Van Houten's De beste voor den prijsj j Honderd tegen een GOED en GOEDKOOP De opstand in China. [dat men na een proef j met daarvan voortaan een 1 geregelde gebruikerU i wordt. 1 Kg. 1.50 -0-80 ^.Kg. f0.42f XlO,, -0.18 dit eraan toevoegen de leeringen van Jezus Christus, opgeofferd moeten worden ten bate der internationale po litiek. De nieuwe correspondent van de Temps te Tripoli seint, dat de toebe reidselen voor den opmarsch van de Italianen naar het binnenland al een heel eind zijn gevorderd. Men acht bet aantal kameelen reeds voldoende en ook zijn er vijf duizend muilezels bijeen. In plaats van den Decauville-spoorweg, dien men eerst was begonnen om aan te leggen, zal een spoorweg met grooter spoorbreedte (95 c.M.) komen. De nieuwe spoorweg zal naar Aïn-Zara loopen en een zijlijn zal van daar naar Tadzjoera gaan. Naar mate de Italiaansche kolon- nes oprukken, zal de spoorweg hen het binnenland in 7olgen. Een andere lijn zal langs de Westkust over Gargaresj loopen. Te Tripoli is men druk doende met de inrichting van een burgerlijken stand en het invoeren van hervormingen in het belang van de volksgezondheid. Uit Tientsin wordt geseind, dat de stand van zaken te Moekden zeer ernstig is en dat daar feitelijk een schrikbe wind heerscht. De Chineezen nemen een tartende houding aan jegens de vreemdelingen. De bladen bevatten een telegram uit Tientsin, dat de spoorwegbrug bij Tsin- tsoelm Zaterdagmorgen opgeblazen en een trein vernield is. Er zijn talrijke dooden. Uit Sjanghai verneemt de Morning Post, dat de republikeinen een gezamen- lijken triomfantelijken intocht in Peking voorbereiden zoo mogelijk op 18 Febru ari, den Chineeschen Nieuwjaarsdag. Zij verwachten geen ernstig verzet te zullen ondervinden. Volgens een telegram uit Peking aan de Daily Mail, heeft de Daitsche firma Karberg een voorloopige leeningsover- eeukomst met de keizerlijke regeering gesloten, loopende over een leening van 36 millioen gulden, tegen 6 pCt. De keizerlijke regeering verplicht zich, dit geheele bedrag te besteden voor een bestelling van wapenen en schietvoor raad, binnen vijf jaar door een bekende Oostenrijksche wapenfabriek af te leve ren. Het is twijfelachtig of de opstan delingen eendergelijke overeenkomst zullen erkennen. De huizen Mitsoe en Boessan te Peking hebben den republikeinen een voorschot van vijf millioen pond sterling, waarvan een gedeelte als leening beschouwd kan worden, verleend ala waarborg voor de bescherming van eigendommen. Een revolutionaire strijdmacht is ten Noorden van de Ijala rivier geland en heeft de keizerlijken geslagen, die uit Moekden tegen de opstandelingen waren afgezonden; 20 opstandelingen en 80 keizerlijken werden gedood. De opstandelingen hebben eveneens een nederlaag toegebracht aan het leger onder Tsjantsjoem, onderkoning van Kwantoeng en Kwangsi, welk leger verzwakt was door desertie. De verlie zen bedroegen 100 man. De Engelsche officier Steward is Zater dag door het Hooggerechtshof te Leipzig ter zake van spionnage tot 3 jaar vesting straf veroordeeld. Na het uitspreken van dat vonnis riep hij luide uit dat hij onschuldig is. De Fransche ministerraad heeft be sloten sommige speculatiëu op de han delsbeurs, welke ten doel hebben invloed uit te oefenen op de prijzen van het graan en den alcohol, met alle hem ten dienste staande middelen te verbieden. Omtrent de verbetering van de Schelde schrijft het Hbld. van Antwerpen: De Neptune meldt, dat het ontwerp van den doorsteek eer het 8 dagen verder is, door de regeering in de Kamers zal neergelegd worden. Twee feiten, zegt onze confrater, staan vast: zoomin het onwerp van grooten doorsteek als de bochtvormige doorsteek buiten het be staande £>ed zal worden uitgevoerd Dit vaststaande, meenen wij ons niet te bedriegen, als wij besluiten dat het door de regeering aangenomen ontwerp is: verbetering der bocht van Austruweel door verplaatsing van den rechteroever en verbetering van de bocht van Ste- Maria met eene doorsnede in Kranke- loon. In de citadel te Tabris, heeft bij het vervoer van in beslag genomen Perzi sche projectielen een ontploffing plaats gehad; 1 officier en 15 soldaten werden gedood, 7 gewond. Een vreeselijke ramp met de Engel sche onderzeesche boot A 3 is vrijdag middag omtrent 12 uur gebeurd, op ongeveer 10 K.M. ten O. van Bonchurch op Wight, bij het vuurschip de Nab. De boot was met andere onderzeeërs en de kanonneerboot Hazard aan het oefe nen. Terwijl de A 3 half onder water was voer de Hazard haar aan. Er kwam een gat in den onderzeeër, zoodat die zich snel met water vulde. Toen hij gezonken was, kwam er lucht en gas boven water. Men mag dus aannemen, dat de rampzalige bemanning vrij spoe dig uit haar lijden is geweest. Er waren 13 man, w. o. twee officieren, aan boord. Maandag werd uit Berlijn gemeld: Vanochtend om zes uur was het te Berlijn zoo koud, als het dit jaar nog niet geweest was. Het vroor twintig graden en er woei een scherpe Oosten wind. In de Eifel en in het gebergte langs den Rijn vriest het dertig graden. En uit LondenDe strenge koude houdt hier onverpoosd aan. Het kwik is hier en daar beneden het nulpunt van Fahrenheit gedaald. De rivieren Dee en Severn liggen dicht. In veertig jaar is het zoo koud niet geweest. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het in de Noorsche stad Drontjhem 45° C. gevroren te Silkebork in Deue- markeu zelfs 49 '5°. Vooral dit laatste is een abnormaal lage temperatuur; temeer, waar het een plaats in Dene marken dus tusschen twee zee-ge bieden geldt. Volgens Berlijnsche bladen heeft het Maandag in Denemarken 40 graden Celsius gevroren Uit verscheiden streken van Rusland komt tijding van hevige sneeuwjacht. Op ettelijke spoorwegen is het verkeer gestremd. Treinen zijn in de sneeuw blijven steken. Buiten zijn vele wegen onbegaanbaar Een aantal menschen zijn doodgevroren, ook veel vee. Uit New York wordt aan de Lokal Anzeiger geseind Heel Mexico is in oproer. Elf provincies zijn in handen van de opstandelingen. In Juarez is de rust hersteld. De regeering der Ver- eenigde Staten gaat voort met troepen naar de grenzen te zenden. S§*l«rS«l»«»8!|k ülieMWS. lieusden, 7 Febr. De winter heeft reeds zijn intocht gedaan. Was het reeds Vrijdag gaan sneeuwen en daarna gaan vriezen, op Zaterdag kwam een sneeuwstorm uit het Oosten er kracht bij zetten en gelijkertijd vroor het, dat het kraakte. Zondag waagde men zich reeds op de z.g. stadsgracht en werden baanvegers aan het werk gesteld en Maandag waren dank zij de zorg van de Heusdensche IJs club, eenige banen geveegd, waarop het jonge volkje blijken van bedrevenheid in het schaatsenrijden gaf. Een paar onmisbare tenten vroolijkten het geheel op. Op de Bergsche Maas, ten Noorden van de stad, was een ander tafereel gade te slaan. Met groote vaart komt daar het drijfijs afzetten. Daartusschen een sleepbootje (men zegt afkomstig uit 's-Bosch), waarop enkele jagers, die een ruim jachtterrein vinden op de Maas, waarop thans het waterwild in grooten getale neerstrijkt, nu alle plassen bevroren zijn Velen vallen onder het moordend lood, maar veel meer hebben den geduchten vijand ontvlucht, om elders een toevlucht te zoeken. Alle vaart is opgehouden. Een zestal stoombooten liggen in de z g. tramhaven, mogelijk wel met lust om te gaan over winteren. Zaterdag begon men al direct het onge rief te ondervinden. De booten begonnen allen den dienst te staken en alles trachtte zich nog bijtijds in veilige haven te bergen. Door den sneeuwstorm, kon de tram niet rijden en zoowel Zaterdag als Zondag was de geregelde verzending van brieven ge stoord. Nu is alles weder op orde. De tram rijdt weder geregeld en alle verzendingen gaan via Drunen per spoor. Als dat nu maar geen opstopping in het spoorvervoer geeft Het weder is goed om te arren. Toch schijnt de liefhebberij daarvoor te vermin deren; we zien er althans maar weinig. Ter aanvulling van de winterberichten dient nog, dat Zondagmorgen alhier en in den omtrek de sneeuw een voet hoog lag. Door den Provincialen Waterstaat werd op alle wegen de sneeuwploeg toegepast, waar door ze weder begaanbaar werden. Door het vele drijfijs is de communicatie met het eiland Neder hemert, over de Berg-, ache Maas gestremd. De kabelnont te Herpt is uit de reep genomen. Te Veen heeft het ijs zich vast gezet en is de overtocht naar Gelderland gestremd. Tot zoover schreven we Maandag. Des avonds viel echter dooi in. De vorst heeft haar grootste kracht getoond en nu komen de naweëen. Liefhebbers van schaatsenrijden blijven niettemin vol moed. Het kan elk uur veranderen! Wel zeker, hoop doet leven, al is het vooruitzicht dan ook nog zoo donker. Maandagmorgen werd het Heusdensch kanaal door een sleepboot uit Nijmegen opengebroken. Van de V. H. S. M. was '8 morgens geen enkele boot naar Gorinchem of Rotterdam vertrokken. De Bergsche Maas is halver breedte bedekt met zwaar drijfijs. De Prot. Kiesvereeniging „Eendracht maakt macht" heeft in hare jongste ver gadering besloten geen candidaat te stellen voor de ontstane vacature (overlijden van den heer Barend Snoek); doch de leden vrijgelaten in hunne keuze. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Jan. 1912 in de rijks postspaarbank ingelegd f 14960.57 en terug betaald f 16033.65*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5168. Werkendam. Tot tijdelijk onder wijzeres, aan de o. 1. s. A, alhier, is be noemd mejuffrouw M. Boerema, te Didam. Capelle. De vorige week vielen in deze gemeente twee branden voor, die beiden gelukkig geen ernstige gevolgen ge had hebben. J.l. Donderdagmiddag brandde bij Chr. Treffers, timmerman, de geheele inboedel uit; gordijnen en zolder hadden reeds vlam gevat; met vereende krachten mocht het slechts gelukken de woning voor brandvernieling te behoeden; de ge volgen zouden anders groot zijn geweest, daar er in de buurt groote woningen met rieten daken zijn. De tweede brand viel voor des nachts circa 12 uur bij mejuffrouw de wed. D. W. de Bas; een schuurtje, staan de achter hare woning, stond reeds in lichte laaie, voor en aleer men het merkte. De bewoners van de omliggende woningen werden ijlings gewaarschuwd, terwijl door enkele hulpvaardige handen de brandspuit spoedig was gehaald, in orde gebracht en alras kon de spuit de waterstraal werpen in 't brandende schuurtje, alsmede in de belendende woning van mej. de wed. J. Quirijns, waarvan de serre reeds brandde. Na ongeveer 1* uur krachtig spuiten was alle gevaar geweken en de brand gebluscht. Naar we vernemen is de heer S. Oerlemans, die voor eenige weken het onge luk aan de houtzagerij gehad heeft, thans zoover hersteld, dat hij uit het diacones- senhuis te Breda is ontslagen kunnen wor den en binnen enkele weken geheel hersteld kan zijn. Het groote ongeluk loopt dus ge lukkig voor den betrokkene nogal gunstig af. denderen. De secretarie dezer ge meente zal in 't vervolg voor het publiek geopend zijn van des voormiddag 10 tot 12 uur. Meeuweil. Naar wij vernemen zal getracht worden aan den loswal te Hagoort een weegbrug te verkrijgen, welke aldaar voorzeker goede diensten zal bewijzen. Mederliemert (Rietschoof). Bij den kooiman J. Z., heeft een schaap reeds drie flinke lammeren geworpen. Dit is bui tengewoon vroeg, daar de meeste lammeren eerst in Maart en April geboren worden. (R'etschoof) Voor de werklieden der steenfabriek „de Rijswaard" ziet het niet rooskleurig uit. Konden ze eerst door den hoogen waterstand hun werkzaamheden niet te verrichten, thans moest ook het grond sporen doorde strenge vorst gestaakt worden. Nieuw eildfjk- Toen G. Struik alhier Maandag zijn ketel, waarin hij carbid stookt om gas te krijgen tot verlichting van zijn smederij, schoonmaakte, ontplofte deze en kreeg hij de vlam in het aangezicht, waardoor hij zulke hevige brandwonden kreeg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. itaamsdonk.- Menige arreslede rinkelde de laatste dagen door onze ge meente: vroolijk beeld van winterpret. Jam mer dat de gisteren ingevallen dooi aan dit gezond vermaak zoo plotseling een einde maakte. Raain§donksveer. Wegens ver andering van betrekking, heeft de heer Van Kuik, onderwijzer aan de Bijzondere School alhier, als zoodanig ontslag aangevraagd. Tengevolge van hare benoeming tot gemeente-verloskundige te Swalmen, bij Roermond, zal mej. PetersDohmen 15 Maart a.s. onze gemeente verlaten. Met mej. P. verliezen de inwoners een bekwame ver loskundige, wie geen moeite te veel was om hulp te verleenen. Veen. De heer Scholten, O.-I. ambte naar, tijdelijk met zijn gezin met een jaar verlof alhier, heeft op zijn verzoet, zijn verlof een half jaar verlengd te zien, een gunstig antwoord ontvangen. Waspik. In de op Zondag jl. ge houden vergadering van de drankbestrijders- vereeniging alhier, werd tot voorzitter ge kozen de heer H. K. Conradi, terwijl tot penningmeester werd benoemd, de heer P. J. M. de Winter, beiden wonende in deze gemeente. Terwijl de vrouw van den heer Straver alhier, de lamp aanstak, ontplofte deze, waardoor haar kleederen vlam vatte. Op haar hulpgeroep kwam haar echtgenoot ijlings toegeschoten en mocht het geluk smaken de vlammen te blusschen, zoodat dit ongeluk nog betrekkelijk goed afliep. Zondag had alhier een algemeene vergadering plaats der vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak"; aan de orde was rekening en verantwoording over 1911. De rekening sloot met een nadeelig slot van f 70. De schuld van dit laatste was, dat nog niet was ontvangen de jaarlijkse he subsidie der provincie. Nadat eenige muzieknummers ten gehoore waren gebracht werd de vergadering ge sloten. W'oudricliem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Jan. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 5717.81 en terugbetaald f 4619.79. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2429. Van het Vederlandscli in het llaleiseh vertalen. Zoowel de bewerker Jhr. Mr. v. d. Does de Willebois, als de uitgever L. J. Veerman, ontvingen het verzoek, van een Lid der Rechterlijke Macht te Batavia, om het werk Prof. Dr. Hans Gross, De nasporing van het strafbaar feit, dat in Oost-Indië alge meen verspreid is, doch door de inlandsche politie niet gelezen kan worden, in de Ma- leische taal te mogen overbrengen; welk verzoek zonder eenig bezwaar is toegestaan. Kerknieuws». de Raad later kan beslissen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. 11. Een verzoek van Th. Westerhout om ontheffing van het bepaalde in art. 1 sub 2 der bouwverordening voor het bouwen eener woning te de Werken. De gevraagde ontheffing wordt met algemeene stemmen verleend. Niets meer te behandelen zijndev sluit de Voorzitter de vergadering. Hurjgerlllke Mtand. Werkendam- Door den WelEerw. heer De Jong, predikant te Hoofddorp, is het beroep naar de Geref. Kerk A alhier, aangenomen. SSabiloiiiënhrock, Op Zondag 21 April zal ds. Hermanidea afscheid nemen yan zijne gemeente, om daarna op den 28 April zijne intrede te doen te Avezaath. Coon-op-Zand. Ds. J. G. Dekking te Monster, heeft voor het beroep der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk alhier bedankt. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 3 Februari 1912. Burgemeester de heer A. van 't Sant. Secretaris G. Vos. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer van der Meijden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, gehouden 23 De cember 1911, waaruit blijkt dat de ver- eischte gelden in kas waren en de boeken regelmatig waren bijgehouden. 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring der begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1912, tot een bedrag van f 18528.39* 3. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van schoolgelden over het eerste kwartaal van 1912 tot een bedrag van f 86.85. 4. Een besluit van Ged. Staten, waarbij het presentiegeld van de raadsleden met ingang van 1 Januari j.l. van f20 op f66 is gebracht. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 7. Een schrijven van het Gemeentebe stuur van Werkendam, waarin wordt be richt, dat de Raad dier gemeente heeft besloten tot verkoop van een 25-tal boomen, staande op de begraafplaats aldaar en tevens verzocht of hiertegen bij den Raad dezer gemeente bezwaren bestaan. Aangezien uit dit schrijven niet blijkt, van welke zijde van de begraafplaats boo men zullen worden verkocht, wordt beslo ten nadere inlichtingen hieromtrent aan het Gemeentebestuur van Werkendam te verzoeken en tevens eene commissie be noemd, bestaande uit de heeren Brienen, Sigmond en Slagmolen, om deze aangele genheid te onderzoeken. 7. Een adres van het bestuur der Land- bouwvereeniging „Vooruitgang" aan den Nieuwendijk, waarin wordt verzocht mede te willen deelen, of de Raad genegen is zijne medewerking te verleenen tot ver betering van den veerdienst Gorinchem Sleeuwijk, betreffende het laden van paarden op marktdagen. Wordt besloten aan adressanten te be richten, dat alvorens medewerking toege zegd kan worden, nadere opgaven gedaan behooren te worden, welke verbeteringen verlangd worden. 8. Een verzoek van A. C. Paans, thans wonende te Werkendam, om afschrijving van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, wegens zijn vertrek uit deze ge meente. Met 7 tegen 3 stemmen wordt besloten de noodige afschrijving te verleenen. 9. Straatverlichting. Gelijk den lezers bekend zal zijn, is door den heer Brienen, in de vergadering van 9 December, naar aanleiding van een voor stel van den heer Monshouwer en een adres van eenige inwoners van Sleeuwijk, ter verkrijging van straatverlichting, voor gesteld de beslissing omtrent deze zaak te verdagen tot het volgend jaar. In die ver gadering staakten de stemmen. Zijn voorstel thans opnieuw in stemming gebracht zijnde, wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Van Ar kei, Brienen, Van Krugten, Pruissen, Van 't Sant en Verhagen. Tegen de heeren Sigmond, Van der Stelt, Monshouwer en Slagmolen. De beslissing over het al of niet aanbrengen van straat verlichting is derhalve eenigen tijd uitge steld. Inmiddels is een verzoek ingekomen van een 53-tal inwoners van de „Kille", waarin wordt verzocht om plaatsing van een lan taarn aldaar, waar de arbeiders des Maan dags scheep gaan om hun brood te gaan verdienen in den Biesbosch. Na eenige dis cussie wordt met 6 tegen 4 stemmen goed gunstig op het verzoek beschikt. Voor de heeren Van der Stelt, Monshouwer, Pruis sen, Brienen, Sigmond en Slagmolen. Tegen de heeren Van Arkel, Van Krugten, Van 't Sant en Verhagen. 10. Een adres van eenige inwoners van Sleeuwijk, houdende verzoek om aanschaf fing van een lijkkoets. Bij dit adres is ge voegd eene uitvoerige memorie van toe lichting, houdende o. m. eene berekening van kosten. De heer Sigmond stelt voor in rondvraag te brengen, of de Raad in principe genegen is voor aanschaffing van een lijk koets, en zoo ja, dan B. en W. te verzoeken om eene regeling samen te stellen, waarover Almkerk, van ld tot 31 Jan. Ondertrouwd: J. Maaskant, 32 j. en H. J. Colijn, 26 j. Getrouwd: A. Koekkoek, 25 j. en C. H. Blankers, 24 j. Geboren: Cornelis, z. v. S. Verlee en A. de JoodePetronella Maria, d. v. P. D. v. d. Wateren W. Piellenlevenl. aangegeven kind van het mannelijk ge slacht van G. Dekker en M. T. Smits. Overleden: T. Daggelders,25 j echtg. v. D. de Gloe; A. Koekkoek, 62 j. B. Snoek, 73 j.; J. de Fijter, 36 j. echtg. v. K. W. Millenaar. Ingekomen van Sleeuwijk, G. Kamp. Vertrokken naar: Sleeuwijk, A. Koek koek, C. H. Scherf en A. en H. v. d. Stelt; Werkendam, A. de Cloe. Waspik, van 15 tot 31 Jan. Ondertrouwd: W. Leemput en A. M. Kolsteren; J. Wagemakers en Ch. A. Roovers. Getrouwd: G. Rekkers en P. Ver wij meren. Geboren: Johannes, z. v. G. Hooij- maijers en A. M. Smits; Gerarda Fran- cisca Maria, d. v. J. W. Tempelaars en J. C. v. d. Pluijm. Overleden: C. J. M. de Bont, 5 in.; J. A. A. Kuijte, 1 m. Ingekomen van: Loon op Zand, J. Schouten; Bezooijen, A. Verheul; Ca- pelle, P. Verwij meren. Vertrokken naar: Dussen, M. Boezer; 's Hertogenbosch, W. M. Schoots. Dewerken en Sleeuwijk, van 26 Jan. tot 1 Febr. Geboren: Margaretha, d. v. M. Zwerver en A. v. d. Stelt; Levenl. kind van het mannelijk gesl. van C. Pellikaan en J. H. Verheij. Ingekomen vanNieuwendam, G. Stolk Ede, P. H. v. d. Meijden en echtg. Vertrokken naar: Utrecht, H. Otte- vanger. 'sGravemoer, over de maand Jan. Geboren: Cornelia Jacoba, d. v. S. Blom en E. C. Melsen; Maaike, d. v. M. van Loon en A. van DalenArnol- dus, z. v. C. Beunis en P. Broekmans; Geerdina, d. v. A. Melsen en P. de Geus; Antonia Jacoba, d. v. W. Verduin en M. Doorns; Levenl. kind van J. Haten- boer, wed. van A. Prins. Overleden: A. C. Faro, 18 m.; O. Timmermans, 55 j. Ingekomen van: Waalwijk, A. Kielen; Woudrichem, J. J. de Geus, M. Beunis en E. de Geus; Vrijhoeven-Cappel, C. van Peer; Waspik, L. P. Kerst. Vertrokken naar: 's Gravenhage, A. P. Hulst; Capelle, D. Melsen. Capelle, over de maand Jan. Getrouwd: J. J. Timmermans, 24 j. en J. Verwijmeren, 20 j. Geboren: Neeltje, d. v. D. de Rooij en A. Kluijtenaar; Cornelis, z. v. W. M. Blom en H. J. Waarts; Pieter Arie, z. v. J. de Groot en E. Sprangers; Hen drik Cornelis, z. v. J. L. Cové en E. C. Rutters; Gijsbert, z. v. A. v. d. Werken en A. P. van OoijenAdriaan, z. v. A. Rijken en G. van Beek; Jacoba, d. v. A. Rijken en W. van Mastrigt; Cornelia Adriana, d. v. P. Bakkeren en J. C. Verduijn; Maria Helena, d. v. G. C. van Dongen; Maria Jacoba, d. v. J. A. van Drongelen en A. Hoefnagel; Levenl. kind v. C. J. v. d. Ven en P. W. Schmitz. Ingekomen van: Heenvliet, A. Valke uier; Utrecht, J. M. Vermeulen. Vertrokken naar: Meeuwen, H. M. Blom; 's Gravenhage, P. M. van Oos terhout; Nieuwkuijk, J. Verwijmeren; Zwolle, H. A. Quirijns; Loon op Zand, H. M. Boeser; Waspik, P. Verwijmeren Waardenburg, (Geld.) A. J. v. Drongelen. üinnenland. In de toespraak, die de burgemeester van Rotterdam Zaterdag bij de eerste steenlegging van het Pakhuis- en Silo- pand St. Job heeft gehouden, deed hij de mededeeling, dat op dit oogenblik door Plaatselijke Werken de laatste hand gelegd wordt aan een reeks van plannen voor nieuwe havens op den Rechter- Maasoever. In verband met deze mededeeling vernemen wij dat binnenkort den ge meenteraad zal bereiken een voorstel tot het graven van drie havens in het Westen. Deze drie havens, die ongeveer evenwijdig aan elkander gegraven zullen worden, zullen zich uitstrekken van de kleine Koushaven, tot welker aanleg de raad in November van het vorige jaar heeft besloten, tot het terrein van de nieuwe gasfabriek nabij Schiedam. De eerste twee havens, die den naam zullen dragen van IJsel- en Lekhaven, zullen voor zeeschepen bestemd zijn, terwijl de derde, nabij de Schiedamsche grens gelegen en Keilehaven zal worden genoemd, voor industrieele doeleinden Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2