsche Vlag", gezongen door het geheele koor, voldeed uitstekend, „Oranje kindje" en „Kindje mijns harten", werden op ver dienstelijke wijze vertolkt door mejuffrouw Molegraaf, „Matrozenlied", gezongen door den heer Th. de Jong, viel door het lang durig applaus, blijkbaar zeer in den smaak bij het publiek, „Goeden nacht", gezongen door de dames J. de Jong en T. de Bas, oogstten eveneens zeer veel bijval, „Sterren nacht", op verzoek van 't publiek zelfs tot tweemaal toegezongen, voldeed blijkbaar eveneens; alle overige nummers werden door 't handgeklap na elk nummer zicht baar best gezongeneen woord van lof mag hier ook niet onthouden worden aan den wakkeren directeur, den heer L. Kooien uit Waalwijk en den bekwamen pianist den heer Snijders uit Geertruidenberg. De heer De Jong, vergastte de aanwezigen nog op een voordracht, getiteld „de verlatene", een dankbaar applaus volgde. Tot slot van den avond volgden nog enkele dansjes, waarna 'tpubliek na 't mid dernachtelijk uur hoogst voldaan huiswaarts keerde, de zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" een tot weerziens toeroepende. 's-Ciravemoer- Bij het afbreken van een afdak, schoof vorige week het ge heele dak eensklaps naar beneden, met dit gevolg, dat er de arbeider P. v. d. L. onder terecht kwam en door toegeschoten hulp uit zijne benarde positie moest verlost wor den. Dacht men aanvankelijk, dat dit on geval goed was afgeloopen, later klaagde de man zeer over pijnen, zoodat hij zich ge noodzaakt zag wat rust te nemen. Op Dinsdagavond 19 dezer, zal van wege het Nutsdepartement, in de zaal van den heer J. Kuijpers, eene lezing worden gehouden door dr. van Capelle, uit Den Haag, met het onderwerp: reisbeschrijving van de binnenlanden van Suriname. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van De Werken en Sleeuwijk, gehouden 9 December. Afwezig de heer Sigmond. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken 1. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het 2e aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag over 1911. 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van schoolgelden over de maanden November en December 1911. 3. Een besluit van Ged. Staten tot sluiting en vaststelling der rekening over 1910 in ontvangst op f 18861,89* en in uitgaaf op f 16983,37, alzoo met een batig slot van f 1877,92*. 4. Een nota van bemerkingen op de begrooting 1912, betreffende het salaris van de ambtenaren van den burgerlijken stand en het presentiegeld der raadsleden, waar aan tegemoet wordt gekomen. 5. Een circulaire van Ged. Staten, hou dende verzoek om advies over de al of niet verhooging van de bestaande regeling der jaarwedden van burgemeester en secretaris. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten Ged. Staten te adviseeren, geene verandering in de bestaande regeling te brengen. 6. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende toezending van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 8 November 1911, no. 24, waarbij aan deze gemeente, met toepassing van art. 53 der wet op het L. O. boven en behalve de bijdrage, bedoeld bij art. 48 dier wet, over het jaar 1911 eene buitengewone rijkssubsidie wordt verleend en de gewone onderwijskosten ten bedrage van f 600, 7. Een adres van het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tegen de Pro- tistutie te Utrecht, waarin in overweging wordt gegeven om bij eventueele samen stelling van eene verordening, betreffende bestrijding van ontucht rekening te willen houden met het bijgevoegd rapport, bijlage en toelichting. Dit adres wordt voor kennis geving aangenomen. 8. Een schrijven van de Commissie voor de kringenwet te Den Helder, waarin wordt te kennen gegeven, dat het hun uit de verschillende ingekomen rapporten en mede- deelingen duidelijk is gebleken, dat de belangen der gemeenten voor een herziening der kringenwet zóó uiteenloopend zijn, dat het niet mogelijk is een uniform adres samen te stellen en aan de regeering te zenden en dientengevolge in overweging wordt gegeven, dat iedere gemeente zich zelfstandig tot de regeering wendt met een adres, waarin zij hare bezwaren tegen de werking van de kringenwet kenbaar maakt. Hiertoe wordt besloten. 9. Een adres van N. Kosters, ambtenaar ter secretarie, houdende andermaal het ver zoek om verhooging van salaris. Ook nu wordt met algemeene stemmen besloten afwijzend op dit adres te beschikken. 10. Een adres van G. Vos, grafgraver, om verhooging van salaris. B. en W. stellen voor aan adressant voor het maken van een groot graf f 2 en voor een klein graf f 1 toe te kennen. Met algemeene stemmen wordt het voor stel aangenomen. 11. Een adres van eenige inwoners van Sleeuwijk waarin plaatsing wordt verzocht van een lantaarn nabij het hulppostkantoor en verder daar, waar zulks noodzakelijk is. In de vorige vergadering is besloten dat B. en W. een onderzoek zouden instellen naar de plaatsen in de gemeente, waar ver lichting noodzakelijk is. Genoemd college deelt thans mede, dat zij een onderzoek heeft ingesteld en bevonden hebben, dat te Kille 3 lantaarns noodig zouden zijn, te de Werken eveneens 3 en te Sleeuwijk 6. De kosten der lantaarns met toebehooren zijn geraamd op f 240 en het jaarlijks on derhoud op f 144. Na breedvoerige discussiën stelt de heer Brienen voor, om nu dezen winter toch niets meer van de plaatsing der lantaarns zal komen, de beslissing op dit adres te verdagen tot het a.s. voorjaar. Zijn voorstel in stemming gebracht zijnde, blijkt dat 5 leden voor verdaging en 5 leden tegen verdaging zijn, weshalve het voorstel tot de volgende vergadering wordt aangehouden en thans niet op het adre* beschikt wordt. Voor de heeren Brienen, van't Sant, van Arkel, Verhagen en van Krugten. Tegen de heeren Slagmolen, van der Stelt, Pruissen, Monshouwer en van der Meijden. 12. Een verzoek van J. van Noorloos, thans wonende te Barendrecht, om afschrij ving van zijnen aanslag in den hoofdelij ken omslag, wegens zijn vertrek uit deze ge meente. Wordt besloten de noodige afschrijving te verleenen. 13. Wordt goedgekeurd eene akte van verhuring van een viertal perceelen, toebe- hoorende aan de gemeente en gelegen nabij de begraafplaats. 14. Wordt vastgesteld eene verordening van de thans nog geldende verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd en zulks overeenkomstig art. 178 der gemeen tewet. 15. Benoeming leden der burgerlijke arm besturen. Voor de Werken wordt met algemeene stemmen herbenoemd de heer P. Ippel en voor Sleeuwijk wordt met alg. stemmen in de plaats van den heer J. Verhagen J.Sz. welke zich om gezondheidsredenen niet meer herkiesbaar stelt, gekozen de heer J. Verhagen Cz. 16. Wordt besloten tot het doen eener af- en overschrijving op de begrooting voor 1911, tot een bedrag van f 4,95. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. Kerknieuws. Werkendam. Door den WelEerw. heer Kamper, predikant te Haastrecht, is het beroep naar de Geref. Kerk B, alhier, aangenomen. Naar we vernemen, i3 door de Chr. Geref. Gem. alhier een gedeelte van den tuin van den heer H. G. Albers aangekocht, ten einde daarop een kerk en een pastorie te bouwen. Vrijdag a.s. hoopt in de Chr. Geref. Kerk alhier op te treden de WelEerw. heer J. D. Barth, predikant te Sliedrecht. Kleeiiwfjk. Voor ouderling in den kerkeraad der Geref. Gem. alhier zijn can- didaat gesteld de heeren C. Verhagen J. Sz. en H. Verhagen J. Sz. en voor diaken de heeren N. Scheurwater en W. A. Groenen- bergh. De verkiezing zal Zondag a.s. plaats hebben. Sprang. De heer Pop, theol. cand. te Katwijk aan Zee heeft het beroep tot pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Bij de j.l. Zondag gehouden stemming voor vier leden van den kerkeraad bij de Ger. kerk werden W. Kruijff en C. v. Iersel tot ouderling en L. v. d. Hoeven en W. Genuït tot diaken herkozen. Doeveren. Ds. G. Lans Jr., pred. der Ned. Herv. Gem. alhier heeft een beroep ontvangen naar St. Annaland. denderen. Tot ouderling bij de Geref. Kerk is herkozen de heer B. Verdoorn. Tot diaken werd gekozen de heer G. v. d. Beek Lz. met 35 stemmen. De heer Joh. van Wijk Pz. kreeg 24 stemmen. 's drnvemoer. In eene zaal ten huize van den heer C. Bosman zijn reeds enkele malen predikanten van vrijzinnige richting uit de omgeving opgetreden. Het plan schijnt te bestaan om dit optreden af en toe te doen herhalen. Men noemt dat hier de vierde kerk. Meeuwen. Op Donderdag, den 14 Dec. a.s., zal alhier eene stemming worden gehouden ter verkiezing van één ouderling en één diaken in de Ned. Herv. Kerk. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Johs. Burghout en J. Ockers, resp. ouderling en diaken. Dlnneniaiid. De Deli Ct. verneemt dato 16 Novem ber uit Batavia: Gisteravond werd de moeder van het St. Jozef gesticht in Gang Kwinie, mevrouw W., door een in dat gesticht verpleegden, zestien jarigen knaap, H. de Cr., vermoord. De jongeling was haar reeds meermalen met. onzedelijke voorstellen lastig ge- gevallen. Ook nu wederom afgewezen, vermoordde hij haar uit wraak. De vrouw is 35 jaar oud en was gehuwd met den adjudant-onderofficier W.; ze laat acht kinderen na. De jongste is pas twee maanden oud. De dader bekende reeds en werd gearresteerd. De matroos, die aan boord van het wachtschip te Willemsoord in den nacht van Zaterdag op Zondag de wacht had in de mars, is door onbekende oorzaak daaruit gevallen, op het tentdek terecht gekomen en vandaar afgerold op het buiten boord liggende vlot. Onmiddellijk naar het Marine-hospi taal vervoerd, bleek hij bij aankomst aldaar overleden te zijn. Mej. S., uit de Weesperstraat te Am sterdam, die onlangs het ongeluk had onder oude papieren een bankbiljet van 25 gld. in de brandende kachel te wer pen en dat te laat bemerkte, heeft van de Nederlandsche Bank, waarheen zij de asch ter onderzoek opzond, een nieuw bankbiljet terugontvangen met A ii del. Na opening door den president werd de uitvoering door de Chr. zangver eeniging „Hebt dan de Waarheid en den Vrede lief", directeur S. A. Otto, begonnen met het Bondslied. Frisch, opgewekt, en zuiver werd dit ten gehoore gebracht, daarna volgde Lente ea Psalm 113 vera 1 en 2, welke niet onverdienstelijk ten gehoor- werden gebracht, daarna volgde een solo „Het lied dat mijne moeder zong" door mej. Bouman. Het getuigde van gevoel en diepe studie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2