Hel Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. TWEEDE BEU). Hotel JAN GEERTZEN, J. ELEKAN, lie CJor inche m se he Hank Fijne VUL Beetwortelmachines, 'Veevoederketels - Bietenspaden. C. Hiortier Zonen, G0EDK00PE WINKEL, Stationstr. Waalwijk. Prima W. A. Tan der Honk, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3110Zaterdag 16 December. SI. Jansstr. 's-BOSCH. Havenstraat 5 (natü tol station) 's-BoscL Zondags na 1 uur kantoor gesloten. neemt gelden a deposito van de Onze sorteering Nieuwjaarskaarten Humoristische Scheurkalenders 1912 ÏOO lange smalle Visitekaarten, f 23 en hooger. GORCUM. Arkelstraat. Rusland en Perzië. De opstand in China. Oorlog tusschen Italië en Turkije. Posterijen. Nieuwjaar. Coop. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGE N", Restauratie den geheeien dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Oroote Borteering Vraag onze uitgebreide Catalogussen. LAND VAN ALIENS VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1911. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77$ ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag, middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Volgens een bericht aan de Lokal- Anzeiger werd Dinsdag uit vrees voor anarchistenaanslagen aan de ingangen van het ministerie van oorlog te Kon- stantinopel scherp de wacht gehouden. Niemand mocht naar binnen gaan zon der zijn naam en het doel van zijn be zoek te hebben opgegeven. Geen enkel pakje mocht ongeopend naar binnen. Er waren geschriften rondgedeeld, waar in de personen, die verantwoordelijk waren voor den oorlog, met den dood bedreigd worden. Tevens liepen er ge ruchten, dat Bulgaren in verscheiden ministeries bomaanslagen wilden plegen. Dezelfde maatregelen zullen ook op de andere ministeries worden toegepast. Verder valt nog op, dat er buitenge woon veel politie op straat is, die alle voorbijgangers scherp opneemt. Op den spoorweg tusschen Warschau en Weenen is Dinsdag een trein door 18 bandieten overvallen. Eenige van hen waren reeds in den trein en brach ten dezen onderweg met de noodrem tot staan. Toen kwamen de anderen toeloopen en wisten de passagiers, trein personeel en zelfs de politie in bedwang te houden. Zij roofden uit verschillende geldkistjes 20,000 roebel; niemand werd gedeerd. Het geheele voorval duurde nauwelijks 20 minuten. De daders zijn spoorloos verdwenen. De Zwitsersche bondsraad heeft als buitengewone maatregel tegen de duurte van het vleesch tot verlaging van het recht op bevroren vleesch uit Argen tinië besloten. Voor de schatkist zal de uitvoering van dit besluit, dat slechts voorloopig geldt, een vermindering der inkomsten met ongeveer 380,000 frank beteekenen De bondsvergadering zal dan later den buitengewonen maatregel, die op een verlaging van het invoerrecht op de 100 kilo van 25 op 10 frank neerkomt, weer kunnen opheffen. De agrarische afgevaardigden zijn tegen de verlaging van dit recht. De vermindering van rechten op andere levensmiddelen, die door den bond van Zwitsersche ver- bruiksvereenigingen verlangd is, zal niet toegestaan worden. De groote hervormingen in Engelsch- Indië dringen voor het oogenblik alle andere vragen op den achtergrond. Met eenige voorbehoud worden zij algemeen in de pers gunstig beoordeeld. De Times gelooft, dat ze zoo wel overdacht en uitgewerkt zijn, dat zij de eerste ont stemming zullen overleven. De liberale Daily News begroet de hervormingen als een schoone zegepraal van de nieuwe politieke denkbeelden en beginselen in Azië. De bestuurders van Indië erkennen ermee, dat het oude regeerstelsel onhoudbaar is geworden in het overal ontwakende leven van de Aziatische volken. Het blad is over tuigd, dat op die ingrijpende hervorming zelfbestuur van Indië zal volgen, en dat zelfbestuur daar nog heilrijker ge volgen zal hebben dan in Zuid-Afrika. Naar de Berliner Morgenpost meldt, zal de regeering van Denemarken in den loop van deze maand den uitvoer van vee verbieden, nadat nu reeds ver schillende Deensche eilanden geen vee meer naar het overige Denemarken of over de grenzen mogen brengen. Deze maatregel zou nog een stijging van de veeprijzen in Duitschland tengevolge hebben. De Times verneemt uit Teheran, dat 4000 man Russische troepen zich samen trekken in Kaswin. In Kaswin heerscht strenge vorst; de bevolking heeft in de moskeeën de wijk genomen. De Ameri- kaanache aanvoerder van de Perzische gendarmen heeft den Perzischen offi cieren bij de gendarmerie aangeraden, naar Teheran terug te trekken, daar de Russen hun hebben gedwongen, hun kwartieren af te staan. De correspondent te Askabad van de Frankfurter Ztg. meldt, dat de toestand in de provincie Chorassan voortdurend ernstiger wordt. Dezer dagen is te Aska bad in de hoofdmoskee een rumoerige vergadering gehouden, waar de heilige oorlog tegen de ongeloovigen werd ver klaard. Ook zijn onder de inwoners der stad geweren uitgedeeld. Een ernstige crisis tusschen Rusland en Turkije lijkt op handen, naar aan leiding van de bezetting van Choi (in den Noorwestelijken uithoek van Perzië) door een sterke Russische troepenmacht met tien kanonnen, die, zeggen de Tur ken, hun stellingen in het westen be dreigt en Turkije's positie aan de Per zische grens bedenkelijker maakt dan Macedonië, Albanië en Tripoli. Daarom kan de Porte niet in de bezetting van Choi berusten. De mobilisatie van het geheele Turksche leger in Klein-Azië heeft al plaats gehad. Vijf bataljons staan klaar om naar Salmas op te rukken. De Porte is inmiddels bereid met Rus land te onderhandelen door tusschen- komst van haar nieuwen gezant te Teheran, die daar eerstdaags wordt ver wacht. Turkije schijnt door deze kwestie geneigd om toenadering tot Engeland te zoeken. De leiders van het revolutionaire be wind in Sjanghai hebben opnieuw aan Joeansjikai, gemachtigde van de regee ring, geseind, dat zij er op blijven staan, dat de Mantsjoedynastie verdreven wordt, en dat zij het presidentschap van de republiek China aan Joeansjikai aanbieden. Joeansjikai heeft Tangsjaoji last ge geven, zich naar Sjanghai te begeven, wijl de leden van het daar gevestigde revolutionaire bewind geweigerd heb ben, de vredesonderhandelingen te Han- kou te voeren. Te Sjanghai heerscht groote vreugde over de overbrenging der vredesonderhandelingen van Han- kou naar Sjanghai, immers dat betee- kent een overwinning voor het revo lutionaire bewind te Sjanghai, waardoor oneenigheden, die tusschen de revolu tionairen onderling bestonden, van de baan schijnen. De vredesonderhandelingen die tot dusver te Hankou gevoerd worden, lijken thans onbeteekenend te zijn ge worden. De opstand in China heeft geleid tot een merkwaardige wederopluiking van den verbouw van maankop. De veror deningen tegen de teelt van maankop en het gebruik van opium worden niet meer gehandhaafd. Opiumkitten zijn weder geopend en met den aanplant van maankop is opnieuw een begin ge maakt, vooral in Joenuan, waar zulks door het revolutionaire bewind ambte lijk werd goedgekeurd. In tal van andere provincies worden op gelijke wijze de opium-verdragen door de regeering van China gesloten, overtreden. Uit Petersburg wordt aan de Lokal- Anzeiger geseindMinister Sasonof heeft tegenover een medewerker van het Nowoje Wremja het volgende ver klaard: Rusland is van plan om zoo noodig in China's binnenlandsche aan gelegenheden in te grijpen. De groote handelsbetrekkingen, die Rusland met China verbinden, lijden dagelijks groote schade. Hoe eer in China de orde her steld wordt, des te beter voor Rusland. Hoe groot de geestdrift voor de revo lutie ook bij de Chineesche vrouwen is, blijkt uit een bericht van de Press- Telegraph, dat de leerlingen van de middelbare meisjesscholen te Sjanghai in een brief aan de revolutionaire re geering aangeboden hebben, om meisjes troepen te vormen. „Met ongeduld zien wij den dag tegemoet, dat wij aan de zijde van onze wapenbroeders op den vijand mogen losstormen," zoo schrijven zij. De voorioopige regeering heeft echter het aanbod van deze Chineesche ama zones onder dankbetuiging afgeslagen. De Chineesche gezant te Weenen heeft op zijn wijze zijn revolutionare gezind heid getoond. Hij heeft zijn staart af geknipt en zich in Europeesche kleeren gestoken. Dezer dagen is op den onderkoning van Mandsjoerije uit wraak een aan slag gepleegd. Hij had een manifest doen verspreiden, waarin hij alle re volutionairen vagebonden noemde, die door de bevolking zonder vorm van proces konden worden gedood. Dezer dagen nu had een wapenschouwing plaats in Koeantsjeng. Daarbij werd uit de gelederen der soldaten een schot op hem gelost, waardoor zijn paard ge dood werd, terwijl hijzelf ongedeerd bleef. Van het gevecht in den nacht van Zondag op Maandag bij Bengazi brengt de Lokal-Anzeiger de volgende nadere berichten Het gevecht tegen de hoofd stelling van Enver bei duurde van Zondagavond tot het grauwen van den morgen. Do Turksche bevelhebber trachtte door zijn nachfelijken aanval den verkenningsmarsch van het derde bataljon van het 79ste Italiaansehe in- fanterie-regiment te verijdelen. Er out stond een van beide zijden zeer ver bitterd gevecht van man tegen man. De bajonetaanval der Italiaansehe in fanterie tegen de Turksche en Arabische ruiterij behoorde tot de bloedigste epi soden van dezen strijdwaarvan het resultaat was, dat de Italianen wel hun stellingen gehandhaafd, doch een achter volging van den tegenstander niet on dernomen hebben. De Italianen hebben Tadzjoera, ten Oosten van Tripoli, bezet zonder tegen stand te ontmoeten. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarwisseling, wordt het publiek verzocht, brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, als: prentbriefkaarten, visitekaartjes en cir culaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snij dende strepen, getrokken over de ge heele adroszijde, en die stukken reeds op 26, 27 of 28 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestellingen opgenomen. ADVERTENTIEN. Genderen. BOTE It. B4AAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rfjk*hotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.75 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen A rembours door geheel Nederland. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder handde he aceoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Biliyke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. m.. J. F. BEERLING Jr. Mb. A. DEN DEKKER Koopt en verkoopt Wissels, Effecten, Coupons en Vreemde Banknoten. - Opent rekeningcourant met rentevergoeding. - Verleent Handelscredieten. - Sluit Prolongatiën. - Zet gelden uit op Prolongatie'. met drie dagen opvragen 2 pCt. veertien dagen opvragen voor een maand vast drie maanden vast een jaar vast Verhuurt Saie-Goketten in hare Brand- en Inbraakvrije Kluis op voor waarden bij haar verkrijgbaar. 27$ 27, 3 37 9 in fijne kwaliteiten Scheermessen, Slagers-, Bakkers- en Schoenmakersmessen, Brood-, Tafel- en Dessertmessen, alsmede Haarsnijmachines (klein en groot), Worstmachines etc., Aksen, Bijlen, Snoeimessen, Spaden, (pok Duitsche) Schoppen, Mestgraven en Mestrieken, Potten, Pannen, Emmers, Gegalvani seerde Wasch- en Kookpotten, Fornuizen enz. Alle soorten ZAKKEN en TOUWWERK. Zcisenhandel Heusden. P.S. In aantocht een groote partij fijne Schaatsen in alle soorten. - -S --7-f-i;V:C'V'---.■A-; "\D in diverse modellen van «faarsina, Godin e. a. i met verbeterde constructie. Groote voorraad. Cage prfjzcn. Hoogstraat A 9 en 8. COnnCIIEll. is gereed. Winkeliers en Wederverkoopers vraag hiervan de Monsters met prijsopgaven. kosten slechts 15 cent met flink rabat voor Winkeliers. Voor Reclame leveren w(f met 100 bijpassende Enveloppes, bedrukt met naam voor 95 cenl Franco per post na ontvangst van postwissel groot 85 cent. Aanbevelend, Een 2 persoons Bed, 1 Peluw, 2 Kussens, 55 pond zuivere Veer en De Bedden worden geleverd onder waarborg voor deugdelijk heid. Alleen eerste kwaliteit Java k a p o k wordt gebruikt in onze Bedden en Matrassen. Minzaam aanbevelend, J. Th. C0UWENBERG,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 1