A. BAAIJENS, G0EDK00PE WINKEL, Stationstr. Waalwijk. WONDERBARE GENEZING Abdijsiroop, J. ELEKAN, Hotel JAN GEERTZEN, Onderlinge Credietvereeniging betorenile bij bet NieiwsbM yoor bet Lib Tan Hertei ea Altena van ZatentajE 23 Dec. 1911, No. 3112. Kif straat 308a, Tel. ft. 94, Gorinckeiii. 4 ABDIJSIROOP 4 Havenstraat 5 (natij hel station) 's-BoscL St. Jansstr. 's-BOSCH. Haarden, Kachels en Fornuizen Tepl- ea andere XW Wed. TP Gr. Vaags, TVaalwijk. Geconserveerde Groenten, Onze sorteering Nieuwjaarskaarten Humoristische Scheurkalenders 1912 100 lange smalle Visitekaarten, C. BOUMAN, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Kantoor: Groenmarkt 7o. Handel in Kruidenierswaren, enz. SPECULAAS, van een smartelijken kinkhoest 4 Eenigst afdoend middel Bijzonder aan te bevelen voor Per flacon 50 en 25 cent. te DORDRECHT. op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, BUITENLAND. De opstand in China. De Daily Telegraph verneemt uit Sjanghai, dat voorloopig geen verdere bijeenkomsten van de vredesconferentie hebben plaats gehad. De correspondent van de Daily Tele graph had een interview met den mi nister van spoorwegen van het revolu tionaire bewind. Deze verklaarde, dat de revolutionaire partij vastbesloten is, in geen vergelijk te treden met de Mantsjoe-dynastie. De dynastie moet verwijderd worden en er moet een republiek worden ge vestigd. De pogingen van Joeansjikai, om verdeeldheid te brengen onder de revolutionairen, zullen mislukken. De revolutionairen zijn bereid om Joeansji kai te kiezen tot eersten president van de Chineesche republiek; maar dan moet Joeansjikai onmiddellijk zijn be sluit nemen, of hij dat wil of niet. De Statesman publiceert een relaas van een correspondent te Gyangtse, in Tibet, over het verloop der jongste ge beurtenissen. Naar luid van dit verhaal zouden de Chineesche soldaten in ver scheiden steden van Tibet in opstand zijn gekomen en aan het plunderen zijn geslagen. De muitelingen hadden zich van duizenden paarden en muil dieren meester gemaakt en trekken nu naar China. De consuls-generaal van Engeland, Frankrijk, Duitschland, Japan, Rusland en de Vereenigde Staten hebben niet- ambtelijke vertoogen gericht tot Tang- sjaoji en Woetingfang, waarbij zij aan drongen op het spoedig tot stand komen van een vergelijk, in het belang zoo wel van de Chineezen als van de vreem delingen. Woetingfang heeft er in zijn antwoord op gewezen, dat een te haas tige vrede, welke niet aan de wenschen van het volk beantwoordt, waarschijn lijk alleen tot het uitbreken van een nog ernstiger opstand zou leiden. Volgens een bericht uit Sjanghai is de samenspreking tusschen de vertegen woordigers gestaakt. Woetingfang heeft het standpunt in genomen, dat de instelling van een republiek de eenig mogelijke grondslag is voor een vergelijk. Tangsjaoji zeide niet in staat te zijn op een kwestie van zoo bijzonder groote beteekenis te ant woorden. Hij moest de regerring te Peking daarover raadplegen. De wapen stilstand is in overeenstemming met dien wensch met één week verlengd, te rekenen vanaf 24 December. BINNENLAND. De minister van oorlog heeft, met intrekking van een vroegere beschik king, bepaald, dat aan de verlofgangers van de militie, voor zoover deze voor de laatste maal voor herhalingsoefening onder de wapenen komen en behooren tot de korpsen der infanterie, der ves ting-artillerie, het regiment genietroe pen en het korps pontonniers, alsmede aan de miliciens-sergeanten van de jongere lichtingen tot die korpsen be- hoorende, zal, voor zoover zij dit zullen verlangen, kunnen worden vergund, om, wanneer zij voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen zijn, buiten de kazernes te overnachten, mits hunne woning (vaste of tijdelijke) in of nabij de garnizoensplaats gelegen is en de vergunning niet aanleiding geeft tot het afleggen van zoodanige afstanden, dat daardoor invloed wordt uitgeoefend op den goeden gang van den dienst en van de oefeningen, o.a. tengevolge van, buiten deze, opgedane vermoeienis. Zij, die voor deze gunst welke niemand van eenigen dienst vrijstelt in aanmerking wenschen te komen, moeten daarvan uiterlijk twee maanden voor den dag van opkomst schriftelijk kennis geven aan den onmiddellijken chef (compagniescommandant of de als zoodanig optredende officier). Aan hem wien bedoelde gunst op verzoek is verleend, wordt als regel in de kazerne geen logies meer verstrekt. Deze gunst kan, naar de genoemde algemeene beginselen, mede worden verleend aan het, voor oefening onder de wapenen komende, personeel der landweer. i Aan dat personeel kan, voor zoover de belangen van den dienst dit toelaten, tevens worden vergund om onder het genot van vergoeding voor levensmid- delen en van brood in eigen voeding te voorzien. Zij die voor die gunsten in aanmer king wenschen te komen, moeten uiter lijk vier weken vóór den dag voor op komst bepaald, een desbetreffend ver zoek indienen. De Amsterdamsche politie heeft een goede vangst gedaan. Zij arresteerde uamelijk in een bank van leening een jongmensch, die in het bezit was van een barometer, welken hij, kort tevoren, met eenige kleedingstukken, gestolen had uit een huis aan de Vondelstraat. Bij fouilleering werden een vijftal loopers en een stukje kaars op hem bevonden. De twee loopjongens van de firma S. I. de Vries uit de Warmoesstraat te Amsterdam, die een veertien dagen ge leden er vandoor gingen met ongeveer f 200, hebben zich bij de politie aan gemeld. Een klein gedeelte van het geld was nog in hun bezit. De 70-jarige R. v.d. Velde, teStreukel, bij Hasselt, werd van huis geroepen om bij een zieke koe van een buurman assistentie te verleenen. Hij is dien nacht niet teruggekeerd en later verdronken gevonden in een sloot. Men heeft ge poogd, ook de bij hem inwonende twee broers van huis te lokken, wat niet is gelukt. Er wordt aan misdaad gedacht. De Van de Velde's staan als rijk bekend. Waarschijnlijk was berooving van de alleen achterblijvende zusters bedoeld. De justitie doet in deze zaak onderzoek. Naar wij vernemen, is de spoor wegwachter G., welke door zijn nalatig heid oorzaak was, dat een wagen van de American Petroleum Company door een trein op een overweg nabij Amers foort werd aangereden, waardoor de koetsier werd gedood en het paard in de Eem verdronk, voor zijn verzuim door de H. IJ. S. M. ontslagen. Bij het uitbrengen van een staaldraad is beneden het Brakelsche veer op de Waal van een schipper uit Oudekerk aan den IJsel een voet afgekneld. De man is in het gasthuis te Zaltbommel opgenomen. Uit Enschedé wordt gemeld In de Molenstraat alhier werd een vreemdeling aangetroffen, die uit tal van wonden bloedde. Hij vertelde, in gezelschap geweest te zijn van twee personen, met wie hij verschillende herbergen had bezocht en die, toen ze hem den weg naar 't station zouden wijzen, hem vreeselijk hadden mishan deld en van zijn geld beroofd. De poli tie heeft de vermoedelijke daders K. en de J. alhier aangehouden, die door den mishandelde zijn herkend. Van Oord, uit Utrecht, en Toller, uit Deventer, verdacht geweest van diefstal met inbraak op het kasteel Nieuw Rande, van baron Stratenus, zijn, na veertig dagen in preventieve hech tenis te hebben doorgebracht, wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten ge steld. De derde gearresteerde, Walsink, uit Stroe, blijft nog in hechtenis. In het jachtveld onder Westelbeers heeft een treffen plaats gehad tusschen stroopers met een lichtbak en een onbe zoldigd rijksveldwachter-jachtopziener met zijne beide broers. Een van deze laatsten loste op enkele meters afstand een schot uit een jachtgeweer, waardoor de 20-jarige F. K., uit Middelbeers doodelijk in den rug werd getroffen. Het gerecht uit Den Bosch heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Te Egmond aan Zee verkeert men in groote ongerustheid omtrent het lot van den visscher C. Zwart en zijn zoontje. Alle visachers zijn weder teruggekeerd van de haringvangst, behalve genoemde twee. Sinds 10 October, toen zij ter vischvangst naar zee zijn vertrokken, heeft men niets van hen gehoord. Woensdag heeft een brutale diefstal door middel van insluiping plaats ge had in een winkel aan de Prinsestiaat te 's-Gravenhage. De dader had zich, nadat hij in den winkel even getelefoneerd had, terwijl de winkelier, die hem kende in zijn woonkamer boven den winkel was, in den kelder verstopt. Toen de winke lier laat in den nacht thuis kwam, be merkte hij, dat zijn geldkist verbroken en daaruit ongeveer f 400 verdwenen was. Nadat de politie met een en ander in kennis was gesteld, begaf deze zich, op aanwijzing van den winkelier, met een politiehond naar de woning van den bovenbedoelden persoon tegen wien nu verdenking was gerezen. Deze was niet thuis toen de politie daar aan kwam, maar keerde vrij spoedig daarna in zijn woning terug, terwijl de politie met den hond in de nabijheid was. On middellijk snelde de hond op den man toe. Deze werd aangehouden en in het bezit van nog bijna het geheele ont vreemde bedrag gevonden. ADVERTENTIEN. «PBËËkURE^: Alle werkdagen van 93 uur. 's Zondags van 121 uur. Hoogstraat (hoek Nieuwstraat), BEISDEX. Steeds versch verkrijgbaar: der firma BEAUSAR, Hofleverancier van H. M. de Koningin. Ie kwaliteit f 0.55 per pond. »i O.-Ao )i F (ju van smaak!! V oorhanden: der Heusdensche Conservenfabriek. Heenit proef s v p. is gereed. Winkeliers en Wederverkoopers vraag hiervan de Monsters met prijsopgaven. kosten slechts 15 cent met flink rabat voor Winkeliers. oor Reclame leveren w|j met 100 bijpassende Euveloppes, bedrukt met naam voor 95 ceof. Franco per post na ontvangst van postwissel groot 85 cent. Aanbevelend, door de ^BOOSTER SAflCTAPAUliO Mijne 2 kinderen leden ruim een jaar geleden aan hevigen kinkhoest. Niettegenstaande ik hen allerlei ge# neesmiddelen toediende en er dag en nacht mee optobde, bezweek mijn zoontje onder de vreeselijkste be# nauwdheden aan die ziekte. Ik was hopeloos, want ik dacht zeker ook mijn andere lieveling, een meisje van ruim 4 jaar, door dien vreeselijken kinkhoest te moeten verliezen. Het kind kon het zoo benauwd hebben. Wanneer het hoestte, wrong het zich krampachtig, waarbij het zweet haar op het aangezicht stond, de tranen biggelden bij haar wangen neer, terwijl de hevige benauwde hoestbuien en de koortsen haar met den dag afmatten. Toen ik mijn kind met den dag zag achteruitgaan en aan geen genezing meer ge# loofde, omdat niets hielp, besloot ik op aanraden van mijne vrouw de ABDIJSIROOP voor ons kind te probeeren, die wij kochten bij den drogist Arend Dubbelbeer te Exlooveen. Toen mijn dochtertje onge# veer een halve flesch ABDIJSIROOP had opgebruikt, kwam er een groote hoeveelheid grijze taaie slijm los, die het kind veel verlichting schonk. Natuurlijk zetten wij het gebruik met de ABDIJSIROOP voort en nadat zij in het geheel 2 flesschen had opgebruikt, was zij vol# komen genezen en geheel gezond. Thans eet, drinkt, speelt en slaapt zij weer als ieder gezond kind. klooster Saneta Paulo Jongejuffr. Nieman. is dan ook een onovertroffen middel tegen asthma, kink# en slijmhoest, verouderde en verwaarloosde verkoudheid, heeschheid, pleuris, influenza, bronchitis, keelpijn en alle borst# en longaandoeningen. Voorkomt de Tering. f f 0 4 51 voor den hardnekkigsten hoest en verkoudheid. lS»rst-,Coi>g-enAs1hinal|jders. Croup en Kinkhoest. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat, Heusden. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsehe aceoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. BillUke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. o R BS U E C II T S C fil K Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A. de Bosson, J. M. P. de Joncheebe, Mr. J. Salomonson en O. J. J. Verbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickenga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORSCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) tegen zeer billQke rente zonder b|J berekening van provisie of administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 3 pCt. met een dag opzegging. 3 74 een maand 3 7, twee maanden f De Heer Hendrik Nieman, veenar beider te Exlooveen (Kijl) Gem. O doorn, verklaart ons: Dc ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram t 1.per flacon van 550 gram f 2.en per Ilacon van 1000 gram f3.50. Eiseht den rooden band met de handteekening van den Generaal-Agent L. I.AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bjj de bekende wederverkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. 4 9 4 4 ■4 4 11 g roote verscheidenheid. TVraagonze prijscourant. Aanbevelend, V;.. 37. drie maanden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5