Paarden- enVeeyerzekering. een flinke DIENSTBODE, Vergadering Men moet onmiddellijk handelen. IPIP* Zij die zich met ingang van 1 Januari a.s. op dit Blad abonneeren, ontvangen de nog vóór dien tijd verschijnende nummers GRATIS. Evenals voorgaande jaren zen den wij in het begin van Januari kosteloos aan alle abonné's een practische Maandkalender. Notaris VAN HAM te Kaatsheuvel, publiek verkoopen: 70 Kavels mooie Heinsparren, Opleggers, Hop- en Boonstaken, Eiken Schaarhout, Knuisten, Brand hout en Snoeiling. PlaaUeülk Nieuws. Heusden, 16 Dec. Het grootste vaartuig, dat sinds de opening van de Beersche Maas hier voor de stad lag, heeft heden alhier het anker laten zakken. Het is de „Rotterdam V" een driemaster, breed 10 en lang 85 M., met een inhoud van 1700 ton, geladen met steenslag. Op de door de heeren Verhagen en Van Hoven gehouden drijfjacht onder de gemeente Meeuwen werden Maandag 49 en Dinsdag 26 hazen geschoten. Terwijl rcej. Schreuder, uit de Put- terstraat, in de keuken bezig was, eenige werkzaamheden te verrichten, zakte op eens de vloer, die boven een grooten waterput lag. weg. Door spoedig op zij te springen, wist ze aan een groot gevaar te ontkomen. Werkendam. Bij het Maandag a.e. te houden weldadigheidssoirée, te geven door mevrouw Verhoeff, zal de medewer king verleend worden van de heeren Char les Heijnen (tenor) en Karei Roos (piano), beiden uit den Haag en van de zangver- eeniging „Uitspanning door Inspanning", directeur de heer J. I. Bril. Waspik. Donderdag maakte onze rijvereeniging „Pegasus" onder vroolijke toon en der muziek een uitstapje naar Til burg. Op den terugrit werd Waalwijk aan gedaan, waar de leden op een goed diné werden onthaald. Het is te begrijpen dat de heeren rijders des avonds zeer opgeruimd en voldaan thuis kwamen. Woensdagavond werden alhier in de Ned. Herv. kerk lichtbeeldenvertooningen gegeven door den heer C. J. Ridderhof uit Raamsdonk. De opbrengst was bestemd voor de armen. W(jk. Bij Kon. Besl. is aan deze ge meente f 500 en aan de gemeente Veen f 800 subsidie verleend ter bekostiging van het lager onderwijs. Het bestuur van de werkverschaffing „de Vlijt" heeft weder een weiland aange kocht, 't welk dezen winter moet worden omgespit, om in het volgend voorjaar met stekken (hout) te worden beplant. Ongeveer 30 arbeiders zijn reeds bezig, het weiland voor dat doel in orde te maken. K*ou«lei*0<»ijeil. Eindelijk zijn van hier de laatste bieten ingescheept en ver voerd. Door het gunstige weder is alles goed verloopen; was de vorst vroeg inge vallen, dan zou er heel wat schade geleden zijn. Eel hen. Maandagavond wist de jacht opziener L. v. d. Steenhoven een strooper te pakken, die met meer anderen met een lichtbak aan het stroopen was. Ne<lerhemert. (Noordzijde). Onze dorpsgenoot de heer H. Doruijter, onder wijzer aan eene bijzondere school te Alphen aan den Rijn, is als zoodanig benoemd aan eene christelijke school te Gorinchem. Door toevallige omstandigheden zul len de bieten eerst aan het einde dezer week verzonden zijn. In het geheel zijn alhier 276-5000 kg. aangevoerd, iets meer dan ver leden jaar. Rekent men de 400.000 kg., welke thans van Kerkwijk naar Ammer- zoden (Well) ter verscheping zijn verzon den, mede, dan bedraagt het gewicht meer dan 3 millioen kilo's. (Rietschoot.) Woensdag gebeurde op de steenplaats van de heeren Van Löben Seis een ernBtig ongeval. De werkman J. Spiering, werd van een hit geworpen met het ongelukkig gevolg, dat hij zijn sleutel been brak. Dr. Schmitz uit Veen, verleende heelkundige hulp. Bij de gehouden verkiezing van een kerkvoogd en notabelen van de Ned. Herv. Gemeente alhier, werd de heer J. Spitzer als kerkvoogd herkozen en de heeren C. Wolfers en J. v. Ooijen, tot notabelen ge kozen. Welseind- Met bestemming naar Amsterdam, werd door den commission- nair, den heer W. van Gen deren, een schip blauwe aardappelen geladen tegen den prijs van f 3,per H.L. De prijs der eigen heimers bedraagt f 2,60, terwijl de bravo's, die niet tegen 't vervoer kunnen, slechts f 2,per H.L. kosten. Uapelle. In deze gemeente worden door een particulier, op eigen kosten en voor reclame, op een straatlantaarn, proeven genomen met odeline licht, welk licht veel helderder schijnt dan petroleumlicht. Naar we vernemen, zal de christelijke naaivereeniging „Dorcas" alhier, dezen win ter geen kieedingstukken vervaardigen, om dat zij gebrek heeft aan voldoenden finan- tieelen steun. Moge zij spoedig geholpen worden met geldelijke gaven, opdat zij het zoo schoone doel, uitdeeling van kleeding- stukken aan behoeftige arme lieden, kan bereiken. HesoiJeii. Woensdagavond had L. B. het ongeluk, zich zoodanig met een mes te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Waalwijk. Bij B. F., ontstond Dinsdag een begin van brand. Terwijl de vrouw, die zich alleen in huis bevond, in een andere kamer was, vatte een beddeke, dat bij de kachel stond, vlam. Dadelijk was de geheele kamer vol met rook. Ook het vloerkleed was onderwijl reeds beginnen te branden. Spoedig kwam nu de vrouw terug en doofde het vuur. Eenige dagen geleden, had B. Jonkers het ongeluk te vallen, met 't noodlottig gevolg, dat hij zijn schouder uit elkaar viel. lndcl Op het hulptelegraafkantoor werden in de afgeloopen maand 105 tele grammen behandeld, waarvan 59 werden verzonden en 46 ontvangen. Door het hoofdbestuur der posterijen, is, op het door de bewoners der Schutsluis ingediend request, betreffende eene tweede postbestelling, afwijzend beschikt. Bij herhaling vallen hier dezen winter kleine diefstallen voor. De vorige week werd bij den heer M. eene buiten te drogen hangende broek, en thans bij den heer R. eene broek en jas ontvreemd. Kprans- Woensdagavond j.l. kwam de afd. „Patrimonium" in jaarvergadering feestelijk bijeen. Te ruim 7 uur opende haar voorzitter, de heer J. J. Dalmaijer, deze feest vergadering, door te laten zingen psalm 68:1; gebed, en las vervolgens Cor. 13. Hierna heette spr. met een kort ope ningswoord allen hartelijk welkom op deze derde jaarvergadering. Onder daverend ap plaus werd het volgende telegram verzon den aan Zijne Excelentie Minister Talma te 's-Gravenhage„De afdeeling Sprang van Patrimonium, in jaarvergadering bijeen, doordrongen van het besef, dat de Sociale wetgeving land en volk ten goede kome, dankt God voor den arbeid die door U reeds werd verricht. Zegene Hij steeds uwe werkzaamheden." Door den Secretaris en Penningmeester werden verslag uitgebracht, die de alge- raeene goedkeuring konden wegdragen. Overigens werd het feestelijk saam zijn doorgebracht met het houden van voor drachten en samenspraken, waarbij ernst en luim elkander afwisselden, en werden aan de leden die in flinke getalen met hunne vrouwen waren opgekomen, versnaperingen toegediend. Na door den voorzitter in deze nieuwe jaarkring tot werken voor het vereenigings- leven te zijn opgewekt, sloot deze op ge bruikelijke wijze de vergadering en ging ieder in het middernachtelijk uur hoogst voldaan huiswaarts. Nlmkerk. Dezer dagen had deoudste dochter van P. v. d. W. alhier het ongeluk boven van den zolder te vallen, waardoor zij haar schouder ontwrichtte. Nieuwen tl |jk. Ten bewijze dat er alhier nog goed vee gefokt wordt kan die nen dat de veehouder J. Snoek een schot verkocht voor de kapitale som van f 360. Woensdagmorgen is door onbekende oorzaak een hooischelf van pl.m. 40,000 K.g. afgebrand, staande in den polder Janna- zand, toebehoorende aan den landbouwer A. v. d. S. alhier. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op nevenstaande advertentie, betreffende het oprichten eener Onderlinge Veeverzeke ring te Nieuwendijk en omstreken. Het is te hopen, dat door flinke deelname iets nuttigs tot stand kome. Neen. In de j.l. gehouden raadsver gadering, is mej. Wouda uit Geldermalsen, benoemd als onderwijzeres aan de openbare school alhier. Tot lid van het burgerlijk armbe stuur is benoemd de heer J. van Andel. 's-Grave lil oei*. Van den land bouwer W. Versteeg, is eene koe tengevolge van miltvuur gestorven. Het cadaver is verbrand en den stal verder ontsmet. In het bestuur der christelijke jonge- lingsvereeniging „Gedenkt aan Uwen Schep per in de dagen uwer jongelingschap", zijn gekozen als voorzitter C. Dekker H.z., vice- voorzitter, A. Verduin, secretaris, W. Ver steeg H.z., penningmeester, M. Hoefnagel en als bibliothecaris, J. Nederveen. llerpt- Het uitgezaaide wintergraan, heeft zich prachtig ontwikkeld. Jammer, dat op vele plaatsen de muizen er schade aanrichten. Het aantal muizen blijft in het veld nog altijd groot. Het verwonder ons, dat niemand eens een proef heeft genomen, om dit lastige goedje te verdelgen met serum, hetwelk toch gratis aan de Rijks- seruminrichting te Rotterdam te verkrij gen is. Aalburg- De kunst van bieten teelen verstaat niet iedereen. Zekere v. K. alhier verstaat die kunst uitstekend. In het voor jaar kocht hij een pond bietenzaad bij A. D. Baaijens te Herpt, dat hij geheel uit zaaide. Bij de aflevering bracht hem 't pond zaad ruim f 48 op. 1*REB)1I41IEURTEM, 17 December. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Jansen van Barum. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Brummelkamp. Vm. bed. H. A. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussen, vm. 9.30 uur ds. van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. leeskerk. Vm. H. A. 6 u. ds. Ruijsch v. Dug teren uit Heusden. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. Geref. kerk, vm. 9.30 u. lees kerk nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Zz. geen dienst. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge, vm. H. A., nm. Nabetrachting. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. v. Leeuwen uit 's-Gravemoer. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart, H.H. Correspondenten worden IHieF beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tUdig in te zenden. Kerknieuws. Poederofjen. Herkozen tot ouder ling, de heer G. A. Hasselman en als diaken, de heer Z. v. Giessen Azn. Neen, Door heeren Notabelen der Ned. Herv. Kerk, zijn herbenoemd tot kerk voogden de heeren G. Kraaij en W. Verzijl. Uitwijk. Door stemgerechtigden der Herv. gemeente Uitwijk en Waardhuizen, is tot ouderling gekozen de heer J. Kant en als zoodanig herkozen Arie N. Huizen. Tot diaken is herkozen P. N. Huizen. Spi *ang. Als gevolg van de predikants vacature, zal bij de Ned. Herv. gemeente alhier geen verkiezing van kerkeraadsleden plaats vinden. Hahiloniënhroek. Onze geachte predikant, ds. S. R. Hermanides heeft de beroeping naar Avezaath aangenomen. Zoodra de vrouw waarneemt dat hare krachten vervallen, moet zij beginnen met de behandeling met de Pink Pillen, die zullen verhinderen dat haar bloed in verslapping toeneemt. De Pink Pillen bezorgen bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen wat voor deze noodig is om de kracht der beste dagen weer te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrou welijke organismen. De Pink Pillen geven eetlust, geven krachten, zij ver sterken de maag, bezorgen een goede spijsvertering en verspreiden door geheel het lichaam een groote kracht. Mejuff. Johanna vau den Broek schrijft ons dat zij verheugd is over de behan deling met de Pink Pillen. Mejuff. J. van den Broek woont 301, „Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pink Pillen mij volkomen genezen 'nebben. Ik ben u daarvoor zeer erkentelijk. Mijn ziekte was begonnen met lichte pijnen in de maag en een zekere moeielijkheid in de spijsvertering. Ik lette er niet op, denkend dat die ongesteldheden slechts oogenblikkelijk zouden zijn. Maar in tegendeel werden die ongesteldheden erger, zoo zelfs dat ik mij weldra zeer moeielijk kon voeden. Ik herstelde mijne krachten niet voldoende meer, dat was mij aan te zien, want van dag tot dag werd ik bleeker en zwakker. Na ver scheidene middelen zonder succes be proefd te hebben, ben ik tot de behan deling met de Pink Pillen overgegaan en uwe goede pillen hebben zoowel mijn slechte maag als mijn bloedarmoede genezen." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Hlvinenland. Provinciale Staten van Gelderland hebben met 46 tegen 8 stemmen aan genomen het voorstel van Gedeputeerde Staten om aan de Nederlandsche Heide maatschappij voor haar vestiging in de provincie te verleenen een subsidie van f 25,000, onder voorwaarde, dat dit be drag zal moeten terug betaald worden indien de maatschappij binnen 50 jaar haar zetel naar buiten de provincie verplaatst. Maandagavond is H. S., te Oude Schans, door de gebroeders B., ook aldaar woonachtig, ernstig met een mes in 't bovenbeen gestoken en aan 't hoofd verwor d. S. werd bewusteloos gevonden. De politie doet onderzoek. Woensdagavond kwam, naar de N. A. Ct. meldt, B. te Drempt terug van de jacht, zette zijn met een patroon geladen dubbelloops jachtgeweer in den hoek van de deel naast de keukendeur, waarop hij naar buiten ging. Na eenige oogen- blikken hoorde men een slag; toen men ging kijken, vond men voor de keuken deur de bejaarde wed. van H. W. ter H., een tante van B., die een gedeelte van het huis bewoonde, stervende naast het omvergestooten vuurwapen ter aarde liggen. De levensgeesten waren reeds gewe ken. Het is gebleken, dat hier een on geluk moet gebeurd zijn, en dat er geen misdaad in het spel is. De firma S. I. de Vries, die in perGeel 144 Warmoesstraat te Amsterdam een grossierszaak in manufacturen enz. drijft, zond twee jeugdige bedienden per rijwiel uit om kwitanties tot een totaalbedrag van ongeveer f 200 te innen. Zij keerden echter niet terug. Wel kwam toen een jongen met de beide rijwielen der be dienden aan het kantoor van de firma en vertelde, dat hij op den Admiraal de Ruyterweg was aangesproken door twee jongelieden, die hem tegen een belooning hadden opgedragen de fietsen naar het magazijn van de firma terug te brengen. De beide jongelieden hadden zich daarop in de richting Sloterdijk verwijderd. De politie, van de zaak in kennis gesteld, heeft dadelijk een onderzoek ingesteld. Voor het Gerechtshof te 's Gravenhage stond Donderdag terecht S. K., agent van politie te Dordrecht, door de recht bank aldaar tot f 20 boete subs, tot 20 dagen hechtenis veroordeeld wegens mishandeling van den bestuurder van een handwagen, die door hem bekeurd was en dien hij arresteerde, bij welke gelegenheid de bestuurder zich verzette. Een aantal getuigen a charge en a décharge werd gehoord, en een der getuigen décharge, Marinus V., even eens een agent van politie te Dordrecht, die o. a. verklaarde dat, als zijn collega mishandeld had, hij (get.) dit had moe ten zien, werd als verdacht van meineed ter terechtzitting gevangen genomen met last tot overbrenging naar het Huis van Bewaring. Wat de zaak zelf betreft vorderde het Openbaar Ministerie verzwaring van straf tot 14 dagen gevangenisstraf. De vorige week werd bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan, dat in de woning van den timmerman S. P., in de Bellevoysstraat aldaar, was inge broken en een bedrag van f 400 ont vreemd. De man is tegen inbraak ver zekerd. Thans is tegen de vrouw van dezen timmerman proces-verbaal opge maakt wegens het doen van een valsehe aangifte. Zij heeft bekend de inbraak gefingeerd te hebben; hot geld was in het huishouden verbruikt. Bsir^erMike Ktand. Heusden, van 7 tot 14 Dec. Geboren: Johanna Hendrika, d. v. Fredericus van Diem en Martina van Dal; Godefrida Maria, d. v. Antonius van Dal en Eeuw Frankena. Werkendam, van 7 tot 14 Dec. Geboren: Peter Adrian us, z. v. P. Versluis en A. M. Hakkers; Cornelis, z. v. C. A. Bakkeren en I. D. Bakker. Overleden: O. van den Bosch, 72 j., wed. van W. de Graaff. Vertrokken naar: Roermond, W. H. Deuss; Dordrecht, P. Hakkers; 's Gra venhage, F. Verdoorn. Ingekomen van's Gravenhage, A. Wink. Waspik, van 15 tot 30 Nov. Geboren: Christiaan Cornelis, z. v. C. S. Schapers en M. de Bont; Dimpheua Adriana Maria, d. v. W. B. Verschuren en J. C. de Wit. Overleden: Arnoldus Verschuren, 50 jAdrianus van Dongen, 4 mnd.; Hubertus Antonius Zwaans, 3 mnd.; Franciscus Johannes de Zeeuw, 3 mnd. Ingekomen van: Geertruidenberg, D. de Jong en gezin; Antwerpen, Huijge- voort Ch. Vertrokken naar: Raamsdonk, J. de Wijs en gezin en P. Verhulst en gezin; Loon-op-Zaud, L. M. van der Ven. Nanbestedinsen. Nfloo$» Aanbestedingen. Marktberichten. 1 Winterzalm fO.OOf 2.40 per pond. 0 Zomerzalmen fO.OOfO.OO Snoek f0,22f0,30 Witvisch f 0,05f0,16 Deze week aangevoerd en afgeslagen 23 Winterzalmen f 1,90 3,85 p. K.G, 0 Zomerzalm f0,00f0,00. DE UITGEVER. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 12 Dec. 130 M. 0.74 M. -f N.A.P. 13 1.01 0.79 14 1.22 0.89 Waterhoogte Maastricht (brug). 14 Dec. 1.05 M. boven 0. 15 0.80 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 Dec. 1.61 M. boven 0. 15 1.61 Nd verten tiën. Onderlinge De VOORLOOPIGE COMMISSIE tot het verkrijgen eener „Onderlinge Paarden- en Vee ver zekering te Nieuwendijk en Omstre ken", noodigt belangstellenden dringend uit tot bijwoning eener op NriJdag 28 December des avonds ten half zes uur, in het Instituutlokaal teNieuwendJjk- Flinke opkomst gewenscht. Mevr. DE HAAN, Scheepswerf, Heus den, vraagt tegen Febr. als meid-alléén. zal voor de Heeren TIMMERMANS qq, i Woensdag 83 Dec. 1911, v.m. ÏO uur precies, te Kaatsheuvel en L o o n-o p-Z and, op het stuk, Bijeenkomst bij JAN BROK aan de Biersteeg. Heusden, vm. "10 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. van Padden burg. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds^ Hermanides. Besoijen, vm. 10 u. ds. Dierkens en nm. Capelle, vm. 9.30 u. leesdienst en nm.2u. ds. Louwe Kooijmans van Baard wijk. Doeneren, vm. 10 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelennm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaal nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen opgaaf. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Wijle c.a., vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. 18 Dec. Prov. bestuur van Zuidholland, lo. het onder houd der werken van het Merwtdekanaal in de prov. Zuidholland met zijtak langs de Liege tot in de Merwede, gedurende de jaren 1912,1918 en 1914, Raming 39.600 per jaar. 2o. het onderhoud der werken, behoorende tot de buitenhaven te Scheveningen, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming f 6000 per jaar. 18 Dec. Prov. bestuur van Utrecht, het onderhouden van het gekanaliseerde gedeelte van den Hollandschen IJsael, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming f 10.650 per jaar. 19 Dee. Maatach. tot Expl van S.S., het maken van i grond- en kunstwerken, het uitbreiden en wjjzgen van - sporen en wissels, het oprnimen en maken van gebouwen en inrichtingen, het m<ken en opruimen van hulpwerken en het verrichten van diverse werken ten behoeve van de uitbreiding van het station Weert. Raming 1.361.000; 20 Dee. Min. van Waterstaat, het onderhoud van het afwateringskanaal van 's Bosch naar Drongelen, gedurende het jaar 1913. Raming 7000. 13 Dee. Prov. bestuur van Zeeland, het maken van een derde schatslnis met toeleidingskanalen en bijkomende werken te Hansweert, behoorende tot de werken voor den bonw van derde sehntslaizen in het Kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 1.445.000. Laagste inschrijvers J. B. Koeh en A van der Straaten Jr., te Hansweert, voor f 1.5OC.000. HEUSDEN16 Dec. Op de graanmarkt besteedt men voor: Taruie t 7.a f 8 50. Rogge f 6.00 a f 6 60, Gertt f af Haver f 5 00 a f 9 00. Kool zaad - Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot ct. LAND VAN ALTEN A, 1 b Dec. Aardappelen. Vroege f 0 f fl.Blauwe f 2 00 a 2.25 Zeeuwen, f 2.50 a f 2 75, Jammen f af.. Hooi \e qual. f 17.00 h f 18.ie qua/, (voor de pers) f 13 00 a \b 00 Klaver hooi f 16.hf 17 - IVU ttroo 13a f 14Geel dito f 10 f 11 Vette kalveren tot ct. per half kilo. Var kern tot een gewicht van 15 K.G. 21 k 22 ct». zwaardere 26 a 27 ct Boter f 0.75 a 0.85 per half K.G. Eieren 1.85 1 95 per 28. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op de markt f 0.Vb in de winkeli dm f 0 80 per h. kilo. Eieren f 1 75 per 26 ituks Boter der zuivelfabriek f 1.65. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.a f 8,75 Haver f 4,af 4 31 Garst 5 50 af bib per H.L Boter ƒ970 a f0 7 7 '/2 Per half K G. tieren 2 00 a 2 20 per 26 stuks Biggen f 4 25 a 7 50, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f .00 0.( 0 per stuk Woudrichomsehe Yischmarkt. Kralingschc Yischmarkt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 6