Ween niet meer. Paardenhooi, I HET NIEUWSBLAD B Itona Cacao Openbare Vrijwillige VERKOOPIHG. Een HUIS NK.lltr.V S. Warossieau. Hulp voor de Zending onder de Heidenen en Mohammedanen. ADRIANUS VAN DEN EELAART. Groote Opruiming!! „DE ADELAAR", ti nette BrorioÉi, *sU Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Heulen Zonen. Uitlever L. J. VEERMAN, Men. De Pink Pillen zullen u genezen. Te koop gevraagd Gesticht Bethesda VAN HOUTEN S HEUSDEN De Notaris J. J. van der Kaaden Stoom-Limonadefabriek „De Vrijheid", ARNHEM. Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Groote Straat B 153, n/dR.-K.Kerk, WAALWIJK. Wegens vergevorderd Seizoen worden alle voorradige WINTERGOEDEREN tot spotprijzen UITVERKOCHT. Terstond TE HUUR te Hensden: js #1 Geregeld voorhanden Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. steenkolen levert een buitengewoon re sultaat. Behalve een menigte minder aanzienlijke kolenlagen, werd dezer da gen, ter diepte van omstreeks 1200 M., een laag van circa 3 M. dikte aange boord. De boring wordt nog steeds voort gezet, met het plan te gaan tot een diepte van ruim 1500 M. Bij den paardenslager J. D. te Hoorn is 138 K.G. paardenvleesch, dat van buiten was ingevoerd en afkomstig was van een gestorven daard, in beslagge nomen. Tegen den slager is proces verbaal opgemaakt. Te Haarlem is aangehouden een man, die, door haar lekkers te beloven, twee meisjes had meegelokt en trachtte on zedelijke handelingen met een van haar te plegen, wat hem door het verzet en het geschreeuw van het kind mislukte. Sedert zes jaar reeds bewoont een Duitscher het perceel Warmoesstraat 108 te Amsterdam en exploiteerde daar de City-Bar. Wie de eigenaar was wist niemand hem te vertellen, aan het ka daster wist men het niet en terwijl er zwaar over geprocedeerd werd bleef de Duitscher er wonen, betaalde geen huur, doch zorgde dat het huis, dat in zeer vervallen staat verkeerde en dreigde in elkaar te zakken, recht bleef staannog onlangs liet hij de heele eerste ver dieping stutten. Van zijn afwezigheid maakten, naar het „Hbl." meldt, Zaterdagnacht twee gemachtigden van een der menschen die zich eigenaar noemen of het misschien inmiddels geworden zijn gebruik om, achter in te klimmen, een raam te forceeren en zoo in het perceel te komen. In de bar gekomen vonden zij de deur die toegang geeft tot het portaal op slot; deze werd opengebroken en daarna de straatdeur van binnen dicht gespijkerd. Toen verdwenen .de heeren weer langs den weg dien zij ge komen waren. De Duitseher vond dus bij thuiskomst zijn deur dicht en niet open te krijgen, doch bedacht zich niet lang, sloeg een ruit in en kwam zoo weer in het door hem bewoonde huis (waar gedurende die dichtspijkering enkele kellnerinnen boven sliepen, die niets van de gebeur tenissen in de benedenverdieping be merkt hadden). De politie heeft de zaak in handen. Onder Rozendaal zijn weer oude munten gevonden en wel bijna op de zelfde plaats, waar op 23 December talrijke gouden en zilveren munten gevonden zijn. Dezelfde arbeider, Ad. Hagenaars heeft nu ook een potje met 45 gouden en 145 zilveren stukken gevonden. Onder de gouden stukken zijn er ter grootte en zwaarte van een rijksdaalder, 't Zijn meest Spaansche munten, gedateerd van 1575 tot 1600. Te Hengelo (O.) speelden Zondagmid dag twee jongens in de Paul Kruger- straat met een pistool. Een jongetje van den heer G. werd bij het afgaan van het vuurwapen in den buik ge troffen. In het ziekenhuis is de kogel verwijderd. De toestand van den getrof fene is bevredigend. Juffrouw J. D. H. werd Zaterdagavond omstreeks half-zeven niet ver van haar woning in de Gaffelstraat, nabij de St. Mariastraat te Rotterdam, aangesproken door haar man J. R., van wien zij ge scheiden leeft. Toen haar bleek, dat hij blijkbaar geen goede bedoelingen had, zocht hij zich uit de voeten te maken. Hij volgde en bracht haar met een monsterboor een paar steken in den rug toe, waardoor de juffrouw ernstig, maar niet direct levensgevaarlijk, ver wond werd. Zij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Haar man heeft zich later bij de politie aangemeld. De monsterboor, waarmee de verwondingen zijn toegebracht, is in beslag genomen. Een vrouwelijke officier van het Leger des Heils ging, in cle uniform van het Leger gekleed, bij gegoede ingezetenen in Den Haag op bezoek, om te trachten geld los te krijgen, onder voorgeven, dat dit bestemd zou worden voor behoeftige gezinnen. Zij behield dit geld echter en wende het ten eigenbate aan. Zij is, als verdacht van oplichting, gearresteerd, ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht wees vonnis in de zaak van W. S., oud 20 jaar, geboren te Hilver sum, milicien bij het 7e regiment in fanterie, in garnizoen te Naarden, die in eersten aanleg door den krijgsraad te Haarlem was schuldig verklaard aan zich opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maken door met een hakmes het derde lid van zijn rechter wijsvinger af te hakken, tengevolge waarvan hij voor den dienst inderdaad ongeschikt werd. Het Hof veroordeelde hem, na ver nietiging van het veroordeelend von nis van den krijgsraad, en op basis van nieuwe bewijsgronden, tot 4 maan den gevangenisstraf en de proceskosten. In de Friesche meren is veel grond ijs. De scheepvaart in Friesland is grootendeels gestremd. Het verkeer in het Winschoterdiep is geheel gestremd. De schuiten van Nieuweschans en ander plaatsen via Winschoten naar Groningen moesten wegens het ijs den dienst staken. De Zuiderzee is zoover het oog reikte, met tamelijk zwaar ijs bedekt. De dienst Amsterdam-Lemmer-Groningen van de Lemmer-Groningen Stoomboot maatschappij is wegens het ijs, gestaakt. In oostelijk-Groningen bood het ijs reeds ruimschoots gelegenheid voor de beoefenaars van ijssport. Vele hardrij derijen zijn reeds uitgeschreven, een enkele is reeds gehouden. Dat zeggen wij aan hen die lijden. In vele huizen waar men leed en waar men weende hebben de Pink Pillen gezondheid en vreugde gebracht. Wan neer de Pink Pillen in een huis binnen komen, gaat de ziekte er uit weg. Mejuf. D. Geerts, wonende te Amster dam, 106, Wilhelminastraat, heeft ons geschreven „Ik kan getuigen van de groote kracht dadigheid der Pink Pillen. Ik heb van dat uitmuntende middel gebruik ge maakt om mij van bijna aanhoudende hoofdpijnen te genezen en tegen maag pijnen en een groote zenuwzwakte. De Pink Pillen hebben goed aan mijne verwachtingen voldaan en zij hebben mij genezen". Mejuffrouw C. de Groen, geboren van Gastel, wonende Langeweg no. 118 C. te Kruisland, heeft ons geschreven „Ik heb gedurende langen tijd aan maagpijnen en een slechte spijsverte ring geleden. Na iederen maaltijd leed ik veel en gedurende meerdere uren. Ik had geen nut van mijn voedsel door dat ik het slecht verteerde en ik ver magerde en verzwakte. De Pink Pillen hebben mij volkomen van mijne maag pijnen genezen en hebben mijne ge zondheid geheel en al hersteld." Mevrouw R. Wolters, geboren Voren hout, wonende 45 Bethlehemweg te Utrecht, heeft ons geschreven: „Reeds vele jaren geleden, toen ik door bloedarmoede zeer verzwakt was, had ik de Pink Pillen gebruikt en de vreugde gehad waar te nemen dat zij mij zeer versterkt en mijn gezondheid weergegeven hadden. Gedurende lange jaren is mijn gezondheid uitstekend gebleven maar in de laatste tijden liet zij op nieuw te wenschen over. Ik was op nieuw zwak, stijf en door vermoeie nis uitgeputik heb weer de Pink Pillen genomen die mij reeds zoo goed hadden gedaan en zij hebben mij op nieuw van mijne kwalen verlost." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de ziekten die de bloedarmoede en de zwakte der zenuwen tot oorsprong hebben. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Burgerlijke ütand. Dussen, over de maand Dec. Geboren: Helena, d. v. C. Penninx en A. Eijkhout; Petrus J., z. v. J. Kwits en W. A. van der Pluym Leonardus H. Z., z. v. P. de Gart en O. M. van Din- terenMaria A., d. v. W. J. van der Pluym en M. S. Rijken; Maria, d. v. M Wintermans en M. Nieuwenhuizen; Helena A., d. v. C. van Delft en P. de Wit; levenl. aangegeven kind v. G. van Olst en M. Meijers. Overleden Maria J. van Bergen, 27j echtg., v. A. LeeggangersAdriaan Eijkhout, 70 j., wednr. v. A. Verbunt; Maria W. Smits, 5 w.; Gerardus J. Peeters. 2 j.Wilhelmina H. Peeters, 1 jaar. Ingekomen van: Nerpelt (België), J. A. van der Pluym; Loon op Zand, A. G. Fabrie; Goorle, J. W. Heessels; Sas van Gent, J. S. Bruijne; Ridderkerk, D. van Rijswijk; Almkerk, A. van den Heuvel en J. van der Valk. Vertrokken naar: Woudrichem,C. van den Dag; Bergen op Zoom, J. C. Pelle- koorne en G. van DommelenDoorwerth, M. van Vark; Capelle, J. Snijders; Tilburg, C. M. van Iersel; Stratum, J. W. Heessels. l^GEZO\DE.ll Het is voor ons een verblijdend verschijn sel, dat de arbeid van het Leger des Heils in Nederland meer en meer bekend en ge waardeerd wordt. Gewoonlijk denkt men echter dat die arbeid zich alleen bepaalt tot het helpen van gevallen mannen en vrouwen, de verpleging en opvoeding van verwaarloosde kinderen en de redding van dronkaards. Wij erkennen gaarne dat dit een deel van ons werk is, maar behalve dit wordt er nog veel meer gedaan door de verschil lende takken van arbeid van het Leger des Heils. Wij zouden b.v. gaarne de aandacht uwer lezers en lezeressen willen vestigen op een onzer departementen, waarvan slechts weini gen weten dat het bestaat, nog minder weten welk een gezegend werk het doet. Wij bedoelen ons „opsporing departement." Dit departement belast zich in alle deelen der wereld met het zoeken naar vermiste personen, het inwinnen van inlichtingen omtrent familieleden of vrienden over wien men zich ongerust maakt, omdat men in langen tijd niets van hen hoorde, etc. etc. Ofschoon deze afdeeling van Leger des Heils-arbeid slechts heel weinig bekend is, en nog niet zoo heel lang in ons land wordt verricht, zijn toch reeds 300 gevallen door ons behandeld. Het feit dat het Leger des Heils over de geheele wereld verspreid is. maakt dat onze organisatie bij uitstek geschikt is om te helpen met het vinden van vermiste bloedverwanten en vrienden. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot: KOMMANDANT W. RIDSDEL, „Opsporing8-Departement," Prins-Hendrikkade 4951, Amsterdam. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 13980 stuks. Hoendereieren van f 5,50f 7,13 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 12 Jan. 2.79 M. 2.68 M. 4 N.A.P 13 2.79 2.74 14 2.76 2.70 15 2.69 2.59 Waterhoogte Maastricht (brug). 15 Jan. 2.M. boven 0. 16 1-80 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 Jan. 5.M. boven 0. 16 4.43 Pl.m. 2000 pond goed gewonnen door J. B. BR ANGER, Graanhandelaar, Almkerk. te UEIJiDEli. (Prote§tantscli C*ustliuig voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. voor het Land van Hensden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is iu HeusdenWijle, Aal burgVeen, Andel, WerkendamAlm kerk, Nieuwendijk, Meeuwen, Dussen, Babilonïénbroek, Eethen, Drongelen, Gender en, Sprang, Vrijhoeve-Cappel, 's-Grevelduin-Capelle, Raamsdonk(veer) 8-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. DAilROU: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. Vraagt conditiën TE verkrijgbaar in bussen. Adres: VOLKSt KOFFIEHUIS, Pels terstraat O 64. te Almkerk, is voornemens om op Dinsdagen 9M en 3ö Januari f912, telkens v.m. eli uur, bij de Wed. J. C. HIJKOOP aldaar, in het openbaar te veilen en te verkoopen: Voor de Erven P. DE PEUTER Sb. met Erf en Tuin, en eenige perceelen Weiland te Alm kerk, samen groot 2 Hectaren, 54 Aren, 10 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Ondergeteekende brenft het ge achte publiek ter kennis, dat h j voorhanden heeft een mooie tor- teering Prijzen van f 0.50, f 0.60, f 0.75 en f 1 het kistje van 25 stuks. DESSERT-SIGAREN f 2.—, verpakt in kistjes st 20 stuks; verscheidene soorten 5, 4, 3, 2|, 2 cent en minder. Puike Java-ALodie 64 ct. p. halve Kg. id. No. 1, 68 HEUSDEN. ENGSTRAAT. Wie Uwer kent niet de Eelaartine, die overheerlijke vruchtenlimonade, welke in bijna alle plaatsen van ons land verkrijgbaar is? Zooals men weet bevindt zich om den hals der flacon een takje met oranjeappel. Tot heden kwamen deze takjes öf geschonden öf in 't geheel niet terug. Voor ieder Eelaartine takje wil ik iu 't vervolg 3 cent terugbetalen, mits de takjes ongeschonden en bij eenig kwantum aan mij worden teruggezonden. Porto voor overzenden wordt vergoed, 't Geld wordt franco overgemaakt. In 1910 bracht ik de Eelaartine in den handel en werden er toen circa 10000 flacons verzonden, in 1911 verzond ik reeds ruim 60000 flacons Eelaartine, zoodat er dus in 1911 f 1800,voor de zending besteed had kunnen worden, wat nu onnoodig verloren ging. In plaatsen waar de Eelaartine niet verkrijgbaar mocht zijn, wil ik gaarne enkele depots vestigen. Zendingsvrienden die nadere inlichtingen wenschen, gelieven zich te wenden tot: IN HET Advertentlën. Wordt gevraagd, tegen 15 Febr., I Zie, de Efalase. A. DE GBtOOT. die netjes en zelfstandig kan werken, en een burgerpot koken. Hoog loon, veel ver val. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven onder letters A. B. aan het bur. dezer courant. EEN met ruim Erf, waarnaast een flinke Schuur met hooizolder, alles pas flink gerestaureerd, voor f 1.95 per week. Te bevragen bij JOHAN DE MOL te Heusden. Grootste inrichting t?. d. aard in Nederland Phot. Album en Prijscourant op aanvrage franco. Geachte Redactie! W ERKEN BAM. De zetting der boter deze week op de markt 77 '/2 ctz., in de winkelt dut 821/2 et', pet half kilo. Eieren f 1 30 de 26 ttukt. OOSTERFfOÜT. 16 Jan. Boter ƒ1,70 «1,76 per Kg, Eieren f 0,20 en 0,22 de 4 stuks. BESOOIJEN16 Jan. De prijs der Boter was heden f 1.43 1 50 per Kilo. Aangevoerd 400 K.6. Eieren f 1 43 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 80 ct. per half kilo en die der eieren f 1.45 de 26 ttukt. GORINCHEM, 15 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 123 runderen2 nuchtere kalveren, 37 vette varkens, 395 biggen, 0 schapen en - lammeren. De prijzen waren als volgt: zware kal/koeien f 220 ƒ300, kal/vaarzen f 150 a 180, guiste vaarzen a 000, melkkoeien f 170 a 250, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 000 apinken f - a .graskalveren f a nuchtere f 12 a 18, schapen f a -lammeren f - a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 26l/2 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 50 a 9, - roode dito 8 30 a 8 75 witte dito 8.40 a 8.75 inl. rogge f 6.25 a 6 50. buitenl. dito 6 60 a 7.15 gerst f 6.00 6.75, haver f 4.30 a 4.90. duivenboonen -. a blauwe erwten f a mais, 75 pond, f 6.25, a 6.80 alles per heet Boter 77 «82 ct. per half kilo Eieren f 1.40 a 1.50 per 26. Kippen f 0.80 a 1.20 per stuk. ROTTERDAM15 16 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 858 vette runderen, 1073 magere dito. 421 vette en graskalveren, 308 nuchtere kalveren897 schapen of lammeren, 13.6 varkens, 179 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le kwaliteit 86 Ie kw 72 cent, kalveren \e kw. 140, Ie kw 100 ct. schapen \e kw. 2e kw. et. vette varkens 54 a 58 et. licht soort 46 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.a 20.idem voor de slacht f 7 00 a 12Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 59/8 en 23/16 ton en 184 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 69, 2e kw f 65, 3e kw. f 62 Per half kilo 85 a 90 cent. Zeeuwsche eieren 5 80 a 6-Overmaassche dito f 6 20 a 6 40 per 100. ROTTERDAM 15 Jan Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.25 a 10 75 nieuw f a Rogge f 8.50 9er heet Gerst 11 - a 11.-30 Chevalier fa Haver ƒ9. 9 25, per 100 kilo, Bruine boonen f 16 a 17 witte fa Erwten f - a Rotterdamschc eierenreiling, Aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3