Cacao i ra VAN HOUTEN'S ZOO ZIET EEN BUS ER UIT. Met volle gerustheid kan aan het publiek de beoordeeling van dit fabrikaat worden over- gelaten. Wg. /0.42J I: Mo..--0.18 iemand rond, die meisjes de haarvlech ten afsnijdt. Een meisje van 14 jaar kwam Woensdag weer zonder vlecht op school aan. Het kind had niets van de wandaad gemerkt. In de kiezerslijsten te Dusseldorf moeten belangrijke vervalschingen ont dekt zijn. Het resultaat van de stemming onder de Engelsche mijnwerkers in de steen koolnijverheid is bekend gemaakt op een bijeenkomst van den bond van mijn werkers. Vóór de algemeene staking waren 445.801 stemmen, tegen 115 921. Daar niet meer dan 2/s der uitge brachte stemmen vereischt zijn voor het afkondigen van de staking, zal het werk in de steenkoolnijverheid den lsten Maart worden neergelegd, tenzij nog een vergelijk wordt aangegaan. De voorzitter van de bijeenkomst van den mijnwerkersbond, waarop het resul taat der stemming werd medegedeeld, heeft in verzoenenden zin gesproken en verklaard, dat hij hoopte, dat de mijnwerkers en patroons alsnog bun geschillen langs vreedzamen weg zouden vereffenen. Heusden, 20 Jan. Bij Kon. Besluit van 16 Jan. is de heer L. G. van Gendt, candidaat-notaris te Apel doorn, benoemd tot notaris alhier. Van Dinsdag op Woensdagnacht was de temperatuur eensklaps sterk gedaald. Een ijzige Noordoosten wind joeg het water met geweld door de Bergsche Maas. Op de wallen was het onhoudbaar. Donderdag ijzelde het en de straten werden spiegelglad, zoodat menigeen vaD de been raakte. Alleen de jeugd scheen er pleizier in te vinden. Velen haalden hun sleden voor den dag, terwijl anderen lustig per schaats langs plein en straten zwierden. Door den geweldigen stroom werd de veerdienst van Heusden naar 't Eiland tijdelijk gestaakt. Het water is binnen korten tijd snel gevallen, zoodat de veerdam en de uiterwaarden weer boven zijn. Donderdag werd de veerdienst weer geopend. Op Woensdag 1.1. overleed alhier, na geruimen tijd ongesteld geweest te zijn, de heer S. Verhagen, met welk overlijden een groote slag wordt toegebracht aan zijn ge zin, waarin hij zoo gelukkig samenleefde; maar tevens aan de gemeente Heusden, dat in tal van opzichten groote verplichtingen aan den afgestorvene heeft. Geboren in 1848 en omstreeks 1875 be noemd tot Griffier bij het Kantongerecht alhier, had hij, buiten zijnen werkkring, steeds een open oog voor de belangen van anderen en wist hij wel te doen op zedelijke, maar vooral op stoffelijke wijze. Voor velen was hij een raadgever, voor nog meerderen een helper in den nood. Geld bezitten en er mede wel te doen is een voorrecht, dat door den heer Verhagen, met zijn zacht en minzaam karakter, geheel begrepen werd. Na een zeer werkzaam leven, vroeg de heer Verhagen ten vorigen jare ontslag uit zijne betrekking, welk ontslag niet alleen eervol werd verleend, maar waarbij tevens H. M. de Koningin hem verhief tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau; eene onder scheiding waarin geheel Heusden en allen die hem kenden zich ten zeerste verheugden. Met den heer Verhagen is een braaf man van ons weggegaan, wiens nagedachtenis, ook als een weldoener, steeds zal blijven voortleven. Hij ruste in vrede! Werkendam. In de laatst gehou den vergadering van de griendwerkersver- eeniging „Onderling Belang" richtte de voorz. bij de opening een woord van welkom tot alle aanwezigen en wenschte hen een gelukkig en voorspoedig jaar. De stand van zaken over 1911 bleek goed te zijn en gaf reden tot tevredenheid. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd en uit het verslag van den penn. bleek, dat in de afgeloopen 3 mnd. ontvangen was f 118.05 en uitgegeven f 51.03, zoodat het batig slot groot was f 67.02. De ontvangsten over 1911 hadden bedragen f 400.77 en de uitgaven f 127.33, zoodat het batig slot bedroeg f 273.44. Aan rente was over 1911 ontvan gen f 23.20 Bij den penn. was nu in kas f 20.49 en in de spaarbank staat f 1325, zoodat de vereeniging in het geheel bezit f 1345.49. Het een en ander werd nagezien door de leden C. de Keijzer, A. Paans en W. v. d. Heuvel en in orde bevonden, waarna den penn. dank wer-1 gebracht voor de prompte boekhouding. De aftredende bestuursleden Joh. de Keijzer, J. van Oord en T. M. Paans werden met respectitvelijk 77, 74 en 68 van de 84 uitgebrachte stemmen herkozen en namen de herbenoeming aan. Nadat de voorzitter nog een paar vragen had beantwoord, werd de vergadering door hem met een woord van dank voor de opkomst gesloten. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente ter behandeling van de volgende onderwerpen 1 Notulen, 2 Ingekomen stukken, 3 Voor stel van B. en W. tot wijziging der bedrijfs verordening op,de waterleiding, 4 Voorstel van B. én W. tot wijziging van het regle ment van orde, 5 Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 1912, 6 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan het hoofd van school B den heer P. Tazelaar, 7 Vaststelling van een suppletoir kohier va i den H. O., 8 Benoe ming leden stembureau en gem.-geneesheer, 9 Vaststelling adres tot wijziging der Krin gen wet, 10 Voorstel van B. en W. tot ver koop van boomen van het kerkhof, 11 Voor stel B. en W. tot wijziging der voorwaarden waterleverantie. 31 Januari a. s. hoopt voor de nuts leden alhier op te treden mejuffrouw Nelly Ktihler, van Amsterdam. Capelle- Hoewel er op de Hooge vaart straatlantaarns zijn geplaatst, zijn, naar we vernemen in de loop der vorige week toch nog enkele personen in de vaart geloopen. Neflerliemert. In één nacht was de Maas in een spiegelgladde vlakte ver anderd. Door de vorst en den strengen Oostenwind was het onmogelijk een opening tot bediening van het veer te krijgen, zoo dat de dienst gestaakt moest worden. De postbode van Nederhemert op Heusden moest zijn route over Well nemen. Sprang'. De aangekondigde open bare vergadering der afd. Patromonium al hier, kon j.l. Woensdagavond niet door gaan, daar den spreker ds. Remme den trein die 6,31 uur te WaalwijkBe- soijen arriveert, te 's Bosch gemist had, van waar door Zijn Eerw. telegrafisch be richt werd gezonden, dat hij niet kon spreken. Voor de leden en belangstellende, die naar deze vergadering waren heen getoogen, een ware teleurstelling. («anicrcn. In 1911 zijn in totaal 74 processen-verbaal opgemaakt, en wel 8 wegens overtreding der wet tot regeling der jacht en visscherij, 9 wegens openbare dron kenschap en 57 wegens andere strafbare feiten. Benoemd tot onderwijzer van de Christelijke School te Zaltbommel, de heer H. Bijkerk, in gelijke betrekking alhier werkzaam. Herpt- Daar alhier geen hulppost kantoor is gevestigd, zal de postbode G. Maijen, voortaan eiken werkdag 's morgens van 7,15 tot 7,45 en 's avonds van 5,45 tot 6,15, ten huize van A. D. Baaijens te spreken zijn, voor het behandelen van post zaken. Gisteren bereikte J. Buijs, caféhouder, en alzoo bij ieder bekend, zijn 90sten ver jaardag. Op dezen dag wenschte de nog kraese man. al zijn kinderen nog eens om zich heen te zien. Drimmelen. Met ingang van 16 Jan. 11. is B. Verhoeven te Oud-Drimmelen benoemd tot tweede postbode voor de bui tenpost (Biesbosch). Itaamsdoiik, Op de vergadering van de vereeniging tot verzekering van varkens „De Eendracht", gehouden ten huize van den heer H. de Bruin, sloot de rekening van den penningmeester met een batig saldo van f 850, zoodat men besloot de contributie van 35 op 25 cent per week te brengen. Rnamsdoiiksveei*. Heden had zekere B. alhier, het ongeluk in de papier fabriek te Keizersveer te vallen en een rib te breken. Per slede werd B. huiswaarts gevoerd. Veen. Mej. M. Weeda, onderwijzeres te Geldermalsen, als zoodanig benoemd aan de openb. school alhier, zal in functie tre den op 1 Febr. a. s. Het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier heeft het voornemen om onder leiding van den heer Spiero uit 's Bosch te Heusden op 25 Januari a. s. in Hotel „Concordia" een concert te geven. Een druk bezoek wordt haar toegewenscht. VrljKi.-Cappel, Blijkens de door den gemeenteveldwachter gehouden veetel ling waren alhier in de eerste helft der maand Januari aanwezig 218 runderen en 27 paarden. Terwijl een der firmanten op de stoomhoutzagerij van de firma Oerlemans en Zonen alhier Donderdagmorgen naar het zagen stond te kijken, sprong plotseling de cylinderzaag met het gevolg, dat de heer Oerlemans deze en een blok hout tegen het hoofd kreeg. Hij werd bewusteloos opge nomen en moest naar een ziekenhuis gebracht worden. Zijn toestand is niet zonder gevaar. (N. R. Ct.). Qeertruideiiherg;. De raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 15 Jan. 1.1. besloten den termijn voor den aanleg van de ontworpen stoomtramlij nen Jover Made naar Geertruiden berg en naar Zevenbergen met één jaar te verlengen, alzoo tot 1 Januari 1913. Vieuwenciyk. Alhier is onder den naam V. P. N. een vereeniging met 26 leden opgericht. Het gekozen bestuur bestaat uit: H. Crezee, le voorz., J. C.Ottevanger, 2e voorz., W. H. v. Helden, secr., W. Snoek Az., penningm., W. Snoek Wz. Tengevolge van het vele grondijs in de rivier te Gorinchem was Donderdagmor gen de postkar een groot uur over tijd. Zaltbommel. Bevolking gemeente Zalt-Bommel. Op 31 December 1910 2097 m. en 2212 v., totaal 4309. Ingekomen 171 m en 162 v., geboren 60 m. en 56 v. Vertrokken 182 m. en 175 v., overleden 37 m. en 36 v. Op 31 December 1911 2109 m. en 2219 v., totaal 4328. Stlisiienland. Het Haagsche correspondentie bureau bericht het volgende: „Er loopen geruchten omtrent teleur stelling van de hoopvolle verwachting die ffe afwe igheid van H. M. de Konin gin op de deze maand gegeven hof feesten alom in den lande had opgewekt. Of officieele mededeelingen hierom trent zullen openbaar gemaakt worden, is nog niet bekend." Wij twijfelen er niet aan, zegt de N. R. Ct., dat allerwege met groote deernis zal worden kennis genomen van dit droevig bericht. Het Koninklijk Echtpaar zal zich overtuigend mogen houden van de oprechte deelneming der overgroote meerderheid der bevol king in het innige verdriet, dat in het Koninklijk gezin heerschen moet, nu zijn blijde verwachtingen zoo plots zijn verstoord. Men deelt aan de „Tel." mede, dat de inspecteur der cavalerie, baron Van der Capellen, onmiddellijk na de be sprekingen over de gehouden leger- manoeuvres, waartoe verschillende au toriteiten op last van den minister van oorlog zich in de residentie vereenigd hadden, zijn aanvrage om ontslag heeft ingediend. Door den leider dier besprekingen, den commandant van het veldleger, moest een dusdanige vernietigende cri- tiek over het trouwens al te bekende optreden van den cavalerie-generaal bij de oefeningen in de Betuwe worden uitgesproken, dat deze opperofficier be grijpen kon, wat hem te doen stond. Naar de „N. Haarl. Ct." verneemt, is op telegrafische order van de directie der posterijen en telegrafie de verdere verkoop van de Zondags-etiquetten reeds verboden. Naar aanleiding van het Vrijdag j.l. te Haarlem voorgevallene spoorweg ongeluk is de seinhuiswachter, aan wiens nalatigheid men dit ongeluk wijt, ge schorst. Het 2-jarig dochtertje van J. Remmelts te Bronneger (gem. Borger) dronk Dins dag uit een kan kokende koffie en is aan de gevolgen daarvan overleden. De strenge koude heeft zeer veel wilde eenden naar de Texelsche kust gevoerd. In sommige eendenkooien worden soms 200 stuks op één dag gevangen. Dinsdagnacht omstreeks halfelf is door de machine van een personentrein van 's Hertogenbosch naar Nijmegen, tus- schen wachtpost 36 en 37, de ongehuwde landbouwer G. van Ravestein gegrepen. Diens borstkas werd ingedrukt, en de onder- en bovenkaak werden verbrijzeld. De man is spoedig overleden. Door onbekende oorzaak is Woens dagavond brand ontstaan ten huize van Sn., aan de Withoosstraat, bij den Soester- staatweg, onder de gemeente Amersfoort. Eer de spuiten er konden zijn, stonden er drie woningen in lichte laaie. De drie huisjes branden uit, en van de inboedeltjes kon slechts weinig worden gered. In een der woningen huist een zieke moeder met dertien kinderen. Allen werden nog intijds in veiligheid ge bracht. De Tilburgsche correspondent van het Eindh. Dagblad schrijft: j Er is in den laatsten tijd aardig ge ageerd tegen de gedwongen winkelnering in de Langstraat, waardoor verschil lende fabrikanten hunne winkels op hebben moeten doeken. Ik wist niet dat er ook hier gedwongen winkelnering bestond, maar dat schijnt toch zoo. Dezer dagen noemde men mij drie bakkers, tevens huiseigenaars, die er zoo'n zoete winst op na houden. Indien de bewoners van hunne huizen niet geregeld brood van hen willen betrek ken, wordt de huur eenvoudig 10 ct. per week verhoogd. De heer C. J. H., te Lochem, per flets terugkeerende van Zutphen, werd op het z.g. lange eind plotseling door een kerel aangegrepen, die hem om geld vroeg. De aangevallene steeg af, liet zijn fiets plotseling op den grond vallen en gaf den straatroover een vuistslag, zoodat deze neerstortte. Hij kreeg een flink pak slaag op den koop toe. Toen hij weer bijkwam, viel hij den heer H. opnieuw aan, maar kreeg een tweede pak slaag, dat niet minder aankwam dan de eeiste maal. Ongehinderd besteeg H. zijn fiets weer en vervolgde zijn weg. Na een vreeselijk lijden is het 5-jarig dochtertje vau L. de W., te St. Oeden- roden, dat een week geleden in een pot met kokend varkensvoer gevallen was, overleden. Van Protestantsch zijde is het benoo digde geld ingezameld voor een tehuis voor Protestantsche soldaten te Venlo. Dit tehuis zal iys jaar lang. gevestigd zijn te Venlo en vervolgens, na het betrekken van de nieuwe kazerne te Blerick, naar de overzijde van de Maas worden verplaatst. Men bericht aan de N. R. Ct., dat de bouw van een lijkoven op de begraaf plaats Westerveld, onder Velsen, binnen kort zal worden aanbesteed. De sleepboot „Greta", Woensdagavond van Harlingen vertrokken om te trach ten IJnse Bergsma en Douwe de Vries, beiden gehuwd, visschers van beroep, die in een open boot van de kust bij Zurich zijn afgedreven, te redden, is onverrichter zake in de haven terug gekeerd. De ijsvlet van de N.- en Z.-Holl, Redding-Maatschappij werd toen per wagen naar Zurich geredenmen wilde trachten, daarmee de beide mannen te redden. De vlet werd bij Zurich vol water gevonden. De beide visschers zijn vermoedelijk verdronken. De veerboot StavorenEnkhuizen, die Dinsdag ten gevolge van het lage water bij het vrouwenzand voor Stavoren aan den grond geraakt is en aan boord waarvan zich 20 personen, o. w. 4 pas sagiers, bevinden, gaf Donderdag nood seinen. Een stoompont en twee vletten ver trokken uit Stavoren ter assistentie, doch moesten onverrichterzake terug- keeren. Later trachtte een minder diep gaande boot de veerboot te naderen. Echter tevergeefs. Op het oogenblik is er geen gevaar. De boot zit rondom in het ijs. Er is voldoende voedsel aan boord. Nader meldt men: De stoompont, die tot op 1000 meter afstand van de veerboot genaderd was, is op den terugweg in den havenmond van Stavoren aan den grond geraakt. Bij de ontploffing te Duisburg-is ook een Nederlander gedood, n.l. de Tiele- naar W. Lamers, vader van 5 nog jonge kinderen. Te Oosterdijk (gemeente Enkhuizen) is L, B. dood aan den weg gevonden. Daar zijn portefeuille, beurs en gouden bril worden vermist, denkt men aan misdaad. Naar de Dordtsche Courant meldt heeft de heer S. J. v. d. Bergh, notaris te 's Gravenhage, aan het Centraal Comité voor vrijzinnig godsdienstige openlucht-samenkomsten in Zuid-Hol land zijn landgoed Ockenburg te Loos duinen ter beschikking gesteld voor een samenkomst op Hemelvaartsdag. Toen Woensdagmorgen B. de L. met zijn wagen, bespannen met twee paar den, op den 's-Gravelandscheweg bij Hilversum een auto moest passeeren, schrokken de dieren en sloegen op hol. De wagen kwam tegen een paal van de electrische geleiding aan, waardoor de bestuurder bekneld raakte, met het gevolg, dat de dood spoedig intrad. Men schrijft van de Veluwe aan de Zutph. Ct. Voor eenigen tijd overleed een imker. Toen onlangs iemand bij de weduwe een bijenvolk wilde koopen, zag hij tot zijn niet geringe verbazing een rouw- strikje aan den korf. Op zijn vraag, waartoe dat diende, antwoordde 't vrouwtje: „Wel, anders gaon ummes alle biejen dood." De plat SCH 32 (een kleine schok ker) is Woensdagochtend bij het bin nenkomen in den Nieuwen Waterweg, nabij de Zuiderpier, omgeslagen. De bemanning, uit drie personen bestaande, wist zich op de pier te redden en is daarna door de reddingsboot afgehaald. De plat is tegen de pier stukgeslagen en daarna gezonken. De 18 jarige Geert van der Mark, uit Bellingwolde (Gr.), leerling der 4e klasse van de Rijks-Dagnormaal school te Winschoten, gaat steeds voort dage lijks te zwemmen. Nu de Westerwold- sche Aa, waarin hij gq^egeld zwemt, met een ijsvloer is bedekt, gaat hij er een bijt kappen om open water te krijgen, waarin hij telkens een 5 minuten achter een verblijft. De bekende Alkmaarsche zwerver, Apie bijgenaamd, wien Dinsdagavond nachtlogies verleend was in een turf schuur van een landman te Heilo, is Woensdagmorgen dood gevonden, ver moedelijk door de strenge kou. Te Culemborg is Woensdag, vermoe delijk doordat zij door de strenge koude bevangen was, een behoeftige oude vrouw plotseling op straat overleden. De politie te Dusseldorp heeft aan gehouden en in verzekerde bewaring gesteld de twee Duitschers, die met den reeds eerder aangehouden S. den 74- jarigen G., te Beek zouden hebben ver moord. Internationale Tentoonstelling te Luieinburg in 11)12. Eene internationaleTentoons telling voor -handel en nijverheid, kookkunst en voedingsmiddelen zal te Luxemburg (G.-H.) in Mei aanstaande plaats hebben. Zij wordt ingericht door den Bond der Hotelhouders van het Groot-Hertogdom Luxemburg, onder officiëele bescherming. Het programma-reglement en alle verdere inlichtingen zijn te bekomen bij het Com missariaat der Belgisch-Hollandsche sectie, COUPURE, 15 te GENT, (België). Bcchfzukrn. Door het kantongerecht te Haarlem mermeer is tegen den landbouwer J. B., te Haarlemmermeer, wegens het doen vervoeren van vier koeien naar Amster dam, welke beesten bij aankomst aldaar aan mond- en klauwzeer bleken te lijden en daarom in beslag genomen werden, f 5 boete, subs. 3 dagen hech tenis geëischt, met verbeurdverklaring van de opbrengst van de in beslagge nomen koeien, zijnde f 930. Uitspraak 25 dezer. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Breda, heeft gemeend de wegens het werken in het openbaar op den tweeden Kerstdag geverbaliseer- den niet te moeten vervolgen, wijl z. i. de Zondagswet niet meer toepasselijk is op den tweeden Kerstdag, nu deze voor de katholieken niet meer als feest dag geldt. Kantongerecht neusden. Uitspraak van Strafz. dd. 18 Jan. 1912. Overtr. motor- en rij wiel wet: A. C. te Veen en M. H. te DeWerken c.a., elk f 5 of 3 d.; A. S. te Babiloniënbroek en G. v. d. D. te DeWerken c.a., elk f l of 1 d B. R. te Almkerk, f3 of 2 d.; G. S. te idem, terug aan ouders zonder straf. Overtr. jachtwet: A. v. H. te Alm kerk, f 3 of 2 d. Uitspraak 19 Jan. Overtr. visscherij wetC. v. d. K. te Almkerk, f 1 of 1 d. Overtr. boterwet: A. S. te Almkerk, f 10 of 5 d. Overtr. leerplichtwet: E. v. A. te De- werken c.a., f 3 of 2 d. Overtr. trekhondenwet: J. C. K. te Vlijmen, f 1 of 1 week tuchtschool. Overtr. art. 461 Strafw.H. G. B. de G. te Dussen, f 5 of 3 d. Dronkenschap, 3e herh.: E. v. D. te Dussen, 1 d. hecht. Overtr. art. 431 Strafw.: A. v. B. te Heusden, f 5 of 3 d. Overtr. art. 425 Strafw.: M. J. K. te Veen, f 10 of 3 d. Overtr. rivierregl.: J. S. te 's Bosch, f6 of 3 d. Overtr. politieverord. van Werken dam: P. v. d. H. te Hardinxveld, f 1 of 1 d. lSur^cirl||hc Stand. Heusden, van 11 tot 18 Jan. Overleden Helena Philippina Bar bara Kappel, 71 j.; Seger Verhagen, 63 j. Werkendam, van 12 tot 18 Jan. Ondertrouwd: Peter van den Heuvel, 32 j. en Aagje Huibertje den Haan, 21 j. Geboren: Jansje Cornelia, d. v. M. Konings; Pieternella, d. v. W. Mille- naar en E. van der SteltJan, z. v. C. van den Heuvel en A. van Oordt. Overleden: Judik Johanna Hoogen- doorn, 3 j. Ingekomen van Rotterdam, A. W. van den HeuvelDordrecht, P. van den Heuvel en C. J. Lensen Poede- roijen, B. S. DrievoetMelissant, J, Warnaer. Vertrokken naardeWerken c.a., P. van den Heuvel en vrouw. Almkerk, van 1 tot 15 Jan. Ondertrouwd: A. Koekkoek, 25 j. en C. H. Blanker, 24 j.C. den Dun nen, 26 j. en A. de Cloe, 26 j. Getrouwd: J. Sjouken, 23 j. en M. Dankaarts, 22 j. Geboren: Gerrigje, d. v. J. v. Maas tricht en A. ColijnCornelia, d. v. H. Duijzers en E. Brugmans; Adrianus, z. v. D. de Hoog en M. V. Breugel Geertje, d. v. G. GroenenbergNeeske, d. v. M. v. Wijk en M. Duijzer; levenl. kind vr. gesl. van D. de Cloe en T. Daggelders. Overleden: J. de Pender, 6 m.G. de Graaf, 2 j. Ingekomen vanWerkendam. A. de Cloe en C. M. v. d. Werf. Vertrokken naar Dussen, A. de Vette; Rotterdam, M. Dankaarts. Rona

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2