vaardigden te benoemen, om zich met het Russische ultimatum bezig te hou den. Dit wordt als een groote over winning voor het Kabinet beschouwd en men verwacht nu, dat de regeering Shuster zal ontslaan. De Petersburgsche correspondent van het Berliner Tageblatt verneemt, dat Rusland niet langer geduld heeft op het antwoord van Perzië te wachten en van plan is den opmarsch naar Teheran te beginnen. Het zou dit reeds aan Enge land hebben medegedeeld. Te Djoelfa (N.W. van Tabriz, op Rus sisch gebied) hebben de Perzen een Russische troepenafdeeling overvallen. Het gevecht, waaraan ook de artillerie deel heeft genomen, duurde den gan schen dag. De Perzische telegraaflijn is gestoord. '"UatNelSlk lleuw*. Heugden, 23 Dec. De jongedochtersvereeniging „Dient den Heere" hield Dinsdag 19 Dec. haar jaar lij ksche uitdeeling. Aan 21 huisgezinnen werden de navolgende kleederen uitgedeeld 6 lakens, 12 kussensloopen, 6 manshem den, 8 vrouwenhemden, 2 jongenshemden, 6 meisjeshemden, 4 boezeroens, 4 wollen kinderrokken, 7 bonte kinderschorten, 6 witte kinderschorten, 6 bonte vrouwen- schorten, 4 zakken, 3 ijsmutsen, 10 dassen, 2 kinderjurken, 3 paar blauwe manskousen, 3 paar vrouwen kousen, 11 paar kinderkou sen, 1 paar wantjes, 2 kindermutsjes, 3 ceintuurs, 1 kinder borstrokje, 3 bonten, te zamen 111 stuks, benevens onderscheidene kruidenierswaren. De vereeniging zegt vriendelijk dank aan allen, die hunnen weiwillenden steun ver leenden en hoopt, dat zij 't volgend jaar wederom in de gelegenheid gesteld zal wor den, dit zoo nuttig werk voort te zetten. Het Post- en Telegraafkantoor alhier zal gedurende de Kerstdagen geopend zijn Op Maandag 25 December van 89 voorm. en 12 nam.; Op Dinsdag 26 December van 89 voorm. en 1 3 nam. Het onderhoud der werken van de Maas, de Bergsche Maas, het Heusdensch Kanaal, den Amer en het benedengedeelte van de Donge, gedurende de jaren 1912 1914, is opgedragen aan den heer M. Vissers te Drunen voor f 39 370. Aalburg. Bij den tuinman IJ. v. K. kan men in zijn tuin nog doperwten in vollen bloei zien prijken wel heel iets zeld zaams in de maand December. tl 1st. De fanfare „Prins Hendrik", directeur de heer T. Jonker te Veen, zal op den 26sten December des avonds weder eene uitvoering geven in het schoollokaal. Almkerk. Het feest voor de leer lingen der Zondagschool, zal op Woensdag a.s., 's avonds om half vijf uurindeHerv. kerk alhier gevierd worden. Aiulel. Dinsdag 26 Dec. (2e Kerst dag), zal de muziekvereeniging „Andels fanfarekorps", hare jaarlij ksche winteruit- voering geven. Het roodvonk ten huize van den brievengaarder alhier, kan als geweken wor den beschouwd, zoodat vermoedelijk einde dezer week, de brievengaarder zelf weer in functie zal treden. Resofjen. De Kerstfeestviering voor de kinderen van de Christelijke Bewaar school alhier zal eerst Woensdagavond plaats hebben, terwijl die van de Zondagschool „Het Mosterdzaadje" zal plaats hebben op Don derdagavond in de Ned. Herv. kerk. Dinsdagavond 26 December hoopt de Christelijke zangvereening „Hallelujah" in de Ned. Herv. kerk een uitvoering te geven. Dinsdagavond had A. Ripping het ongeluk met zijn rechterhand onder het persmachine te geraken, waardoor zijn pink werd afgerukt en hij verscheidene diepe wonden in zijn arm opliep. Dr. Gils ver leende hulp. Capelle. De Rederijkerskamer „Vriendentrouw", alhier, zal naar we ver nemen op Woensdag 27 December e.k., in 't café van L. F. van Dongen, een uit voering geven. Enkele elders met zeer veel succes gespeelde stukken, zullen opgevoerd worden, zoodat verwacht kan worden dat ons weder een genoeglijk avondje staat te wachten. Door A. Kerst alhier, is aan het Ge meentebestuur vergunning gevraagd, voor oprichting van een schoenfabriek, gedreven door een petroleummotor. Naar we vernemen zal de uitvoering door het „N. O. G.", ten bate van het her stellingsoord, in de zaal van L. F. van Don gen, alhier gegeven worden op 26 Januari e.k. Alle plaatsen moeten nu al reeds uit verkocht zijn, wel een bewijs dat er nogal animo voor bestaat. De lijder aan febris typhoïdea in de Nieuwstraat alhier, is naar we vernemen gelukkig aan de beterende hand, terwijl er ook geen nieuwe gevallen bijgekomen zijn; moge de ziekte bij die 2 gevallen beperkt blijven. Drongeleii. Door de Ged. Staten is definitief vastgesteld de gemeenterekening over 1910 bedragende in ontvangst f 5255,57 en in uitgaaf f 4458.99|. Russen. Toen Woensdagavond met dat ruwe weer, de heer J. C. van Zon, notarisklerk alhier, van het kantoor huis waarts ging, viel hem onderweg een zwaren boomtak op zijn rug, waardoor hij verder per as naar huis moest gebracht worden. De alhier bestaande Zondagschool- vereeniging, hoopt op eerste Kerstdag met hare leerlingen feest te vieren, in het lokaal „Uw koninkrijk kome". Genoemd feest is voor ieder toegankelijk en zal om half 6 uur een aanvang nemen. Gameren- Het harmoniegezelschap „Princes Juliana", hoopt op 2e Kerstdag in de openbare school een concert te geven. In de pauze zullen voordrachten gehouden worden. denderen. Het fanfarecorps „Ex. celgior" alhier is voornemens den tweeden Kerstdag des avonds eene uitvoering te geven. Het programma, waarop een 15-tal nummers, belooft een gezelligen avond. 'sGravemoer- In eene openbare vergadering van het Nutsdepartement, j.l. Dinsdagavond gehouden, gaf de heer Van Capelle uit Den Haag een belangwekkend verhaal van zijne reis in de binnenlanden van Suriname, een en ander verduidelijkt en opgehelderd met lichtbeelden, die, jam mer genoeg, door de onvoldoende licht sterkte van den lantaarn niet tot hun volle recht kwamen. Het talrijk opgekomen pu bliek kreeg door deze interessante voordracht een mooien kijk op de tot heden nog te weinig bekende Hollandsche kolonie en het leven der daar aanwezige zwarte en roode Nederlandsche onderdanen. Het reglement der plaatselijke vee verzekering „Draagt elkanders lasten" heeft onder welwillende voorlichting van den heer Burgemeester een aanzienlijke wijzi ging ondergaan. Werd tot heden voor elk overleden rund een vaste som uitbetaald, in het vervolg zal het te verzekeren vee volgens schatting in drie klassen worden gerangschikt. Vooreerst zal als vaste premie, ongerekend de sterfgevallen, 0.50 ten hon derd der geschatte waarde per half jaar verschuldigd zijn. Naast een viertal com missarissen, die tevens twee aan twee als schatters aan Straat en Vaart zullen optre den, is tot secretaris-penningmeester be noemd de heer P. Melsen. Elke kerkelijke gemeente heeft hier haar eigen Zondagschool en door de leer lingen dezer drie scholen zal Dinsdag het jaarlijksche kerstfeest gevierd worden. Meeuwen. Tot schatter der huur waarde ingevolge de wet op de Personeele belasting voor den dienst 1912, is voor deze gemeente aangewezen de heer R. de Joode alhier. Maandag j.l. had alhier eene verga dering plaats van het bestuur der afdeeling „Land van Altena" der Ned. Pom. Vereeni ging. De leden achtten het in 't belang der vereeniging gewenscht, de rijkssubsidie prijs te geven, ten einde de vrijheid van handel van kunstmest enz., alsmede de uitvoering van verschillende werken aan zich voor te behouden. N ederhemerf (Noordzijde.) Woensdag 27 December zal met de kinderen van de Zondagschool, ten getale van circa 200, in het gebouw der naaischool het Kerstfeest gevierd worden. Wel zullen de kinderen gul onthaald worden, doch de eigenlijke Kerstgeschenken komen door on gesteldheid van Baronesse van Wassenaer later. Donderdag j.l. was voor vele arme gezinnen een heuglijke dag, daar de naai- vereeniging Dorcas, presidente baronesse Lewe van Aduard, haar Kerstuitdeeling hield. Niet minder dan 87 stuks kleeren werden door de leden dezer nuttige en menschlievende vereeniging vervaardigd, waaraan door baronesse Van Wassenaer nog 15 stuks werd toegevoegd. Een woord van dank en hulde voor zooveel opoffering, komt Dorcas en haar ijverig bestuur toe. Hnamsdoiik. Bij de deze week gehouden aanbesteding, werd de levering van het armenbrood aangenomen door H. van Amelsfoort voor het dorp en door J. Elemans voor het veer. Van af morgen moeten de bakkers in deze gemeente het brood aan een bepaald gewicht leveren. Rogge- en tarwebrood moet van 12 k.g. zwaar zijn en het gewicht moet op het brood staan. ^lccutvjj li. Het bureau van den burgerlijken stand, zal op den 2en Kerst dag geopend zijn van des voormiddags 8 tot 8i uur, doch uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden. op 't Dijkske alhier, werd Donderdag ver rast, doordat een zijner kippen, die hij reeds eenigen tijd verdacht van „kwijt" te leggen, met veertien kuikentjes van 't schoor kwam stappen. Wel een aardige verrassing om dezen tijd. Woudrichem Woensdagavond is alhier op de rivier, tijdens den zwaren storm een Belgische aak gezonken. Met veel moeite zijn schipper, vrouw en knecht gered, door de bemanning van een dicht bijliggende baggermolen. De menschen waren anders zeker verdronken, want zij hadden geen roeibootje of vlet bij zich. W «k. Het fanfarecorps „Oefeningen Uitspanning" alhier, zal, getrouw aan hare gewoonte, op den tweeden Kerstdag eene uitvoering geven. De vereeniging heeft weder voor een flink programma gezorgd. Dat sommige vogels met dit zachte najaarsweer wel een tijdje in de war zijn, bewijst een koppel eksters, welke hun nest (als ware het in April) ijverig aan 't bouwen zijn. Rrimmeleii. Dinsdag 26 Dec. a.s. (2e Kerstdag) zal in het gebouw der Ned. Herv. kerk alhier door de zaDgvereeniging „Onze Vrije Uren" een uitvoering gegeven worden. Op het programma staat onder nr. 1, Gezang 1 en voorts onder nr. 2 „Kerst- Oratorium" met verschillende recitatieven en solo's, terwijl na de pauze nog verschei dene stichtelijke liederen opgevoerd zullen worden. Aanvang om 5 uur. rang. Toen Maandag j.l. de zoon van den landbouwer C. V. aan het „Drongel- sche veer" de stoompond afreed, brak de as van zijn met pulp beladen kar. Boven wonder liep alles zonder verdere materieele schade af. Maandagavond 11. kwam het bestuur der afd. „Patr." in vergadering bijeen. Na bespreking der afd.-belangen stelde de voorzitter de functie-verdeeling aan de orde, zoodat deze zijn verdeeld als volgt: J. J. Dalmaijer le voorz., B. de Rooij 2e voorz., W. M. Dalmaijer le secretaris, H. J. Zwart 2e secretaris, Jac. v. d. Schans le pen.m., J. C. de Roon 2e pen.m., A. v. d. Schans bibliothecaris, A. Hoevenaars algemeen se- cundes. Veeil- Terwijl de knecht van den heer B. zich bezig hield in de fabriek met het roeren van siroop wilde het ongeluk, dat hij eene hoeveelheid op zijn arm kreeg en daardoor zoodanige brandwonden bekwam dat de hulp van den dokter werd ingeroepen. Er schij nt in deze gemeente veel liefhebberij te bestaan voor land dat in perceeltjes verpacht wordt. Bij de gehouden verhuring van een stuk bouwland werd zoo sterk tegen elkander opgeboden dat het den eigenaar op ongeveer f 0.35 per roede komt te staan. Een hooge prijs dus. Mej. A. Bos, sedert elf jaren onder wijzeres aan de openbare school alhier, nam Donderdag afscheid van hare leerlingen, en het mag gezegd worden, op eene aangename wijze. Een aardig sommetje was door de leerlingen bijeengebracht om „dejuffrouw" een cadeautje te koopen en dit was uit muntend geslaagd. Dejuffrouw verraste de jeugd elk met een zakje bruidsuikers en een koek. Een afscheidslied werd ter harer eer gezongen en het lijdt zeker geen twijfel of „de juffrouw" zal bij de jeugd nog lang in aangename herinnering voortleven. Waardhuizen. Als naar gewoonte was de 80-jarige G. v. Haaften, Dinsdag morgen uitgegaan om zijn eendenkooi te verzorgen. Daar hij echter 's avonds niet op tijd terugkeerde werden zijne huisgenooten ongerust. Na lang zoeken vond men hem bewusteloos bij zijn werk liggen. Hoewel direct thuis gebracht en de noodige verzor ging aan hem verricht, is hij niet meer bij gekomen, en nog denzelfden nacht over leden. Waspik. De landbouwer De Bont Vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 19 December 1911. Tegenwoordig 5 leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede dat van Ged. Staten de navolgende stukken zijn inge komen a. een besluit dd. 16 Nov. jl. tot goed keuring der begrooting 1912; b. een besluit dd. 23 Nov. jl tot vast stelling der gemeenterekening 1910; c. eene missive ter begeleiding van een goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1911; d. eene missive waarbij een afschrift van het Kon. besluit van 21 Nov. jl. no. 39 tot goedkeuring van eene verordening tot hef fing van belasting op honden, wordt toe gezonden. Deze stukken worden allen voor kennis geving aangenomen. De Voorzitter zegt dat verder nog is in gekomen eene missive van den heer Burge meester van Heusden dd. 12 December jl. ter begeleiding van een ontwerp gemeen schappelijke regeling betreffende de aan stelling en bezoldiging van een veearts. Na voorlezing van dit ontwerp wordt met algemeene stemmen besloten deze regeling aan te gaan. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. kerknieuwi. Werkendam. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk, alhier, is herbenoemd de heer J. A. Pruissen en tot diaken de heer H. Cornet. Giessen. Tot ouderling en diaken bij de Nederl. Herv. Gemeente, zijn alhier suc cessievelijk herkozen de heeren: P. van Herwijnen en A. 't Hooft. Beiden hebben zich deze herbenoeming laten welgevallen. Wfjk. Herkozen tot ouderling der Ned. Herv. kerk de heer C. B. Vos en tot diaken de heer R. van der Pol. Sprang- Zondag 27 Januari e.k. hoopt de candidaat Pop, die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aannam, zijn intrede te doen. 's-Gravemoer. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier, zijn herkozen als ouderling de heer A. J. Venis en als diaken de heer P. Bakkeren. Bnbiloniënbroek, Op 2en Kerst dag des avonds om 5 uur zal in de kerk de Kerstfeestviering van de kinderen der Zondagsschool plaats hebben; evenals andere jaren hopen we ons ook dit jaar weer te verblijden in het gezicht van een Kerstboom. De liederen, door de kinderen te zingen, zijn gedrukt en 5 cent per stuk verkrijg baar bij den heer J. Dekker Azn. en aan de pastorie. Meeuwen. Donderdag jl. had alhier eene stemming plaats voor een diaken der Ned. Herv. Kerk. Uitgebracht werden 39 stemmen, waarvan 2 in blanco. Hiervan werden uitgebracht op Joh. Burghout 19 en op J. Ockers 17 stemmen, zoodat eerst genoemde verkozen is. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 15 tot 21 Dec. Geboren: Vijke Hendrika, d. v. J. de Keijzer en J. v. d. Werken. Overleden: Cornelia Hendrika van de StraateD, 80 j., echtg van A. Roest. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, Th. W. F. Pastoors; 's-Gravenzande, wed. P. Meerburg; Antwerpen, W. H. BaaD Doniawerstal, D. Regenbogen en doch ter; Schiedam, K. de Leng en echtg. Ingekomen van: deWerken e.a., H. Schoon en echtg. en A. C. van Krug- teu Almkerk, J. C. van der Valk. Dewerken en Sleeuwijk, van 1521 Dec. Getrouwd: H. Schoon, 23 j. en Cor nelia de Vries, 19 j. Geboren: Bastiaan Joachim, z. v. C. Ritmeester en W. Verschoor. Overleden: Teunis van der Stelt, 8 m. Ingekomen van: Almkerk, A. van Burgel en J. van Hofwegen. Vertrokken naarSoerabaja, G. Pel- likaan en A. van DrielWerkendam, H. Schoon en echtgenoote; Hoek van Holland, A. Bos. PRGDIKBEURTEl, 24 December. 25, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. 26, vm. 10 u. ds. J. A. ten Bokkel Huinink van Well. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6u. ds. Rennes uit Dussen. 25, vm. 9.30 u. leeskerk, eD nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putteretraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 25, idem. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. prof. M. Noordtzij van Kampen. 25, idem. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer A. den Boer van Hoogvliet. 25, vm. idem, nm. 6 u. ds. De Jonge van Sleewijk. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, ouderling te Dordrecht. 25, vm. idem, nm. ds. Den Boer van Dordrecht. 25, nm. 2 en 6 u. en 26 vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. 25 en 26 idem. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. 25 en 26 idem. 25 en 26 idem. 25 en 26 idem. (26 's avonds 6 u. Kerstfeestviering). Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. 25, vm. 10 u. ds. Dierkens. 26, vm. 10 u. de heer Fossen, Evang. uit Vucht. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. 25 en 26 vm. 9.30 u. idem. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. ds. J. J. Ruijsch v. Capelle. 25 en 26 vm. 9.30 u. lezing. Doeneren, vm. 10 u. ds. Lans. 25 en 26 idem. Geref. kerk, geen dienst. 25, ds. Zwiers van R'veer. Dussen, vm. 9.30 uur ds. van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. f] a F) Iz If PT* 25, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. en 26 vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Vonk. 25, vm. 9.30 en nm. 2 u. en 26, vm. 9.30 u. dezelfde. Geertruidenberg, Evangeliesatielokaai nm. geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. 25 en 26, vm. 9.30 u. idem. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. 25 en 26 dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. G. v. d. Zande en nm. 2,30 u. ds A. v. d. Zande uit Putten. 25, vm. 9.30 u. dezelfde en nm. 2,30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. 25, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. en 26 vm. 9.30 u. dezelfde. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. 25, idem. 25, idem. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. I lo TYTPTPTT Zz. 25, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. 25, vm. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. 25, idem. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge, 25, vm. 9.30 en nm. 2 u. idem. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. ds. J. v. d. Hoff van Drunen. 25, vm. 9,30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. 25, vm. 9,30 leesdienst en nm. 5,30 u. ds. A. Merkelijn, class, bed. des Woords. 25, idem. 26, idem. 25 en 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 25, vm. 9,30 en nm. 2 u. en 26, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en Uidig in te zenden. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 21 en 22 Dec. Overtr. leerplichtwet: T. P. v. R. te Wijk, f 2 of 1 d.; Ja. Ka. S. te Dewerken en C. P. te Almkerk, ieder f 3 of 2 d. Vee laten loopen op eens anders grond: W. B. te Eethen, f 2 of 1 d. Straatschenderij: C. v. W. te Veen, f 3 of 2 d. Overtr. motorrijwielwet: T. T. te Andel, f 2 of 1 d.; M. J. v. B. te Wijk c.a., f 5 of 5 d.; H. G. te Werkendam en Aa. de R. te Almkerk, ieder f 3 of 2 d.; A. v. R, Wijk, f 1 of 1 week tucht school; J. v. d. W., Werkendam en Aa. Ha. v. O., Nederhemert, ieder f 3 of 2 dagen. Trekdier onbeheerd laten staanS. F. te Oosterhout, f 3 of 2 d. Overtr. jachtwet: G. v. d. W. en A. v. d. W. te Woudrichem, ieder f 4 of 4 d. Overtr. visscherijwet: J. N. L. te Wou drichem, 2 X 12 of 2 X 2 d. Nachtrumoer verwekkenA. S. te Werkendam, f 5 of 3 d. Dronkenschap: A. de G., zonder vaste woonplaats, f 3 of 2 d.; H. v. K. te Aal burg, f 5 of 5 d.; W. v. d. W. te Wer kendam, f 5 of 4 weken tuchtschoolM. v. d. S., Werkendam, f 3 of 2 dagen. Verzet tegen verstek vonnis wegens overtreding art. 461 Wetb. v.Str.: M.S. te Werkendam, bekrachtiging vroeger vonnis. Idem tegen idem, wegens overtreding der visscherijwet: G. K. te Veen, verzet vervallen verklaard. Overtr. Trekhonden wet: T. V., Veen, f 0.50 of 1 dag. Overtr. Prov. wegenreglement: L. v. T., Veen, ontslag van rechtsvervolging. Binnenland. Het Volk schrijft: In de Kamerzitting van 12 Dec. j.l. wair door den heer Jannink met een enkel woord over het ontslag van den veldwachter v. d. Meulen, te Gorssel, is gesproken, heeft de minister aange voerd, dat tegenover het getuigschrift door den waarnemenden burgemeester vóór het ontslag aan den veldwachter uitgereikt, een schrijven staat van dien zelfden waarnemenden burgemeester aan den Commissaris der Koningin, waarin hij verklaart, dat de veldwachter niet geschikt was voor zijn taak. De minister voegde daar aan toe: „Wij staan hier voor een psychologisch raadsel Het is ons aangenaam en het zal zeker ook den minister genoegen doen, dat wij nu door onderstaande yerklaring zijn psychologisch raadsel even kunnen oplossen: „Ondergeteekende, G. Valkeman te Eefde, oud-waarnemend-burgemeester van Gorssel, verklaart bij dezen, naar aanleiding van het feit, dat de heer minister van Binnenlandsche Zaken zich thans verweert met zich er op te beroe pen dat ondergeteekende wel met den heer Commissaris der Koningin overleg zou hebben gepleegd over het ontslag van den veldwachter v. d. Meulen te Eefde en dat hij diens gevoelen van ongeschiktheid des veldwachters deelde, dat dit ten eenenmaleonjuistis. Hij heeft aan genoemden veldwachter het bekende bewijs van goed gedrag gegeven, met zijn volle overtuiging en dat hij na dien datum een verklaring van onge schiktheid des veldwachters zou hebben gegeven, is even onwaar als dat hij dien ervóór zou hebben gegeven. Niet onmogelijk is, dat de gemeente secretaris van Gorssel tersluiks zijn handteekening heeft weten geplaatst te krijgen op eeu dergelijk schrijven, maar dan is dit, geheel valsch, met zijne bedoelingen in strijd, hem misdadig voorgelegd en heeft de secretaris, op wien hij afging, doen schijnen, dat het iets anders was dat hij had te teekenen en geteekend heeft. Dit geval schijnt als evenbeeld gelijk aan het ondergeteekende onbewust voor leggen van een schrijven, aan den heer Kommissaris der Koningin gericht door den sekretaris, Waarbij de heer Meer- stadt te Eefde, onderteekenaar van het honden- en kattenadres, werd gesigna leerd als iemand die geen buitengewone machtiging om schadelijk gedierte te dooden, kon erlangenalthans zijn per missie werd door den Kommissaris der Koningin geweigerd; en ondergeteeken de, geïnformeerd over zijn ongunstig advies, wist nergens van. Hij blijft er bij, dat hij, zoo er ten deze van hem in gezegden ongustigen geest stukken met zijne onderteekening aanwezig zijn, dan door den gemeente- sekretaris op verschrikkelijke wijze ia misleid. Beusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. van Padden burg. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almlcerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. 25, idem. Andel, ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Capellenm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. 25 en 26, vm. 9.30 u. idem. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. 25, idem. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkens. 25, idem. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Dekker uit Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. RaamsdonJcveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. 25, idem. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2